Decentralisatie van het Regionale woonwagen- centrum Deventer Markelose burgemeester opende manege Snorrewind Prijswinnaars winkelweek tarieven Verhoging vleeskeuringsdienst Amnesty International vraagt medewerkers WAAR GAAN WE HEEN? Schurascoop-nieuws Grootscheepse rioleringsplannen in onderzoek Gezondheidszorg in begroting 1975 de Reorganisatie huisvuilophaaldienst buitengebied Krijgt Holten weer een woonwagenkamp Markt Rijssen RONO over verzamelwerk Fedde Schurer De laatste kans op (gratis) goed licht op komst Reorganisatie Entree gratis voor niets 3 Het regionale woonwagencentrum Zuid-West Salland, gevestigd in Deventer, zal worden gedecentraliseerd. Dit is wel de belang rijkste maatregel, die het bestuur van het „Regionaal woonwagen- centrum Zuid-West Salland" in zijn „integrale beleidsplan" voor het woonwagenwerk in de regio Deventer heeft voorgesteld. Voornoemd bestuur, dat in het kader van een gemeenschappe lijke regeling gevormd wordt door vertegenwoordigers van de gemeentebesturen van Bathmen, Deventer, Diepenveen, Holten, Olst, Raalte en Wijhe, beschouwt deze decentralisatie als een eerste aanzet om te komen tot een oplossing van de grote proble men, waarmee het (Deventer) woonwagenwerk te kampen heeft. De nota is onder meer gebaseerd op de resultaten van een wetenschap pelijk onderzoek, dat in 1973 door de „Projectgroep woonwagenbewoners van het Instituut voor Sociale en Be drijfspsychologie van de Rijksuni versiteit van Groningen" werd af gerond. Ontstaan regionaal centrum Vooruitlopende op de inwerkingtre ding van de Woonwagienwet 1968 is door de gemeentebesturen van Bath men, Deventer, Diepenveen, Holten, Olst, Raalte en Wijhe een gemeen schappelijke regeling aangegaan in zake de stichting en instandhouding van het regionaal woonwagencen trum in Zuid-West-Salland. De tot standkoming van het regionaal woon wagencentrum te Deventer (centrum gemeente) betekende tevens de op heffing van de binnen de regio De venter gelegen kleine kampen, te we ten Raalte, Diepenveen, Holten- Markelo, en enige halteplaatsen andere aan de regeling deelnemende gemeenten, bijvoorbeeld Olst. De regionalisering werd aange grepen als middel ter bereiking van het in voornoemde wet omschre ven doel, namelijk de bevordering van het maatschappelijk welzijn van de woonwagenbevolking. Inmmi'ddels is duilelijk gewor den, dat het (gedwongen) bij- heenbrengen van woonwagenbewo ners op regionale centra en het ge lijktijdig opheffen van kleine kamp jes bijzonder diep heeft ingegrepen in de leefwijze van de betrokken bevolkingsgroep. De hiermee gepaard gaande proble men, spannlingen en dergelijke heb ben geleid tot 'n situatie, waarin van een leefbaar klimaat op de diverse regionale centra geen sprake meer is of kan zijn. Rapport De resultaten van het hiervoren genoemd onderzoek zijn weergegeven in 'n in juli 1973 uitgebracht rapport, waaruit ondermeer kan worden afge leid, dat: ia» decentralisatie een noodzakelijke voorwaarde is voor het herstel van 't in ernstige mate verstoorde even wicht in de woonwagenbevolking; b. op het centrum te Deventer op korte termijn een aantal voorzienin gen moeten worden verbeterd of ge troffen. c, bi] de uitvoering van een even tueel gewijzigd beleid de woonwagen bewoners direct betrokken dienen te zijn, Aanpassing beleid Het rapport is onder andere toege zonden aan de raden van de aan de gemeenschappelijke regeling deelne mende gemeenten met het verzoek zich ov.er de inhoud daarvan uit te spreken. Na kennis genomen te hebben van de reacties kan voorzichtigheids halve worden gesteld, dat de betrok ken gemeentebesturen, i.e. de raden, het rapport in