UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT De Noordenbarg hield „Open Dag Nieuwe babysit centrale Holten Heropening foto Ten Velde Ouderavond Rol-kleuterschool Feestelijke opening Lammers Technische Installatie BV Nog vrije plaatsen op kursussen Betere kijk op onderwijs Feestavond Buurtvereniging „Goldsteinstraat Winterse Tliialf-stop BEJAARDEN- SOCIETEIT Uitbreiding kleedgelegenheid op „Meennanskainp" Verfijningsregeling naar twee kanten aanwenden Hamerstukken Vrijdag 22 november 1974 3 de nieuwe naar oud Holtenaren en omgekeerd. Te denken valt bijvoor beeld aan extra inspanning op cultu reel gebied", aldus spreker. Wethouder L. Kaan (PvdA) kon de mening van de heer Westerik niet de len. ,,Alle uitgaven die we doen ge schieden om het welzijn van de be volking te bevorderen. De afschrijving in één jaar van de aan te schaffen materialen schept automatisch ruim te om voor het welzijn van de bevol king meer op welzijnsgebied te kun nen doen. Zo gaat bijvoorbeeld al een deel naar de nieuw te bouwen sport hal en naar de Stichting Sociaal en Cultureel werk om maar een paar voorbeelden te noemen. Na een korte discussie werd het voor stel zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Tijdens de dinsdagavond gehouden raadsvergaderingen werden de vol gende voorstellen als hamerstukken afgedaan: Aankoop door de gemeente van de grond en opstallen in het bestem mingsplan De Haar van de heer E. A. Teeselink, Holterbroek 10, voor de prijs van f 168.000,0 exclusief even tuele belastingschade, en aan de al daar inwonende mej. J. F. Nijland, wegens het beëindigen van het recht van gebruik en bewoning van een ge deelte van genoemde woning een schadevergoeding uit te keren van i 1500,00, alsmede een schadevergoe ding van f 2500,0 voor twee kippen hokken, gemis eigen groenten en ver huiskosten. Het onderhands opdragen van de re constructie Dorpsstraat - Larenseweg - Stationsstraat aan de firma J. W. Klein Horstman en Zonen te Holten, voor de overeengekomen prijs van f 37.024,88. excl. 16 pet. B.T.W. De huur van twee zalen in gebouw „Irene" van de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente te Holten, ter tijdelijke vestiging van twee klassen van de School met de Bijbel, in af wachting van het gereedkomen van de nieuwe school op de Kol, tegen een jaarlijkse huurpijs van f 11.000. Het aanwijzen als waarnemend hoofd van de openbare lagere school in de Haar. De in het najaar van 1973 opge richte Buurtvereniging „Goldstein- straat" heeft zaterdagavond in „Vos man" op haar eerste feestavond de bloemetjes buitengezet. Voorzitter G. Harbers sprak in een kort welkomstwoord z'n vreugde uit over de flinke belangstelling en hij wenste allen een plezierige avond. De avond die muzikaal werd omlijst Van zaterdag 2 november tot en met 16 maart stoppen de treinen van de normale dienstregeling weer bij de speciale "halte Heerenveen Ijsstadion. Op zaterdagmiddag, zondagmiddag en van 21 december tot en met 6 ja nuari iedere middag kan men naar het stadion met de treinen die uit Leeuwarden vertrekken om 13.33 en uit Zwolle om 12.47 uur. Men kan dan terug om 16.32 uur naar Leeuwarden en om 17.00 uur naar Zwolle. Tevens zullen op zaterdagavond de treinen Leeuwarden vertrek 19.13 uur en Zwolle vertrek 18.47 uur bij Thialf stoppen. Schaatsliefhebbers kunnen dan weer om 22.42 uur naar Leeuwar den vertrekken en naar Zwolle om 23.09 uur. Op alle stations langs de lijn Leeuwarden-Zwolle zullen ook weer de voordelige Trein-Toegangs- biljetten verkrijgbaar