Holten in een matig duel gemakkelijk langs Sallandia Goede BATO start van I (heren) Plattelandsvrouwen bekeken wintermode Resultaten jeugd.SV „Heiten" Hockey-nieuws Nacht ooi Holten Blauw Wit-D.V.O. 1-3 Kalfsterman I (Holten) aan de leiding In elk huis tenminste één lid van 't Rode Kruis Vrouwen Mee-doen 7/ Progr SY amma Holten" Resultaten elftallen lagere senioren SY „Holten* Programma Blauw Wit HOLTEN NAAR BROEKLAND Volleybal Bridge wedstrijd Opnieuw overwinning voor BATO I (dames) SVZW 6-BI. Wit 3 1-2 Biljartbond Ons Genoegen Vrijdag 25 oktober 1974 In een voor het talrijke publiek weinig aantrekkelijke wedstrijd, heeft Holten geen fouten gemaakt tegen het in de onderste regionen verkeren de Sallandia. De uitslag 3-0 was dan ook geheel verdiend en had veel groter kunnen uitvallen indien de De- venfcerse ploeg vooral in de slotfase niet had blijven volharden in stug verdedigen en ,,weg in weg" voet bal. Zoals elke wedstrijd begon Holten met een enorm offensief wat al met een verwarring stichtte in de verde diging der geel-zwarten. Zo kon doel man Nol Jansen nog maar net een kopbal van de mee opgekomen G. Oolbekkink tot corner verwerken. Aan de andere kant leek B. Breu- Zondag de zware uitwedstrijd te gen Broekland dat tot afgelopen zon dag nog in de kop meedraaide maar de wedstrijd van de waarheid tegen Lemelerveld met 2-0 verloor. Het zal dan ook alles op alles zetten om Holten te verslaan om zo weer aansluiting te krijgen bij de kop groep. De selectie bestaat uit de vol gende spelers: Breukink, Veneklaas. Bronsvoort, Dekker, Krtapen, Krikke Oolbekkink, Schooien, A. Reylink, J- W. Dikkers, G. Scheperman en G. Paalman. Vertrek 13.15 per extra bus vanaf .Meermanskamp". Voor de volgende uitwedstrijd op zondag 4 november tegen Kampen het volgende: Supporters die per bus mee willen reizen moeten zich voor donderdag 1 november opgeven- in de kantine. Op het publicatiebord zal een lijst komen te hangen waar men z'n naam moet invullen. De bedoe ling i's n.l. om met twee extra bus sen te gaan tenminste bij voldoende animo. Ook kan men zich a.s. zon dag opgeven in de extra bu6 naar Broekland. 55- Senioren BroeklandHolten 2.30 u., 13.15. Holten 2—WW 2 10.00 u. De Zweef 4Holten 3 10.30 trek 9.45 u. Holten 4Luctor 3 10.00 u. Holten 5Nijverdal 4 10.00 u. BWO 9—Holten 6 10.00 u., 9.00 u. Holten 7Omhoog 4 10.00 u. GFC 5—Holten 8 10.00 u. Holten 9Tïaarle 6 10.00 u. .Holten 10 is vrij. Junioren AlHolten Al 3.00 'Rietvogels A; vertrek 2.15 u. Holten A2Enter A2 3.00 u. Holten Bi—Haarle BI 3.00 u. De Zweef B3—Holten B2 1.15 u., vertrek 12.30 u. Holten ClSp. Rijssen Cl 3.15 u. Vesos C2—Holten C2 2.00 u. vertrek 1.15 u. Holten Dl—De Zweef Dl 2.00 u. Pupillen WW El—Holten El 1.00 u., vertrek 12.15 u. RKSV El—Holten E2 10.00 u. vertrek 9.30 u. MW El—Holten E2 11.00 u„ vertrek 0.15 u. Holten Fl—Blauw Wit. F1 11.00 u. RKSV Fl—Holten F2 11.00 u., ver trek 10.30 u. SOS F2—Holten F3 11.00 u., vertrek 10.15 u. Holten F4Blauw Wit F4 10.00 u. Holten C3 is vrij. king deze wedstrijd 'n „makje" te hebben. In de 15e minuut leek Hol ten de score te openen doch de bal verdwene de voor Holten net aan de verkeerde kant van de paal toen H. Bronsvoort, op snelheid ge lanceerd alleen op het Sallandia doel afstormde. Dezelfde situatie deed zich voor in de 20e minuut met dit verschil dat de kleine Holtense spits- speler nu niet faalde. Onhoudbaar verdween het leer laag in de hoek achter doelman Jansen. Sallandia probeerde van alles wel om wat te rug te doen maar hun aanvallen wa ren vooral voor rust geheel onge vaarlijk en verder dan de 16 meter- lijn kwam men