lis kim U.D. Volïevbal- instuil' Zo speelden Blauw Wit-pupillen Resultaten Blauw tfit-junioren Nederlaag Blauw Wit geheel verhouding in Hockey-nieuws Zege van Holten in tweede helft nog geheel onnodig in gevaar WAAR GAAN WE HEEN? M.A.C. „De Holterberg weer volop actief en en resultaten lagere senioren S.Y. „Holten"' Johan Yeneklaas 250e wedstrijd in Hollen I PRORAMMA S.V. „HOLTEN" Holten V-SDOLIII 2-1 Holten H-Enter II1-0 Holten IX-Enter VI 3-2 Zt iSW$ɧ BLAUW WIT III SPEELDE GELIJK BLAUW WIT I NAAR RIJSSEN SVZW 5-B1. Wit 21-2 BATO-FLASH 3-1 BATO 1-ZMVV 2 3-0 BATO 2-ZMVV10-3 Sport voor Sport BL Wit 5 won Mooie successen voor „Eendracht" schutters PROGRAMMA BLAUW WIT Competitie-wedstrijd Bridgeclub „Holten" Zwarte Pan ter vrijdag 7 maart 1975 Niemand had in de rust bij Saltan- diaHolten nog gedacht dat de 1-0 voorsprong die de roodzwarten voor rust hadden verkregen nog in gevaar zou komen. Een onsamenhangend spelend Sallandia had de grootste moeite om de gevaarlijke aanvallen van Holten voor rust te stuiten. De 1-0 voorsprong, een doelpunt scoord uit een droge knal van An- dré Dekker in de uiterste hoek, gaf dan ook lang niet de verhouding weer. Reeds in de 5e minuut was het de zelfde speler die al een prachtige kans kreeg om de score te openen, doch z'n inzet ging net naast. Holten bleef echter met goed voetbal het Sallandiadoel bestormen waarbij vooral doelman Harrie Pauw z'n ta lent kon tonen. Dit was vooral in de 21e minuut toen hij eerst een keihard schot van J. Veneklaars van dichtbij met een fabelachtige reactie uit het doel sloeg, hoewel duidelijk ach ter de doellijn, waarbij de bal voor de voeten kwam van H. Kalf sterman wiens inzet hij eveneens met een enorme snoeksprong wist te stop pen. Het was echter uitstel van exe cutie want even later viel voorge noemd doelpunt van André Dekker. In de 30e minuut kwam H. Kalfster- man alleen op het doel afstormen, maar hij wachtte te lang zodat de Sallandiaverdediging zich weer kon herstellen. Vlak voor rust kreeg Sal landia nog een goede mogelijkheid om de gelijkmaker aan te tekenen maar hun rechtsbuiten schoot van enkele meters voor het doel hoog over. Ieders verwachting was dan ook dat Holten na rust definitief zou doorstoten. Dit kwam echter geheel anders uit. Men liet zich geheel on nodig in de verdediging drukken, waardoor Sallandia zowaar een stormloop op het heiligdom van doel man Breukink ondernam. De Holtense doelman was echter in uitstekende vorm en wist menige ge vaarlijke situatie te keren. Slechts één keer liet hij de bal los waar bij uit een scrimmage één der Sallan dia voorwaartsen net naast schoot. In de slotfase nam Holten echter het initiatief weer over en nu ontston den weer hachelijke momenten voor het Sallandiadoel. Eerst schoot in de 25e minuut A. Heilink rakelings over en tien minuten later leek Dek ker de overwinning veilig te stellen. Alleen voor doelman Pauw schoot hij keihard in, doch laatstgenoemde raakte de bal net voldoende aan die hierdoor door één der verdedigers op het laatste nippertje nog van de doellijn kon worden gehaald. Johan Veneklaas leek alles nog goed te ma ken maar ook zijn inzet belandde net naast de paal waarbij tenslotte Klaas Broersma (ingezet door H. Kalfster- man) het niet benutten van kansen compleet maakte door geheel vrij net over het doel te koppen toen hij de bal prachtig kreeg aangespeeld van Dekker. Het was jammer dat op slag van tijd een der Sallandia spe lers blijkbaar zich niet meer kon be heersen en nog zonodig W. Schoo ien 'n schop tegen de knie moest ge ven waarbij laatstgenoemde nogal ernstig geblesseerd het veld moest verlaten. Door de overwinningen van alle drie koplopers lijkt de slotfase van de competitie nog een span nende affaire te gaan worden. A.s. zondag zal de wedstrijd Hol tenUD de 250e zijn voor Johan Ve neklaas, die hij voor ons eerste elftal speelt. Hij is één.van de weinige spe lers die zo van de junioren in het eerste kwam. Vooral z'n enorme snel heid heeft menige back van de tegen partij vóór grote problemen gesteld. Niet voor niets scoorde Johan vanaf z'n debuut in het eerste zo'n kleine 70 doelpunten waar&ee hij onbetwist de topscorer is van 'Holten sinds de T.y.B. in 1960 de stai^a^dodftaüen invoërdë. Ook met z'n enorme inzet en mentaliteitheeft hij vaak, samen met z'n medespelers het publiek ge boeid met