M m m n n Ï9i RODA-HOLTEN: BATO I !25 50 50 45 Hoekey-nieuws Blauw Wit thuis tegen V esos de grote topper 5 Resultaten jeugd SV „Holten" 8 Blauw Wit verloor Resultaten lauw Wst-senioren Overwinning voor Autocross geslaagd evenement Resultaten Blauw Wit-junioren Zo speelden Blauw Wit-pupillcn Holten in tweede helft gemakkelijk langs S.C. „O ver wetering" 9 M.A.C. „De Holterberg5 gooit hoge ogen in K.N.M.'V.-kampioensrit Supportersvereniging gaat grote activiteit ontplooien I rrogramma SV „Holten" Uitslagen en resultaten lagere S.V. „Holten" senioren Programma Blauw Wit I Sport voor Sport S. V. Holten in de running SCHIETWEDSTRIJD SV„EENDRACHT" rjjdag 15 november Ü74 M Met de overwinning van 3-0 Iportclub Overwetering schijnt Hol en een „abonnement" te hébben op eze uitslag bij thuiswedstrijden, want iok Wesepe, Raalte en Sallandia noesten met deze cijfers hun meer- lere erkennen in de Rood-Zwarten. lie samen met RODA a.s. zondag 'jaan uitvechten wie nu het sterkste is in deze afdeling. Holten nam zoals elke wedstrijd al irekt met -snelle uitvallen over de rleugels het initiatief in handen, doch iverwetering bleek ook heel wat in 'n mars te hebben. Vooral technisch •as deze ploeg beslist niet slecht. de 5e minuut kreeg H. Bronsvoort :en uitstekende kans om de score te (penen toen hij een voorzet van talfsterman inkopte, doch de bal con met een flitsende reactie van de loelman nog/net gestopt worden. later was het de mee opgeko- ien linksback Schooien die keihard iaar net over schoot. Ook Overwete ring liet zich van de goede kant zien loen in de 15e minuut hun rechtsbui ten keihard op de dekpaal schoot. Holten mocht de beide handen dicht knijpen toen in de 20e minuut er bij na een tegendoelpunt kwam, door een •erstand in de verdediging maar prachtige kans ging voor de Ol- enaren verloren. Toch nam Holten rust de leiding toen de mee op- :rukte G. Paalman een combinatie opzette met Bronsvoort en A. Rey- ink, waar de Overwetering verdedi- [ing geen antwoord op had en waar- ijj Reylink op randje van buitenspel 3 SENIOREN RODA—Holten 2.30 uur ■Holten 2ATC 2 10.00 uur |wVV 3Holten 3 10.00 uur, vertrek uur. Holten 4Tilligte 3 10.00 uur. Holten 5Wierden 4 10.00 uur. Kollen 6Luctor 7 10.00 uur. RKSV 3Holten 7 12.15 uur, vertrek 11.30 uur. Enter 7Holten 8 10.00 uur, vertrek 9.15 uur. ÏHolien 9Haarle 7 10.00 uur. SDOL 4Holten 10 12.15 uur, vertrek 12.15 uur. JUNIOREN ver uur, ver- i8) Holten AlDos'37 Al 2.30 uur DES A2—Holten A2 12.45 uur trek 12.00 uur iVoorwaarts BIHolten BI 2.31 vertrek 1.45 uur Haarle ClHolten Cl 2.30 uur trek 1.45 uur. Holten C2Excelsior C2 3.00 uur SOS C2Holten C3 1.15 uur, vertrek f 12.30 uur Holten DlExcelsior Dl 1.45 uur. PUPILLEN Holten ElEnter El 1.00 uur de Zweef E3—Holten E2 10.00 uur, vertrek 9.15 uur. Excelsior E5Holten E3 10.00 uur, vertrek 9.30 uur Holten F1Sp. Rijssen F2 10.15 uur Haarle F3—Holten F3 11.00 uur, vertrek 10.15 uur Holten F4Nijverdal F2 11.00 uur De elftallen B2 en F2 zijn vrij. beheerst scoorde (1-0). Na de thee bleek al direkt dat Holten, zoals al in veel voorafgaande wedstrijden conditioneel erg sterk is. Ook Over wetering kon naarmate de tijd ver streek het tempo niet meer bijbenen. Holten wilde persé de stand op 2-0 brengen, het geen al in de 10e mi nuut lukte toen weer zo'n flitsende combinatie tussen B. Knapen en Bronsvoort door laatst genoemde prachtig werd afgerond. Holten bleef doorgaan en kreeg enkele prachtige kansen, terwijl aan de andere kant doelman Breukink weinig werk be hoefde te verzetten. In de 20e minuut was het B. Knapen die uit een voor zet, ineens en keihard inschoot, doch door een wonderbaarlijke reactie wist de doelman 'n doelpunt te voorkomen. Het was uitstel van executie, want vijf minuten later werd André Dek ker op rechts gelanceerd die een uit gekookt balletje langs