„Gert van Guilder" nieuwe Fienpreuvers prins Meer dan 25.000 subsidieaanvragen een ALASKA prachtig land T Nationale leefmilieu-competitie 1974 succesvol verlopen Zon in de Reiniging van ram. Kuipers „Slootsmid" STOKKERS Textiel tussen tandjes Sinterklaas geeft voor de fiets Met 400 km per uur over de rails Fiets-achterlicht moet nooit verdwijnen 1 1 Isolatie woningen iets Ook it Jaar heta wij Sint Nicolaas aanbiedingen I I Miheu-wisselkikker naar Helmond ij nodigen u an m dit te bezfehtiges m wel van 14,00 tot 2.50 4 goede banden Drank bellen Telefoon 1875 1 LANDBOUW MmUAHGt Absoluut record ^®©r een me®i St. ^Sieelsascadeau slaagt u bij E I I 1 I I I 1 1 I 0 J Wij gaan donderdag 28 november a.s. onze verbouwde zaak Ui© 2 Hoy rookworsten Sint Ilsotaas geschenken „DE POPPE" Jonge vrouw I witte fantasiebai S9g 4 abrikozen slagroom- gebakjes 235 PLUYGERS I KUYPERS BV Draaijer's Orgelstudio Yrgdag 22 november 1974 Vrijdag In de residentie „Amicitia" organi seerde de Carnavalsvereniging ,,De Fienpreuvers" haar zevende tro'on- wisseling. Na een welkomst woord van president Eddy D. Vincent volg de de knappe afscheidsspeech van prins Berend Willem Dapper (Jan Oosterkamp) waarin hij zijn eenjari ge regeringsperiode nog even de re vue liet passeren. Hij had nog graag een jaartje bij willen tekenen, doch z'n suggestie werd door de zaal met nkele „schoten" en kreten als „We willen een nieuwe prins" resoluut afgewezen. g, Tegen elven werd de spanning bijr na ondraaglijk toen op een bed, on der een wit laken, de „gewonde" prins werd binnen gereden. Gelukkig viel het allemaal nogal mee en m zijn „behandeld" door zuster Clivia en een muzikale injectie van het or kest van Bart Wieldraaijer kon voor zitter Fons Akkerman, Gert Neppe- lenbroek (31) introduceren als Prins „Gerte van Gunder" die voor een jaar de Fienpreuversscepter zal zwaaien. De nieuwe prins, medewerker op een accountantskantoor te Deventer, woont sinds enkele jaren op d'e Kol. In zijn openingsrede werd met veel plezier geluisterd naar zijn histori- In betrekkelijk korte tijd is een sterke stijging opgetreden in het aantal subsidieaanvragen voor de isolatie van woningen. Uit een door Isoverbel, producente van glaswol, ingesteld onderzoek blijkt dat eind oktober 24834 woningbezitters een subsidieaanvraag had den ingediend. Dit cijfer is inmiddels de 25.000 gepasseerd. De di- rektie van het bedrijf constateert op grond van deze gegevens, dat Nederland isolatiebewust begint te worden. Een aantal omstandig heden hebben aan deze bewustwording meegewerkt, waarbij de voorlichting omtrent de te volgen procedures bij de subsidieaan vraag niet op de laatste plaats komt. Andere factoren, die aan deze sterke stijging hebben meegewerkt zijn de beslissing om alsnog subsidie te verlenen voor isolatiewerkzaamheden, die in de periode tussen 21 maart en 17 juni zijn uitgevoerd. Verder hebben de weersomstandigheden een aantal woningbezitters tot het besluit gebracht om tot isolatie over te gaan. Rekening houdend met het feit, dat volgens het ministerie per subsi dieaanvraag gemiddeld een bedrag van f 600,gemoeid is zal 'n bedrag van rond vijftien miljoen gulden worden uitgekeerd. Beschikbaar is evenwel 35 miljoen gulden. Indien de ontwikkeling zich in het huidige tem po voortzet zullen in de nog komen de twee maanden voor de beëindiging van de subsidieregeling de resteren de twintig miljoen niet opgesoupeerd worden. Isoverbel handhaaft derhal ve het reeds eerder ingenomen stand punt dat de subsidie te laag is. Maxi maal wordt f 1000,uitgekeerd, mi nimaal