prachtig en snel voet bal. Het zou dan ook prachtig zijn als dit jaar al deze opoffering (im mers al die jaren heeft Johan prak tisch nooit een training gemist) be kroond mocht worden met het kam pioenschap van Holten in de 4e klas se, waarin men nu al 8 jaar speelt. Het ligt in de bedoeling om voor de wedstrijd HoltenUD aan deze jubi leumwedstrijd voor Johan zowel van bestuurszijde als van de supporters vereniging nog enige aandacht t< schenken. Hopelijk zal Johan ook deze wed strijd weer samen met de andere jongens voor een overwinning kun nen zorgen zodat we op het eind van de competitie nog een spannende ontknoping kunnen verwachten. Vooral de belangrijke thuiswedstrij den tegen kampioensrivalen Roda en Broekland zullen hoogst waar schijnlijk beslissend zijn. Senioren Holten—UD 2.30 u. Holten 2 is vrij. Holten 3Lap 3 10.00 u. Holten 4 is vrij. RKSV 2Holten 5 10.00 u., vertrek 9.15 u. PH 6—Holten 6 11.45 u„ vertrek 10.45 u. Holten 7—Haarle 4 10.00 u. Holten 8—WW 8 10.00 u. RKSV 4Holten 9 12.15 u., vertrek 10.45 u. (i.v.m. belangrijke wedstrijd RKSV 2Holten 5). Holten 10—RKSV 5 10.00 u. De spelers van Holten 9 worden verzocht om de tweede helft bij te wonen van RKSV 2—Holten 5, de belangrijke topper in deze klasse. Junioren La Première AlHolten Al 2.30 u-, vertrek 1.30 u. Holten A2Excelsior A3 2.30 u Solten BI—Enter Vooruit B1 2.30 u Pe Zweef B2—Holten B2 2.30 u., v. i.45 u. Holten Cl—Vesos Cl 1.15 u. RKSV Cl—Holten C3 1.00 u., v. 12.15 u. Enter Dl—Holten Dl 1.15 u., vertrek 12.30 u. Pupillen Twenthe El—Holten El 2.00 u., v. 1.15 u. MW Êl—Holten E3 10 u., v. 9.15 u. Sp. Rijssen F2Holten F1 10 u., v. 9.30 u. Haarle'F2—Holten F2 10 u., v. 9.15 u- Haarle F3—Holten F3 11 u., v. 10.15 Blauw Wit F4—Holten F4 9.30 u. Holten C3 en E2 zijn vrij. Hector et-Holten et 2-2 In een spannende doch zenuwach tige wedstrijd in Goor heeft Hólten Dl er toch een gelijkspel weten uit te halen. In de eerste helft een beter spelend Hector d«t mede doordat cr in de achterhoede slecht werd uit gespeeld regelmatig voor het doel van Holten was te vinden, Bij rust was het dan ook 2-0 voor Hector. In de tweede helft een beter spelend Holten dat mekaar beter vond. Bij een aantal van Holten wist één der middenveldspelers de bal hard langs de I-Iector-keeper te schie ten en was het 2-1. Holten bleef doorgaan en toen een 'achterspeler va v. Hector finaal de bal miste wist icoren. Zo werd de eindstand 2-2. &en goed resultaat gezien de koppo sitie van Hector El. Naarmate de competitie verstrijkt, wordt het voor het aan de kop staan de Holten 5 steeds moeilijker om de puntjes uit het vuur te slepen. Nu was het een hard vechtend SDOL 3 dat met een enorme inzet trachtte om onze jongens de voet dwars te zetten in de opmars naar een even tueel kampioenschap. Tot de rust wisten de Blauwwitten de stand nog dubbelblank te houden, nadat enkele prachtige kansen door de Holtenaren om zeep waren gebracht. Het was de in goede vorm stekende Lutten- bergse doelman die steeds weer een Holtens doelpunt in de weg stond. Toch nam Holten na rust een ver diende 2-0 voorsprong door doelpun ten van resp. H. Biesstex-s en een vrije trap van J. Wolters die in eigen doel werd gewerkt. 10 minuten voor tijd kwam de zege nog geheel onno dig in gevaar toen de Holtense doel man een schoonheidsfoutje beging. Het eindsignaal van scheidsrechter ten Veen klonk dan ook als muziek in de oren. A.s. zondag de grote topper RKSV 2Holten 5 om 10.00 uur in Rijssen. Het 4-4-2 systeem tegen koploper Enter heeft de Holten-reserves geen windeieren gelegd. Immers in Holten moesten de roodwitten hun eerste nederlaag incasseren. Hun pogen om zo snel mogelijk tot scoren te komen liep vast op een goed sluitende Hol ten defensie. Wel kregen de gasten de mooiste kans om 0-1 op het score bord te brengen, toen de bal van Al- lard'r schoen afketste en precies voor 5?ji een Enters been kwam. -De bal werd te zacht ingeschoten zodat Pasop met een achterwaartse duik zich nog meester van het bruine monster kon maken. De tweede helft was 17 minuten oud toen A. Markvoort een verre pass losliet in de richting van de linksbui ten spc-Jend E. Mol. Deze ontdeed zich handig van zijn belager en zond diagonaal een hard schot in dat voor de Enter doelman te veel was 1-0. Dit was dan ook de eindstand. Een door de roodzwarten goed gespeelde wedstrijd. In