Holten gelijk tegen le klasser Helios Resultaten Blauw Wit-senioren Zo speelden Blauw Wit-pupillen Sport voor sport VW Golf-show Z# speelden de Blauw Wit junioren Hockey-nieuws Roodbonten in bet stamboek Blauw Wit en Eversberg deelden de punten Wedstrijd verslagen van jeugd S.Y. „Holten" Schietwedstrijden om het clubkampioenschap Kegelkampioenschappen Burg. van der Borchstraat Uitslagen lagere senioren elftallen S.Y. ..I lollen" Programma SY „Holten" Auto van het jaar Programma Blauw Wit Dandfertman BV sponsort volleybal Holten naar U.D. Blauw Wit naar Boswinkel in het Parkgebouw te Rijssen Schaakclub won UITSLAG BRIDGECLUB HOLTEN" Vrijdag 11 oktober 1974 5 De buurtvereniging van de B. v.d. Borchstraat organiseerde zaterdag 5 oktober j.L een avondje kegelen. Slechts de bestuursleden wisten, dat de wedstrijden bij de Lindeboom in Schalkhaar gehouden zouden worden. Alle andere deelnemers moesten via een kleine oriënteringsrit op de plaats van bestemming komen. Dit leverde voor enkelen nog al wat pro blemen op, zodat deze mensen zich niet zo goed konden voorbereiden op de strijd. Voor het begin van de wedstrijd maakten sommige kegelaars nog al eens gebruik van voldoende aanwe zige stimulerende middelen. Hoe de ze kegelaars het eraf brachten is niet meer precies na te gaan. Wel be kend was, dat de kegelkampioen, die in het gezelschap verkeerde, van de baan geveegd werd door de konkur- rentie. Maar ja, hij kwam te laat binnen om dat de oriënteringsrit een beetje te moeilijk bleek te zijn Toen begon de strijd en spanning. Na enkele worpen waren er reeds een paar personen dïe hoge ogen wilden gooien. Veel ke gels vielen, voordat Gerrit Nijland zich kampioen kon noemen. Hij had in zijn vad'er een geduchte tegenstan der, die wel het loodje moest leggen en zich moest verzoenen met 'n twee de plaats. Een unieke prestatie le verden ook 2 dames, die voor zich de derde en vierde plaats opeisten. Hul de aan mej. Ria Bekkers en mevr. Riek Haverslag, die toch nog even tjes zo'n dertigtal mensen achter zich lieten. In de wedstrijd tussen alleen dames bewees Ria, dat ze de eerder behaal de derde plaats beslist verdiende. Hier was ze de sterkste. Bij de heren leverde haar verloofde Johan Broek- maat dezelfde prestatie. Wat een ,,kegel"stel. Johan Stukker bewees de sterkste te zijn van de verliezers en ging met de troostprijs naar huis. Al le winnaars kregen geweldige mooie prijzen en die hadden ze verdiend, want de kegelballen waren zeer zwaar en de kegels stonden ook niet binnen handbereik. Zo ging de avond 9nel voorbij. O ja, de bestuurders die iedereen in Schalk haar brachten bedankt. En hier zijn de namen van de mannen, die hun inzittenden met de minste strafpun- ten bij het eindpunt brachten. Win naar J. Haverslag, als nummer twee J. Broekmaat (alweer), als nummer drie H. Haverslag. Toen dan weer eindelijk iedereen naar huis ging, was elk tevreden, 't was mooi gezellig, alleen jammer, dat niet alle bewoners van de straat aanwezig waren. Misschien de volgende keer als het bestuur weer iets probeert te organiseren. In een prachtig gespeelde wedstrijd waarbij het publiek alles werd voor geschoteld, wat op voetbalgebied te beleven is (verlenging, strafschop pen) bleek Holten in uitstekende vorm te verkeren door in de beker wedstrijd het sterk geachte Helios (Deventer) 'n gelijkspel af te dwin gen. Door 't beter benutten van straf schoppen