Herdenking op Canadese begraafplaats te Holten SSn Jaarfeest C.I.V. „De Bouwers" Kerkdiensten Zondagsdiensten INFORMATIE De heer Kraaij sprak voor Plattelandsvrouwen Bedrijfs-opvolging in de landbouw Kerkdienst Dijkerhoek Lize Stilma boeide chr. P latl elandsvrouwen ONZE AGENDA MMI HANDENARBEID- KLTJBS POLITIEKE SCHOLINGSCURSUS „Melkle veringsvereniging „De Vrijheid" VOORSTEL STATUTEN-WIJZIGING AANGENOMEN Streekplan IJsselvaUei BEVOLKING WORDT BETROKKEN BIJ DE OPSTELLING Verloren - Gevonden PAARDENFONDS HAD GOED JAAR Scholieren kiezen hun verhalen Burgerlijke Stand Officiële kennisgeving ONTSTEKEN VAN PAASVUREN GEMEENTE REKENING RATTEN. BESTRIJDING HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 20 cent per millimeter (bij contract lager) Abonnementsprijs t 8.30 per half jaar, f IT.per jaar. Vrijdag 7 maart 1975 27ste jaargang - no. 10 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers Holterberg 13, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Adm. Gaardenstraat 17, tel. 05483-1533 Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad a Op vrijdag 2 mei 1975 zullen des namiddags om 14.30 uur op de Ca nadese Ambassadeur mr, Thomas berg in tegenwoordigheid van de Ca- Wmg?-s'-K m•-- - -- Tentoonstelling Waar blijft de Sporthal? Hoe staat het met het tweede sport veldencomplex? Hoever is het met de voorbereiding van het bestemmingsplan Zuid-Look? Wat doet de gemeente aan de werkgelegenheid? Waarom is die drempel in de ingang van de Kolweg gelegd? Moeten er hier ongelukken gebeuren? Waarom heeft de samenspre- king met de Holbewoners nog niet plaats gehad? Zijn er moei lijkheden bij de overdracht van de gemeentewoningen aan 'Onze Woning' te Deventer? Ziedaar een aantal vragen, wel ke zeker nog uitgebreid kunnen worden, waarop velen wel eens gaarne een antwoord zouden willen hebben. We zouden ge makkelijk naar het gemeente huis kunnen stappen om te pro beren een antwoord op die vra gen te krijgen, maar dat lijkt ons niet de beste weg. Laat het ge meentebestuur eens weer naar buiten treden, om tijdens een soort hearing belangstellenden in te lichten over de stand van zaken in de gemeente en over de problemen die er liggen. Ve-1 len willen gaarne meehelpen om te trachten deze op te lossen, j Door de activiteiten van het Co- mité Beuseberg zijn de bouw-1 mogelijkheden in de Beuseberg voor tenminste enkele jaren af- gesnoerd, zeer ten nadele van de vele woningzoekenden en de werkgelegenheid. Er moet dus zo snel mogelijk gezocht worden naar nieuwe mogelijkheden om te bouwen. Dat proces is, naar we menen in gang gezet met een onderzoek van de mogelijkheden in de zuider Look. Laat het ge meentebestuur nu niet wachten tot alles in détails op papier staat en er nauwelijks nog iets te veranderen valt. Het moet toch mogelijk zijn om het pu bliek in grote lijnen uit te leg gen hoe men het bestemmings plan daar wil opzetten. Wellicht dat er suggesties zijn, die niet zo frustrerend zijn als bij de Beusebergplannen. Het zou voor een grote catego rie sportbeoefenaren erg prettig zijn om eens te horen hoever het is met de voorbereiding van het tweede sportveldencomplex en om bijv. suggesties te kunnen doen waar dat complex aange legd zou kunnen worden. Het moet voor velen, die belangstel len in het wel en wee van hun woonplaats, toch prettig zijn zo nu en dan eens een blik te kun nen werpen in de gemeentelijke keuken, waar alles terecht ge brouwen wordt. Als het in de raad komt ligt het toch al bijna vast. Een goed voorbeeld, lijkt ons, al is het niet geheel analoog aan het vorenstaande, de voorlich ting welke zal worden gegeven