s m wiw m Spannende wedstrijden in manege Beldman mm Informatie over de Kuro-Sport ring Onwaarachtigheid en Ippiiensl fet Iwort rw1® lIMtfWS Sportieve strijd om prachtige prijzen Belastingcursus N.V.Y. Landsteiner medaille voor 114 donors «Élt- A' - T WAAR GAAN WE HEEN Mi®» ÉJlfiHilp Mljllgsia Zonder schroom of angst C holies terol wijzer Jonge ijsbeer bij Ouwehand PROGRAMMA SV „HOLTEN" PROGP a vtat „PR AUW WTT" RONO over streektaal Op stap met Siberische vrouwen BT ATTW WIT TEGEN DRIENERLO Drie heren voor de 20e keer een prik VEEN HUIZEN ZONDER TRALIES BRIDGE KERSTDRIVE INGEZONDEN H ees terta k ken in de kamer Ook rrintors hébben planten voedsel nodig 0) i Vrijdag 3 januari 1975 2 .11 BK W M N :u; :i Manegehouder Teun Beldman mag met voldoening terug zien op de wedstrijden, die hij op 2e kerstdag en vrijdag organiseerde v oor amazones en jongelui die bij hem komen „lessen" en rijden of hun viervoeter (s) hebben gestald en 57 combinaties die op uitnodiging deelnamen aan het springen in de klassen (Dicht, (M.)i.dden en (Z)waar. Voldaan waren zeker ook allen die aan de wedstrijden deelnamen en de bezoekers die vanuit de ruime foyer een prachtig overzicht hadden over de piste. Aan de uitnodiging hadden o.a. ge hoor gegeven Willy v. d. Ham, Jacky Meenderink (DeurningerL J. v. d. Velde (Almelo) en Jan Murris te Holten. Het was verrassend dat ver schillende nog zeer jeugdige ruiters er zonder schroom of angst tegenaan gingen en mede hierdoor was er veel spanning en ontstond er een sportie ve strijd om de vele prachtige prijzen en bekers. Buitengewoon spannend was de strijd om de fraaie wissel- prijs, de Teunis Beldman-bokaal. Willie Oosterwechel uit Schalkhaar won tenslotte, doch het verschil met Tonny Beldman bedroeg maar 0.2 se conden. De prijzen die beschikbaar gesteld door zakenrelaties in en bui ten Holten werden uitgereikt door rpeyropw. Beldman terwijl de bokaal wérd uitgereikt door de héér Hm. Beldman. Joyce Holmer uit Australië kréég'als- herinnering dandeze wed strijd een prachtige medaille. De jury bestond uit de heren J. Heerdink te Almelo en G. Beldman te Holten. Keurmeester was Herman Rutterkamp te Rijssen. UITSLAGEN: Behendigheidswedstrijden voor B-pon- ny's (Beginners 1. Trudy Trekop, Bergruiterstjes, Holten, 2. Gerard Huzen, Oosterhof Ruitertjes, Rijs sen, 3. Anke Thijssen, Bergruitertjes, 4. Arie Beldman, Oosterhofruitertjes, 5. Jansje Assink, Eschruitertjes, Wierden, 6. Gea Barvelink, Bergrui tertjes, 7. Karin Kool, Eschruiter tjes. SPRINGEN Klasse B (Na barrage): 1. Ronny Smit, Wierden, 2. Paulien Wansink, Holten, 3. Anja Olthuis, Wierden, 4. Inge Gorel, Wierden 5. Dick Bruins, Wierden, 6. Ernin Pal- the, Wierden, 7. Gerrit Vosman, Rijs sen. SPRINGEN KLASSE L-M-Z. (Cat. A- B na barrage): 1. Herman Stegeman, Wierden, 2. Anja Olthuis, Wierden, 3. Tonny Beldman, Holten, 4. e.e. Jan Stegeman en Nico Kool, Wierden. CAT. C-D (na barrage): 1. Wilma Schuitert, 2. Alfred Dekker, 3. Ca rolien Wolves alien te Wierden; 4. Bert v.d. Maat, Rijssen, 5. Rudie Dek ker, Wierden, 6. Herm Jan Robers, Holten, 7. Ans Wassink, Wierden. GELÜKSPRINGEN: 1. Jan Stege man 2. Herman Stegeman, Wierden, 3. e.e. Anja Olthuis, Wierden en Ton ny Beldman (Oosterhofruitertjes) Annet Wolves, 2. Henk Valk, 3. Wil ma Schuitert, 4. Bert v.d. Maat, 5. Jan Bronsvoort, 6. Carolien Wolves. Er namen aan de leuke en spannen de wedstrijden plm. 70 jongelui deel. De heer H. G. Wes uit Delden, die te vens de Federatie vertegenwoordigde, •beoordeelde de prestaties. UITSLAG MANEGERUITERS: DRESSUUR (licht): 1. Conny Bezey met Mary, Rotterdam 67V2, 2. Fred Buizerd met Donald, Deventer 67 p., 3. Michel v.d. Assem met White Pile, Holten 6672 p., 4. Anneke Jeuring met. Bruintje, Holten 65 p., 5. José Pluy- gers met Kim, Holten 6472 p. SPRINGEN (Licht): 1. Jo Arendse met Mary, Holten, 2. Co Bezey met Mary, Rotterdam, 3. Anneke Jeuring met Athos, Holten, 4. Fred Buizerd met. Donald, Deventer, 5. Mariam Murris met Silvia, Holten. DRESSUUR (Zwaar): 1, J, van