Goed herstel van Holten tegen Kampen (1-3) Goede resultaten jeugd SV Holten Blauw Wit klopte Den Ham (3-1) Z# speelden Blauw Wit-pupillen Hockey-nieuws Tonnie Beldman met Springfield was bijzonder snel i BATO-dames speelden gelijk Uitslagen en resultaten lagere senioren S.Y. „Holten" Programma SY „Holten Programma Blauw Wit BATO I won van RIYO III HOLTEN THUIS TEGEN OVER WETERING Hervatting gymnastieklessen Den Ham 5-B1. Wit 5 1-2 BI. Wit 2-DES 8 3-2 DES 5-B1. Wit 3 0-1 Zulplien - Holten 5-5 SV „Eendracht" VOLLEYBAL Ned. Kampioenschappen Ponyclubs Bridgewedstrij d B.C. ..Holten" MOOI SUCCES PONYVIERTAL .VriöTidoiikrjng SV Holten?" BLAUW WIT NAAR DAARLERVEEN 'Vrijdag 8 november 1974 Na de nederlaag tegen Broekland heeft onze plaatselijke favoriet zich in de moeilijke uitwedstrijd tegen Kampen uitstekend hersteld, door met een verdiende 3-1 zege huis waarts te keren. In het eerste kwartier was Holten beduidend sterker, doch de achter hoede van Kampen wist steeds op tijd goed in te grijpen en verplaat ste het spel voortdurend met lange trappen, die zeker niet van gevaar ontbloot waren. In de 15e minuut los- Zondag speelt Holten na twee uit wedstrijden, thuis tegen Sportclub Overwetering, een niet geheel onbe kende tegenstander voor de rood zwarten. Het vorig jaar ontmoette Holten deze ploeg op het Hooipluk- kerstoernooi in Lochem. Toen won nen onze jongens met 3-1. Het is ech ter oppassen geblazen want uit de laatste 5 wedstrijden behaalde de ploeg uit Olst 8 punten. Daar echter ook Holten zich afgelo pen zondag prachtig herstelde na de nederlaag tegen Broekland kunnen we deze wedstrijd toch wel met enig optimisme tegemoet zien. Het zal in ieder geval niet aan onze supporters liggen, die weer in grote getale aan wezig zullen zijn. Zo ons ter ore kwam wil de supportersvereniging, die nog altijd bestaat zich weer nieuw leven inblazen. Destijds toen Holten promoveerde naar de KNVB had de ze vereniging met o.a. organiseren vervoer (supportersbus) verlotingen en andere actie's een groot aandeel In deze promotie. Dit seizoen lijkt ons zeer geschikt om weer activitei ten te ontplooien. De selectie bestaat uit de volgende spelers: G. Paalman, B. Breukink. A. Reylink, A. Dekker. H. Brons voort, J. Veneklaas. S. Krikke, W. Schooien, G. Oolbekkink, B. Knapen, H. Kalfsterman enJ. W. Dekkers. te hun rechtsbuiten een goed hard schot, dat door doelman Breukink tot hoekschop werd verwerkt. Na 20 mi nuten spelen kwam Johan Veneklaas op links goed door, doch zijn strakke voorzet werd door de keeper vallend gestopt. Reeds 3 minuten later was er een prachtige 1-2 combinatie tus sen Krikke en Schooien, waarbij het schot van laatstgenoemde net o de lat ging. Na ruim een half uur spelen, treuzelde de Kampen achter hoede met het wegwerken van de bal, waarbij Bronsvoort alleen voor de doelman verscheen, die goed uit zijn ,,hok" kwam en z'n ploeg voor een achterstand behoedde. Het was ech ter uitstel van executie, want in de 39ste minuut slalomde Henry Brons voort door de Kampen-achterhoede, waarbij hij eerst aan z'n shirt werd vastgehouden, doch in het bezit van de bal bleef, maar, in tweede instan tie fors in het strafschopgebied werd aangevallen. De hiervoor terecht door scheidsrechter van Daalen toe gekende strafschop werd door An- dré Dekker wel hard, maar niet al te zuiver ingeschoten (0-1). Reeds 2 minuten later besloot Sjoerd Krikke een goed opgezet midden- veldsspel met een schitterend schot uit de tweede tijn in de bovenhoek, doch dit doelpunt werd niet, toege kend wegens hinderlijk buitenspel, hetgeen in onze ogen een aanvechtba re beslissing was. Ruststand 0-1 voor Holten. Na de thee had Holten de wind mee en reeds na 3 minuten gaf Bert Kna pen een schitterende doorlooppass op Bronsvoort, doch de uitlopende kee per redde goed. In de 5e min. kwam rechtsback Wim Dikkers goed op en wilde een hoge voorzet geven, waar bij de bal voor in 't doel belandde en tot grote vreugde van de Holtense aanhang liet de Kampen doelman de bal door z'n handen in het doel glip pen en leidde Holten met 0-2. De Holtenaren