HOLTEN IN HET AFGELOPEN JAAR De commissaris der komffijin mr. L. M. Niers bracht tijdens zijn bezoek aan Holten o.a. een bezoek aan de machinefabriek „Universal". De nieuwe Braderiekoningin Marfan Leonhart kniptede 4e lustrumbraderie open. In het eerste nummer van de 27ste jaargang van ons blad willen we in een „Terugblik" over het jaar dat is toegevoegd aan de lange reeks die wij kortweg het verleden noemen, na even terugkomen op een aantal gebeurtenissen die zo een heel jaar door de revue passeerden, die er min of meer even „uitsprongen' en in een van de 52 in 1974 versche nen nummers werden vermeld. 1 maart Carnavalsvereniging ,,De Fienpreu- vers" weer grandioos festijn. Blauw Wit junioren Cl eerste op zaal voetbaltoernooi in Goor. Feest avond t.g.v. 30-jarig bestaan Iierv. Kerkkoor. Brandweer huldigde vrijwilligers. Jaarvergadering afd. CHU. Ledenvergadering AR Kiesvereniging stelt kandidatenlijst vast i.v.m. gemeenteraadsverkiezing. De heer R. Mud nam ajscneid van de Scholengemeenschap. Boeren blokkeerden op 2 augustus o.a. de Markelose- en Rijssenseweg. Gert van Gunder middennieuwe carnavalsprins. Het 100-jarig bestaan van het Geref. Jeugdwerk werd besloten met een boerenkoolmaaltijd. De P.V. „De Bergvliegersbestond 25 jaar. Het bestuur recepieerde in zaal .Vosman". Losgebroken stier genoot maar kort van de vrijheid. 8 maart Concert ,,HGK" en ,,Soli Deo Glo ria" in Ned. Herv. Kerk. Jaarver gadering MAC ,,De Holterberg", afd. Chr. Boeren- en Tuindersbond en af deling Holten Vereniging voor Open baar Onderwijs. - Zware schade door binnenbrand bij de familie Alting in de Vixseboxsestraat. Jaarfeest CJV „De Bouwers". PvdA en CH kandidatenlijsten gemeente raadsverkiezing vastgesteld. Monsternemers Meesterberends en Nijland 25 jaar in functie. de heer 4 januari De heer D. J. Pekkeriet 25 jaar in gemeentedienst. Echtpaar Schup- pert-Ebrecht 50 jaar getrouwd. Oliebollencross SV Holten. Span nende wedstrijden in manege Teun Beldman. Groep Dijkerhoekse jon gemannen per tractor met aanhang wagen (om benzine te besparen!) de buurt door om nieuwjaar te wensen. Nieuwjaarsreceptie Hervormde Vrouwengroep Holten. „Schure"- Kerstprogramma's grandioos suc ces. 11 januari G. J. Bosschers 25 jaar schilder bij J. H., Maats en Zoon. Tweede Ka merlid Wisselïnk sprak voor Holten- se boeren. - Nieuwjaarsinstuif Buurt vereniging Churchillstraat. Kinder middag NVV. 18 januari Mevrouw Kolkman-Willems nam na bijna 20 jaar trouwe dienst afscheid als sohoolschoonmaakster. School voorstelling door „Forum" in de au la van de scholengemeenschap. OCH nam afscheid van grimeur Jo- han van Geenhuizen. Z.C. „Twen- haarsveld" vierde in „Dubbele Zes kamp". Nieuwjaarsvisite Plat telandsvrouwen Dijkerhoek. 25 januari Honderd jaar Gereformeerd jeugd werk. Feestelijke herdenking in ge bouw „Rehoboth". „Haarbewo- ners bij B. en W. op de koffie. Flinke belangstelling voor concert HMV en jeugdorkest. Film „Hol ten voor tien jaar" trok veel bezoe kers. Prinsenbal carnavalsvereni ging „De Fienpreuvers". VVD met eigen lijst bij de Gemeente raadsverkiezingen. Jaarvergade ring CJV „De Bouwers". 1 februari Viering 100 jaar Geref. jeugdwerk afgesloten met gekostumeerd voet bal en boerenkool ma altijd. Raad voor 't eerst in 1974 bijeen. Bevol king nam in 1973 toe met 600 inwo ners. Ledenvergadering afd. Hol ten PvdA. Ouderavond „Haar"- kleuterschool. Voorlichtingsdag Coop „TRIO". Jaarvergadering Plattelandsvrouwen afd. Espelo, Vee fonds „Ons Belang" en Touwtrek- kersvereniging „OKIA". 