de uitgelopen doelman precies op de voet van H. Kalfsterman afgaf, die laag in de ui terste hoek scoorde (3-0). Tenslotte was er nog een ovatie voor Barend Breukink die als „vliegende keeper" een solo ondernam over het halve speelveld en een prachtige pass af gaf van Dekker waarbij zelfs een doelrijpe kans ontstond. Door deze overwinning bleef Holten koploper in 4H en zal zoals al gezegd as. zondag de grote wedstrijd spelen tegen RO DA in Deventer. Het staat echter al vast dat ..het legioen" het al gewon nen heeft van het aantal ..RODA" supporters. De stand in vier H is thans als volgt: 10 8 Holten Roda Broekland Lemelerveld Heracles UD Overwetering Raalte Kampen Sallandia Wesepe USV 9 1 0 1 17 23-6 1 16 27-15 1 14 18-11 1 13 18-12 4 11 17-17 4 11 17-18 5 10 17-11 3 8 12-13 4 6 12-15 6 5 14-25 7 3 5-19 8 2 13-25 (De stand in ons vorige nummer was foutief omdat in het bondsorgaan de KNVBER de uitslag van de wedstrijd Raalte-Roda onjuist was weergege ven nl. 4-1, terwijl het zijn moest 2-5. Roda had dus en wedstrijd meer ge wonnen). Uitslagen zaterdag 9 november: Meisjes: Bully B3—Holten Bl 2-0. Onze meisjes speelden na de rust erg leuk en hebben gevochten om de ruststand van 2-0 te behouden, wat ook lukte. Heren: Holten 3—Deventer 2-1, 0-1. De heren van Holten 3 hebben hun testmatch voor 100% waargemaakt in Deventer. Ze speelde twee wed strijdjes en wisten daarvan één te winnen met 2-1 en de tweede met een klein verlies af te ronden 0-1 De venter wil graag revanche nemen op Hollen. Programma: Zaterdag 16 november 1974: meis jes Bl vrij. Jongens Bi: Hengelo B3—Holten Bi, Aanvang 14,30 uur. Zondag 17 november 1974: Heren: AvantiHolten 1. Aanvang 14.00 uur, o.l.v. de heren Van Bruggen en Brand. Heren II: Holten IIDrienerlo 7. Aanvang 14.00 uur o.l.v. de heren I P. van Iddekinge en P. Post. J Blauw Wit zal het zaterdagmiddag op „Meermanskamp" zonder meer lastig krijgen tegen het eerste van Vesos dat aan het begin van deze competitie kampioensdromen had maar tot nog toe nog niet zo heel veel heeft klaar gemaakt. Zijn we goed ingelicht dan zijn de Hellendoorners vast van plan om beide puntjes mee over de berg te nemen. Aan Blauw Wit de opdracht om dit te voorkomen en in elk geval een puntje thuis te houden. MEDEDELING REDACTIE Door onvoorziene omstandigheden en een overstelpende hoeveelheid ko- PÜ moesten enige berichten blijven staan tot de volgende week. Uitdrukkelijk worden sportvereni gingen nogmaals verzocht hun ver slagen uiterlijk dinsdags te bezorgen aan het adres Kolwcg 14. Alleen dan kan plaatsing worden gegarandeerd. A.s zondag komt voor Hollen wedstrijd van de waarheid, n.l. tegen RODA (Deventer). Deze ploeg staat slechts 1 punt achter op kop loper Holten, dus niet zoals in enke le kranten stond 2 of 3 punten. Dc fout zit in de uitslag Raalte-RODA die niet 4-1 was maar 2-5. RODA speelt al enkele seizoenen een hoofdrol in 4H maar kwam steeds een paar puntjes tekort voor het kam pioenschap. Een gelijk spel zou mooi zijn voor onze jongens, maar een overwinning zit er volgens ons toch wel in. Na ae nederlaag tegen Broekland heeft Holten zich toch weer prachtig hersteld door de overwinningen Kampen en afgelopen zondag tegen „Overwetering". De meeste tegen standers komen in de tweede helft duidelijk conditie te kort tegenover onze jongens, hetgeen een duidelijk compiiment is voor trainer Joop den Dekker die al direkt aan een succes vol seizoen tot nu toe bij Holten is be gonnen. Voor de supporters zal evenals gen Kampen een extra bus lopen. NEO 2 - Holten 2 2-0 Henk v.d. Pluym breekt been. Niet alleen verloren de Rood Zwar te reserves deze wedstrijd, maar ook h\m linksbuiten Slechts 4 minuten waren er gespeeld toen Henk v.d. Pluym en een der NEO verdedigers een onschuldige sliding uitvoerden, wat leidde tot beenbreuk voor V.d. Pluym. Het