kwam de Deventer ploeg echter alsnog in de volgende ronde. Direct vanaf de aftrap nam Holten het initiatief in handen wat al met een resulteerde in paniekvoetbal bij de Heliosverdediging, waarvan de Holtense voorwaartsen echter niet konden profiteren. Ook Helios bleek wel degelijk gevaarlijk te zijn, het waren echter de beide doelverdedi- gers die in deze wedstrijd een grote rol speelden. Vooral doelman Breu- kink was in grootse vorm. Met de rust was de stand dan ook nog dub bel blank. In de tweede helft gooiden de rood zwarten zich meer op de aanval en namen dan ook in de 24ste minuut verdiend de leiding toen bij een hoge voorzet door de Helios-doelman de bal werd weggestompt, waarna A. Reylink het leer keihard in het De venter doel joeg. De voorsprong was echter van kor te duur toen de opgedrongen Holten- se ploeg één minuut later zich niet snel genoeg kon herstellen, waarvan C. Top dankbaar profiteerde (1-1). Een verlenging bleek noodzakelijk en weer nam Holten de leiding in de allerlaatste minuut van het eerste kwartier. Een hoge bal voor het He lios-doel werd door één der achter spelers met de hand gespeeld, waar na A. Dekker de bal vanaf de 11 rne- terstip keihard achter de Helios-doel man schoot. In de tweede verlenging leek Hol ten een verdiende overwinning te gaan behalen, doch Helios wist zeven minuten voor tiid toch nog gelijk te maken toen de Holtense verdediging bleef staan voor buitenspel, waarna Hartkamp alleen voor doelman Breu- kink verscheen en niet faalde (2-2). Strafschoppen nemen bleek echter voor de Holtenaren net iets te veel gevraagd van het goede. W. Schooien wist de eerste strafschop nog wel te benutten, maar toen was het mis, zo dat dit laatste evnement in het voor deel van de Deventenaren uitviel (3-1). Heracles 2 - Holten 2 2-3 Het feit dat Holten als ploeg beter in elkaar zat dan de Almeloërs heeft ongetwijfeld de doorslag gegeven bij ■de 2-3 overwinning. Technisch waren de gastheren zeker niet de minderen maar onze jongens wilden er meer voor doen. Na 20 min. ging H. Kalf- sterman op links goed door loste ver volgens een felle schuiver wat 0-1 be tekende. G. Vincent, nog iets onwen nig in het tweede, kreeg op de rech- terwing een paar kansjes waarvan hij er één tegen de paal knalde. Het was voor Kalfsterman toen een koud kunstje de bal onhoudbaar in het net te leggen (0-2). De tweede helft was nog maar 3 min. oud toen Vincent's vervanger Sligman een goed geno men corner van Kalfsterman prach tig inkopte. (0-3). Holten dacht toen op fluweel te zitten. Soer (aan een enkel gewond') moest worden vervan gen door Henk Markvoort en deze heeft als rechtsback zeker goed ge speeld, maar in het centrum werd door Kaizer en den Heyer nog al eens mis getast. De Almeloërs liepen in tot 2-3. Het laatste fluitsignaal van de heer Wig- gers klonk de Holten-spelers dan ooi; als muziek in de oren. Holten 5 - Omhoog 3 6-1 Al binnen 10 minuten was de wed strijd beslist toen eerst een inzet van H. Biesters door één der Omhoog verdedigers in eigen doel werd ge werkt en even later een hoekschop van W. Klein Velderman laag via een wirwar van spelers eveneens in het doel verdween (2-0). Na rust be gon Holten 5 eerst echt te voetbal len. Omhoog scoorde nog wel uit een hoekschop maar even hiervoor had A. Boode met een prachtige kopstoot de stand reeds op 3-0 gebracht. Naar mate de tijd verstreek werd de stand nog opgevoerd