Het huidige komptan geen haalbare kaart Sportvereniging B.A.T.O. in het goud sa Zondagsdiensten Zuster J. P. Koppert komt naar Holten Kerstconcert Druk bezochte receptie KERKDIENSTEN De vakbeweging staat voor gewijzigde taken TV's en vlees gestolen Jaarvergadering ijsclub De Noordpool* a; Kunst in de bibliottieek Kaderleden NYV-afdelingen hadden gezellige avond 9 CS aii AAI SA A|| Burgerlijke Stand Verloren - Gevonden Huisnummer lij st Bazaar CJV „De Vriendenschaar" Goed geslaagd Moolckamp tot bejaarde NVV-leden: Dank U, dank U, dank U.. Ingezonden ONZE AGENDA 3BB0S HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 6 december 1974 26ste jaargang - no. 49 Uitgave van de Stichting „Hoitens Nieuwsblad" te Holten Holterberg 13, tel. 05483-1234 Adm. Gaardenstraat 17, tel. 05483-1533 Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Advertentieprijs 18 eent per millimeter (bij contract lager) Abonnementsprijs f3.75 por kwartaal, 17.50 per half jaar, f 15,per jaar, Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-bank, Holten, t. g. v. Hoitens Nieuwsblad W::: SS 1 De Holtense Sportvereniging „B.A.T.O." heeft zaterdagavond met een druk bezochte receptie in zaal „Amicitia" het feit herdacht dat een halve eeuw geleden de vereniging werd opgericht. De gouden s.v. die met meer dan 500 leden een van de grootste, zoniet de grootste vereniging in Holten is gaf ter gelegenheid van het jubi leum een keurig verzorgd „Jubileumboekje" uit waarin wordt herinnerd aan de gedenkwaardige datum 28 november 1924 toen enkele energieke Holtenaren besloten een gymnastiekvereniging in het leven te roepen. De energieke Holtenaren wa ren de heer V/. Beijers, oud-ambte naar ter secretarie en nog steeds ac tief op velerlei gebied en wijlen Her man Holterman, Hendrik Otter en Hendrik Soer, die 26' jaar (tot 1951) als voorzitter leiding aan de vereniging heeft gegeven. Vooral in de oorlogsjaren heeft de heer Soer alles gedaan om „BATO" draaien de te houden. De vereniging wist na de oorlog de prestaties belangrijk te verbeteren en kreeg in 1949 in Al melo waar werd. deelgenomen.aan een grote sportdag van de Twentse Turnkring een eervolle vermelding. BATO is niet alleen groot gewor- Vah het eerste uur, maar ook dank zij. de zeer velen die de vereniging trouw bleven, ook nadat het paard niet meer werd „bestegen" en de ringen toch aanmerkélijk lager moes ten hangen om ze te kunnen pakken. De liefde voor de vereniging bleef en op onze oud-leden werd nooit ver geefs een bex-oep gedaan als we ze nodig hadden zo zei de voorzitter T. Lukkien in zijn openingswoord op de receptie. In zijn openingswoord wees dé heer Lukkien ook op de problemen die zich weer voordoen bij het „runnen" van een vereniging van meer dan vijfhonderd leden waarbij het te- Artsen Vrijdag 17.00 u. t.e.m. maandagmor gen 8.00 u. J. F. Sijtsema, Pastorie straat 50, tel. 1870. (Uitsluitend voor spoedgevallen). Boodschappen: bellen om 11.00 en 4.00 u. Wijkverpleging Zuster P. T. v.d. Zwaag, Groene Kruisgebouw Markelo, tel. 05476-1285. ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338 b.g.g. garage Müller, tel. 1320. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve za. van 8-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dekker, tel. 1538 b.g.g. tel. 1799 (mevr. J. Beld- man-Aanstoot). Tandarts J. v.d. Enk, burg. v.d. Bergplein 33, Wierden, tel. 05496-1634. Voor spoed gevallen: 6-7 u. nam. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in het Groe ne Kruisgebouw, Gaardenstraat 3, G. J. Kraaij, tel. 2299. Maatschappelijk Werk Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening, Joncheerelaan 134, Nijverdal, tel. 05480-4126. Bureau Hol ten: Gaardenstraat 53, F. W. Kraaije- veld. Spreekuur: werkdagen. 8.30-9.30 u. of na tel. afspr. 1436 en 2.298 b.g.g. tel. 05486-4126. Oppascentrale J. v.d. Meer, Canadastraat 35, tel. 'M9. Bellen tussen 8.30 en 10.00 u. Dierenarts T. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 7, tel. 05483-1515. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst Tui en met zo. 8 dec. B. Groot. Ob- bink, Kozatkenstraat 2, tel. 1526. Ma. t.e.m. zo. 15 dec. H. W. Goorman, Kolwep 52, tel. 1513. Aangifte van gestorven dieren op za. van 9-11 u. aan het slachthuis tel. 1318. Storingsdienst Za. 7 t.e.m.' vr. 13 dec.: ELECTRA: H. J. Wansink, Lageweg 9, tel. 2789. GAS: H, J. Kolkman, Diessenplas straat 32, tel. 2012. Brandmelding OVERDAG: tel. 1352 (Politiebureau) 's NACHTS: tel. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. tel. 1325 (Q. W. ter Harmsel). kort aan ruimte en onderdak wel de voornaamste zijn. Gelukkig helpt het gemeentebestuur waar ze kan. Wij willen op deze feestelijke dag daarom beslist geen open deuren in trappen of voorbijgaan aan het geen recentelijk gerealiseerd Is, maar het wordt zo langzamerhand wel tijd dat de geplande sporthal van de grond komt. Voorzitter Lu- kien besloot met de wens dat in het jubileumjaar van BATO begonnen zal worden met de bouw van een sporthal in „De Haar" en deelde verder nog médfe dat door de gou den vereniging 500 gulden was ge schonken aan de aktie van de gouden NCRV „Geven voor Leven". Burgemeester mr. W. H. Enklaar die kwam feliciteren namens het ge meentebestuur, zei in grote mate er kentelijk te zijn voor de vereniging „BATO" die door haar werk zeer velen aan zich heeft verplicht. Voorzitter Lukkien heeft terecht nog eens duidelijk gewezen op het grote belang van een sporthal en wat dat betreft bestaat er beslist geen Ned. Herv. kerk: 10.30 uur ds. A. Schellevis. Extra collecte: Bouw fonds „Irene". Oppasdienst: mevr. Admiraal, Meineke Schellevis en Ger- rie-ter Brake. Geref. kerk: 9.00 en 15.00 u. ds. H. van Twillert. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor verbouw van de kerk. R.K. kerk: za. 17.00 u„ zo. 9.30 u. DIJKERHOEK: 10.00 u. ds. P. Lug- tigheid. Collecte: zie Holten. OKKENBROEK: 10.00 u. ds. M. de Heer. Viering Heilig Avondmaal. Namens het gemeentebestuur kwam burgemeester mr Enklaar gelukwensen. Rechts van de burgemeester mevrEnklaar - van Andel. verschil van mening. Deze hal moet er zo snel mogelijk komen en hope lijk zal in het komende jaar met de bouw worden bgonnen. We zouden, zo besloot burgemees ter Enklaar, er geen 2 miljoen „in pompen" als we niet overtuigd wa ren van de dringende behoefte aan een moderne sporthal. We zullen ons uiterste best doen om ook de ver enigingen die binnensporten beoefe- Geboren: Gerritje, dv A. van Lies en H. ten Veen. Ondertrouwd: B. J. Knapen, 20 jr. n K. ter Hoeven, 19 jr B. J. biel- derman, 20 jr. en G. Aaltink, 23 jr. Getrouwd: Lochem en jr. BEVOLKING. Ingekomen: Mej. P. van den Broek van Rijssen. N. Valk van Deven ter. J. Pasop van Zutphen. A. Trompetter en eehtgen. van Harder