f 150.Het feit, dat slechts een half jaar na de nstel- ling van de subsidieregeling de gro te stroom aanvragen loskomt zou een aanwijzing kunnen zijn om deze rege ling niet per 1 januari stop te zetten maar in 1975 voort te zetten. Van verschillende zijden, onder meer door het CNV, is reeds op deze verlen ging aangedrongen. Minister Gruyters van Volkshuis vesting bevestigde onlangs bij zijn be zoek aan de stand van Isoverbel op de beurs Bouwhuis Noord de snelle stijging van het aantal subsidieaan vragen. Ook hem is opgevallen, dat woningbezitters aanvankelijk aarze lend hebben gereageerd op de subsi dieregeling, waarvoor wellicht onbe kendheid met het begrip isolatie de oorzaak is geweest. Ih dit verband benadrukte de heer Gruyters de nood zaak van kennisoverdracht met be trekking tot isolatie, die er toe kan leiden, dat de Nederlandse bevolking in toenemende mate isolatiebewust wordt. Het hoogste aantal subsidieaanvra gen wordt genoteerd in de provin cie Zuid-Holland, namelijk 5000. Een hoge score halen ook Noord-Holland (4000), Utrecht (3000), Gelderland (3100) en Overijssel (2621). De provin cie Zeeland stond eind oktober met 772 aanvragen onderaan. Volgens een mededeling van de di rectie Volkshuisvesting en Nijverheid in Drenthe is de bevolking v. Coevor- den buitengewoon isolatiebewust. Van de 1600 aanvragen in Drenthe is het merendeel uit deze stad afkomstig. sche verklaring over de Holtense buurtschappen. Zijn eerse officiële daad verrichte hij door zijn illustere voorganger Berend Willem Dapper in de Prinsengarde te installeren. De eerste carnavalsavond ('n klein tje carnaval) was een groot succes en kreeg extra glans door de aanwe zigheid van een flink aantal nieuwe leden. Van 23 november tol en met 5 ja nuari wordt in het Twents-Gelders Museum te Enschede een tentoon stelling gehouden van „Textiel tussen tandjes", postzegels met textielmotie- ven toegelicht met objecten. De ten toonstelling is geopend op maandag van 19-22 uur, dinsdag t.e.m. vrijdag van 10-17 uur, zaterdag en zondag van 14-17 uur en bovendien op zater dag van 10-12 uur. Op eerste kerst dag en op nieuwjaarsdag is de expo sitie gesloten. RHENEN De kleurrijke flamin go's in Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg, die een prachtige vijver met een daaromheen liggend gazon tot hun beschikking hebben, zijn daar overdag niet weg te slaan. Maar zo gauw als de laatste bezoekers zijn vertrokken gaan ze letterlijk de pa den op en de lanen in. Je komt ze dan overal in het park tegen. Straks zullen ze hun dagelijkse wandelinge tjes kunnen uitbreiden en bovendien bergje-op bergje-af kunnen gaan. De dierentuindirectie heeft namelijk een plan in uitvoering om het terrein tus sen leeuwenterras en zebrasteppe een gedaanteverwisseling te laten onder gaan. Het hier aanwezige gazon met in het midden de zogenaamde jubile umfontein zal een andere bestem ming krijgen. Dit deel van het park wordt helemaal op z'n kop gezet en zal een heuvelachtige aanblik krijgen. Daarmee krijgt de complete entree een nieuw gezicht, aangezien het be wuste gebied vlakbij de ingang van de Rhenense dierentuin ligt. Wie ziet wat er allemaal voc: de fiets en de fietser te koop is, za begrijpen dat Sinterklaas graag iet: voor de fiets geeft, zeker in een lanc waar letterlijk iedereen een fietï heeft en waar je niet buiten de fiets kunt. Een naar persoonlijke smaak uitgemonsterde fiets begeren velen. En wie nog geen fiets heeft of wan- ieer „de machine" broodnodig aan vervanging toe is, weet wat hij op zijn verlanglijstje moet zetten: een