- \.-N, ./X'. ftji 'npersoonlijke bank 'J wm*m L-. G. lansen 25 jaar in gemeentedienst Holten thuis tegen Broekland Jeugd sv Holten Hockey-nieuws Zo speelden Blauw Wit-pupillen Schurascoop Blauw Wit in slotfase naar overwinning (2-0) Larven van rauwvlieg in grasland kalk niet Jaarvergadering van chr. kleuterscholen ^Êi/Ê^ÈÊÈBtÉ V ra >s4 Jfe &JH PROGRAMMA S.V. „HOLTEN" SPANNENDE FIN ALE-WEDSTRIJDEN IN „DE BOSRAND" TE ALMELO tie Beldman met „Springfield" eervol tweede „SPORT VOOR SPORT" Sportcomplex „Meermanskamp" door larve rauwvlieg aangetast „Holtenaar" organiseert gezins-autoralley OVERWINNING VOORBATO-DAMES Uitslag Bridgeclub „Holten" BONDSSPAARBANK Landbouwers attentie! LANDBOUW Vergeet de BI. Wit 2-Daarlerveen 4 6-1 PROGRAMMA RLAUW WIT TWEEDE PRIJS Verloren voorwerpen Markt Rijssen RECORDJAAR FLEUROP- INTERFLORA Vrijdag 21 maart 1975 5 - In Holtens raadszaal is donderdag middag de heer G. Jansen in tegen woordigheid van genodigden en col lega's gehuldigd in verband met het feit dat hy 25 jaar in gemeen tedienst werkzaam was. Hij werd hiermee namens het ge meentebestuur gelukgewenst door bu- gemeester mr. W. H. Enklaar die zei het een goede zaak te vinden dat bij een dergelijke gelegenheid even pas op de plaats wordt gemaakt. De heer Jansen die in 1950 werd benoemd bij het G.E.B. heeft zich als boerenzoon al weideenden en die nende de problematiek van de elec- triciteit eigen gemaakt en in 1956 volgde zijn benoeming tot vakman in vaste dienst. We vieren zo zei mr. Enklaar dit ju bileum niet alleer^ omdat we delen in de vreugde maar- ook omdat we ge lukkig zijn met de heer Jansen, die 25 jaar geleden in gemeentedienst kwam en wiens ijver en vakman schap men nog graag een aantal ja ren wil profiteren. Namens het gemeentebestuur bood mr. Enklaar een Makkumer- bordje aan en de gebruikelijke gra tificatie in couvert. Aan mevrouw Senioren HoltenBroekland 2.30 u. Holten 3Nijverdal 2 10.00 u, Almelo 3Holten 4 11.00 u., vertrek 10.00 u. Holten 7Rietvogels 6 10.00 u. Delden 4Holten 8 10.00 u., vertr. 9.00 u. Junioren „Tarzancup". Holten 9Holten 6 10.00 u. Holten 10Holten 5 ,1,0:00 u. Junioren: Holten AlBietvogels Al 4.15 u., Enter A2Holten A2 2.30 u., vertr. 1.45 u. Haarle BI—Holten BI 2.30 u., vertr. 1.45 U. Holten B2De Zweef B3, 2.30 u. Holten ClExcelsior Cl 3.00 u. Rijssen Vooruit ClHolten C2 2.30 u. vertr. 1.45 u. Holten C3Nijverdal C2 1.45 u. Pupillen Haaksbergen' ElHolten El 1.00 u., vertr. 12.00 u. De Zweef E2—Holten E2 10.15 u., vertr. 9.30 u. De Zweef E4—Holten E3 11.00 u., vertr. 10.15 u. B. Wit Fl—Holten F1 10.15 u. Holten F2RKSV Fl 9.30 u. SOS F2Holten F3 10.15 u., vertr. 9.30 u. Sp; Rijssen F3Holten F4 10.00 u., vertr. 9.30 u. Holten Dl is vrij. Op zondag 23 maart zal Holten Fl een vriendschappelijke wedstrijd spe len tegen Lettele Fl. Aanvang 12.30 u. vertr. 11.30 u. van Meermans kamp. A.s. zondag zal een combinatie van C-elftallen 'n voorwedstrijd spe len. Voordat de wedstrijd Holten Broekland begint zal om 13.30 uur de wedstrijd van de C-c'ombinat.ie begin nen. De spelers worden verzocht om 13.00 uur aanwezig te zijn. Jansen werden bloemen aangebo den. De heer A. S. v.d. Berg, directeur Energiebedrijf voerde het woord na mens de technische- en administra tieve dienst van dit bedrijf. Hij mocht als direkte chef 13 jaar sa menwerken met de heer Jansen die zich heeft doen kennen als een seri eus, kundig en rustig medewerker, die de door hem te verrichten werk zaamheden steeds tot volle tevre denheid uitvoerde. Als directeur van ons Energiebe drijf zg ik u dan'k voor het vele en goede werk wat u in de 25 jaar zo wel in als buiten de normale werk tijd heb verricht en voor de prettige Op de foto