E A.R. VOOR C.D.A. GOED NIEUWS 78 )8 78 18 ■HK H) 79 79 i8 !8 HOCKE Y-NIEUW S i Wedstrijd voor H vrij etij dsbesteder s IS I" 19 Geen voetbal? Matig spel van BATO-dames Winkelweek Problemen met dierenasiel Rijssen Afscheid van de heer Sinale Eteyant Prachtige vogels in Dorpsschoolhal Openingsconcours van manege „Snorrewind'* Volleybal December: extra gevaarlijke maand voor branden WAAR GAAN WE HEEN? KAMPIOENEN VAN DE P.V. „BERGVLIEGERS" doet verkopen MEDAILLE (Heren) BATO1 wint van Flash 7 BATO 2 verliest van ZMYV1 Uitslag onderlinge schaakcompetitie SV „Holten" Training SV „Holten" (jeugd) Zwerfdieren naar Schalkhaar GOED LICHT WEDSTRIJDEN SV „EENDRACHT" R0BA AUTOMOBIELBEDRIJF B.V, PLUYOERS voor vakkundige haarverzorging Drank bestellen VRU6GINK bellen Telefoon 1375 Adverteren 4 Vrjjdag 6 december 1974 5 KMll In de hal van de Dorpsschool ex poseerden leden van de Volière Ver eniging „Zanglust" uit Rijssen het af gelopen weekend een keur van vo gels. Van deze vereniging zijn ver schillende Holtenaren lid die op de onlangs te Rijssen gehouden tentoon stelling prachtige successen hebben behaald. Op de expositie waren al leen de kampioenen en de mooiste vogels van de diverse soorten te be zichtigen. O.a. kampioensvogels van D. Nijenhuis (oranje-roodbruine ka narie) en de kampioen bij de gras parkieten van Gerrit Blaauw te Hol ten. Er bestond voor de expositie goede belangstelling. Ook veel kinde ren en jongelui kwamen een kijkje nemen. Wie meer wil weten over de verschillende vogels en belangstelling heeft voor de vereniging (e.v.t. bet oprichten van een vereniging in Hol ten) kan terecht bij de heer Blaauw, Borkeld 59, Holten. De Volièreverenigïng Zang- lust(Rijssen-Holten) toonde op een expositie in de hal van de Dorpsschool de kampioenen en de mooiste vogels. Links op de foto de heer Jan Romeijn, ere lid en de bestuursleden Dan- nenberg te Rijssen en G. Blaauu: te Holten. De nieuwe rijhal van de fam. Brons voort, op de Borkeld, is met een ope ningsconcours in gebruik genomen. Er werd aan dit hippisch gebeuren deelgenomen door leden van: L.R. „Bergruiters" en ponyclub „Bergrui- tertjes" en .klanten" van manege Snorrewind". Het parcours was door Bergruiter-instructeur de heer Paalman gebouwd en werd door de heer Valk gejureerd. 's Middags werd door de ponyclub „Bergruitertjes" gesprongen en wei-den door volgende ruiters-ama- zónes als volgt prijzen behaald: Beginners: kategorie AB: le Ge a Ëarvelink, 2e Trudie Trekop, Henk Stegeman, 3e Mike Spits. Kategorie C: le Karin Brouwers. Kategorie D: le Hanne-Gees Me- nalda, 2e Astrid Dijkgraaf. Klasse licht: kategorie ABC: le Hans Barve" link, 2e Cora van Berkel. Kategorie C-A: le Patricia van Ber kel. D-L: 2e Jan Bronsvoort, 3e Riek Ve neklaas, 4e Marieke Robers, 5e Herm Jan Robers. De poedelprijs, ter beschikking ge steld door de Snorrewind noabers, won Mariet Marissink. 