Grote belangstelling voor Kerstnacht-Samenkomst Boeren verontwaardigd Zondagsdiensten Uit het plaatselijk parlement Kerstwijding school Dijker hoek Zieken vervoer in Holten SY „Holten" organiseert Oliebollencross KERKDIENSTEN AGENDA Aan onze abonnees, Holtens architecten bureau gefuseerd HOE IS HET GEMAAKT VROEGE LENTEBODEN IN DE LOOK Dames- en room- soezencross KAPERS OP DE GOEDE HOOP" FILMAVOND M.A.C. „DE HOLTERBERG" KOLKEN ZUIGER VOOR TWEE MILLE Officiële publicatie GEEN SPREEKUUR TULPEN VOOR MEVROUW TER DOEST HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 20 cent per millimeter (bij contract lager) Abonnementsprijs f 8.50 per half jaar, f 17.per jaar. Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 3 januari 1975 27ste jaargang - no. 1 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers Holterberg 13, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Adm. Gaardenstraat 17, tel. 05483-1533 Betaling abonnementsgeld jaar 1975. Met ingang van 1 januari 1975 bedraagt het abonnement op ons blad f 17.- per jaar, of f 8.50 per half jaar. U kunt het bedrag voldoen op postrekening van de Rabobank nr. 875567. U kunt ook bijschrijven op onze rekening-courant bij deze bank, nr. 32 85 01 476. Gaarne vermelden abonnement Holtens Nieuwsblad. Tevens kunt U contant betalen tijdens de uren van openstelling van boven genoemde bank. Na 15 februari doen wij U een nota/kwitantie toekomen vermeerderd met f 1.incassokosten. Zoals reeds duidelijk is geworden uit de begrotingsbehandeling van de gemeente Holten is de stichting Zie ken- en Ambulancevervoer voor Hol ten en Omstreken er in geslaagd een andere ambulance-auto aan te kopen. Ruim 41/: jaar geleden werd een gebruikte ziekenauto gekocht voor het zieken- en ambulancevervoer in Hol ten. Dit was mogelijk door schen kingen van particulieren, de Rabo bank en de Algem. Bank Nederland, het Rode Kruis en de gemeente Hol- Voor. de Kerstnacht-samenkomsten die de Open Deur-groep van Holten op 24 december in de Hervormde kerk had belegd, bestond een over weldigende belangstelling. Vooral de bijeenkomst van 22.00 uur trok zo veel publiek, dat de voorzitter van de Open Deur-groep Ds. Schellevis, vóór het aanvangsuur, de aanwezi gen verzocht zoveel mogelijk op te schuiven om ieder een zitplaats te kunnen bieden. Des ondanks moes ten. o.m tien uur toch nog mensen te leurgesteld worden wegens plaatsge brek. Na het gemeenschappelijk zingen van bekende Kerstliederen vestigde de spreker, Ds. A. Schellevis, in zijn begroetingswoord de aandacht op het l'eit dat de Kerstnachtbijeenkom sten geen vervanging bedoelen te zijn van de kerstdiensten op 25 en 26 december. De bijeenkomsten bedoe len meer een zinvolle voorbereiding te zijn op het Kerstfeest. Nadat spreker een gedicht van Nel Benschop („MODERN KERST FEEST") had gedeclameerd en en kele bijbelgedeelten gelezen had, hield hij 'n meditatie over „MENS VAN MORGEN" (n.a.v. de gelijkna mige titel van het Kerstnummer van Open Deur). „Christenen", aldus spreker „leren uit de bijbel, wie de mens van het verleden, het heden en morgen is. Daarvan wordt in de bijbel niet al leen geprofiteerd maar God heeft het, in een menselijke werkelijkheid, ook getoond in Jezus Christus! In de geboorte van Christus, maar niet minder door Zijn opstanding en He melvaart hebben we de garantie dat het Mens-van-morgen ZIJN (met een kleine letter) zal uitlopen op het „Mens van Morgen" (met een hoofd letter). Daarom viert de Kerk kerst feest!. Ook in 1974!" Aldus besloot Ds. Schellevis zijn meditatie, die met grote aandacht in de duistere kerk werd beluisterd. Aan de samenkomst