gingen toen te sterk in de aanval, waarbij in de 14e mi nuut de dekking niet sloot en hiervan profiteerde midvoor Karei Klooster uitstekend en scoorde onhoudbaar in de uiterste hoek (1-2). Deze tegenslag werd spoedig over wonnen, want reeds 3 minuten later werd Johan Veneklaas op rechts in vrije positie aangespeeld en snelde op het Kampen doel af. In het straf schopgebied werd hij echter zeer ruw van de bal gezet en ook nu weer wees de scheidsrechter naar de stip. Door een tactische greep van trainer den Dekker werd Schooien met het ne men van deze penalty belast en hij scoorde onhoudbaar via de paal (1-3). Holten speelde hierna een gewonnen wedstrijd en had met enig geluk de score nog wel wat kunnen opvoeren doch de grote aanhang welke aan wezig was met een extra-bus en ve le particuliere auto's was al lang met deze stand tevreden. In de 25ste mi nuut schoot de goed spelende Herman Kalfsterman net langs het doel, even als Johan Veneklaas in de 40ste mi nuut. Vlak voor 't eindsignaal kwam Schooien netjes door de vermoeide verdediging van Kampen maar zijn op maat afgegeven voorzet werd door Bronsvoort tegen de keeper geknald. Door de nederlaag van Lemelerveld tegen Heracles, heeft Holten weer alleen de leiding genomen, doch a.s. zondag wacht hun de moeilijke thuis wedstrijd tegen Sportclub Overwete ring, waarbij uiteraard de Holtense aanhang weer aanwezig zal zijn om de Rood-Zwarten aan te moedigen. De stand in 4H is thans als volgt: Holten 9 7 i 1 15 20- 6 Broekland 9 5 3 1 13 16- 9 Lemelerveld 8 5 2 1 12 16-10 Roda 9 5 2 2 12 20-15 Spel. Overwetering 9 5 0 4 10 17- 8 Heracles 9 4 1 4 9 13-16 UD 9 4 1 4 9 15-18 Kaalte 8 2 3 3 7 10-11 Kampen 7 2 1 4 5 10-13 Sallandia 7 1 3 5 5 12-22 Wesepe 8 1 1 6 3 5-17 USV 8 1 0 7 2 12-21 Op verzoek van het bestuur van de s.v. ,,BATO" delen wij mede dat de lessen van de afdeling Gymnastiek i.v.m. verbouwing van het gymlo kaal aan de Tuinstraat niet eerder kunnen beginnen als op maandag 11 november. 33 SENIOREN HoltenOvérwetering 2.30 u. NEO 2Holten 2 10.00 u. vertrek 9 u. Holten 3Haarle 3 10 u. Langeveen 3Holten 4 10.30 u. ver trek 9.00 u. Holten 5Luctor 8 10 u. MVV 5Holten 6 11.45 u. vertrek 10.45 u. Holten 7Nijverdal 3 10 u. Delden 4Holten 8 10 u. vertrek 9 u. Holten 9—SOS 4 10 u. SDOL 6—Holten 10 10.30 u. vertrek 9.30 u. JUNIOREN GFC AlHolten Al 1.20 vertrek 12.45 u. Holten BI—De Zweef BI 2.45 u. Excelsior B3Holten B2 1.00 u. ver trek 12.15 u. Holten Cl—SDOL Cl 3.00 u. Holten C3Excelsior C4 1.45 u. Haarle DlHolten Dl 2.30 u. vertrek PUPILLEN Enter Vooruit ElHolten El 11 u. vertrek 10.15 u. Holten E2Excelsior E3 9.30 u. Holten E3Excelsior E5 10.15 u. Vesos F1Holten F1 10 u. vertrek 9.15 u. De Zweef F2Holten F2 11 u. ver trek 10.15 u. Vesos F2Holten F3 11 u. vertrek 10.15 u. De elftallen A2, C2 en F4 zijn vrij- Kelten 2 - PH 3 0-0 Een wedstrijd dus die net zo eindig de zoals ze begon. Hoewel PH het bes te van het spel had gelukte het de koplopers, niet om de volle winst mee naar Almelo te nemen. Het bes te van het spel wil eigenlijk zeggen de bal op 't natte veld meer over gro tere afstanden te spelen en niet te kort te houden. Weliswaar had Gierman, die alleen voor de keepèr verscheen in de 7e mi nuut, de kans om de score te openen. Jamme? genoeg verdween de bal naast het doel. Kort voor rust bles seerde doelman Scheperman zich-en zo moest Stopper Soer kort na rust de plaats onder de lat innemen. Hij deed dit werk prima, evenals veldspe- ler Evert Mol, die de rechtsbuiten plaats bezette. Laatstgenoemde kreeg ook nog een fraaie kans om 1-0 te laten aantekenen, maar ook hij faalde. Met deze 0-0 kunnen beide partijen vrede hebben. Kelten 10 - Haarle 5 3-4 In een van roodzwarte zijde goed gespeelde wedstrijd verloor het 10e elftal met 4-3 van Haarle 5. In het begin leek het er niet op dat de ne derlaag zo klein zou zijn. Na 20 mi nuten was de stand reeds 0-3. Na de pauze kwam een herboren team het veld in. Tien minuten voor tijd werd de stand 2-3 door doelpunten van Vincent en Baltus. Iedereen dacht toen aan een gelijkspel, maar door een doelpunt van Haarle ging de ze illusie verloren. Vlak voor tijd scoorde Vincent met een strafschop 4-3. De leiding was bij M. baltus in goede handen. 