een ietwat harde maar verder toch sportieve wedstrijd heeft Holten 9 eindelijk weer eens een overwin ning behaald. In de eerste helft trok Holten 9 gelijk ten aanval wat resul teerde in enkele goede schoten van de voorhoede welke echter gestopt werden door de keeper van Enter 6. Naarmate de wedstrijd Vorderde werd Holten 9 toch sterker en uit een corner van Nikkels wist de tuin man" het laatste zetje aan de bal te geven en was de stand 1-0. Voor rust kwam Holten 9 toch achter door twee foutjes van de keeper en zo was de stand bij rust 2-1 voor Enter 6. Na rust een fel aanvallend Holten 9 en bij een aanval over links werd de bal goed voorgetrokken en wist Herman Oolbekkink achteroverkop- pend de gelijkmaker te scoren. Dit gaf Holten 9 nog meer inspiratie en bij een aanval over rechts kwam de bal bij Klaas ten Veen, die een hard schot loste en de stand op 3-2 bracht. Een verdiende overwinning voor Holten 9 mede door de goede in zet en mentaliteit van het elftal. H Boys el -BI. Wit el 1-2 De jongens uit Hulsen speelden met acht man toch een aardig partijtje voetbal. Hieruit blijkt dat Blauw Wit de handen mag dicht knijpen met de ze 2-1 overwinning, mede ook nog dankzij een eigen doelpunt van de te genpartij. Maar gauw vergeten deze wedstrijd. Volgende1 keer beter. H. Boys eZ-BI. Wit o2 1-1 Mede onder toezicht van hun nieu we leider Veldhuis, heeft E2 eer. goede partij voetbal ten beste gege ven. In een gelijk opgaande wedstrijd met Hoekjen, Jansen en Nijland als duidelijke uitblinkers, is een gelijk spel een eindresultaat waar ieder vrede mee kan hebben. BI Wit e3-Excelsior eS 2-2 Blauw Wit wist na een benauwde eerste helft een achterstand van 2-0 om te zetten in een 2-2 gelijk spel, door twee mooie doelpunten van Jo han Stam, die hiermee een mooie kroon zette op zijn verjaardag. Ook hier was de einduitslag conform de spelverhoudingen. Sp. Rijssen <2-BI. Wit 11 0-6 In deze zeer slechte en zeer onspor tieve wedstrijd van de zijde van Sp. Rijssen, wisten de Blauw Witters van de zeer vele kansen er in to taal zes te benutten. Een prachtig en zeer verdiend resultaat. BI. Wit 12-Excelsior f2 9-1 Na de laatste wedstrijden enigszins van slag te ziin geweest heeft F2 zijn oude vorm blijkbaar.weer hervonden. Tegen dit Excelsior wisten de BI. Witters alleen maar wat aanvallen was. Verdedigen was er niet bij. Zelfs keeper Rudi Drent kreeg Jong bloed alleen door herhaaldelijk tot vrijwel aan de middenlijn zijn doel uit te komen, hetgeen hij uiteindelijk wel moest bezuren met een tegendoelpunt. Blauw Wit speel de derhalve met enkel de keeper als enige teruggetrokken spits, waardoor Wilco Stam, Harry Kolkman, Paul van Heun, John Enter en Henry Tha- len de overwinning puntje voor punt je konden binnen slepen. BI. Wit f3 - SOS 12 3-0 Blauw Wit was zaterdag weer op volle sterkte aanwezig en dat heeft SOS geweten ook! Gedurende gehele wedstrijd stond de SOS ver dediging onder druk. Een eerste goal bleef toch nog vrij lang uit totdat Henk Stam de ruststand op 1-0 -wist te brengen. Na rust regende het scho ten op het SOS doel waarvan verre weg de meeste naast gingen. Alleen André Stam lukte het om de SOS keeper twee maal te doen vissen, waardoor de eindstand op 3-0 kwam. BI. Wit 14-Excelsior 14 4-1 Tijdens de eerste speelhelft was BI. Wit oppermachtig. De voorhoede ver zuimde echter op doel te schieten, waardoor de Excelsior verdediging steeds tijdig kon ingrijpen. Toch wist Jan Aaltink de ruststand nog op 1-0 te brengen. De tweede helft gaf een gelijk spel- beeld te zien. Echter met dit ver schil dat de Blauw Witters beter tot afmaken kwamen, Bert Stegeman scoorde al gauw het tweede Blauw Wit doelpunt en vrijwel direkt daar na schoot Excelsior in eigen doel. Bert Stegeman stelde de zege daarr na geheel veilig door nogmaals een doelpunt te scoren en de eindstand op 4-1 te bepalen. Goed gevoetbald jongens. Houën zo! Na de, me-t vallen en opstaan, zwaar bevochten 1-0 zege op Sallan- •-"•déa van de 'aïjfëlópèh zondag-, ontvan gen de x*ood-zwarten de komende zon dag het Deventer UD. De Deventer- naren deden het aanvankelijk heel aardig, maar zijn de laatste weken, op zondag na, toen ze Kampen met 1-0 aan hun zegekarretje bonden, toch minder goed op dreef geweest. Wan neer we he-t spel, zoals Kampen, dat destijds-tegen Holten demonstreerde, in ogenschouw