van 22.00 uur werkte de muziekver. „H.M.V." Het architectenbureau L. C. van de Bovenkamp, Molenbelterweg, alhier, is met. ingang van 1 januari jl. over gegaan in het architectenbureau H. Jorissen b.n.a., Pelmolenweg te Rijs- sen- De heer Van de Bovenkamp heeft zijn 30-jai-ige' praktijk beëindigd, maar zal als adviseur aan het Rijs- sense architectenbureau verbonden blijven. Omdat zijn werkzaamheden zich overwegend voordeden op hét. terrein van de utiliteits- en woning bouw, zijn de werkzaamhedenvan- het Holtense bureau ondergebracht in een nieuwe werkgroep met een eigen structuur binnen het nieuwe bu reau: Pesearchbureau voor Architec tuur en Utiliteitsbouw H. Jorissen BV. Er zijn binnen het kader.van het Rijssense architectenbureau nóg een viertal andere werkgroepen, met verschillende medewerkers. o.I.v. de heer H.J. Fransen, mee. Op gloedvolle wijze speelden zij o.a. „Kerstavond" van A. den Arend en „Choral" van Ted Huggens. Ook be geleidde zij enkele keren de samen zang. Aan de bijeenkomst van ^3,45 uur (de eigenlijke nacht-samenkomst), werd meegewerkt door 't Jongeren koor „HELICON" o.l.v. Ineke Jaars- veld-Kevelam. Met veel enthousias me zonlg het koor o.m. „Een volk op weg in het donker"; „Ding Dong"; „Het lied van de stal'; „Glorie in de hoge", alsmede in wisselzang, het be kende „Komt allen tesamen". Het geheel werd afgewisseld door samenzang en enkele prachtige or gel-solo's door de organist van de Hervormde kerk, Anton Koopman. De Open Deur-groep kan weer terug zien op enkele zeer geslaagde bijeen komsten. Op dinsdag 7 januari start Teleac met een serie uitzendingen onder de titel „Hoe is het gemaakt?. Deze serie, welke geproduceerd is door de BRT, belicht het vakmanschap van de kunstenaar. De uitzendingen vin den plaats op dinsdag, vrijdag, zater dag en zondag en duren tot 28 mei. Het betreft onder andere boetseren en afgieten, taille directe: hout, steen en metaal, monumentale beeldhouw kunst, lino- en houtsnede etsen en monotype, litho en zeefdruk, het glas raam, keramiek, tapijtweven, teke nen, olie op doek schilderen (gou ache en aquarel) en de kunst van het verkopen. De juiste data en uren kan men vinden in de programmabladen. Een ooi van de gebr. Aanstoot, Look 64 te Holten heeft 2e kerstdag twee volgroeide en kerngezonde lam- ter wereld gebracht. Donderdagmiddag (26-12) kwamen de leerlingen van de school in Dijker- hoek met hun ouders in Het Bonte Paard samen. Hier werden kerstlied jes gezongen, gedichten gezegd, blok fluit gespeeld en een kerstspel opge voerd. De middag werd geopend door de blokfluiters. Zij speelden „Stille Nacht" en ,Nu sijt wellecome". Ach tereenvolgens kwamen de klassen op het met kerstbomen versierde toneel. Het kerstverhaal „De boze buur vrouw", voorgelezen door Bea en Ria werd door de zaal met veel aandacht gevolgd. Het moeilijke gedicht „De dieven" en het lied „De drie wijzen" werden gebracht door jongens uit de vijfde. De eerste klas zong „Koe tjes in het stalletje" en de vierde, o.I.v. meester Bult en begeleid door muziekinstrumenten „Weet u het al". Mevrouw Van Maurik leidde de sa menzang. De aloude liederen ,.Hoe leit. dit kindeke", ,.De herdertjes", „Luidt klokjes", enz. klonken erg mooi. Het programma dat vol afwis seling was. werd voortgezet met ge dichten als „Ik kwam laatst", „Het ezeltje" en„We hebben een boom". Tineke las'de geschiedenis van „Stil le nacht" en Ria zong er bij. De örece - trad'-naar vofcn met het; gedicht ,,De kerstboomkoning". Me vrouw Kurz zong me^ haar tweede ";kias „Staldeurtje kraakte" en „En geltje in de kerstboom", waarbij de kinderen met brandende