Spelregelavond s.v. Holten viel in de smaak Holten-Lemelerveld voor thuisclub een teleurstelling Holten uit tegen U.S.Y. Afsluiting zaal-hockey, start veld-hockey Prachtige successen Bergruitertjes' voor Majoretten peloton Van het erf der kerk J. van Asselt beste schutter Nieuws uit „de Stalling" „De Fienprcuvers te de „Blauwe Schuit N: gast bij megen WAAR GAAN WE HEEN? PROGRAMMA SV „HOLTEN" Pupillen |V Holten opgSèt! SPORTIEF INITIATIEF PROGRAMMA „BLAUW WIT" Hockey-nieuws BLAUW WIT NA AR DENEKAMP BATOI heren winnen van Holyolce II BATO dames winnen overtuigend van Harambee Aantrekkelijke en goede wedstrijden in biljartcompetitie BRIDGE „Sport voor Sport" BIJDEHANDE BABYVERZORGING Barretje Bor Kerkeraad tot gemeenteleden: Laat onze noodlijdende Chr. Pers niet in de steek Tafeltje dekje.... Kringvergadering O.L.M. 4 i Vrydag 7 februari 1975 5 Ia plaats van een eigen overzicht ne men we het verslag over, dat sport verslaggever, Herman Hulshof schreef in het Deventer Dagblad, waarbij we wel willen aantekenen te j betwijfelen of scheidsrechter Rensen inderdaad zo uitstekend leidde. Er i waren nogal eens dubieuze beslissin gen. Opvallend was daarbij het handsge- val, waarvoor geen strafschop werd toegekend, maar dat blijkens de re acties langs de lijn duidelijk werd ge signaleerd. Hulshof schrijft: „Na afloop van de wedstrijd HoltenLemelerveld wa ren de gemoederen van de Holtena ren danig verhit. Dit naar aanleiding van een handsbal die een speler van Lemelerveld vlak voor het eindsig naal gemaakt zou hebben. De overi gens uitstekend leidende scheidsrech ter Rensen, die met zijn neus boven op de „plek des onheils" stond wees de opmerkingen van de Holtenaren resoluut van de hand, en had het spel gewoon laten doorgaan. Vlak daarvoor, in de 41e minuut van de tweede helft, had Lemelerveld gelijk gemaakt. Van zeker 35 meter afstand joeg Harrie Schrijver, die in de 35e minuut in de ploeg was ge bracht. de bal vanuit een vrije trap ineens in de touwen. Doelman Breu- kink van Holten, die een paar meter voor de doellijn stond had zich dui delijk verkeken op het haarfijne schot van Schrijver. Vooral in de eerste helft was Holten zichtbaar beter. In het eerste kwar tier wisten zij enkele corners te for ceren, terwijl Bronsvoort in de 23e minuut de bal vanuit een kansrijke poisitie over het doel lepelde. Hol ten bleef aandringen, terwijl de ach terhoede van de Holtenaren schaarse aanvallen van Lemelerveld knap wisten te verwerken- Toer bleek ook al spoedig dat de spelers van Lemelerveld niet naar Holten waren gekomen om zich te laten inpak ken. Nadat Dikkers (Holten) de bal met zijn hand had geraakt ging door Lemelerveld genomen vrije trap rakelings over. In de 32e minuut was het dan ein delijk raak, en werd het spelover- wicht van de Holtenaren beloond. Omdat Dekker van de Holtense ploeg werd vastgehouden mochten de Holtenaren een vrije trap nemen. De snel genomen vrije trap werd handig over de rechtervleugel gespeeld en kwam uiteindelijk trecht bij Anton Reilink, die de bal uiterst beheerst langs doelman van Leusen schoof (1-0). Hiermee was het overheersende spel van de Holtenaren beloond. Voor al van de vleugels kwam daarna van de Holtenaren veel gevaar. Met name Bronsvoort zorgde soms voor gevaarlijke situaties in het Le- melerveldse doelgebied. Spektakel Dc tweede helft was zowel van de •zijde van Holten als van Lemelerveld kwalitatief veel minder dan d,e. eerste helft. Holten bleef aandringen maar bracht het toch tot weinig spëctacu- laire akties". ,Na een kwartier spelen in de tweede helft werd duidelijk dat de Holte- naren genoegen namen met de 1-0 stand. Dit kwam onder andere tot uitdrukking door hun steeds noncha lanter wordende spel, waardoor zij zienderogen het middenveld prijs ga ven. Het uitvallen van de spits Bronsvoort die vervangen werd door Kalf sterman betekende ook een duidelijke ver zwakking van de Holtense voorhoede. Lemelerveld daarentegen kwam steeds meer in het spel, waardoor de achterhoede van Holten diverse ma len hard moest optreden. Lemeler veld kwam pas in de 22e minuut van de tweede helft aan zijn eerste cor ner toe. Deze werd echter door de achterhoede van Holten