v.l.n.r. mevrouw Jansen-Klein Teeselink, jubi laris Jansen en burgemeester Enklaar, die namens het ge meentebestuur een Makku- mer bordje en een geschenk onder couvert aanbood. wijze van samenwerking die wij steeds van u mochten ondervinden zo besloot de heer v.d. Berg. Hij bood namens het gezamenlijk personeel de heer Jansen een prachtig horloge aan en verraste mevrouw Jansen met een prachtig bloemstuk. Namens de afd. Holten van de Alg. Bond v. Ambtenaren feliciteeerde voorzitter H. W. Goorman. Hij bood de jubilaris (reeds jaren een actief lid van de afd.) een geschenkbon aan en offreerde mevrouw Jansen een boeket. De heer Jansen dankte met enkele woorden mede namens zijn vrouw en kinderen voor de geluk wensen, de waarderende woorden en de bloemen en geschenken die wer den aangeboden. In de thuiswedstrijd tegen de ro de lantaarndragen Boswinkel (En schede) kreeg Niek labobar in de 2e minuut al een pracht kans om de score te openen doch hij faalde bij het afwerken. Blauw Wit was het eerste kwartier sterker maar naar de tijd verstreek toonde Boswinkel zich een volwaardig teenstander en bij vlagen kwam de Blauw Wit verdediging onder zware druk. De gasten pasten zich beter aan het gladde terrein aan, speelden be ter samen en besloten verschillende keren goed opgebouwde aanvallen met harde schoten die rakelings over of naast gingen terwijl bij af standsschot doelman Bert Trompet ter slechts met heel veel moeite ten koste van een hoekschop kon red den. Blauw Wit wist zich ook enkele: goede scoringskansen te scheppen doch Dikker, Labobar en rechtsbui ten Aanstoot, profiteerden er niet van. In de 2e helft, waarin Boswinkel technisch iets beter speelde, duur de het tot tien minuten voor tijd dat Blauw Wit door achterhoede speler Gert Landeweer op 1-0 kwam en dit gebeurde met 'n prach tige kopstoot uit een door Niejc La- lobar scherp genomen hoekschop. Twee minuten later werd het nog 2-0 door Gerard Koopman die van uit de achterhoede de bal zuiver kreeg aangespeeld door Richard Beldman. Na een lange rush waar bij hij twee man handig omspeelde liet hij van dichtbij de doelman kansloos. In de nog resterende mi- puten schoot Aanstoot nog tegen de lat en verspeelde Lalobar vlak voor doel door „pingelen" een kans op 3-0. Stand le klasse A: Dinerlo 15-25; D.V.O. 14-22; Den Ham 14-19; BI. Wit 15-18; Eversberg 15-16; Vesos 14-15; Denekamp 13-10; Rijssen 14- 10; Daarlerveen 15-10; Daarle 13- 9; Boswinkel 16-5. Sp. Lemele el-BI. Wit e2 3-1 BI. Wit E2 had zaterdag (uitspe lend) de sportieve strijd aan te bin den tegen de gelijkwaardige tegen stander Sp. Lemele El. Hoewel de Blauw Witters toch wel met een goede inzet op de grasmat versche nen, liep hun spel allemaal niet zo De rood-zwarten moeten het zon- lag opnemen tegen een niet te on derschatten tegenstander. Op 27 ok tober gingen ze, tijdens storm en hevige regenvlagen, in Broekland met 2-1 tenonder. Ze zullen dus be lust zijn op revanche en dat zal hen de kracht geven om zegevierend uit de strijd te komen. Want' ook deze ontmoeting is de wedstrijd van de waarheid, zoals onlangs tegen Roda. De grote vraag is voor de hele sup- portersschare „Wie zal er zondag af haken voor het kampioenschap van 4H?" Laat ze zich niet zenuwachtig maken en rustig de strijd tegemoet zien, dat geeft de beste waarborgen, voor een overwinning. Natuurlijk wordt iedereen op Meermanskamp verwacht om, al was het alleen maar om de aanwezigheid, de jon gens een riem ohder het. hart te ste ken. De supportersvereniging wil ex tra aandacht besteden aan deze streëkderby door een grandiose ver loting met als hoofdprijs een heren- rijwiel. Wie laat zondag de auto staan om de fiets naar huis te bren gen? De