Onze Agenda „U wordt gezocht" Wees humaan tegenover dieren Spaarsok voor mensen in nood „C.O.C.55 boeide met ;Mag ik U voorstellen...?5 Stichting voor en kultureel start met tienerwerk sociaal werk Schurascoop nieuws Nogmaals „Solidaridat5 5Soli Deo Gloria5 boeide met Kerstconcert Aantrekkelijke partijen in biljartcompetitie Alle kandidaten slaagden Dames, kunt nog meedoen! Telefonische hulpdienst Verloren - Gevonden Scholingscursus Plattelandsvrouwen Voorlopig laatste ,Kerk en Samenleving' Overijssels programma van de RONO wordt voortgezet Vakantie Maatschappelijk Werker Literair programma over Achterberg Een volle spaarsok in elk seizoen daarmede kan Mensen in ISood'' erg veel doen. HUM Uitslag wedstrijd bridgeclub „Holten" Schaaknieuws S.B.O. yiijéag 20 december 1974 3 De Holtense Toneelclub „COC' heeft zaterdagavond in gebouw „Re hoboth" meer dan 300 bezoekers - voor het merendeel jonge mensen - ruim 2 uur volop plezier bezorgd met het bljjspel „Mag ik u voorstel- len" door Jay Tobias. Het stuk speelt ergens in Engeland ten huize van de familie Blayne waar grote opwinding ontstaat als de jon ge advocaat Ben een telegram ont vangt waarin de in de olie schatrijk geworden multi miljonair oom Willi am Hawkins laat weten dat hij van plan is Ben en zijn zusje Betty na 20 jaar te bezoeken. Aangezien de liefde van de man Immers door de maag gaat zal door het niet al te snuggere dienstmeisje Jenny een feestmaal op tafel worden gebracht. Ook de verloofden van de Blaynes, Bob en Alice met hun tan te Dorinda worden op het kennisma- kingsfeest uitgenodigd. Als alles tot in, de finesses is gere geld komt er een telegram dat oom William voorlopig niet kan komen en dit schept grote problemen voor Ben en Jenny in verband met de komst van de Millings. Gelukkig heeft men de oplossing snel gevonden als men de vriend des hui zes, Toby Sherwood, die inmiddels binnen kwam waaien, bereid vindt als oom William te „fungeren". Als tante Dorinda arriveert wordt ze al spoedig verliefd op de vermeende oom, die alle moeite doet om van „die verliefde kip" af te komen. Door de talrijke verwikkelingen krijgt Ben een vreselijke hoofdpijn en hij laat een masseuse waarschuwen. Als de ze, Patricia, arriveert neemt ze - plaats van Ben de „oom" onderhan den die niet bepaald zachtzinnig wordt „bewerkt". Al spoedig krijgt ze door dat er een-'spelletje' wordt' gespeeld en zij wordt in het geheim ingewijd. Intussen meldt het avondblad dat er in de buurt een ontsnapte misdadi ger ronddwaalt getooid met een enor me baard. Wanneer de butler Snorkins een man binnenlaat met een baard denkt iedereen meteen aan de gangster be halve tante Dorina, die er achter komt dat dit de echte oom William is waarop ze meteen smoor verliefd wordt. Er ontstaat dan een geweldige vecht partij met als inzet de dollars van oom William die in deze strijd er on derdoor gaat. Gelukkig komt alles nog op z'n pootjes terecht en vergeeft iedereen alles en iedereen. De tonelisten kre gen na elk bedrijf applaus en oogstten aan het slot een welverdiende lang durige staande ovatie van de meer dan tevreden bezoekers. Het stuk werd geregisseerd door Eric Zand vliet. Er werd aan de succesvolle presentatie meegewerkt door Diede- rik Kruimelaar (Ben Blayne) Janny Klein Nagelvoort (zijn zuster), Die- derik Bosschers (Toby Sherwood), Spelscene uit 'Mag ik U voor. stellen...?' Butler