bekwaam weggewerkt. Holten moest het in deze fase van de strijd duidelijk van snelle uitvallen hebben. Veneklaas en Dekker braken een paar maal gevaarlijk door, maar doelman van Leusen van Lemeler veld, die steeds beter in zijn spel kwam, was niet meer te passeren. Op voortreffelijke wijze passeerde hij twee vlak achterelkaar ingeschoten ballen. Door de steeds feller wordende strijd raakten enkele spelers zowel van Holten als van Lemelerveld geïrri teerd, wat uiteindelijk resulteerde in 'n vrije trap voor Lemelerveld in de 41e minuut. Geheel onverwacht knalde Harrie Schrijver van Lemelerveld van zeker 35 meter afstand de bal hoog in het doel van Holten, wat duidelijk te wij ten was aan een beoordelingsfout van keeper Breukink. Senioren USV—Holten 2.00 uur. Holten 5Wierden 4 10.00 uur. Holten 6Luctor 7 10.00 GFC 5—Holten 8 10.00 uur. Holten 9Haarle 7 10.00 uur. SDOL 4—Holten 10 10.30 uur. DOS '19 3—Holten 2 10.00 u, V. 8.3Q U. Junioren Rietvogels Al—Holten Al 3.00 u. v. 2.15 u. MVV '29 BI—Holten B 1 3.45 u. v. з.00 u. Haarle Cl—Holten Cl 10.30 u. v. 9.45 uur. Holten C2Excelsior C2 3.15 u. Enter Vooruit DlHolten Dl 2.00 u. v. 1.15 u. Holten ElExcelsior El 11.00 u. SOS F2—Holten F3 11.00 u. v. 10.15 u. De elftallen A2, B2 zijn vrij. Zaalvoetbal te Goor op 8 februari '75 Holten C3Hector Cl aanvang 11.00 vertrek 10.15 u. Nijverdal Cl—Holten C3 12.30 u. Dinsdag a.s. 11 februari zaalvooGud- wedstrijden voor Holten F1 en Holter< F2 van 5 u. tot 7 u. aan de Ha'ar- straat. Holten F3 en F4 spelen op dinsdag 18 februari van 5 tot 7 u. Jongens vooi de Indeling van de elftallen zie het kastje bij kledinghuis Beltman of bij de school in Dijkerhoek. Ouders kom eens kijken naar uw zoon hoe hij zijn techniek op de vierkante meter be heerst. Door deze tegentreffer raakten de Holtenaren blijkbaar geïnspireerd, want daarna ontplooiden zij een ge weldig tegenoffensief. Veel mocht het echter niet meer baten, want Le melerveld had het achter hermetisch afgesloten. Wel ontstond nog enige consternatie voor het doel van Lemelerveld toen de spelers van Hol ten meenden dat door een speler van Lemelerveld hands gemaakt werd. Scheidsrechter Rensen die er echter vlak bovenop stond oordeelde anders, wat de spelers van Holten en him sup porters maar moeilijk konden ver kroppen. Om meer moeilijkheden te voorkomen floot scheidsrechter Ren sen direkt daarna af, en ver dween onder het horen van vele pre testen in de kleedkamer." Tijdens de zondag gespeelde voetbalwedstrijd Holten-Leme lerveld hebben bestuursleden van de Supportersvereniging der S.V. Holten aan de toe schouwers het boekje „Spelen met spelregels" uitgereikt. Het boekje was beschikbaar gesteld door de jeugdafdeling van de S.V. Holten. Het boekwerkje, dat gescher- ven is door Ir. Ad van Emme- nes, geeft in grote lijnen de voornaamste voetbalspelregels aan. Een paar onderwerpen die erin behandeld worden zijn: merkwaardige fouten, korte corner, hands, de indirecte vrije schop en de kwestie bui tenspel. Ook aan de vaak moei lijke taak van de scheidsrech ter wordt een artikel gewijd. De jeugdafdeling heeft met dit gebaar in elk geval een po ging gedaan om tot een positie vere benadering van de voet balsport te komen. De rood-zwarten moeten zondag in Den Hulst en niet in Nieuwleusen zoals we de vorige keer abusievelijk schreven aantreden tegen U.S.V., dat de laatste weken van de onderste naar de 4e plaats van onderen is op geklommen. Wel een teken van een uitstekend herstel, waarmede de Hol tenaren wel rekening zullen moeten houden. Hopelijk zijn ze de teleurstelling van het gelijke spel tegen Lemeler veld, dat niet verdiend was, weer te boven en zullen er sportief tegenaan gaan. Verwacht wordt, dat de gehele sup- portersschare weer present zal zijn. De supportersbussen vertrekken om 13.00 uur van Meermanskamp en stoppen, voor het opnemen van oude re mensen, op de Smidsbelt. Mocht de wedstrijd onverhoopt worden afgelast dan zal getracht worden dit op de Smidsbelt door aanplakking bekend te maken. De wedstrijd begint om 14.00 uur. De selectie is als volgt samenge steld: Breukink. Dikkers, Paalman, Oolbekkink. Schooien, Dekker. Xrik- ke, Knapen, Veneklaas, Bronsvoort, A. Reilink, W. Reijlink, G. Brands en Scheperman. De spelersbus vertrekt om 12.15 uur vanaf Meermansikamp. De uitslagen en de stand in 4 H zijn als volgt: Spel. OverweteringRoda 2-0 KampenWesepe 3-0 HoltenLemelerveld 1-1 SallandiaUSV 1-2 UDHeracles 1-2 RaalteBroekland d-3 Holten 14 10 2 2 22 32-10 Roda 15 10 2 3 22 37-22 Broekland 15 8 6 1 22 28-17 Lemelerveld 13 6 6 1 18 25-18 Heracles 14 7 2 5 16 23-26 Overwetering 14 6 1 7 13 21-15 .UD 15 5. 