kaarsjes op het toneel kwamen. Tot slot werd een kerstspel opge voerd door leerlingen uit de hoogste klassen. Ze brachten het op een on gedwongen wijze. De spelletjes kre gen dan ook een verweldiend ap plaus. Aan het eind van de middag bedankte het hoofd van de school de moeders die de kostuums voor de toneelspelers en -speelsters hadden ge maakt en de collega's en kinderen die deze middag zo goed hadden voorbereid. Alle dames van Holten 1 en 2 wor den zondagmorgen om 9.45 uur op „Meermanskamp verwacht om deel te nemen aan de „Oliebollencross'. 10.15 uur in de „roomsoezencross. De besturen van de plaatselijke af delingen van de Overijselse Land bouw Maatschappij (O.L.M.) en de Chr. Boeren en Tuindersbond (C'-.R. T. B.) hebben in een gezamenlijk schrijven hun hoofdbesturen laten weten bijzonder verontwaardigd te •zijn over de wijze van verdeling van de „Inkomstentoeslagen" en tevens verzocht op zeer korte termijn bij de bevoegde instanties stappen te doen om een en ander recht tc trekken, keren via B.T.W. compensaties werd Het voorstel om de toeslag uit te door de Tweede Kamer verworpen. Wel kwam de overheid met een voorstel n.l. vaststelling volgens mei-inventarisatie doch dit voorstel was volgens de landbouworganisaties onaanvaardbaar, gerien de vele billijkheden'in de gehanteerde ver- deelformule. Deze verdeling was zui ver een zaak van de regering zonder ook maar de minste inspraak van landbouworganisaties. Bij de thans toegepaste regeling komt het voor dat zelfstandigen die hun hoofdberoep niet in de landbouw heb ben toeslag krijgen en soms zelfs meer dan zij, wiens hoofdberoep land bouwer-veehouder is en dit vinden de Holtense boeren onbillijk en onaan vaardbaar. Arts Vrijdag 3 jan. 17.00 u. t.e.m. maan dag 5 jan. 8.00 u. dokter P. Hut, Molenbelterweg 15, tel. 1280 (uitslui tend voor spoedgevallen!). Voor boodschappen bellen: 11.00 u. en 4.00 uur. Wijkverpleging Zuster M. ter Borg, Neerdorp 1, Holten, tel. 2356. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdag van 8-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dek ker tel. 1438 b.g.g. tel. 1799. mevr. J. Beldman-Aanstoot. Zieken vervoer A. Müller, tel 1320 b.g.g. J. Aanstoot tel. 2980 en 1338. Tandarts H. Scheffer, Pr. Julianapl. 12, Goor, tel. 05470-2500. Spreekuur voor spoed gevallen: 6-7 uur namiddag. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in het Groene Kruis gebouw, Gaardenstr. 33. G. J. Kraaij, tel. 2299. Maatschapplijk werk Stichting voor Maatschapelijke Dienstverlening, Joneherel. 134, Nij- verdal, tel. 05486-4126. Bureau Hol ten, Gaardenstraat 33, F. W. Kraaije- veld, Spreekuur: werkdagen 8.30- 9.30 uur of na tel. afspr. 1436 en 2298, b.g.g. 05486-4126. Oppascentrale J. v.d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tusen 8.30 en 10.00 uur). Dierenarts Th. A. Oostenburg. Diessenplasstraat 5, tel. 1515. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst Tot en met zondag 5 jan. A. Groen, Kozakkenstraat 15, tel. 1230. Maan dag 6 t.e.m. zondag 12 januari C. Meindertsma, Bergmanstraat 12, tel. 2190. Aangifte van gestorven vee op zaterdag van 9-11.00 uur aan het slachthuis tel. 1318. Storingsdienst ELECTRA: Zaterdag 4 t.e.m. vrijdag 10 januari: H. Huisman, Kolweg 42, tel. 1498. GAS: W. C. v.d. Weerthof, Voorboersstraat 2, tel. 1793. Brandmelding OVERDAG: tel. 1325 (Politiebureau). 