bleek n.l. dat Henk zijn scheenbeen en zijn kuitbeen gebro ken had. Verder kunnen we zeggen', dat de gelukkigste heeft gewonnen. Met de rust was de stand nog dubbel- blank. Ongeveer na een kwartier in de tweede helft kreeg den Heijer onge lukkig de bal tegen de hand en dit betekende strafschop en tevens 1-0. Holten heeft nog enige kansen gehad om de strijd in evenwicht te brengen 8) Een goed resultaat van Holten bl Een goed spelend Holten Bl heeft zich weer eens van de goede kant la ten zien, door met 3-1 te winnen van het zeer hooggeplaatste de Zweef Bl, dat n.m. nog geen enkele wedstrijd verloren had. Tot aan de rust bleef de stand weliswaar nog beperkt tot 0-0. Nadat er in de rust een spelers wisseling kwam was het in dc twee de minuut na rust al raak door een gave kopstoot van onze pas ontdek te middenvoor. Met name door me dewerking van het publiek was het na vijf minuten alweer raak, ook door een mooie kopbal van diezelfde mid denvoor. De Zweef kon nog gevaar lijk terugkomen toen zij tegénscóor- den na een verdodigingsfoutje van Holten. Even later werd aan alle on zekerheid een einde gemaakt door dat Holten er 3-1 van maakte. Al met al een goede wedstrijd van Bl. Overwinni"? voor d1 Holten Dl heeft de returnwedstrijd tegen Haarle Dl wederom met 4-2 gewonnen evenals de thuiswedstrijd. Holten Dl werd direkt in het begin al geholnen door Haar'° doordat één der verdedigers foutief terugspeelde on de keeper en onze middenvoor de gelegenheid kreeg om te scorrn. Hol ten ging door en voor rust was de stand al 0-2 door een doelount van de linksbuiten. Na rust hetzelfde spel- beeld als voor rust. Een aanvallend Holten dat doorging en de score op voerde tot 4-0. Men dacht dat men er al was. maar een tegenstr'bh°i"nd Haarle kwam no" terug tot. 2-4. Fan verdiend'? overwinning voor een sterk spelend Dl. rnryn wan o* Holten El heeft in de uitwedstrijd tegen EV El de beide punten mee terug genomen naar Holten. Holten was in deze wedstrijd dc sterkere ploeg en bij uitvallen van EV greep de verdediging goed in. Na rust een fel aanvallend Holten wat r^sult^r- de in, twee schoten op de doeilat. EV moest nu terug in de verdediging en bij een grandioze aanval var Holten wist de linksbuiten behendig te sco ren. Na tien minuten was het weer raak. nu door de middenvoor van Holten. Vlak voor tijd kreeg EV nog een strafschop te nemen maar deze werd door een EV-sneler overgescho ten. A.s. zaterdag de thuiswedstrijd tegen Enter El, Duidetiike «verwiuniei» vnor (1 Holten F1 heeft tegen Vesos F1 hun doelpuntensaldo weer wat opge schroefd. Nadat er de eerste tien mi nuten een gelijkopgaande strijd te zien was, bleek dat de voetbalkwali teiten van Holten v?el hoger lagen, jwee uitmuntende doelpunten nam Holten binnen vijftien minuten reeds afstand, maar met een verra derlijke d,vaaibal wist Vesos toch nog tegen .te scoren. Na dit tegendoelpunt was het hek van de dam. wat be treft de doelpunten voor Holten. Ve sos werd overspeeld, doelpunt na doelpunt moesten zij toestaan. De laatste tien minuten van de wedstrijd werd het enkele spelers van Vesos te veel. Zij probeerden met gemeen en grof spel de aanvallen te ontrege len, waarbij het een wonder was, dat •r geen blessures ontstonden. Jammer was het dat zowel de scheidsrechter als de leider niet of onvoldoende ingrepen, hetgeen zij na afloop beaamden. Ondanks deze on verkwikkelijke zaken won F1 verdiend met 8-1. Proficiat. Kmisterzege van fi Evenals de thuiswedstrijd tegen de Zweef F2 was de uitwedstrijd ook een makkelijke opgave voor Holten. Om dat voor rust niet voldoende in de breedte werd gespeeld, kon Holten niet verder komen dan vijf frutsel- goaltjes. Na rust ging het een stuk beter, de vleugels werden goed uit gespeeld en met de voorzetten van deze buitenspelers hadden de opko mende spelA's geen