veelal niet. Een dui delijk voorbeeld hiervan was dat G. Oolbekkink steeds mee naar voren kon trekken en in de 25e minuut had hij met één van z'n gevaarlijke kop ballen bijna, succes. De dekpaal stond dit Holtense doelpunt echter nog net in de weg. De mooiste kans kreeg André Dekker nog toen hij op rechts doorbrak en van nog geen tien meter alleen voor de doelman keihard overschoot. Na de thee wilden de roodzwarten koste wat koste een tweede doelpunt forceren en het was in deze periode dat Sallandia had kunnen profiteren van het Holtense opdringen. Vijf mi- nuten na rust werd een misverstand in de Holtense verdediging bijna fa taal maar Breukink kon de bal nog net bemachtigen. Het bleef echter een gevaarlijke periode voor de Hol tenaren. In de 55e minuut liet de zwak leidende scheidsrechter door spelen toen de bal op hoogte duide lijk de doellijn van het Sallandia doel was gepasseerd bij 'n inzet van A. Reylink. Het spelpeil zakte ech ter met de minuut en het publiek kon pas weer opleven toen weer H. Bronsvoort in de 70e minuut uit een prachtige dieptepass van B. Knapen alleen voor het doel van Nol Jansen verscheen en vanaf de 16 meterlijn keihard en hoog inschoot (2-0). Het werd even later zelfs nog 3-0 toen een ongevaarlijk schot van André Dek ker door één der Sallandiabacks van richting werd veranderd. Dezelfde speler scoorde in de 80« minuut maar dit doelpunt werd te recht wegens buitenspel geannuleerd. G. Oolbekkink worstelde zich door de Sallandia verdediging en had een prachtige kans om door te gaan, maar hij zag André Dekker in een betere positie die alleen voor de doelman niet faalde maar zoals ge zegd' hij stond duidelijk buitenspel. Zo kwam al snel het einde aan een wedstrijd om snel te vergeten. Enter 2 - Holten 2 4-1 Het was bijzonder sneu voor de Holtense doelman en zijn mede strijders dat eerstgenoemde reeds in de derde min. blunderde. Het vergat de stuitbal te pakken of weg te slaan, wat een der Enterse voor- waartsen dankbaar benutte om de bal in het Holtense doel te prikken (1-0). Er kwam echter weer hoop toen Gierman 1-1 liet aantekenen. Kort daarop dacht men dat W. Reij- link zou scoren, maar zijn harde schot ging naast. Er waren toen 12 min. gespeeld. Het veldspel der rood zwarten was ontegenzeglijk beter ver zorgd dan dat der Entemaren die echter met hoge en verre ballen het middenveld versloegen, maar niette min verwarring stichtten. Jammer dat 3 minuten, voor de pau ze Enter de stand op 2-1 bracht. Dit 2e doelpunt kwam voor Holten op een zeer ongelukkig moment, evenals het derde, dat in de tweede minuut reeds gescoord werd. Men probeerde rustig uit te verdedigen, maar toch kwam de bal voor een Enters been. De „ei genaar" knalde de bal onhoudbaar van 16 meter in de bovenhoek. Onge veer 3 minuten voor tijd kon Enter de zege veilig stellen door nog een vier de treffer te laten aantekenen. Al met al iets geflatteerd, maar laten we ons zondag a.s. tegen WW weer herstellen. Enter 5 - Holten 5 2-5 Ook in de altijd lastige uitwed strijd in Ènt.er is Holten 5 ongeslagen gebleven. Vooral voor de rust wer den de Enternaren bii vlagen geheel overspeeld, wat dan ook resulteerde in een 0-3 ruststand door doelpunten van G. Arfman en H. Biesters. Doel man Johan Braamhaar van Enter was de beste man bij de Roodwitten en voorkwam dan ook vooral voor rust enkele zeker schijnvnde doel punten. Al meteen na rust liet Biesters z'n derde doelpunt aanteken toen de En ter verdediging blunderde. Holten verslapte hierna en voordat men dit pas besefte was de stand 2-4. De slot fase was echter weer voor de rood zwarten en 'n enorm