nemen, dan moeten de Tood-zwarten zondag wel op hun hoede zijn. Want Kampen gaf destijds thuis goed partij en heeft het zondag in Deventer maar met 1-0 verloren. Hei is zondag wel gebleken, dat de Holtenaren, echt aan een korte rust pauze toe zijn. Die zullen ze waar schijnlijk, zondag, 16 maart, krijgen. Voor die dag is behoudens nade re aanvulling een inhaalprogram ma vastgesteld. Maar in 4I-I hebben alle clubs 17 wedstrijden gespeeld, zodat dit niet voor 4H kan geiden. De selectie voor zondag is nog niet bekend. De supportersvereniging organi seert zondag weer een verloting met enkele zeer aantrekkelijke, prijzen. Voor zondag, 23 maart is de wed strijd Holten-Broekland vastgesteld. Het verdere programma mocht nog niet worden medegedeeld. De wedstrijd Heracles-Kampen is geëindigd in een gelijkspel 2-2 en niet zoals in de KNVB'er stond met een 3-2 overwinning van Heracles, ranglijst is derhalve gewijzigd met o.a. 19 punten voor Heracles 20). VIERDE KLASSE H BroeklandLemelerx eld 4-a USV—Wesepe 3-1 HeraclesRoda 0-1 RaalteSpel. Overwetering 1-0 UDKampen 1-0 SallandiaHolten 0-1 Holten 17 12 2 3 26 36-14 Roda 17 12 2 3 26 39-22 Broekland 17 10 6 1 26 34-19 Lemelerveld 17 8 6 3 22 28-23 Hex-acles 17 8 3 5 19 30-32 USV 17 8 1 8 17 31-34 Overwetering 17 6 2 9 14 23-19 UD 17 6 2 9 14 23-31 Kampen 17 4 5 3 13 24-25 Sallandia 17 4 3 10 11 26-36 Raalte 17 3 5 9 11 18-30 Wesepe 17 2 1 14 5 12-39 BI. Wit a1 - Eversberg al 0-2 Doordiat Blauw Wit Al voor de rust geen inzet toonde en de mandekking verwaarloosde kon Eversberg ge makkelijk 2 x scoren. In de rust werd een hartig" woord je met de jongens gesproken en dat hielp. De jongens hadden meer inzet en schiepen zich enkele kansen, maar Eversberg kon rustig verde digen met deze voorsprong, en Blauw Wit kon niet tot scoren komen. Als Al in de eerste helft net zo had gespeeld ais in de tweede had men deze wedstrijd beslist niet hoeven te verliezen. SDOL bi-Bi. Wit bi 2-1 Blauw Wit BI moest aantreden te gen het niet zo sterk geachte SDOL BI. Blauw Wit ging goed van start en nam het doel van SDOL onder schot. Na 5 minuten spelen kreeg Blauw Wit een penalty toegewezen wegens hands en dat betekende 1-0. Het spel ging goed door; doch SDOL trachtte het initiatief in handen te nemen. Bij een doorbraak vari SDOL werd een speler onrechtmatig- van de bal gezet. Strafschopstand i 1-1. Hetgeen ook de ruststand was. N a r ösfc-kreeg' :Blaaw Wit''min der vat; op het spel tan. de tegenstander'; nen te „babbelen" tegen iedereen en vergaten te voetballen.Op deze ma nier werd het SDÖL hëél gemakke lijk gemaakt én na "30 ^minuten was het 2-1. Wederom bleek dat Blauw Wit „sterallures", meende te moeten hebben hetgeen tot gevólg had dat er helemaal niet meer gevoetbald werd. Na rust dus een slechte wedstrijd van Blauw Wit dat de nederlaag he lemaal aan zich zelf te wijten heeft. Hopenlijk is BI een ervaring rijker geworden. Sp. Rijssen b2-BI.Wit b2 1-3 Blauw Wit heeft in Rijssen verdiend gewonnen. Vanaf het begin ging men Blauw Wit 3 heeft in de thuis wedstrijd tegen SVZWb met een ge lijkspel (2-2) genoegen moeten ne en en had om eerlijk te zijn ook niet meer dan één puntje verdiend. De gasten waren technisch beter en toonden veel meer inzet en de Blauw Wit doelman had' het soms moeilijk bij harde schoten van de „Zwalu- wen"-aanv«5l. Na 20 minuten kwam Blauw Wit door R. Veldhuis op 1-0 en dit werd ook de ruststand. Ook in de 2e helft liep het in de Wierdense ploeg beter en de Blauw Witten werden in de verdedi ging waarin Kwintenberg een prima partij speelde, gedrongen. Blauw Wit moest Jiet in die periode hebben van een snelle uitval die Veldhuis oog in oog bracht met de doelman die om een doelpunt te voorkomen hem bin nen de 16 meter stevig „omhelsde". De strafschop die scheidsrechter A. Drenth toekende werd door Kwinten- berg hard en zuiver ingeschoten. De 2-0 achterstand was voor die gas ten geen aanleiding om het te laten afweten, integendeel ze gingen er fel tegenaan en linksbinnen Timmer man zorgde met een gave treffer voor 2-1. Blauw Wit stond in de laat ste vijf minuten met de rug tegen de muur. Het werd vlak voor tijd 2-2 toen Avesaat de bal verkeerd op de •schoen kreeg en doelman Paalman naar de Koelbelt in Rijssen, waar kansloos was, Blauw Wit gaat zatex-dagmiddag scheidsrechter Afman om half drie het beginsignaal zal