enkele mooiete deze af te ronden. Weer een prach tig resultaat van een steeds beter spelend Holten F2. Eindstand 16-0 voor F2. maar het geluk zat niet mee. Toen bij een corner van de tegenpartij de bal niet voldoende werd weggewerkt, werd de bal achter Scheperman ge schoten, 2-0. Al met al een wedstrijd om gauw te vergeten. Zondag fegen ATC. Aanvang 10.00 u. Holten 5 - Luctor 8 4-0 Voor rust kon de Almelose ploeg met hard en defensief voetbal de sco re nog beperken tot 1-0, een doelpunt dat in de allerlaatste minuut voor rust gescoord werd door Anne Jan sen, die vanaf de zijlijn keihard en onhoudbaar inschoot. Een juweel van een doeipunt. Na rust ging de condi tie een woordje meespreken en kon den de roodzwarten de score opvoe ren tot 4-0 door doelpunten van resp. J. Stukker, Anne Jansen en tenslotte J. ten Wolthuis. SDOL 6 Holten 10 2-3 Holten 10 behaalde afgelopen zondag zijn eerste zege van dit seizoen. De grondslag van deze zege werd reeds voor de pauze gelegd. Reeds na 10 minuten scoorden de Luttenbergers 1-0, maar in de zelfde minuut was de stand reeds weer gelijk door een kop bal van D. Paalman. Hierna gingen de Holtenaren sterk in het offensief. Aanval op 'aanval golfde op het doel af. Dit resulteerde in 2 doelpunten van linkerspits H. Vincent 1-3. Na de pauze gingen de roodzwarten van de wind af en dacht iedereen er komen nog meer doelpunten. Dit feest ging niet door. SDOL kwam sterk opzetten en de roodzwarten moesten zwaar in de verdediging, dit kostte een doelpunt 2-3. Toch een ver diende zege. Holten cl-SDOL cl 4-0 In een zeer aantrekkelijke wedstrijd behaalde Holten Cl een ruim verdien de overwinning. Door een tomeloze inzet, een zeer hoog tempo en een goede techniek werden de gasten uit Luttenberg overspeeld. Bij het laatste fluitsignaal van de vlekkeloos leiden de scheidsrechter waren verscheidene spelers van Holten volkomen leegge- •peeld. En zo hoort het ook. Knokken •n blijven knokken, zonder de sporti viteit uit het oog te verliezen. Een orima conditie is daarvoor natuurlijk noodzakelijk.» Elke volgende tegen stander zal met angst in het hart aan de wedstrijd beginnen. Voor de 39ste KNMV kampioensril op 11 en 12 november rond Epen in Zuid-Limburg kwamen voor de mac De Holterberg 10 rijders (gesteund door 20 helpers) aan de start. Er was ingeschreven met 3 teams, 2 juniorenteams met als rijders D Muller Pzn, (Bultaco), H. Bieleman (Montesa), W. Wevers (Honda) team 1 en A. Muller (KTM), J Bak (KTM), G. Kruiper (Monark), team 2 en een seniorenteam met H. Bek- kernens (KTM). D. Willems (SWM) n G. Elbert (SWM) en als indivi dueel rijder G. Bouwhuis. Door de barre terreinomstandighe den vanwege de grote regenval van de'laatste tijd waardoor het riviertje de Geul soms motor en rijder deed iiidergaan en de zeer gladde en stei le hellingen van het Limburgse land, welke meer het aanzicht hadden van glijbanen dunden het rijdersveld erg sterk uit. Uiteindelijk bereikten slechts 2 rij ders de finish na. 2 dagen en 520 kilo meter. deze twee boekten echter bij- '.onder goede resultaten, G. Kruiper verd Nederlands kampioen in de dasse junioren'tot; 125 cc en J. Bak lehaalde een eervolle 3e plaats in de dasse junioren boven 175 cc. Maar log een kampioenschap was te vie- •en. het clubteam met de rijders G. Kruiper. J. Bak <*p A. Müller werd Nederlands ks?'"