door het Streekplanforum „IJs- selvallei" over het streekplan van die haam, dat in openbare voorbereiding is. De gemeente gaat een ambtenaar voor sport zaken aanstellen, zou hem ook niet de voorlichtingstaak kunnen worden opgedragen? Alweer een vraag, en er zijn er nog vele. (w. b.) nadeze Ambassadeur mr. Thomas Carter en andere officiële genodig den de Canadezen worden herdacht welke bij de bevrijding van ons land sneuvelden. De herdenking zal, zij het een voudig van opzet, toch een officieel karakter dragen, zulks mede in het kader van het feit, dat het 30 jaar eleden is dat ons land werd be vrijd. De schoolkinderen van Holten zul len zoals in het verleden ook gebeur de, gedurende de plechtigheid bloe men leggen op de graven. De Holtense Muziekvereniging ,,H.M.V." zal zorgen voor een muzi kale omlijsting, terwijl door ds. L. dë Vrijer, legerpredikant een kort her denkingswoord zal worden gespro ken. Voorts zal er van 26 april tot 7 mei in de aula der Scholengemeenschap met medewerking van de Canadese Ambassade een tentoonstelling wor den gehouden onder de titel „Neder land en Canada 1945-1975, dertig ja ren, blijvende vriendschap". Het ligt in die bedoeling, dat deze tentoonstelling, die gewijd is aan de bevrijding en aan de opmars van het Canadese leger en tevens een beeld geeft van de vriendschappelij ke betrekkingen die tijdens en na de bestrijding zijn gegroeid, door het pu bliek en door de schooljeugd kan wor den bezocht. Nadere mededelingen over de herden king en de tentoonstelling zullen tij dig worden gedaan. De Stichting voor Scoiaal en Cultu reel Werk voor Holten,' heeft nog en kele plaatsen vrij op de handenar beidklubs. Deze zijn als volgt: maandag van 4.00 tot 5.00 uur in 't Paalhuus jongens van 10, 11 en 12 jaar. dinsdag van 4.00 tot 5.00 uur in 't Paalhuus jongens van 10, 11 en 12 jaar. woensdag van 4.30 tot 5.30 uur in 't Kolnus jongens van 7, 8 en 9 jaar. vrijdag van 4.00 tot 5.00 uur in 't Paalhuus meisjes van 6, 7 en -8 'jaar. Verdere informatie kunt u krijgen bij 't Paalhuus, Beuseberg 63, telefoon 2755. In zaal „Vosman" vindt maandag avond de derde bijeenkomst plaats van de politieke scholingscursus voor vrouwen. Het onderwerp voor déze avond is: „Energie en water". De avond staat weer onder leiding van de discussie leidster mevrouw E. Berrevoets- Wiersma te Markelo. In het politieke forum hebben zitting de heren ir. G. C. Dogterom uit Deventer (lid Prov. Staten VVD), mevrouw Gorse link uit Almelo (D.S.'70), wethouder L. Kaan te Holten (PvdA), mr. G. E. A. Neppelenbroek te Holten (PPR). Als deskundige zal aanwezig zijn drs. J. F. H. A. B. Waals, directeur van Natuur en Milieu Federatie Overijs sel te Zwolle. Voor de afd. Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en de Hervormde Vrouwengroep Dij kerhoek hield de heer G, J. Kraaij, fysiotherapeut te Holten een lezing over „Fysiotherapie" een veel om vattend woord voor massage's en oe feningen. Met Fysiotherapie werd reeds begonnen in 1889 maar deze vorm van genezing kwam eerst na de 2e wereldoorlog in de belangstel ling door de vele ooi'logslachtoffers. Masseren gebeurd alleen om het. oe fenen makkelijker te maken. Vooral mensen die in het gips hebben ge zeten hebben vaak last van stijve spieren. In die revalidatiecentra wordt vaak gebruik gemaakt van vlinder- baden, water maakt het weefsel soe pel dus het oefenen gaat makkelijker. Ook zwangerschap en bejaardengym- nastiek vallen onder de fysiotherapie. In de sport wordt fysiotherapie steeds meer toegepast en veel kinderen krij gen heilgymnastiek omdat platvoe ten en houdingsverval vaak Jater tot