offensief werd met nog één doelpunt gescoord door invaller G. Eannink, bekroond. Holten 8 - Hector 6 0-3 Holten 8 speelde zondag tegen kop loper Hector. Voor de rust werd er van beide kanten niet slecht ge speeld, met afwisselende kansen, Na de thee leek het eerst nog wel goed te zitten voor Holten, maar en kele goede kansen werden om zeep gebracht maar toen trok Hector ten aanval, wat hun al snel twee doel punten opleverde. Holten gaf het nog niet op, maar tot scoren kwam men niet. Hector wist zelfs enkele minuten voor het eindsignaal de stand op 0-3 t^ brengen. Holten 10-De Zweef 6 1-9 In een aan Holtense zijde slecht gespeelde wedstrijd verloor men met 9-1. In het begin zag het er niet naar uit dat men een grote nederlaag zou krijgen. Reeds na 6 minuten scoorde rechtsback J. van Avesaat met een formidabel afstandsschot. De vreugde was van korte duur, want in dezelfde minuut was het reeds gelijk en met de regelmaat van de klok vielen de doelpunten. Ruststand 1-5. Na de pauze vielen er nog 4 doelpunten. Vlak voor het ein de werd door de roodzwarten nog een strafschop gemist. Het eerste herenteam van Bato heeft een goede start in de volleybal competitie. De nieuw geformeerde ploeg, die dit seizoen begonnen is met competitievolleybal heeft uit 3 wedstrijden nu 5 punten vergaard. Maandag 21 okt. werd met 3-0 van Holyoke II gewonnen. Setstanden 15- 12, 15-11 en 15-9. Opvallend was dat in iedere set een direkt in het begin opgelopen achterstand moest worden weggewerkt. Hoewel de aanval door ziekte en absentie wegens de herfstvakantie nogal verzwakt was, lukte het toch met afwisselend harde smashes en taktische ballen de overwinning bin nen te halen. Op 4 november wordt er tegen Rivo III gespeeld. Aanvang 19.00 uur in de sporthal te Nijverdal. Mogelijk dat de nieuwe shirts die dan aanwezig zijn, de matheid uit de ploeg halen die er jl. maandag maar niet uit wil de. Het zal zeker nodig zijn, want Bij de door de Bridgeclub „Holten" georganiseerde onderlinge wedstrijd werden de volgende resultaten be haald: heren Hanenburg en Boogaard 59.52 pet.: heren Meijer en Dekker 57.14 pet.; heren Iddekinge en Geerestein •57.14 pet.; heren Dijkstra en Bontje 51.59.; dames Witzenburg en Van Veen 50.00 pet.; heren Spijker en Groot Obbink 46.03 pet.; heren Van Zoest en Grobben 42.06 pet.; heer en mevr. Sawade 36.51 pet. Stand na acht wedstrijden Meijer en Dekker 57.31 pet.; Spijker en Disbergen 53.47 pet.; heer en mevr. Rustebiel 52.51 pet.; Iddekinge en Geerestein 51.76 pet.; Hanenburg en Boogaard 51.36 pet.; Dijkstra en Bontje 50.88 pet.; Van Zoest en Grob ben 49.48 pet.; dames Witzenburg en Van Veen 49.11 pet.; Goovman en Groot Obbink 44.11 pet.; heer en me vrouw Sawade 40.28 pet. ook Rivo haalde tot nu toe 5 punten uit 3 wedstrijden binnen. Zaterdagmiddag 19 oktober heeft het damesvolleybalteam Bato I haar eerste thuiswedstrijd gespeeld tegen het Almelose RAC II. De Holtense dames betraden een beetje angstig het veld, omdat het Al melose team uit behoorlijk lange speelsters bestond, maar na een paar minuten te hebben gespeeld, was .de angst overwonnen en lieten d® Bato-dames RAC van het kastje naar de muur lopen. Br, werd goed aangevallen, uitste- kencl in de hoeken gespeeld en achter de midvoor waar de gaten vielen. Het achterveld van Bato, waarbij de vorige wedstrijden nogal eens wat aan haperde, draaide nu ook veel beter. De eerste set won Bato dan ook ruim met 15-3. Het begin van de tweede set gaf het zelfde beeld als de eerste, maar na 'n mime voorsprong begonnen de Ba to-dames moeilijk te doen en speelde niet geconcetreerd, waardoor