8 februari Tweede kennismakingsavond met „Haar"bewoners. Burgemeester Enklaar opende nieuwe winkel fa. Aanstoot. Echtpaar Rosman-Jan- sen 55 jaar getrouwd. Feestavond afd. Holten NVV, - Ds. G. W. H. Ped- demors te Amersfoort beroepen door Geref. Kerk. Jaarvergadering af deling Holten Chr. Plattelandsvrou wen. Eerste prijs voor Holtense EHBO-ers op regionale wedstrijden in Goor. 15 februari Voorlichtingsdag over rundvee- en varkenshouderij in Het Bonte Paard te Dijkerhoek. Feestavond MAC „De Holterberg". Dick Muller nam afscheid van de sport waar aan hij in 1947; begon. Derde Chr. Kleuterschool in gebruik genomen. Holten 2 op kraamvisite bij fam. Soer. Jaarvergadering. Ond. Paar- denfonds. Successen voor Bergrui- tertjes op concours in Alemlo. 22 februari Beroep geref. kerk van Holten door ds. G. W. H. Peddemors te Amers foort aangenomen. Kringvergade ring „OLM" in zaal „Vosman" druk bezocht. Parlementariër Wisse- link sprak voor afd. Dijkerhoek van de Bond van Plattelandsvrouwen Vijfde prijs voor Touwtrekkers op sterk bezet toernooi in Markelo. Drie eerste prijzen voor Hans Bar- velink met „Rex" op ponyconcours in Almelo. Eerste ouderavond o.l. Haarschool. Mevrouw Cousin boeide de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen met bespreking van het boek „Danseres zonder benen". Jaarvergadering afd. Espelo Plattelandsvrouwen. Van Erkelens te Stadskanaal sprak voor Chr. Plattelandsvrouwen over „Het Jodendom". Burgemeester Enklaar antwoordt fractievoorzitters op gehouden „Algemene Beschou wingen". 3 mei 15 maart Geslaagde viering Koninginnedag. .Drs. P. Bakker (42) te Leiden door raacj benoemd tot rector van de Scholengemeenschap. Jaarfeest „De Treffers" en „Lenteklokjes". Dinie ter Harrnsel eerste bij atletiek wedstrijden in Enschede. Leden vergadering tennisclub „Holten". Laatste Open Deur samenkomst win terseizoen '73-'74 werd druk bezocht. Chr. Plattelandsvrouwen bezocht synagoge in Hengelo (O.). Holten- se bibliotheek met 25 lezers per 100 inwoners in Overijssel aan de top. 10 mei Gevallenen herdacht tijdens plechti ge herdenking bij het monument aan de Molenbelterweg. Gemeente Belang presenteert zich in Dijker hoek. Gerrit Schuppert „Schut- terskoning 1984" Schietvereniging „Eendracht". Tony Beldman met pony „Springfield" in selectie voor (D). Wereldwinkel Holten krijgt vaste vorm. Ledenvergadering Varkensfokkers. 17 mei K-Markt gebroeders Wansink offi cieel geopend. Gerard Brands - 40 jaar voorman-bosbaas - onder scheiden met zilver in de Orde van Oranje Nassau. Eerste prijs voor herenkapper Albert Drent op lands kampioenschappen te Amsterdam. Reigers, tot roofvogel gedwongen bij gebrek aan kikkers, pikten goud vissen uit verschillende vijvers. Sneu maar als de „kinderen" schreeuwen om voedsel gaat ook een reiger ou derpaar Ledenvergadering Hol tense Handelsvereniging. 24 mei Grandioos succes voor HMV-Drum- band: Kampioen van Nederland ere divisie op concours in Gemert. Echtparen Bolink-Stam, Borkeld 71 en Boo de-Stevens, E 65 50 jaar ge trouwd. showroom Stucadoorsbe- drijf Schuiterd BV officieel geopend. Sportdag Holtense basisscholen Fam. H. J. Aanstoot, Diessenplas- straat wint één van de hoofdprij zen ENKABE-wedstrijd. Trai ner Sikkenga nam afscheid van ZW „Blauw Wit". Ponyconcours „Berg- ruiters" uitstekend geslaagd. 