door A. Boode 4-1, H. Biesters 5-1 en G. Bannink 6-1. A.s. zondag de zware thuiswed strijd tegen RKSV 2. De Rijssenaren zullen deze wedstrijd moeten winnen om de aansluiting bij de top te be houden. Evenals verleden jaar heeft het eer ste damesteam van BATO de trans portonderneming Dondertman B.V. bereid gevonden als sponsor op te tre den. Het is bijzonder prettig voor de speelsters dat zij behalve de tege moetkoming in de kosten ook kleuri ge trainingspakken kregen, waarop als „tegenprestatie" de naam van de sponsor vfermeld staat. Naast de materiële steun van H. Don dertman B.V. zal de sponsoring door deze firma ook een mentale steun voor de speelsters betekenen, waar van zij in de te spelen wedstrijden hopenlijk profijt zullen hebben. Rood Zwart T - Holten 8 5-3 Holten 8 speelde zondag tegen Rood Zwart het eerste half uur geen slecht voetbal want reeds na vier minuten leidden de Holtenaren al met 2-0. Maar ds Rood Zwarten wisten echter voor de rust nog drie keer te scooren zodat Rood Zwart met 3-2 de leiding nam. Na de thee kwamen de Holtenaren er toch weer iets be ter in zodat na vijftien minuten de stand weer gelijk werd. Tot zeven minuten voor tijd werd deze stand gehandhaafd toen kreeg Holten een strafschop tegen (4-3) en voor dat de scheidsrechter voor de laatste keer floot wist Rood Zwart zelfs de stand nog op 5-3 te brengen. A.s. zondag speelt Holten de uitwed strijd tegen UD (Deventer). Deze ploeg staat twee punten achter Hol ten en zal alles in 't werk stellen om onze jongens te verslaan. Het verschijnsel uit of thuiswedstrijd hoeft voor Holten geen probleem zijn daar bij een uitwedstrijd wel zo veel Holtense supporters aanwezig zijn dat er van verschil weinig sprake is. Ook a.s. zondag zal het legioen weer present zijn, vooral na de afge lopen zondag met zo'n prachtig ge speelde bekerwedstrijd tegen He lios. Vertrek 13.15 u. De selectie bestaat uit de volgende spelers: J. Veneklaas, B. Knapen, W. Schooien, G. Oolbekkink, A. Dek ker. H. Bronsvoort, G. Paalman, S. Krikke, W. Nijenhuis, J. W. Dik kers, A. Reylink en B. Breukink. SENIOREN UD-Holten 2.30 u. Holten 2-BWO 2 10.00 u. Nijverdal 2-Holten 3 10.30 u„ vertrek 9.30 u. Holten 4-Almelo 3 10.00 u. Holten 5-RKSV 2 10.00 u. Holten 6-PH 6 11.45 u. Haarle 4-Holten 7 10.30 u., 9.45 u- WW 8-Holten 8 11.45 u. 10.45 uur. Holten 9-RKSV 4 10.00 u. RKSV 5-Holten 10 10.00 u., JUNIOREN vertrek vertrek vertrek NEO Al-Holten Al 3 15 uur. Vertrek 2.15 u. Holten A2-De Zweef A2 3.30 u. Holten Bl-Excelsior BI 1.45 u. Enter Vooruit B2-Holten B2 3.15 u., vertrek 2.30 u. Enter Vooruit Cl-Holten Cl 2.00 u., ver-trek 1.15 u. Holten C2-De Zweef C2 3.15 u. Excelsior C3-Holten C3 1.00 u., ver trek 12.15 u. Holten Dl-SWN Dl 2.00 u. Holten El-Sp. Rijssen El 10.00 u. PUPILLEN Eversberg El-Holten E2 10.00 u., vertrek 9.15 u. Excelsior E7-Holten E3 9.15 u., ver trek 8.45 u. Holten FI-De Zweef F1 9.15 u. Holten F2-De Zweef F2 11.00 u. Holten F3-SVVN F3 11.00 u. Holten F4-Excelsior F4 9.15 u. Daarlerveen 4-Blauw Wit 2 0-7 In de uitwedstrijd tegen Daarler veen heeft het 2e zich weer eens van de goede kant laten zien. Een behoor lijk spelbeeld over de gehele linie was voldoende om de volle winst mee terug te nemen. Hoewel Daar lerveen hard werkte zagen de BI. Witters toch kans hun doel schoon te houden, terwijl er aan de andere kant duchtig gescoord werd. Voor de doelpunten zorgden H. Aan stoot (3x), A. Jansen (lx). Mane schijn (lx), B. Rietberg (2x). Blauw Wit 3-Eversberg 3 2-1 Hoewel Blauw Wit zaterdag een behoorlijke tegenstander vond in Eversberg 3 zag het toch kans door prachtig samenspel en volle inzet Eversberg 3 op de knieën te krijgen. Na met de rust nog op een 0-0 stand te hebben gestaan, werd er na de thee toch gescoord. Na 20 minuten spelen, was er mede door een prach tig doelpunt van R. Veldhuis een stand van 1-1. Beslissend was het doelpunt van Baan, die voör een eindstand van 2-1 zorgde. Blauw Wit 4-VESOS 5 2-4 Blauw Wit 4 had afgelopen zater dag vrouwe Fortuna niet op haar hand. Hoewel er hard en goed werd gewerkt, kon men de op het laatste moment uitgevallen keeper Heems kerk niet voldoende vervangen. Toch kon men de schade beperkt hou den en zelfs nog 2 x scoren. De stij gende lijn zit nog steeds in het elftal en hopelijk is dit aanstaande zater dag goed voor 2 punten. Blauw Wit maakt zaterdagmiddag de verre reis naar Enschede, waar om half 4 moet worden gespeeld te gen Boswinkel I dat met een puntje uit 4 wedstrijden rode lantaarndra ger is. Een makkie! Niets is gevaarlijker, dan hiervan uit te gaan. De Ensche- deërs die ook in 't vorig seizoen geen rol van enige betekenis speelden, maakten het Blauw Wit in hun eigen vertrouwde omgeving op een klein, en niet al te best veld altijd heel las tig. Eversberg, waartegen Blauw Wit af gelopen zaterdag gelijk speelde, moest bij Boswinkel met één puntje genoe g« n nemen. Blauw Wit is gewaar- schiiwd! 0r. Nassau AI-BI. Wit Al 3-0 Een tactisch en technisch beter spelend O.N. bezorgde Blauw Wit Al een 3-0 nederlaag. De Blauw Witters waren conditioneel sterker, ze werkten hard voor een beter resul taat, maar ze waren tegen dit sterk spelend ON niet opgewassen. De waren om de schade zo klein mo gelijk te houden genoodzaakt om te verdedigen. Dit lukte heel aardig. De ruststand was 2-0. BI. Wit B1-Hu!z, Boys BI 2-0 Blauw WitHulzensche Boys was een wedstrijd om snel te vergeten. Een slecht spelend Blauw Wit tegen een erg zwak Hulz. Boys. In de 22ste mi nuut een doelpunt van Wilco Blauw Wit heeft aan de uitwed strijd tegen Eversberg 'n puntje over gehouden doch makkelijk is dit be slist niet gegaan. De gastheren die voor de eerste keer in deze competi tie volledig waren trokken meteen flink van leer en reeds na 6 minuten moest Frans van Gennep naar het net na een zuiver in de rechterbovenhoek geplaatste vrije schop van Hoeven- berg (oud-Rietvogels). Blauw Wit raakte door deze snelle openingstreffer even van slag en had niet over geluk te klagen bij harde schoten van Jansen en Twilhaar die buiten bereik van de doelman net over of juist naast gingen. Toen na plm. 20 minuten de Evers berg storm wat geluwd was, kreeg Blauw Wit de gelegenheid om in z'n spel te komen en in de 36ste minuut knalde Labobar steenhard tegen de rechterpaal. Met nog 3 minuten te gaan toen iedereen al gerekend had op een ruststand van 1-0 keerde het getij totaal. Henk Aanstoot schoot eerst tegen de lat en vlak daarop schoot Nico Labobar onhoudbaar in uit een zuivere voorzet van Kolkman. Toen de scheidsrechter z'n crone reeds „raadpleegde" voor het „thee- Holten C2-Kijverda' Cl 0-9 Een wedstrijd om gauw te verge ten gezien de uitslag. Holten kwam er in deze wedstrijd helemaal niet aan te pas. Met rust was de score al opgelopen tot 5-0 in het voordeel van Nijverdal Cl. Na rust hetzelfde spelbeeld