deze set onnodig voor de tegenpartij was (11-15). In de derde set ging het weer veel beter, gelijk de eerste set en wer den de RAC-dames helemaal dolge draaid door de tactische ballen die ze te verwerken kregen. In de vierde set kwamen de Alme lose dames even weer terug, maar door de betere Bato-aanval werd de ze set gewonnen. Setstanden 15-3, 11-15, 15-3, 15-12. De volgende wed strijd wordt weer in Holten gespeeld - en tegen Aristoi IV op 2 november om 15.00 uur. Senioren Enter Vooruit 6Blauw Wit 2 1.00 u. Blauw Wit 3Enter Vooruit 7 3.00 u. Blauw Wit 4Hulzense Boys 5 1.15 u. DOS 6Blauw Wit 5 1.15 u Blauw Wit I is vrij. Junioren 3lauw Wit Al—SVZW Al 3.00 u. Excelsior B2Blauw Wit BI 12.45 u. vertrek 12.00 u. Excelsior B3Blauw Wit B2 1.30 u. vertrek 10.45 u. Enter ClBlauw Wit Cl 3.15 u., ver trek 2.30 u- Blauw Wit C2—Enter C2 1.45 u. Excelsior DlBlauw Wit Dl 11.00 u. vertrek 10.15 u. Pupillen Haarle ElBlauw Wit El 10.00 u„ vertrek 9.15 u. Excelsior E7Blauw Wit E2 11.00 u. vertrek 10.30 u. Blauw Wit E3RKSV E2 10.00 u. Holten FlBlauw Wit Fl 11.00 u. Haarle F2—Blauw Wit F2 11.00 u., vertrek 10.15 u. Blauw Wit F3SDOL F3 11.00 u. Holten F4Blauw Wit F4 10.00 u. beginsignaal was het 1 het offensief gaand Vanaf het een sterk i SVZW. BI. Wit 3 wist echter door beheerst uit verdedigen telkens weer tot be- ffoornjfce counters te komen. Een schot van Gerrit jan Baan ket ste af op de paal. maar Blauw Wit 3 bleef doorgaan. Na de thee kreeg SVZW door een strafschop kans op 1-0, maar ook nu was het uitblinker van de dag kee per Plenger van Lindenberg die schade wist te voorkomen. Door een aanval over links was het Renger Veldhuis diefde bal voortrok en Wim Klein Nagelvoort die subliem af werkte 1-0. SVZW zag door hard spel kans gelijk te komen maar de Blauw Witters bleven doorgaan en pakten dan ook door een pracht goal van Veldhuis de beide puntjes. Er bestond donderdagavond in ge bouw „Irene" een zeer grote belang stelling voor de modeshow van de firma Wonnink. Ruim twee honderd dames, leden van de plaatselijke afd. van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen bekeken de nieuwe winter mode die geshowd werd door de da mes M. Aaltink-Rietman, M. Meer- Het Almelose DVO heeft zaterdag middag op Blauw Wit een 3-1 zege behaald in een wedstrijd waarin de Blauw Wit achterhoede lelijk van slag was. Alle drie treffers van de gasten ontstonden door evenzoveel fouten in de Blauw Wit verdediging. De start van Blauw Wit was niet onverdienstelijk en al in de eerste minuten moest de DVO doelman al z'n kwaliteiten tonen bij een hard schot van Labobar. DVO was technisch beter, vooral het plaatsen was vee) beter dan bij Blauw Wit, en na 20 minuten van licht overwicht resulteerde dit in een hard afstandsschot van Leo Steijn wat doelman Frans, van: Gennep on- Holten c2-Enter c2 1-3 Holten C2 speelde in de eerste helft tegen de wind in en was in deze fase ook sterker. Helaas wist Holten C2 in de eerste helft de mooiste kan sen die zij kregen niet te benutten, hetgeen Enter wel deed. De rust stand was dan ook 1-0 in het voordeel van Enter C2 In de tweede helft speel de Enter met de wind in de rug en wist nog twee doelpunten te scoren. In de slotfase benutte Holten nog een strafschop hetgeen de eindstand op 1-3 bracht voor Enter C2. Excelsior fl-Holten fl 2-2 Onder de ogen van een talrijk mee gekomen Holtens publiek heeft Hol ten Fl in de met spanning tegemoet geziene topwedstrijd tegen Excelsior Fl een uitmuntend resultaat be haald. In de beginfase bleek dat de spe lers van Excelsior de zenuwen beter de baas waren dan die van Holten. In de 6e minuut