wijk. R. Tieben, 28 jr., H. W. Veneklaas, 23 nen hiervoor het materiaal te ge ven. Verder werden nog gelukwensen uitgesproken door de heer Dieben namens de Stichting Sportbelangen Holten en de Holtense Hockeyclub, door Tonny Brands namens de SV „Holten" en door de heer J. Bulsink, oud-bestuurslid te Jisp (NH). Tal van afgevaardigden van een groot aantal plaatselijke verenigingen en zusterverenigingen deden hun felicitatie vergezeld van een ge schenk in couvert of bloemen. De Holtense Muziekvereniging „HMV" (met tamboerkorps) zorg de met een aantal pittige marsen \%or een extra feestelijke stemming. Sleutelbos in een etui. Zwarte leren portemonnaie met rits inhoud ca. f 5,en ene pasje. Big van ca. 50 pond. Langwerpige portemonnaie met f 13. Dames-horloge met een rood band je. Licht blauwe gymschoen, maat 3. Zwart-rood-wit gymtas met gym schoenen, blauw gympakje, witte schort. GEVONDEN: Beursje met ca. f 1,50. De 3e wijziging van de huis- nummerlijst van de gemeente Holten is ter secretarie ver krijgbaar tegen, de daarvoor verschuldigde legeskosten ad f 2.50. De op 29 en 30 november gehouden bazar werd druk bezocht en in he bijzonder voor de poffertjeskraam bestond een enorme belangstelling. Het bezoek van Sint en Piet viel bij de vele kinderen, die 's middags aan wezig waren, erg in de smaak. De bazar leverde een netto bedrag van bijna f 1800,op. Dit bedrag mogelijk worden door de vele c deaux, die geschonken werden door de Holtense Middenstand, bewoners van het bejaardencentrum „Dies- senplas" en allen die ons op welke manier dan ook gesteund hebben. Onze hartelijke dank aan allen! Bestuur en leiding CJV „De Vriendenschaar". Op de jaarlijkse bijeenkomst van de bejaarde NVV-leden met hun vrouwen in. de grote zaal van hotel Vosman zaterdagmiddag georgani seerd door de plaatselijke afdeling van het NVV, de vroegere bestuur- dersbond, heeft de districtsbestuur der, de heer J. C. Moolekamp uit Al melo een kort overzicht gegeven van de veranderingen welke hebben plaatsgegrepen in het streven van de vakbeweging sedex-t, zij nog actief aan het vakbondswerk deelnamen. Naast de normale belangenbeharti ging, zoals de strijd tegen de werk loosheid, is het streven van de vak centrales gericht op een betere ver deling in de maatschappij van ken nis en macht en een herverdeling van de inkomens. De macht in de onder nemingen, die slechts door enkele wordt uitgeoefend, hij haalde o.a. 200 van Mertens aan, moet meer iri de lichting van d w.orknemers wor den gebracht. Meer kennis betekent meer invloed in de bedrijven als de vakbeweging haar zin kan doorzetten. Een herverdeling van inkomens be tekent een eerlijker samenleving, als Arie Groeneveld de voorzitter van U heeft GEGEVEN, laten wy hopen dat dat voor de toekomst voor velen betekent LEVEN. Het was grandioos! Het was geweldig! Op een gegeven moment zei Johan Bodegraven, u mag trots wezen om Nedexiander te zyn. Wat dat betreft wellen wij zeggen, dat u daaren boven zeer trots mag wezen inwoner van Holten te zyn. Totaal gaf u ruim f 39.600,Dit betekent ruim f 4,40 per inwoner, of ruim f 18. per huisgezin. Graag willen wij nog apart vermelden, dat uit de bus van het bejaardencentrum een totaal-bedrag kwam van f 519,50. Wij willen in het bijzonder bedanken de 130 kollektanten. die er voor zorgden dat het geld in het aktiecentrum bijeenkwam en wy danken u allen voor