zijn. Tieners tot en met 17 jaar kunnen van extra lage prijzen profiteren. Na de kerstdagen zal er bij de Stichting Holten nog een aantal kur sussen beginnen zowel voor jongeren als voor ouderen. Zo kunnen ouderen zich nog laten 'inschrijven v. d. cur sussen weven, pottenbakken, wand kleden, macramé en tekenen. Al deze lessen staan onder leiding van deskundige krachten en ze beginnen alle na de kerstdagen omdat de nu lo pende kursussen zo goed als volge boekt zijn. Voor kinderen van 8 t.m. 12 jaar start de Stichting een kursus metaal, waarin de meest voorkomende me taaltechnieken worden behandeld (o.a. emailleren, sieraden e.d.) de lessen worden gehouden op woens dagmiddag in het Paalhuis en de kos ten bedragen f 20,inklusief alle ge bruikte materialen en gereedschap pen. Voor jongeren van 12 t.m. 16 jaar bestaat er de mogelijkheid een fotokursus te volgen op vrijdagavond van 7 tot 9 uur. Alle apparatuur is aanwezig (zelfs camera's) en de kos ten bedragen slechts f 12,voor 8 lessen. Alle kosten zijn d.m.v. subsi dies zo laag mogelijk gehouden en liggen ver beneden het landelijk ge middelde. Alleen won't er nu niet meer per les betaald maar een be drag ineens om allerlei financiële pe rikelen achterwege te laten. Wel licht schrikt het te betalen bedrag eerst wat af, maar in werkelijkheid wordt hetzelfde betaald als vorig sei zoen, alleen worden nu bijkomende kosten berekend. Bij verschillende winkels in Holten zijn programma boekjes verkrijgbaar waarin alle ver dere informatie vermeld staat, ver der zijn inlichtingen verkrijgbaar in het Paalhuus Beuseberg 63 (telefoon 2755). GOED KINDERSPEELGOED Zij begon haar betoog met een kor te uiteenzetting over de ontwikkeling van het spel bij peuter en kleuter, ze wees er op hoe belangrijk een speelhoek in de kamer is en ook het meespelen van de ouders. Een grote sortering speelgoed was uitgestald en naar aanleiding daar van vertelde mevrouw Verburg over de voor- en nadelen van de verschil lende materialen. Ook werd van alles de prijs genoemd, waarvan veel ouders vooral bij 't hou ten speelgoed, de schrik te pakken kregen. Toch is het goed als u eens hoort hoe duur alles is, dan kunt u zich mis schien een beeld vormen van wat het materiaal op school wel kost zo besloot mevrouw Verburg. Na afloop kon men vragen stellen, waar enkele ouders gebruik van maakten. Om ca. half elf sloot de voorzitter onder dankzegging aan me vrouw Verburg, de gezellige ouder avond. ogen zit het er ook in 1975 nog niet in maar het is aan u om bij de behan deling van de nieuwe begroting daar over nog te praten" „Verfyningsregeling naar twee kan ten aanwenden" Bij de behandeling van de begrotings wijziging 1974 vroeg de heer H. J. Westerik (CHU) een deel van de uit kering „Ongewoon bevolkingsver- loop" (verfijningsregeling) recht streeks ten gunste van de bevolking aan te wenden. Hij kwam tot dit ver zoek naar aanleiding van het begro tingsvoorstel om f 38.000,0 uit te trekken voor aanschaffing van een boekhoudmachine en f 158.000,0 voor een tankautospuit met reddingswa gen en mobilofoons ten behoeve van de brandweer, welke uitgaven een dekking moeten vinden in genoemde regeling. De afschrijving kan daardoor in één jaar plaatsvinden. De heer Wes terik wees erop dat de bevolkingsex plosie van de laatste jaren tot gevolg heeft gehad dat het gemeentelijk ap paraat niet snel genoeg heeft kunnen meegroeien en dus werd ontregeld. Teneinde het gemeentelijk apparaat aan de feiten te kunnen aanpassen werd een extra