fiets! Trouwenc een tweede .fiets een spor tieve, speciaal voor de recreatie, is tegenwoordig al geen uitzondering meer. Misschien is er in de zak van Sinterklaas ruimte voor zo'n duur zaam, nuttig en aangenaam geschenk. Op de proefbaan van het Ameri kaanse ministerie van Transport in de staat Colorado breikte een expe rimenteel railvoertuig dezer dagen een snelheid van ongeveer 400 km per uur en dat betekent een absoluut re cord. Het voertuig was uitgerust met een zogenaamde lineaire motor, die zijn elektrische energie ontvangt via een erin opgestelde gasturbine. Bo vendien zijn aan de achterzijde en aan Nadat ik in „Irene" voor de Be- jaardensocieteit de dia's van Alaska heb laten zien, is er plotseling van verschillende kanten interesse ge toond voor het land Alaska. Doordat ik er kinderen heb wonen ben ik er al acht maal geweest, soms een week of vier en ook meest al zeseneenhalve week en als dan die weken om zijn zou je er nog wel zo'n aantal aan vast willen knopen, zo veel is er te zien en te genieten wat de natuur betreft. Alaska is de 49- ste staat van de Ver. Staten van Noord Amerika. Tevens is het de grootste staat en 47 maal Nederland. In 1867 is het van Rusland gekocht voor de som van f 7.250.000.- en hier hebben de Russen van heden nog steeds spijt van. In Alaska is voor vele malen dit bedrag aan goud én andere ede le metalen uit de grond gehaald bui ten nog de bontsoorten en de zalm visserij. De staat Alaska telt ongeveer een 300.000 inwoners waarvan er een 130.00 in Anchorage wonen. Juneau is de hoofdstad maar Anchorage is verreweg de grootste plaats en voor handel en Internationaal luchtver keer, zeker de voornaamste. Als je op het vliegveld landt zie je daar vliegtuigen van over de gehele we reld en onze KLM heeft daar een tussenlanding van Amsterdam naar Tokio. In Sitka is de grootste hout handel en Papierfabricage en in fe bruari is er in Anchorage een grote Furrendevous met altijd weerkerende hondenslederaces, dit geeft ieder "jaar' weer een hele spanning en van over al vandaan komen dan de mensen met hun sleden en honden. Verder wordt er goud, zilver, koper en steenkool gevonden en zijn er fa brieken die de gevangen zalm inblik ken de z.g. Canneries. Wij kennen hier ook krabben maar daar vist men voornamelijk naar de King-Crab die voor ons begrip onmo gelijk groot is. Het goudzoeken wordt nog in beperkte mate voortgezet maar dan met dragliners en niet rneei zoals vroeger met een goudpan. In de Northslope (het noordelijkste ge deelte) is een oliebron aangeboord van 15 billioen barrels, het aantal barrels zal u ook wel niet veel zeg gen omdat er geen voorstelling var. te maken is maar dat het een van de grootste olieboringen is staat wel vast, alleen het transport zitten ze mee. Er is in sommige gedeelten van Alaska een permafrost, dat is een steeds aanwezige vorst in de grond en daar is het heel moeilijk de olie door pijpen te laten stromer die een hogere temperatuur heeft dar de omgeving, waardoor het getrans porteerd moet worden. Bloemen zijn er ontzettend veel soor ten, b.v. het ons bekende Wilgenroos je, daar heet het Fireweed, bloeii daar over de hele staat en soms kom je een groot veld met blauwe irissen tegen, zomaar in het wild en dan de Shooting Star, een kleine soort Cy- clame, bloeit ook met tienduizender bij elkaar en als je het dan treft da! je zo'n veld Irissen met die Shooting Star tegenover een besneeuwde berg rug ziet heb je wel een van de mooi ste plekjes van Alaska. Nooit donker Hoog in de bergen kom je b.v. de Akelei tegen maar dan met een