principe hebben on derschreven. Hiervan uitgaande heeft het bestuur besloten de in het rapport neergelegde conclusies, aan bevelingen en dergelijke te accepte ren als uitgangspunten voor het te voeren beleid. In de nadere uitwerkling, welke on derstaand volgt, zal tevens duidelijk worden, dat het bestuursbeleid is af gestemd op de (gewijzigde) beleids opvattingen van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk, Decentralisatie Decentralisatie van regionale woon wagencentra wordt door het bestuur van het Regionaal Woonwagencen trum Z.W. Salland" beschouwd als eerste en voornaamste aanzet tot hiet nader tot een oplossing brengen van de complexe woonwagenproblema- tiek. Het onderzoeksrapport geeft eer. duidelijke indicatie voor het oprich ten van sub-centra binnen de regio in de gemeenten Raalte .en Holten. In dit kader valt melding te maken van de volgende „bestuurlijke stap pen' Sub-centrum Raalte Aan de raad der gemeente Raalte is een concreet verzoek gericht be treffende het verlenen van medewer king aan de totstandkoming van een sub-centrum aldaar. Ter ondersteu ning van dit verzoek is overgelegd een lijst met namen van de bewoners van het voormalige kampje te Raal te, die naar terugkeer verlangen. Het gedane verzoek houdt tevens in te be zien, in hoeverre reeds een aanvang kan worden gemaakt met voorberei dende werkzaamheden op planolo gisch gebied. Sub-centrum Holten Ten aanzien van de inrichting van een sub-centrum te Holten stelt het bestuur zich op het standpunt, dat de thans ter beschikking staande gege vens te ondoorzichtig zyn om de me dewerking van 't betrokken gemeen tebestuur in te roepen. Pogingen om de werkelijke behoefte aan een dergelijk klein kampje te peilen wor den echter ondernomen. Deze behoeftenpeiling stelt het be stuur zich voor te doen geschieden in de maanden november en decem ber. In januari 1975 hoopt 't dan op basis van deze behoeftenpeiling te beoordelen of inrichting van een sub centrum te Holten al dan niet moet worden bevorderd. Elders binnen de regio Het valt momenteel nog niette voorspellen, in hoeverre andenebin- nen de regio gelegen gemeenten in aanmerking komen voor de vestiging van kleine kaïppjes. Voor -de decentralisatie wordt op verschillende niveau's overleg ge pleegd. Dit vraagstuk vraagt een meier dan regionale aanpak. Werkgroep Uit een oogpunt van slagvaardiger beleidsvoering is door het bestuur een werkgroep werkgroep inrich ting sub-centra geformeerd, be staande uit de voorzitter en de se cretaris van het bestuur, twee be- stuurslsden en de secretaris-coördi nator, welke tot taak heeft het be stuur te adviseren omtrent de moge lijkheden van inrichting van sub- centra binnen de regio en he„t daar mede samenhangende probleem van de renovatie van 't regionaal wc wagencentrum te Deventer. In samenhang met de aanpak van het decentralisatievraagstuk moet eveneens worden gestreefd naar een verbetering van het leefklimaat op het regjionaal woonwagencentrum te Deventer. Dit klimaat wordt in zeer grote mate in negatieve zin beïnvloed door een te grote concentratie van bewoners. Een overbelasting van de getroffen voorzieningen is daarvan het gevolg, zodat deze niet of niet meer naar behoren kunnen functio neren. Het bestuur is van mening, dat een aantal bestaande voorzieningen niet meer is aangepast aan de eisen van deze tijd. Bijvoorb.: als gevolg van de grotere afmetingen van de woonwagens zijn de standplaatsen te klein geworden; het recht op priva cy wordt op geen enkele wijze ge waarborgd. Voor het centrum in Deventer zul len derhalve belangrijke voorzienin gen moeten worden getroffen. Voor op staat daarbjj