Be zey met Killmoon 6872 p., Rotterdam, 2. Liesbeth ter Doest met Kim 6772 p. Holten, 3. Carolien Assink met Sylvia 67 p. Amsterdam, 4. Nicolet Smit met Coureur 6672 p. Hillegom, 5. Ingrid Arendse met White Pile 66 p. Holten. SPRINGEN (Zwaar): 1. Weny van Hoevelaak met Mary Markelo, 2. Ni colet Smit, Hillegom, 3. Annette Smit, Hillegom, 4. Stephan Moorman, Goor, 5. Carolien Assink, Amsterdam. SPRINGEN (Klasse L na 1 barrad- ge): l. Tonnie Beldman met High Jacky Meendermk (13 j.) uit Deurningen werd (na barrage eerste bij het springen klasse M. Zij kreeg van manegehouder Teun Beldman een prachtige beker. Noon Holten 0-6472 sec., 2. Jan Eb bing met Mary Rijssen 0-67 sec., 3. Marie José Weber, Borne 69 sec., 4. Gerrit Winkel, Vriezenveen, 70 sec., 5. Bertus Dasselaar, Vriezenveen 71 sec:, 6. Ad Fokke, Vriezenveen 4 ft- 62 sec., 7. Jan Murris, Holten 4 ft.- 67 sec. KLASSE M (na barrage): 1. Jacky Meenderink, Deurningen 0-52.4 sec., 2. Frans van Coesant, Enter 0-62.8 se.c, 3. Ria Hogeslag, Holten 0-65.5 séc., 4. Jan Luttikhuis, Weerselo 0-68.2 sec., 5. Johan v.d. Velde, Al melo 4 ft.-61.4 sec., 6. Gerrit Teppe- ring, He'eten 4 ft.-64 sec. KLASSE Z.: 1. Willy Oosterwechel, Heeten, 2. Jacky Meenderink, Deur ningen, 3-, J. Luttikhuis, Weerselo,- 4. Jan M.urris, Holten, 5. Jan Wes Del den, 6. J. v.d. Velde, Almelo. PARIJSSPRINGEN: (Klasse L): 1. Tonny Beldman, 2. G. Luttikhuis, 3. e.e, Dick Bakker, Rijssen en G. Win kel, Vriezenveen, 4. Hehriëttë Beld man, Holten. KLASSE M-Z: 1. W. Oosterwechel, Schalkhaar,--2. Wilf-ried - j3r-uins, "Renf; gélo, 3. J an Busschers, -Haaksbbr- gen, - De Nederlandse Hax-tstichting heeft een kleui-rijk foldertje uitgegeven een „Cholesterol Wijzer", waarin wordt aangegeven hoeveel cholesterol ver schillende etenswaren bevatten. Zoals bekend is teveel, cholesterol in het bloed gevaarlijk voor hart en bloed vaten. Voor een gezonde voeding is haar advies: ,,eet weinig cholesterol, eet minder verzadigd vet en wees spaarzaam met suiker en niet meer dart. 250 milligram cholesterol per persoon per dag". Het foldertje is bedoeld om in de keuken opgehangen te worden. Het is niet de bedoeling alle vijftig voe dingsmiddelen op te sommen, wel en kele van de meest uiteenlopende wat het cholesterolpercentage betreft: De ze percentages zijn in milligrammen uitgedrukt per ons (100 gram). De meeste cholesterol bevat eidooi er nl. 1500 milligram, daarop volgen kippeëi met 600 mil gram, kippele- ver 500, kalfslever 400, varkensnier 450, hom (rëuw) haring 700mgr., kuit (rauw) haring 600 mgr. Het minste wordt aangetroffen in frites saus (25 pet. slaolie) 25 mgr. slasuas (25 pet. slaolie) 25 mgr., spek (var ken) 50 mgr., Leidse kaas 20plus 60 mgr., schelvis (rauw) 60 mgr., rook worst (fijn) 60 mgr. en rund- en var kensvlees 60 mgr. RHENEN Komen er deze win ter bij Ouwehand jonge ijsberen? Dat is momenteel de alles beheersende vraag in de Rhenense dierentuin op de Grebbeberg. Op 1 december 1972 vond de .laatste geboorte plaats. „Saskia", afkomstig uit de Noorse wateren en. als jonge berin bij Ouwe hand gekomen, schonk toen het le ven aan een tweeling, door de Noor se ambassadeur in Nederland, Otto Christian Malterud gedoopt met de namen „Snöfrid" (Sneeuwvreugde) en „Isfrid" (IJsvreugde). Om de twee jaar krijgt een ijsberin als regel jongen. Daarom verhuisde moeder „Saskia" ut voorzorg -naai de kraamkamer. Maar het gevolg was, dat „Snöfrid" en „Isfrid" voor de deur gingen liggen en in honger staking gingen. Moeder „Saskia" vertikte het ook al voedsel tot zich te nemen. Vader „Tormod" trok zich nergens wat van aan. De heer Ouwe hand des te meer. Hij haalde „Sas kia" weer uit de kraamkamer en de familie kreeg onmiddellijk de eetlust terug. ,,Snö" en „Is" wierpen zich als leeuwen op „Saskia" om zich vol te lurken. Ze konden na twee jaar kennelijk de moedermelk als bij voedingnog niet missen. Alle hoop is nu gericht op „Karin". Dat is de vijf-jarige dochter van „Saskia" en de zus van de tweejari ge tweeling. „Karin" is in