Lekkages waterleidingen in pas gebouwde huizen komt vrij veel voor Partij van de Arbeid: Zo spoedig mogelijk hoorzitting voor Kolbewoners Zeer goede prestaties van Holtense atletiek- ij jeugd in Hoogeveen Balletlessen hervat Gevaren in het verkeer HOCKE YNIEUW S Holten 2-Drienerlo 7 2-0 Wintertraining van Blauw Wit-pupillen Programma Blauw Wit Programma SY „Holten"' Expositie V olière- Vereniging „Zanglust in de hal van Dorpsschool Stichting Holten benoemt tweede kracht W AAR GAAN WE HEEN? BL. WIT KRIJGT DRIENERLO SV Holten klopte Almelo Uitslagen Schaakafd. SV „Holten" Trekking verloting „BATO" HOLTEN-TVC (10.30 uur) Aansluiting Kolweg-Oranjestraat komt te vervallen Sch i etivedstrijclen „Eendracht" Voor liefhebbers van orgelmuziek Het college van B. en W. heeft tij dens de raadsvergadering van jl. dinsdagavond toegezegd bij de wa terleidingmij. Overijssel (WMO) te sullen aandringen om spoedig klaar heid te brengen inzake klachten over veelvuldig voorkomende lekkages van waterleidingen in pas gebouwde huizen in Holten. Deze toezegging werd gedaan naar aanleiding van een terzake gestelde vraag door mevrouw F. M. ter Doest- Bos (VVD), luidende: „Zoals uw college wellicht bekend is, ontstaan bij vele huizen in Holten, circa vier jaar geleden gebouwd, lekkages in waterleidingen. Omdat de reparatiekosten ten las te komen van de huiseigenaren komt het onze fraktie gewenst voor, dat, in samenwerking met de betrokken Instanties, e,en onderzoek wordt in gesteld naar de oorzaken van deze on aanvaardbaar vroeg optredende lek kages". Als voorlopig antwoord op de ge stelde vraag had het college informa ties ingewonnen bij de WMO die mid dels een uitvoerig schrijven ingaat' op de oorzaken welke aan deze klachten ten grondslag liggen. ZACHT WATER Blijkens het schrijven van WMO houdt de optredende corrosie van koperen leidingen ondermeer ver band met de gewijzigde samenstel ling van het leidingwater (zacht wa ter). De binnenwand van nieuwe bui zen worden bedekt met een bescher mende laag. die ontstaat door het afzetten van bepaalde stoffen uit het water. In zacht water zijn deze stof fen weinig voorhanden, zodat dit pro ces veel langer duurt, waardoor de buis inmiddels kan worden aangetast. De belangrijkste oorzaak van de lek kages is het gebruik van teveel vloei- middelen bij het solderen, hetgeen in alle reeds gecontroleerde gevallen de inleiding van de corrosie bleek te zijn. Naar aanleiding van de vele klach ten heeft de WMO de samenstelling van het water opnieuw aangepast (harder gemaakt), waardoor het aan tal lekkages reeds bleek te zijn ver minderd. Naar aanleiding van de- Zaterdag 16 november werd in Hoo geveen de bondsveldlopen gehouden. De weersomstandigheden en het par cours waren bar slecht, maar dat nam niet weg dat bij de meisjes pu pillen B Dinie ter Harmsel van meet- af op de 500 m de kop nam, deze niet tneer afstond en als eerste over de finish ging. In dezelfde klasse liep ook Manita Kramer mee die nog meisje pupil C is, maar toch in deze voor haar eerste wedstrijd 5e werd achter Dinie ter Harmsel. Bij de meisjes pupillen A over 500 m liep Mieke Soer een zeer goede ra ce en sloot deze af met een tweede plaats. Bij de meisjes D over 500 m %vas het Ria Broekmaat die de tweede plaats opeiste. Drienerlo dat reeds voor het vierde achtereenvolgende jaar kandidaat is voor de kampioenstitel in de eerste klasse A (momenteel ingeslagen op kop met 14 uit 8) komt met de vaste wil naar Holten om de beide puntjes te pakken. De studentenploeg van de