Scharlakenrode kleur, geweldig mooi en doordat het in de zomer niet don ker wordt, groeit en bloeit het 24 uur achter elkaar en worden de planten en bloemen extra groot en hoog. Hier en daar zijn nog plaatsen waar de bezoeker goud kan pannen, dat zijn plekjes die daarvoor behouden blij ven. Als je hier in Holland een plein in de stad hebt, staat het al vlug vol met rondom auto's maar dat is in Alaska met de Meertjes om de stad heen, daar liggen rondom kleine wa tervliegtuigjes en die behoren aan particulieren die ze gebruiken om hun klanten te bezoeken op plaatsen waar geen wegen heen gaan of ze gaan met een paar man vissen, in de me ren die in de binnenlanden tussen de bergen liggen en waar dan op Zalm en Forel gevist wordt. De ge middelde temperatuur is 's zomers 25 graden en 's winters van 10 tot 25 graden in de omgeving van Ancho rage waar een haven vlak bij maar in Fairbanks, de noordelijkste plaats in Alaska kan het kwik tot 50 graden dalen en mogen de kinde ren niet hard lopen als ze naar school gaan om bevriezing van binnen tegen te gaan. In het wild hebben wij, ook in de omgeving w; ar m'n kinderen wonen. Aalbessen. Frambozen, Aard beien en zelfs Kruisbessen geplukt en daar worden dan heerlijke Jams van gemaakt. In het wild leven er Elanden, Caribous, Beren, Wolven en niet te vergeten de Bevers die bomen omkriagen en dan altijd zo dat ze over het water heen vallen, wat dat betreft zijn het geweldig goede inge nieurs, Roofvogels zoals Arenden en vooral Visarenden en verschillende soorten Eenden Ganzen en Zwanen, teveel om allemaal op te noemen. De kampeertochten die wij gemaakt hebben zijn ongelooflijk mooi. zo kampeerden wij aan het Wonderlake waarin de Mount Mac Kinley zich spiegelde en daarom ook Wonderlake heette. Die Mount Mac Kinley is de hoogste berg van Noord-Amerika en is M 6200 en er zijn al heel wat men sen gesneuveld, soms steekt er daar boven een storm op, zo hevig dat er touristen gewoon opgenomen zijn en in de afgrond geworpen, deze zijn ook niet meer te redden. Het zijn veel Japanners die hier heen komen om het bergbeklimmen te beoefenen en maar weinig Europeanen. In Cir cle hebben we onze tenten neergezet, dit is een kleine plaats uit de tijd van de goudzoekers en er wonen nog maar 65 mensen waarvan een 50 In dianen Als je het plaatsje binnenrijdt ".taat er op een groot bord „the end of the road" en dan kan je alleen nog langs trails de bergen in of naar Fort Yukon. Van een vliegenier, een vriend van m'n zoon, kreeg ik een stuk hout dat versteend is en millioe- nen jaren oud en dat komt van het laatste kleine Eilandje van de Aleoe- (en Attu, niemand weet er het be staan van maar in de tweede wereld oorlog was het van grote betekenis voor de Geallieerden. Voorlopig ga ik --indigen met m'n verslag over Alas ka want als ik alles moet gaan ver hellen wordt het een boekdeel, wilt u er meer van weten dan neemt u een retourtje Anchorage met de KLM en u vliegt over de Noordpool naar Alaska, The Great Land. D. Koper, Bejaardencentrum „Diessenplas" De uitlating van minister Westei -terp van Verkeer en Waterstaat da hij overweegt om het achterlicht voo fietsen niet langer verplicht te steller en dit te vervangen door slechts eer grote rode reflektor heeft scherpe kri tiek ondervonden van de zijde van dc ANWV, de SWOV, Veilig Verkeer Ne derland, RAI en stichting: fiets! Enige tijd geleden is in een publika- tie van de SWOV naar aanleiding van een terzake verricht onderzoek, nog geduid op een verbetering van de achterverlichting van de fiets. Uit verwegingen van verkeersveiligheid 