SNORK1NGS, keukenmeisje Jenny en oom Willem die door alle emoties van de kaart is. Hanny Stam-Hasewinkel (tante Do rinda), Helma Beldman (Alice Mil lings), Johan Rietman (Bob Millings) Riki Bosschers (het keukenmeisje), JanWil lem Manenschijn (butler Snor kins), Sonja Disbergen (masseuse), Janny Stam-Rietman (miss Muggs, een liefdadige buurvrouw) en Eric Zandvliet (oom William Hawkins). Toneelbeeld: Johan Rietman. Decors Jan Rietman. Toneelaankleding fa. Gebr. Schup- pert. Grime en kapwerk: Wander Drent. Soufleusse. Voor alle Holtense jongeren in de leeftijd van 13 t.m. 15 jaar organi seert de Stichting op maandag 30 de cember a.s. een kennismakingsdag in het „Paalhuus" en in „de Schure" in de Beuseberg. Het doel van deze dag zal zijn, om binnen het huidige aktiviteitenpakket van de Stichting een start te gaan maken met de aktiviteiten voor de Tieners. Gekozen is voor een hele dag, en wel 's morgens vanaf 10.00 uur tot 's avonds 22.30 uur. Deze dag zal geheel verzorgd zijn, hetgeen inhoudt, dat de deelnemers 's middags een broodmaaltijd zal worden aangeboden en 's avonds een "Warme maaltijd,"in-dc vormt van een BOERENKOOLFUIF.- De kosten voor deze dag bedragen slechts f 3,00 per persoon. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij het VVV kantoor. Inlichtingen betreffende.deze dag zijn te verkrijgen in het „Paalhuus". Het programma van die dag heeft een afwisselend karakter (waarbij een ieder wel het een en ander van zijn of haar gading in kan vinden) ook met het doel de jongeren kennis te laten nemen met de vele program mamogelijkheden wel! e binnen deze werksoort tot de mogelijkheden kun nen behoren. Verschillende programmapunten voor deze dag zijn o.a.: 's morgens Intro- duktie, kennismaking, uiteenzetting over de bedoeling van 't Tienerwerk, Ekspressie, Kreatief spel, gezel schapsspelen, 's middags: speelfilm van Norman Wisdom, werken met di verse handenarbeidmaterialen, en 's avonds een speurtocht met vele verrassingen tot besluit van deze dag een groots DISKO-Festijn. Aangezien deze Tienerdag nogal een grote organisatie met zich meebrengt is het van belang dat men zich voor deze dag tijdig opgeeft. De opgaven dienen;-uiterlijk zaterdag 21 december in het Paalhuus" te Zijn. Geprobeerdzal wordèn om tijdens deze Tienerdag te komen tot een Tie nerwerkgroep welke -zich zal gaan bezighouden om het Tienerwerk Holten meer inhoud te gaan geven en zodoende iedere week een ver schillende aktiviteit te gaan organi seren. Dit in samenwerking met de beroepskracht welke verantwoorde lijk is voor de uitvoering van het Tie nerwerk. Vrijdag 20 dec. t.e.m. woensdag 1 ja nuari Bureau Maatschappelijk werk we gens vakantie gesloten (zie adv. en bericht) 19.00 u. Potstoten in café „Kalfster- man". 19.30 u. Grote verwerping in café ,,'t Bonte Paard". 20.00 u. Alg. Ledenvergadering afd. Bathmen Ziekte Onderlinge in zaal „Braakhekke". 20.00 u. Grote verwerping in café „De Wippert". Zaterdag 21 december 10.00 u. Kerststol en kerstkranjesver- koopactie Supportersvereniging s.v „Holten". 19.30 u. Folksgroep „Fungus" in „de Schure" (zie bericht en adv.). 