2 3 1? 22=-28 Kampen 13 4 3 6 il 20-20 usv 14 5 1 8 11 24-32 Sallandia Ï3 3 3 7 9 20-28 Raalte 15 2 5 8 9 16-28 Wesepe 15 2 1 12 5 10-34 Voor zondag zijn voorts nog de volgende inhaalwedstrijden vastge steld: LemelerveldSallandia en Sp. club OverweteringKampen. Voor zondag, 16 februari is het vol gend programma vastg«steld: Broek- Senioren SC DenekampBlauw Wit 1 3.45 uur V. 1.15 uur. Excelsior 9Blauw Wit 3 11.00 uur, v. 10.00 u. SVVN 6—Blauw Wit 4 10.30 uur, v. 9.30 uur. Junioren Blauw Wit Al—Haarle Al 2.30 uur. SC Rijssen BI—Blauw Wit BI 3.45 uur, v. 3.00 uur. Blauw Wit ClHector C2 9.30 u., vertrek 8.30 uur (zaal Goor) Blauw Wit Dl—Haarle Dl 11.00 uur. landWesepe, LemelerveldRoda, USVSpel. Overwetering, Heracles Kampen, RaalteHolten en UD Sallandia. De Sportvereniging „Holten" hield voor haar voetbalafdeling het afgelo pen weekend in het Ontmoetings centrum „Meermanskamp" een spel regelavond, welke verzorgd werd door de spelregelcommissie van de Almelose scheidsrechters vereniging onder leiding van de heer H. ter Braak. Behalve 't programmapunt „Scheids rechters in woord en beeld" werd door de jeugdcommissie van de SV Holten een gezellige en leerzame quiz verzorgd onder leiding van de heer F. Groenewoudt. Met een groot aantal dia's werden door de heer Ter Braak de 17 spelre- *rr.l<; opncrV""'"'-»liiU- vr""-rt.e1d Pil uit- voerig toegelicht, waarbij de buiten spelregel nogal wat vragen opriep bij senioren en junioren, die in ruime mate aanwezig waren. Tijdens de quiz, die in 5 groepen gespeeld werd met in elke groep één der junioren, jeugdleiders, i-ames, senioren en supporters, werden de deelnemers op hun kennis van de spelregels getest, waarbij dikwijls nogal moeilijke situ aties op het scherm werden ge bracht. In 't erste deel van de quiz wrden aan elke groep 9 vragen gesteld, die met 'n bordje A, B of C konden wor den beantwoord. De daarmede ver worven punten werden bij de spelre- gelpunten ongeteld en aldus de uit slag bepaald. Van de junioren was Egbert Vene- Zondag 2 februari sloot de hockey club Holten een leerzame reeks van 4 weekenden van elk 2 competitiewed strijden af. Natuurlijk waren de ver wachtingen niet hoog gespannen tus sen routiniers als Hattem, Zwolle, Drienerlo. Maar de uitslagen spra ken van een zeer gering krachtsver schil zonder winstpunten, maar ge bleken is, dat de hockeyclub in ie der geval in de toekomst aan de zaak hockey blijft deelnemen. Hopelijk in de nieuwe sporthal van Holten. Naast de activiteiten van de afgelo pen weekenden zoals oudercontact ochtend op 1 februari en spellen-och- tend voor de pupillen op 25 janu ari noemen we graag de ontmoeting met de scholengemeenschap. Het team dat uit le en 2e klassers bestond speelde een gezellige partij hockey tegen jongens B van Holten, naast het talrijke publiek van de scholengemeenschap was intspirator Paule ook aanwezig en na afloop werden nieuwe afspraken gemaakt om in het Sportdal een meisjesteam en een team uit de hoogste klassen te Jaten.^antreden tegen, resp, meis- Pupiïlen Blauw Wit El- Blauw Wit Fl- -Hulzen El 10.00. uur. -Hulzen F1 11.00 uur. Blauw Wit 1 maakt zaterdagmiddag de verre reis naar Denekamp waar om kwart voor vier scheidsrechter Hülsebos het beginsignaal zal geven voor de wedstrijd tegen 't eerste van de SC Denekamp. De grensbewoners zijn altijd erg las tige tegenstanders geweest voor BI. Wit en ook deze keer zal het zeker weer heel veel moeite kosten om de beide puntjes te pakken. Kansloos achten wij ds Blauw Witte niét maar ze zullen er van meetaf voor moeten vechten en de voorhoe de zal meer productiviteit aan de dag moeten leggen. Elk schot kan geen „eendvogel" zijn maar er wer den ook in de laatste wedstrijd tegen