TH zonder meer technisch en tak- tisch de beste in de afd. kwam in het vorige seizoen in de laatste wed strijd op „Meermanskamp" niet ver der dan een gelijkspel en dit was on voldoende voor een beslissingswed strijd om het kampioenschap tegen Kloosterhaar. Blauw Wit, dat het nog steeds zonder Ep Beldman en Henk Aanstoot (2) moet doen zal het zwaar krijgen maar we houden het toch op een gelijkspel. De wedstrijd die geleid zal worden door scheidsrechter H. van der Maat begint om half drie. De schaakclub van de SV „Holten" heeft de eerste competitiewedstrijd in eigen huis gewonnen van Almelo 5. J. W. MiddelinkH. G, C. Kleuskens 1-0; W. G. Blits—J. A. David Richard Vï-'/s; D. v. d. KnaapG. Booy 1-0; G. J. SnippertH. A. van Kootwijk 0-1; B. van BeekM. v. d. Ham Vs-Vi D. van BeekA. Vos Vi-'/i H. T Roe- lofsJ. van Coeverden 1-0; H. van BeekB. J. Kemna 1-0. Eindstand." 5'lt-21!:. Uitslag 7e ronde onderlinge compe titie SV „.Holten"G. J. Stevens—D. van Beek 0-1; H. H. J. StukkerA. J. C. Brands 0-1; H. van BeekJ. W. Middelink 0-1; W. G. Blits—F. Akker man 1-0; W. DisseveltH. Roelofs 1-0 D v. d. KnaapH. T. Roelofs 1-0; J. Beltman—A. J. C. Brands 0-1; B. van Beek—H. H. J. Stukker 1-0. F. AkkermansW. G. Blits 0-1, G. J. StevensD. van Beek 0-1, H. van BeekJ. W. Middelink 0-1, D. v.d. KnaapH. T. Roelofs 10, A. J. C. BrandsH. H. J. Stukker 1-0, H. RoelofsW. Dissevelt 0-1, J. Beltman A .T C. Brands 0-1 B. van Beek H. H. J. Stukker 1-0. De uitslag van de elfde wedstrijd in de onderlinge competitie van de brid geclub „Holten" luidt als volgt: Meij- er-Dekker 62-,50 procent. Spijker Disbergen 57.21 procent, Goorman Groot Obbink 55.77 procent, dames Witzenburg-van Veen 54.81 procent, heer en mevr. Rustebiel 50.48 pro cent, heer en mevr. v.d. Meulen 50 procent, heer en mevr. Sawade 43.75 procent, Van Zoest-Grobben 42.79 procent, Bontje-Hanenburg 42.79 procent, Iddekinge-Geerestein 39.94 procent. UITSLAG 12E WEDSTRIJD Haneburg en Bogaard 60.32 pro cent Spijker en Disbergen 59 5? trr- cent. Van Zoest en Grobben 56.35 pro cent. Van Iddekinge en Geerestein 53.47 procent heer en mevr. Sawade 49.20 procent, dames Witzenburg en Van Veen 43.65 procent. Van Dijk- Groot Obbink 42.06 procent, Bontje- Dijkstra 34.92 procent. STAND NA 12 WEDSTRIJDEN 1 Meijer en Dekker 58.78 procent, 2 Spijker-Disbergen 53.11 proc~" heer en mevr. Rustebied 52.15 pro cent, 4 Van Iddekinge en Geerestein 50.99 pet., 5 Hanneburg-Bogaard 50.82 procent. 6 dames Witzenburg-Van Veen 50.37 procent, 7 Van Zoest-Grob ben 49.58 procent. 8 DijkstraBontj' 48.64 procent, 9 Goorman-Groot Ob bink 46,83 procent, 10 heer en mevr.' Sawade 41.34 procent. Bij de jongens pupillen B over 500 m werd het een viervoudige over winning. Herman Veenstra werd eer ste, Gerd Masselink tweede, Arjan Beumer der&e en André Broekmaat vierde. Een zeer goede px-estatie-! Bij de jongens pupillen A over 500 m werd Dinant Schippers vijfde. Bij de jongens D over 1000 m was het Erik Schippers die tweede werd, Jan Masselink werd derde en Gerrit Wil- lem3 vierde. Verdere uitslagen en tijden zijn helaas nog niet bekend. Alle atleten zijn lid van de afdeling atletiek van de SV „Holten". SENIOREN Blauw Wit 1Drienerlo 1, 2.30 uur; Blauw Wit. 2Vesos 4, 2.30 uur; Ex celsior 9Blauw Wit 3, 11 uur, ver trek 10 uur; Blauw Wit 4DES 6, 11 uur; Deto 5Blauw Wit 5, 11 uur, vertrek 10 uur. JUNIOREN Al, BI, B2, Cl en Dl zijn vrij. Blauw Wit C2—SDOL C2, 1 uur. PUPILLEN Blauw Wit, El—SOS El, 10.15 uur; De Zweef E4—Blauw Wit. E2, 10.15 uur, vertrek 9.30 uur; Blauw Wit E3 Eversberg E3. 