de kraam kamer gebleven. Zij zal nu voor de verrassing van 1974 moeten gaan zorgen. De afdeling van het NVV gaat in de maanden januari en februari een in structiecursus houden voor de invul ling van de belastingaangifte voor de inkomstenbelasting, dat werd be sloten in de vorige week donderdag onder voorzitterschap van de heer ^V. G. Tijhof in zaal Vosman gehouden vergadering. De heer A. Moelikcr, be lastingambtenaar, alhier, heeft zich bereid verklaard deze instructiecur sus te leiden. Indien er nog leden zijn, die aan de ze cursus willen deelnemen, dan is opgave nog mogelijk. Men is alleen verplicht bijstand te verlenen bij de invulling van aangiftebiljetten, indien daarom door leden wordt verzocht. De cursusdata zijn 30 januari, 6, 13, 20 en 27 februari a.s. Op zaterdag, 15 februari, wordt de bindingsfeestavond gehouden voor al le léden van het NVV aangesloten vakbonden. De ontspanningsclub OCH hoopt dan op te voeren het toneelspel in drie bedrijven „Ik kan niet uit met mijn pensioen" en vervolg op het leuke stuk „Madam de boerin", dat OCH' een groot aantal keren in de ver- ,re omgeving voor het voetlicht heeft gebracht, de heren Oplaat' en Harme- link zullen de verloting verzorgen. Er was een rondschrijven binnen gekomen met als nieuwe NVV-activi- teit enkele, regionale voorlichtings avonden, die. per kring, van NVV-af- delingen zijn vastgesteld. Voor Holten ziin ondermeer belang rijk de bijeenkomst te Deventer op 23 januari in De Onen Hof. Kavel de f^rotelaan. waar de Veer J for Horst, actuele vraagstukken zal be handelen e" in D.ieoenhe;m op 25 mrt. in wotoi JRpeipfsen waar de heer ,;F 'Drabhcnr-Mcen zal over inkom- fneTitièlr V*1- 'N -Medegedeeld werd, d;at. in verband SENIOREN De Zweef 4Holten 3 10.30 u. vertr. 9.30 u. BWO 9—Holten 6 11.45 u. v. 10.30 uur GFC 5—Holten 8 11.45 u. V.: 10.45 u. JUNIOREN Holten Al—Tukkers Al 2.30 u. Enter V A2—Holten A2 12.45 u. v. 12.00 u. MVV BI—Holten BI 2.30 u. v. 1.30 u. HoltenB2—Excelsior E4 2.30 u. Holten Cl— Sp, Riissen Cl 1.15 u. Vesos C2—Holten C.2 12 u, v. 11.15 u. Blauw Wit. C2—Holten C3 13 u. Holten Dl—De Zweef Dl 9.30 u. Blauw Wit 1Drienerlo 1 2.30 u. Blauw Wit 2Vesos 4 2.30 u. Excelsior 9-Biauw Wit 3 11 u. Blauw Wit 4-DES 6 11 u. Deto 5—Blauw Wit 5 11 u. JUNIOREN Blauw Wit C2—Holten C3 13 u. Excelsior DlBlauw Wit Dl 11 u. PUPILLEN Haarle ElBlauw Wit El 10 u. v. 9.15 u. ZAALVOETBAL (11 jan.): Blauw Wit Dl—SVVN Dl 16.30 u. v. 15.30 u. B'auw Wit El—Enter E 2 13 uur v. 12.15 u. De Boekenbus van de RONO op 5 januari a.s. van 19.00 u. tot 19.15 u. is gewijd aan nieuwe uitgaven van 3 dichters in een van de Nedersaksi- sché streektalen. Prof. dr. H. Entjes bespreekt in dit programma een herdruk van de bundel „Zunnebloc- men" van de in Overijssel bekende en geliefde dichteres Johanna van Buren uit Hellendoorn, Tevens be spreekt hij de bundel gedichten „Doar veul'n ik mien a'lene" van Gerrit Odink uit Eibergen en de bundel Stel lingwerver verhalen en gedichten „Wilde ganzen" van Johan Veenstra. De bundels van Johanna van Buren en van Odik zijn verschenen in Twents-Achterhoeksy reeks Wit kam in Enschede. De bundel van Jo han Veenstra is een uitgave van de Stellingwarver Schrieversroute. RHENEN Cor Ouwehand gaat persoonlijk twee vrouwen ophalen. Geen filmsterren, ook geen buikdan seressen. Gewoon twee Siberische vrouwen. Maar ook weer géén vrou wen om zonder handschoenen aan te pakken. Het zijn namelijk tijgervrou wen. Over veertien dagen komt man lief uit Leipzig. En dan heeft Ouwe hands Dierenpark de drie tijgersoor ten, die er op de wereld zijn, de Su- matranen; de Bengalen en de Siberi sche tijgers. Het heeft met die laat- sten wel lang geduurd, maar dat heeft een reden. Men had een half jaar nodig om door middel van het stamboek uit te pluizen, of de Sibe rische tijgerc, niet aan elkaar ver want zijn. Siberiërs zijn in de vrije natuur uit gestorven en worden alleen nog maar in dierentuinen gefokt. Zou de nieu we aanwinst familie zijn, dan liep men het risico van inteelt