's Avonds werd door leden van de Bergruiters en door manege-klanten gesprongen. Het publiek, dat in grote getale aan wezig was, zag o.a. de volgende rui ters resp. amazones een uitstekend parcours rijden: Beginners: 1. J. Ott, 2. H. Lubberink, 3. mej. G. van Heek. Licht parcours: 1. P. v. Heeren 2. Duko van de Lugt, 3. dhr. A. C. Rossum, Marjolein Menalda Schouwenburg. Gevorderden: mevrouw D. van de Pluym, 2. mej, P. Keun, 3. W. Aal- tink, 4. Herman-Paul Menalda van Schouwenburg. Bij de bovenstaande klassen werd de klassering door barrage- en tijd vast gesteld; Bij de onlangs in de Beuseberg ge houden samengestelde wedstrijd om het clubkampioenschap werd kampi oen Wim Aaltink met Carlos". Jongens B Holten BIAlmelo B3 De jongens hebben thuis gewonnen van Almelo B3. Het was een leuke wedstrijd. Tot de pauze ging het lekker gelijk op, maar na de rust liep Holten wel erg uit. Eindstand 6-1. Meisjes B werd afgelast. De heren I speelden in Winterswijk tegen Avanti en verloren daar in een aantrekkelijke wedstrijd met 3-1. sterk gespeeld door Holten, wat door Heren II speelde thuis tegen EHV 5. In de eerste helft werd er goed en sterk gespeeld door Holten, wat door snelle aanvallen via de buitens, zich mooie kansen schiep. De uitstekende keeper van EHV liet zich echter niet passeren. Ruststand: 0-0. De twee de helft begon met een stevige plens bui, wat vooral voor de brildragende spelers een handicap was. Het Hol- tense doelgebied werd spekglad. Na 10 minuten wist EHV te scoren. Hol ten ging nu meer riskeren om er een gelijkspel uit te halen. Zoals wel va ker bij sport voorkomt lukte dit niet en wist EHV er 2-0 van te maken. Programma: zaterdag Jongens B DKS B3Holten BI aanvang 13.30 u. Meisjes B EHV B3Holten BI aanvang 11.15 u. zondag: Heren Hardenberg 1Holten 1 aanvang 14 uur. o.l.v. de heren v. Heusden Weise. Holten IIAlmelo II aanvang 11.00 üür, o.l.v. B. Pfeffer en H. Dieben. )ok deze winter kunnen kreatieve en landige vrijetijdsbesteders zich weer olop uitleven in de traditionele Na- lonale Wedstrijd Vrijetijdsbesteding 1 het kader van de Internationale tuishoudbeurs. Men kan deelnemen in de volgen- nJy| e 16 kategorieën: haken, breien en EÖ» antklossen; weven en borduren: Imiidkleden; macramé; poppen ma len (mens en dier vormen)) hout- Ij#^ (rbeid (meubels, speelgoed); boet- r jeren en keramiek; werken uit diver- wj oaterialen; inleg-, fineer- en moziek perk; snijden, gutsen en beeld'hou- fen in hout en steen; modelbouw schepen); modelbouw (andere on- Door de voorzitter van de plaatse- jjke afdeling van het Ned. Rode Kruis Ihr A. H. van Pijnen werd op de ten- ponstelling van handwerken vervaar- Hgd door lichamelijk gehandicapte -Pgezetenen, aan de dames G. A. II. Veijl-Goldstein en H. Maats-Keve- am de medaille voor 12V? jaar trou pe dienst bij de Welfai'e uitgereikt, leide dames hebben het Welfare- perk, het geregeld bezoeken van in- aliden, zieken en bejaarden met [rote trouw en toewijding verricht, poor het bestuur van de afd. Hol- pn van het Rode Kruis werden aan e dames bloemen aangeboden. jOok de zieken en-bejaarden, thuis jerzorgd of in het ziekenhuis of ver- ïeeginrichting kregen ook dit jaar gelegenheid van Sint's verjaar- ag van de afd. Holten van het Rode huis weer een fruitbakje en ook de Haarden van het verzorgende ge pelte in 't Bejaardencentrum „Dies- pnplas" (plm. 130) kregen een ka potje. De secretaresse van de' 'afd. tode Kruis mevrouw J. H. Nekkers- folterink zorgde ervoor dat de 130 [adootjes keurig verpakt werden eboden. derwerpen)werkstukken van me taal; schilderen (olieverf en aqua rel); tekenwerk, hout of linosnede; fotowerk. Ingezonden kunnen worden werk stukken, gemaakt in de periode april '74-«pril '75. Deelname in meer dan één kategorie is mogelijk, doch per kategorie kan slechts één werkstuk worden ingezonden. In alle groepen zijn fraaie prijzen beschikbaar en de beste werkstukken worden in een speciale stand op de 30e Internationale Huishoudbeurs, van 4 tot en met 13 april a.s. in de RAI te Amsterdam geëxposeerd. Formulieren voor deelname en het wedstrijdreglement worden op aan vraag toegestuurd door het sekreta- riaat van de Internationale Huishoud beurs, Gerrit v.d. Veenstraat 94, Amsterdam-z., tel. 020 - 25376 - 720798. Maandagavond behaalde Bato 1 een gemakkelijke overwinning. Öe ploeg uit Nijverdal, die voor het me rendeel uit jeugdige spelers bestond was niet opgewassen tegen de Slag kracht van Bato. Aan het net kon geen blok gevormd worden. De setstanden waren 15-1, 15-4 en 15- 1. Maandag a.s. wordt er om 8 uur gespeeld tegen Flash 6. Wón Batö dë vorige week Van de reserves van "ZMw, nu waren de rollen omgekeerd. ZMVV 1 had om tot winst te komen, echter wel sets nodig. De setstanden waren achteréénvol- gens 10-15, 15-8, 8-15 en 11-15 dus 1 voor ZMVV. Bato 2 speelde een goede wedstrijd en van de moeilijk heden bij het begin van de compe titie is bij deze jonge ploeg weinig meer te merken. De routiniers uit de jeugdploeg van vorig jaar hebben rust en zelfvertrouwen in de ploeg gebracht. H. T. RoelofsH. van Beek 1-0, D. van BeekB. van Beek Vs-'/s, D v.d. Knaap—G. J. Snippert 1-0, F, Akkerman—A. J. C. Brands 0-1, W. Dissevelt—G. J. Blits 0-1, J. Cal- car—H. Roelofs 1-0. Dinsdagavond speelt het Holtense achttal de uitwedstrijd tegen Goor 2 (3e klasse B SBO).' De onderlinge competitie (niet in de bovenzaal maar in de benedenzaal van restaurant „Vosman") gaat ge woon door. Afdeling Twente reeds afgelast Bij het ter perse gaan van dit num mer vernamen we uit welingelichte bron dat alle voetbalwedstrijden van de afdeling Twente voor zaterdag en zondag zijn afgelast. Holten I dat in de 4e klas KNVB speelt, heeft nog 'n kleine kans, dat de wedstrijd tegen Lemelerveld door gaat. HOLTEN THUIS TEGEN LEMELERVELD Aanstaande zondag indien, dé weersomstandigheden het toelaten speelt Holten de belangrijke thuis wedstrijd tegen Lemelerveld dat de laatste wedstrijden behoorlijk is te ruggevallen en nu op een gedeelde 3e en 4e plaats staat samen met Broekland op drie punten van het nog steeds op kop staartde ,,ons éi gen Holten". Eén prachtige kans voor onze jongens om voorlopig Le melerveld op een grotere achterstand te zetten. Lemelerveld zal echter moeten winnen zodat we een span nende wedstrijd tegemoet k-mnen zien. Veldtraining: A en B: oude tijden C: dinsdag 19.30-20.30 uur D: dinsdag 17.00—18.00 uur Zaal (Haarstraat) E: zaaltraining begint januari F3 en F4: vanaf heden dinsdag 17 00 —18.00 uur F2: dinsdag 18.00—19.00 uur Fl: woensdag 18.00—19.00 uur. A.s. zondag (wanneer het niet wordt afgelast) wordt er om 13.30 uur een voorwedstrijd gespeeld tussen een combinatie van Cl en C2. Spelers die nen aanwezig te zijn om 13.00 uur. Voor verdere medelingen zie kast je bij Beltman en in Dijkerhoek. Vrijdagavond 29 november speelden de Bato-dames tegen het Wierdense Volley. De eerste set begonnen de Holtense dames met matig spel. Door fouten van hun tegenstander wist Bato deze set té winnen met 6-15. De tweede set gaf hetzelfde spelbeeld te zien. Matig spel aan beide zijden van het net. Wederom ging de winst in deze sét naar Bato. In de derde set begonnen de Wier- dènSe dames beter te spelen, wat re sulteerde in verdedigend spel van Bato. Er werd niet meèr aangeval len. Het spel werd paniekerig, wat fouten met zich bracht. Deze set werd dan ook gewonnen door Volley met 15-13. De vierde set móest nu de beslissing brëngèn. Maar alweer lieten de da mes hetzelfde spel zien. De aanval len kwamen niet; tactische ballen werden niet goed 'geplaatst en fouten in dê verdediging. De Wierdense da mes liepen,-uit. naar 8-0. En de na- niek bij Bato werd steeds groter. Het werd 12-3 voor Volley. Bij deze stand bleek dat de Bato-dames toch wel den volleyballen. Er werd rustiger gespeeld. De stand veranderde in 12-10. Door fouten in het achterveld bij Bato werd de laatste set uiteinde lijk gewonnen door Volley met 15-10. Bato kon na een bijzonder slecht ge speelde wedstrijd één punt mee naar huis nemen, wat eigenlijk niet eens verdiend was. Setstanden 6-15. 4-15, 15-13, 15-10. De volgende wedstrijd wordt ge speeld op 14 december a.s. in Hol ten (aanvang 15.00 uur) tegen Volley '68 uit Losser. Er wórdt dan op steun van supporters gerekend. In zaal „Vosman" had de derde aan wijzing plaatg van de winnende deel nemerskaarten die in het kader van de Sint-Nicolaas-aktie worden ver strekt bij elk tientje dat in Holtense zaken wordt besteed. De hoofdprijs (f 250,was voor me vrouw D. Pekkeriet-Elbersen, B 91. f 100,A. Groteboer, B 119. f 50,H. W. Rensen, Bessinkpas- straat 31, H. J. Meesterberends, D 33. J. H. Faber, Loormark 9. Bath- men, G. J. Aaftink, Smidsstraat 2. f 25,G. D, Klein Horsman, Oude Dev. weg 23, J, C, Frieman, Ab Jan- senstraat 18, G. Megelink, Churchill- straat 66, Chris Ulfman, Waarden- borchstraat 6, Bertha Kappert, Bor keld 77, W. M. J. Smit, Verzetstraat 39, Fam. van Langen, Burg. v.d. Borchstraat 15, D. J. Aaftink, Oran jestraat 24, Dames Tromp en Reith, Ab Jansenstraat 22, P. R. F. Holtslag, Onder de Linden 3, Lochem. Nu weer de periode aanbreekt van echt Hollandse gezelligheid, met veel huiselijke feesten is het gevaar voor brand dikwijls groter dan nor maal. Dat is begrijpelijk, want niet alleen de keuken wordt intensief gebruikt, maar de vele duizenden kaarsjes brengen toch, hoe gezellig ook, brandgevaar met zich mee. Vergeet u verder niet de jeugd te wijzen op het gevaar van spelen met vuur. Vooral in vakantieperioden wordt maar al te graag voor de pret 'n fikje gestookt. Vaak met zeer ern stige gevolgen. Meer dan ooit zal in