Eversberp orachtige kansen op suc ces gemist. Zaterdag 1 februari j.l. speelden de Batodames tegen Harambee uit Enschede. In de eerste set bleek al snel dat deze wedstrijd voor de Holtense dames weinig problemen op zou leveren. De Bato-dames speel, den hun eigen spel met veel aan vallen. Door duidelijke fouten in het achterveld van Harambee bouwde Bato snel een voorsprong op. Deze set eindigde in 15-2. Daar de eerste set gemakkelijk was verlopen gin gen de dames penetreren. Ook ni bleek dat Bato oppermachtig was. met aanvallen links, rechts en door het midden. Bij Harambee kwam er geen enkele aanval uit het moeiza me spel. Opnieuw was de winst in de ze set voor Bato- met als setstand 15-1. En ook de derde set gaf hetzelfde beeld. Bato vol vertrouwen aanval lend, Harambee matig verdedigend. Weer was de winst voor Bato met. 15-3. Een snelverlopende wedstrijd die de Batodames weer 2 punten op leverde. Maandagavond speelde Bato 1 een goede wedstrijd. Eindelijk moest er weer eens om de puntjes gevochten worden. Dit zonder dat Bato echt in moeilijkheden kwam. In de le set nam Bato vlot een 9-0 voorsprong. Daarna herstelde Holyoke zich en gaf beter tegen spel. Verder dan 15-9 kwam het ech ter niet. In de 2e set werden enkele spelers gewisseld. De strijd ging nu vrijwel gelijk op. BATO won echter rtiet 15-11. In de' 3e set kwamen de reserve spe lers aan bod. Langzaam maar zeker kwam BATO achter te staan. Holy oke liep uit tot 7-12. Door spelers wisseling kwam de rust in de ploeg van Bato terug, wat ook wel blijkt uit de uitslag 15-13 voor BATO. Een verdiende 3-0 overwinning dus. jes B en Heren III van Holten. Op vrijdag 7 februari organiseert de hockeyclub het telkenmale te rugkerende oergezellige gekostumeer de voorjaarsbal zaterdag 8 februari zullen vriendschappeljjke wedstrij den Holten 1Deventer III, Holten IIDeventer IV in Deventer ge speeld worden. Op 15 februari is voor de veldhoc- keysport officieel de winterstop om de velden rust' te geven afgelopen en de jeugd begint aan de competitie wedstrijden, ook de heren en dames zijn dan reeds begonnen. In de derde week va,n het tweede deel der competitie van de biljart bond Ons Genoegen waren in hoofd klasse bijzonder aantrekkelijke en goede wedstrijden te zien. De heer Nep var. het Xijverdalse KOT had Op zaterdag 25 januari werd door drie leden van de ponyrijclub „De Bergruitertjes" deelgenomen aan een „indoor concours" in Manege „de Bosrand" te Almelo. Hans Bar- velink met Rex kwam de eerste keer foutloos rond maar in barrage liep hij 4 strafpunten op door een spring- [out. Marieke en Harm Jan Robers iWamen twee maal foutloos rond wal voor Harm Jan een 2e plaats opi. "orde door een snelle tijd- en voor Marieke een eervolle vermel ding. Op zaterdag 8 februari zal de po nyclub deel nemen aan den carna vals optocht. Daarna gaan ze naar Manege „Snorrewind" waar om 6 u. een springconcours begint, om half acht zullen enkele ruiters een dres suur nummer demonstreren waarna om acht uur de finale van het spring concours wordt verreden. Karin Brouwers en Patricia van Berkel hebben beide deelgenomen aan de voorselectie, dressuur, voor landwedstrijden. Patricia' is hier voor afgevallen maar mag nog wel aan de springwedstrijden deelne men. Karin is bij de 16 dressur rui ters die nog weer geselecteerd wor den. Hiervan mogen vier ruitertjes ons land vertegenwoordigen. Wij wensen him veel succes. .-'echts 12 beurten nodig om 164 ca ramboles te maken, hij liet een hoog ste serie van 131 aantekenen. De heer Meijer noteerde 202-19-59; H. Nahuis 156-21-22; G. Niihuis. 