geven voor de wedstrijd tegen Sportclub Rijssen, De Rijssenaren leden de vorige week een 1-0 nederlaag tegen rode lan taarndrager Boswinkel en ze hebben rlus wat goed te maken. Spox-tclub is bijna altijd een heel lastige partij ge weest voor Blauw Wit. Er zal in de ze streekderby ongetwijfeld weer volop spanning zijn. Tijdens de uitwedstrijd -tegen kop loper „Drienerlo" heeft Blauw Wit jl. zatei-dag zonder meer een pro fessionele partij voetbal op de gras mat gelegd. De wetenschap dat de Enschedese TH-studenten welhaast niet zijn te kloppen, alsmede het feit dat bij het uit handen geven van deze wedstrijd het laatste restje hoop op een even tueel kampioenschap wel kon worden vergeten was voor trainer Willems voldoende aanleiding de Blauw Wit formatie tot het leveren van toppres taties te brengen. Difekt na de aftrap nam Blauw Wit het spel volkomen in handen en zou gedurende de eerste speelhelft het initiatief geheel aan haar zijde hou den. Nadat herhaaldelijk grote pa- nïek in de Drienerlo verdediging was gezaaid, kreeg H. Aanstoot jr., in de 35e minuut een formidabele en zeer welverdiende scoringskans. Na het omspelen van de keeper tikte hij de bal echter te zacht waardoor de Drie nerlo verdediging nog juist op de doellijn kon ingrijpen. Helaas, want zowej het speloverwicht als de zich voordoende situatie waren tot dan toe volkomen in het voordeel van Blauw Wit. Het kan verkeren. Ook in de voetbal sport, want toen Drienerlo, op slag van rust, slechts eenmaal, serieus wist door te breken werd deze coun ter, totaal tegen de verhouding in. beloond met een doelpunt. Hoewel Blauw Wit keeper Trompetter een vx'ij hard schot in eerste instantie wist ie stoppen, kreeg hij de bal on voldoende onder controle waardoor een tikje van spitsspeler Knijsbeen voldoende was om de score te ope nen. Deze achterstand vermocht de Blauw Witters echter nog niet te deprime ren want reeds in de vijfde minuut van de tweede helft scoorde Wilco Dikkers, op een prachtige voorzet van Richard. Beldman, een welvex-- diende tegentreffer keihard in de lin ker bovenhoek. Volkomen onnodig liet de Blauw Wit verdediging zich daarna in de 18e mi nuut in verwarring brengen, waarvan Drienerlo's spitsspeler De Blok goed profiteerde en onhoudbaar scoorde, een spelsituatie die zich in de 27e minuut nogmaals herhaalde met ge lijk resultaat. Ditmaal was het Bos man die een treffer plaatste. Toen 3 minuten voor het eindsignaal de geblesseerde Schipper werd ver vangen door G. Dikkers, hoefde het allemaal al niet meer en had Drie nerlo alle reden om dol gelukkig te zijn met deze 3-1 overwinning. fel in de aanval, wat al snel een doel punt opleverde. Doordat Sp. Rijssen veelvuldig op eer gemene manier Blauw Wit probeerde te stoppen, bleef de stand in de le helft 1-0. Direkt in de 2e helft kreeg Blauw Wit terecht een penalty mee. In het laatste kwartier scoorden zo wel Blauw Wit als Sp. Rijssen nog. Een bijzondere pluim voor Blauw Wit/ dat, ondanks vaak gemeen spel van Sportclub Rijssen zelf rustig en eerlijk bleef spelen. Een groot plus punt!' Enter V. cl-BI. Wit cl 2-3 Op een gunstig moment nl. vlak voor de rust maakte Teun Schuppert de eerste goal. Enter Vooruit was hier door volledig aangeslagen en Blauw Wit kreeg handen vol kansen. Ger- rit Jan Kolkman knalde 2 keer ach ter elkaar raak 0-3. Via een buiten- speldoelpunt en een zeer dubieuze penalty wist Enter Vooruit nog op 2-3 te komen. Voor Blauw Wit Cl niet alleen een knappe zege maar ook een goede stimulans voor de ko mende wedstrijden. r«S „makkie" zou hebben $agj&gkend ■als een gewaarschuwde ploeg trok men dan zaterdagmiddag ook naar Wierden. In de le helft had het tweede de zaak behoorlijk onder controle. Door een „prachtige" goal van Maneschijn werd de stand op 1-0 gebracht. Rust 0-1. Na rust zag SVZW kans om langszij te komen (1-1). Door een te recht toegekende strafschop die door Anton Beldsnijder werd „verzil verd" kon men toch de volle winst mee terug nemen. Ook a.s. zaterdag zal het tweede weer op haar tellen moeten passen. De bezoekende Hulzense Boys zijn geen gemakkelijke tegenstanders zo dat een interessante wedstrijd ver wacht kan worden. Zaterdag jl. speelde Bato tegen het Nijverdalse Flash. Flash stond op de één na laatste plaats, dus een ov winning zat er wel in. Toch was het een matige wedstrijd. In de eerste set