55 WW 6-Kelten 5 1-5 Door deze laatste wedstrijd van de eerste helft der competitie in de vol le win9t om te zetten is Holten 5 „pe riodekampioen" geworden met een relatieve voorsprong van drie punten op de grootste concurrent RKSV 2. De als lastig tegemoet geziene wed strijd tegen het veteranenelftal van WW is achteraf nogal meegevallen. Slechts het eerste kwartier hebben de ivWegdammers" kunnen domine ren, en het zag er voor- Holten dan al direct niet rooskleuriguit toeiu reeds in de 6è minuut Hofmeier een afstandsschot losliet van plm, meter dat onhoudbaar achter doel man Beltman in het net verdween.' Even laler schoot de WWV-rechts- buiten nog op de paal maar gelei delijk nam Holten het initiatief over wat resulteerde in de gelijkmaker uit een kopbal van H. Biesters uit een prachtig genomen hoekschop van T. W. KI. Velderman. Aangemoe digd door veel supportsters gingen de Roodzwarten door en even later stond het 1-2 uit een prachtige kop stoot van G. Bannink. Het werd zelfs nog 1-3 vlak voor rust toen de gehele WW verdediging bleef staan voor buitenspel waarvan A. Boode dank baar profiteerde en onhoudbaar in schoot. Hiermee was het laatste verzet van de WVV'ers gebroken, Na rust kon Holten in de slotfase nog uitlopen tot 1-5 door twee doel punten van H. Biesters. Een geheel verdiende overwinning voor Holten 5 dat vooral conditioneel veel sterker was dan WW 6. BI. Wit el-Holten c1 1-2 In deze gelijkopgaande wedstrijd kwam de overwinning terecht bij de ploeg met het meeste geluk. Het veldspel van Blauw Wit was beslist beter, maar met de scoringskansen werd zeer slordig omgesprongen. Ge lukkig voor Holten en jammer voor de jongens van Blauw Wit. Aan de an dere kant veroorloofde Holten 't zich om een strafschop te missen. Een strafschop die door de uitstekend lei dende scheidsrechter was toegekend wegens het van achteren aanvallen in het penaltygebied. Al met al een leuke en zeer sportieve wedstrijd. A.s. zaterdag ontvangt Holten om 3 uur SDOL uit Luttènberg. Enter b1-Ho!ten bi 0-3 ENTER BI—HOLTEN BI 0-3 Een met goede inzet spelend Holten, pakte beide wedstrijdpunten in En ter. Door de goede combinaties en sa menwerking van het middenveld en achterhoede kon de rust met een ma gere 1-0 voorsprong worden ingegaan. Na de thee kreeg Enter de gelegen heid om terug te komen, doordat het middenveld soms te enthouasiast aan viel, maar deze aanvallen werden uit stekend geklaard' door onze doelver- dediger. Door enkele goed opgezette aanvallen kon Holten nog tweemaal scoren. Eindstand 3-0 voor Holten. Het bleek al weer duidelijk dat het maken van weinig overtredingen het spel ten goede kwam. DES d1-Ho!tsn d1 1-2 In een spannende wedstrijd heeft Holten Dl twee kostbare punten be haald. Vanaf het begin werd er voor geknokt om een goed resultaat te behalen. Er werd goed samenge speeld', vooral de vleugelspelers wer den er in betrokken. Uit één der aan vallen scoorde de linksbuiten na een misverstand in de DES achterhoede. Door deze voorsprong raakte men nog meer geïnspireerd. DES probeerde nog verandering in de stand te bren gen maar de verdediging was deze middag niet te passeren. Nog voor rust werd het nog 2-0 voor Holten door goed doorzetten van wederom de linksbuiten, die deze middag sterk speelde. Na rust hetzelfde spelbeeld maar een uitdagend spelend DES, dat de achterstand slecht kon verdragen kwam door een scheidsrechterlijke dwaling toch nog op 2-1 maar verder liet Holten het niet komen. Ook de wedstrijd konden de DES-spelers zich-niet beheersen. A.s. zaterdag de uitwedstrijd tegen Haarle. Holten el-GFC e1 7-0 In deze eenzijdige wedstrijd heeft Holten El een gemakkelijke overwin ning behaald. Vanaf de aftrap ging El meteen in de aanval en dankzij 'n paar goede aanvallen was het bij rust al 3-0. Na rust een steeds beter voet ballend Holten en GFC moest terug in de verdediging. In de aanval draaide de doelpuntenmachine weer ouderwets wat