en Nijverdal wist dan ook nog 4 maal te scoren. Al met al een wedstrijd om gauw te vergeten. Rest ons riog te vermelden dat Holten C2 in het veld minder moet praten en meer moet voetballen. Holten C2-SVVN C2 1-1 Dankzij een geweldige inzet wist Holten C3 zaterdag j.l. een verdiend gelijkspel te behalen. Door ccn fout je van de keeper kwamen de Nij- verdallers met 1-0 voor te staan. Na rust een fel aanvallend Holten en uit een van deze aanvallen wist Hol ten C3 uit een scrimmage te scoren. Door uitstekende reddingen van de Holtense keeper kwam er geen ver andering in de stand. Exealsier El-Holten El 2-1 Ondanks dat deze wedstrijd verlo ren werd, heeft El een goede wed strijd gespeeld. Excelsior was in de aanval iets gevaarlijker maar door grandioze reddingen van de Holten se keeper bleef de stand alsnog 0-0. Vlak voor rust wist Holten dankzij een mooi schot van de middenvoor de score te openen. Na rost een op dringend' Excelsior en door een fout je in de achterhoede werd de stand gelijk 1-1. Vlak voor het einde werd het toch nog 2-1 voor Excelsior. Al met al een zeer. goede wedstrijd van Holten El. Holten F2-Haarl. Boys F2 7-0 Holten F2 heeft tegen Haarle F2 eindelijk zijn ware gezicht eens laten zien. In de vier voorgaande wedstrij den was van samenspel bijna geen sprake, maar afgelopen zaterdag was dat wel even anders. Vlotte combinaties hadden tot gevolg dat het voor rust reeds 3-0 was. Na rust kregen de jongens van Haarle Boys. het steeds moeilijker. Het voor het doel blijven hangen van deze spe lers was zo erg dat Holten F2 door de goede combinaties geen enke le moeite had de score tot 7-0 te ver hogen. Sp, Rijssen F3-Holten F3 0-5 Holten F3 zorgde zaterdag voor goed aanvallend voetbal. Dit had met de rust tot gevolg dat het een voor sprong had van 2-0. In de tweede helft moesten er eerst weer acht jon gens tegen elkaar uitgewisseld wor den, zodat iedere pupil zijn partijtje kon meespelen. Voor dit spelersover schot is al een oplossing gevonden door een nieuw elftal samen te stel len nl. F4. Er werd nog driemaal gescoord zodat de eindstand 5-0 werd voor F3. Holten F3 heeft nu zes pun ten uit vijf wedstrijden wat een bij zonder goed resultaat is van onze kleine pupillen. Blauw Wit E2-Holten E3 3-0 Holten E3 heeft de plaatselijke der by tegen Blauw Wit E2 niet om kun nen zetten in een overwinning. Hol ten ging in de eerste helft regelma tig in de aanval maar hier kwamen geen doelpunten uit voort. Blauw Wit was in de aanval iets gevaarlijker en na tien minuten scoorde zij het eer ste doelpunt door een dekkingsfout in de verdediging. De rost ging in met een voorsprong van 2-0 voor Blauw Wit. Na rust bleef Blauw Wit in de aanval en scoorde nog één doelpunt en zo werd de eind stand 3-0. Holten B1-SVVN BI 3-0 Holten BI heeft voor de eerste keer in deze competitie beide punten ge pakt. Het was een verdiende overwinning want met iets meer geluk was de ze ge met de rust al een feit geweest. Deze zege is tot stand gekomen door veel beter voetbal dan de tegenstan der en veel minder praten dan de spelers van SVVN. Na een rust stand van 1-0 werd deze in de twee de helft opgevoerd tot 3-0. Jongens blijf zo voetballen en laten we het praten uitstellen tot na de wedstrijd. Met deze instelling kunnen we zater dag a.s. tegen Excelsior ook beide punten binnenhalen. sein" werd het zowaar door Jan Ver veda nog 1-2. Schipper schoot van