100- 13-22 en W. G. Spekhorri 139-21-39. De uitslagen in de hoofdklasse wa ren als volgt: Vios 1—Dreijerink 1 4-4: Vloedgraven .1—Bolscher 1 6-2; Jansen 1—Spekhorst 16-2; Kalfster man 1KOT 1 6-2; Haarlerberg 1 NBC 1 4-4; Tonne 1 vrij. In de eerste klasse had de heer J. Schrijer van Braamhaar 1 de beste partij. Hij maakte 100-19-16. Uitsla gen: KOT 2—Oudelaar 1 2-6: Royal 1VOG i 6-2: Spekhorst 2Kalfster- man 2 6-2; Ster 1—Lierinck 1 4-4; NBC2 vrij. In de tweede klasse was het de hr. A. J. A. Jansen van Jansen 1 die de beste partij voor zijn rekening nam. Hij liet 75-19-15 noteren. Uitslagen: BVW 1HBC 1 8-0; Koedijk 1Ster 2 4-4; Tonne 2Haarlerberg 2 2-6; Kalfsterman 3Jansen 2 6-2 Bolsche 2—Budde 1 2-6. In de derde klasse tenslotte had de heer J. A. Beumer de beste partij. Hij lieA 75-12-24 noteren. Uitslagen: Struik 1Vloedgraven 2 4-4: Roetge- rink 1—Jansen 3 6-2: HBC 2—OBK 2 4-4; VOG 2Kalfsterman 4 4-4: Vlis- hoek 1Roval 2 7-1; Lierinck 2 vrij. De uitslagen in de vierde klasse wa ren: Braamhaar 2—Tonne 3 8-0; Ou delaar 2Spekhorst 3 0-8; Lierinck 3—VOG 3 0-8; OBK 3—Struik 2 7-1; Vloedgraven 3—-BVW 2 4-4; Royal 2 vrij Bij de in zaal „Vosman" door de schietvereniging „Eendracht" te Hol ten om 't clubkampio°nschap gehou den wedstrijden werden de volgende resultaten behaald: LUCHTGEWEER: Groep A: 1. J. van Asselt 127 p„ 2. G: A. Haverslag 121 p. (4 x 10) G. H. Paalman 121 p. (2 x 10), Jan Haan 105 p. Groep B: 1. G. J. Sluiter 118 p.. 2. D. Jansen 108 3. A. Paalman 106 p„ 4. A. Sebuopert 98 p. Groep C: 1. E. J, Grootentraast 111 o„ 2. D. Geels 93 p., 3. F. J. Sluiter 90 p„ 4. J. c. Lamnine 89 p.. 5. H. .T. Bekkernens 86 p.. 6. A. .T. Bieleman 83 p.. 7. A. Pekkeriet 82 p. T.ÏCHTPISTOOL: 1. J. van Asselt 47 p.. 2. A. Paal man 46 p.. 3. Jan Haan f42 p. (2 X 10). 4. A .T. Bieleman 42 fO x 10). 5. H. J. Nekkers 41 d. (1 x 10) 6. G. H. Paalman 41 f0 x 10). 7. A. Schuppert 33 p.. 8. E. J. Grootentraast 28 n., 9. H. .T. Bekkernens 24 p. (1 x 8), 10 O. J Sluiter 24 p. n x 8). 11. D. Geels 21 p. da- Uitslag wedstrijd bridgeclub „Hol ten". 1. Spiiker-Disbergen 58.33 pet. mes Teusink-van Veen 53.47 pet. van Zoest-Grobben 50.69 pet., 4 Groot- Obbink-van Diik 50 pet.. 5. heer en mevrouw Sawade 49.31 pet.. 6. Meii- er-Dekker .61 pet., 7. Hanenburg- Bogaarcl 47,92 pet 8. Iddekinge- Geerestein 45.83 pet. 9. Dijkstra- Bontje 45,83 pet. Stand na 20 wedrtriidenMeijer-Dek- kers 59.08 pet.. Soiiker-Disbereen 52.59 pet., van Iddekinge-Geerestein 50.54 pet.heer en mevrouw Ruste- biel 49.76 net., van Zoest-Grobben ■*9.69 net.. Hanenbure-Bogaard 49.53 pet.. Dnkstm-Bontje 48 10 net.. Goor- man-Groot Ohbink ss net., heer en mevrouw Sawade 42.54 pet. klaas de winnaar met 42 punten, jeugdleider Paalman behaalde in zijn groep 35 pun'en, mevrouw J. Paalman bij de dames 41 punten, se nior C. S. van der Mei behaalde 42 en bij de supporters was het de voorzit ter van de supportersvereniging, de heer H. Pieters, die de prijs in de wacht sleepte. „Bij de uitreiking van de prijzen bracht de heer Groenewoudt de Al melose scheidsrechters dank voor hun leerzame avond, die bij velen tal van misvattingen van de spelre gels weggenomen heeft. Zij ontvingen van de voetbalafdeling een klein ge schenk. De heer Ter Braake werd ge assisteerd door de heren J. Slag, F. Pouwels en W. ter Horst. In beide uitzendingen van het RO- NO-sportprogramma „Sport voor Sport", wordt komend weekeind aandacht besteed aan het wereld kampioenschap schaatsen heren in Oslo. Daarnaast zaterdag van 19.30 tot 20.00 uur aandacht voor o.m. het zaterdagamateurvoetbal, de jeugd- kompetitie betaald voetbal, en de zaalhandbal-interlands in Gronin gen. Zondag van 18.00 tot 39.00 uur komt een reportage van het betaald voetbal uit wageningen en is een re portage van de amateur hoofdklas se uit Drachten en wordt er weer veel aandacht besteed aan de diver se amateursporten. „De Stallingscommissie" organi seert vrijdagavond (14 februari) en zaterdagavond (15 februari) in de recreatiezaal van het gebouw „Re- hoboth" aan de Stationsstraat volks dansavonden. Men verwacht op vrij dagavond alle jongelui van 12-15 jaar. Op zaterdagavond iedereen van 15 jaar en ouder. Naast de be kende dansen worden er ook enkele nieuwe dansen geleerd. Aanvang beide avonden: 20.00 uur. dat ,.H.M V." een majorettenpeloton op wil richten dat daarvoor meisjes nodig zijn dat die meisjes een leeftijd moeten hebben tussen 12 en 16 jaar dat er onder deskundige leiding zal worden getraind dat hiervoor veel geld nodig is dat de meisjes en gevers zich op kunnen geven bij G. H. VOORDES. Oranjestraat 60, Holten, tel. 2306 dat U nu wel weet dat U bovengenoemd nummer moet bellen. Op uitnodiging van de Nijmeegse carnavalsvereniging de „Blauwe Schuit", hebben Prins Gert van Gun- der, de