19.30 u. Kerstbal in hotel Müller, De- venterweg (zie adv.). Zondag 22 december 14.00 u. D. J. Wedstrijden in café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 u. dansen in bar-dancing „Boo- de" te Bathmen (zie adv.). Zondag 22 dee. t.m. 1 januari 10.0018.00 u. KerstverkooDtentoon- stelling in galerij Lenten te Epse (Zie adv.). Maandag 23 december Winkels tot 18.00 u. open (zie adv.). Dinsdag 24 december Winkels om 4.00 u. gesloten (zie ad vertentie). Donderdag 28 december (2e Kerstdag) 19.30 u. Dansen in bar-dancing Boode te Bathmen (zie adv.). 14.00 u. Disco bal in café De Wip pert (zie adv.). Zaterdag 28 december 19.30 u. SDringwedstriiden in mane ge Snorrewind (zie adv.). Zondag 29 december 14.00 u. Discobal in café De Wippert (zie adv.). Maandag 30 december 20.00 u. Praatavond Werkgroep We reldwinkel t.h.v. fam. Caliouw. Na gelstraat 47. Sor. Ekko Prins. On derwerp „De invloed van handels structuur op de ontwikkeling van de Derde werel."d' Dinsdag 31 deccmbc. Laatste dag om waardebonnen Win kelweek 1974 te besteden bij Holten se winkeliers. Zaterdag 4 januari Hervatting training Zwemclub „Twenhaarsveld" (zie adv.). Dinsdag 7 januari 20.00 u. Jaarvergadering Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in gebouw „Rehoboth". Maandag 13 januari. W.00 u. Ruilavond „H.P.C." in restau rant Vosman. Dinsdagavond vond in de kantine van gemeentewerken de uitreiking plaats van de verkeersdiploma's. Adjudant H. Meyer die de kandida ten opleidde kan met voldoening te rugzien op de cursus. Allen waren geslaagd waaronder velen met een goede puntenlijst. Met het hoogste aantal te behalen punten slaagde de heer G. H. Efftink uit de Churchill- straat. De heer Wansink bedankte de heer Meyer voor de prettige manier van lesgeven en bood namens de cursis ten een enveloppe mét inhoud aan. Ook de heer Schooien bood de heer Meyer een geschenk in couvert aan. Hij deed dit namens de afdeling. Hier na was er een verkeersquiz aan de hand van dia's geleid door de heer Meyer. Hoewel de quiz moeilijk was werden er hoe kan het ook anders met zoveel geslaagden wei nig fouten gemaakt. Geslaagd zijn: Chr. Knijff Holter- berg 16 G. H. Efftink, Churchillstr. 46 H. Schuppert-Haasjes Dorpsstr. 3R. Schipper-Schuppert Kolweg 72 G. J. Ekkelkamp Beuseberg 6 H. H. Koopman-Aanstoot en H. Koop man. Pastoriestraat 21, H. G. Bos man, Deventerweg 15. H. J. Vukkink, Pastoriestraat 2, H. Stoevenbelt, Pas toriestraat 6, H. Markvoort, Viane.n- weg 135, H. B. G. Gütlich-de Voogd, Holterbroek 37, D. J. Wansink, Hol- terberg 42a, E. Voordes, Raalterweg 18, W. Hulsman. Beuzeberg 135, G. H. Schooien. Vianenweg 134, G. Wil- lems. Deventerweg 14, H. J. Stevens, Holterenkstraat 28 en G. W. A. Gro- teboer, B. 168, allen te Holten. Verloren: groene regen-broek; school-etui, donkergroen, 12 kleur pot loden, gradenboog enz.; lichtbruin langwerpig notitieboekje met adres sen; zwarte handschoen; zwarte ka ter; linker vingerhandschoen, bruin zwart; donker bruine kat. Gevonden: zwart-rode helm. 55 Het denkspelentoei'nooi, met o.a. mens-erger-je-niet, sjoelen, toepen, klaverjassen en ganzeborden, en de meest waanzinnige record-breek-wed- strijden vormen het fundament van het kerstprogramma van jeugdsocië- teit de „Schure". Op zaterdag 21 de cember zal de eerste steen worden bijgedragen door de Nederlandse folkgroep FUNGUS. Hun gevarieerde programma zal voor iedereen te zien en te horen zijn vanaf half negen 's avonds voor zo'n vijf a zes gulden. De opgave voor het spelentoernooi en de record-breek-toestanden is moge lijk aan de bar in de „Schure". Voor de rest van de activiteiten volgt er nu een agenda: maandag 23 december: Informatie avond voor het maatschappelijk werk en de jeugdproblematiek in onze sa menleving onder leiding van de plaatselijke maatschappelijke wer ker Frans Kraayeveld (aanvang 20 u.). Dinsdag 24 december: Gesloten woensdag 25 december: Gesloten (le Kerstdag). donderdag 26 december: Kerst-wan- del-puzzeltocht door de Beuseber- voor jong en oud (aanvang 14.00 u.). 