en dat wil de men bij Ouwehand beslist voorko men. Blauw Wit krijgt zaterdagmiddag op „Meermanskamp" Drienerlo op bezoek. Het eerste van de Studenten Sportvereniging van de T.H. gaat momenteel ongeslagen op kop in de eerste klasse en is evenals voorgaan de jaren weer kandidaat voor het kampioenschap, In het seizoen '72-'73 „blokkeerde" Blauw Wit de studen ten de weg naar promotie door op „Meermanskamp" een gelijkspel af te dwingen. Door het ver-lies van dit ene puntje verspeelde Drienerlo de kans om via een beslissingswedstrijd tegen Kloosterhaar te promoveren. De gasten - technisch de beste elf uit deze klasse - zullen zeker hun best doen om ongeslagen „Meermans kamp" af te stappen. Aan „Blauw Wit" de ongetwijfeld zware taak 6m de kampioensillusie te verstoren. De wedstrijd, die zal worden geleid door scheidsrechter v. d. Maat, begint om half drie. Programma le klasse: Blauw Wit Drienrelo; SC RijssenBoswinkel; EversbergDVO; VesosSC Dene kamp; DaarlerveenDen Ham. Op de onlangs in het hotel „Holterman" gehouden bijeenkomst deelde de voorzitter van de plaatse lijke afdeling van „Het Nederlandse Rode Kruis" de heer A. H. van Pij pen mede dat tijdens de op ma dag 28 oktober in de Scholengemeen schap gehouden bloedfctlasma-avond 521 Holtenaren een halve liter bloed gaven. Drie van hen, t.w. de heren J, Aaf- tink, Dorpsstraat 41, H. J. Stam, Gaardenstraat 14 en H. Wissink, Schoutenstraat 1 deden dit reeds voor de twintigste keer en 111 personen gaven voor de vijfde keer een hal' liter bloed voor de mens in nood waar ook ter wereld. Al 111 donors ontvingen de Landstei- nermedaille plus oorkonde en de drie heren die 20 keer bloed gaven, kre gen de daarvoor geldende onderschei ding met oorkonde. Er werd in deze bijeenkomst af scheid genomen van mevrouw Loü- wes-van der Mp die evenals ha man heel veel zeer verdienstelijk we'rk heeft gedaan voor de afdeling, vooral wat betreft de bloedplasma- avonden. Voorzitter van Pijpen bood mevrouw Louwes een geschenk aan als blijk van waardering en herinne ring. De dames en heren die voor de vijf de keer bloed gaven zijn: J. Aaftink, Dorpsstraat 41 (20 x), W'. Aalpol, J. Aaltink-Paalm anJ. Aanstoot-Beldman,M. J. Arfman- Sluiter, H. Baltus-Paalman, D. Beeftink, G. H. Bekkernens, W. Bek- E. Grootherder,. G.J. Groteboer-Blam kena, G. H. Boode, M. J. Bouwhuis- Jacobs, A. Brinks-Jan jen, M. A. H. ten Dam-Baas, Ligtenbergerweg 8, Rijssen, A. Ekkelkamp-Beute, H. G. E, Grootherder, G. J. Grotebeor-Blan- kena, J.'A. Haan-Dollekamp, D. van Huigenbosch, F. van Huigenbosch, A. D. Jansen, J. A. Jansen, T. Jan- sen-Stevens, P. W. Jongman-de Groot, W. J. Kemper-in 't Veld, A. H, Keuterman-Boode, G. J. Klein Horsman, .J. A. Kolkman. G. Kolk- man-Beldman, H. J. Koopman, H. Koopman-Bouwhuis, B. J. Krik- kink, D. H. B. Kruimelaar-Kisten maker, J. Lammers, H. J. Lammer- tink, G. J. Loman, W. J. Loorbacb- Wolberink, J. A. Luggenhorst. J. G. Maats, B. J. Markvoort, G. H- Markvoort, T. Markvoort-van Schoo- ten, T. H. Meester-Nijland, W. Mei link, G. Meijerink, G. J. H. Meije- rink-Stam, G. J. Meijerman, P. B. Müller, J, H. MülUr-Potman, B. J. Nijland, D. B. Nijland, J. G. Nijland, G. J. Oolbekkink, H. J. Oolbekkink, J. Oolbekkink, mevrouw. Paalman- Meijcrman, J. Paalman-van Zon, J. H. Pasman-Kolkman, J. H. v.d. Pluym, H. J. Poppe-Kolman, J. Pot- kamp, A. Potkamp-van Unen, A. Reijlink, G. J. Reijlink, G. J. Krik- kink-Reylink, W. Reijlink, M. Reij- link-Kers, J, Reijlink-Reijlink, E. D. Rietberg, H. J. Roelvink, H. J. Schuppert-Haasjes, H. Schuttert, G. Schuttert-Beltman, G. H. Sluiter, J. W. Sluiter, E. Stam, H. J. Stam, Gaardenstraat 14 (20 x), Joh. Stam, H. J. G. Stern-Hulsman, G. W. Stevens, J. Stevens, J. W. Stevens- Meijerman, W. Stevens, A. Stoop- Verhoeven, A. J. Struik, D. J. Tui- tert, B. W. H. Tijhof-Bruil, H. Vas- ters, G. Vincent-Slettenhaar, F. Vos- man-Beunk, H. Vruggink, A. W. Wer ner, G. Wibbelink-Roelvink, H. G. Zwiers, T. Zwiers, J. H. Zwiers-Ber- kel, H. W. Post-Lankwerden, A. Pek- keriet, D. Pasdp, M. Leeftink-Baltes, B. J. Krikkink, J. A. Hofman, B. Groot