scoorde de rechtsbuiten van Excelsior onhoudbaar in de ui terste bovenhoek, en nog geen 3 mi nuten later moest Holten zelfs tegen 'n 2-0 achterstand aankijken, toen uit een corner de bal van richting werd veranderd en in 't doel caramboleer de. Blijkbaar was dit doelpunt het sein voor Holten om de bakens te gaan verzetten want nadat enkele kansen om zeep geholpen waren scoorde de middenvoor een wonder mooi doelpunt via een boogbal. Na de rust stond er een herboren Holten in het veld die met snelle en goed opgezette aanvallen op het Ex celsior doel beukten. Deze achter hoede raakte daardoor zo in pa niek, dat ze enkele steken lieten vallen en chaotisch gingen voetbal len. Uit een van deze situaties werk ten de keeper en de stopper zelf de Holten Heren I speelde afgelopen zondag thuis tegen Goor. Er werd goed begonnen en daardoor was het mogelijk het veel jongere Goor even uit zijr evenwicht te brengen. Het eerste kwartier was dan ook duide lijk het overwicht voor Holten. De resultaten echter bleven uit. Alleen Rex v, Geerestein wist na een voor zet van Bart v. Aken een mooi schot op het doel te lossen. De keeper wist echter met de stick de bal nog tijdig naast het doel te werken. Langzamerhand begon Goor het ini tiatief over te nemen. Na 25 min. werd een aanvaller van Goor onre glementair in de cirkel ten val ge bracht. Resultaat een strafbal die uit mondde in een 0-1 voorsprong voor Goor. De tweede helft benadrukte een veel sterker opkomend Goor z'n overwicht en na een dekkingsfout van de ver dediging werd het 0-2. De laatste 20 min. leverden een fa lende voorhoede van Holten op en een sterk aanvallend Goor, dat nog een strafbal mistte. Het was een prettige wedstrijd, me de door de strakke doch goede Lei ding van de heren v.d. Schaaf en Monhemius. Wedstrijdprogramma: zaterdag en zondag 26 en 27 oktober a.s. Za. Jongens BI speelt uit tegen Al melo B3 om 14.00 u. Za. Meisjes BI speelt thuis tegen DKS B3 om 11.00 u. o.l.v. J. Pfeffer en R. Dieben. Zo. speelt Heren I uit om 14.00 u. te gen Zutphen o.l.v. de heren v. Heus- den en Mendels. Heren II speelt thuis om 14.00 u. te gen EHV o.l.v. de heren v, Iddekin ge en Post. bal over de doellijnen ^as de stand 2-2. Zo bleef het tof het" einde en on der gejuich van de supporters en spe lers floot de scheidsrechter voor het einde, waarna het veld overspoeld werd door de Holtense supporters. Hierdoor blijft Holten bovenaan staan met een voordelig doelsaldo van 62 voor en 5 tegen, een fantastisch resultaat. Voor de le Lustrumnachtrit „Nacht om Holten" die in de nacht van za terdag op zondag 27 oktober doof de Holtense Motor en Automobiel club „De Holterberg" wordt georgani seerd bestaat traditie getrouw weer grote belangstelling. Bij „voor-in schrijving" werden reeds meer dan vijftig deelnemers genoteerd en nog dagelijks komen de aanmeldingen binnen voor de rit waaraan kan wor den deelgenomen in een eenvoudige „Tourklasse" en een „Sportklasse" op het niveau van de normale oriën- teringsritten. De rit bestaande uit twee gedeelten n.l. ca. 60 kilometer voor en ca. 30 kilometer na de pau ze is wat de „Sportklasse" betreft volgens KNMV regkment 1972 (met aanvullingen) uitgezet. De pauze en de finish zijn bij hotel „Holterman". Zowel voor de tour- als de sportklas se zijn waardevolle prijzen beschik baar gesteld. De start is vanaf 20.00 uur bij clubhuis café „De Biester" in de Stationsstraat waar tevens ge legenheid tot inschrijven is. De „Tourklasse" is echt iets voor beginners in deze tak van sport. der zich door liet glippen. Blauw Wit probeerde toen de ba kens te verzetten en werd ver