3 het verdwijnen van het fietsachter- icht moeilijk te verdedigen. De door le minister genoemde grote rode re- lektor waarmee onder meer in de Noordoostpolder reeds gepleegde proe ven zijn genoemen en het verplicht stellen van trappers met gele reflek- toren, kunnen een waardevolle en noodzakelijke aanvulling voor de fiets verlichting betekenen, maar zullen het achterlicht niet kunnen en mogen vervangen. de zijkanten van het voertuig straal motoren gemonteerd. Dit is nodig om op een baan die maar een beperkte lengte bezit toch tot een hoge snel heid te komen. Het spoor waarop deze record-snel heid werd bereikt, is van een gebrui kelijke constructie met zware spoor staven op houten dwarsliggers. Een verticale strip van aluminium, beves- tigd in de as van het spoor, vormt het complement van de lineaire motor. Deze proefneming is vooral daar om van belang, omdat zij aantoont, dat men met een op de adhesie tussen wiel en rail berustend systeem in staat is dergelijke hoge snelheden te bereiken en dat het onjuist is te me nen, dat dit alleen maar mogelijk is zonder direct contact tussen voertuig en baan (luchtkussen of ondersteu ning door een zogenaamd magnetisch veld). De proefneming leerde ook dat de lineaire motor, althans onder gunsti ge omstandigheden, aan de verwach- ingen voldoet. Een voordeel is ook, lat de energie niet van buitenaf be- ioeft te worden toegevoerd. Tot nu toe werd 300 km per uur door elen als de uiterste grens be. chouwd voor de snelheid op .ijzeren weg". In 1955 werd op een gewone lijn van de Franse Spoorwe gen een top bereikt van 331 km per uur. Het ging toen om een elek trische trein. 'Vï& de lineaire motor is die top in een slag for9 'omhoog geschroefd. j (Golflij tnt 5 december) (Geldig tot 5 december) LEUKE KINDERDÉJEUNERS voor 3,35 SOEPKOP MET SCHOTEL van 4.95 voor 3.95 AARDEWERKEN ASBAKKEN in 6 verschillende kleuren van 4.95 voor 4.50 GROENGLAZEN VAAS voor 4.75 6 grote LIMONADE GLAZEN gedecoreerd van 4.50 voor 3.95 LEUKE PINDASTELLETJES slechts 8.S5 ENGELSE KOP EN SCHOTEL van 4.95 voor 3.95 KASSAKOOPJE Bij elke f 25,- aan boodschappen een mooie porseleinen kop en schotel voor 1.50 Dorpsstraat Telefoon 1277 Met een prijsuitreiking door dr. Sicco Mansholt is de eerste Natio nale Leefmilieu Competitie afgesloten. Met plm. 500 projecten van jongeren, individueel en in groepsverband, is voor deze competitie ingeschreven. De hoofdprijs, de milieu wisselkikker" van recycled glas is toegekend aan 32 leerlingen van de 5e klas van de Providen tiaschool uit Helmond, voor hun project Helmond en onze wijk bewoonbaar?". De prijsuitreiking vond plaats te Winschoten op donderdag 24 oktober, de dag der Verenigde Naties, en was inge past in een feestprogramma ter gelegenheid van het uitroepen van Winschoten tot V.N.-stad, de eerste ter wereld. Tijdens de prijsuitreiking benadruk te de heer Mansholt de noodzaak van het verminderen van de wel vaartsgroei in het rijke deel van de wereld. Het behoud van het ecolo gisch evenwicht en een gezond mi lieu blijft een illusie bij de voort gang van de materiële welvaart. Slechts door betrokkenheid van ie dere burger bij de zorg voor het milieu is er kans een goed milieu te behouden. Men denke niet dat - slechts overheden, nationaal zowel als internationaal, veel kunnen bij dragen aan milieubehoud ais wij niet allen, ook zelf, onze verant woordelijkheid voelen, aldus de heer Mansholt te Winschoten. Vervolg in 1975 De Nationale Leefmilieu Competi tie is dit jaar voor het eerst gehou den. Initiatiefnemer is de VIRO, de Nederlandse