Obbink, J. Aanstoot, W. G. M. Vloedgraven, H. Wissink-Schouten- straat 1 (20 x), D. Schoneveld-de Vries. Aan de dames en heren die op de bijeenkomst niet aanwezig waren, werd de onderscheiding inmiddels toegezonden. met de gunstige ontwikkeling van on ze sociale wetgeving, met irwang van 1 januari a.s. de uitkeringeu van het NVV tbc en -Gezondheidsfonds ,,Zon- nestraat" en het NVV-fonds voor uitkeringen bij huwelijk en overlijden worden stopgezet. De geldén van de_ ze fondsen zullen worden aangewend voor versterking van de rechtskundi ge dienst van het NVV, waardoor dit overbelaste apparaat een aanzienlijk betere service aan de leden zal kunnen het NVV-ongevallenfonds worden per 1 januari a.s. met 10 procent ver hoogd. Hierbij zijn niet alle, maar slechts een zestal, vakbonden aange sloten. „De Vervoersbond NVV kent geen plaatselijke afdelingen meer". zo werd nog medegedeeld. Er zijn al leen nog contactpersonen ter plaat se. Verder kan men zich wenden tot 't districts Centrum Oost, Schoutenweg 91. Deventer, telef. 05700-22334. Het derde deel van het program ma rond de strafinrichtingen Esser- heem en Norgerhaven in Veenhuizen, is gewijd aan de vele problemen tus sen gedetineerden en direktie. De on gerustheid van de bewoners van bei de inrichtingen wordt vooral bepaald door het ..Haagse bureau-regiem", dat in belangrijke mate de lengte en zwaarte van de straffen bepaald. Over de persmedia wordt in Veen- huizen veel gesproken. Vooral de ge detineerden hebben- daarop veel kri tiek. Een gedetineerde springt in de brés Ivoor Hans van Z. „Hij. vindt. ook dat die recht heeft op geluk". Uit gesprekken met veel gedeti neerden blijkt, dat de werkelijke pro blemen van een gedetineerde buiten de gevangenis liggen. De terugkomst in de maatschappij is voor velen bij voorbaat tot mislukken gedoemd. Want over het algemeen wil de mens in de maatschappij geen gedetineer de in zijn omgeving accepteren. De direktie van de Veenhuizer inrichtin gen is van mening, dat er een uit breiding van de strafonderbreking voor gedetineerden moet komen. En èen gedetineerde overweegt eén gra tieverzoek in te dienen voor alle ge vangénen in Veenhuizen. Ook proberen de makers van dit pro gramma, Peter de Bie en Rob Zand- voort, er achter te komen of er in derdaad in de Veenhuizer inrichtn- gen een klassieke vluchtroute bestaat. Jaarlijks wordt er in de inrichtingen voor duizenden culdens aan verdo vende middelen bij de bewoners ge vonden. Maar hoe zit het met de verdovende middelen die toch nog door de tralies gplipen? De taak van de bewaarder is in de loop van de tijd sterk veranderd. Ook deze materie wordt in het Drents programma van de RONO op dins dag 17 december van 18.30 tot 19.00 uur behandeld. Luisteraars kunnen od dit nrogram- ma telefonisch reageren, zowel tij dens als na. de uitzending op num mer 050-133441. Deze reakties zullen zoveel mogeliik in het nrocramma worden verwerkt of tussen 19.30 en 20.00 uur in de RONO-ui.tzending Noord-Oost op dins- daa. Al 14 jaar lang is de Stichting EURO-SPORTRING werkzaam, als niet-commerciële Europese sportuit- wisselingsorganisatie voor alle tak ken van sport. Een, stormachtige ontwikkeling vond vooral de laatste vlif jaren plaats. In 1973 namen 625 verenigings- groepen/24.000 deelnemers uit vele Europese landen deel (uit Nederland ruim 6.000 deelnemers), in 1974 trok ken ruim 800 verenigingsgroepen 31.000 deelnemers (uit Nederland) 8.350 deelnemers) erop uit via deze organisatie. Bijna 6.000 buitenlandse deelnemers vonden via de Euro-Sportring hun weg naar Nederlandse verenigingen en bezochten hun Nederlandse sport vrienden. Zo waren ook de kleinste De uitslag van de Kerstdrive Brid geclub „Holten was als volgt: 1 hr. en mevr. Rustebiel 59.09 pet. 2 hr. en mevr. Van der Meulen 57.73 pet. 3 heren Goorman en Groot Obbink 54.09 pet. 4 heren Witzenburg en Van Veen 53.64 °/o 5 heren Van 'Zoest en Grobben 52.75 pet. 6 heren Van Spij ker en