december gebakt en gebraden wor den. De kans van „vlam in de pan" is bij drgelijke feestdagen groter dan nor maal. Mocht u dit in de huiselijke kring of Aangezien het overbrengen zwerfdieren naar het asyl in Rijs sen, zoals tot nu toe gebruikelijk was, problemen oplevert stellen B. en W. de raad voor over te gaan naar De venter, onder intrekking van de sub sidie van f 100,welke de afdeling Rijssen van de Vereniging tot be scherming van dieren tot nu toe ont ving. In de aanbiedingsnota by de be groting van 1975 geven zy daarop de volgende zienswijze: „Sinds een aantal jaren worden zwerfdieren uit deze gemeente over gebracht naar het asyl te Rijssen. Hét is ons gebleken, dat deze over brenging niet altijd even vlot verloopt en soms problemen oplevert. Dit wordt met name veroorzaakt doordat het asyl niet telefonisch is te berei ken en enkel geopend is op de door dé weekse dagen op de normale kantooruren. In verband hiermee is door ons on derzocht of een andere en betere op lossing kan worden gevonden. Daartoe hebben wij ons gewend tot de „Stichting Dierenasyl Deventer en Omstreken" te Deventer. Genoemde Stichting heeft ons bij schrijven van 24 oktober j.l. meege deeld, dat het mogelijk is dat door ons gebruik wordt gemaakt van het die rentehuis aa" de Wechelerweg t< Schalkhaar, zonder dat vooraf nade re voorwaarden worden gesteld. Het is dan mogelijk om alle zwerfdieren uit deze gemeente over te brengen naar dit tehuis. De stichting heeft in haar schrijven geen bedrag vastgesteld, dat voor de ze dienstverlening moet worden be taald. Aan de hand van subsidies van andere deelnemende gemeenten menen wij de subsidie als volgt te kannen bepalen: Jaarlijkse subsidie f 1.000, Zaterdagmorgen maakten 65 Hol tense autobezitters gebruik van de door afd. Veilig Verkeer Holten ge boden 2e en tevens laatste gelegen heid om de verlichting van hun wa gen te laten controleren. De contro le werd uitgevoerd door automonteur D. J. Schooien. Van slechts 10 van de aangeboden auto's was de verlichting in orde. Van verreweg het grootste aantal stonden de lampen te hoog. Bij de eerste keuring, twee weken ge leden werden bijna 90 auto's voorge reden. Overbrengen van ca. 30 zwerfhonden: 30 x f 25,— f 750, Totaal f 1.750,— Onder intrekking van het in de be groting geraamde subsidie aan de Vereniging tot bescherming van Die ren, afdeling Rijssen ad (f 100,— (volgnr. 146,00) stellen wij u met in gang van 1 januari 1975 voor, ge bruik te gaan maken van de diensten van de „Stichting Dierenasyl Deven ter en Omstreken" te Deventer en de subsidie overeenkomstig bovenstaan de berekening vast te stellen. Bij de opzet van het investeringsschema is met dit bedrag rekening gehouden." elders overkomen, neemt u dan de volgende punten in acht: 1. Gebruik nooit water voor het blussen! 2. Waarschuw zo spoedig mogelijk de brandweer. 3. Sluit de gaskraan af, dan dooft het vuur onder de pan. 4. De brandende pan afdekken met een passend deksel, een deken of dweil. 5. Dit afdekken altijd zo uitvoeren, dat de vlam van u afgedrukt wordt. 