11.00 uur; De Zweef F1Blauw Wit Fl, 11.00 uur, vertrek 10.15 uur; Blauw Wit F2—SOS Fl, 11 uur; Blauw Wit F3—SOS Fl, 11 uur; Blauw Wit F4Excelsior F4, 10.15 uur. Senioren Holten I—TVC I 10.30 u. De Zweef 4Holten 4 10 u. vertrek 9.15 u. BWO 9—Holten 6 10 u. vertr. 9 u. GFC 5—Holten 8 10 u. vertr. 9.15 u. Junioren Holten AlTukkers Al 2.30 u. Enter Vooruit A2Holten A2 2.30 u. vertr. T.45 u. MVV '29—Holten BI 2.30 u. vertr. 1.30 u. Holten B2Excelsior B4 2.30 u. Holten Cl—Excelsior Cl 2.45 u. Rijssen Vooruit Cl—Holten C2 2.30 u. vertr. 1.45 u. Holten C3Nijverdal C2 1.30 u. Haaksbergen ClHolten Cl 1 u. ver trek 12.15 u. Holten Dl is vrij. Pupillen De Zweef E2Holten E2 10 u. vertr. 9.15 u. Holten E3Nijverdal E3 10 u. I-Iaarle FlHolten Fl 10 u. vertr. 9.15 u. Holten F2—Blauw Wit F2 11 u. Holten F3Excelsior F3 9.30 u. Holten F4Spel. Rijssen F3 9.30 u. ze zaak heeft de WMO een brief ge stuurd naar alle installateurs, waarin aanwijzingen worden gege ven voor de aanleg van binnenleidin gen, teneinde de kopercorrosie zoveel mogelijk te beperken. Mevrouw Ter Doest wees op een publikatie in het Veluws Dagblad van 29 augustus 1969, waaruit bleek dat zich in Epe soortelijke gevallen heb ben voorgedaan en wel reeds in 1966. „Wat mij zo bevreemd is, dat er blijkbaar geen coördinatie is tussen de diverse maatschappijen, want, waarom stelt de WMO nu pas een on derzoek in. terwijl dezelfde klach ten zich reeds in 1966 op de Veluwe voordeden?" vroeg zij zich af. „Wat ik graag wil is dat het gemeentebe stuur op bespoediging van het on derzoek aandringt en het resultaat daarvan publiceert, om daarmee een stuk onrust weg te nemen. Door de lekkages maken de men sen zich zorgen over de gezondheid, omdat door de corrosie de leidingen een glibberige uitslag te zien geven. Ik vind het van het grootste be lang dat deze zorgen zo spoedig mo gelijk worden weggenomen", was haar mening. De heer J. Warrink (Gem. Bel.) zag het onderzoek liever ingesteld door het onafhankelijke TNO. „De water leidingmij. is blijkbaar partij in het geheel, gezien het feit dat zij de hard heid van het water heeft gewijzigd". Verder vroeg hij zich af wie voor de kosten zal gaan opdraaien. Bij monde van burgemeester En klaar zegde het college toe op spoed te'zullen aandringen bij de WMO be treffende het onderzoek, teneinde op korte termijn klaarheid te verkrij gen over de oorzaken die tot deze lek kages hebben geleid. In aanwezigheid van de groépsadjt. der Rijkspolitie adj. H. Meijer had de trekking plaats van de verloting van de sportvereniging „B.A.T.O.". De prijzen vielen op de volgende num- mers: le prijs op lot nummer 3 2e prijs op lot nummer 163 3e prijs op lot nummer 732 4e prijs op lot nummer 69 5e prijs op lot nummer 776 6e prijs op lot nummer 989 7e prijs op lot nummer 1247 8e prijs op lot nummer 1073 9e prijs op lot nummer 577 10e prijs op lot nummer 1267 He prijs op lot nummer 2 12e prijs op lot nummer 1453 13e prijs op lot nummer 117 14e prijs op lot nummer 334 15e prijs op lot nummer 1352 16e prijs op lot numnrar 1213 17e prijs op lot nummer 110 18e prijs op lot nummer 259 19e prijs op lot nummer 933 20e prijs op lot nummer 522 21e prijs op lot nummer 1046 22e prijs op lot nummer 257 De prijzen zijn inmiddels door het BATO-bestuur bij de gelukkigen thuis Zondag is er een inhaalbekerron- de. zodat Holten vrij is. Toch zullen de Roodzwarten niet stilzitten, want zondagmorgen dus niet om half drie maar om half elf. speelt Holten te gen 3e klasser TVC '28 uit