supportersclub verwacht dat u zondag allemaal naar Meermans kamp komt en wat extra loten koopt, dat kan de kas versterken voor het goede doel, dat wordt nagestreefd. De rood-zwarten wensen we sterkte en een fraaie overwinning. Bij - het ter perse gaan was de selectie nog niet bekend. Drie Holtenaren hadden zich ge- ilaatst voor de finale-wedstrijden die georganiseerd werden door de Loo- 'eeruiters uit Almelo, t.w. Marieke Robers, Harm Jan Robers en Arie Beldman. Arie Beldman die in de Cat. B. starte (pony's tot 1.27 m.) begon goed met een foutloos parcours. In de barrage wist, hij zich op een 2e plaats te rijden (achter de latere winnaar Herman Stegeman uit Wier- den). Harm Jan Robers begon zeer onfor tuinlijk door direct de eerste hinder nis omver te springen, wat hem 4 strafpunten opleverde en uitsluiting voor de barrage. Beter deed het zus (hoe kan het ook anders in het jaar van de vrouw?) Marieke die ook het parcours foutloos binnen de tijd af legde. In de barrage wist Arie Beldman met de trouwe „Springfield" weer foutloos te rijden in een snelle -tijd, wat later toch net niet voldoende was voor de eerste finaleprijs. In de barrage moest ook Marieke Robers afhaken. Het „parijsspringen", het laatste on derdeel, leverde weer foutloze par- coursen op voor. Arie Beldman en in dit onderdeel een 4e plaats. „Shet- ly" van Marieke Robers had deze keer niet zoveel zin en zij liep dan ook wegens ongehoorzaamheid straf punten op. De pech bleef Harm Jan ook nu niet gespaard, en een een voudig boompje wat omgeworpen werd betekende dan ook hier het "de, voor de verder wel goed sprin gende Harm Jan Robers, goed. Diverse leuk opgezette com binaties liepen steeds weer stuk op de goed funktionerende verdediging van Lemele. Daarentegen verliep de aanval van Lemele met wat men in de voetbalsport geluk pleegt te noemen, zodat de eindstand uitein delijk op een 3-1 zege voor Lemele kwam te staan. Zonder geluk vaart niemand wel, zegt het spreekwoord. Als dit ooit van toepassing is ge weest, was het wel op het spel van E2. Volgende keer beter Sp. Lemele fl-BI. Wit 12 1-3 De elf van F2 wisten (uitspelend) de gasten uit Lemele, op een moei lijk bespeelbaar terrein, goed in be dwang te houden. Lemele was, on danks de lage klassering op de ranglijst; 'eensterke ploeg welke met onderschat kon worden. Dank zij de BI. Wit achterhoede, onder aanvoering van Henry Talen, kon den de gevaarlijke uitvallen van Lemele geen wortel schietén. Ook keeper Drent wist steeds de gladde bal goed te stoppen. Met twee doel punten van Harry Kolkman en een van Wilco Stam wisten de Blauw Witters de leiding te nemen. Blauw Wit nam uiteindelijk een 3-1 overwin ning mee naar huis en dat was al leszins verdiend BI. Wit 13-Holiei) 13 1-8 Blauw Wit F3 heeft zaterdag een heel leuke wedstrijd gespeeld te gen plaatsgenoot Holten F3. In de ze derby, gespeeld op eén zeer moei lijk bespeelbaar terrein hebben de Blauw Witters toch wel de sterke re ploeg maar kon toch niet volle dig tot spel komen vanwege het „kluitjesvoetbal" van Holten. De Blauw Wit overwinning liep dan ook uit op een mager 1-0 zege welk doel punt reeds tijdens de eerste spe-el- helft werd gescoord door Geert Meijerink uit een voorzet van de eveneens uitblinkende Ronald Kolk man. Een magere overwinning die echter - wel twee hard nodige com petitiepuntjes opleverde. Holten e3 verloor van Nijverdal e2 met 1-3 Holten E3 begon veelbelovend, want d'e eerste tien minuten waren voor Holten E3 wat dan ook tot ge volg had, dat de rechtsbuiten van de zijlijn een schot losliet wat resulteer de in een prachtig doelpunt. Bij rust was de stand 1-0 voor Holten E3. Na'x-ust kwam Nijverdal gevaarlijk opzetten en