Disbergen 50.19 pet. 8 dames Witzenburg en Van Veen 50.45 pet. 8 Heren Hanenburg en Bogaard 48.18 pet. 9 heer en mevrouw Sawade 10 e.e. heren Geerestein en Van Id- dekinge en heren Dekkers en Dek- kex; 43.18 pet. 12 heren Bontje en Dijk stra 42.27 pet. amateurverenigingen in staat inter nationale sportcontacten te realiseren. Belangrijk is het nieuwe initiatief dat de Stichting EURO-SPORTRING heeft genomen voor de organisatie van toernooien om de Eurojeugdcup en de Eurojeugdleiderstrofee, een initiatief dat door de UEFA met groot enthousiasme werd ontvangen. Ook hier wordt weer bewezen hoe veel de Euro-Sportnng doet om juist voor de kleine verenigingen interna tionals sportkontakten aan te banen. Honderden vrijwilligers in alle aan gesloten landen maken dit mogelijk. Topfunktionarissen uit voetbalbon den en sportfederaties (in Nederland Henk Burgwal en Dr. Wim van Zijl) uit. de aangesloten landen werken bin nen: deze organisatie samen om dit zo belangrijke werk mogelijk te ma ken en daai'door taalbarrières af te breken en de sport te laten fijngeren als brug naar andere landen. Het is niet verbazingwekkend^ dat men" weinig of niets over die or ganisatie weet. Dit vooral omdat deze organisatie niet mag adverteren vanwege het niet-commerciële ka rakter. Sportverenigingen en organisatoren, die meer over de Euro-sportring wil len weten kunnen terecht op de ESR- informatie-avond, welke gehouden wordt Op dinsdag 14 januari a.s. in het clubhuis van de v.v. „Go Ahead, sportpark ,,Rielesenk" te Deven ter, aanvang 20 uur. Daar heeft te vens een vertoning plaats van hoogte punten voor Oranje tijdens de wereld kampioenschappen voetbal in West- Duitsland in het afgelopen jaar. Eén paar vertegenwoordigers van elke vereniging zyn daar van harte wel kom. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Naar aanleiding Van de beschuldi ging aan mevr. Ter Doest van: „on waarachtigheid en lippendienst" door burgemeester Enklaar, wens ik gaa'r- ne het volgende naar voren te bren gen: In een democratische maatschappij is aan ieder, zowel man als vrouw, een eigen meningsuiting geoorloofd. Het schijnt mij toe, dat in dit afgelopen jaar in onze gemeente en gemeente-, raad, méér gestreden is dan een pro beren eikaars standpunt te begrijpen en respecteren. Tegenstellingen zijn in een democratische staat onvermij delijk; maar met wat méér humane christelijke verdraagzaamheid jegens elkaar lijkt mij onze gemeenteraad én gemeente zeer gediend, wil men niet als kemphanen tegenover elkaar staan. Wat méér lenigheid van denken, méér pijlen op de boog voor snellere woningbouw, niet 'alleen in plan-Beu- seberg, maar op de lang al naar voren gebrachte andere plaatsén waar niemand iets op tegen hééft, is wat mevrouw Ter Doest naar voren wilde brengen. In mijn familie is een burgemeester die met dezelfde woningproblemen worstelt als hier maar daar grijpt men d'e kansen waar de bevolking het snelst geholpen kan worden en bijt men zich niet vast op één plaats. Het eens rond zien hoe andere plaatsen hun woningbouwproblemen oplossen lijkt me leerzaam. De beschuldigingen van mr. Enklaar tegenover mevr. Ter Doest zijn wei nig gentlemanlike tegenover een da me, en doen meer denken aan een wraakneming, een néérzetten van een jong vrouwelijk raadslid, uit een bit tere grief geboren van mr. Enklaar tegenover een tegenstandster. Deze aantijgingen zijn opzettelijk grievend, pijnlijk en vernederend. Ieder die me vrouw Ter Doest kent weet dat „on waarachtigheid en lippendienst" in haar niet aanwezig kunnen zijn. Dat zij, als jong onervaren raadslid, wat impulsief is en nog niet voldoende politiek geschoold, is iets heel anders. Ik wens mevr. Ter Doest sterkte toe in het komende jaar, temidden van •dé logge, als schapen volgzame kudde raadsleden; die hun eigen mening als ze er al één hebben niet durven uiten, om, politieke redenen. Holtéh,' 28 december 3974. Mevr. W. Beekhuis-de Koning ;(Öngéc.