werd er redelijk gesmasht, maar de dames van Flash blokten veel af. Er zat een gat in het achterveld waarvan Bato profiteerde. BATO won de set met 15-4. De 2e set gaf een ander beeld. De dames van Flash kwamen terug, z< vingen de smashes goed op en sloe gen zelf ook meer. Bato begon panie kerig te spelen, zodat Flash deze set won met 15-12. In de 2e set wer den veel ballen door Bato in het net geslagen en uitgeslagen. Men ving de bal niet goed meer op. Flash kw voor te staan met 6-3. Coach Lukkien vroeg een time-out aan. De dames moesten rustiger en concentreerder spelen. Dit had goede resultaten Bato nam zelfs voorsprong. Nu wa ren het de dames van Flash die bal len uitsloegen en tegen het 'plafond knalden. Bato won de set met 15-11. De 4e set gaf hetzelfde beeld a]s de 3e. Af en toe werd er een harde smash gegeven. Ook deze set won Bato met 15-7. Door deze overwin ning staan de dames nu op de 3e plaats. De volgende wedstrijd wordt gespeeld op 10 maart om 8 uur in Nijverdal. Maandagavond speelden de heren van BATO 1 tegen de reserves van ZMVV. Het werd een gemakkelijke overwinning. De eerste set was met 15-1 voor BATO. Dat het moeilijk is de concentratie te bewaren tegen een zwakke - tegenstander blijkt wel uit de setstanden van de 2e en 3e set, 15-12, 15-11 voor BATO. ZMVV veroverde de punten vooral door eon keihard opslag en door een zeker nonchalance bij BATO waardoor de aanval er nie-t uit kwam. Hoewel BATO een goede wedstrijd speelde kwamen de jongens tegen ZMVV net iets te kort. De setstanden geven aan dat er niet veel krachts verschil was. ZMVV had juist dat beetje geluk mee om de overwin ning in de wacht te slepen. De set- standen waren resp. 13-15, 12-15, Van de volleyballers van BATO hoorden we, dat er na ons bericht van vorige week, reeds veel reak- ties zijn binnengekomen. Uit dit ent- housisasme blijkt wel dat er onder de jeugd van Holten veel animo voor de volleybalsport is. Wellicht spelen hierbij ook de berichten over de naderende bouw van een sport hal mee. Voor hen die het bericht in het Holtens Nieuwsblad van vorige week gemist hebben hier nog even de belangrijkste punten. Op zaterdagmiddag 8 maart dus mor genmiddag organiseert de volleybal afdeling van BATO een open mid dag in de gymnastieklokalen aan de Haarstraat (meisjes) en de Tuin straat (jongens). Aanvang 3 uur. Iedereen vanaf 12 jaar is welkom. Het doel is de jeugd kennis te laten maken met volleybal buiten school verband. Denk er aan gymschoe nen meenemen. Een sporttenue is niet nodig. De stuurgroep onder lei ding van de heer Husslage hoopt door deze aktiviteiten de jeugdafdeling van de volleybal te versterken. De leiding van de middag berust bij de heren Hesse, Hesselink en Lukkien. In het RONO-sportprogramma "Spox-t voor Sport" wordt zaterdag 8 maart van 19.30 - 20.00 uur aan dacht besteed aan o.m. de alterna tieve elfstedentocht in Lillehammer, de eerste klassieker van het ama- teur-wielerseizoen „De ster van Zwolle", de Nederlandse zwem- kampioenschappen in Deventer, het zaterdag-amateurvoetbal en de jeugd- competitie betaald voetbal. Zondag 9 maart tussen 18.00 en 19.00 uur komen de reportages van het betaald voetbal uit Doetinchem, Almelo en Geleen. Vprder een repor tage uit de amateur-hoofdklasse, de Nederlandse crosskampioenschap pen in Deventer en weer veel infor matie over de diverse amateurspor ten. DEVENTER Deventer Schouwburg, Grote Kerk hof 1 tel.: 11500 Maandag 10 mrt. 20 uur: Bartok Strijkkwartet, hongaars strijkkwar tet onder ausp. van Stichting Ka mermuziek Deventer. Dinsdag 11 mrt. 20 uur: Chez Nous: Zuidelijk toneel Globe. Satirisch blij spel. Woensdag 12 mrt. 20 uur: Tosca operagezelschap Forum. E.D.B. Theater, Smedenstraat 10, tel.: 13615 Donderdag 6 t woensdag 12 mrt. voor de 4e week, nu in dit theater: The man with the golden gun 34 jr. Zaterdag 8 maart zondag 9 mrt. Ma tinee: Bestorming van Fort Anamo. Dat Blauw Wit 2 aa^SVZW 5*geen S^ag e" >%dag nachtyoorstel- xiakkiP" znn hohhPn wae .^PrH Kng. werko. 