Vereniging voor de Ver enigde Naties, die zich voor de reali satie heeft verzekerd van de mede werking van de Nederlandse Botte laars van Coca-Cola. Doel is de jeugd aan te moedigen in hun eigen omgeving een milieu-onderzoek te verrichten om daardoor kennis en nzicht in deze problematiek te ver groten en een bijdrage te leveren aan een beter leefmilieu. Volgens de or ganisatie mag de Competitie een suc ces worden genoemd. Sinds de start in januari hebben vele jongeren en groepen zich ingeschreven, met als uiteindelijk resultaat zo'n 60 volledi ge afgeronde werkstukken. Jezien deze belangstelling en de iwaliteit van de werkstukken is nu al in principe besloten om volgend jaar op de ingeslagen weg door te gaan. «Helmond - en onze wijk - bewoonbaar? Het winnende project uit Helmond is op touw gezet door meisjes van mgeveer 11 jaar, met begeleiding van hun lerares mej. Leenhouwers. Deze groep heeft een onderzoek ge daan naar de vervuiling, de afbraak 'an woningen. de beplanting en speelgelegenheden in eigen omge ving. Uit. het juryrapport blijkt dat de ge varieerde leeractiviteiten, de multi disciplinaire aanpak en de zelfwerk zaamheid van de deelnemers, ge-1 paard gaande met de constructieve benadering waarbij naar oplossingen is gezocht van dè gesignaleerde pro blemen, de redenen zijn geweest voor het toekennen van de hoofdprijs. Deze prijs omvat behalve de „milieu wisselkikker" tevens een werkweek School in Bos, in het voorjaar van 1975, die in het teken zal staan van bos en natuurbehoud. Deze werk week komt tot stand met medewer king van de Vereniging Koninklijke Nederlandse Heidemij. Winnaars De winnaars in de Nationale Leef milieu Competitie zijn: categorie 11-13 jaar, le prijs, te vens algemene hoofdprijs: 5e klas van de Providentiaschool te Helmond. 2e prijs: leerlingen van de le klas van de huishoudschool te Heumen (Gelderland) voor een onderzoek naar huisvuil-, w£ en luchtverontreiniging. categorie 14-17 jaar, le prijs: bine Geerts uit Diemen, voor haar milieustudie „Amsterdam autovrij". 2e prijs: Eef Over- gaauw uit Leidschendam, voor zijn „Onderzoek naar alternatie ve landbouwmethoden. zonder gebruik van kunstmest- én gift- stoffen". ■ategorie 18-25 jaar, le prijs: Na- tuurwerkgroep Vianen, voor hun onderzoek naar de invloed van ontzanding op vogel- en planten leven. 2e prijs: Cis van der Vleu ten uit Nijmegen, voor zijn stu die „Ecologie, een vereiste voor het middelbare middenstands on derwijs". Deze winnaars, zo is tijdens de bij eenkomst te Winschoten bekend ge maakt, krijgen als prijs in het begin van 1975 een buitenlandse milieu- studiereis aangeboden m.m.v. de Ne derlandse Bottelaars van Coea-C'ola en Pollutex Milieutechniek bv Rijswijk. Een uitzondering wordt maakt voor de Providentiaschool, aan wie, zoals vermeld, een andere (hoofd)prijs is toegekend. Jury De beoordeling van alle inzendin gen heeft plaatsgevonden door een jury, gevormd uit het comité van adviseurs dat de organisatie van de competitie en de deelnemers heeft bijgestaan. Dit comité bestond uit deskundige particulieren en verte genwoordigers van o.m. de overheid, milieu-organisaties, de pers. het be drijfsleven, politieke partijen, onder wijs en wetenschappelijke instituten. Onder het motto „Zon in di schoorsteen" organiseert de Na tionale Vereniging De Zonnebloem in samenwerking met de KRO- radio en t v. sinds 1949 een sur prise-actie van gezonden voor zie ken. In dit jubileumjaar van De Zon nebloem zal deze actie dus voor de 25e keer worden gehouden. Echt wel een feit, waarop extra de aandacht mag vallen. Deze