juist buiten de 16 meter keihard op doel, waarbij doelman Mensink 'n nat te bal liet glippen die door clè 'atten te Verveda keurig webd ingeschoten. Na-de thee was Blauw Wit verdedi gend veruit de beste ploeg en ook wist de aanval zich nog enkele kansen te scheppen, maar doelman Mensink verrichtte prima werk. In het laatste kwartier zette Evers berg alles op alles en de inmiddels versterkte Blauw Wit verdediging moest alle (voetbal) zeilen bijzetten om schade te voorkomen. Dit lukte tot 5 minuten voor tijd toen Jo Twil haar uit de zoveelste hoekschop (die onnodig was veroorzaakt door Wim Beldman) de bal, voor doelman van Gennep onhoudbaar, in de touwen joeg. In de allerlaatste seconden was Blauw Wit nog heel dichtbij de volle winst doch Jan Verveda die alleen nog të maken kreeg met de keeper speelde de bal enkele centimeters te ver voor zich uit, waardoor de op tijd uitgelopen doelman de kans kreeg om de bal het bos in te knallen. Ai met al een wedstrijd met volop spanning, waai-in Blauw Wit moest aantreden zonder Wilco Dikkers, Tij- haar en Beldsnijder. In het RONO-programma „Sport voor Sport" wordt a.s. zaterdag van 19.45 tot 20.00 uur o.a. aandacht be steed aan het concours-hippique in Leeuwarden, het zaterdagamateur- voetbal, volleybal, de noordelijke judokampioenschappen in Leek en de jeugdcompetitie betaald voetbal. Zondag van 18.00 tot 19.00 uur staan o.a. reportages van het betaald voet bal op het programma uit Enschede en Wageningen en een reportage van de amateurhoofdklasse uit Emmen. Verder aandacht voor de motorcross in Assen en de diverse amateurspor ten. Schipper uit een prachtige voorzet van Jan Paalman. Henk Bolink maakte er vlak voor het eindsig naal 2-0 van. BI. Wit B2-Holten B2 4-8 Na de enorme zege op Enter, wil de het tegen Holten B2 toch niet best vlotten, hoewel Blauw Wit na een goed genomen vrije trap al snel met 1-0 voorkwam. Dit vond Holten hele maal niet leuk en na goed doorzetten was het gelijk. Dit ging zo over en weer tot 3-3. Daarna leek het of de fut er bij Blauw Wit totaal uit was en niets lukte meer. Holten maakte van deze inzinking dankbaar gebruik en al gauw was het 6-3 ook al omdat de grensrechter geen buitenspel consta teerde. Even voor het eindsignaal bloeide on ze rechtsbuiten nog even op en bracht de eindstand na een snelle rush op 8-4. Volgende keer beter jongens! BI. Wit 01-SC Rijssen Cl 2-5 Al na enkele minuten kwam Blauw Wit na stevig doorzetten van Co Schuppert op 1-0. De gasten wisten wisten echter door snelle uitvallen via hun spits een voorsprong van 4-1 te bereiken, die ze mede te danken hadden aan de Blauw Wit achterhoe de die te laat was met ingrijpen en tevens de mandekking verwaarloos de. Na rost was Blauw Wit duidelijk sterker, maar de voorhoede miste meerdere mooie kansen. Wel. wist Kees van Dijk met een gaaf doelpunt de achterstand nog te verkleinen tot 4-2 maar vlak voor tijd kwam Rijssen toch nog op 5-2. De str(jd om de „auto van het jaar"-trofee belooft dit jaar 'n hoogst interessante te worden. En het be looft een strijd te worden waarin het Volkswagenconcern een hele grote rol gaat spelen. Immers, dit concern heeft dit jaar al twee absolute krakers op de markt gebracht, de VW Sirocco en de test wagen van deze week, de VW Golf. en in september kwam daar nog btf de Audi 50. Deze laatste wagen komt volgend voorjaar ook als VW op de markt, waarschijnlijk onder de naam