op dringen bijna noodlottig toen Wentink met een lange bal vanuit de achter hoede er tussen uitging. Z'n schot werd van de doellijn gehaald door Gert Landeweerd. Aan c andere kant kreeg H. Aanstoot (1) een goe de kans op de gelijkmaker doch z'n inzet werd door de doelman uit de hoek gegrist. Vlak daarop had Aanstoot bepaald pech toen een kopbal door een van de verdedigers van (achter!) de doellijn werd "gehaald. In de 38ste minuut kwam DVO door A. Steijn op 2-0 na zwak ingrijpen van de achterhoede en even voor rust nadat Beldsnijder nog een prachtige kans had gemist op tegentreffer werd het door Evers 3-0. Het doelpunt was een gevolg van een misverstand tussen Wim Beid- man en doelman van Gennep die kool reeds, had verlaten om de bal te pakken.1 De óoor Beldman terug- gespeelde*"t>al zou ook zonder het laatste tikje van Evers in het doel zijn gerold. Na de thee en dit was een plus punt bleef Blauw Wit vechten voor een beter resultaat. Het liep toen aanmerkelijk beter en na tien minuten had de DVO-doelman niet over geluk te klagen hij een hard schot van Verveda. Blauw Wit bleef komen wist zich goede kansen scheppen maar had vrouw Fortuna beslist tegen bij schoten van Beid- snijder en Labobar, die buiten bereik van de doelman op de lat ketsten of juist naast gingen. Met nog vijf mi nuten te gaan kwam Gerard Koop man (junioren Al) voor Beldman in het veld en hij redde met een hard onhoudbaar schot van plm. 15 me ter de eer. Stand le klasse A: Drienerlo 5-9; DVO 5-9; Den Ham 5-8; Blauw Wit 5-6; VESOS 6-6: Daarle 6-6; Evers- berg 6-5; Denekamp 4-4; Daarler- veen 5-3; Rijssen 5-1; Boswinkel 6-1. NIJVERDAL. Na vier weken spelen in de competitie van de biljart bond Ons Genoegen heeft in de hoofd klasse Kalfsterman 1 uit Holten de kop van de ranglijst ingenomen met 23 punten uit 16 wedstrijden. Door het wegvallen van MKV uit Raalte is de spanning in deze klasse terug gekomen daar de viertallen die in de ze klasse uitkomen wel degelijk te gen elkaar zijn opgewassen. De twee de plaats is voor Jansen 1 met 20 uit 16, terwijl Haarlerberg direct volgt met 19 uit 16. De laatste plaats in de ze klasse is voor NBC 1 uit Nijverdal dat 8 punten uit 12 wedsti-ijden heeft. De afgelopen week werden weer een aantal zeer aantrekkelijke wedstrij den gespeeld door onder andere H. Meijer van Vloedgraven 1 uit Lut-ten- berg die slechts 19 beurten nodig had voor 191 caramboles met een hoog ste serie van 55. Ook de heer F. Nap van KOT uit Nijverdal was bijzonder goed op stoot. Hij maakte 164-19-54. De heer L. Webbink van de Tonne en de heer J. Wennemers van Spekhorst 106-16-15 aantekenen. De uitslagen in de hoofdklasse waren als volgt: Vios 1NBC 1 6-2; Kalfsterman 1Bol- scher 1 6-2; Jansen 1Haarlerberg 1 5-3, Tonne 1Spekhorst 1 2-6; Vloed graven 1—KOT 1 4-4; Dreijerink 1 vrij. In de eerste klasse wordt de eerste plaats ingenomen door Spekhorst 2 uit Rijssen met 25 punten uit 16 wedstrijden. Tweede is De Ster 1 met 22 uit 16, terwijl de derde plaats voor Royal 1 is met 20 uit 16. In de eerste klasse waren eveneens leuke wedstrijden te zien. Dhr. A. Nijzink van Royal 1 maakte 100-14-30, W. Gerritsen van Spekhorst 2 110-18-23 en W. Spekhorst van Spekhorst 2 .100-21-40. De uitslagen in de eerste klas se waren: KOT 2—Lierinck 1 2-6; Spelhorst 2OBK 18-0; Royal 1 Ster 1 4-4; NBV 2—VOG 8-0; Braam- haar 1Kalfsterman 2 2-6; Oudelaar 1 vrij. In de tweede klasse wordt de eer- te plaats ingenomen door de nieuw komer in deze klasse BVW met 28 punten uit 16 wedstrijden. 