Rijks-bijdrage toege kend (zgn. Verfijningsregeling) wel ke voor twee jaar zal gelden. Zo bezien kon de heer Westerik zich geheel met de aanschaffing van ge noemd materiaal verenigen. „Ech ter", betoogde hij, „De bevolkings explosie heeft ook tot gevolg gehad, dat op cultureel gebied ons samenle vingsverband is ontregeld. Doordat de aan te schaffen apparatuur in één jaar kan worden afgeschreven, komt daarop de jaarlijkse last van afschrij ving etc. te vervallen, zodat ruimte vrij komt. Wij zouden graag zien dat een deel van die vrijkomende ruimte wordt aangewend voor integratie van Een school binnenvallen waar ge- werkt wordt, waar lessen plaats heb ben, dat doe je niet zo makkelyk als buitenstaander. Stoor je niet? Zo'n school heeft toch wel iets geslotens ▼ind je als je er voor staat. Maar je hebt een uitnodiging om zo de school innen te stappen en rond te wandelen. Dus stap je over die drempel. En dan merk je al gauw, dat er toch een ander sfeertje hangt dan je dacht: Meer bezoekers, lokaaldeuren open, groepen meisjes die aan 't werk zijn, meubilair opstellingen die je uit je eigen jeugd niet direct kent, geen leerkracht netjes voor het front van 4 rijen banken; je moet hem/haar ergens tussen de leerlingen zoeken; leerlingen die lekker bezig zyn, vrij, zelfstandig, toch geen herrie - erg rustig zelfs. Je stapt er aarzelend tussen. Dan ineens zo'n leerkracht naast je en er ontstaat als vanzelf een gesprek. Je vraagt wat over de vakken die je ziet die aan de orde zijn. Je krijgt uitleg, je probeert ook eens wat, of je luistert eens mee naar een lesbandje Op een recorder, je bladert in een methode Je vraagt je al gauw af of je ei genlijk wel in die Huisoudschool bent. Je merkt zo weinig van huishouden. Ja, je ziet in een hoek van de leskeu- ken een groep basisschoolleerlingen om een paar koekepannen dringen. Je ruikt iets van pannekoeken. Zo maar n een grapje; een lekker hapje voor de n bezoekende zesde klassers door een paar eigen leeringen geproduceerd., Er zijn leerlingen in die keuken be zig met lesopdrachten. Lang leve de praktische vakken Allemaal verschillend en vooral gericht op goed de opdracht lezen, goede werkwijze, organiseren, sa menwerken met andere leerlingen. De naaldvakken staan deze dag niet in het lesrooster, maar aan het uit gestalde werk is te zien, dat de regel tjes van deze kunst nog heel nauw keurig gevolgd worden. In elkaar flansen is er niet bij. Al is 't pro gramma niet zo uitgebreid meer en wordt aan meer werkvormen, dan allen naaien, in de textiele sfeer aandacht besteed, dat wil nog niet zeggen dat de kneepjes die aan de orde komen niet konsekwent toege past worden. Door de manier waarop die voe ding en dat naaien aan de orde ko men heeft de sfeer niets meer met „huishouden" te maken. Algemeen onderwijs Je krijgt het idee, dat er een op dracht gegeven is, die past in het he le leerplan van de school en die niets anders beoogt dan wat met aard rijkskunde of met moderne wiskunde, Engels, Nederlands, muziek, teke nen de bedoeling is. Je merkt ook aan leerkrachten, als je ze hoort praten, dat hun vakken geen specialiteiten op een eilandje zijn, maar dat er samenwerking is in de lesstof en met begeleiding van de leerlingen zijn hele schoolleven: Dat vinden ze overigens geen extra verdienste. Het zou een kwalijke zaak zijn, als in 'n kleine school met zes klassen en een 130 leerlingen, waar ledereen elke dag tegen iedereen „oploopt'' niet voortdurend met en Een paar weken terug stond in dit blad een bericht over de