's Avonds kerstviering onder de kerstboom met zang en muziek van enkele vooraanstaande personen uit de „Schure". vrijdag 27 december: Film: „Be Gui- led" met o.a. Clint Eastwood, toe gangsprijzen leden f 2,— en niet-le- den f 2.50; aanvang 20.30 uur (16 jr. en ouder). zondag 29 december: film: „Be gui- led" aanvang 14.30 u. (a.l.). maandag 30 december: Gesloten in verband met „Tienerdag" (zie el ders in dit blad). dinsdag 31 december: Gesloten (Ou dejaarsdag) vrijdag 3 januari: SJACHERAAR DAG, iedereen kan „sien kroam" ver kopen. ruilen of zelfs weggeven. De rest van de kerstvakantie is er 's avonds ijzersterk discowerk. on der het genot van een alas bokbjer (Het is er weer!). Of je kunt meedo~en aan het denkspelentoernooi, of een absoluut record breken, of als vrijwil liger eens komen praten, of Heel veel mensen zitten van daag (trouwens gisteren was 't niet veel beter) in de knoop met God. In de grote wereld: oorlog, haat, honger. In je eigen kleine wereld je: gemiste kansen, geruïneerde gezondheid, altijd in de hoek waar de klappen vallen. God! Waar bent U? U bent er niet! Anders was alles wel anders! God is er wél! Alleen: je moet Hem zoeken, waar Hij te vinden is. En dat is: in de stal van Bethlehem, in de kribbe, daar ligt Jezus. Het Kind, dat later zal zeggen: Wie Mij ontmoet, ontmoet God! God maakt het ons erg gemakke lijk, om Hem te vinden-; je hoeft er geen bovenmenselijke capriolen voor te maken, door b.v. ergens de hemel in te klimmen. Welnee! God gaat, in déze wereld, pal voor onze voeten liggen. De kribbe staat op de begane grond. Op on ze vloer. Je moet er haast over vallen. Dat is Kerstfeest: ontmoeting met God-in de stal-! De wereld gaat zo meteen Kerst feest vieren. Iedereen op z'n ei gen manier: op de wintersport; of thuis-gezellig etentje, glaasje. Mag best; dat hoort bij een feest. Alleen: als u maar weet, waar om u nu eigenlijk feest. Je bouwt toch niet een feestje als er niks aan de hand is? Wat is de reden van 't vieren? Dat God zó in deze wereld, onze wereld gaat liggen, dat u bij Hem kunt komen. Zó, dat u Ham kunt vinden. Maar: op één plaats: in Het kind in Zijn kind in Jezus! Kerstfeest is ten diepste: God is op zoek naar u, naar jou, naar mij. Misschien, dat u niet zoekt, omdat u Hem al gevonden hebt. Gefeliciteerd. Misschien, zoekt u niet, omdat 't u allemaal geen klap interesseert. Maar: dan hangt uw Kerstfeest toch maar raar in de lucht Waar wilt u dan op drinken? Hebt u nq^ ergens een bijbel? Pak 'm eens." Sla Lucas 2 eens op; daar staat het, zwart op wit: God zoekt u. Dan kan 't zelfs feest worden voor mensen, die zich juist in de ze dagen, meer eenzaam voelen dan ooit; die als een berg tegen het slot van december op zien. Omdat er niemand voor hen is. Jawel! God is er. Dichterbij dan u denkt. Hij is voor 't grijpen. Buk maar. Het ligt op de grond. Het geluk. Het Kind daf u gelukkig wil maken. Ik hoop, dat wij allemaal op 25 december. God zullen ontmoe ten, in de stal. Goede feestdagen gewenst. G. W