6. Bescherm gezicht en ogen met de andere arm tegen vlammen en opspattende olie of vet. 7. Laat deksel of ander middel voor afdekking op de pan totdat hij voldoende is afgekoeld. Te snel verwijderen van de afdekking kan de hete olie of vet lucht geven, waardoor de inhoud weer vlam vat. 8. Denk aan de kaarsen; doof ze, voordat ze te ver zijn opgebrand! Bedenk: VOORKOMEN Is BETER DAN BLUSSEN! Tijdens een receptie in Stationskof fiehuis „Kalfstermna" heeft de heer H. W. Smale afscheid genomen van de zuivelfabriek „De Vrijheid" te Holten. Dë heer Smale, die onlangs de pen sioengerechtigde leeftijd bereikte was 43 jaar op „De Vrijheid" werk zaam. Hij begon, als poedermaker en stapte later over naar de meikont- vangst als wei- en ondermelktapper. Namens de plaatselijke directie van „Coberco" sprak de directeur de hr. H. H. G. Vogt een woord van dank en grote waardering tot de heer Smale en hij bood een geschenk onder cou vert aan. De heer G. Krieger, die het woord voerde namens de personeels vereniging bood een prachtige pen dule met inscriptie aan. Aan me vrouw Smale werden bloemen aange boden. Bij de in zaal Vosman gehouden wed strijden orh het clubkampioenschap van de s.v. „Eendracht" te Holten werden de .volgende punten be haald: Luchtgeweer: Groep A: 1. H. J. Nekkers 128 p., 2. G. J. Schuppert 127 p., 3. G. A. Haver slag 113 p. (5 x 8) 4. G. H. Paalman 113 (4 x 8), 5. G. Koopman 112 p., 6. J. van Asselt 110 p. Groep B: 1. D. J. Nijendijk 122 p., 22 A. Paalman 119 p., 3. G. J. Slui ter 114 p., 4. A. Schuppert 99 p. Groep C- l, T-T: j. Bekkernens 98 p, (1 x 10), 2. E. J. Grootentraast 98, 3. A. J. Bieleman 81 p„ 4. D. Geels 61 p. Luchtpistool: 1. J. van Asselt 43 p., 2. H. J, Nekkei*s 41 p., 3. G. Koop man 38 p. (2 x 9), 4. A. J. Bieleman 38 p., 5. A, Schuppert 32 p., 6 H. J. Bekkernens 31 (1 x 9), 7. D. J. Nijen dijk 31 p., 8. G. H. Paalman 30 p., 9 A. Paalman 29 p., 10. G. J Schup pert 28 p., 11. G. J. Sluiter 27 p De heer Jan Aftink werd met; een totaal van 2932 punten „Generaal- kampioen" vliegseizoen 1974 PV „Bergvliegers". 2 A. ten Dam (2) 2414 pnt.; 3 A. ten Dam (I2268 pnt. Kampioen le toer: 1 Joh. Veldhuis 942 pnt.; 2 A. ten Dam (2) 879 pnt.: 3 Jan Aaftink 867 pnt. Kampioen 2e toer: 1 Jan Aaftink 1291 pnt.: 2 M. Lodeweges 870 pnt.; .3 A, ten. Dam (.2) 803 pnt. Kampioen (Jong): l M. Lodeweges 400 -pnt.; 2 W. Willems 384 pnt.; 3 Jan Aaftink 304 pnt. Kampioen (Na-toer): 1 A. ten Dam (2) 514 pnt.; 2 A, ten Dam (1) 488 pnt.; 3 Jan Aaftink 470 pnt. Kampioen (Aangew.): A. ten Dam (2) 728 pnt. Kampioen Koppel (Jong '74): W. Willems 304 pnt. Kampioen vogels: Eerste toer: H 70-1142425 met 349 pnt. van Joh. Veldhuis; Tweede toer: H 70.1242634 met 429 pnt. van Jan Aaftink. Na-toer: H 74.976351 met 206 pn.t van A. ten Dam (1). Jonge duiven: H 74.961826 met 156 pnt. van W. Willems. Geheel kampioen: H 70-1242634 met 775 pnt. van Jan Aaftink, DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof 1, tel. 11500 vrijdag 6 december 14.30 en 20 u. kindermusical Poerlepotje zaterdag 7 december aanvang 14 u. Bridge-drive-toernooi van de Neder landse Bridge Bond maandag 9 december aanvang 19.30 u. Interpolis toernooi van de Neder landse Bridge Bond maandag 9 december aanvang 20 u. concert door het Overijssels Phil- harmonisch Orkest o.l.v. Bogo Lesko- vic. dinsdag 10 december aanvang 20 u. Zuidelijk Toneel Globe brengt De kol- lektie. woensdag 11 en donderdag 12 decem ber aanvang 20 u. Musical Wat een planeet. E.D.B.