- in de junioren klasse. Een groot sultaat voor de ze actieve vereniging. Nadere inlichtingen in de kantine, waar een lijst hangt waar u zich voor de bus kunt opgeven. De spe lersbus vertrekt om 13.00 uur. De selectiegroep bestaat uit de vol gende spelers: B. Breukink, G, Sche- perma'n, S. Krikke, G. Paalman, J. Veneklaas, G. Oolbekkink, W. Schoo ien, B. Knapen, A. Dekker. J. W. Dik kers, H. Bronsvoort, H. Kalfsterman en A. Reylink. SENIOREN Blauw Wit 1Vesos 1 2.30 u. Excelsior 8Blauw Wit 2 10 u. Blauw Wit 3Vesos 7 12.30 u. SVVN 6—Blauw Wit 4 11 u. v. 10 u. Blauw Wit 5Daarle 4 10.30 u. JUNIOREN Blauw Wit AlHaarle Al 2.30 u. Sp. Rijssen BlBlauw Wit Bl 12.45 u. v. 12 u. De Zweef B2—Blauw Wit B2 12.45 u. v. 12 u. SDOL Cl—Blauw Wit Cl 1 u. v- 12 u. Nijverdal C2Blauw Wit C2 11.30 u. v, 10.45 u. Enter V. Dl—Blauw Wit Dl 11 u. v. 10.15 u. PUPILLEN VESOS ElVlauw Wit El 10.15 u. v. 9.30 u. VESOS E2—Blauw Wit E2 9.30 u. v. 8.45 u. Blauw Wit E3—De Zweef E5 10 u. Blauw Wit FJ— SDOL F1 11 u. Blauw Wit F2—RV F1 10 u. Blauw Wit F3—SVVN F3 11 u. Sp. Rijssen F3Blauw Wit F4 11 u. v. 10.30 u. Blauw Wit heeft in de uitwedstrijd tegen het in het vorige seizoen uit de 4e klasse KNVB gedegradeerde Daarlerveen het onderspit moeten delven. De gastheren, gesteund door de sterke wind gingen meteen in de aan val, forceerden enkele hoekschop pen die heel scherp voor doel ge plaatst, benauwde momenten oplever den. Bij een van de corners kon Van Gennep 3e bal met heel veel moeite over de lat tikken en dehoekschop die hieruit ontstond werd tegen de lat gekopt. Pl.m. een kwartier voor tijd kwam Blauw Wit er beter in en Richard! Beldman en Jan Verveda kregen goe- j de kansen doch beide misten. Vlak voor rust kwam Daarlerveen op 1-0 toen Landeweerd een bal hoog j door de lucht terug speelde op Frans 1 van Gennep die verwacht had de bal laag zou worden toegespeeld en daar om reeds enkele passen naar voren had gedaan. De bal ging toen over hem heen, ketste van de paal terug juist voor de voeten van Pouwels die geen fout maakte. Na de thee heeft Blauw Wit er al les aan gedaan om gelijk te komen, maar de gastheren, veelal met 7.a 8 man in de verdediging, hielden stand. Gerrit Dikkers schoot buiten be reik van de doelman nog hard naast en Landeweerd die van heel dichtbij nog een pracht kans kreeg op de ge lijkmaker, schoot de bal doodleuk in de handen van de doelman, omdat hij meende dat voor buitenspel was ge floten. Stand: Drienerlo 8-14: DVO 8-14; Den Ham 8-11: Blauw Wit 7-8; VESOS 8-8; Daarle 9-7: Eversberg 7-6; Daarlerveen 7-6: Denekamp 6-5; SC Rijssen 8_4: Boswinkel 8-1. SVVN 5 - Bl. Wit 2 2-1 In de uitwedstrijd tegen SWN 5 wist Blauw Wit dat het heel moeilijk zou worden om tot winst te komen. Men heeft er van alles aan gedaan om een goed resultaat te behalen maar SVVN dat van meetaf knokte om zich aan de top te handhaven stond met rust met 1-0 voor. Na de thee een zelfde spelbeeld met SVVN technisch \yat beter hetgeen resul teerde in een tweede treffer. Vijf minuten voor tijd redde Henk Aanstoot m?t een mooi doelpunt de eer. Zaterdag tegen Excelsior zal het 2e weer op z'n tellen moeten passen an ders. wordthet weer een nederlaag. Zowel zaterdag als zondag wordt in het RONO-programma „Sport voor Sport" aandacht besteed aan het con- cours-hippique in Meppel. Zaterdag van 19.30 tot 20.00 uur verder nog het zaterdagamateurvoetbal. de jeugd- competitie, betaald voetbal, atletiek, zeilen en wielrennen. Zondag komen van 18.00 tot 19.00 uur de reportages van het betaald voet- bal uit Wageningen, Heerenveen en Veendam. Daarnaast zoals gewoonlijk veel aan dacht voor de amateursporten. BI. Wit 3 IHVV 2 3-1 Na een slecht begin en. al vrij gauw een achterstand van 1-0 kon Blauw Wit toch voor de rust door Renger Veldhuis nog gelijk kornen. Na de thee word wat meer ijver en vechtlust getoond en kwam de zege tot stand door treffers van De Jager en Van Gils. Eindstand 3-1. BI. Wit 4 - DET0 7 2-2 Dat DETO 7 voor Blauw Wit 4 geen ..makkie" zou worden was bekend en het gelijke spel van 2-2 mag zeer verdienstelijk worden genoemd. De mannen van coach Hovenkamp wisten zich met het behalen van dit ene puntje in de middenmoot te hand haven. Zaterdag tegen SVVN 6 in ieder ge-' val weer een gelijk spel! Bato trad zaterdagmiddag aan te gen het Nijverdalse Flash III. De