H. Peddemors. De politieke scholingscursus begint op 13 januari a.s. Tot 1 januari is er nog opgave mogelijk bij mevr. F. A. van der Wijk, Ab. Jansenstr- 6, tel. 2462. Voor deze cursus zijn ervaren po litici uitgenodigd; zij zullen hun me ning geven over een landelijk vastge steld onderwerp en speciaal antwoor den op hierbij gestelde vragen. Op deze eerste avond is het onder werp: onderwijs. De heer drs. P. Bakker, rector van de scholenge meenschap te Holten zal als deskun dige op deze avond aanwezig zijn en een koi-te inleiding houden. Wij willen er hierbij nogmaals op wij zen dat deze landelijk opgezette cur sus u niet politiek wil beïnvloeden naar één bepaalde richting, doch juist de vrouwen wil laten meeden ken over momenteel belangrijke pro blemen en daarbij wil laten kennis maken met de gedachtegang en prin cipes van verschillende politieke par tijen. De grote partijen zullen enke le keren vertegenwoordigd zijn. Zo komen op de eerste avond: PvdA, VVD, CHUren KVP. De volgende avonden en onderwer pen zijn: 10 februari „werkgelegen heid", 10 maart ,jenergie en water" en 14 april „defensie". Voor dit laat ste moeilijke ondérwerp zijn speciaal 2de Kamerlederi, jgevraagd. Wij heb ben al veel deelnfemers, maar Maandag 23 december zendt de RONO tussen half acht en acht voorlopig voor de laatste keer een aflevering uit van het veertiendaag se programma j>Kerk en samenle ving". Dit omdat de samensteller David Mol inmiddels in dienst is ge treden van het IKOR. In deze laatste door hem samenge stelde aflevering zijn fragmenten te horen uit uitzendingen, die hij de af gelopen jaren gemaakt heeft en waar op nog al wat réakties van luiste raars gekomen zijn. Zo wordt o.m. meer- ingegaan op de „Dood in het verkeer", „Hoe staan mensen die beroepsmatig met de dood omgaan er persoonlijk tegenover?", „Part nerruil" en „De positie van de ver ontruste gelovigen". Het programma is te beluisteren via de FM-kanalen 3l 31 en 35 en de middengolf 188.2 meter. Na, langdurig overleg over de pro blemen, die met betrekking tot het Overijssels programma van de RO NO zijn gerezen, heeft de RONO-lei- ding heden besloten om binnen de aanwezig geringe mogelijkheden toch te proberen het Overijssels program ma voort te zetten. Dit programma wordt bedreigd door een aantal personen, welke in de kern van arbeidsrechtelijke aard zijn en bovendien verzwaard doör ziekte van de chef van het Overijs sels programma en diens medewerk ster. Ook de raad van Beheer van de NOS heeft zich inmiddels over de problematiek beraden doch omdat on der meer het hiertoe noodzakelijke overleg niet is afgerond, nog geen i oplossing kunnen aangeven. kunnen er nog meer plaatsen. Doet u mee? Opgave zie boven, kosten f 15,voor de 4 avonden. De cursus wordt gehouden^ in hotel Vosman. Aanvang 8 uur* precies, zaal open half acht. Werkgroep van de 2 plattel, vrouwenverg. In verband met vakantie van de heer F. W. Kraaijeveld zal het bu reau van de Alg. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Midden-O verb asel gesloten zijn van vrijdag 20 december tot en met woensdag 1 januari a.s. Er zullen in die periode geen spreek uren worden gehouden. Wel kan men zich óók tijdens de feestdagen, telefonisch in verbinding stellen met het hoofdbureau der Stichting te Nijverdal, tel. 05486-4126.