órrigeerd) We zouden het misschien haast vergeten, maar het „sateetje", dat we er"zo af en toe tüssendpor eten, is van Indonesische oorsprong. Als jé 'dan _opk eeri echte saté wilt (nas maken, moét je niet alléén een houts- koplvuyrtje hebben (nou ja, barbe cue,,heet dat tegenwoordig), maar póli .de, juiste' kruiden om het vléés vooraf te marineren. D.at marineren is noodzakelijk, niet alleen om het vleesde originele exotische' smaak te geven, maar ook om- het tijdens het roosteren sappiger, te" laten blij ven. De kruidenmelange, die, aange fruit in olie en afgemaakt met san ten Jtegepwèordig kant en klaar ver krijgbapr in zakjes van Conimex) nodig- is, heet boemboe spsaté, en wordt bij kruideniers en echte toko's verkocht van rijsttafelspecialist Coni mex. Het vlees (varkensvlees is het beste) moet minstens een uur in de afgekoelde marinade staan. Daarna wordt het aan pennen of (eerst in water ;geleg.de) bamboestokjes gere gen en geroosterd. En natuurlijk .ser veren 'wij een saus hierbij. Handig zijn-, de nieuwe satésausen van Conimex. Deze zijn in twee sma ken; verkrijgbaar. Allereerst, dei alom bekende, pinda safésaug- en daar naast 'als heerlijk alternatie! d'e ket jap satésaus. DEVENTER Deventer Schouwburg, Grote Kerk hof 1, telef. 11500. Za. 4 jan. 14 u. bovenfoyer Bridge Dri ve Tournooi ui,tg. van de NBB. Zo. 5 jan. 14 u. schouwburgzaal Nieuwjaarsconcert door het Overijs sels Philh. Orkest m.m.v. Dolf van der Linden, Liesbeth List en Marco Bakker. EDB-Theater, Smedenstraat 10, tel. 13615. Wo. 1 jan. t-é.m. wo. 8 jan! My na me is nobody (3e week) (14 jr.). Vrij. 3, en za. 4 jan... Nachtvst.,23.30 u Dochters van Dracula (18 jr.). Wo. 1. za. 4 en zo. 5 jan. Matinee 14 u. Winnetou tegen Witte Buffel. Aanvangstijden: werkd. 20 u. Vr. 21 en 2.30 u. Za. 14, 18.30, 21 en 2.30 u. Zo. 14, 16,. 18.30 en 2.1 u. Cinema, L. Bisschopstraat 69, telef, 11100. Wo. 1 jan. t.e.m. wo. 8 jan. Ben Hur (2e week) (a.l.). Vr. 3 jan. Filmart 23,39^1, O Lucky Man ,(1.8 :jE),.'.s, Za. 4, jan. Nachtvst. 24 u. Dirty.Har- jïN ;v.i. D.r.:,;vr9OJ. N'.; 4, 5 en 8 jan. Matinee 14 u, Gulli ver's reizen. Aanvangstijden: werkd. 19,30 u, Za. en zo. idem (lengte van de film). Luxor Theater, Brink 20, telef. 18662. Wo. 1 t.em. wo. 8 jan. In riroi gaat de ontucht vrolijk verder (18 jr.). Vrij. 3 jan. Nachtvst. 23. u. Poesjes ip een mannenhuis (18 jr.). Wo. 1 jan. t.e.m. 5 jan. Matinee 14 De vrolijke piraten van het schat- eiland (a.l.),. Aanvangstijden: do., vr., ma., di. en wo, 20 u. Vrij. 23 u. Wo. en zo. 16-18.30, en 21 u. Rozijnenkorf, Grote Poot 19, telef. 11848. 3 tot 6 febr. Rolie Martens Wandkle den. Geopend: ma. t-e-m. za. 14-18 u. Vr. ook 19-21 u. Kunstpoot, Grote Poot 19, telef. 11848. Rouleertentoonstelling „De kunst van de Bakker". Geopend: ma, t.e.m. za. ,14-18 u. Vr. ook 19-21 u. Openbare leeszaal, Brink Rondom, Brink 70, telef. 13506. Tot 6 jan. D. Meyer, grafiek. Geopend: di. Ce.rn. vr. 10-17.30 en 19-21 u. Za. 10-17 u. Galerij Lenten, Kletferstraal 25-27, Epse, telef. 21815. Tot 12 jan. Nieuwe aanwinsten uit de romantische en haagse school. Geopend: di. t.em. za. 14-17.30 u Albert Schweitzer Centrum, Brink 89, telef. 1975. Permanente expositie over leven en werken van A. Schweitzer. Geopend: wo. 19-21 u. Za. 12-16 u. Museum De Waag, Brink 55, télcf. 14556. Geopend: di- t.e.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. Zo. 14 tot 17 u. Rondom de Fontein, foto's. Tot 2 febr. Ontwerpen voor Deven ter Tapijten door M. D. Renssen. Museum De drie haringen, Brink 56, telef. 14556. Tentoonstelling van aankleedpoppen uit 1860-1910. Geopend als De Waag. Museum voor Mechanisch Speelgoed, Noordenbergstraat 9, telel'. 