Ba- to-dames speelden voor het eerst in de nieuwe shirtjes. De eerste set ging wat rommelig. Er werd niet goed opgevangen en er zat een gat achter de midvoor. Bato kwam al gauw achter te staan met 5-1. Nadat er een time-out was aange vraagd door de coach ging het be ter. Er werd meer geslagen en Bato won deze set met 15-10. De Bato-dames gingen in de tweede set fel van start en namen een voor sprong van 7-1. Men besloot nu om te gaan penetreren. Dit ging veel te pa niekerig en de dames van Flash kwamen terug, het werd zelfs 7-7. Toch ging Bato door met penetre ren en ook deze set werd door de Bato-dames gewonnen met 15-8. In de 3e set werd er ook gepene» treerd. Eerst nam Bato een voor sprong maar toen zakte het team in elkaar en pakte Flash de puntjes. De dames van Bato waren te zenuwach tig en daardoor verloren ze deze set met 15-13. De vierde set werd zonder penetre ren gespeeld. Zou Bato deze set win nen? En ja hoor. Ze kregen hun zelf vertrouwen terug en er werd goed geslagen en samengespeeld. Daardoor werd deze set ook door Bato gewon nen met 15-6. De dames van Bato hebber! nu 7 punten uit 5 wedstrijden. De volgende wedstrijd wordt ge speeld op 23 november om 3 uur in Holten. Nogmaals: „Supporters zijn van harte welkom! Er bestond voor de autocross, die door de Autosportvereniging „Hol ten" onder auspiciën van de Motor en Automobielclub ..De Holterberg" zondagmiddag werd gehouden op een terrein in de Heihuizen, wat deel name en belangstelling betreft goe de belangstelling en de bezoekers zijn wat spanning en sensatie betreft vol op aan hun trekken gekomen. Uitslag: dames: 1 Hermien Hond man, 2 mej. Bakker, 3 Fennie Schip horst. 4 Annie Pinker, 5 Hannie ten Berge, 6 mej. Langkamp. Heren: 1 G. J. Dijkslag, 2 W. Lang kamp, 3 G. Bakker, 4 J. ten Berge, 5 G. Pinkert. De bekers die door de fa. Bouw huis te Holten beschikbaar waren ge steld, werden gewonnen door Hermie Hondman en G. J. Dijkslag die ook winnaar werd van de door de ver eniging beschikbaar gestelde wissel beker. De prijzen werden uitgereikt door de eniging „Holten", de heer Jan Wan- sink. Naar aanleiding van een oproep in Holtens Nieuwsblad kwam maandag avond een aantal supporters van de s.v. .„Holten" in het ontmoetingscen trum „Meermanskamp" bijeen om te overleggen op welke wijze van cjc supportersvereniging meer activi teit kan uitgaan dan de laatste ja ren het geval is geweest. De supportersvereniging is opgericht op 11 november 1966. Zij heett in de acht jaar van haar bestaan tal van activiteiten ontplooid in het belang van de Sportvereniging Holten en van haar eigen leden. „Doordat het eerste elftal van Holten de laatste paar jaar enkele minder goede sei zoenen heeft doorgemaakt is ook de activiteit van de supportersvereni ging sterk teruggelopen. Zij heeft een wat sluimerend bestaan geleid", al dus het bestuurslid de heer J. ten Velde, in zijn openingswoord op deze bijeenkomst. Hij gaf een overzicht van hetgeen er de laatste jaren ge daan is en wees er op, dat de sup portersvereniging nog altijd de trai ning van de junioren en de pupillen financiert. Zij beschikt nog over een vrij aardig banksaldo. Doordat de voetbalvereniging zelf een aantal ac tiviteiten heeft overgenomen van de supportersvereniging is de activiteit van het bestuur wat getaand. Nu Holten als koploper in de vierde klasse H weer geheel in de running is lijkt het wenselijk om ook de sup- oortersvereniging sterker te active- Naast Jan ten Velde verklaarden de heren H. H. Pieters, J. Kalfster man (bestuurslid van de s.v. Holten), SE Rijssen al-Bi. Wit al Doordat drie spelers verhinderd wa ren en enkele spelers in het eerste mee moesten doen kwam 'Al in Rijs sen heel erg verzwakt binnen de lij nen. In 't eerste kwartier moest men met 9 man spelen, maar door de extra grote inzet bleef de achterstand