-THEATER, Smedenstraat 10, tel. 13615 weekfilm do. 5 t.m. wo. 11 december Shaft in Afrika 14 jr. nachtvoorstelling vr. 6, za. 7 decem ber aanvang 23.30 u. Jonge oorlogs helden 18 jr. matinee za. 7, zo. 8 dec. aanvang 14 u. Catlow a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u.; vr. 2.1 u.; za. 18,30 en 21 u.; zo. 16, 18.30 en 21 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100 weekfilm donderdag 5 woensdag 11 december De zevende compagnie 14 jr. nachtvoorstelling vr. 6, za. 7 decem ber 24 u. De meedogënlozè achtervol ging 18 jr. matinee za. 7, zo. 8, wo. 11 december 14 u. Sjors en Sjimmie en de rebel len a.l. aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u.; za. 18.45 en 21.15 u.; zo. 16, 18.45 en 21.15 u. LUXOR THEATER, Brink 20, tel. 18662 weekfilm vrijdag 6 december t.m. dinsdag 10 december Op de Franse toer 18 jr. nachtvoorstelling vr. 6 dec. 23 u. De brug der begeerde 18 jr. matinee zo. 8 december 14 u. De wraak van Ivanhoe a.l. cyclusvoorstelling wo. 11 december 20 u. Heavy traffic 18 jr. aanvangstijden weekfilm: do., vr., ma., di. 20 u.; za. 18.30 en 21 'u.; zo' 16, 18.30 en 21 u. KUNSTPOOT - ROZIJNENKORF, Grote Poot 19. tel. 11848 „Kunst op wielen" geopend: ma. t.m. za. 14-18 u.; vr ook 19-21 u. tot 30 december Dirk Bakker - teke ningen. OPENBARE LEESZAAL, Brink 70. tël. 13506 geopend: di. t.m, vr. 10-17.30 en 19- 21 u.; za. 10-17 u. tot 9 december Stadsgezichten van Deventer - B. Holsheimer 9 diecember6 januari D. Meyer - grafiek. GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27, Epse, tel. 21815 geopend: di. t.m. za. 14-17.30 u. Permanent: grafiek, schilderijen, aquarellen 1850-heden. TROG ART, Hofstraat 2, tel. 16733. geopend: di. t.m. za. 14-17.30 u.; vr. ook 19-21 u, tot 13 december Overzichtstentoon stelling 1958-1974 Galerie SIDONlE, Kleine Overstr 58, tel. 14169. geopend: di. t.m. za. 14-1 u.; vr. ook 19-21 u. tót eind december Joost van Putten - pentekeningen. ALBERT SCHWEITZER CEN TRUM, Brink 89, tel. 19675 geopend: wo. 19-21 u.; za. 12-16 u. Permanente expositie over leven en werk van A. Schweitzer. MUSEUM DE WAAG, Brink 56, tel. 14556 geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u.; zo. 14-17 u. tot 15 december Mini Peters - portret ten tot 2 februari foto's Rondom de fon tein MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink 55, tel. 14556 geopend als de Waag tentoonstelling van aankleedpoppen uit 1860-1910 MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9, tel. 19739 geopend als de Waag DE ERVARING, Kleine Overstraat 85 geopend: werkd. 