actie, die in de afgelopen jaren een ongekende groei heeft doorgemaakt, is niet meer weg te denken uit het geheel 'van Zon nebloem-activiteiten. In 1973 zijn. precies 54.086 zie ken, gehandicapten en hulpbehoe vende bejaarden betrokken ge weest bij djt groot nationaal ge meenschapsfeest, wat bedoeld is voor mensen I van alle gezindten. Nu de actie voor de 25e keer wordt gehouden, moet het beslist mogelijk zijn, het record van vo rig jaar te overtreffen. Wat gevraagd wordt van de ge zonden is: maak ook een Dakje. Het gaat ectht niet om dure ca deaus. doch om een leuk pakketje met een briefje of een rijmpje Wanneer u met Sinterklaas één van de tienduizenden chronisch '.ieken of hulpbehoevende bejaar den wilt verrassen door hem of laar een pakje toe te zenden, :ehrijft u dan even aan de Gen iale Post in uw provincie onder ■>ijsluiting van een postzegel van '5 cent. Het adres van de Centrale Post ■s: Overijssel, aan de Zonnebloem e Enschede, tel. 054-66751. De Centrale Post zendt na 15 november een adresformulier, waarop naam en het voled'ig adres van een zieke of bejaarde zijn in gevuld. Tevens ontvangt u van de Centrale Post nadere gegevens omtrent leeftijd, geslacht etc.. zo dat u in staat bent om een „aan gepast" pakje samen te stellen. Gaarne vertrouwen wij er op, dat u ook deze actie voor de zie ken van harte zult willen stunen. Zutphenseweg - Laren (Gld.) Tel. 05738-228 GROTESTRAAT194/TEL.05486-3079/DONDERDAGS KOOPAVOND van 2.90 voor Voor naar H. J. Wansinkstraat 17 CAFé-RESTAURANT voor receptie, bruiloft etentjes en feestavond. Max. 250 personen. Prima keuken. Tel. 05476-1206 of iets dergelyks Werktijd nader overeen t< komen. Inl. Kolweg 14, tel. 1356. TE KOOP van Fiat 600 f 60,- Noordenbergstr. 24 Oranjestraat 8-12 telefoon 1238 GEVRAAGD 23 t.e.m. 30 nov. voor 1 middag per week MEVROUW VAN COUWELAAR Telefoon 2750 MEVROUW KRIKKINK Kerkstraat 13 ZOEKT WERK voor 3 a 4 morgens per week Op bovenstaand adres te huur BETONMOLEN en te koop partij OUDE TEGELS Te koop: elektr. trein merk Fleischmatnm Hoffesstraat 6 Holten De ECHTE bakker ffiS Te k©®ps nog enkele ladewagens ^jfjj voor win ter prijs. Tevens ara cyclomaaiers, trommel- K§§ schudders, cirkelhooiers arm strela's enz. enz. gg (SLOOTSMID pa Laren (Gld.) Telefoon 05738-227 R5S Voor elektr. orgels en lessen naar Holterweg 14 - Laren (G.) Telefoon 05738-252 TE KOOP KOLENHAARD WASMACHINE en OLIEKACHEL (voor werkplaats) KLEIN LANKHORST Dijkerhoek 62k, tel. 2232 Ook voor afspraak Oranjestraat 18 Telefoon 1615 Te koop: een neurende vaars en een neurende koe (Beild/e roodbont). Steeds wordt de leverancier van melk er op gewezen, dat zijn produkt aan de eisen van de hoogste reinheid moet voldoen, wil hij hiervoor de CAFé JANSEN hoogste prijs ontvangen. Het is van het grootste belang, dat hij tracht te bereiken dat zijn melk bij de fabriek voor wat reinheid betreft in klas se 1 terecht komt. Wil het zover ko men, dan is in de eerste plaats reini ging en desinfectie van het melkgerei noodzakelijk. Tegenwoordig is dat dankzij nieuwe ontwikkelingen op dit gebied veel gemakelijker geworden. Een goedgekeurd middel voor reini ging en ontsmetting van mellcappara- uur is het goedkope Puremel. Dit middel heeft in de praktijk na vele proefnemingen aan alle ver wachtingen ten opzichte van reiniging en desinfectie ruimschoots voldaan. Het gebruik i9 reeds algemeen, om dat het een goed en goedkoop middel is. Men is in de zuivelwereld weer 'n stap vooruit, waarvan de veehouder kan profiteren.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 4