Tubbergen, een oude tegenstander die destijds enorm in de belangstelling kwam door zo uit de onderafdeling door te stoten naar de 3e klasse. Holten heeft eerder weinig moeite gehad met de grensbewones. wat blijkt uit het archief, 4 wedstrijden - 7 punten. Al met al kan het een boeiende wed strijd worden. De selectie bestaat uit de volgende spelers: B. Breu- kink, A. Dekker, H. Bronsvoort, B. Knapen, A. Reylink, H. Kalfster- man, G. Oolbekkink, S. Krikke, J. W. Dikkers, W. Schooien en J. Vene klaas. Balletleraar de balletles in Bert Holtman met een groep kinderen tijdens het buurthuis Kolnös". Meta groot enthousiasme zijn afgelo pen maandagmiddag in het Kol- nös de verschillende balletgroepen van start gegaan. Keek men eerst nog wat vreemd aan tegen de nieu we balletleraar Bert Holtman uit Al melo, naarmate de lessen vorderden kregen de kinderen meer en meer plezier in de vrolijke manier waarop deze uitstekende balletpedagoog zijn lessen afhandelde. Dat de Stichting Holten een goede keus heeft gedaan met de aanstel ling van dhr. Holtman bleek wel uit d° reakties van de kinderen en ou ders na afloop van de lessen. Voor de groep 5- en 6-jarigen bestond de meeste belangstelling en het ziet er naar uit dat binnen niet al te lange tijd de groepen met een normale be zetting kunnen doorgaan. Opgave voor de lessen is nog steeds moge lijk; telefonisch in het Paalhuus (2755) of tijdens de lessen. De inde ling van de groepen is als volgt: van 3.45 tot 4.30 uur kinderen van 5 en 6 jaar (kosten f 7,50 per maand), van 4.30 tot 5.30 uur kinderen van 7 en 8 jaar en van 5.30 tot 6.30 uur kinderen van 9 jaar en ouder (de kosten voor de laatste twee lessen bedragen f 10,per maand). De lessen worden gehouden op maandagmiddag in het Kolnös aan de Hoffestraat la. Wie eens van voliérevogels wil ge nieten en er eens wat meer van wil weten kan op vrijdag 20 novem ber van 19.30 tot 21.30 uur en op zater dag 30 november van 10 uur tot 's middags 17 uur terecht in de hal van de O.L. Dorpsschool aan de Tuin straat. Daar exposeert namelijk Volière Vereniging Zanglust" uit Rijssen met een keur van vogels. Dit zijn voornamelijk vogels die op de onder linge tentoonstelling van deze vereni ging kampioen in hun soort werden en die hoog in de prijzen vielen. Bij deze vereniging zijn verschillen de mensen uit Holten en omgeving aangesloten. Zo werd de heer Nijen- huis kampioen met een kanarie in de groep „Pigment" met rood en de heer Blaauw werd kampioen bij de grasparkieten. Behalve kanaries in vele kleuren en grasparkieten worden er postuurkanaries, exoten, bastaar den en grote parkieten geëxposeerd. In totaal meer dan 100 stuks. Verder zal men bij deze expositie inlichtingen kunnen krijgen van ervaren kwekers voor ieder die interesse in het houden van vogels heeft. De expositie is gratis te bezichtigen en het bestuur van V.V. „Zanglust" zou zeer verheugd zijn als er in Hol len veel belangstelling voor do hobby van hen en van hun leden was. Het is namelijk de eerste keer dat zoiets in Holten plaats vindt. Dinsdagavond hield de aid. Dijk. t hoek van de N'ed. Bond van Platte, landsvrouwen weer een bijeenkomst die dit keer helemaal in het teken van het verkeer stond. Spreekster op deze avond was me vrouw C. Wielinga uit Dalfsen. Re gionaal Consulente van Veilig Ver keer Nederland. Zij werd door de presidente me vrouw M. Reylink-Kers hartelijk welkom geheten evenals mevrouw J. W. Nagelhout-Klijzing die aanwe zig was namens de perscommissie. Hierna deelde de presidente het vol