uw GEVEN, waarmede u tevens ons werk zo dankbaar beloonde. Ir. aansluiting op bovenstaand bericht over de aktie GEVEN VOOR LEVEN, dat als sluitstuk van hun werk door de organisatoren werd opgesteld, wil ik, als een buitenstaander die de organisatie van zo nabij beeft kunnen volgen, graag mede namens u allen die mensen be danken voor hun inzet. Samen met de kollektanten waren zy het toch die ons het geven ge makkelijk maakten. Ik neem aan dat ook de plaatselijke afdeling van het KWF graag hiermede instemt. J. Schippers. In verband met de gewijzigde inzichten van de regering inzake dorpssanering door haar voorkeur voor renovatie (hemieuwbouw) en rehabilisatic is het komplan in haar oorspronkelijke vorm, voor wat be treft de economische uitvoerbaarheid voor Holten geen haalbare zaak meer, schrijven 'B. en W. aan de raad in de aanbiedingsnota bij de begroting 1975. Zy geven op hun zienswijze de volgende toelichting, waaruit o.m. blijkt, dat, thans een an der komplan zal worden ontworpen. Zy geven ook op enkele andere pun ten betreffende de ruimtelijke orde ning hun visie. Komplan „Bij besluit van 19 april 1974 hebt u het voorbereidingsbesluit voor de kom ingetrokken, omdat het niet mo gelijk bleek binnen een jaar na de vaststelling van dit besluit een ont- werpkomplan ter inzage te leggen. Ondanks de intrekking van dit voor bereidingsbesluit heeft de verdere voorbereiding van een komplan nox~- maal doorgang gevonden. Sedert de intrekking van het besluit is overleg gepleegd met de direktie van de Volkshuisvesting en de in- spekteur van de Ruimtelijke Orde ning. Daarbij is helaas gebleken, dat een komplan in de oox-spronkelij- ke vorm, wat. betreft de economische uitvoerbaarheid, voor Holten geen haalbare zaak is. De uitvoering van dit plan was voor een groot deel afhankelijk van de toe kenning van een saneringsbijdrage. Uit het gevoerde overleg is geble ken, dat het toekennen van een der- glyke bijdrage voor dit plan zeer on zeker is, mede in verband met het re geringsbeleid, waarbij thans meer de nadruk wox'dt gelegd op renovatie en rehabilitatie dan op sanering en reeonstractie. Thans wordt onderzocht in hoeverre een komplan kan worden ontworpen, dat gerealiseerd kan worden met inachtneming van dit uitgangspunt." Bestemmingsplan >,Zuideiiook" In de vergadering van 14 oktober 1974 heeft de raad het bestemmings plan „De Beus'eb'erg" vastgesteld. Het valt momenteel niet te overzien wanneer dit plan rechtskracht zal verkrijgen. Het valt te betreuren, dat,' terwijl reeds enkele jaren geen mogelijkheden aanwezig zijn om wo ningen in de woningwetsector te bouwen, nog steeds geen nieuw be stemmingsplan in uitvoering kan wor den genomen. Inmiddels is een aanvang gemaakt met de voorbereidende werkzaamhe den voor een bestemmingsplan voor het niexiwe woongebied „Zuiderlook", omdat een dergelijke voorbereiding enkele jaren vergt en om te voor komen dat stagnatie in de wo ningbouw ontstaat na de x-ealisering van het plan „Beuse- berg". „De commissie voor de ruimtelijke ordening is terzake reeds over enke le ondei'werpen geraadpleegd", aldus B. en W. Situering nieuwe sportvelden Het is bekend, dat blijkens het door de V.N.G. uitgebrachte rapport de sportveldenaccommoöatie moet wor den uitgebreid. Een situering van de ze velden is momenteel in studie. De commissie voor de ruimtelijke orde ning en de Sportstichting