31 mei Vijftig Canadese oud-strijders van het regiment „The Queens Own Ri fles" brachten een bezoek aan de Ca nadese Begraafplaats. Gemeente raadsverkiezing bracht teleurstelling voor CHU en PvdA. Voor het eerst twee vrouwen in de raad. Twee hectare jonge dennen naast de Canadese Begraafplaats door brand verwoest. Echtpaar Kemper-Spik- kor. Espelo 14 50 jaar getrouwd. Bergruiterconcours geslaagd eve- Roodbonte kampioenen op de fokveedag in Espelo. Holtenaar H. D. S. bij verkeerson geluk op de Deventerweg op slag ge dood. Jaarvergadering „School met de bijbel". Gemeentebelang stelde kandidatenlijst vast. Raadslid E. M. van Schooten na 8 jaar B.P. over naar G.B. Forum-avond ge zamenlijke vakcentrales. Jaarver gadering afd. Holten „Het Rode Kruis". Blauw Wit in feeststem ming bij aanmelding van 250ste lid. Jan Arend Aanstoot uit de Hoffes- straat kreeg trainingspak. MAC „De Holterberg"-team winnaar voox-- Gerard BrandsKoninklijk zilt en gastkoren. Modeshow voor Chr. Plattelandsvrouwen in zaal „Re hoboth". Jaarvergadering Chr. Kleuterschoolvereniging. Veld loop Sportvereniging „Holten" met flink aantal deelnemers op wed strijden kring Salland in Deven- 26 april Stichting voor Sociaal- en Cultureel werk hield hearing. Jaarvergade ring „Het Groene Kruis", Holtens Gemengd Koor „HGK". Bejaar- densoos genoot van zang en muziek Goorse „Nachtegaaltjes". Raad kreeg vele suggesties voor bestem mingssubsidie gelden op bijeenkomst in de Scholengemeenschap. H. J. Nekkers clubkampioen Schietvereni ging „Eendracht". Jubileumcross MAC „De Holterberg" sportief en spannend evenement. Henk War- rink Holten's tafeltenniskampioen. Echtpaar RosmanJansen: 55 jaar getrouwd. jaars-Overijsselrit KNMV. Joop den Dekker (Almelo) nieuwe trainer SV „Holten". 22 maart ter. Voorzitter CJV mej. A. Sche- perboer stapt in huwelijksbootje. Doelman Deijk van SV „Holten" ern stig gewond in wedstrijd tegen ATC in Hengelo (O.). 12 april Jaarvergadering Chr. Gem. Zangver eniging „Soli Deo Gloria" en Holten se Muziekvereniging „HMV". Fol kloristische dansgroep opgericht. De heer H. A. Schutte nam afscheid als bestuurslid van „Bethanië". Modeshow voor Plattelandsvrouwen in Dijkerhoek. Drie inbraken in een nacht. Feestelijke jaarverga dering van de ABVA. Disco-avond SV „Holten" enorm succes. Poli- 5 april Bevestiging en intrede van dominee A. Schellevis in de Ned. Herv. Kerk. Feest in de Haar bij officië le opening moderne lagere en kleu terschool. Feestelijke ouderavond o.l. Dorpsschool. Ledenvergade ring VVD stelt kandidatenlijst vast in verband met gemeenteraadsver kiezingen. Directie van De Halm vraagt faillissement aan. Afscheid van districts-bureauhouder Groene- wold. Voetbaljubileum Albert Meerman. Ds. A. Schellevis werd beves tigd als predikant Hervormde Gemeente. tieke bijeenkomst CHU in „Het Bon te Paard" in Dijkerhoek. Leerlin gen van de 6de klas o.l. Dorpsschool maakten o.l.v. meester B. H. Brou wer meer dan 100 nestkastjes. 29 maart Eerste kievitsei gevonden door de landbouwer Veneklaas. Holterhroek 46 Geslaagde uitvoering „HGK" Vereniging van Ned. Gemeenten in Sportnota Holten: Sporthal en twee de sport- en recreatiepark spoedig noodzakelijk. Kleurrijke Palmpa senoptocht trok met „HMV" voorop door het dorp. Achttien cursisten slaagden voor EHBO'-diploma. Jaarfeest GJV „De Vriendenschaar". Jaarvergadering VVV „Holtens Belang", Controlevererii'ging „Hol ten en Omstreken", NVV afdeling Holten. Heropening Doe-Het-Zelf- cent.rum „De Bouwhal". Haar- school-ouders genoten van musical „Brammetje Brom". Verkoop Welfarewerk groot succes. Leer lingen Huishoudschool maakten leuke opbergmappen voor patiënten van hospitaalschip „Henry Dunant". Holten 5 en Holten 10 voetbalkam pioenen. Eerste prijs voor ZC „Twenhaarsveld" in „Vijfkamp". 19 april Dijkerhoek kreeg le prijs voor het grootste Paasvuur. Dr. A. H. v.d. Heuvel, scriba Generale Synode sprak voor Hervormde lidmaten over „Holten een levende gemeente in de wereld, waaraan kun je dat zien?". Ledenvergadering afd. Holten PvdA niet accoord met voorstellen Partijbestuur. Kinderspeeldag in „De Haar". Eerste team biljart club „Kalfsterman" kampoen eer ste klasse.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 4