gende mede: 26 november wordt er een bijeenkomst gehouden voor agrarische leden voor het behande len van enkele vraagstukken. Er zal in december ook een extra bij eenkomst worden gehouden voor het maken van kerstbakjes en wel op 17 december. Ook zal er nog geprobeerd worden een boekhoud- en verkeerscursus te hou den. Vervolgens was het woord aan mevrouw Wielinga die bij het tonen van dia's vertelde over de gevaren in het verkeer en de ongelukken die vaak voortkomen uit haast of kwaad heid van de weggebruikers. Tijdens de raadsvergadering van j.l. dinsdagavond bleek de fraktie van de PvdA een schriftelijke vraag te hebben ingediend welke betrekking had op de verkeerssiuatie in het Kolcomplex. De gestelde vraag luid de ongeveer alsvolgt: Tijdens de ledenvergadering van de P.v.d.A., gehouden op 11 oktober j.l. werden een aantal vragen gesteld aan onze fraktie, welke alle afkom stig waren van bewoners van de Kol en we}ke alle betrekking hadden op de verkeersproblematiek aldaar. Ge vraagd werd om een hoorzitting te willen houden voor alle Kolbewo ners. Graag zou onze fraktie zien dat u op zo kort mogelijke termijn voor bereidingen zult willen treffen tot het houden van zo'n hearing". Namens het college van B. en W. gaf burgemeester mr. W. H. En klaar het volgende antwoord „De in de vraag naar vorengebrach- Drienerlo (3e op de ranglijst) speel de met enige invallers. Holten zag kans om hiex-van gebruik te maken en zijn eerste punten binnen te ha len. Holten was het eerste kwartier zeer sterk in de aanval. Dit resulteerde in de 20e minuut na goed' doorlopen van Gerard Kraaij in een doelpunt, 1-0. Holten bleef aanvallen maar had pech met enige strafcorners. Daar omstreeks half november de weersomstandigheden en de toestand van het oefenterrein een verantwoor de openluchttraining veelal niet toe laten, heeft het bestuur van de zvv Blauw Wit besloten de pupillentrai- ningen te verleggen naar de gym zaal van de scholengemeenschap, waarbij alle Blauw Wit pupillen zul len worden betrokken. Zaalvoetbal Teneinde deze trainingeA voor de jongens zo aantrekkelijk mogelijk te maken, werden alle zeven bestaande pupillenelftallen dooreen gemixt en vond indeling van de jongens plaats naar de buurt of straat waarin zij wonen. Met de aldus gevormde buurt teams zal een soort mini-zaalvoetbal toernooi worden gehouden. Op deze wijze kunnen de jongens' op sportie ve wijze strijden om de hoogste voet baleer van hun straat of buurt. Deze teamindeling naar straat of buurt geldt dus alleen voor deze zaaltraining en niet voor de norma le openlucht competitiewedstrijden! Indeling en tijden In de komende dagen zal aan alle Blauw Wit pupillen een stencil wor den uitgereikt waarop te zien is bij welk team men is ingedeeld en op welke tijden elk team moet voetbal len. Verder bevat fcet stencil de spel regels welke voor dit toernooi zullen gelden. De indeling van het stencil is verder gehouden dat de jongens zelf de uit slagen en standen kunnen noteren en dus steeds kunnen bijhouden hoe hun team (en diB ook hun buurt) ervoor staat. Dit onderling toernooi zal aanvan gen op maandag 25 november a.s. en wel van 5-6 uur voor de F pupillen en van 6-7 uur voor de E pupillen. Vereisten Het. is een absolute vereiste dat gespeeld wordt op gymschoenen en in normaal voebalshirt. (geen ande re kleding dus). Voor een goede orde is het nodig dat de jongens 15 ninuten vóór aanvang van de wedstrijd in de gymzaal aan wezig zijn. Inlichtingen Hoewel het stencil voldoende duide lijk is wordt *oor