resulteerde in nog viei doelpunten. Al met al een zeer goe de wedstrijd van El. A.s. zaterdag uit tegen Enter Vooruit El en wanneer het elftal eenzelfde inzet en menta liteit laat zien als tegen GFC dan zit er zeker een overwinning in. Ho'ten f 1-SC Rijssen fl 4-0 Holten Fl heeft ook in de tweede wed strijd tegen Sp. Rijssen Fl de beide punten thuis gehouden. In een door de beide ploegen slecht gespeelde wedstrijd bleek, dat de voorhoede van Holten zoveel ontzag inboezemde dat praktisch het gehele elftal van Sp. Rijssen voor de doelmond ging „han gen", zodat het een bijna onmoge lijke opgave was om door deze muur heen te komen. Voeg hierbij, dat de meeste< spelers te zelfzuchtig en te slordig waien, dan is de eindstand van 4-0 in het voor deel van Holten snel verklaard. Holten £2-SC Lemele fl 2-0 Door een goed gespeelde wedstrijd hebben de F2-pupillen van Holten laten zien, dat ze voor geen enkele te genstander banb hoeven te zijn. Door een prachtige kopbal van de Holtense spits werd het voor rust 1-0. .Na de rust steed's hetzelfde beeld, een aanvallend Holten. Uiteindelijk werd het 2-0 na een prachtige solo van weer dezelfde spits. Blauw Wit heeft zaterdagmiddag op „Meermanskamp" een verdiende 3-1 zege behaald op het in het vorig seizoen uit de 4e klasse v.d. KNVB gedegradeerde „Den Ham". Het eerste kwartier leek het hier alles behalve op want de gasten trok ken meteen flink van leer en de Blauw Wit achterhoede had verster king nodig om schade te voorkomen Doelman Frans van Gennep werd in deze beginfase meteen op zijn kwa liteiten getest doch hij leverde prach tig werk bij harde schoten van de midvoor en rechtsbinnen. Toen de Hammerstorm wat geluwd was, kreeg Blauw Wit kans om in de aanval te gaan en plm. 10 min. voor rust schoot Jan Verveda uit een zui vere voorzet van Labobar rakelings naast. Vlak daarop werd Anton Beid- snijder onreglementair afgestopt en de zeer goed leidende scheidsrech ter van der Maat gaf een vrije schop die door Labobar precies op het hoofd van Jaap Thalen werd gedeponeerd, die"met een kopbal de doelman kans loos liet (1-0). Vlak voor het „theesignaal" kwam Blauw Wit op 2-0 door Nico Labobar die een foutje in de verdediging (on zuiver terugspelen) zeer attent af strafte. De grensrechter vlagde voor een overtreding (bal met de hand ge speeld) maar de arbiter had dit niet geconstateerd en bleef het houden op de middenstip. In de 68ste minuut liep Blauw Wit uit tot 3-0. Gerard Koop man speelde vanuit de achterhoede naar Labobar die, na enige Hamme- naren in de luren te hebben gelegd de bal op maat afspeelde aan Jan Ver veda die met een keihard schot van plm. 20 meter in de rechterboven hoek geen schijn van kans gaf (3-0). Blauw Wit ging het toen wat kalmer aan doen en Den Ham kreeg kansen om in te lopen. Met nog tien minuten te gaan, werd een van de aanvallers net buiten de 16 meter door Lande- weerd wat al te onzacht afgestopt, en dit betekende een vrije schop die; zeer hard genomen door van Gen nep subliem werd gestopt. Henk Nijsink redde plm. 4 minuten voor tijd de eer voor z'n club. Als ploeg toonde Blauw Wit, in deze wedstrijd veel meer ijver en vecht lust. Bert Schipper en Jan Verveda die dit seizoen van de junioren Over stapten en Richard Beldman en Ge rard Koopman (A-junioren) haalden allemaal een ruim voldoende. Blauw Wit 5 heeft in Den Ham tegen het vierde van Den Ham een goede wedstrijd gespeeld. De beide partijen waren volledig aan elkaar gewaagd en de ploeg die het meeste geluk had, pakte tenslotte de beide puntjes. Blauw Wit handhaafde zich door de ze zege in de middenmoot. Zaterdag middag speelt het vierde in Vriezen- veen tegen DETO 7. We houden het op een gelijkspel. Tegen koploper DES 8 heeft Blauw Wit 2 alles moeten geven om de beide puntjes thuis te houden. De veteranen, die in snelheid tekort kwamen vochten als leeuwen, demon streerden verbluffende' staaltjes van techniek en het lukte hen bij vlagen Blauw Wit volledig onder druk te zetten. Blauw Wit kreeg bij snelle uit vallen droomkansen o'm een voor sprong te nemen doch; de voorhoede