rugklachten leiden die men hierme. hoopt te voorkomen De heer Kraaij, die ziin leerzame lezing hield aan de hand van dia'; werd dank gezegd door de presidente mevr. M. Reijlink-Kers die tevens een geschenkenbon offreerde. Mevr. Reijlink, die in haar openings woord in 't bijzonder mevr. J. W. Na- gelhout-Klijzing had welkom geheten herinnerde aan de Algemene Leden vergadering op 15 april in Zwolle (tijdens de vergadering kinderoppas) en de boerinnen bijeenkomst te Bath- men op 14 mei. Nadat in een viertal kringvergade ringen de leden van de Coöp. Melk- leveringsvereniging „De Vrijheid" door ing, K. C. de Wit, directeur Dienstverlening Veehouders „Cob'er co" uitvoerig waren ingelicht over het direct lidmaatschap van de Verenig de Coöp. Melkindustrie „Coberco GA" te Zutphen en wijziging passing van de statuten der In cte maandelijkse vergadering van de afd. Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen sprak mr. J. Hulshoff, cand. notaris te Holten over het onderwerp „Bedrijfsopvol ging in de landbouw". Spreker schonk uitvoerig aandacht aan de hoogst belangrijke kwesties als erf- verdeling en opvolging en kreeg bij het beantwoorden van een aantal schriftelijke en mondelinge vragen gelegenheid om op verschillende problemen dieper in te gaan. De presidente van de afdeling me- De C.J.V. „De Bouwers" te Espe lo hield in gebouw „Trefpunt' haar jaarfeest dat na het gezamenlijk zin gen van Lied 293: 1, 2, 3 en 4 werd geopend door voorzitter Jan ten Dam. Na het jaarverslag van Anton Jan sen werd door een toneelgroep uit 1 de vereniging opgevoei'd het blijspel „O...die sexy Josephine" door H. Teelen en F. Drost. Het speelt zich allemaal af in de huiskamer van Jan Bouwman (Jan Struik) en zijn vrouw (mevrouw D. ter Stal-Baltes) wiens dochter Tsahel- le lijkt te gaan trouwen "met Gerard de Vries (Johan Marsman). Alles loopt geheel volgens plan tot Frank (Gerrit Rensen), een medisch stu dent in hét spel komt. Isabelle er vaart dat geld ook niet alles is en stort zich met Frank in het avon tuur, dit alles met medeweten en medewerking van Josephine (Jannie Stevens, een tante van Jan Bouw man) en Thomas (Bert Krikkink, Franks grootvader). Opa Bouwman (Johan Meilink) zorgt met tal van vrolijke invallen voor veel hilariteit. Het blijspel, onder regie van Jan Jansen, werd door de groep tonelis ten goed gebracht en het spontane applaus was zeer verdiend. Het door het provinciaal bestuur ingestelde Streekplanforum „IJsselvaUei" heeft via de P.T.T. huis aan huis een folder laten verspreiden, waarin de bevolking uitgenodigd wordt mee te den ken, te praten en te doen over de eigen streek. Het is een vierluik folder van vrij groot formaat, waarin behalve informatie voor lichtingsavonden worden aangekondigd, in Kampen (24 maart), Hasselt (25 maart), Ommen (1 april), Staphorst (3 april), Zwolle (7 april), Raalte (8 april), Holten (10 april) en Deventer (14 april). Uit deze opsomming blijkt, dat de IJsselvaUei een ruim gebied omvat, dat zich niet beperkt tot het Overijsselse deel langs de IJssel, maar zich ook uitstrekt tot de Veluwezoom en het noord westelijk deel van de Gelderse Achterhoek. Wat de folder betreft wordt alleen gesproken over de ruimtelijke ordening in het Over ijsselse. Aan de voorbereiding van het streek plan „IJsselvaUei" is door de provin ciale planologische dienst (PPD) al jaren lang gewerkt. De basis werd al gelegd, na de vaststelling van het Streekplan „Twente" plm. tien jaar geleden. Het is nu zover, dat het in de openbaarheid kan worden ge bracht. Een streekplan is een door de pro vincie opgesteld beleidsplan voor de ruimtelijke