maakte gelijk 1-1, Na dit doelpunt moest onze laatste man *door een blessure uitvallen en toen vielen er gaten in de verdediging wat tot gevolg had dat Nijverdal uit liep tot 3-1, Dit werd ook de eind stand. Jongens er is goed gevoet bald jammer van het verlies volgen de keer beter. Holten fl scoorde het honderdste doelpunt In de j.l. .zaterdag gespeelde wed strijd tegen SVVN Fl heeft Holten Fl hun doelpuntensaldo royaal over' de honderd gebracht. Reeds vanaf de .aftrap bleek dat de Holternaartjes in deze wedstrijd de honderd doel punten vol wilden maken, maar door te gehaast en te onnauwkeurig schie ten lukte het de eerste minuten nog niet erg. Doch zoals zo vaak het ge- va] is bleek nadat het eerste doel punt gescoord was de doelpunten als rijpe appels uit de boom te val len. Het honderdste doelpunt werd gemaakt door de spits, waarmee de ze aantoonde het vormverlies van de laatste wedstrijden weer te boven te zijn. Hij nam van de neren doel punten er liefst vier voor zijn reke ning. Wat in deze wedstrijd vooral opviel was, dat de spelers, vooral na het honderdste doelpunt de bal goed bij zich hielden en op tijd af speelden zodat de medespelers alle tijd hadden om de bal aan te nemen en eventueel op het doel te schieten. Al deze factoren in aanmerking ge nomen was het zaterdag een leuke wedstrijd om naar te kijken. Holten Fl gaat nog steeds aan de leiding met 27 punten uit 14 wedstrijden en een doelsaldo van 106-7. In het RONO-sportprogramma „Sport voor Sport" wordt zaterdag 22 maart van 19.30 tot 20.00 uur aan dacht besteed aan o.m. het zaterdag- amaleurvoetbal, de jeugdkompetitie betaald voetbal, volleybal, wielren nen en atletiek. Zondag 23 maart van 18.00 tot 19.00 uur komen de reportages van het betaald voetbal uit Heerenveen, Doe- tinchem en Almelo. Daarnaast de internationale zijspan- cross in Lochem, roeien The Head of the River wielrennen en de gebruikelijke aandacht voor de diverse amateursporten. Naar wij van de beheerder van het sportcomplex „Meermanskamp" (de heer G. Nuus) vernamen wordt het gazon van het sportcomplex ern stig aangetast door de veelvuldig daarin voorkomende rauwvlieglarven. Ter bestrijding van deze larven is het noodzakelijk- dat begin volgen de week een bespuiting wordt uitge voerd, waarüoor „Meermanskamp", tijdens het Paasweekend, veilig heidshalve voor alle sporten gesloten zal zijn. Wel kan volgende week ge bruik worden gemaakt van het oefen- veld zodat de trainingen normaal do-^gang kunnen vinden. Zaterdagmiddag, 22 maart a.s. orga niseert de buurtvereniging „Holter- haar" voor zijn leden een gezins-au- torally. Vertrekpunt: hoek Kon. Wilhelmina- straat-Vrijheidslaan. Aanvang 14.00 uur. Belangstellende leden worden alsnog in de gelegenheid gesteld tot deelname, waarvoor men zich tussen 13.30 uur en 14.00 uur nog kan aan melden op genoemd startpunt. De BATO-dames hebben een ver diende zege behaald op „Volley" te Wierden. Ze speelden rustig, er werd goed opgevangen, de set-ups werden goed gegeven en in de aanval liep het naar wens. De tweede set gaf eenzelfde spelbeeld te zien als de eerste maar de derde werd wat moei lijker. „Volley" zette toen alles op alles om een puntje thuis te houden. BATO werd wat onrustiger en „Vol ley" maakte hiervan goed gebruik. Bij de stand 12-8 voor Bato vroeg coach Lukkien een time-out aan en dit sorteerde effect want Bato liep toen snel uit tot 15-12. Setstanden: 15-1, 15-0 en 15-12. De volgende werdstrijd gaat op 4 april in Losser tegen „Volley '68" 1 DekkerBontje 57.93 procent; 2 van IddekingeGeerestein 57.14 pro cent; 3 MeijerDekkers 54.76 pro cent; 4 SpijkerDisbergen 53.97 pro cent; 5 dames Teussinkvan Veen 53.17 procent; 6 GoormanGroot Ob- bink 46.82 procent; 7 van Zoest Grobben 42.86 procent; 8 heer en mevr. Sawade 33.33 procent; Disbergen 53.24 procent; 3 heer en Dekkers 58.86 procent. 