15-18 u. Permanente doch regelmatig veran derende tentoonstelling door Loes en Reinier v.d. Voorde. ATHENaEUMBILIOTHEEK, Kloos ter 3, tel. 16512 geopend: ma. t.m. vr. 10-12.30 en 14- .17 u.; wo. ook 18-20.45 u. expositie 500 jaar botanische boekil lustraties JAZZ CAFÉ, Menstraat 2, tel. 11637 ,vr. 6 december 20.30-24 u! o.l.v. Da- vina Rovers. OVERDEKT ZWEMBAD, Smyrna- dwarsstraat 2, tel. 21864 zaterdag 7 december aanvang 19,30- Afzwemfeest Diploma A Weekenddienst tandartsen: 7 en 8 december: L. Bouman, Brinkgrever- weg 99, tel. 23363. Deventer ziekenomroep: zaterdag 7 december 15 u. St. Jo- sephziekenhuis zaterdag 7 dec. 16.30 u. Humanitas dinsdag 10 december 19.30 u. Ver enigde Gestichten woensdag 11 december 19.30 uur Ver enigde Gestichten woensdag 11 december 19.45 uur St. Geertvuidengas thuis GEVLEUGELDE VRIENDEN, Mo lenbelt. hoek Schoutenweg Elke dinsdag 19-22 u. volksdansen met Chaverim we Chaverot. De leden van de A.R. Kiesvereni ging „Nederland en Oranje" hielden de eerste vergadering in dit winter seizoen in de hal van „De Schakel" onder voorzitterschap van de heer A. J. Nijkamp. Hij sprak na het lezen van Psalm 2 en gebed een kort openingswoord, waarin hij zijn dankbaarheid uit sprak over het feit dat de AR zich met 2 zetels in de raad handhaafde. Voorzitter Nijkamp stond vervolgens stil bij de wethoudersverkiezing en de gesprekken die hieraan voor af gingen. Allereerst was er een ori ënterend gesprek met de PvdA raads leden en enkele bestuursleden van de afd. Holten van de PvdA en daarna werd er gepraat met de fracties van Gemeente Belang' en de nieuwe par tij in de raad de VVD Uit deze.besp/reking.en bleek duidelijk dat allen aan een afspiegelingscolle ge de voorkeur gaven. De CHU en de ARP leden vormden bij deze bespre kingen één front. Tenslotte werden op een vergadering met bestuursle den van beide kiesverenigingen en CHU en AR-kandidaten verschillen de dingen nog eens besproken en werd op een enkele uitzondering na overeenstemming bereikt over de ver deling van de wethouderszetels. Na de pauze werd ruim aandacht be steed aan de samenwerking tussen de ARP en de CHU in Holten. Una niem was men van mening dat ver dere toenadering dringend noodzake lijk is. Ook zal men tot een gesprek moeten komen met de katholieke in gezetenen om te komen tot een vorm van samenwerking in een soort CDA. De goed bezochte vergadering werd door de heer H. Rietman met dönk- gebed beëindigd. GROTESTRAAT194/TEL.05486-3079/ DONDERDAGS BK-tankstation nu vlak bij U in de buurt Wij hebben de bekende blauw witte pompen van BK-GAS in bedrijf gesteld en staan vanaf heden klaar U op Uw wenken te bedienen. BK-GAS, de idea le brandstof voor Uw motor... en voor Uw portemonnaie, slechts 38,3 cent per liter. Kom eens praten over de aanschaf van LPG-appara- tuur voor Uw auto. De voorwaarden zijn aantrek kelijk. Financiering desge wenst mogelijk. Holterstraat 85 - Rijssen - Telefoon 05480 - 2861 Weekreklame! Exclusief Rozijnen hazelnootbrood 115 10 mini-bolletjes 130 De ECHTE warme bakker Telefoon 1815 Voor elektr. orgels en lessen naar Draaijer's Orgelstudio Holterweg 14 - Laren (G.) Telefoon 05738-252 TE KOOP: ZÜNDAPP crossbrommer met 3 versn. bj. 1966 Hoffesstraat 15, Holten. DAMESKAPSALON Burg. v. d. Borchstraat 12 Telefoon 1748

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5