Prinsengarde en raad van Elf vergepeld van hun dames de pronkzitting van deze vereniging bezocht. Om 19,00 uur werd een de legatie van „de Fienpreuvers" offi cieel welkom geheten in de foyer van gebouw „De Vereniging". Hier bij ontvingen Prins Gert en president Eddy Vincent de jaarorde van de „Blauwe Schuit". In totaal waren elf carnavalsverenigingen vertegenwoor digd. (o.a. Zwolle, Amersfoort, Kerk- rade. Molenhoek, Dieren, Beek, Nij megen). Om precies elf over acht begon de pronkzitting, Tijdens deze zitting traden namens „de Fienpreu vers" Prins Gert en Gait-Jan (Jan Oosterkamp) op. Dit tweetal oogstte enorm veel succes in de bomvolle zaal. Hun optreden werd regelmatig door veel applaus en de bekende or kest-touche onderbroken. In Nijmegen weet nu iedereen Holten wel te lig gen! Zeer terecht werd ook Jan Ooster kamp met de jaarorde getooid. Er viel op deze avond verder nog heel wat te genieten. Vooral de dansgroep uit Kerkrade, de buutnreder uit Amersfoort en de uitvoerders van de kostelijk gebrachte memietdans, brachten enthousiaste reacties teweeg Om precies elf over elf werd de pronkzitting besloten met een grote finale en begon het grote carnavals bal. Er heerste een enorme carna valsstemming Prins Gert met zijn gevolg kunnen terugzien op een zeer geslaagde car- DEVENTER DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof 1, tel. 11500 (Prinsenpaleis), vrijdag 7 februari 22.11 u. Hijsen van het Carnavalssymbool „De Gaper"; 23.11 u. Groots carnavalsfeest in het Stedelijk prinsenpaleis en in ande re localiteiten. zaterdag 8 februari 16 u. 30 prijsuit reiking van de optocht fzie onder), zondag 9 februari 14 u. Kindercarna val m.m.v. Peppi en Kokki. maandag 10 „februari 14 gn 19.30 u. Bejaardencarnaval m.m.v. Connie Vink. De twee Jantjes, Rexis en Zo nen. Trio Hug Rosman. Maandag 10 februari 14.30 u. Car naval voor Geestelijk Gehandicapten m.m.v. Connie Vink, Rexis en Zonen, Hofkapel Adri Troost, dinsdag II februari 14 u. Kinderop tocht vanaf-Brink via Winkelprome nade naar Grote Kerkhof. 14.30-17 u. Kindercarnaval met Hocus Pocus Kinderrevue. Iedere avond Carnavalsfeest in het Stedelijk en andere Prinsenpaleizen en horecabedrijven. EDB-THEATER, Smedenstraat tel. 13615. weekfilm do 6 t.m. wo 12 feb. Erna- nuelle - 3e "'eek 18 jr. nachtvoorstelling vr. 7. za. 8 feb. 23.30 u. Venus in bont 18 jr. matinee za. 8. zo. 9 feb. 14 u. Com mando Sinai a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 20 u.: vr, 21 u.; za. 18.30 en 21 u.; zo. 16, 18.30 en 21 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100 weekfilm do. 6 t.m. wo 12 feb. Breng mij het hoofd van Alfredo Garcia 18 jr. nachtvoorstelling vr. 7. za. 8 feb. 24 u. Murphy 18 jr. matinee za. 8. zo. 9, wo. 12 feb. 14 u. Nanu. zoon van de jungle a.l. aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u.za. 18.455 en 21.15 u.zo. 16, 18.45 en 21.15 u. LUXOR-THEATER, Brink 20. telef. 18662. weekfilm do. 6 t..m. wo. 12 feb. Mijn nachten met Susan. Olga, Albert, Ju lie, Piet en Sandra - 2e week 18 jr. nachtvoorstelling vr. 7 feb. 23 u. Es cort girls 18 jr. matinee zo. 9 feb. aanvang 14 u. Amen broeder amen a.l. aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u.; za. 18.30 en 21 u.; zo. 16. 18.30 en 21 u. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, Grote Poot 19, tel. 11848. geopend: ma. t.m. za. 14-18 u.; vr. ook 19-21 u. 7 feb. - 12 mri. Bemd Bevers - schil d^riien en tekeningen. OPENBARE LEESZAAL, Brink 70, tel. 13506. geopend di. t.m. vr. 10-17.30 en 19-21 u.: vr. 19-21 u. tot 24 feb. ,.Kruuspunt"-leerlingën exposeren. Galerij I.enten. Kletterstraat 25-27. Epse, tel. 21825 geopend: di. t.m. za. 14-17.30 u. ■Permanent: grafiek. schilderijen, beeldhouwwerk, keramiek, 1850-he- den. tot 9 feb. Jorge Marie Luduena - cfb-'id'orijen en tekenineen. N.B. Op Kasteel Gróót Hoenlb zijn tot vooriaar '975 geen exposities meer in de dépendance v.h. Literair Muse um. ALBERT SCHWEITZER CEN TRUM. Brink 89, tel. 19675. Permanente exr>os><:» over leven en werk van Dr. A. Schweitzer, geopend: di. t.m. vr. 9-12 en 14-17 u.: za. 1216 u. MUSEUM DE WAAG. Brink 56. tel. 14556. Antieke fietsen, zilver, aardewerk, keukens. geopend: di, t.m. za. 10-12.30 en 14- 17 u.: zo. 14-17 u. MUSEUM DE DRTE HARINGEN. Rrink 55. tel. 14556. Tentoonstelling van Aankleedpoppen uit 1860-1910. seonend als de Waag. ATHENAUUMRTRLIOTHEEK. Kloos ter 3. tel 16512. expositie: Warme bakkers in de kloosterkeuken. Boeken, prenten en voorwerpen uit het warme bakkersverleden, eeopend: ma. t.m. vr. 10-12.30 èn 14- 17 u.: wo. ook 18-20.45 u. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED. Noordenbergstraat 9, tel. 19739. geopend: als de Waag. DE ERVARTNG. Kleine Overstraat 85. tot 10 maar} Meditatief handwerk, aquarellen en tekeningen van Loes v.d. Voorde; schilderijen, tekeningen, grafisch werk van Reinier v.d. Voor de. geopend: di. t.m. vr. 15-18 u.; za. 13-17 u. VROUWEN CAFE, Menstraat 2 do. 6 feb. aanvang 20.30 u. JAZZ CAFE, Menstraat 2. tel. 11637 vr. 7 feb. 20.30-24 u. o.l.v. Davina Ro vers. WIJKGEBOUW Van Vlotenlaan Ruilbeurs Deventer Verzamelaars Vereniging zaterdag' SF februari14-l7'ü. OVERDEKT ZWEMBAD, Smyrna- dwarsstraat 2, tel. 21864. Af zwemfeest diploma A zaterdag 8 februari aanvang 19.30 u. Weekenddienst tandartsen: 8 en 9 feb.: J. W. M. Folgering, Singel 17, tel. 18184. Carnavalsoptocht zaterdag 8 februari 14 u. start v.a. Karei de Grotelaan. Route: Karei de Grotelaan - Eu ropaplein - Boxbergerweg - Noorder plein Gen. Gibson3traat Nieuw- straat - Stromarkt - Graven Nieu we Markt - Grote Kerkhof - City Promenade Keizerstraat Ge dempte Gracht. navalsavond beneden de grote rivie- Rest nog te melden dat de organisa tie van het hele gebeuren bij de „Blauwe Schuit" in prima handen was. Al jarenlang een groot succes m landen als de Verenigde Staten en Canada, maar eerst nu in de Bene lux geïntroduceerd: in baby-olie ge drenkte tissues voor het schoonma ken van babybilletjes. „Bijdehandjes" heet dit nieuwe produkt. Een Nederlande naam die zonder omwegen aangeeft waar het gaat. Het wil alle moeders een hand je helpen bij het dagelijks verscho nen van de kleine. Dit kan voortaan moeiteloos in één beweging gebeu ren. Dus geen gegoochel meer met watjes, toiletpapier en fles baby-olie maar gemakkelijker nu èn hygië nischer met „Bijdehandjes": het doekje uitvouwen en de billetjes schoonmaken. Dat is alles, een wel kom verschil met voorheen. Na het gebruik kan het doekje gewoon door het toilet worden weggespoeld. Het is afbreekbaar en kleurloos, en dus milieu-vriendelijk. „Bijdehandjes" zijn gemaakt van zacht tissue-papier in 'n royaal for maat, en doordrenkt met precies voldoende natuurzuivere baby-olie van Zwitsal. Zij lenen zich overigens ook prima voor gebruik door ande re leden van het gezin. Vieze neus jes worden er met zachtheid mee gereinigd en tegen schraalheid be schermd. Het afschminken van ma- ke-up is een ander voorbeeld de in de tissue toegepaste olie prikt niet, en bezit een sterk reinigende èn beschermend vermogen. De prijs van deze overal verkrijbbare primeur is f 4.95 per doosje van 50 tissues. Ter kennismaking wordt het artikel tijdelijk aangeboden voor f 3,95. RHENEN. De jonge wolf, die eertijds in Ouwehands Dierenpark werd geboren en door mevrouw Van den JBerg^ in^huis_ moest wordeq_ pe,- riomen"orrniat zijn'moeder "hem niet wilde accepteren, is nu volwassen. Hij *werd „Borretje" gedoopt. Maar nu is het al gewoon „Bor". Helaas zit „Bor" de wolf nog steeds in een privé-woning op het park, omdat hij niet bij de troep kan worden geplaatst. Hij zou als indringer verscheurd worden. Maar „Bor" geeft daar niets om. Het enige wat hij zo langzamerhand als een gemis gaat voelen 'is een vrouw. Want de natuur zet door, ook voor „Bor", die overigens prachtig in zijn vacht zit. Nog wel, want 's zo mers zijn wolven maar „pluizige" dieren. Kerkelijke organisaties vragen aan dacht voor lichamelijk gehandicap ten. Door een werkgroep van de Her vormde Jeugdraad is een TIP-krant uitgëgeven over de problematiek van lichamelijk gehandicapten. De ze krant, het decembernummer van het informatieblad van de raad, wordt meeverspreid door de diako- nale organen van de gereformeerde kerken en de hervormde kerk, als mede door de Katholieke Jeugdraad de Vrijz. Chr. Jeugdcentrale, de Ned. Lutherse Jeugdbond en de Cen trale