bij Afgelopen zaterdag mag voor de Blauw Wit pupillen over het geheel j genomen als een zeer positieve sport- dag worden gezien. El heeft, ondanks een'2-0 nederlaag (thuis tegen Nijverdal) een goede strijd gespeeld. Onze verdediging, met de keeper aan het hoofd, had wel het beste deel van het spel. Wan neer de spitsen nu nog wat feller gaan worden groeit El zeker naar een kwaliteit toe waarmee rekening ge houden dient te worden. Ook E2 speelde (thuis) tegen Nij verdal een goede wedstrijd. Hoewel ze de gehele veert)" minuten voetbal het initiatief duidelijk aan hun zijde hadden, wist de potdicht zittende ver dediging van Nijverdal iedere aanval te weerstaan zodat de wedstrijd ten slotte met 0-0 werd afgesloten. E3 zette (thuisspelend) de traditie der overwinningen voort door van het zeer sterk spelende SDOL te winnen met 2-0. Beide doelpunten werden ge scoord door Johan Stam. Ga door zo iongens! F1 speelde (uit) tegen Nijverdal •elijk met 3-3, na een aanvankelijke ichterstand van 3-1. Hoewel het mid. ienveld niet goed een vuist wist te ■naken, was het toch een boeiende n leuke wedstrijd. Ook F2 speelde (thuis) gelijk tegen SDOL met 1-1. De Blauw Witters had den kunnen winnen, wanneer ha een '.eer spannende Blauw Wit aanval, de erdediging sneller orde op zaken had gesteld. Maar ach. is een gelijk- oel al niet een hesl mooi resultaat? Eenzelfde gelijkspel valt ook te nelden bij E3 dat (thuis) tegen Ex celsior moest aantreden. Nadat Ger rit v.d. Meulen een vrije trap loei hard tegen de paal knalde lukte het Dirk Jan Schuppert tenslotte de aan- ankelijke 1-0 achterstand op te hef. fan, terwijl Robby Stam aan iedere1 vuurpijl hel hoofd wist te bieden. Het gloednieuwe F4 tenslotte keer de van Nijverdal triomfantelijk huis waarts met een zwaarbevochten en welverdiende 3-1 overwinning. Beide doelpunten werden gescoord door i Bert Stegeman. Beide, want het der de doelpunt werd gescoord door een Nijverdaller zelf. Geweldig gespeeld iongens. Bij de door de Holtense Schietver eniging „Eendracht" om het club- kampioenschap gehouden wedstrijd werden de volgende successen be haald: -uchtgeweer - groep A: 1 G. H. Paal ■nan 129 pnt. 2 J. van Asselt 123 pnt. H- J- Nekkers 121 pnt. 4 G. J. Schuppert 119 pnt. 5 G. Koopman 113 >nt. 6 G. A. Haverslag 107 pnt. 7- ran Haan 103 pnt. Groep B: 1 A. Paalman 109 pnt. 2 D. J. Nijendijk 105 pnt. Groep C: 1 E J. Grootentraast 115 ont. 2 A. J. Bieleman 99 pnt. 3 H. J. Bekkemens 88 pnt. 4 F. J. Sluiter 86 "•nt. 5 J. C. Lamping 75 pnt. LuchtpistoOl: 1 H. J. Nekkers 46 'nt. 2 J. van Asselt 37 pnt. (1 x 10). i G. Koopman 37 pnt 4 G. J. Schuo- oert 36 pnt. 5 D. J. Nijendijk 35 pnt..' 6 A. J. Bieleman 33 pnt. (1 x 8). 7 A. Paalman 33 pnt.. 8 Jan Haan 32 J pnt.. 9 G. H. Paalman ".1 pnt. 10 G. I A. Haverslag 26 nnt. U r. .1. Sluiter i 24 pnt. 12 G. J. Sluiter 20 pnt. de rust tot 1 doelpunt beperkt. Na de thee moest men nog 2 treffers toe staan maar Blauw Wit vocht ener giek terug en liep in tot 3-2. In de allerlaatste minuut was r zelfs nog heel dicht bij gelijk spel toen een harde kogel buiten bereik van de doelman tegen de lat ketste BI. Wit bl - Nijverda; bl Met een straffe wind in de rug ging Bl tegen Nijverdal vlot van start met soms heel mooie combinaties. Na goed doorzetten van Henk Dasse- laar werd het in de 30ste minuut 1-0 en dit werd ook de ruststand. Vrijwel direkt na de rust werd door Nijverdal gescoord uit een verre uit trap van de keeper (1-1). Blauw Wit kwam weer voor te staan door een mooie goal van Gerrit Stam maar in de 35ste minuut kwam Nij verdal weer langs zij. In de laatste minuten ging Blauw Wit er nog sterk tegenaan maar de volle winst kwam er niet uit. 31. Wit b2-DES b2 In deze zeer slechte wedstrijd heeft Blauw Wit B2 weer bewezen dat er nog heel veel te leren valt, wat be treft het vrijlopen, plaatsen