zijn by de voorbereiding van de plaatsbepa ling van de nieuwe velden betrok ken. B. en W. hopen het komende jaar een ontwerp-plan ter vaststelling te kun nen aanbieden. Concentratiepunt dagrecreatie Espelo „De vraag is gerezen of het wen selijk is het concentratiepunt voor de dagrecreatie in de nabijheid van de Holterberg in Espelo, zoals is opge nomen in het basisrecreatieplan Sal- land te projecteren op vrij korte af stand van het. voor verblijfsrecreatie bedoelde terrein nabij de Vale Mars", aldus B. en W. Na een hieromtrent ingewonnen ad vies van de stedebouwkundige en overleg met. de commissie x-uimtelij- ke ordening, menen zij, dat moet worden onderzocht of een andere en betei-e mogelijkheid voor een concen tratiepunt voor de dagrecreatie in deze gemeente aanwezig is. B. en W. hebben besloten deze aan gelegenheid voor te leggen aan het Recreatieschap Salland. Zodra hieromtrent meer duidelijk heid is ontstaan, zullen zij hierop nader terugkomen. de Industriebond NVV nog deze mid dag in de Rooie Haan voor de Vara- radio verklaarde, zijn de veranderin gen, welke tot nu toe konden worden tot stand gebracht, nog maar rand verschijnselen. De vakbeweging staat nog voor grote taken, zei de heer Moolekamp, die er in het begin van zijn inleiding op wees, dat van de 160.000 werklozen, die er momenteel zijn een derde deel bouwvakkers zijn. Hoe ernstig dit is, kan worden afge leid uit het feit, dat achter iedere bouwvakarbeider, twee werkers staan in de toeleveringsbedrijven. FEESTELIJKE DIA'S Na deze inleiding vertoonde de heer B. H. Brouwer, hoofd van de o.l. Dorpsschool, een 150 dia's van het feest ter gelegenheid van het re geringsjubileum van Koningin Julia na, op 5 september 1973 waarbij het dorp Holten prachtig versierd was en een. mooie en lange-optocht door de straten trok. Deze beelden wer den telkens afgewisseld met px-achti- ge natuuropnamen, terwijl de heer Brouwer bij de plaatjes een leuke toelichting gaf. De bijeenkomst, die in een prettige sfeer verliep met enkele tractaties, werd besloten met een broodmaaltijd en met een dankwoord aan de heren Moolekamp en Brouwer, door voor zitter Tijhof beëindigd. Inbrekers hebben in de nacht van De rijkspolitie heeft beide zaken in dinsdag op woensdag bij twee fami lies op de Kol televisietoestellen ge stolen. In beide gevallen waren de bewoners thuis doch ze hebben niets van de inbraak gemerkt. Bij de familie Grobben in de Wever straat werd een kleuren tv gestolen. De dieven moeten zonder moeite zijn binnengékomen want er werd geen enkel spoar van inbraak gevonden. Ook bij de familie E. Hoekjen aan de Kolweg werd van een valse sleu tel gebruik gemaakt. Hier werd een zwart-wit tv meege- onderzoek. Zij verzoekt mensen die inlichtingen kunnen verstrekken met haar contact op te nemen. De daders hebben waarschijnlijk ge bruik gemaakt van een auto om het gestolene te vervoeren. Het afgelopen weekend werd voor de derde maal ingebroken in de diep- vrieskluis in de weide van Veneklaas in de Look. Er werd vlees gestolen van de gebr. Aanstoot en de heer E. Stam. De waarde van het gestolene kan worden geschat op plm. f 200, Voor de voorraad groente toonden de dieven geen belangstelling. I?? ??