voor Vormingswerk/Hervorm de Vrouwendienst. De TIP-krant wordt toegespitst op de lichamelijk gehandicapten op de sociale werkplaatsen. De bedoeling is dat men plaatselijk werkgroepen sticht om in eigen omgeving aan de ze problematiek te gaan wei-ken. Bij de samenstelling is uitgegaan van de oproep van de Wereldraad van kerken in Uppsala 1968 zich te .verzetten tegen diskriminatie, uit- buiting en geweld. Wie op deze wij- zé naar gehandicapten kiikt, die zo menigvuldig van de zonden van on ze samenleving te lijden hebben, al dus de samenstellers, zal ontdekken dat er harde noten gekraakt moeten worden over de wijze waarop de zgn. gezonden onze samenleving inrichten. De vraag moet dan zijn of niet-ge- handicapten bereid zijn zich te laten hinderen, belemmeren en benadelen, opdat gehandicapten ruim baan krij gen. Kerkeraad tot gemeenteleden: laat onze noodlijdende chr. pers niet in de steek. In de L^r (Z.H.) zijn gereformeer den en Hervormden bezorgd over het economisch wankele bestaan van de christelijke' dagbladpers in ons land nu ook de enig overgeble ven landelijke protestantse dagblad combinatie noodlijdend is en tot ver dere fusie moest overgaan. De ge reformeerde kerkeraad deed in een kanselboodschap een goed woord voor de betreffende krant (Trouw kwartet), en nodigde de hervormde kerkeraad uit eveneens per kansel- boodschap meer aandacht te vragen voor de zorgelijke positie van de chr. pers. De hervormde kerkeraad bleek van mening dat het ook an ders kon en liet in het kerblad schrij ven De christelijke dagbladpers lijdt 'n bedreigd bestaan. De voortduren de kostenstijging van een zo arbeids intensief orgaan als een krant nu eenmaal is maakt een grote opia- en een brede verspreiding noodzake lijk. Daarbij kan het niemand ont gaan, dat de krant in het dagelijks leven nog steeds een belangrijke rol speelt naast het journaalnieuws. Met de krant kun je bijblijven zowel op politiek en maatschappelijk ter rein als op kerkelijk en cultureel ge bied en niet te vergeten op dat van sport. In belangrijke mate worden de opvattingen die men tegenkomt, nog steeds beïnvloed door de dag bladen. Wij zijn er van overtuigd dat de chr. dagbladpers, haar taak thans nog steeds naar behoren vervult. Wanneer het aantal abonnees nog verder zou afnemen is te verwach ten dat deze bladen óf drastisch moeten inkrimpen óf zelfs tot op heffing genoodzaakt zullen worden. Laten wij zuinig zijn op wat wij nog aan chr. contactorganen over heb ben en niet omwille van bijv. meer plaatselijk nieuws of meer uitgebrei de sportversJagen onze noodlijden de chr. pers in de steek laten.Het is werkelijk de hoogste tijd om nu iets te doen. RHENEN. Bij Ouwehand wordt al stevig gefouragïerd voor het hoogseizoen van 1975. Vorig jaar hebben wij Hollanders de dierentui nen in ons land „platgelopen". Nog „platter" dan in 1973. Vooral op de Grebbeberg in Rhenen stond de die rentuin weer volop in de belangstel ling. Het blijft dan beslist niet al leen bij wat men in de volksmond pleegt te noemen „aapjes kijken". Er wordt ook flink „geschranst." Om bij Ouwehands Dierenpark te blijven, daar eten de mensen net zo veel vlees ajs de dieren, ieder zo'n slordige 30.000 kg. In de afgelopen week reden er treintjes af en aan naar de enorme diepvrieskluizen. Op één daarvan werden maar liefst 20.000 schnitzels vervoerd. Daar komt de groente nog bij, de wortjes de soep, de patat en nog oneindig veel meer lekkere hapjes. Er wordt niet minder dan 3 ton aan augurken verorberd en schrikt U niet 50 ton frites. En daarmee is dan weer 10.000 kg. mayonaise gemoeid. Op de onlangs gehouden Horeca- va werden de contracten afgesloten voor de leveranties, die intussen worden uitgevoerd. En dat is dan alleen nog maar voor de bezoeken de mens. De fourage voor de leven de have is een hoofdstuk apart. Het bestuur van de afd. Holten van de O.L.M. attendeert haar leden op de donderdag 20 februari 's avonds om 8.00 uur in café „Boode" te Bath- men te houden kringvergadering. Op deze vergadering zal het hoofd bestuur aanwezig zijn. Het bestuur werk de leden op om deze belangrij ke vergadering te bezoeken.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5