opening van „cTe Schure" op donderdagavond voornamelijk voor de wat jongere echtparen en alleenstaanden. In verband hiermee werd gewerkt aan de opzet van een „Oppascentra- le" om mensen in staat te stellen deze avonden te bezoeken. Omdat er in Holten geen oppascentrale meer was is er nu een nieuwe ogericht die een breder doel heeft dan alleen donderdagavond n.l. voor héél Hol ten en voor alle avonden van de week. Er is een vrijwilliger gevonden die dit werk op zich wil nemen nj. de heer J. van der Meer, Canadastraat 35, tel. 1549. Daar kunnen vanaf he den aanmeldingen plaats vinden van gezinnen die van de centrale gebruik willen maken en van mensen die een extra'tje willen verdienen als baby sitter. Omdat de heer v.d. Meer dit werk belangeloos doet zal van de gezinnen een bijdrage worden gevraagd voor adm. en tel. kosten, van slechts een tientje per jaar en van de oppassers een symbolische eenmalige bijdrage van f 2,50. door het duo „Tuiterte" werd gevuld met een leuke kwis o.l.v. van kwis- master Jan Mossink. Hij lanceerde tal van „doordenkertjes" De heren Brinkman en Klein Nagel voort kregen de lachers op hun hand met enkele leuke mopjes en korte schetsjes. Tussen de bedrijven door werd de heer Dijkslag door voorzitter Har bers dank gebracht voor het ophalen van de contributie. Voor hem was er een cadeau uit de slijterij en voor mevr. Dijkslag waren er bloemen. Ook werden bloemen aangeboden aan de oudste inwoonster in de buurt mevr. Spenkelink. Namens de buurt vereniging sprak Gerrit Welink een woord van dank tot het bestuur voor de perfecte organisatie van deze eerste feestavond die ongetwijfeld door meerdere zal volgen. Het be stuur van dc vereniging bestaat uit G. Harbers, voorzitter; F. Voskes, secr.-penn.; mevr. Eshuis, mej. Ton- ny Schoppers en J. Schintz, leden. De Bejaardensociëteit „Holten" komt dinsdagmiddag om half drie bijeen in gebouw „Irene". Het bestuur heeft weer gezorgd voor een interessant programma en het belooft dus weer een gezellige middag te worden. Be langstellenden zijn hartelijk welkom! De openbare Kolkleuterschool hield haar jaarlijkse ouderavond in de zaal van hotel „Vosman". De voorzitter van de oudercommis sie de heer Groot Obbink heette al le ouders en genodigden hartelijk wel kom en zei erg blij te zijn met de goe de opkomst, waaruit toch bleek de belangstelling en het meeleven van de ouders met de school. Verder stelde de voorzitter mevrouw M. Roelofs-Hubers voor als „vaste" invalster. Zij neemt 's morgens de klas van mevrouw E. A. Wittenberg- Geers waar, daar laatstgenoemde haar werkzaamheden na de middag weer 'heeft mogen hervatten. Mej. H. Hulleman werd eveneens voorgesteld, zij is thans tijdelijk werkzaam als invalster voor me vrouw H. H. Peters-Rensen. Bij de verkiezing van de oudercom missie waren mevrouw H. Warrink- Ensing, mevrouw G. Bronsvoort-Lub- bersen en de heer H. Jongman aftre dend en niet herkiesbaar. Hiervoor in de plaats werden mevrouw J. Op iaat-Neuteboom, mevrouw J. G Voor- des-Konijnerrberg en de heer A. K. Vincent gekozen. Mevrouw Witten berg nam hierna afscheid van de scheidende commissieleden. In 't Kort werd gememoreerd het be langrijke en vele werk, dat deze le den voor de school gedaan hebben. Alle drie kregen ze een cadeau aan geboden. Verder vroegen de hoofdleiders aan de ouders om ,,'t Kolwekkertje" de schoolkrant, eens beter te willen le zen. vooral de mededelingen, zoals b.v. het veel te vroeg op school ko men van veel kleuters. „Er is echter nog een punt dat me zwaar