faalde volledig. Het werd tenslotte toch een 3-2 over winning maar een feit om over naar huis te schrijven was het beslist niet. H. Paalman, rij Aanstoot en Jan Willem Manenschijn zorgden voor de treffers. Bij DES speelde o.a. Hog mee Herman Zwiers (oud-international) en hij was ondanks z'n 51 jaar nog goed voor voor een prachtig doelpunt. Een hard schot van zeker 20 meter dat doel man Gert Paalman alleen maar ge hoord kan hebben. Zaterdag (9-11) speelt het tweede om 11.00 u. in Nijverdal tegen kampioens kandidaat SWN 5. Om tot winst te komen zal er heel anders aangepakt moeten .worden! Blauw Wit kreeg in Nijverdal te maken met een ploeg die bereid was tot op de bodem van haar kunnen te gaan in een sportieve wedstrijd die door Blauw Wit met 1-0 werd ge wonnen. Deze ene treffer van van Gils was voldoende voor de handha ving op de bovenste plaats. Senioren Daarlerveen 1Blauw Wit 1 2.30 u. vertrek 1.15 u. SVVN 5Blauw Wit 2 11.00 u. ver trek 10.00. Blauw Wit 3—MVV 2 11.00 u. Blauw Wit 4Deto 7 11.00 u. Blauw Wit 5 is vrij. Junioren Sp. Rijsen Al—Blauw Wit Al 2.45 u. vertrek 2.00. Blauw Wit BINijverdal BI 2.45 u. Blauw Wit B2—DES B2 1.00 u. Blauw Wit Cl—SOS Cl 3.00 u. Blauw Wit C2—De Zweef C3 1.30 u. Blauw Wit Dl—SVVN Dl 1.45 u. Pupillen Blauw Wit El—Nijverdal El 10.00 u. Blauw Wit F2Nijverdal E2 11.00 u. Blauw Wit E3—SDOL E3 10.00 u. Nijverdal Fl—Blauw Wit Fl 10.00 u. vertrek 9.15 u. Blauw Wit F2—SDOL F2 11.00 u. Blauw Wit F3Excelsior F3 11.00 u. Nijverdal F2—Blauw Wit F4 11.00 u vertrek 10.15 u. DES bi - BI. Wit bi U Blauw Wit moest aantreden tegen de sterkste tegenstander uit haar afdeling en dit was bij het betreden van het veld duidelijk te merken. De spelers waren duidelijk angstig voor hun tegenstander. Reeds na 5 minu ten scoorde DES het eerste doelpunt. Dit gaf het zelfvertrouwen opnieuw een deuk. DES maakte hier goed gebruik van en liep uit tot 3-0. Dit was ook de ruststand. Na rust ging het wat beter met Blauw Wit en er kwam meer lijn in het spel. Toch liep DES uit tot 5-0. Bij Blauw Wit werden toen eindelijk de zaken wat serieuzer aangepakt wat resul teerde in 2 doelpunten, waardoor de uitslag een beetje dragelijker werd. Een verdiende overwinning voor Des. en een slechte wedstrijd van Blauw Wit. Wil BI een rol mee blijven spelen dan zal er uit een heel ander (voetbal) vaatje getapt moeten worden. BI. Wit cl-Holten cl 1-2 In een wedstrijd, waarin de geluk kigste ploeg won. heeft Blauw Wit het betere spel getoond. Hoewel ze al na 10 min. door 'n dubieuzz goal met 1-0 achter stonden, bleven ze goed doorgaan. Direkt na de rust ging Wil- co Schipper alleen door en scoorde 1-1. De Blauw Witters bleven aanval len maar de afwerking was slortig. Vijf minuten voor tijd kon Holten we gens een misverstand in de achter hoede de winnende goal scoren. BI, Wit cZ-Excelsior c4 0-6 De eerste wedstrijd in de nieuwe klasse betekende voor C2 een forse nederlaag. In het_ begin werd er nog vrij aardig gespeeld, door toen Enter heel fortuinlijk op 1-0 kwam, was het met Blauw Wit afgelopen. Rust 0-4. In de 2e helft liep het wel wat beter en bleef de schade beperkt tot 2 tref fers. Een verdiende 6-0 zege voor de Rijssense jongeren. BI. Wit dl-Enter dl 0-2 In de ontmoeting van Blauw Wit Dl tegen Enter Dl is het niet gelukt om de punten thuis te houden. Gedu rende de eerste helft zag het er naar uit dat dit wel degelijk mogelijk was totdat er enkele minuten voor rust gescoord kon worden door Enter. Na de rust kon Blauw Wit geen vuist meer maken, zodat Enter kon blijven komen. Tijdens één van deze aanval len werd er toen door de achterhoede een fout gemaakt (eigen doel) waar door het 2-0 werd voor Enter. Deze wedstrijd die oorspronkelijk in Zutphen gespeeld zou worden, is door de slechte toestand van het terrein aldaar verzet naar Holten. Zutphen startte zeer sterk en door hun snelle combinaties stonden ze dan ook al na 20 min. met 3-0 voor. Holten kreeg echter meer greep op het spel en via drie strafballen ging de strijd gelijk op. Zutphen scoorde uit een strafcomer 4-3. Holten had het antwoord