2 Kalfster man 3 met 24 uit 16 en 3 Haarlerberg 2 met 18 uit 16. Uitslagen: Koedijk 1 HBC 1 4-4, Tonne 2Ster 2 4-4; Kalfsterman 3Haarlerberg 2 8-0: Bolscher 2—Jansen 2 0-8: BVW 1— Budde 1 8-0. In de derde klass^ was de heer J. van Losser de afgelopen week de bes te man. Hij liet 75-19-12 notergp. De ranglijst in deze klasse wordt aange voerd door VOG 2 met 22 uit 16, 2 Lierinck 2 met 20 uit 12, 3 OBK 2 met 17 uit 16. Uitslagen: Struik 1Roval 2 4-4: VOG 2—Jansen 3 6-2; HBC 2—Vlis- hoek 1 2-6; Lierinck 2OBK 2 i 4-4: Vloedgraven 2 vrij. In de vierde klasse neemt na vier weken Spekhorst 3 de leiding met 28 ■lit 16. 2 Vloedgraven 3 met 18 uit 16, 3 Braamhaar 2 met 18 uit 16. Uitslagen: Braamhaar 2BVW 2 6-2: OBK 3Spekhorst 3 2-6; Lie rinck 3Vloedgraven 3 2-6; Royal 3 VOG 3 6-2; Oudelaar 2Struik 2 6-2; Tonne 3 vrij. man-Talens. W. Beldman-Wegstapel, D. Vincent-Bronsvoort. G. Ploeg- Boesenkool en G. Hoefman-Eggink die op het laatste moment was inge vallen voor mevr. Veltkamp die we gens ziekte was verhinderd. Behalve kleding werden er ook schoenen geshowd door schoenhandel gebr. Steunenberg, terwijl kapsalon „Elegant" (Stegeman) de hoofden van de dames zeer vabkekwaam en uitstekend had verzorgd. De sieraden die de mannequins droegen waren van de firma W. van Geenhuizen, Dorpsstraat, het „Tuin centrum" (fa. Mulder) had voor een schat van bloemen gezorgd en dank zij de geluidsinstallatie misten de da mes geen woord van de gezellige en deskundige explicatie van lady-spea ker mevr. L. Steenhuis-Wieringa. Op de show werd op keurige wijze kinderkleding getoond door Diana Vincent en Annemarie Blauw. De meiskes kregen vele malen een wel verdiend applaus. Tijdens deze show bleek duidelijk hoe groot de keus en variatie is bij de firma Wonnink. Er is een grote Er bestond, grote belangstel ling voor de modeshow van de ja. Wonnink in gebouw 'Irene'. Door mannequin D. Vincent- Bronsvoort werd o.a. een lange ribfluwelen mantel geshowd. keus voor de jonge vrouw, de wat ou dere vrouw, de slanke en niet zo slanke dames. Er werd verder veel chemisiers ge showd, rokken, blouses, spencers, pakjes en broeken. In de pauze gaven de heer Stege man van kapsalon „Elegant" en een kapster uit zijn salon een kapdemon- stratie. De kapsels werden getoond door de dames Enklaar-van Andel, Hek- Spenkelink, Neppelenbroek-Kwakkel en van de Broek-Bovenhof. De vice-presidente van de afd. mevr. J. M. Vogt-Rooyacker die de leiding had van de avond sprak een woord van dank tot allen die aan het welslagen meewerkten. In elk huis tenminste één lid van het Bode Kruis. Dat is het doel waarnaar het Nederlandse Rode Kruis in de toekomst streeft Want om in geval van nood op plaatselijke, landelijke of interna tionale schaal zo sterk mogelijk te staan is het zaak dat het-Rode Kruis hecht in de bevolking ligt veranderd. Het Rode Kruis is een vereniging die geen subsidie van de overheid kan ontvangen omdat het anders zijn onafhankelijke sta tus in gevaar zou kunnen brengen. Het moet bij conflicten neutraal kunnen blijven om alle slachtoffers, ongeacht hun politieke ge zindheid., huidskleur, religieuze overtuiging of ras hulp te kunnen bieden. Dat dit principe bij de Nederlandse bevolking hoog wordt ge waardeerd blijkt telkens weer uit de honderdduizenden giften die tijdens de jaarlijkse collecte worden ontvangen. Maar zo'n collecte blijft een smalle basis. Slecht weer kan daarop al een negatieve invloed uitoefenen. Het Rode Kruis wil zekerheid ge ven dat het aan mensen in nood snel en afdoende eerste hulp kan bieden. Daarvoor heeft het zelf de zekerheod nodig dat het elk jaar niet alleen over spontane giften, maar vooral ook over de vaste bijdragen van con tributie betalende