op de maag ligt," zo zei me vrouw Wittenberg en wel dit: „als u schoolproblemen met uw kind heeft, komt u dan naar school en praat met de juf van uw kind. Of praat met een van de oudercom missieleden, maar kom in ieder ge val! Problemen zijn er om uitgepraat te worden. De heer Groot-Obbink vroeg daarna de kascommissie, de heren Vincent en Koelemay, of de kas in goede or de bevonden was. De heer Visser ant woordde hier positief op. Als nieu we leden stelden zich mevrouw Arendshorst en de heer Voordes be schikbaar. De vragen die uit de rond vraag naar voren kwamen, werden door de voorzitter en de hoofdleid ster tot tevredenheid beantwoord. Na de pauze met verloting was het woord aan mevrouw Verburg, zij sprak over het onderwerp: De gelukkige familie Ten Vel de heropende woensdagavond haar gemoderniseerde en be langrijk uitgebreide fotozaak. het gedeelte van de Dorpsstraat, waar dit jaar reeds tal van prachtige nieuw- en verbouwingen van zaken- panden tot stand kwamen. Nadat hem de sleutel was overhandigd door zyn kleinzoontje Johan (5), heeft donderdagavond de heer J. Lammers het prachtige nieuwe bedrijfs pand annex winkel en woonruimte van zyn zoon J. Lammers aan de Dorps straat te Holten officieel geopend. Deze openingshandeling vond plaats onder zeer grote belangstelling van familie, vrienden, zakenrelaties en personeel. Na de opening sprak H. Lammers jr. de aanwezigen als volgt toe: „Het is met bijzonder groot genoegen dat ik u allen welkom heet bij de of ficiële opening van het nieuwe be drijfspand van Lammers Technische Installatie B.V. Voor het zover was moeten heelu wat problemen worden opgelost doch ge lukkig is alles, (zij het met wat ver traging) voor elkaar gekomen. Velen hebben aan de realisering van het pand meegewerkt en ik wil, na mens de firma Lammers, hiervoor hartelijk danken ons personeel, dat bij het werken aan deze bouw niet op een overuurtje heeft gekeken. Dank ook voor de in de afgelopen jaren be toonde ijver en vakbekwaamheid, want mede hierdoor kon het bouwen van dit prachtige pand plaats heb ben. Dank ook aan het architectenkantoor Van der Bovenkamp en Douwenga, aan bouwbedrijf fa. H. Koopman en Zoon, het stucadoorsbedrijf D. Schui- ters B.V., schilder- en wandafwer- werkingsbedrijf fa. J. H. Maats en Zoon, electrotechnisch bureau Aan stoot, Thermo apparaten B.V. te Al- hen a.d. Rijn, de fa. Slager en Zoon te Zwolle en het tuincentx'um Kliein Haneveld te Laren (Gld.) en verder aan allen die op een of andere wijze aan de bouw hebben meegewerkt. Tot slot nog een enkel woord tot mijn vader die bijna vijf jaar geleden een eigen bedrijf stichtte aan de Oud De- venterweg. Hij heeft daar, laten we eerlijk zijn. goed gedraaid. Met hem zijn we daar blij om. Hard werken en ondernemingsgeest zijn beloond ge worden en daarom wens ik u graag geluk met dit nieuwe bedrijf. Moge het ook in de toekomst goed gaan," aldus H. Lammers jr. die tenslotte dankwoorden richtte aan het ares van de clientèle voor het geschonken vertrouwen. Namens allen die aan de bouw heb ben meegewerkt bracht de heer L. C. van der Bovenkamp de familie Lam mers en bouwondernemers dank voor de wijze waarop middels uitstekende samenwerking, de bouw kon wor den gerealiseerd. „Het was geen een voudige zaak omdat alles weliswaar op een diep, maar toch op een smal bouwterrein moest worden gereali seerd", sprak hij. Verder bracht hij de heer Lammers hulde voor de durf die hij heeft gehad De heer Johan Lammers open de donderdagavond hei nieuwe bedrijf van zijn