klaar en Jan Heijnis maak te de stand weer gelijk. Het hield nog niet op. Zutphen brak weer door: 5-4. Vlak voor het einde scoorde G. v. Loenen zijn vierde doelpunt in de ze wedstrijd. Eindstand 5-5. Al met al een snelle en aantrekkelij ke wedstrijd, die gezien de hoge classering van Zutphen in de compe titie zeker niet in Holtens nadeel was. Heren II verloor met 1-6 van DKS. Het was jammer genoeg een har de wedstrijd, die weinig met hockey of sportiviteit te maken had. Meisjes B verloor met 8-0 van het sterke PW en Jongens B won met 3-1 van DKS-B3. Wedstrijd-programma Zaterdag 9 november om 15.00 u. Bully B3Meisjes BI. Jongens BI heeft een vrije dag. Com binatie heren Holten speelt om 14.30 u. uit in Deventer. Op zondag hebben beide herenelftal len vrij voor de bietenoogst. Bij de in zaal „Vosman" door de Hol tense Schietvereniging „Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden werden de volgende re sultaten behaald: Groep A: 1. G. H. Paalman 124 p., 2. G. J. Schuppert 122 p., 3. H. J. Nek kers 120 p., 4. G. A. Haverslag 106 p. (1 x 10), 5. G. Koopman 106 p. (O x 10). Groep B: 1. G. J. Sluiter 116 p., 2. D. Jansen 115 p., 3. A. Paalman 108 p., 4. A. Schuppert 107 p., 5. D. J. Nijendijk 103 p. Groep C: 1. E, J. Grotentraast 102 p., 2. H. J. Bekkernens 96 p., 3. A. Pekkeriet 93 p., 4. A. Bieleman 83 p. (1 x 10), 5. J. Louwerenburg 83 p., (0 x 10). Luchtpistool: 1. G. Koopman 41 p., 2. H. J. Nekkers 39 p., 3. G. H. Paalman 37 p., 4. A. Schuppert 36 p., 5. G. J. Schuppert 33 p. (1 x 10), 6. G. J. Sluiter 33 p. (0 x 10). Bato trad dinsdagavond op „oor logssterkte" aan tegen medekoplo per Rivo III. Het volledige team met wisselspelers was aanwezig. De le set had een nerveus begin met veel opslagwisselingen en weinig punten. Eerst werden deze punten eerlijk gedeeld maar daarna kwam de ploeg uit Rijssen voor met 12-7. Enkele .„hartige" woorden van de aanvoerder in de gevraagde time-out brachten het keerpunt in de set en in feite ook in de 'wedstrijd. De 12-7 ach terstand werd omgezet in een winst van 12-15, mede door een goed slui tend blok en afwissling in de aan val van Bato. De tweede set was heel gemakkelijk voor Bato, 4-15. De Rivo ploeg was ontgoocheld en werd volledig afge troefd. In de derde set probeerde Ri vo het nog een keer, maar Bate liet het niet verder komen dan een ach terstand van 9-6. Daarna werd orde op zaken gesteld en won Bato de set met 9-15 en daarmee de wedstrijd met 3-0. Geen wonder dat de stemming aan de bar in de Reggehal na afloop opper best was. Volgende wedstrijd vrijdag 15 novem ber om 20.00 uur tegen Z.M.V.V. II. Bij de zaterdag jl. gehouden Ne derlandse Kampioenschappen voor Ponyequipes, waaraan door enkele plaatselijke ruiters en amazones werd deelgenomen leverde Tonnie Beldman met Springfield veruit de beste prestatie. Met een puntental van 371 1/4 kwam hij in het individuele klassement in de Cat. A-B veruit op de eerste plaats en in het individuele klassement al le categorieën op de 2e plaats, ach ter een deelnemer van de winnende equipe van de P.C. Nimmerdor, (D. Spoel). De Bergruitertjes uit Holten vielen, gezien de successen van de laatste tijd enigszins tegen, en eindigden ach ter de Oosterhofruiterstjes (6e) en achter De Hagmolenruitertjes uit Bentelo (7e), op een alleszins eervol le 8e plaats. Bij deze wedstrijden waarbij een to taal telling wordt verkregen, door de punten van de dressuur» de cross country en het springen bij elkaar te tellen, heeft de cross wel de doorslag gegeven. De ruitertjes uit Amersfoort van de Pony Club Nimmerdor zijn als equi pe zeer moeilijk te verslaan en slechts een enkele pony-ruiter uit onze omge- 1. Heren Meijer en Dekker 65.28 pet. 2. heren Goorman en Groot Obbink 56.94 pet., 3 heren Van Zoest en Grobben 56.94 pet., 4. heren Spij ker en Disbergen 47.22 pet., 5, heren Dijkstra en Bontje 44.44 pet., 6. hr. en mevrouw Witzcnburg 41.67 pet., 7, hr. en mevrouw Sawade 37.50 pet. STAND Na 10 WEDSTRIJDEN: 1. heren Meijer en Dekker 58.31 pet., 2. hr. en mevrouw Rustebiel 52.48 pet., 3. heren Iddekinge en