de actieve inscha keling van de betrokken groep woon wagenbewoners in alle overlegsitua ties. De Minister van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk (CRM) heeft zich in september 1973 in be ginsel bereid verklaard in die ge bieden waar reeds 'n regionaal cen trum bestaat en op basis van een zorgvuldige herbezinning op de re gionale situatie wordt aangetoond, dat nieuw in te richten kleinere cen tra (kampen) naast 't regionale cen trum noodzakelijk zijn, de kosten daarvan In de bijdrage-regeling U betrekken. Een totaal kostenover- zicht is nog niet te geven. De over kapping en afsluiting van de sloop- boxen in Deventer zullen inclusief de aanleg van electriciteit f 76.983. kosten. Het bestuur heeft tenslotte de hoop uitgesproken, dat de uitvoering van het ingediende beleidsplan In de toe komst een situatie doet ontstaan, wel ke voor alle betrokken partijen aan vaardbaar is. Aangevoerd: varkens 189. Prijzen: 189 biggen van f 85.— tot f 95.per stuk. Algemeen overzicht: willige han del met staande tot iets hogere prij zen. „De Boekenbus** van de RONO op zondag 1 december (19.00-19.10 uur) i9 gewijd aan het verschijnen van de verzamelde gedichten van de in 1968 overleden Friese dichter, politicus en journalist Fedde Schurer. De uitgeverijen Bosch en Keuning en De Tille hebben samen de uitgave van de bundel „Samle Fersen" ver zorgd. Ko Pop bespreekt de bundel, waarin honderden gedichten van Schurer, (zijn hele levenswerk, op de door hem berijmde psalmen en gezangen na) zijn bijeengebracht. Dat Schurer nog altijd zeer populair is, blijkt wel uit het feit, dat de oplage van 2000 exem plaren in enkele weken al was uitver kocht. De tweede druk komt binnen kort uit. Zaterdagmorgen 30 november vindt in de garage van Gemeentewerken aan de Waagweg een tweede verlich tingscontrole plaats van 9-12 uur. Men kan 's morgens de verlichting van z'n auto laten controleren zoals koplampen,, achterlichten, stoplich- eventueële andere lampen. ten Heel veel auto's rijden met verkeerd afgestelde lichten. Een ritjes naar de Waagweg is goed besteed. Tenslotte: Veilig Verkeer afdi. Holten controleert de verlichting geheel gra tis. Maandagavond heeft in aanwezig heid van enkele honderden belangstel lenden Markelo's burgemeester mr. P. Roscam Abbing de prachtige nieuwe manege „Snorrewind" aan de Borkeldweg op de grens van Mar- kelo en Holten geopend. De ope- De Vleeskeuringsdienst zal binnen afzienbare tijd op landelijk niveau een verandering ondergaan, maar voor het zover is zullen de keunngstarieven plaatselijk een verhoging moeten ondergaan door de voortgaande stijging van kosten en lonen. Een en ander blijkt uit de nota van aanbieding behorende bij de gemeentebe groting voor 1975. B. en W. zeggen daarin: „De begroting sluit met sa do van f 90.000— op de post voor onvoo^iene® uttgawn Hoewel dit bedrag minder is dan de door ons aanvankelijk beoogde marge van 10% over de omzet, hebben wij gemeend, evenals voor 1974, ook voor 1975 met een lager percentage te kunnen volstaan". Amnesty International is een orga nisatie die zich het lot van allen, die vanwege hun geloof, ras of politieke overtuiging gevangen gehouden wor den, aantrekt en protesteert tegen de martelingen, waarvan vele gevan genen in vele landen onderworpen worden, terwijl de organisatie daar- btf boven alle partyen wil staan en overal voor de rechten van de mens wil opkomen. Ook in Holten is een werkgroep Am nesty International bezig te ont staan. In verband daarmee wordt in de komende weken een actie gevoerd tot verkoop van kaarten ter verzen ding aan gevangenen terwille van geloof, ras- of politieke