20 uur, vr. 21 uur za. 18.50,'at-uur', zó. 16~-18.30 en 21 uur. Cinema L. Bisschopstraat 69, tel.: 11100 donderdag 6 mrt. t/m woensdag 12 mrt. PREMIERE Keethe Tipper 18 jaar. zaterdag 8 maart nachtvoorstelling 24 uur Triple Cross 18 jaar. Zaterdag, zondag en woensdag Ma- Blauw Wit 5 heeft de eerste puntjes van dit seizoen binnen. Inde thuis wedstrijd tegen Excelsior-11 zagen ze kans door enigszins verdédigend te spelen, met snelle uitvallen Excelsior U op achterstand te zetten. De win nende goal werd gescoord door gast- speler Wiersma. Hopelijk volgen er meer overwinnin gen na deze want gezien de stand in de 4e klasse H kan het 5e nog best enkele puntjes gebruiken. De Schietvereniging „Eendracht" te Holten heeft op het concours te Delden waaraan tevens werd deel genomen door de verenigingen „Lichtgeraakt" en „E en L" te En schede en ,,P. en W." te Diepenheim mooie successen behaald. Bij de korpswedstrijden waren de 3662 punten van de schutters J. van Asselt, H. J. Nekkers, A. Schup pert en G. J. Schuppert goed voor de 2e prijs wedstrijd „Luchtpistool" ter wijl J. van Asselt met 759 en H. J. Nekkers met 725 punten resp. de eer ste en derde prijs wonnen in de „Personele wedstrijd". Uitslagen: zaterdag l-3-'75. meisjes six: LochemHolten 1-10. jongens six: HoltenHaackey 1-11. jeugd jongens: Holten BIAlmelo B3 3-0. Zondag 2-3-'75 Herten 1Zutphen 1-3 Het was in Zutphen een pi'ettige wedstrijd en de tegenstander erg gezellig. Er werd tolerant gefloten. Holten zorgde ervoor dat de Zutphen- se doelpuntenmaker er deze keer geen kans voor had. Bij de Holten se ploeg klopte het hier en daar niet helemaal. Maar gelukkig wist Rex v. Geerestein uit een goeie voorzet van Bart v. Aken een tegenpünt te sco ren. Heren II—EHV 1-5 De aanvallers van Holten hadden in Enschede minder succes dan dtie van de .thuisspclende club. Het doel punt kwam tol: stand door de 2 in vallers. Fred v. Aken wist in zijn vrije slag Robert v. Iddekinge te vinden en deze scoox-de. Een straf- slag werd door dié keeper van EHV gestopt. Het was beslist een leuke wedstrijd. PROGRAMMA ZATERDAG 8-3-'75 meisjes six: HoltenHengelo aan vang 12.00 uur. jongens six: vrij! jeugd: Jongens DKS B3Holten BI coach J. Nieuwenhuis aanvang 13.30 uur. meisjes: Holten BIHengelo B2. coach: H, Louwerenburg aanvang 12.00 uur. ZONDAG 9-3-'75 Heren Hardenberg 1Holten 1 aanvang 14.00 uur o.l.v, de heren Weise en Monhemius. Holten II—Almelo III aanvang 11.00 uur o.l.v. heren B. Pfeffer en J. Meer man, In de maandagavond in het club huis café „De Biester" zeer druk be zochte jaarvergadering heeft de Mo tor- en Automobielclub „De Holter berg" een gevarieerd en aantrekke lijk programma voor het komende seizoen vastgesteld. Het begint met de OverijsselrU, op zaterdag 8 maart, de voorjaarsbeti'ouwbaarheidsrit van de KNMV, een rit die in alle klassen meetelt voor het Ned. Kampioen" schap. Ei zijn voor deelname aan de ze rit maar liefst 172 inschrijvingen binnengekomen en hieronder zijn al le bekende rijders. Het parcoux-s. van plm. 50 kilome ter loopt geheel over het grondge bied van de gemeente Holten. Start 'en finish van de rit, die geheel wordt verzorgd door Holtense club. zijn bij camping „De Holterberg" vlak bij het sportpark „Meermans kamp". Door de K.N.M.V. werd tevens ver gunning verleend voor de jaarlijkse motocross op de Zuurberg op zon dag 6 april. Verder zijn er zes ori teringsritten, een gezelligheidsrit en de nachtrit „Nacht om Holten" ge pland. Tijdens de Holtense Bradei-ie (in de 2e week van de bouwvakva kantie) zal weer de jaarlijkse auto cross worden georganiseerd. Voordat het vaststellen van de eve nementen aan de orde kwam sprak voorzitter Dirk Ja:i Schooien een woord van welkom en werden staan de enkele ogenblikken stilte in acht genomen in verband met het heen gaan van het lid der vereniging Wil lem Krekel. De secretaris de heer Joh. Arfman het in een uitvoerig jaarverslag de vele evenementen uit het afgelo pen jaar de revue passeren. Er wer den in de afgelopen zomer o.m. twee speciale puzzelritten georganiseerd voor de vakantiegasten waarvoor van de zijde van de gasten een flinke be langstelling bestond. Uit het financieel verslag van pen ningmeester H. Egberts bleek dat de boeken moesten worden afgesloten met een nadelig saldo van f 1737,03. De uitgaven liepen ex-tra hoog door het aanschaffen van een geluids installatie, een jury- en een toiletwa gen. De controle commissie bestaande uit de heren B. J. Oplaat en H. Pek- keriet had boeken en bescheiden ir orde bevonden. Als leden van de controlecommissie 1975 werden be noemd de heren J. Markvoort en D. Muller. Als- bestuursleden werden gekozen de heren Joh. Arfman en G. J. Ste