enz Ook de keeper heeft nog veel te leren. Jongens we waren allemaal slecht tot bar slecht. De forse „opdoffer" van 7-1 spreekt duidelijke (voetbal)- taal. Trainen, trainen, trainen en dan ook allemaal komen. BI. Wit cl-SOS cl De betere ploeg van Blauw Wit Cl moest zaterdag weer ervaren dat kleine misverstanden er oorzaak van zijn dat een wc Istrijd wordt ver- 'oren. Vooral in de eerste helft was Blauw Wit de toonaangevende ploeg, maar goede scoringskansen bleven uit. Direkt na rust was het invaller Jan Hoekjen die een op maat gegeven voorzet van G. Aanstoot prachtig in kopte. Het was o ok de Blauw Wit keeper G. Bronsvoort die vooral na rust door enkele uitstekende reddin gen z'n aandeel in deze voorsprong had. Doordat de SOS-ers de zaken wat serieuer gingen aanpakken ■aakten de Blauwwjtten uit hur goe de spel. Een teve. l op buitenspel spe ende achterhoede, bleef een kwartier voor tiid rtaan. waardoor d° spits van SOP -'Heen kon doorgaan en dat betekende 1-1. Door een scheidsrechterlijke „dwa- M. van Avezaath en J. G. Nijland zich bereid om met de nog in functie zijn de bestuursleden van de supporters vereniging, de heren J. Smale, H. Bouwman en H. Stukkers, zich over deze vraag nader te beraden. Donderdagavond zijn de besprekin gen in het ontmoetingscentrum ..Meermanskamp" voortgezet en heb ben de heren Bouwman en Stuk ker zieh bereid verklaard met de ini tiatiefnemers een voorlopig bestuur te vormen om de vereniging weer op poten te zetten. De heer Smale was wegens militaire dienst verhinderd. Allen waren van mening, dat gepro beerd moet worden Holten een more le injectie te geven, opdat het kam pioenschap er deze keer uitkomt. Over de hernieuwde aanpak zal nog overleg worden gepleegd met het be stuur van de s.v. Holten en met de Jeugdcommissie. Het voorlopig bestuur werd als volgt samengesteld: voorzitter: H. H. Pieters, 2e voorzitter, H. Bouwman, secretaris, W. Beijers, 2e secretaris, II. Stukker, penningmeester, J. ten Velde, M. van Avezaath en J. G. Njj- land, leden. De eerste maatregelen die werden genomen waren, dat er zondag een supportersbus zal lopen naar de wed strijd tegen Roda in Deventer. Deze bus vertrekt om 13.45 uur van Meer manskamp. Mocht er onverhoopt een onvoldoende bezetting zijn, dan zal geprobeerd worden de liefhebbers met particuliere auto's te vervoeren vanaf het O A.D.-plein. Men kan zich opgeven bij het ontmoetingscentrum „Meermanskamp", telefoon 2099 en eventueel informeren of de bus door gaat. Besloten werd. dat de contributie van de supportersvereniging mini maal vijf gulden zal bedragen. Voor lopig zal een meer persoonlijke le denwerving plaats vinden. Later zal een grote actie worden ontketend. Om de kas te versterken zal op za terdag 21 december, in overleg met de jeugdcommissie een verkoopactie worden gehouden met vermoedelijk oliebollen voor de Kerstdagen. Als Lemelerveld op zondag. 8 decem ber. in Holten speelt, wil het voorlo pig bestuur 'n verloting organiseren. ling" kwam SOS vijf minuten voor tijd op 2-1 en dit werd ook de eind stand. Jammer op zo'n ongelukkige wijze te verliezen. BI. Wit c2-e Zweef c3 Tegen een erg verzwakte tegenstan der (slechts 8 spelers) is hef C2 ge lukt om de eerste 2 puntjes binnen te halen. Met de rust was het 2-0 door mooie doelpunten van Kolkman en John Vogelv. Na de rust schoot Gerrit Schalk nog twee keer raak en zo won Blauw Wit royaal met 4-0. BI. Wit dl-SVVN dl Blauw Wit heeft de thuiswedstrijd 'ogen SVVN. een van de kanshebbers voor het kampioenschap. verloren met 5-0. Bij de rust bleef de schade mede dan zij het goede werk van de doelman tot 2 doelpunten beperkt. In de 2e helft ging Blauw Wit in de aanval en wist zich enkele kansen te sevheppen SVVN was technisch be ter en won tenslotte mejt 5-0.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 7