ordening in een groter of kleiner deel van die provincie. Het plan wordt in een openbare vergade ring van de provinciale staten vast gesteld. De plannen, die nu aan de bevolking worden voorgelegd zijn niet definitief, integendeel, de samenstel ling begint nu pas, anders zou het ook geen zin hebben om de bevolking ?r in te betrekken. Hei provinciaal bestuur heeft aller wat tot nu toe gebeurd is in deze streek vastgelegd in een uitvoerig rapport. En op grond van die gege vens heeft het een aantal gedachten aangegeven voor de ruimtelijke or dening in de IJsselvaUei. Het heeft. om het andex-s te zeggen, de toekom stige ontwikkeling van dit gebied (grotere steden, meer of minder we gen, meer of minder landbouw, wel of geen recreatie, enz. enz.) getracht te omschrijven. In de met een siiua- tekening en foto's verluchte, blauw zwarte folder is dat allemaal aange geven. Er volgt nog een uitvoerige reclame-campagne. In de folder wordt nog verzocht nu te reageren. Tijdens de voorlich tingsavonden begint de inspraak, maar men kan ook deelnemen aan de gespreksgroepen, welke rond het Streekplan „IJsselvaUei" worden in gesteld. Men krygt dan alle benodig de informatie toegestuurd en uitnodi gingen voor de bijeenkomsten van de gespreksgroepen. Voor aanmelding is een antwoordkaart in de folder bij gesloten. Lang niet iedereen zal de ze uitnodiging aanvaarden, maar zij. die bepaalde suggesties hebben over de ruimtelijke ordening in ons gebied zullen daar zeker gebruik van ma ken. Kapper W. Drent zorgde voor de juiste grime. Tussen .de bedrijven door was er een tekenwedstrijd en werd voor de club kas een verloting gehouden. Al met al een geslaagd jaarfeest dat besloten werd met het gezamenlijk zingen van Lied 427: 1, 5 en 8. Verloren: soort kees-hond, wit met bx-uine plekken, groen halsband; t-speelgoed eekhoorn met bijtring en belletje; postzegel-album; zwart flu welen bandje met koperen kannetje; 4 huissleutels aan een ring; 'zilveren speld (takje en roos). Gevonden: kinder-want; kinder muts; cowboyhoed; tang vermoede lijk voor het ringen van duiven: zil veren armband; zwarte tas; betaal- pas. Ned. Herv. kerk: 10.00 u. ds. Addink. 19.15 u. ds. Schellqvis, Le^rdienst. Extra collecte: Bouwfonds „Irene". Oppasdienst: mevr. Lugtigheid, Jan- ny Loman en Wilma Steunenberg. Woensdag 12 maart (Biddag voor Gewas en Arbeid) Twee interkerkelijke diensten in de Geref. kerk 10.00 en 19.30 uur ds. J. Steenbakker Morilyson Loysen. In beide diensten extra collecte: Ge zinsverzorging en Maatschappelijk Werk. Geref. kerk: 9.30 en 15.00 u. ds. Ped- demors. In beide diensten is de eer ste collecte voor de zending en de tweede voor verbouw van de kex-k. Oppasdienst (9.30 u.) mevr. Paal man-Aanstoot, mevr. Veldhuis-Bos, Marga Beklman mevr. Stam-Harm- sen, Ineke Stam en mevr. Meijerink- Stam (res.). Woensdag 12 maart (Biddag voor Gewas en Arbeid) 10.00 en 19.30 uur ds. Steenbakker Morilyon Loysen. Collecte zie N.H. kerk. R.K. kerk: zaterdagmiddag 5 u., zon dagmorgen 9.30 u. DIJKERHOEK half tien ds. Schelle- vis. Collecte Bouwfonds „Irene". OKKENBROEK: 10.00 u. ds. M. de Heer. Uitgangscollecte: Jeugdgebouw Woensdag 12 maart (Biddag voor Gewas): 19.30 u. ds. M. de Heer. NIEUW HE ETEN: zaterdagavond 7.00 u., zo. 8.00 en 11.00 u. Ons is verzocht mede te delen, dat a.s. zondag (9 maart) de kerkdienst van de Hervormde gemeente te Dij kerhoek, niet zal aanvangen om 10 u„ .maar om half.tien. Deze wijziging is noodzakelijk alleen voor zondag 9 maart. Op 16 maart a.s. en vervolgens zal de dienst weer normaal om 10 uur aanvangen met het gebruikelijke kwartiertje vooraf