verdere inlichtin gen verwezen naar het publikatie- kastje aan de zijgevel van Kleding magazijn Beltnan of naar de heer D. J. Monded, Verzetstraat 70. tel. De 2e helft begon Drienerlo terug te komen, vooral de jongere leeftijd speelde een grote rol. Toch zag Hol ten kans alle aanvallen te pareren. In de laatste minuten zag Holten kans via een snelle uitval over rechts een mooie aanval op te bouwen, en uit de ze voorzet maakte Wim-Kees v. Rijs sen met het haakje het tweede doel punt. PROGRAMMA: Zaterdag 23 november meisjes B Holten BIHenglo B2 aanvang 10.30 uur o.l.v. Joke en Bernd Pfeffer. Jongens B Holten BIHaackey BI aanvang 12.30 uur o.l.v. de heren H. DiebenC. Boode. Zaterdag 24 november Hei-en I Holten ILochem I aanvang 14,00 uur O-l.v, de heren Bisscher en Monhemieus. Heren II E.H.V. III—Holten II aan vang 12.00 uur. Bij de in zaal „Vosman" door de Holtense Schietvereniging „Een dracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden werden d< volgende punten behaald Luchtgeweer: Groep A: 1 G. Koop man 125 pnt. 2 H. J. Nekkers 122 pnt. 3 G. J. Schuppert 121 pnt. 4 J. van Asselt 118 pnt. 5 G. H. Paalman 117 pnt. 6 G. A. Haverslag 113 pnl 7 G. Jansen 94 pnt. Groep B: 1 G. J. Sluiter 116 pnt. 2 D. J. Nijendijk 107 pnt. 3 D. Jansen 103 pnt. 4 A. Paalman 103 pnt. Groep C: 1 E. J. Grootentraast 92 pnt. 2 H. J. Bekkernens 89 pnt. 3 A. J. Bielema 82 pnt. 4 A. Pekkeriet 71 pnt. Luchtpistool: 1 G. Koopman pnt. 2 J. van Asselt 42 pnt. 3 H. J. Bekkernens 39 pnt. 4 G. Jansen 39 pnt. 5 G. H. Paalman 39 pnt. 6 H. J. Nekkers 38 pnt. 7 A. J. Bieleman 36 pnt. 8 G. A. Haverslag 33 pnt. 9 G J. Sluiter 33 pnt. 10 G. J. Schuppert 28 pnt. 11 A. Pekkeriet 27 pnt. 12 A Paalman 25 pnt. 13 D. J. Nijendijk 23 pnt. te verkeersproblematiek op de Kol is ons uiteraard bekend. Om deze reden hébben wij reeds geruime tijd gele dén bureau Hajema verzocht ons ter zake te adviseren. Daartoe zijn ten aanzien van dit pro bleem, in samenwerking met de Rijkspolitie, gemeentewerken en ge noemd bureau, vei'kennende werk zaamheden verricht en hebben even eens tellingen en inventarisaties plaats gevonden. Dit onderzoek heeft zijn neerslag ge vonden in een rapport „Reconstruc- tievooi-stel Kol". Dit rapport bevat aanbevelingen en uitgangspunten ter oplossing, c.q. verbetering van het be staande probleem, alsook verschillen de alternatieve mogelijkheden. Wij hebben dit rapport na onze aan vankelijke zienswijze om advies in handen gesteld van de commissie ruimtelijke ordening. Bij brief van 1 november 1974 deelt •genoemde commissie ons mede, dat zij een reconstructie van de Kol dringend noodzakelijk acht en dal zij zich, wat de in het rapport neer gelegde uitgangspunten betreft, daar mee kan verenigen. Zij adviseert te vens deze reconstructie in nauw over leg met de bewoners uit te voeren. Zij is voorts van oordeel, dat, voor uitlopend op deze reconstructie, maat regelen moeten worden getroffen, welke leiden tot vermindering van het verkeer op de Kolweg en tot be veiliging van de aansluiting van de Kolweg op de Oranjestraat. Zij advi seert dan ook het inrijden van de Kol- weg> vanaf de Oranjestraat, onmoge lijk te maken, hetzij door opheffing van de aansluiting, hetzij door een vei-keei-smaatregel. In overeenstemming met dit advies hebben wij de directeur gemeente werken verzocht een voorstel uit te werken waarbij de aansluiting (uit monding) van de Kolweg op de Oran jestraat vervalt en als in-uitrit wordt gehandhaafd voor de nabij deze aan sluiting gelegen panden. Op deze