zoon J. Lam mers aan de Dorpsstraat 55. Van links naar rechts: mevr. Lam mer s-Wechstap el, J. Lammers met z'n zoontje JohanJohan Lammers sr.. mej. Lammers en haar broer Henk en mevrouw Lammers. om deze zeer hoge investering te doen Namens allen die aan de bouw heb ben meegewerkt bood hij de fam. Lammers hulde voor de durf die hij heeft gehad om deze zeer hoge inves tering te doen. Namens allen die aan de bouw hebben meegewerkt bood hij de fam. Lammers een tuinameube- lement aan. De nieuwe bedrijfsruimte van dit zeer moderne loodgieters- en centra le verwarming-installatiebedrijf heeft een showroomoppervlakte van ruim 170 m2 en een magazijn-werk plaatsoppervlakte van ruim 200 m2. Opnieuw een aanwinst voor de Hol- tense middenstand en dit deel van de Dorpsstraat. Vrijdag 22 en zaterdag 23 november houdt de firma Lammers „Open Huis", en zal men u onder het genot van een glaasje, gaarne het nieuwe bedrijf tonen. Dinsdagavond ging de gemeenteraad zonder hoofdelijke stemming akkoord met het voorstel tot uitbreiding van de kleedgelegenheid op het sportcomplex „Meermanskamp", met twee kleedlokalen .waarvoor de bouwkosten worden geraamd op f 135.000.incl. BTW. Door deze uitbreiding komt de aanvankelijk in het investeringsschema op genomen aanleg van een beregeningsinstallatie (f 32.000..) en de afwerking van de parkeergelegenheid (f 50.000..) voorlopig te vervallen en wordt ver schoven naar een later tijdstip. Ter realisering van deze uitbreiding zal aan de Stichting Sportbelangen een geldlening worden verstrekt groot f 135.000,0, tegen een jaarlijkse ren te van ll'/s pet, halfjaarlijks te vol doen en een looptijd van 25 jaar. Teneinde deze lening te kunnen ver strekken zal in het investeringssche ma opgenomen krediet ad f 112.000,0 worden verhoogd met f 23.000.0. De heer Meerman (PvdA) verklaar de geschrokken te zijn van het zeer hoge bedrag dat nodig blijkt te zijn om de bouw te realiseren. Wethouder L. Kaan bleek die mening aanvankelijk te hebben gedeeld, maar verklaarde dat het hier ging om twee grote kleedlokalen welke ook voor meerdere doeleinden geschikt zijn. Bovendien is de geraamde prijs inclu sief het aanbrengen van centrale ver warming en douche-gelegenheid. De heer Westerik (CH) vond het be drag wel hoog maar toch allessinds verantwoord zeker wanneer men ziet welk een enorm tekort aan kleed ruimte daar is. Wel wilde hij weten of de aanleg van een regeninstalla tie en het afwerken van de parkeer gelegenheid nu definitef van het in vesteringsschema verdwenen is, waar op de heer Kaan antwoordde dat dit voor 1974 en 1975 inderdaad wel het geval was. „Maar daar kunnen we bij behandeling van de nieuwe begro ting de degens nog over kruisen", zei hij. Dit antwoord gaf de heer Warrink (Gem. Bel.) aanleiding om te vra gen: „Bedoeld u daarmee te zeggen dat voor 1975 de poort nog open staat?" Wethouder Kaan gaf daarop ten ant woord: „Dit ligt niet in onze bedoe ling. Investering in sportzaken is een zaak van prioriteiten stellen. In onze over die leerling, zijn werk en zijn moeilijkheden gepraat werd. De theorie niet uit de weg Je vraagt je zo door de lokalen lo pend zelfs af op wét voor school je eigenlijk rondloopt. Je komt haast al le vakken, die je op een andere school voor algemeen voortgezet on derwijs tegenkomt, hier ook tegen en je ziet met hoeveel plezier de meis jes er aan werken. Hoe bestaat 't dat leerlingen waarvan altijd gezegd wordt, dat ze zo'n moeite met theo rie hebben toch zo enthousiast bezig zijn met wiskunde, met