2 Spijker Stand na 26 wedstrijden: 1 Meijer- mevr. Rustebiel 50.65 procent; 4 van procent; 6 HanenburgBogaard 49.63 procent; 8 DijkstraBontje 48.05 pro- 5 dames Teussinkvan Veen 49.83 IddekingeGeerestein 50.38 procent; procent; Van ZoestGrobben 48.21 cent; 9 GoormanGroot Obbink 47.26 procent; 10 heer en mevr. Sawade 42.49 procent. De bank voor deze generatie... met dieneten ven deze tijd. Verzekeringen - Effekten Beleggingen Leningen Koop-Krediet-Plan - Hypotheken Betalingsverkeer Salaris- en pensioeninning Buitenlands geld Kluisloketten Reisverzekeringen Alle soorten spaarvormen aangepast aan uw persoonlijke behoeften. Met deskundig en persoonlijk advies. Dat gebeurt bij de Bondsspaarbank. VOOR MIOOEN EN GOST NEDERLAND 'de bank voor deze generatie De laatste tijd is geconstateerd dat in vele percelen grasland grote aantallen larven van de rauwvlieg voorkomen. Soms komen zij pleksgewijze voor in grasland, soms is ook het gehele perceel zwaar bezet met deze larven. De schade kan zeer groot zijn, soms zo erg dat de gehele zode vernield wordt. Het zijn bruin-grijze pootloze larven met zwarte kop. Ze zijn duidelijk te onderscheiden van meiten, doordat ze veel kleiner zijn en bij veel grotere aantallen bij el kaar voorkomen. Het eerst opvallen de is de geelkleuring van het gras land, vaak pleksgewijze. Wanneer u dit verschijnsel ziet, controleer de zo de dan op het voorkomen van de ze larven. De bestrijding van deze larven is erg moeilijk, omdat de lar- De resultaten van het grondon derzoek tonen overduidelijk aan dat het met. de kalktoestand van zeer veel percelen bouwland op onze zand- en dalgronden ernstig gesteld is. Deze toestand wordt verergerd, doordat er jaarlijks grote hoeveel heden kalk verloren gaan, enerzijds door opneming door het gewas an derzijds door uitspoeling. Het gevaar voor verzuring van onze gronden is de laatste jaren nog groter georden, doordat verschil lende meststoffen minder kalk' aan voeren of zelf zuur reageren. De. kalktoestand van de grond kan 'rhen "zonder twijfel het goedkoopste verbeteren en op peil houden met schuimaarde. Bij de sterk gestegen kunstmestprijzen van dit ogenblik is de waarde van de nevenbestand- delen (stikstof, fosfor, kali en mag nesium) al hoger dan de aankoop prijs van schuimaarde. De kosten van een schuimaardebemesting wor den daardoor al in één jaar terug verdiend, De grondverbeterende werking ervan houdt evenwel een aantal jaren aan. Een goede kalktoestand is het fundament voor een hoge planten- produktie. Een verwaarlozing van de kalkvoorziening leidt onherroepe lijk tot slechte bedrijfsresultaten. Uitslagen: Jongens six: Holten-Al- m.elo 6-5. Meisjes six: afgelast. Jeugd: Jongens BI: afgelast. Meisjes BI: Almelo B2-Holten BI Heren: Holten 1- Dieren 1-1. Deventer - Holten II 0-3 HEREN II Holten II speelde een sterke wed strijd tegen Deventer IV. De eer ste helft was Holten sterk in de meerderheid en wist. dit uit de druk ken in 2 doelpunten. Gescoord door Theo Maats en Jan Nieuwenhuis. In de 2e helft kwam Deventer meer opzetten, maar de achterhoede van Holten hield de zaak goed dicht en zag zelfs nog kans 10 minuten voor tijd een strafcorner de stand op 3-0 te brengen. Wat een-.-zeer verdien de uitslag was en tevens voor dit nieuwe elftal de tweede overwin ning. Heren I. Dieren dat met 10 man aantrad wist ondanks een konstant veld overwicht van Holten gelijk te spelen. Vrij snel kwam Dieren op 1-0. door een beoordelingsfout van de achter hoede van Holten. Holten dat kon stant furieus aanviel speelde met weinig overleg alle ballen door het midden waardoor scoren erg moei lijk werd. Ver in de 2e helft wist Ge- rad v. Loenen met een zeer mooi doelpunt gelijk te maken. Programma 22-23 maart. 