overtuiging. De prijs der kaarten is f 0,50, ter wijl er f 0,30 aan portokosten bij komt. Bij elke kaart is een korte le vensbeschrijving van degenen aan wie de kaart moet worden gezonden. Het is van geweldige betekenis wan neer iemand die omwille van zijn geloof, ras of politieke overtuiging ge vangen zit, zo'n levensteken uit een ander land ontvangt, terwijl het voor regeringen, die de vrijheid van hun onderdanen beknotten een waarschu wend signaal is, dat men ook elders weet wat zij doen. Er worden nu helpers gevraagd. Wie wil tussen 8 en 15 december kaarten aan de man of aan de rvouw bren gen? Opgave s.v.p. vanaf zaterdag 30 november tot dinsdag 3 december a.s. bij de heer H. J. Rensen, Bessinkpas- straat 31 te Holten. Op zaterdag 7 de cember a.s. kunnen dan de te verko pen kaarten op hetzelfde adres wor den opgehaald. DEVENTER DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof 1, tel. 11500 vrijdag 29 november 20 u. Opera Forum met JENUFA woensdag 4 december aanvang 9.30 en 14.30 u. kindermusical Tramme lant in trommelland E.D.B.-THEATER, Smedenstraat 10, tel. 13615 weekfilm do 28 nov. t.m. wo 4 dec. Joe Kidd 14 jr. nachtvoorstelling vr. 29, za. 30 nov. 23.30 u. The big boss - 2e week 18 jr] matinee za. 30 dec., zo. 1 dec. 14 u. Tarzan contra de Barcuna-krijgers a.L aanvangstijden weekfilm: do., ma., di., wo. 20 u.; vr. 21 u.; za. 18.30 en 21 u.; zo. 16, 18.30 en 21 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100 weekfilm do. 28 nov. t.m. wo. 4 dec. The way of the dragon 18 jr. nachtvoorstelling vr. 29, za. 3u nov. 24 u. Gunfight at the O.K. corral 18 jr. matinee za. 30 nov., zo. 1 dec., wo. 4 dec. 14 u. Wirtnetou het grote op perhoofd a.l. aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u.; za. 18.45 en 21.15 u.; zo. 16, 18.45 en 21.15 u. LUXOR THEATER Brink 20, telef. 18662. weekfilm donderdag 28 nov. t.m. dins- dag 3 dec. The good, the bad and the ugly 18 jr. nachtvoorstelling vr. 29 nov. 23 u. Geef ons dagelijks liefde 18 jr. matinee" zo. 1 dec. 14 u. Hadji Murat, de witte duivel a.l. cyclusvoorstelling wo. 4 dec. 20 u. Le train 14 jr. aanvangstijden weekfilm: dagelijks 20 u.zo. ook 16 u. KUNSTPOOT-ROZIJNENKORF, Gro te Poot 19, tel. 11848 „Kunst op wie len". tot 30 dec. Dirk Bakker - tekeningen geopend: ma. t.m. za. 14-18 u.; vr. ook 19-21 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink 70 tel. 13506 tot 9 dec. B. hosheimèr - tekeningen, I schilderijen (Stadsgezichten van De- venter) geopend: di. t.m. vr. 10-17.30 en 19-21 I u.; za. 10-17 u. GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27, Epse, tel. 21815 tot 1 dec. Fred en Helen Sieger - schil derijen, aquarellen. Permanent: grafiek, schildereijn aquarellen 1850-heden. GALERIE SIDONIE, Kleine Over- straat 58, tel. 14169. tot eind dec. Joost van Putten - pen tekeningen. geopend: di. t.m. za. 14-18 u.; vr. ook 19-21 u. ALBERT SCHWEITZER CENTRUM Brink 89, tel. 19675 Permanente expositie over leven en werk van A. Schweitzer geopend: wo. 19-21 u.; za. 12-16 u. MUSEUM DE WAAG, Brink 56, tel. 14556 tot 15 dec. Mini Peter - portretten tot 2 feb. foto's rondom de fontein geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14- 17 u.; zo. 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink 55, tel. 14556 tentoonstelling van aankleedpoppen uit 1860-1910 geopend: als de Waag MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9 tel. 19739 geopend als de Waag DE ERVARING, Kleine Overstraat 85. Permanente, doch regelmatig veran derende tentoonstelling door Loes en Reinier v.d. Voorde, geopend: werkd. 