Geerestein 52 pet., 4. heren Spijker en Disbergen 51.95 pet., 5. dames Witzenburg-van Veen 50.62 pet., 6, he ren Dijkstra en Bontje 50-17 pet., 7. heren van Zoest en Grobben 49.49 pet., 8. heren Hanenburg en Bogaard 49.46 pcV, 9. heren Goorman en Gr. Obbink 45.77 pet., 10 hr. en mevrouw Sawade 39.89 pet. Afgelopen zaterdag speelden de Ba- to-dames tegen het Hengelose „Aris- toi". Om aansluiting bij de koplo pers te krijgen, moesten de Holtense dames deze wedstrijd winnen. In de eerste set begonnen de Holten se dames wat mat en moesten het dan ook duidelijk hebben van de fou ten van hun tegenstander. Toch werd deze set door Bato gewonnen met 15-8. In de tweede set werd er feller door de Bato-dames gespeeld. Er werd meer aangevallen en ook verdedigend ging het stukken beter. Anke Meer man was met prachtige duiken be slist de grote uitblinkster. Maar ook de Hengelose dames kwamen beter in hun spel. Het werd een gelijkop gaande strijd, die ,',Aristoi" uitein delijk op haar naam zette met 15-17. In de derde set werd er door de Ba to-dames aanvallend en overtui gend gespeeld. Dit resulteerde in een winst van 15-10. Nu moesten de Holtense dames de vierde set nog winnen om de zo begeerde twee pun ten in de wacht te slepen. Maar het spelbeeld veranderde totaal. De Ba to-dames raakten de greep op het spel kwijt, waardoor de Hengelose da mes deze set wonnen met 15-1. De volgende wedstrijd wordt op zater dag 9 november in Nijverdal ge speeld. BI. Wit el-DES el 0-0 In een geweldige wedstrijd heeft El, koploper DES, van de volle winEt kunnen afhouden. Jammer voor de ouders die de wedstrijd dit maal niet konden bijwonen. Zij heb ben wel wat gemist, want met enor me inzet en goed technisch voetbal waren onze jongens volop in de run ning. Dankzij lange passes van met name Rudy van der Voet werd aan de voorhoede volop werk verschaft, terwijl de potdicht zittende achter hoede aan spelverdeling kon doen op een wijze waarop iedereen de gehele competitie reeds heeft zitten wach ten. Een doelpuntloze wedstrijd dat een machtig schouwspel te zien gaf! Excelsior e7-Bl. Wit e2 0-6 Als het ooit goed gelopen heeft met E2 dan was dat wel zaterdag tegen Excelsior. Al direkt na aanvang bleek dat het een leuke wedstrijd zou worden. Pim Boog opende de gco- re met het benutten van een penal ty, terwijl Ben Nijland maar liefst 3 doelpunten voor zijn rekening nam. Vlak voor het einde scoorde Seino Hoekjen en Theo Harting beiden nog éénmaal zodat een prachtig eindre sultaat van 0-6 in het voordeel van de Blauw Witters werd bereikt. En dat nog wel tegen Excelsior SOS e3-Bl. Wit e3 2-7 Na een paar weken op non aktife te hebben gestaan moest E3 het hoofd bieden aan het als ijzersterk bekend staande SOS, en dat nog wel in 'n uit wedstrijd! Maar ondanks de rust periode zat E3 binnen de kortste ke ren weerin het spel en opende al gauw de score. Echter na een opge-, lopen tegendoelpunt begon SOS enorm zwaar te drukken op de Blauw Wit verdediging, die, onder leiding van Wim Meijenhuis echter goed stand wist te houden, zodat de Blauw Witters de wedstrijd uitein delijk met niet minder dan 7-2 op hun naaim wisten te brengen. Een mooie en zeer verdiende overwinning! BI. Wit fl-Excel,sior fl 0-4 Blauw Wit heeft de thuiswedstrijd tegen Excelsior helaas met 4-0 uit handen moeten geven. Geen schan de overigens wanneer men bedenkt dat Excelsior een duidelijke koploper in die poule is. Dank zij zeer veel en goed werk van de Blauw Wit keeper werd een groter verlies voorkomen. Helaas speelde de Blauw Wit ver dediging een wat tekort spelletje zo dat de eigen voorhoede niet tot daden kon overgaan. Nou ja, volgende keer beter. SOS fl-Bl. Wit f2 2-1 Tegen het toch wel wat meer pro fessionele en wat hardere voetbal van de zijde van SOS waren de Blauw Wi ters nog niet opgewassen. Doordat nog voor rust SOS de stand mid dels een vrije trap op 1-0 wist te brengen, raakte Blauw Wit wat van de kook en kwam aan aanvallend voetbal dan ook niet meer toe. Ook na rust hield SOS het initiatief aan haar zijde. Hoewel Harry Kolkman de eerst wist te redden