22 maart zaterdag: Sixes. Jongens Holten-Hengelo 4 aanvang 10.30 uur. Coach: W. Oostvogel. Meisjes Holten-Almelo X aanvang 10.00 uur Coach: D. v. Loenen. Jeugd Meisjes EHVB3-Holten Dl .aanvang 14.30 uur coach H. Louwe- renburg. Zondag 23 maart: Jeugd Denk er aan dit is een zondag! Jongens: Almelo B3-Holten BI aan vang 13.30 uur coach: De heer W. van Aken. Rijders de heren: Van Aken-Vidde- kinge en Gerverdink-Nijhuis vertrek 12.45 uur van de O.A.D. Senioren: Heren 1: Salland 1-Hol- ten 1. aanvang 14.00 uur o.l.v. de heren Suthof en Mendels. Heren II: PW 5-Holten 2 aanvang. Een thuisspelend Blauw Wit heeft het tegen D'veen niet moeilijk gehad. De gasten kwamen al vrij snel tot scoren maar het bleef dan ook bij de ze ene treffer. Blauw Wit trok na deze openingstref fer (die ontstond na onjuiste bedie- ning van de buitenspelval) stormach tig ten aanval en Henk Aanstoot (3x) Anton Beldsnijder, Bertus Riet berg en Gerard Kolkman bepaalden de.eindstand op 6-1. Zaterdag speelt het tweede uit tegen Excelsior 8 dat evenals Blauw Wit kans heeft op het kampioenschap. SDOL al-Bl Wit al 2-0 Twee kopballen velden het vonnis over Blauw Wit Al voor de rust, waarin de Luttenbergers de beste kansen hadden. Na rust speelde Blauw Wit een goe de partij doch verzuimde om goede kansen te „verzilveren". Ook het ge luk dat er bijna in elke wedstrijd bij komt bleef deze keer helemaal uit. Al met al een mooie en sportieve wedstrijd. BI. Wit b2-De Zweet b3 2-1 Na een goed begin van de Zweef nam Blauw Wit. het initiatief over, wat na een kwartier het eerste doel punt inluidde. Tien minuten later was het weer raak en dat betekende 2-0. Onze jongens knalden er hier na lustig op los en de Zweef ontkwam met de hulp van paal en lat aan een debacle. Vijf minuten voor tijd red de d„e midvoor voor z'n club de eer. Senioren Blauw Wit IDenekamp I 2.30 uur. Excelsior 8—Blauw Wit 2 10.30 jiur Excelsior 9Blauw Wit 3 10.30 uur Junioren SVZW Al—Blauw Wit Al 2.45 uur Blauw Wit BIExcelsior B2 4.15 uur Blauw Wit B2—Excelsior B3 2.30 uur PUPILLEN: Blauw Wit El—SOS El 10.15 uur Blauw Wit E-2—Excel. E7 10.00 uur Blauw Wit E3—SOS E3 9.30 uur Blauw Wit FlHolten Fl 10.15 uur Blauw Wit E2—SOS Fl 11.00 uur SVVN F3—Blauw Wit F3 10.15 uur, vertrek 9.45 uur Blauw Wit F4N'dal F2 11.00 uur ven niet boven de grond komen, hoe wel ze wel dicht aan de oppervlakte zitten. De bestrijding heeft alleen zin bij regenachtig weer of wanneer regen verwacht wordt. Wanneer nodig, informeer over de juiste bestrijdingswijze bij uw leve rancier van bestrijdingsmiddelen, lconspuiter of bedrijfsvooriichter. J. W. Lubbersen, Bedrijfsvooriichter Deze keer enkele verrassende los se flodders van het organisatie-comi té van jeugdsociëteit „De Schure". De eerste mededeling geldt het op treden van de formatie „Boolus" in „de Schure". De data vermeld op de affiches en in het Holtens Nieuwsblad van vorige week zijn foutief. De groep speelt namelijk dit weekend niet in „de Schure", maar volgende week zaterdag 29 maart (in het paas weekend dus). Hierdoor komt de, in dat weekend, geplande film „De slag bij Anzio" te vervallen, omdat twee activiteiten in één weekend te veel vergen van de financiële moge lijkheden van een groot deel van on ze bezoekers. Hierdoor is de eerste film, die wij kunnen verwachten in onze plaatselijke bioscoop niet eer der dan 12 april (Een komische wes tern „El Condor"). As en vanwege de paasattractie, zijn de entreeprijzen volgende week bij de groep „Boolus" extra laag gehou