15-18 u. ATHENAEUMBIBLIOTHEEK, Kloos ter 3, tel. 16512 geopend: ma. t.m. vr. 10-12.30 en 14- 17 u.; wo. ook 18-20.45 u. expositie 500 jaar botanische boekil lustraties. JAZZ CAFE, Menstraat 2, tel. 11637 vr. 29 nov. 20.30-24 uur o.l.v. Davina Rovers. WIJGEBOUW Van Vlotenlaan ma. 2 dec. 19-22 u. Ruilbeurs „de Ver zamelaar." Weekenddienst tandartsen: 30 nov. en 1 dec. Tandheelkundig Centrum, ach ter de Muren, Zandpoort 9, tel. 19133. DEVENTER ZIEKENOMROEP za. 30 nov. 15 u. St. Josephziekenhuis wo. 4 dec. 19.30 u. Verenigde Gestich ten za. 30 nov. 16.30 u. Humanitas. wo. 4 dec. 19.45 u. St. Geertruidenzie- kerfhuis. di. 3 dec. 19.30 Verenigde Gestichten GEVLEUGELDE VRIENDEN, Mo lenbelt, hoek Schouitenweg. Elke dinsdag 19-22 u. volksdanst met Chaverim we Chaverot TROG ART, Hofstraat 2, tel. 16733 22 nov.-13 dec. Overzichtstentoonstel ling TROG ART 1958-1974. geopend: di. t.m. za. 14-17.30 u.; vr ook 19-21 u. In café Jansen had vrijdagavond van de vorige week de eerste aanwij zing plaats van de winneyde deelne merskaarten die in het kader van de Sint Nicolaas-actie van de Holtense Handelsvereniging worden verstrekt bij elke tien gulden die in de Holten- se winkels wordt besteed. De gelukkigen waren: A. C. Re- terink, Bessinkpasstraat 2b, f 250. mevr. J. A. Schipper-Schuppert! Dorpsstraat 3a, f 100. 50 gulden: Ria Pasop, Vianenweg 178, J. H. Dangremond, Raalterweg 6, G. J. Nijkamp, Kozakkenstraat 50, mevr. Arfman-Sluiter, Hbk. 9. 25 gulden: mevr. Gerards, Canada- straat 87, G. van Hesse, Verzetstraat 55, Wolff, Verzjetstraat 6, B. Span, Gaardenstraat 23, mevr. Flantua, Ca nadastraat 12, H. Haarman, Berg manstraat 9, A. Meuleman, Boerrig- terstraat 11, mevr. Dikkers-Wegsta- Pel, Larenseweg 44a, A. Kuiper, Els- maat 5, Laren, H. Heusinkveld, Dorpsstraat 64. In caf De Blester had dinsdag avond de 2e aanwijzing plaats. De gelukkigen waren: G. Baan, Nijver- dalseweg 73, Rijssen (250 gld.), Ger- da Baode, Look 88 (100 gld.), G. Dij king, B37, H. Tempelman, Borkeld 19; H. J. Pinkert, D71 en W. t. Beest, B 53, allen te Holten, elk 50 gulden. W. Drent, Oranjestraat 18; mej. I. Veldhuis, Haarstraat 6; H. van de Pluym, Hoffestraat 5; Jan Pieffers, Kolweg 55; W. Keizer, Hbk. 13; B. Beltman, Kolweg 5; G. E. Kam perman, Schoutenstraat 52; D. J Pekkeriet, N. 4 allen te Holten er mevrouw Van Hoevelaak, Roudaal- terweg 6 te Markelo, elk 25 gulden. De derde aanwijzing is op dinsdag 3 december 's avonds om half acht in zaal „Vosman" en de vierde plus een extra aanwijzing van een groot aantal fantastische waardevolle prij zen is op maandag 9 december 's avonds om half acht in zaal „Ami- citia", waar tevens het juiste gewicht zal worden bekend gemaakt van B. en W. en de raadsleden. Door het aantrekken van vakantie hulpen in de vakantieperiode kan met het huidige personeelsbestand van de keuringsdienst, op basis van de hui dige ontwikkeling, worden volstaan. Eén en ander is sterk afhankelijk van de ontwikkeling van de aktivitei- ten van de ondernemingen U-vlees BV Chris Hogeslag BV, ENKCO, Halmeij en de winkelslagers. Ons beleid blijft er op gericht, om deze dienst zo efficiënt mogelijk en met zo min mogelijk kosten uit te voeren. Desondanks zijn wij, gezien de voortgaande stijging van kosten en lo nen, genoodzaakt de keuringstarieven voor massaslachtingen met ingang van 1 januari 1975 te verhogen met 13 procent gebaseerd op het huidige productiepeil van runderen en var kens. Een voorstel ter zake zal u ter vast stelling worden aangeboden. Wat de vleeskeuringsdienst in het algemeen betreft merken wij op, dat de Minister van Landbouw en Visse rij en de Staatssecretaris van Volks gezondheid en Milieuhygiëne in een brief aan de Tweede Kamer maatre gelen