- Op maandag 16 december wordt in het Gelders programma van de RONO een programma uitgezonden, dat ten dele gewijd is aan de dich ter Achterberg, ;die lange tijd in de buurtschap Hoonte bij Neede heeft gewoond. Dit programma wordt samengesteld door Jan de Zanger uit Barchem. In ditzelfde programma, gewijd aan de Gelderse literatuur, bespreekt Wil ly van Oss een aantal recente uitga ven en wordt gesproken met een aantal auteurs in Gelderland. Elk jaar bereiken de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Die ren uit alle delen van het land klach ten, dat kleine dieren als bijv. pluim vee en konijnen, op vaak afschuwe lijke wijze worden gedood. Haar zijn gevallen bekend, dat konij nen levend gevild werden en kippen levend geplukt. Er zijn in ons land verschillende abattoirs, waar men tegen een zeer geringe vergoeding de dieren kan laten slachten. Het vlees wordt dan ook nog door des kundigen gekeurd. Men kan zich voor het slachten van dieren ook tot bona-fide poeliers wenden. De Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren wijst er voorts op, dat o.m. het ophangen van konijnen en het levend plukken van kippen en dergelijke voor de wet strafbaar is en dat hiertegen door de politie en de over het gehele land verspreide inspekteurs der Vereniging zal wor de opgetreden. VUURWERK Houdt bij de jaarwisseling ook uw dieren in huis: maar al te dikwijls worden ze door het vuurwerk in pa niek gebracht of lopen zij ernstig let sel op. Een volle spaarsok in elk seizoen daarmee kan Mensen in Nood erg veel doen Onder dit thema introduceert de Stichting Mensen in Nood een lan delijke aktie voor een spaarfonds, waarmee de algemene noden gevoed kunnen worden. Om deze aktie op een gemakkelijk aanvaardbare wijze in alle huiskamers te laten doordringen, lanceert Mensen in Nood dit nieuwe fonds via een zeer ludiek spaarsokje. Een brokje nostalgie, want de sok is van oudsher één van de srvaarsym- bolen. Dit originele spaarsokje zit vastgeprikt op een stevige wand plaat, waarop de nodige informatie in verband met deze aktie wordt ge geven. Het is de bedoeling, dat men per kwartaal spaart en na elk kwar taal het spaargeld afdraagt aan Mensen in Nood. Om elk kwartaal een duidelijke in houd te geven, is de spaarsokhan- ger geïllustreerd met de vier seizoe nen. In elk seizoen staat duidelijk aangegeven waarvoor men spaart; Het tekent de tegenstelling van een goed leven tegenover een leven in nood. Een stimulans om door te spa ren. Bovendien heeft de spaarsok een gezellig en dekoratie! uiterlijk ge kregen. Deze spaarsok mag gezien worden. Iedereen mag zien, dat in in een bepaald huis gespaard wordt voor Mensen in Nood; voor medemen sen die het buiten eigen schuld veel minder hebben. Dit nodigt wellicht de gasten uit om ook te gaan sparen. Want. iedereen mag meedoen! Ieder een kan meesparen en zo'n spaarsok vragen aan „Aktie Spaarsok", Ant woordnummer 10, Den Bosch. Mensen in Nood kan met uw bijdra gen erg veel doen want UW KLEIN GELD IS GROOT VOOR MENSEN IN NOOD in Bangladesh, Vietnam, Ethiopië, Honduras en overal op de wereld waar grote nood is. De Stichting Mensen in Nood kan wereldwijd helpen omdat zij in inter nationaal verband over de hele we reld door Caritas Intemationalis ver bonden is met mensen die arm zijn. of zelf onder de armen leven. Het enige wat nu nog moet doen is sparen en laten sparen want uw kleingeld is groot voor Mensen in Nood. Vorige week heeft u in deze krant iets kunnen