Engels, met kantoorvakken, enz. Dat ligt dan aan de aanpak en door een juist gebruik van de hulpmiddelen en natuurlijk niet boven je macht grijpen. Waar blijven de jongens? Toch mis je wel wat in de school, juist omdat het hoe langer hoe min der speciaal wordt. Er zijn géén jóngens te vinden. En dat zou toch eigenlijk heel best kunnen en niet zo maar als een stuntje, maar vanwege het feit, dat het hele lager beroepsonderwijs op gelijke wijze ge organiseerd gaat worden. Onderbouw en bovenbouw De hele kursus van 4 jaren na de basisschool bestaat uit een onderbouw dit vrijwel over de hele linie hetzelf de vakkenpakket heeft en een boven bouw. die meer specialistisch op een vakoriëntatie en 'n vakvoorbereiding gericht is. Na 2 jaar onderboüw is overswitchen naar een school met een andere bovenbouw heel wel mogelijk. Weet een jongen of meisje wel direct na de basisschool wat het precies wil worden. Dus jongens hoeven niet bang te zijn op de verkeerde school te zit ten, als ze op de „Noordenbarg" ko men. Wat dat onderwijs betreft zijn er nog wel meer idealen waar het de moeite waard van is om voor het Holtense ondc-rwijs naar te streven. Het was daarom fijn tussen de be ft r bestondook van de zijde van de ouders, grote belangstelling voor de ,,Open dag" van de Huis houdschool. Op bovenstaande foto handenarbeidies met linodruk. Links van leraar Kwakemaat een tweetal zeer geïnteresseerde moeders. Woensdagavond heropende foto Jan ten Velde haar vernieuwde fotohan- del. In een moderne en belangrijk uitge breide winkel krijgen de fotoartikelen een mooie presentatie. Er was op de ze officieuze opening een grote be langstelling van buren, familieleden, zakenrelaties enz. Juni volgend jaar wordt het 10-jarig bestaan gevierd van dit fotobedrijf in zoekers zo de hele dag en avond door ook belangstellenden vanuit de Raad en het Gemeentebestuur van Holten te zien en ook van de Scholenge meenschap. Uit Bathmen had de wethouder van Onderwijs de moeite genomen te komen. Die belangstelling moet de meisjes en het personeel goed gedaan heb ben, omdat men zich verdiept in wat gezien werd en men met zinnige vra gen kwam. Overdag werd er volgens het rooster gewoon les gegeven, nu ja, gewoon Tijdens de avondopenstelling was de belangstelling zo groot en het mee doen van de bezoekers zo enthousiast, dat er haast van een happening ge sproken kan worden. Voor nadere informatie betreffende reglementen, uurloon etc. kan men zich wenden tot de heer v.d. Meer. Iedere leerling op z'n plaats Zo'n „Open Dag" wordt een plezie rig gebeuren en heeft dan ook nut. Niet om reklame te maken om zo veel mogelijk leerlingen te krijgen. Neen, want elke leerling moet een opleiding geadviseerd worden, die bij zijn of haar kunnen past en waar hij/zij zich gelukkig zal voelen. Wel bekendheid geven aan wat men doet en hoe men het doet. En daar bestaan nog al te veel misverstan den over- Er zijn nogal wat mensen ge weest die ruiterlijk hebben toegege ven, dat ze 'n veel betere kijk op dit soort onderwijs hadden gekregen aan het eind van de rondgang. Andere naam Om daar nog een beetje behulp zaam bij t,e zijn is voor de school een onderwijsaanduiding gekozen, die wat meer bij de tijd is. Ze heet nu: „De Noordenbarg", School voor Algemeen Vormend en Beroepsoriënterend Onderwijs Een lange naam om te zeggen, als gevraagd wordt: Op wat voor school ben je? Ja, 'n hele mond vol! Als dat te veel of te lang is praat dan maar over ..De Noordenhai

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3