wijze wordt voorkomen, dat de Kol weg als sluipweg wordt gebruikt voor het doorgaande verkeer naar- en uit de richting Rijssen. Wü delen U voorts mede dat wy voor nemens zijn de bewoners van de Kol te betrekken bij de voorgenomen re constructie. Over de wyze waarop dit overleg zou kunnen plaatsvinden zul len wy ons nader beraden." Aanvullend op dit antwoord wilde de heer Meerman (PvdA) weten op welke termijn en in welke vorm het college deze hearing dacht te gaan houden waarop mr. Enklaar ant woordde: „We stellen ons voor deze hoorzitting groepsgewijze te houden. Hoewel aan de voorbereiding reeds wordt gewerkt kan nu nog geen ter mijn worden genoemd omdat bureau Hajema nog niet gereed is met het uitwerken van een alternatief ver keersplan voor de Kol. Voor een zin volle discussie met de bewonérs is 't nu eenmaal noodzakelijk dat je met plannen komt waarover zo'n avond gepraat kan worden. Zondag 24 november zal op veler ver zoek door de N.C.R.V. nogmaals wor den uitgezonden het concert dat on langs door de bekende Duitse orga nist Paul Damjakob werd gegeven op het orgel van de Sankt Killiansdom te Würzburg. De organist zal op een van Europa's mooiste orgels (5 kla vieren en meer dan 100 stemmen!) werken uitvoeren van Max Reger. Het concert begint om 19.35 uur. ALMELO VAROSSIEAU do. en vr. 14.30 en 20 u.; za. 20 u. zo. 14.30 en 20 u. De twaalf veroor deelden „The Dirty Dozen" 14 jr. za. 23.15 u„ ma., di. en wo. 14.30 en 20 u. Het intieme leven van een pro stituee 18 jr. PALACE weekdagen (ook zondag) 14.30, 18.45 en 21 u. Vuisten, bonen en karate 18 De Stichting voor sociaal en kultu- reel werk voor Holten, momenteel werkzaam in het Paalhuus en het Kolnös, heeft haar tweede full-time medewerker benoemd om het sterk groeiende werk naar behoren te kun nen begeleiden. Het Ministerie 1 C.R.M. en de plaatselijke overheid hadden geen enkele moeite met aanvraag om een tweede man, ge zien de snelle ontwikkeling en de s te belangstelling voor het omvangrij ke aktiviteitenpakket. De Stichting benoemde per 1 december a.s. heer Rob Vogelzang uit Rijssen. hij gehuwd en woonachtig in Rijssen. waar hij ruim 3'A jaar in dienst was van de Stichting Klubhuiswerk. De heer Vogelzang studeerde aan de so ciale Akademie in Hengelo en zal bij de Stichting Holten als aktiviteitenlei- der gaan werken met o.a. tieners, kinderen en volwassenen en zal daar naast kontakten onderhouden met de verschillende buurtaktiviteiten. 'nmiddels is als stagiaaire voor het kinder- en jongerenwerk van de Stich- :ing mej. I Vincent uit Holten begon nen. zij volgt een opleiding aan de so ciale akademie en zal voorlopig jaar bij de Stichting werken. Ook spelende kinderen zijn vaak een gevaar voor het verkeer. Kinde ren spelen vaak tussen geparkeerde auto's en kunnen opeens de weg ove-r schieten. Voor fietsers is het belangrijk dat ze opvallen in het verkeer, opvallende kleding is dus een noodzaak. Ook kan een reflektor goede diensten bewijzen. Bij valhelmen is het voor al goed opletten dat deze tot op het knobbeltje aan op 't hoofd komt, om dat er anders gevaar bestaat voor nekletsel. Ook stickers op de helm kunnen 'n ge vaar zijn. de lijm achter op de stic kers werkt in op de polyester helm. Hierna konden de aanwezigen vra gen stellen die bijna allemaal gingen over de nieuwe 1 november-wet op het alcoholgebruik. De avond werd besloten met een kwis waarna de presidente mevrouw Wie linga bedankte en haar een geschenk onder couvert aanbood. DEVENTER DEVENTER SCHOUWBURG, Gro te Kerkhof 1, tel. 11500 vrijdag 22 november aanvang 20 u. Cabaret Ivo de Wijs met Beschaafd amusement t.b.v. Het Nationale Rheumafonds. zaterdag 23 november aanvang 14 u. Bridge-drive-toemooi van de Neder landse Bridge Bond. maandag 25 november aanvang 20 u. De Haagse Comedie speelt „Begeer te onder de olmen". E.D.B.