Föhn. De Golf wordt geleverd in een stuk of veertien verschillende uitvoerin gen, waarvan de goedkoopste een in- SENIOREN BoswinkelBlauw Wit 14.30 uur. SC Rijssen 6—Blauw Wit 2 1.45 u. Blauw Wit 3—SC Rijssen 5 3.30 u. Daarlerveen 5Blauw Wit 4 3.30 u. Blauw Wit 5—DES 7 1.45 u. JUNIOREN Blauw Wit Al—SDOL Al 3.15 u. Blauw Wit BI is vrij. De Zweef B3Blauw Wit B2 1.45 u., vertrek 1 u. Excelsior ClBlauw Wit Cl 2.15 u., vertrek 1.30 u. Blauw Wit C2Excelsior C2 2.00 u. Nijverdal DlBlauw Wit Dl 11 u., vertrek 10.15 u. PUPILLEN SDOL El—BI. Wit El 10.00 u., ver trek 9.15 u. Blauw Wit E2—Hulzen E2 10.00 u. Excelsior E6—BI. Wit E3 9.15 u., ver trek 8.45 u. SDOL Fl—BI. Wit F1 11.00 u., ver trek 10.15 u. Bi. Wit F2—Haarle F2 10.00 u. BI. Wit F3—Hulzen F2 11.00 u. De schaakclub van de S.V. Hol ten speelde in Hotel Vosman een oefenwedstrijd tegen een achttal van de buurtvereniging „Canadastraat en omgeving". Het werd een 6-2 over winning voor de schaakclub. Voor de gasten was het een goede gelegenheid om eens kennis te maken met de club. Enkelen van hen gaven zich op als lid. J. R. Baltus-J. W. Middelink 0-1 J. G. M. van Calcar-D. v.d. Knaap 0-1 G. Hidma-W. G. Blits 0-1 H. J. Aaftink-A. J. C. Brands 0-1 IJspeerd-J. Beltman 0-1 J. Lohuis-H. T. Roelofs 0-1 F. Flantua-H. H. J. Stukker 0-1 Ter Laak-W. Dissevelt 1-0 Voor de onderlinge competitie wer den enkele inhaalpartijen gespeeld. Uitslag: T. Braunius-J. ten Velde Vz-Vz D. van Beek-B. van Beek Vz-Vz T. Stevens-F. Akkerman 0- 1 Bij de door de Holtense Schietver eniging „Eendracht" in zaal „Vos man" om het clubkampioenschap ge houden schietwedstrijden werden de volgende resultaten behaald: GROEP A: 1. G. H. Paalman 127 punten, 2. H. J. Nekkers 124 pun ten, 3. J. van Asselt 121 punten, 4. G. 55' Heren Spijker en Disbergen 59.52°'o heren Dijkstra en Bontje 56.35%: Da mes Van Witzenburg en Van Veen 55.55%; Heren Meijer en Dekkers 50.79%: Heren Van Zoest en Grob- ben 50.79%; Mevr. Smits en hr. Goor- man 49.20%; Heer en mevrouw Sa- wade 38.89%; Heren Van Iddekinge en Geerestein 38.89%. Blauw Wit E1-De Zweef E1 0-0 El heeft thuis tegen De Zweef een goede wedstrijd gespeeld, hoewel iets meer durf en zelfvertrouwen wel leuk zou zijn. Dat de keeper de wed strijd heeft gewonnen is wellicht wat overdreven, maar hij was goed op dreef. Dat wel! Het eerste puntje is binnen. Houwen zo jongens! Blauw Wit E2Holten E3 3-0 Reeds vanaf de aftrap draaiden de BI. Witters bijzonder goed. Kort na aanvang wist Wim Stam de score reeds op 1-0 te zetten, terwijl even la ter Hans Stam nog eens raak knalde. Ook na rost zat de vaart er goed in. Vooral Gerald Meijerink verrichtte deze wedstrijd bijzonder goed werk. Uiteindelijk kwam, via de rug van een Holtense verdediger de 3-0 eind uitslag tot stand. Knap gespeeld! BI. Wit E3-Eversberg E2 12-0 Het regende tijdens deze wedstrijd, maar dan wel doelpunten. Bracht, na een wat aarzelend en voorzichtig be gin, Johan Stam de doelpuntenmachi- ne eenmaal op gang. in het verdere verloop van de wedstrijd werd Evers berg totaal weggespeeld. De einduit slag loog er dan ook niet om. Wat te denken van een 12-0 overwinning? Hou vol jongens tot het kampioen schap binnen is! Blauw Wit F1-Rüs*en F2 8-0 Met niet minder dan 8-0 veegde FI Sp. Rjjssen van de kliedernatte grasmat. Hoewel, de eindzege had minstens het dubbele kunnen zijn, wanneer onze jongens een at min der kort gehouden spelletje