met een heel mooi doelpunt, zat een overwinning er dit maal niet in voor de Blauw Witters. Tonnie Beldman leverde met Springfieldschitterende pres taties op de Ned. kampioen schappen voor pony-equipes. ving was opgewassen tegen deze fu rieus rijdende amazones. Alleen Tonnie Beldman en Evelien ter Weele (van de Hagmolenruitertjes) bleven in hun spoor. Zaterdag 9 november is er in Wier den weer een samengestelde wed strijd waarvoor ook de Bergruitertje* en de Oosterhofruitertjes een uitno diging hebben gekregen. Op zaterdag 2 november werd door een viertal pony ruitertjes van de „Bergruitertjes" deelgenomen aan de Nationale Kampioenschappen „Veelzijdigheid" te Rijssen. Het vier tal dat bestond uit Pathicia van Ber- kel, Marike en Herm Robers en Jan Bronsvoort behaalde de achtste plaats van de in totaal 16 deelnemende ver eniging. Zeer eervol. Acht jaar geleden werd de suppor tersver. van de w „Holten" opge richt. Het ging in dat jaar erg goed met het eerste elftal. Als bekroning werd het kampioenschap behaald met promotie naar de „grote" KNVB. In de vierde klasse 'draaien de rood-zwarten goed mee. De sup portersvereniging heeft veel voor de vereniging gedaan, vooral in de eer ste jaren werd er erg veel werk verzet. De laatste seizoenen zijn er door steeds betere interne organisa ties en commissietaken veel werk zaamheden overgenomen, terwijl de nijvere kantinecommissie voor een groot deel voor de financiële proble men een oplossing wist te vinden. Het cluborgaan zorgde voor een goed verenigingscontact en de jeugdcom missie, met haar grote bestuur, nam veel activiteiten voor haar rekening. Daardoor is de supportersver. alleen eigenlijk nog achter de schermen werkzaam. Door de uitstekende re sultaten van Holten I is de belang stelling bij de thuis- en de uitwedstrij den dit seizoen erg groot. Daarom ia er a.s maandagavond 11 november om 20.00 uur in het Ontmoetingscen trum „Meermanskamp" een verga dering belegd, om te peilen of er mo gelijk voldoende belangstelling be staat de supportersvereniging een nieuw leven in te blazen. Wie weet, kan een „Vriendenkring sv Holten" het eerste elftal zoveel morele inspi ratie geven dat er een derde klas- serschap uit rolt! Daarom alle trou we „supporters" maandagavond ver zamelen- Daarlerveen zal zaterdagmiddag in eigen huis voor Blauw Wit een lastige partij zijn. De het vorig seizoen uit de 4e klasse KNVB gedegradeerde gastheren beschikken over een elftal dat er hard tegen aangaat en blijft vechten tot het einde. Blauw Wit spe lend als de afgelopen zaterdag tegen Den Ham 1 moet in ieder geval een puntje kunnen pakken. De wedstrijd die zal worden geleid door scheidsrechter J. Aalderink be gint om 2.30 uur (vertrek 1.15 uur). SOS f2-Bl. Wit f3 0-1 Na een rustpauze van 14 dagen ging F3 er zaterdag weer fris tegen aan. In de uitwedstrijd tegen SOS F2 liep het nieuwgevormde elftal ge smeerd. Hoewel SOS bijna niet ge vaarlijk kon worden bleef de ruststand 0-0. omdat het de Blauw Witters aan afmaken ontbrak. Na rust ech ter lukte het Dirk Jan Schuppert het enig en winnende doelpunt te sco ren. Hoewel Blauw Wit daarna con stant bleef drukken lukte het toch niet het doelsaldo verder te verho gen. Een welverdiende overwinning. Holten f4-BI. Wit f4 1-0 De eerste wedstrijd tegen Holten heeft een zeer interessant verloop gehad. Doordat beide ploegen wel haast even sterk bleken te zijn kreeg het publiek een prachtig heen en weer golvend veldspel te zien. Kort voor rust wist Holten het enige en winnende doelpunt te scoren. Tijdens de tweede helft was Blauw Wit en kele keren zeer gevaarlijk aan het schutteren voor het doel van Holten, maar zonder resultaat. Nadat het tweede Holtense doelpunt werd afge keurd wegens buitenspel, ontdekte het publiek dat Holten speelde met 12 jongens, hetgeeen echter bepaald niet opzettelijk was gebeurd. Ware dit niet het geval geweest dan zou een gelijkspel zeker tot de mogelijkhe den hebben behoord. Met iets meer geluk zit er de vol gende keer zeker wel een overwin ning in.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5