-■ In 'de vrijdagavond in café „Kalf- sterman" gehouden jaarvergadering van de IJsclub „De Noordpool" wer den als bestuursleden herkozen de heren G. J. Aaftink en Johan F. van Geenhuizen, terwijl als baancommis saris werd herkozen de heer F. J. Sluiter. De vereniging heeft zo bleek uit het jaarverslag van de secr. penn. de heer G. J. Aaftink 133 leden-aandeel houders en 239 donateurs. De inkomsten en uitgaven over het boekjaar (nov. '73-nov. '74) bedroe gen resp. f 3373,49 en f 3199,54. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de heren D. J. Aaftink en J. ten Velde, had boeken en be scheiden in orde bevonden. De boe ken zullen het volgende jaar worden gecontroleerd door de heren D. J. Aaftink en J. Wegstapel. Na een succesvolle tentoonstelling van wandkleden van Caro Pieck, zal er gedurende de maand december in de openbare bibliotheek Rorik- straat 3 in Holten een expositie te zien zijn van etsen van de jonge kunstenares Marian Schutte. Zij werd geboren te Deventer in 1953. Na haar einddiploma Mulo studeerde ze een jaar aan de tekenschool Osla. Vervolgens 2 cursusjaren aan de DEVA te Almelo en thans is tweedejaars studente aan de AKI .te Enschede... Verleden jaar had ze reeds een klei ne tentoonstelling in Almelo. Afge lopen zomer maakte ze een studie reis naar Spanje waar ze zich voor namelijk bezig hield met fotografie. Marian Schutte voelt zich speciaal aangetrokken tot de kleine dingen uit haar naaste omgeving, hetgeen ook duidelijk blijkt uit haar wérk dat tijdens de openingsuren van de bibliotheek is te bezichtigen. Voorzitter J. Robers deelde aan het begin van de matig bezochte vergadering mee dat de plaats waar de nieuwe baan zal komen nog niet precies bekend is. Wanneer t.z.t. de nieuwe Larenseweg zal worden door getrokken vanaf de Dorperdijk tot aan de Deventerweg zal de baan hoogstwaarschijnlijk zuid-noord ko men te liggen, (vanaf de Dorperdijk in de richting van boerderij Oplaat). Met de commissie „Ruilverkaveling Holten-Markelo" en Rijkswaterstaat had reeds een gesprek plaats over het verleggen van de baan. De nieuwe weg komt dwars door de baan die een lengte heeft van plm. 120 meter. Tijdens de z.g. bindingsavond i kaderleden van de bij het NVV aange sloten vakbondsafdelingen, welke het afgelopen weekend in de bovenzaal van hotel Vosman gehouden werd, herdacht voorzitter Tijhof het plotse ling overlijden van de heer W. Kre kel, chauffeur van de OAD. „De overledene heeft zich als bestuurslid en oud-voorzitter van de afdeling Holten van de Vervoersbond NVV De opbrengst van de grote zomer- actie voor het Hoitens Fonds voor In ternationale Hulpverlening in augus tus j.l. was grotendeels bestemd voor het werk van zuster J. P. Koppert, die in Afrika rondreisde om overal ■adviezen te geven tot verbetering van de voeding. Holten droeg voor dit werk f 4000,— •bij. Zoals in augustus reeds werd aangekondigd zal zij nu in onze ge meente aan de hand van dia's over haar werk vertellen en wel op don derdag 16 januari a.s. De vele belangstellenden, kunnen deze avond dus vast vrijhouden. steeds ingezet voor de belangen yan de leden Zijn heengaan op 54-jarige leeftijd is een groot verlies voor zijn gzin, het bedrijf waarin hij werkt en voor de hondje, aldus de heer Tijhof. Er werd door de aanwezigen een o- genblik stilte in acht genomen. In een gezellige sfeer werd daarna door de kaderleden met hun dames bingo gespeeld om appetijtelijke vleesprijzen, waarbij het geluk zich soms wat eenzijdig manifesteerde, maar dat mocht 'm de pret niet drukken. Verder