hebben aangekondigd op het terrein van de vleeskeuring. In deze brief wordt medegedeeld dat een aantal wettelijke voorschrif ten dringend op korte termijn moe ten worden herzien. Er zal dan ook worden bevorderd, dat in de loop van de eerste helft van dit zittingsjaar van de Staten-Generaal een wetsont werp wordt ingediend waarbij wordt voorgesteld: de nadere keuring bij invoer in een andere vleeskeuringskring (artikel 8 van de Vleeskeurings- wet) af te schaffen de nadere keuring bij afzet in het binnenland van voor uitvoer goed gekeurd vlees (artikel 50 van de Vleeskeuringswet) af te schaffen; de kosten van de vleeskeurings diensten voor rekening van het Rijk te nemen en het Rijk de be voegdheid te geven tot het opleg gen van heffingen voor het doel. Hetgeen de bewindslieden %'oor ogen staat is het bereiken van een meer uniforme uitvoering van de keuring van vlees bestemd voor de binnen landse consumptie en voor de ex port. Daartoe zullen de verschillen tus sen de keuringsregelen en de eisen betreffende inrichting, outillage en mankracht van de slachthuizen zo veel mogelijk moeten worden wegge nomen. Het ligt voorts in de bedoeling te ko men tot één stelsel van heffingen voor de financiering van de gehele vleeskeuringsdienst. Uiteraard kan bij een herziening van de tarieven voor de vleeskeu ringsdienst per 1 januari 1975 nog geen rekening worden gehouden met deze voorgenomen wetswijziging. By een herziening van deze tarieven zal dan ook moeten worden uitge gaan van de bestaande situatie." ning viel samen met de koperen bruiloft van Wil en Johan Bronsvoort van erve „Snorrewind". Na een korte openingsspeech van de burgemeester sprak de heer van Hee- ren namens de „Snorrewindruiters" de heer H. W. G. Vixseboxs,e namens de Land. Rijvereniging „Bergrui- ters" te Holten en de heer W. Bar- velink namens de Bergruiterponyclub. Na de officiële opening gaven huis vriend Klaas Pettinga met „Nor- mando" en Rikus Bronsvoort op po ny 'King' een gave demonstratie die met hartelijk applaus werd beloond. In zaal „D.° Poppe" werd op de kope ren bruiloft en de opening van de ma nege het glas geheven en werd on der leiding van de buren heel gezel lig feest gevierd. In tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden heeft maandagavond Markelo's bur gervader mr. P. Roscam Abbing de prachtige mainege Snorre windgeopend. Op de foto van links naar rechts: mevr. Brons voort-Vincent, manege-eigenaar Johan Bronsvoort, mevr. Brons voortSlijkhuisburgemeester mr. Roscam, mevr. Roscam en de heer en mevr. Slijkhuis. De manege heeft een lengte van 40 meter en een breedte van 25 meter. Het krediet, dat de gemeenteraad aan het college van B. en W. onlangs verleend heeft ten behoeve van een plan voor het aanleggen van een rio lering voor het zomerhuisjesterrein „De Borgeld" en de daarin of daar bij gelegen kampeerterreinen („De Prins", „Twenhaarsveld", ,,De Has pel" camping Veneklaas, enz.) tot 'n bedrag van f 20.000.— is inmiddels door Gedeputeerde Staten goedge keurd, waarin de opdracht kon wor den verstrekt aan 't bureau Witte- veen en Bos te Deventer. Dit bureau is tevens belast met het ontwerpen van het plan voor de nieuwe rioolzui veringsinstallatie. Ook het villaterrein „Look" zal daarbij worden betrokken. Dit schrijven B en W over hun groot scheepse plannen in de begroting 1975. „Het ligt in de bedoeling om een rioleringsplan te ontwerpen voor een gedeelte van de Holterberg. Daarbij zal tevens worden bezien in hoeverre het mogelijk is om een redelijk deel van de daaraan verbonden kosten via een baatbelasting door te berekenen. Volgens de huidige maatstaven be draagt deze „redelijke" bijdrage ma ximaal 85 pet. van de kosten. De dek king van de nog restende 15 pet. van de kosten zal wellicht kunnen worden gevonden door: a. de heffing van de rioolbelasting overeenkomstig de nu geldende ver ordening en b. de ontvangst van een bijdrage ingevolge de Verfijningsregeling alge mene uitkering rioleringen. Zodra het plan gereed is en de finan ciële consequenties bekend zijn zullen wij u hieromtrent nader inlichten en u mogelijk verzoeken het daarvoor no dige krediet beschikbaar te stellen. De bewoners van de Raalterweg, de Jeurlinksweg en de Oude Diepenveen- seweg hebben ons verzocht de moge lijkheid te onderzoeken om hun per celen aan te sluiten op de riolering. Wij hebben de direkteur gemeente werken verzocht om hiervoor een plan met kostenraming op te maken. Zodra hieromtrent meer bekend is, zullen wij u hierover nader informe ren. Waterberging Bij de 48e wijziging van de begro ting 1974 werd door u een krediet beschikbaar gesteld van f 10.000,— ten behoeve van het opmaken van een plan voor de aanleg van een wa terberging en voor het uitvoeren van een berekening van de capaciteit van deze berging. Het krediet is inmiddels goedgekeurd door Gedeputeerde Staten en de op dracht tot uitvoering is verstrekt aan het Bureau Witteveen en Bos te Deventer. Terzake van de vermelde werken delen wy u nog mede, dat deze alle worden aangemeld voor uitvoering in het kader van de werkloosheidsbe strijding (A.C.W.-subsidie)", aldus burgemeester en wethouders in de aanbiedingsnota begroting 1975. Onder deze rubriek zal van nu af aan, jeugdsociëteit 'de Schure' haar activiteiten via het medium Holtens Nieuwsblad kenbaar maken. Hieron der vallen o.a. de aankondigingen van films, optredende bands, solozan gers en eventuele bijzondere activi teiten. In advertenties en in de agen da's zullen ook publicaties verschij nen van de dingen die georganiseerd worden in het kader van de „Schu- Let in het vervolg dus goed op de kop „Schurascoop Nieuws"! Deze week geldt de bijzondere aankondi ging, de film „De Eend En De Cadil lac", een komedie van Gerard Oury met o.a. Louis de Funès en Bourvil en een optreden van de Schotse Folk- singer Tom Holdemess (zie bijgaan de foto). Om met de laatste te beginnen, de sterk bebaarde Tom Holderness (en met Tom Holeemess) zal a.s. zondag 1 december, vanaf negen uur een 2e optreden (hij was hier ook vorig jaar november) verzorgen in de „Schu re". Met zijn snaar- en tokkelinstru- menten, waaronder een leadgitaar, een akoestische gitaar, een ukelele en een sitar, draait deze Schotse Ne derlander zijn repertoire af, dat be staat uit: Schotse volksliedjes, pro testsongs en boeddhistisch geavan ceerde deuntjes. Vrijdagavond 29 november en zon dagmiddag 1 december wordt de film „De Eend En De Cadillac" ge draaid, met resp. aanvangstijden van 20.30 uur en 14.30 uur. Louis de Fu nès, in deze film de geslepen smok kelaar, chartert Bourvil om 'n smok kelauto, een zilverkelurige Cadillac van Napels naar Bordeaux te rijden. Bourvil, vrolijk fluitend achter het stuur van de smokkelauto met gou- den bumpers, juwelen in de accu en heroïne in de spatborden, wordt ach tervolgd door Louis de Funès die onwetend ook weer gevolgd wordt door een concurrerende bende. Dooi* enkele ongelukjes verliest Bourvil bumpers en accu en begint hij te be seffen dat er met de auto iets aan de hand is. Ook de politie heeft lucht ge kregen en dat doet het aantal achter volgers evenals de verwarring toene men. We laten het aan de Funès, Bourvil en vele andere verrukkelijke figuren over om het verdere verloop van de ze kostelijke komedie te vertellen. Vanwege de grote belangstelling