'S NACHTS: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). De kontaktgroep van de Geref. Kerk van Holten heeft voor vrijdag 3 janu ari (hedenavond) in gebouw „Reho- both" een gespreksavond belegd over Zuid Afrika. Op deze avond zal prof. dr. H. A. Oberman (oud-Holternaar) hoogle raar in de Kerkgeschiedenis aan de Universiteit in Tübingen (Duitsland) spreken over het onderwerp „Ka pers op de goede hoop". Prof. Oberman maakte in het voor jaar van 1974 een studiereis door Zuid Afrika en werd hierbij gecon fronteerd met de vele moeilijke pro blemen in dit land. Er zal op deze avond die om kwart voor acht begint gelegenheid zijn tot het stellen van schriftelijke en mon delinge vragen. De Motor- en Automobielclub „De Holterberg" houdt vrijdag 10 januari in zaal „Amicitia" haar jaarlijkse motorsportfilmavnnd met medewer king van het filmteam uit Sint An- thonis. Er zullen films worden ver toond over de in het afgelopen sei zoen gehouden wedstrijden. Tevens zal er deze ayond een show zijn van de allernieuwste motoren en verschillende artikelen op het gebied van motoren en auto's. De filmavond waarvoor traditie getrouw weer veel belangstelling zal bestaan begint om 8.00 uur. De raad behandelde hierna het enige agendapunt Voorstel tot aankoop van een tweedehands kolkenzuiger van de gemeente Nymegen# Een aantal jongemannen uit „Diekerhook" heeft op Nieuwjaarsdag „de rondegedaan in een ver sierde „kleedwagen". De start was hij de boerderij van Luggenhorst, Neerdorp 14 en nadat men in het dorp een kort bezoek had gebracht aan de taveernevan boer Biet begon de plezierige reis langs de verschillende boerderijen in Dijkerhoek om de bewoners een gelukkig nieuwjaar te wen sen. Het gezelschap werd overal hartelijk ontvangen en vele malen werd onder het heffen van het glas veel heil en zegen gewenst voor het pas be gonnen jaar. ten. Al deze tijd heeft deze zieken auto goed dienst gedaan in de ge meente Holten en omgeving. De fir ma's Muller en aanstoot hebben in deze tijd de ziekenauto bediend en ook onderhouden op een voortreffelijke wijze. Al enige tijd was echter duideijlk dat de ziekenauto aan het eind raakte en nodig aan vervanging toe was. Bij de vervanging kwam eveneens aan de orde de vrazg naar de kwaliteit van het zieken- en ambulancevervoer zoals dit in de toekomst gevraagd zal worden via de gewestenwet voor dit vervoer. Het bestuur van de stichting is ver heugend te kunnen mededelen dat in haar vergadering enkele vergaande beslissingen konden worden genomen. Als eerste werd besloten een andere ambulancewagen aan te schaffen, voor de prijs van f 14.500,Het werd een Mercedes. Deze wagen is uitge rust met twee brancards en is ruimer dan de vorige. Met deze wagen kun nen we weer enkele jaren vooruit. De aanschaffing geschiedde uit de mid delen die aanwezig zijn door inves tering, die in deze jaren opliep tot f 16.700,—. Daarnaast werd besloten aan de EHBO te verzoeken een aantal men sen te willen laten opleiden voor de behandeling van spoedgevallen, waar in hun hulp gevraagd wordt. Deze mensen zullen „standby" zijn in nood- en spoedgevallen. Omdat deze men sen direct bereikbaar moeten zijn, zal gestreefd worden naar een telefoon aansluiting voor hen. De stichting hoopt met deze beide maatregelen de kwaliteit van het ziekenvervoer in onze gemeente te bevorderen. De Holtense huisartsen op wier me dewerking de stichting altijd kon re kenen, hebben te kennen gegeven dat zij van mening zijn dat de genomen besluiten in het belang zijn voor het ziekenvervoer voor Holten en omge ving. In 1974 zijn ongeveer tweehonderd ritten gemaakt met de ziekenauto, meestal naar de ziekenhuizen in De venter, maar ook soms veel verder weg. In de toekomst zal dit aantal zeker nog oplopen, vooral als van Holtens Ziekenvervoer ook meer ge bruik gemaakt zal worden door de ruime omgeving van Holten. Het