werden door de heer J. ten Velde enkele filmpjes vertoond over een safari in Oeganda en een gem- senjacht in de hoge alpen van Oos tenrijk. De heer F. Russ, die de sa fari in Afrika had meegemaakt als preparateur in het jachtgezelschap van Prins Bernhard, hield daarbij een gezellige causerie en vertelde hoe hij ondar moeilijke omstandigheden een gems had weten te schieten hoog in de bergen. Voorzitter Tijhof heeft het gezelschap en de beide heren bedankt voor hun aandeel in deze gezellige bijeenkomst. Vrijdag 6 december 9.45 uur: Aanvang voorlichtingsdag voor veehouders met ligboxenstal- len in zaal „Vosman". Zaterdag 7 december: 19.00 uur: Grandiose dansavond in hotel „Müller" (zie adv.). Zondag 8 december: 14.00 uur: Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 9 december: 19.30 uur: Laatste én extra aanwijzing winnende deelnemers én bekend maken winnaars gewichtraden in zaal „Amicitia". 20.00 uur: Vergadering Werkgroep Wereldwinkel t.h.v. Fam. Neppe. lenbroek, Voorboersstraat 6. 20.00 uur: Ledenvergadering Carna valsvereniging ,,De Fienpreuvers" in café „Kalfsterman'. 20.00 uur: Ruilavond Holtense Post zegelclub „H.P.C. in hotel „Vos man". Dinsdag 10 december: 19.045 uur: Jaarvergadering Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in „Be- thanië". 20.00 uur: Praatavond afd. Holten Chr. Boeren en Tuindersbond in ge bouw „Rehoboth". Donderdag 12 december: 19.0020.00 uur: Informatie over ten nissport etc. in bovenzaal hotel „Vosman", (zie adv.). 20.00 uur: Jaarvergadering Tennis club „Holten' in bovenzaal hotel „Vosman" (zie adv.). 19.45 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep in „Irene". Spr. mevr. Oosterbroek, diëtiste. Vrijdag 13 december: „Open huis". Gelegenheid tot bezich tiging van de verbouwde Geref. kerk, 19.30 uur: Kerstconcert Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. kerk (zie adv. en bericht) 20.00 uur: Potstoten in café Jansen (zie adv.). Zaterdag 14 december: 20.00 uur: Toneeluitvoering „C.O.C." in gebouw „Rehoboth" (zie adv.). Maandag 16 december: 19.45 uur: Kerstbijeenkomst afd. Es pelo Plattelandsvrouwen in „Tref punt'. Woensdag 18 december: 20.00 uur: Kerstavond Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Dijkerhoek in zaal „Het Bonte Paard. 20.00 uur: Kerstbijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Amicitia. Donderdag 19 december: 20.00 uur: Kerstwijding Chr. Platte landsvrouwen in hal „De Schakel". 20.00 uur: Schieten om wild op ge- luksbanen in zaal „Vosman". De Christelijk Gemengde Zangvereniging „Soli Deo Gloria" geeft vrijdag avond 13 december in de Ned. Herv. Kerk een Kerstconcert, waaraan mede. werking zal worden verleend door Rob van Stormbroek, cello, Pieter van Dommele en Erik Rosenbrink, viool en Piet Cnossen, orgel. Er zuilen koorwerken worden uitgevoerd van BUxtehude, De Wolff en Michaël Preatorius. De zang zal worden afgewisseld met exxkele orgelwerken van Bach en Daquin. Het geheel staat o.l.v. „Soli's" dirigent Pieter Endedyk te Arnhem. Het concert begint om half acht.- JggliFl^éj i— In het Bejaardencentrum „Diessenplas" zongen de bejaar den uit volle borst verschillende Sint-Nicolaas liedjes. Jong ge leerd is oud gedaan, zei Sint, en het echtpaar Krikkink was het hiermee roerend eens. Links op de foto naast Piet de directeur de heer O. Dupon.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 1