den, nl. voor leden f 3,en voor niet-leden f 3.50. Een tweede opmer king betreft de paasvakantie... De eerste week van de paasvakan tie wordt door vrijwilligers (jij ook!?) van de sociëteit nuttig besteed om het gebouw eens een goede schoon maakbeurt te geven. (1, 2, 3 en 4 april). Vanaf vrijdagavond 4 april zijn we to.t en met zondag 13 april iedere avond geopend. Tot ziens! Op de door de Rijssense Kynolo- genclub „REO" georganiseerde club match kreeg de Welsh Gorgi (Pem broke) „Loeki" van de heer J. War- rink, Rijssenseweg te Holten een tweede prijs. Verloren voorwerpen: zwarte por- temonnaie, inhoud 7 a 8 gld. ver- voerspas van Thomas en Drijver; groen kinder-fietsje; oranje met blauw kinder-fietsje driewieler: brom" fiets-sleutels aan een koordje en vierkante flessenopener; linker kin derhandschoen, rood en licht blauw;' zwart-groene wollen muts en geel- oranje wollen handschoenen; betaal cheques van de Rabo-bank. Aangevoerd: 161 varkens. Pryzen: 161 biggen van f 97,tot f 103,—. Algemeen overzicht: handel traag en prijzen dalende. Ondanks de donkere wolken bo ven het economisch kliyiaat zijn wij Nederlanders in 1974 toch opti mistisch gebleven. Via Fleurop-In- terflora Nederland werd vorig jaar namelijk een recordaantal van 880.000 binnenlandse bloemengroeten uitgewisseld. Fleurop Interflora Nederland, waar bij 1600 bloemist-winkeliers zijn aangesloten, verzorgde in 1973 835.000 bloemengroeten; in 1974 dus een stijging van 45.000, Hst bereiken van deze mijlpaal schrijft Fleurop toe aan de invoe ring in 1974 van de volledige garan tie, waarmee het vertrouwen van de consument in de service van Fleurop werd versterkt. Pieken in de binnenlandse bloemenorders ver toonden het vorig jaar Pasen, Moe derdag en Kerstmis. Opmerkelijk is de stijgende be langstelling voor bloemencheques: in 1974 bedroeg het aantal cadeau bonnen ruim 72.000 tegen 52.000 het jaar daarvoor. Een toename met bijna 40 procent. Maandagavond j.l. hield de Vereniging tot stichting en instandhouding van de Chr. Kleuterscholen haar jaar vergadering in de hal van de Chr. Lagere School ,.De Schakel", welke geheel ge vuld was met belangstellen den. Voorzitter de heer B. Haan opende de vergadering met het lezen van een door Michel van der Plas, in moderne omgangstaal geschreven Bijbelgedeelte „Laat de kinderen tot Mij komen". Na het uitspreken van een ope ningsgebed sprak de heer Haan een kort welkomstwoord waarbij hij zich in het. bijzonder richtte tot de afge vaardigden van zowel de Hervormde als Gereformeerde Kerk. Terugziende op het jaar 1974 con stateerde hij dat het bijzonder goed was gegaan met het Cbr. Kleuter onderwijs in Holten. „Nadat het leer lingenaantal op diverse scholen aan vankelijk wat problemen heeft gege ven, zijn we thans bezig daar door heen te groeien. Op dit' ogenblik geeft het aantal leerlingen een vrij stabiel beeld te zien", aldus de heer Haan, die vervolgens terug zag op de viering van het 25-jarig jubileum 'in september 1974. „.Graag willen we onze dank nog eens uitspreken voor de vele giften (in totaal ruim f 1700, welke wij bij die gelegenheid moch ten ontvangen. We hebben deze gel den aangewend ter dekking van de jubileumkosten en voor aanvulling van de materialen op de diverse scho len". De heer Haan sloot zijn ope ningstoespraak af met woorden van dank aan het adres van het vorig jaar me'i afgetreden bestuurslid, de heer Groen. Jaaroverzichten Tijdens zijn jaarverslag deelde se cretaris, de heer Rietman, o.a. mee dat het ledental per 31 december '74 was gestegen tot 378 leden. Uit het financieel verslag van de penning meester, de heer Aaltink, bleek dat de exploitatierekening over 1974 kon worden afgesloten met een voordelig saldo van f 4.665, 90. Blijkens een be geleidende aanbiedingsbrief werd dit voordelig saldo veroorzaakt door het feit dat over 1974 een hogere vergoe ding van de gemeente Holten zal wor den ontvangen dan aanvankelijk werd aangenomen. De begroting voor 1975 sluit met een voordelig saldo van f 600.