voor de films kunnen wij onze entreeprij zen handhaven, namelijk voor leden f 2,en voor niet-leden f 2,50 (inclu sief b.t.w.). Voorts willen we de aandacht ves tigen op het feit dat de Nederlandse groep Fungus (bekend van „Kapren Varen") door ons gecontracteerd is voor zaterdag 21 december in onze jeugdsociëteit aan de Beuseberger- weg. Onder het hoofd „Volksgezond heid" schrijven B. en W. in de aan biedingsnota bij de ontwerp-begroting voor 1975, dat het in de bedoeling ligt dat het ambulance vervoer onderdeel zal gaan uitmaken van een te vormen districtsgezondheidsdienst in het gewest Deventer. Zulks in over eenstemming met de bepalingen van de „Wet op het ambulancever voer". De totstandkoming van deze dienst (D.G.D.), waarin onder meer ook de jeugdgezondheidszorg zal wor den ondergebracht, mag verwacht worden tegen 1 januari 1976. „Het ligt verder in de bedoeling, dat tot de totstandkoming van meer genoemde D.G.D., de huidige stich ting „Ziekenvervoer Holten e.o." haar taak zal blijven vervullen. In hoeverre deze Stichting in het verband der D.G.D. een plaats zal kunnen vervullen dan wel daarin zal opgaan zal nader worden bezien, zo dra de D.G.D. gestalte heeft ver kregen en de uitvoeringsvoorschriften van de diensten van sociale zaken, behorende bij de ambulancewet be kend zullen zijn," aldus B. en W. Verder schrijft het eollege over ONDERZOEK BAARMOEDER HALSKANKER. „In het investeringsschema is voor het jaar 1976 een bedrag (f 17.000,—) opgenomen voor kosten verbonden aan een onderzoek naar baarmoe derhalskanker. Nu de mogelijkheid aanwezig is een dergelijk onderzoek te laten uitvoeren, menen wij dat van deze gelegenheid gebruik moet wor den gemaakt. Een dergelijk onderzoek wordt geor ganiseerd door het Centraal Bureau voor keuringen op medisch- hygiënisch gebied te 's-Gravenhage. Uit het overleg met dit bureau is gebleken dat in Holten dit onderzoek in 1976 uitgevoerd kan worden, hoe wel misschien ook in 1975 nog mo gelijkheden aanwezig zijn. Wij zullen evenwel tijdig daartoe de nodige voorstellen aan u voorleg gen". „De huidige opzet van de huisvuil- ophaaldienst in het buitengebied waarbij gebruik wordt gemaakt van verzamelplaatsen is bedoeld geweest als een eerste aanzet ter verbetering van de toen aanwezige situatie. Het was bij de invoering van dit sy steem in 1972 vanzelfsprekend be kend dat de voorkeur moest worden gegeven aan een betere methode om het huisvuil op te halen, doch de daar- aan verbonden financiële consequen ties lieten dit op dat moment niet toe", aldus B. en W. in de aanbieding nota begroting 1975. Zij schrijven verder: „Nu de be staande huisvuilauto moet wórden- vervangen, is 't zaak te over wegen of en in hoeverre het ophalen in het buitengebied moet worden ge wijzigd. Een en ander is namelijk van be lang voor het bepalen van de capa citeit en de mogelijkheden van een nieuwe huisvuilauto. Helaas is het onderzoek deinaan- gaande nog niet zover gevorderd, dat wij u een afgerond voorstel kunnen aanbieden. Wel zijn enkele mogelijkheden op genomen in een rapport van de di recteur gemeentewerken, hetwel aan de leden van commissie gemeente werken ter bestudering ter hand is ge steld. Toetsing van deze mogelijkhede aan de financiële consequenties dient evenwel nog te geschieden. Vooruitlopende op een definitieve regeling is in het investeringssche ma een post „Voorzieningen ophalen huisvuil buitengebied alsmede aan schaf nieuwe kolkenzuiger" ad f 65.000,opgenomen. Omtrent de definitieve besteding van dit bedrag zullen wij u zo spoedig mogelijk een voorstel doen toeko men."

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3