leren van het nieuwe lied. Op zondag 9 maart komt het oefen kwartiertje te vervallen en vangt de dienst, zoals gezegd aan om 9.30 uur, I vrouw G. Slijkhuis-Dikkers sprak een woord' van dank tot mr. Hulshoff zij bood een kleine attentie aan. De bijeenkomst die gehouden werd in het „Trefpunt" werd ook bijge woond door een aantal plattelands mannen. Het jaarijkse uilstapje van de afde ling Espelo is gepland op donder dag 29 mei. Arts Van vrijdagmiddag 5 u. t.e.m. ma. 10-3 8 u. J. H. A. Bruins, Molenbel- terweg 15, tel. 1280 (uitsluitend voor spoedgevallen). Boodschappen bel len: 11.00 en 4.00 u. Wijkverpleging Zr. M. v.d. Zand, Prinses Irenestr. 7, Markelo, tel. 05476-1285. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve za. van 8-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dekker, tel. 1438 b.g.g. tel. 1799, mevr. J. Beld- man-Aanstoot. Ziekenvervoer Garage Müller, tel. Aanstoot tel. 2980 ei 1320 b.g.g. J. Tandarts R. Brouwer, Boomkamp 10a, Rijssen tel. 1394. Spreekuur voor spoedgeval len: 6-7 u. nam. Fysiotherapie Alle wex'kdagen behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in het Groene Kruisgebouw. G. J. Kraaij tel. 2299. Maatschappelijk werk Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Midden-Overij ssel" Bureau de Joncheerelaan 134. Bu reau Holten, Gaardenstr. 31, tel, 05483-1436 (tijdens weekend 05486- 4126). Spreekuur werkdagen 8.30-9.30 u. donderdagavond 18.30-19.30 u. Oppascentrale J. v.d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.40 en 10.00 uur Dierenarts W. C. Wamelink, Houtweg 18. tel 05483-2004. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst T.e.m". zo. 9 mi't. H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 05483-1513. Ma. t.e.m. zo. 16 mx*t. J. Hof, Schepenenstraat 16, tel. 1697. Aangifte van gestorven dieren op za. van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Storingsdienst Van za 8 t.e.m. vr. 14 mrt.: ELECTRA: H. Wansink, Lageweg 9, tel. 2789. GAS: W. C. v.d. Weerthof, Voors- boersstr. 2, tel. 1793. Brandmelding OVERDAG: tel. 1352 (Politiebureau) 's NACHTS: tel. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). ging die van Coberco werd in een 2e bijzondere algemene ledenvergade ring een voorstel tot wijziging van de statuten van de Melkleveringsvereni- ging „De Vrijheid" met algemene stemmen aangenomen. De leden krij gen binnenkort een aanvraagformu lier om lid te worden van Coberco Het lidmaatschap van „De Vrijheid" gaat pas in als minstens 80 procenl van de leden zich hebben opgegeven als direct lid van „Coberco". Ook het vormer van de kring Holten kan pas dan doorgang vinden als 80 procent van de leden direct lid wordt var Coberco. De vereniging zal na de evl. overgang naar Coberco blijven voort bestaan als eigenares van de bij Co- berco in gebruik zijnde gebouwen en inventaris. Voor het gebruik van ge bouwen en inventaris zal door Cober co een vergoeding worden betaald In d'e jaarvergadering van de On derlinge Paardenverzekering „Hol ten" deed de waam. voorzitter heer J. H. Sprokkereef in zijn ope ningswoord mededeling van verhin dering (wegens opname in het zie kenhuis) van de voorzitter de heer J. Aaltink die voorspoedig herstel werd gewenst. De heer Sprokkereef bracht hierna het jaarverslag uit waaruit o.m. bleek dat 1974' voor de verze kering een gunstig jaar is geweest. Er moesten 3 paarden worden over genomen. De boekhouder de heer H. Vosman kon 1974 afsluiten met een batig saldo 'van f 3019,79. Van 90 leden waren op 31 december 1974 146 paax-den voor een totaal be drag van f 203.975, De kascontrolecommissie die stond uit de h.h. J. B. Veneklaas en J. W. Baltus had boeken en beschei den in orde bevonden en de boekhou der werd onder dank gedechargeerd voor het gevoerde beleid. De boeken over 1975 zullen worden gecontroleerd door de h.h. J. W. Baltus, Hbk. en E. Aaltink Jr., Hbk. 64. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd inplaats van de heer J. Aal tink, die niet herkiesbaar was, kozen de heer W. Aaltink Jzn. Als taxateur werd met algemene stemmen herkozen de heer D. Ve neklaas. Waarnemend voorzitter Sprokkereef bracht de heer Aaltink dank voor het vele werk dat deze een groot aantal jaren voor de vereniging heeft ge daan. In „De Boekenbus" van de RONO op zondag 9 maart (19.00 - 19.10 u) bespreekt Ko Pop de bundel „Op ons lijf geschreven", uitgegeven door Meulenhoff-educatief. De bun del bevat 25 niet eerder gepubliceer de verhalen en gedichten, die spe ciaal geschreven werden voor leer lingen van de hoogste klassen van middelbare scholen. De samenstel ling van de bundel is een onderne ming van de leerlingen van de rijks scholengemeenschap „Prof. Zee man" in Zierikzee en hun leraren. Ze vroegen schrijvers om nieuw, voor hen geschreven werk. In hetzelfde programma bespreekt Jan F. de Zanger de gedichtenbun del ..Onaantastbaar Kleinbedrijf" van Benne Lutsen Boarnstra, die nu na Fries werk in het Nederlands de buteert, De bundel is een uitgave van Bosch en Keuning, Baam, in de serie Seismogrammen. HOLTEN Geboren: Michiel Alex ander z.v. P. A. Hanewinkel en M. J. R. Vxdelink. Berend Jan Her man z.v. G. H. Rensen en G. Paal man— Aalt z.v. T. Ottens en K. Bakker. Overleden: 70 jr. M. H. Kappert-Megelink, Wagenvoorde, 77 jr. Gehuwd: W. F. van Voorthuizen, 23 jr., Leiden en H. M. C. Bemel- man, 22 jr., Leiden. W. de Jong, 46 jr., Holten en G. Harbers, 38 jr., Rijssen. BEVOLKING Ingekomen: mej. van Sneek. C. A. M. Pieper Publiciste Liza Stilma (o.a. schrijf ster van het boekje „Rondom de Holterberg) heeft in het gebouw ..Het Anker" te Wierden plm. 150 le den van de kring Twenthe van de Chr, Plattelandsvrouwen Bond bij zonder geboeid met een lezing over haar boek „Vrijwillig levenslang". Zij kreeg als protestantse, toe stemming van mgr. Bekkers om tien dagen te leven, temidden van kloosterzusters. De schrijfster schets te de kennismaking, de uitleg van het waarom en waardoor van een kloosterlinge die twintig jaar geen bezoek kreeg en haar begrafenis. Uitvoerig stond zij stil bij de ver nieuwing in de kloosterwereld en de vernieuwingen in de RoomsKatho lieke Kerk en ze besloot met een ci taat van mgr. Bekkers „Geloven dat is knielen en ronduit zeggen dat je het weer mis hebt gedaan, opstaan en weten, dat je het voor de zoveel ste keer opnieuw mag proberen"a De burgemeester van Holten maakt bekend, dat het ingevolge het bepaal de in artikel 116 der Algemene Poli tieverordening voor de gemeente Hol ten verboden is zonder zijn toestem ming in de openlucht paasvuren te ontsteken. Aangezien gebleken is, dat reed* voorbereidingen worden getroffen voor het maken van paasvuren wordt de aandacht van belanghebbenden er op gevestigd dat vooraf de plaats van het te bouwen paasvuur in over leg met de commandant van de brandweer moet worden bepaald. Wanneer niet tijdig overleg met de commandant brandweer omtrent de juiste plaats van het te ontsteken paasvuur heeft plaats gevonden loopt men de kans het paasvuur naderhand te moeten verplaatsen of mag het paasvuur niet worden ontstoken. Aanvragen om ontheffing van het verbod tot het ontsteken van paasvu ren moeten daarom uiterlijk op vrij dag 21 maart 1975 schriftelijk ter ge meente-secretarie worden ingediend en