19739. Athenaeum Bibliotheek. Klooster 3. Expositie „Warme Bailers in d<? Kloosterkeuken". Geopend: ma. t.e.m. vr. 10-12.30 en 14-17 u. wo, ook 18-20.45 u. Dc tijd is weer aangebroken om heestertakken in bloei te trekken. Er zijn verschillende soorten welke hier voor in aanmerking komen o.a. se ringen, Forsythia, sierkers, Prunus, elzekatjes, wilgekatjes, enz. Wat kan men ervan genieten, .vanneer in de kamer de knoppen opengaan terwijl buiten alles nog dor en koud is. Nu heeft deze- binnencultuur dank zij een nieuwe vinding veel meer be langstelling gekregen, hetgeen niet te verwonderen is. Steeds meer mensen komen tot de ontdekking, dat evenals mens en dier ook de bloemen van water alleen niet kunnen leven. Afgesneden bloe men en takken zijn echte fijnproe vers en stellèn hoge eisen aan het Onlangs is een nieuw soort Chry- sal geïnti'oduceerd, waarmee Mimo sa en andere takken, zoals Forsythia, sierkers, Prunus en Hamamelis in de kamer in bloei getrokken kunnen worden. Dankzij deze Mimosa-Chry- sal komen de heestertakken tot een optimale ontwikkeling. Wil men' een goed resultaat bereiken, dan moet men zich wel aan de gebruiksaanwij zing houden. Kortom, weer een be langrijke nieuwe vinding waarvan men veel plezier kan hebben. ALMELO VAROSSIEAUDinsdag 14,30 De karatejongen van Hong Kong 18 jr. Woensdag 14.30 uur: De vrolijke pi raten van schateiland a.l.; 16.45, 18.45 en 21.00 uur: De karatekoning van Hong Kong 18 jr. Donderdag, vrijdag 14.30 uur: De yrölijke piraten van schatéiland-; '20.00 uur: De karatekoning van I-Iong'Kong. Zaterdag 18.45 en 21.00 uur: D'e Ka ratekoning van'Hong Kong;' 23.15. uur: Inga doét wat zij niet laten kan 18. j. Zondag, 1.4.30 uur: De vrolijke piraten yah schatéiland; 10.45,. 18.45 én 21.00 uur: Blue Movie 13 jr. Maandag,.dinsdag, woensdag 14.30 en 20.00 uur: Blue Movie' 18 jr. PALACE: werkdagen (oók zaterdag) 14.30 uur: Kuifje a.l.; 18.45 en 21.00 Uur: Emaniielle 18 jr,. Zon- en-feestdagen 14.15 uur: Kuifje;1 16.30, 18.45. en 21.00. uur: Emanuelle. Ket is opmerkelijk, dat vooral in de wintermaanden, in tegenstelling tot het voorjaar en-de zomer, de plan ten voor wat voeding betreft dikwijls worden vergeten. Mén denkt T t in de winter de ka merplanten geen voeding nodig heb benomdat heirusttijd is en de groei dén stil staat.' pit geldt echter alleen voor '''sommige o/planten zoals bijvoorbeeld de cactus. Andere planten, zoal? bijvoorbeeld wintei'blöeiendè planten als Cycla men, Azalea, Begonia, Kalanchoë ètc. hebben danjuist veel behoefte aan 'voeding. Ditzelfde geld voor 'praktisch' alle bladplanten (Ficus, Philodendron, Hedera etc.), wat in [feite tropische planten' zijn en geen rustperiode kennen. „De meststof' moet zuiver zijn eh volledig 'oplossen. 'Pokon voldoet aan ale 'daaraan gestélde eisen; déze meststof heeft bovendien een zeer hoge voedsel concentrati e, dus voorde lig-.in Üet-gebrui' Het bemesten is goedkoop, het resultaat is altijd goed: "e. planten en veel bloemen! en vii ai Een wijziging van de bepalingen van de bijstandsverlening aan wèrido- 7,e partieel, leerplichtige jongeren yan 16 jaar-heeft onder andere 'tot ge volg- gehad, dat deze jongeren van 1- oktober, 1974 af niet langer als zelf standig verzekerde bij' 'n zi.ekenfqn.ds konden worden ingeschreven. Omdat -.zij -pok. .niet voor medeverzekering met hun .ouders in aanmerking, kwa men,, moesten de meeste.n van hen van genoemde datum af een vrijwil lige verzekcri ng -sinii en Dit .probleem, waarop wij in ons nummer van .1 november ji. de-.aan dacht'vestigden, zal worden opgelost. Zij kunnen thans naar de verplich te verzekering terug. De regering heeft thans besloten om-werkloze partieel leerplichtige .jon geren van' 16 jaar alsnog van 1 okt. 1974 af récht tc geven op een uitke ring op grond van de Rijksgroepsre geling voor Werkloze Werknemers (d'e RWW-uitkerihg) tot. een> bedrag van 30 'gulden per week. Dit besluit maakt een wijziging van de wettelijke eft regeling hiervan meehtebesfu ren' reeds n'u bij ze'moeten de ui ri 1975 bij het éragen. Het recht op houdt, vodi-' frenoemde vehs hét recht ih van zi'ekenf on d.s verzekeri np RWW-uitkerihg 'is- toes die jongeren "dn van 1 hnt.aald.p. rrirérni» vnnr OI- "n fortrl n r-1 - n V i n fonds terugbetaald krii In afwachting ng de de jonge- RWW-uitkering le jongeren te rn die verplichte kunnen r 1974 af

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 2