lezen over de aktie So- lidaridad. Als één van de mogelijk heden om deze aktie te steunen werd vermeld: te geven aan de collectes die in de verschillende kerken, ver enigingen, clubs. e.d. zullen worden gehouden t.b.v. Solidaridad, bij kerst diensten, kerstwijdingen of bijeen komsten. Wat blijkt echter? Verzoe ken'aan de desbetreffende verenigin gen, clubs, e.d. om eeh dergelijke collecte te houden worden, op een enkele uitzondering na, "niet gehono reerd. In de meeste gevallen heeft men goede excuses om het niet te doen. Geen enkel excuus is goed ge noeg, wanneer men bedenkt waar het om gaat. Het gaat n.l. om Solidari dad, dat is een Spaans woord en het De Regionale Stichting voor Maatschappelijke Dienstverle ning „Midden-Overijssel", gevestigd te Nijverdal met als werkgebied: Heino, Hellendoorn, Nijverdal, Holten, Raalte, Wij he is tijdens de KERSTDAGEN en de JAARWISSELING bereikbaar onder TELEFOONNUMMER 05486 4126. - De Christelijk Ge mengde Zangvereniging Soli Deo Gloria" heeft vrijdagavond in de Nederlands Hervormde Kerk 150 be langstellenden intens geboeid met een kerstconcerte waaraan medewer king werd verleend door Piet Cnos- sen orgel Pieter van Dommele en Erik Krosenbrink (viool) Rob van Stormbroek (cello) allen van het conservatorium te Arnhem. Het koor zong met orgelbegelei ding onder andere de koraalcantate „In Dulci Jubilo" van Dietrich Bur- tehude en twee Engelse carols We 've been a while a wandering" var Ralph Williams en The First No- wel" van David Willcocks. A capella zong het koor Er is een roos ontsprongen" van Praetorius en Stille Nacht" in een zetting van Cornelis de Wollf. Piet Cnossen speelde de Pastorale van Johann Sebastiaan Bach. Het geheel stond onder leiding van Soli's dirigent Pieter Endedijk uit Arnhem* Ds. H. van Twillert opende de avond en sprak namens de bezoekers een woord van dank en grote waarde ring tot het koor de dirigente en de musici. betekente: Solidariteit. Het is de aan duiding van de Adventsaktie van de kerken in Nederland ten behoeve van de volken in Latijns-Amerlka. Advent, dat is de tijd vóór Kerstmis. Het feest van heil, gekomen in Chris tus. God vergaat ons niet. Daarom is Kerstfeest het feest van Gods solida riteit met deze wereld. Gods solida riteit met ons moet uitmonden in on ze solidariteit met onze medemen sen. Ook met onze medemensen in Latijns-Amerika, De collecte van de Adventsaktie Solidaridad geeft u de gelegenheid een positieve bijdrage te leveren (en laat u de gelegenheid niet voorbijgaan, omdat de club- of verenigingskas niet helemaal vol is). Om te besluiten nog even een vraag die Dom Helder Camara (aartsbis schop van Recife, Brazilië) gesteld heeft, toen hij in mei '70 in Neder land was: ..Ik vraag u, als ik een beest, een ezel, een dier zie, dat in de modder wegzinkt, dan moet ik dat dier toch helpen?! Maar hier gaat het om mensen, menselijke schepsels, kinderen van God, hoe kan ik het dan laten om te pogen hen te helpen een menswaardig niveau te bereiken? Ik houd van deze uitdrukking: be vordering van een menswaardig be staan!" Tot zover Dom Helder Camara. Aan u is nu het antwoord! Mogen de vol ken van Latijns-Amerika rekenen op uw solidariteit? Zij vragen geen aal moes, maar gerechtigheid. De volgende gironummers staan open om uw gift te ontvangen: 1. Giro 875587 van de Rabobank te Holten, t.g.v. Gemeentelijke Dia- konale Commissie voor Interna tionale Hulpverlening, onder ver melding van „Solidaridad". 