-, ter wijl het totale vermogen van de ver eniging, per 1-1—'75 is becijferd op f 13.198,26. Bestuursverkiezing Wegens aftreden in mei 1974 van het bestuurslid de heer Groen, werd door het bestuur als kandidaat in deze vacature voorgedragen de heer H, de Blaauw, Churchillstraat 64. Hij werd zonder hoofdelijke stemming benoemd, terwijl de aftredende mw. J. Paalman-Aanstoot eveneens zon der stemming werd herkozen. Afscheid juffrouw Kathy Bij monde van voorzitter Haan werd .vervolgens officieel afscheid geno men-van mw. Ter Horst-Beunk (juf frouw Kathy). Mw. Ter Horst is zes jaar aan de school verbonden ge weest. Als leidster is ze haar werk begonnen in het noodlokaal aan de Hoffesstraat en later meegegaan naar het nieuwe schoolgebouw „Kleuter- hoek", waar ze haar werk onlangs als hoofdleidster heeft neergelegd. De heer Haan dankte haar voor de vele goede diensten die zij in deze zes jaar aan de school heeft bewezen en bood haar een cadeaubon en een boeket bloemen aan. In haar dankwoord zei mw. Ter Horst: „Ik heb hier in Holten een heel fijne tijd gehad, zowel met de ouders als met de kinderen, waaraan ik altijd met veel plezier zal terug denken". Dia's Na de pauze werden kleurendia's vertoond van de kleuters, welke zijn gemaakt tijdens de jubileumfestivi teiten en tijdens de verjaardag van juffr. Bea in de dependance „De Haar". Deze in totaal 136 dia's vie len bij de aanwezigen zeer in de smaak. Rondvraag Tijdens de rondvraag wilde de heer Van Engbrink weten of, in het geval het leerlingenaantal zou terugloDen, b.v. ook drie-jarigen aan de school kunnen worden toegelaten in de vorm van een soort crèche. Voorzitter Haan gaf hierop ten ant woord dat in het huidige onderwijs bestel geen plaats is voor kinderen beneden 4 jaar. i.v.m. subsidies etc. De gedane suggestie wilde hij overi gens graag nog eens binnen het be stuur nader onder ogen zien. Bibberende C's De vergadering werd besloten mét een korte dagsluiting door ds. G. W. H. Peddemors, die zijn aanwezigheid zag als een vertegenwoordiging na mens de kerken. „Iets wat me sedert 12 jaar niet meer is overkomen. Hieruit blijkt dat de verbinding tus sen kerk en chr. onderwijs wat ver loren gaat. Ik acht dit een griezelige zaak. De kerken maken een moeilij ke periode door. De C van Christelijk staat in onze tijd te bibberen. Na de Franse revolutie, waarin getracht werd alles wat christelijk was, uit de maatschappij te bannen, haastten we ons in de vorige eeuw allerlei chris telijke verenigingen op te richten. Na de tweede wereldoorlog zijn, mede onder invloed van de technolo gie, vele van die zekerheden op de helling komen te staan, zowel binnen als buiten de kerk. Dit is ook de re den dat de band kerksdhooi wat losser is geraakt. Toch roep ik u al len op deze band in stand te houden, want, hoe wil één mens alleen warm worden? We hebben elkaar maar al te zeer nodig", aldus ds. Peddemors, die aan het slot van zijn toespraak allen opriep achter het chr. onder wijs te blijven staan omdat de kleine kinderen van nu over korte tijd reeds groot zijn. Na deze woorden ging hij voor in dankgebed. Tentoonstelling Na afloop van deze jaarvergadering was in de diverse schoolklassen een tentoonstelling ingericht van door de kleuters vervaardigde tekeningen en werkstukjes, alsmede van de in ge bruik zijnde materialen.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5