dagelijks bestuur van de stich ting wordt momenteel gevormd door de heren: K. Greep, voorzitter; A. H. van Pijpen, secretaris en H. J. Ool- bekkink, penningmeester. Op 5 januari 1975 zal er door de S.V. Holten afd. Jeugd weer een oliebol lencross worden georganiseerd. Na het grote succes van vorig jaar wordt er weer een grote opkomst verwacht van zowel jong als oud. De deelname is gratis en iedereen (ook niet-leden van S.V. Holten) kan meedoen. Het parcours is uitgezet rondom 't sport velden complex „Meermanskamp". Aan degene die de cross uitlopen zal een herinneringswimpel van de oliebollencross worden uitgereikt. Er zal in verschillende leeftijdsgroepen worden gelopen. NED. HERV. KERK 10.00 uur Ds. C. C. Adóink. (Bev. ambtsdragers). 19.15 uur Ds. A. Schellevis (Leerdienst). In beide diensten extra coll. Noodlijdende ge meenten en personen. Oppasdienst: Mevr. Dorresteijn, Ali Koopman en Mini Stcgeman. GEREF. KERK 9.30 en 15.00 uur ds. H. van Twillert. In de morgendienst Voorbereiding Heilig Avondmaal. In beide diensten is de eerste collecte voor hulp aan kerken in binnen- en buitenland en de tweede voor kerkverbouwing. Tijdens de eerste dienst kinderoppas (Mevr. v.d. Meulen-Kolkman, Rita Beldman, res. Ineke Verveda) mevr. H. H. Schuppert-Haasjes, mevr. Jol- dersma (res. mevr. A. Haan-Kam- pherbeek) Kindernevendienst voor de le en 2e klas lagere school). R. K. KERK Zaterdag 5.00 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERHOEK 10.00 uur ds. A. Schellevis. (Coll. zie N.H.K Holten). OKKENBROEK 10.00 uur dr. H. Berkhof van Oegst- geest. Collecte Fonds voor noodlij dende gemeenten en personen. NIEUW HEETEN (RKK) Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. De aanvangstijden zijn als volgt: 09.30 uur Poffertjes 7, 8 en 9 jaar. Af stand 2'/i km. Winnaar vorig jaar H. Veenstra. 09.45 uur Appelflappen 10, 11 en 12 jaar. Afstand 2'/: km. Winnaar vorig jaar E. Schipper. 10.00 uur Pannekoeken 13 en 14 jaar. Afstand 3'/t km. Winnaar vorig jaar G. Koetsier. 10.15 uur Roomsoezen dames. Afstand 3'/t km. Winnares vorig jaar G. Kalf- sterman. 10.30 uur Bitterballen 15 jaar en ou der ongetrainden. Afstand 3'/: km. Winnaar vorig jaar Klaassen. 10.45 uur Oliebollen 15 jaar en ouder getrainden. Afstand 5 km. Winnaar vorig jaar B. Knapen. Men kan zich op 5 januari 1975 vanaf 09.00 uur in laten schrijven in de kantine van S.V. Holten. De winnaars van vorig jaar die nog in het bezit zijn van de wisselbekers worden vriendelijk verzocht deze in te leveren bij Foto Jan ten Velde Dorps straat 44, Holten. De Burgemeester van Holten maakt bekend, dat hij niet in de gelegenheid is om maan dag 6 januari e.k. spreekuur te houden. De Burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Vrijdag 3 januari 20.00 uur: Discussieavond in gebouw „Rehoboth". Spr. prof. dr. H. A. Oberman. Onderwerp „Problemen in Zuid-Afrika". Zaterdag 4 januari Hervatting training Zwemclub „Twen- haarsveld". 19.00-21.0G uur: Nieuwjaarsreceptie S.V. „Holten" in kantine „Meermans kamp". Zondag 5 januari 9.30 uur: Start van de „Poffertjes" in de „Oliebollencross" van de S.V. „Holten". Voor starttijden „Appel flappen" - „Pannekoeken" - „Room soezen" (dames) - „Bitterballen" en „Oliebollen" zie „Holtens Nieuws blad" van 27 dec. j.l. 14.00 uur: Discobal in café „De Wip- ter, dat mijn opvolger over niet langer dan vijftien jaar in een nieuw raadhuis een wat gloedvoller toespraak kan houden. Raadslid H. Meerman voerde het woord namens de raad en onderstreepte nog eens dat de bouw van deze uitbreiding op een terrein dat geen eigendom van de gemeente is een bittere noodzaak