-THEATER, Smedenstraat 10, tel. 13615 weekfilm do. 21 t.m. wo. 27 november De mysterieuze reis van Sindbad 14 jr. nachtvoorstelling vr. 22. za. 23 nov. 23.30 u. The big boss 18 jr. matinee za. 23. zo. 24 nov. 14 u. De drie Stooges en Hercules a.l. aanvangstijden weekfilm: do., ma., di.. wo. 20 u.vr. 21 u.; za. 18.30 en 21 u.; zo. 16, 18.30 en 21 u. CINEMA. Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100 weekfilm do. 21 t.m. wo. 27 nov. De vijf van de vierdaagse - 2e week 14 jr. nachtvoorstelling vr. 22. za. 23 nov. 24 u. Sabata is ten'" 18 jr. matinee za. 23. zo. 24, wo. 27 nov. 14 u. Robin Hood en zijn schelmen a.l. aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u.; za. 18 45 en 21.15 u.; za. 16, 18.45 en 21.15 u. LUXOR THEATER, Brink 20. telef. 18662 weekfilm do. 21 t.m. di. 26 nov. Mr. Majestyk 18 jr. nachtvoorstelling vr. 22 nov. 23 u. Jong geleerd oud gedaan 18 jr. matinee zo. 24 nov. 14 u. Ali Baba en de veertig rovers a.l. cyclusvoorstelling wo. 27 nov. 20 u. The great waltz a.l. aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u.; za. 18.30 en 21 u.; zo. 16, 18.30 en 21 u. KUNSTPOOT-ROZIJNENKORF. Gro te Poot 19, tel. 11848 ..Kunst op wie len". 22 nov.-30 dec. Dirk Bakker - tekenin gen geopend: ma. t.m. za. 14-18 u.; vr. ook 19-21 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink 70. tel. 13506 tot 9 dec. B. Holsheimer - tekeningen, schilderijen (stadsgezichten van De venter) geopend: di. t.m. vr. 10-17.30 en 19- 21 u.; za. 10-17 u. GALERIJ LENTEN. Kletterstraat 25-27. Epse. tel. 21815 tot 1 dec. Fred en Helen Sieger - schilderijen, aqua rellen geopend: di. t.m. za. 14-17.30 u. TROF ART. Hofstraat 2, tel. 16733 22 nov.-13 dec. Overzichtstentoonstel ling 1958-1974. geopend: di. t.m. za. 14-17.30 u.; vr. ook 19-21 u. GALERIE SIDONIE, Kleine Over- straat 58. tel. 14169 B. Bevers - pentekeningen en olieverf schilderijen. geopend: di. t.m. za. 14-18 u.; vr. ook 19-21 u. ALBERT SCHWEITZER CEN TRUM, Brink 89. tel. 19675 Permanente expositie over leven en werk van A. Schweitzer, geopend: wo. 19-21 u.; za. 1-16 u. MUSEUM DE WAAG. Brink 56, tel. 14556 21 nov.-15 dec. Minie Peters - portret ten. tot 2 feb. foto's Rondom de fontein, geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14- 17 u.zo. 14-17 u. MUSEUM DF DRIE HARINGEN, Brink 55. te!. 14556 tentoonstelling van Aankleedpoppen uit 1860-1910. geoDend als de Waag. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED. Noordenbergstraat 9. tel. 19739 geopend als de Waag DE ERVARING. Kleine Overstraat 85 Permanente, doch regelmatig veran derende tentoonstellen? door Loes en Reinier i-.d. Voorde, geopend- werkd. 15-18 u. A THEN A EttatriblïÖTHEEK. Kloos ter 3. tel. 16512. expositie 500 jaar Botanische boekil lustraties geopend: ma. t.m. vr. 10-12.30 en 14- 17 u.' wo. ook 18-20.45 u. JAZZ CAFE. Menstraat 2. tel. 11637 vr. 22 nov. 20.30-24 u. Bas Munnïks- ma. Piet Dekker. Henk Zomer en Ben Gerritsen. GAF-' TIN SPANJAARD S-nnlaards- diïk 106 Schalkhaar, tel. 05705-364 \ntiatmBT-i-t aanverwante arti kelen vaterdao *>3 november 9-16 u. Wppt»nfliii»nct tandartsen: 23 en 24 nov H M. Reyers, Lindenstraat 13, tel. 12972.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 7