een aanduiding bevatten van de plaats waar het vuur ontstoken zal worden. Holten, 7 maart 1975. De burgem. voornoemd, W. H. Enklaar, Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare kennis, dat de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente, alsmede die van 1) het Elektriciteitsbedi-ijf, het Gasbedrijf, het Keurings-, Waag- en Slachthuisbedrijf, het Grondbedrijf en het Woningbedrijf over het dienst jaar 1971 vanaf heden tot en met 12 maart 1975 ter secretarie der ge meente voor een ieder ter .lezing is (zijn) neergelegd en in druk-afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijg is (zijn) gesteld. 26 februari 1975. Burgem. en weth. voornoemd de secr. G. J. Langenbarg, de burgem. W. H. Enklaar. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat de heer F. J. Vorkink, Beuseberg 140, alhier, voor rekening van de gemeente de bestrijding van ratten verzorgt. Een ieder kan daartoe gratis hulp verlening inroepen van de gemeente lijke rattenbestrijder. Aanvragen hiertoe dienen uitsluitend te worden gericht aan het bureau van gemeentewerken, Dorpsstraat 24b, alhier (tfn. 1471). 7 maart 1975. Burgem. en weth. voornoemd, de secr. G. J. Langenbarg, de burgem. W. H. Enklaar. Vrijdag 7 maart 14.30 uur: Warenmarkt in de Kerk straat (zie adv.). Vriendenschaar" in gebouw Irene" 20.00 uur: Wereldgebedsdag in ge bouw „Rehoboth". Zaterdag 8 maart Holtense Muziekvereniging „HMV" naar Topconcours in Arnhem.' 15.00 uur: Open-middag voor de vol leybal in gymzaal Haarstraat en Tuinstraat. 19.30 uur: Jaarfeest C.J.V. „De Vriendenschaar" in zaal „Irene" Herenkapper W. G. van Geenhuizen vanaf 12.00 uur gesloten (zie adv.) Zondag 9 maart 14.00 uur: Discobal in café De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 10 maart 20.00 uur: Ruilavond Holtense Post- IfS ub "H PC in hote! Vosman 20.00 uur: Derde Politieke Scho lingscursus voor vrouwen in zaal Vosman (zie ber.). 20.00 uur: Jaarvergadering afd. Hol ten van het NVV in zaal Vosman. Donderdag 13 maart 20.00 uur: Jaarvergadering afd. Hol ten van de Chr. Boeren en Tuinders- bond in gebouw „Rehoboth". Vrijdag 14 maart 20.00 uur: Feestelijke Jaarvergade ring van de afd. Holten van de ABVA in hotel Vosman. Zaterdag 15 maart 19.30 uur: Start dropping M.A.C, „De Holterberg" bij café „De Bies- ter" (zie adv.). Maandag 17 maart 19.30-20.30 uur: Spreekuur WD raadsfractie voor leden en belang stellenden in hotel Vosman. 19.45 uur: Jaarvergadering/ouder avond chr. kleuterschool in de hal van „De Schakel". 19.30 uur: Openbare fractievergade ring PvdA in de commissiekamer ten gemeentehuize. 20.00 uur: Gespreksavond kiesvereni ging „Gemeente Belang" in hotel Holterman. Dinsdag 18 maart 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. Donderdag 20 maart 19.45 uur: Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten xn zaal „Amicitia". Demonstratie merkartikelen. Vrijdag 21 maart 19.30 uur: Jaarlijkse feestavond van de SV „Holten" in zaal „Amicitia". 19.45 uur: Jaarvergadering Veren. „School met de Bijbel" in de hal van de school. Maandag 24 maart 19.45 uur: Vergadering afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in het „Trefpunt". Spr. mevr. De Vries uit Zwolle. Onderwerp: „Po sitie van de vrouw". 20.00 uur: Jaarvergadering VW „Holtens Belang" in hotel „Holter man". Woensdag 26 maart 70.00 uur: Alg. ledenvergadering Ned. Rode Kruis afd. Holten in hotel „Hol terman" (zie adv.). Donderdag 27 maart 20.00 uur: Vergadering afd. Holten Chr, Plattelandsvrouwen Bond in de hal van de chr. basisschool „De Schakel",

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 1