vens terwijl inplaats van de heer 'j. Krieger gekozen werd de heer B, J. Oplaat. De heer Krieger werd dank gezegd voor het vele werk vc de club verricht. De aftredende leden van de sport- commissie E. Krikkink, H. Veltkamp en W. Wevers werden herkozen. Tot erelid van de club werden be noemd de oprichters H. J. Bouw huis, Henk Heijlink, Johan F. van Geenhuizen, Jan Maats en C. A. (Guus) Muller. SENIOREN Sp. Rijssen 1—Blauw Wit 1 2.30 uur, vertrek 1.45 uur. Blauw Wit 2Hulzense Boys 6 2.30 u. Vesos 6Blauw Wit 3 11 u.. v. 10 u. Blauw Wit 4—Sp. Rijssen 7 11 u. Vroomsh. Boys 5—Blauw Wit 5 4.15 u„ v. 3.15 u. JUNIOREN: Vesos Al—Blauw Wit Al 2.30 u„ v. 1-45 u. terrein Voordam. Blauw Wit BI—Vesos BI 2.30 u. Blauw Wit Cl—Haarle Cl 1.15 u. Blauw Wit Dl—De Zweef Dl 12 u. PUPILLEN: Blauw Wit El-SWN El 10.00 u. Blauw Wit E2Excel. E7 10 u. Eversberg E2—Blauw Wit 11 u„ v. 10.15 u- Blauw Wit F1N'dal F1 11 u. Blauw Wit F2SVVN F2 10.15 u. Blauw Wit F3—SVVN F3 11.00 u. Blauw Wit F4—Holten F4 9.30 u. tinee 14.00 uur Tom Duim a.l. Aanvangstijden werkd. 20 u. za. 18.45 - 21.15 u. zo. 16, 18.30-21 u 15 Luxor Theater, Brink 20, tel. 1866 2 donderdag 6 mrt. t/m di. 11 mrt1. Karate Konging van Hong Kong 18 jr. woe-cyclus film Uncle Tom. Nachtvoorstelling vrijdag 23.00 uur Meisjes met geopende lippen 18 jr. Matinee za. 8 mrt. 14.00 uur Kong Kong ontsnapt, a.l. Aanvangstijden weekfilm: WERKD» 20.00 u. za. 20 u. zo. 16 en 20 u. Goetiek De Rozijnenkorf Grote Poot 19, tel.: 11848 Geopend ma. t/m za. 14-18 uur, vrij ook 19-21 uur tot 12 maart Bernt Be vers schilderijen, tekeningen. De Kunstpoot, adres- en openingstij d-denhals De.--Rozijn.?nkó¥f tot 14 maart René Mens, tekeningen. tot 24 maart Tajiri grafiek, vrij. 9-17 en 19-21 uur. za. 10-17 uur. Brink 70, tel.: 13506. Geopend di t/m Kunst Rondomme, openb. leezaal, Galerij Lenten, Klettei'straat 25-27, za. 10-18 uur, zo. 14-17 u. Permanent Epse, tel. 21815. geopend di. t/m werken, keramiek. 1850-heden. Albert Schweizercentrum, Brink 89, tel. 19675. Geopend: di. t/m vrij. 9- 12 en 14-17 u zo. 14-17 u. Permanen te expositie over leven en werk van dr. A. Schweitzer. Museum De Waag, Erink 56 tel.: 14556. Geopend di. t/m. za. 10-12.30 en 14-17 u zo. 14-17 u tot 17 maart Blikken zonder Blozen. Museum De Drie Haringen. Brink 55, tel. 14556 Geopend als De Waag pen uit 1860-1910. Museum voor Mechanisch Speelgoed Noordenbergstr. 9, tel.: 19730. Ge opend als De Waag. tel.: 16512. Geopend ma. i/m vrij.: 10-12,30 en 14-17 u woe. ook 18-20.45 ;Nog expositie Warme bakkers in de Kloosterkeuken. De Ervaring. Kleine Overstraat 85. Geopend di. t/m vrij. 15-18 za. 13-17 uur. Tot 10 maart meditatief hand werk, aquarellen en tekeningen van Loes van der Voorde: schilderijen tekeningen en grafisch werk van rei- nier van der Voorde. Vrouwencafé, Menstraat 2 do. 6 mrt. aanvang 20.30 uur. Jazzcafé, Menstraat 2, tel. 11637 vrij. 7 maart 20.30-24 uur mmv. Frank Tromop. Chris Schuchard. Toon Lankhorst. Ton Scholtens, Machiell Scholder, Karle Giltaij. Overdekt zwembad, Smymadwars- straat 2. tel.: 21864. za. 8 maart en zondag 9 maart Jeugdkampioen schappen zwemmen aanv. za. 8.30 Weekenddienst voor tandartsen: L. Bouman. Brinkgreverweg 99. tel.: 23363 za.zo. 11.30-12 en 17.30-18 uur. 1 Spijker-Disbergen 64.35 pet., 2 Meijer-Dekkers 60.65, 3 Hanenburg- Bogaard 60.18, 4 Dijkstra-Bontje 52.78, 5 heer en mevr. Sawade 49,54, 6 Goorman-Dekker 58.15 7 dames Teussink-van Veen 43.52, 8 van Idde- kinge-Geerestein 42.59, 8 van Zoest- Grobben 39.81. 10 heer en mevr v.d Meulen 38.43. Stand na 24 wedstrijden: 1 Meijer- Dekkers 59.14 pet., 2 Spijker-Disber gen 53.50, 3 heer en mevr. Rustebiel 50.52, 4 van Iddekinge-Geerestein 50.21, 5 dames Teussink-van Veen 49.83, 6 Hanenburg-Bogaard 49.63. 7 van Zoest-Grobben 48.73, 8 Dijkstra- Bontje 48.09, 9 Goorman-Groot Ob- bink 47.22, 10 heer en mevr. Sawade 42.58. 'S RHENEN. Ouwehands Dieren park heeft opnieuw een aanwinst ge meld. Het zijn twee zwarte panters. Men beschikt er nu over drie stuks, één man en twee vrouwen. Ze va riëren in leeftijd van een half tot vijf jaar. Ze zitten nog niet bij el kaar. omdat eerst de voorgeschre ven quarantainetijd moet zijn ver streken. Is_ het eenmaal zover, dan wordt er één familie van gemaakt. Natuurlijk met de bedoeling dat juist!

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5