2. Giro 1804444, t-n.v. Solidaridad te Den Haag. 3. Giro 8685 van de Generale Dia- konale Raad, Utrecht onder ver melding van „Solidaridad". NIJVERDAL In de elfde week van de competitie van de biljartbond Ons Genoegen hebben de heren H. Meijer van Vloedgraven uit Lutten berg en F. Nep van KOT in Nijver dal aantrekkelijke partijen laten zien. De heer Meijer had slechts 20 beur ten nodig om 202 caramboles te ma ken met een hoogste serie van 34 ter wijl de heer Nep die 164 caramboles moest maken hiervoor slechts 10 beurten nodig had; zijn hoogste serie was 57. De uitslagen in de hoofdklasse wa ren: Bolscher—NBC 2-6; Kalfster- manVloedgraven 4-4; Vios—Haar- lerberg 2-6; TonneDreyerink 2-6; KOTSpekhorst 4-4; Jansen vrij. In de eerste klasse waren de he ren T. Vloedgraven van Lierinck 1, W. Gerritsen van Spekhorst 2 en P. Nijenhuis van de Ster 1 het beste op stoot. Zij lieten respectievelijk 100-15- Ten gemeentehuize had vrij dag 13 november het huwelijk plaats van G err it Keuterman en Hennie Beltman. De bruide gom heeft vele jaren zeer ver dienstelijk werk verricht voor de Jeugdsociëteit 'De Schure'. Bij het vertrek van het gemeen tehuis vormden een aantal he ren, trouwe leden van de 'De Schure' een erehaag en onze fotograaf maakte van het bruidspaar en de heren met 'kuitentikker1 en hoge zij een leuk plaatje. 1 Spijker-Disbergen 61.11 procent; 2 Meijer-Dekkers 56.94 procent; 3 da mes Witzenburg-van Veen 51.39 pro cent; 4 echtpaar v.d. Meulen 50 pro cent; 5 Dijkstra-Bontje 45.83 procent 6 echtpaar Sawade 4306 procent; 7 Van Zoest-Grobben 41,6 procent. Stand na 15 wedstrijden: 1 Meijer- Dekkers 58.51 procent; 2 echtpaar v.d. Meulen 55.09 procent; 3 Spijker- Disbergen 52.78 procent; 4 Hanen- burg-Bogaard 51.42 procent; 5 echt paar Rustebiel 51.25 procent; 6 Van Iddekinge-Geerestein 50.29 procent; 7 dames Witzenburg-van Veen 49.82 procent; 8 Van Zoest-Grobben 48.55 procent; 9 Dijkstra-Bontje 48.39 pro- 23: 100-17-28 en 100-18-16 noteren. De uitslagen in de eerste klasse wa ren: OBKLierinck 1-7; Spekhorst 2 Braamhaar 7-1; KOT 2Ster 4-4; NBC 2Oudelaar 6-2: VOG—Kalf- sterman 2 2-6; Royal vrij. Uitslagen derde klasse: Jansen 3 Royal 2 8-0: VOG 2Roetgerink 6-2; StruikVlishoek 4-4; Lierinck 2 Vloedgraven 2 4-4; OBK 2—Kalfster- man 4 2-6; HBC 2 vrij. Uitslagen vierde klasse: Spekhorst 3 BVW 2 8-0; OBK 3—Oudelaar 2 6-2 Braamhaar 2Vloedgraven 3 4-4; Royal 3—Tonne 3 6-2; VOG 3—Struik 2 6-2; Lierinck 3 vrij. In de 3e klasse B van de Schaakbond Overijssel gaat Borne 2 ongeslagen terwijl laatstgenoemde een stijgende lijn vertoont. Goor 2 kreeg haar eer ste nederlaag te incasseren tegen Hol ten Esgoo 5 versloeg Favorita 2 met grote cijfers, terwijl Oldenzaal 2 de kleinst mogelijke winst boekte tegen Het Witte Paard 2. De uitslagen van de derde ronde in deze klasse waren als volgt: Goor 2 Holten 1 2l/2-5'/s, Borne 2Weer- selo 1 5-3. Esgoo 5Favorita 2 6-2 Ol denzaal 2—Het Witte Paard 2 4</:-3V:. De stand is thans: 1 Borne 2 6 uit 3 14Vï, 2 Oldenzaal 2 5 uit 3 14 3 Holten 1 4 uit 2 11, 4 Goor 2 4 uit 3 16, 5 Esgoo 5 3 uit 2 10, 6 Almelo 5 2 uit 2 9, 7 en 8 Favorita 2 en Het Witte Paard 2 0 uit 7Vs. 9 Weerselo 1 0 uit 3 6' cent; 10 Goorman-Groot Obbink 47.30 procent; 11 echtpaar Sawade 40.92 procent.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3