was. De raadsleden boden een prachtige elektrische klok voor de hal aan. die door de heer J. Wiggers werd onthuld. Namens het personeel offreerde gemeente-secretaris een palmboompje waarvoor een plaatsje werd gereser veerd in het nieuwe gedeelte. pert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathem (zie adv.). Maandag 6 januari Firma v.d. Maat en K. Markt gebr. Wansink gesloten (zie adv.). Dinsdag 7 januari 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in „Bethanie". Lezing met dia's (Zilveren regerings jubileum Koningin Juliana door mees ter B. H. Brouwer.). 20.00 uur: Jaarvergadering Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in gebouw „Rehoboth". Nieuwe leden hartelijk welkom! Vrijdag 10 januari 20.00 uur: Filmavond M.A.C. „De Holterberg" in zaal „Amicitia" (zie adv. en bericht). Maandag 13 januari 20.00 uur: Eerste politieke scholings cursus voor vrouwen in hotel „Vos man". Spr. drs. P. Bakker, rector Holtense Scholengemeenschap over 't onderwerp „Onderwijs". 20.00 uur: Ruilavond Holtense Post zegelclub „H.P.C." in hotel „Vos man". Verzilveren van waardebonnen win kelweek 1974 bij de Rabobank. Donderdag 16 januari 20.00 uur: Dia-avond in gebouw „Ire ne". Zuster Koppert vertelt over haar werk in Afrika. Burgemeester mr. W. H. Enklaar hield zijn Oudejaarstoespraak in gebouw „Rehoboth" (zie pagina 3). V.l.n.r.: wethouder J. Rietberg, mr. Enklaar, gem. secr. G. J. Langenbarg en wethou der L. Kaan. Na de bijeenkomst in gebouw „Rehoboth" was er voor de vele genodigden gelegenheid tot bezichtiging van de uitbreiding van het gemeentehuis. Burgemeester mr. Enklaar hield hierbij vanaf de trap in de hal een korte toespraak, waarin hij zijn bewondering uitsprak voor het personeel dat zich een groot aantal jaren in veel te kleine ruimten heeft moeten behelpen. Het mag een wonder he. ten dat de gemeentelijke machine onder deze omstandig heden toch zo goed is blijven draaien. Architectonisch had mr. Enklaar nog" wel bedenkingen maar het ging J tenslotte om betere werkomstandigheden en daarin is aaen tenvolle geslaagd. Ik hoop, zo besloot de burgemees- blij verrast Voor dat burgemeester mr. W. H. Enklaar maandagmiddag in de laat- "ste raadsvergadering in 1974 het enige agendagpunt aan de orde stel de feliciteerde hij namens de raad mevr. F. M. ter Poest-Bos met haar verjaardag. Mr. Enklaar deed zijn gelukwens vergezeld gaan van een fors boeket van 21 tulpen. Klei ne geschenken, zo zei hij, onderhou- de de vriendschap. Volgens mededeling van de direc teur van gemeentewerken de heer T. Prak, die de zuiger ter plaatse heeft onderzocht, is de rivisie die f 10.000,- gaat kosten zeker verantwoord, te meer waar de gemeente Nijmegen voor de zuiger een prijs van slechts f 2000,- vraagt. De aankoop betekent, gezien in het pakket van anders binnenkort nood zakelijk geworden nieuwkoop, een in vesteringsbesparing van rond de f 18.000,-. De commissie gemeentewerken, die terzake om advies is gevraagd, liet weten met de aankoop akkoord te kunnen gaan. De heer E. M. van Schooten (Gem. Belang) die in ge noemde commissie had aangedron gen op wat meer gegevens omtrent de technische inhoud van de revisie van de zuiger liet nogmaals weten dat hij de technische informatie on voldoende achtte, doch ging tenslotte met het voorstel akkoord, nadat de voorzitter had meegedeeld dat men vóór 1 januari zal moeten besluiten- Nadat zonder hoofdelijke stemming tot aankoop was besloten grapte mr. Enklaar: „Wanneer de raad dit niet had gedaan hadden de heer Wiggers en ik 'm samen gekocht".

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 1