leden kan beschik ken. Na de oorlog had het Neder landse Rode Kruis 23.000 leden. Op het ogenblik zijn het er 1.1089.000. Dat is een respectabel getal, maar er zijn nog vele Nederlanders die hoewel zij graag lid zouden zijn er nooit toe zijn gekomen om zich als zodanig op'te geven. Daarvoor bestaat nu meer dan ooit de gelegenheid. Want het Rode Kruis voert eind oktober en begin november een bijzondere actie, waarbij men zich op vele manieren kan aanmelden. In de eerste plaats natuurlijk bij de plaatselijke afdelin gen, die het fundament van het Ne derlandse Rode Kruis vormen. Als men het adres daarvan niet bij de hand heeft kan men ook zijn naam en adres op een stuk papier zetten, dat in een enveloppe doen en die zon der postzegel toezenden aan het Ro de Kruis, antwoordnummer 1314 in Den Haag. En tenslotte kan men in deze periode opbellen naar het num mer 070-467245, waarop een apparaat is aangesloten dat dag en nacht nieu we leden kan registreren. U weet wat 'het Rode Kruis alle maal doet.. Het zenden van medi sche teams en hulpgoederen na ca lamiteiten in het buitenland. Pa raat staan voor hulp na rampen in het eigen land. En vooral al die ta ken die plaatselijk worden aange pakt: welfarewerk, vakanties voor invaliden, bloedtransfusie- en trom bosediensten, lectuur en andere ont spanning voor thuisliggende zieken, hulp bij sport- en andere evenemen ten. Teveel om op te noemen. Dat werk dient stelselmatig te worden gesteund. Waarbij het bij zondere is, dat iedereen naar ei gen inzicht en draagkracht zijn Ro de Kruiscontributiebedras mag vaststellen. Op naar de anderhalf miljoen leden. Weet u al hoe u zich zo snel mogelijk gaat aanmelden? De afdeling Holten telt ruim 1800 leden. Aan nieuw inkomende inwo ners wordt een aanmeldingsformu lier uitgereikt met het verzoek lid te worden of zich eventueel over te laten schrijven uit de vorige woon plaats. Op een bevolking van bijna 9000 zielen kan het ledenbestand nog wel worden uitgebreid. Op de laatste zakenshow werden eveneens formulieren uitgereikt, welke tot nu toe nog n iet veel aanmeldingen hebben opgeleverd. De afdeling is in tal van opzichten actief. Meldt u daarom aan als lid. Het secretariaat mevrouw J. H. Nekkers-Wolte- rink is gevestigd Vrijheidslaan 2, telef. 1329 b.g.g. 2095. De landelijk opgezette politieke scholingscursus voor vrouwen komt begin 1975 ook in Holten. Deze wordt hier georganiseerd door onderstaande werkgroep van de twee Plattelandsvrou wenverenigingen. Laten alle vrouwen zich afvragen of ze we ten hoe we geregeerd worden. Mocht dit niet zo zijn, komt u dan naar de voorlichtingsavond over burgerschapskunde ge naamd ,jnee-doen", te houden op 26 november a.s. in de huis houdschool, Oranjestraat 54 en geleid door mevrouw G. O. Koelemaij-Abspoel. Voor deze avond zijn de kosten f 3,50. Opgeven bij onderstaande adressen of de vrouwenverenigin gen. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Dit zelfde geldt voor de politieke scholingscursus in de maanden januari t.m. april van 1975. Weet u al dat 1975 het jaar van de vrouw is? Doe dus mee aan „mee-doen", aan burgerschapskunde. De werkgroep: Mevr. A. Dul-de Fockert, Churchillstraat 26, tel. 2488; Mevr. C. v. Iperen-Esseboom, Schoutenstraat 50, tel. 2126; Mevr. G. O. Koelemaij-Abspoel, Oranjestr. 52, tel. 1342 (na 5u) Mevr. A. M. Ladiges-Van de Linde, Churchillstr. 149, tel. 1796; Mevr. C. M. Sijtsema-Tesch, Pastoriestraat 50, tel. 1870; Mevr. C. de Wit-Dorr, Beuseberg 125, tel. 1419; Mevr. F. A. van der Wijk-Oomkens, Ab. Jansenstr. 6, tel. 2462.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5