zouden hebben gespeeld. Maar ach, staan we soms niet wat al te gauw gereed met kritiek? De Zweef F2-Blauw Wit F2 0-12 Ondanks een bezetting van slechts 9 jongens wist F2, uitspelend een for midabele overwinning binnen te sle pen. Met niet minder dan 11 doelpun ten van Harry Kolkman en 1 van John Landeweerd behaalde F2 een 12-0 zege! Rekent u even mee? De jongens spelen 2 x 20 minuten is 40 minuten. Met het scoren van 12 doel punten is een aftrek van 5 minuten wegens opnieuw uitspelen, naastknal len, outballen etc. zeker niet over dreven. Resteert dus 35 minuten: 12 doelpunten is 3 minuten per doelpunt. Dat betekent ongeveer dit: De Zweef trapt af, BI. Wit neemt over. even 'n breedtepasje en dan een dieptepass, richting Harry Kolkman. Deze haalt uit, schot, hangen! Enorm! Haarle F3-Blauw Wit F3 0-0 In een gelijk opgaande wedstrijd, waarin van beide zijden hard voor 't behalen van een overwinning werd gevochten bleef de eindstand deson danks 0-0. Terecht overigens want beide teams gaven elkaar geen haar tje toe in krachtsverhouding. Terecht hielden beide clubs er dan ook een kostbaar competitiepuntje aan over. Jansen 117 punten, 5. G. A. Haver slag 116 punten, 6. G. Koopman 107 punten, 7. G. J. Schuppert 106 pun ten. GROEP B: 1. D. Jansen 122 punten, 2. D. J. Niiendijk 106, 3. A_ Paalman 102, 4. A. Schuppert 101, 5. G. J. Slui ter 93. GROEP C: 1. J. A. Bouwhuis 100 punten, 2. A. J. Bieleman 98, 3. F. J. Sluiter 70. Resultaten luchtpistool 1. J. van Asselt 42 punten, 2. A. Paal man 41, 3. G. Koopman 37, 4. G. H. Paalman 35, 5. A. Schuppert 33 (2 x 9), 6. G. A. Haverslag 33 (0x9), 7. G. J. Sluiter 31 (1 x 9, 2 x 7), 8. H. J. Nekkers 31 (1 x 9, 1 x 7), 9. G. J. Schuppert 30, 10. A. J. Bieleman 28 (2 x 8), 11. D. J. Nijendijk 28 (1 x 8), 12. j. A. Bouwhuis 24, 13. F. J. Sluiter 21, 14. G. Jansen 11. Afgelopen weekend speelde Holten I legen SMHC uit Raalte. Doordat hun veld afgekeurd was, werd het een thuiswedstrijd voor Holten. Met twee invallers trad Holten aan. De eerste helft werd er bar slecht gehockeyed, maar in de tweede helft herstelde Holten zich iets en dank zij een strafcomer werd het uitein delijk net 1-0 voor Holten en dat be tekende twee winstpunten erbij. Holten II speelde een zeer goede eer ste helft tegen een sterk P.W. Er kon echter niets aan gedaan worden dat zij toch met 0-2 de rust in ging. Na de rost kwam P.W. nog sterker opzet ten en raakte Holten duidelijk ver moeid, waarvan P.W. gebruik maak te en met een overwinning van 0-8 naar huis kon gaan. Meisjes BI speelde tegen Goor. Door ziekte en afwezigheid was het team wel verzwakt, maar het speelde met volle inzet. Een geweldige regen van goals werd geïncasseerd, maar het elftal wacht reeds met spanning op de uitwedstrijd de volgende keer te gen Goor om de 0-14 te wreken. Jongens B speelde tegen Hengelo. Beide ploegen staan bovenaan op de ranglijst en dus op de nominatie voor het kampioenschap. Voor de rusl werd er een keer gescoord en na de rust nog een keer uit een strafbal. Hierdoor voert Holten de ranglijst aan. gevolgd door Haackey (Haaks bergen) en Hengelo met twee pun ten minder. WEDSTRIJDPROGRAMMA Meisjes B gaat naar Bully (Olden- zaal) en speelt daarom om 11.00 uur. Jongens B gaat naar het sterke Haac key en speelt om 12.15 uur. De se nioren heren en dames spelen het WILDE ZWIJNEN toernooi in Hol ten. Aanvang zaterdag 12 oktober a.s. om ca. 11.00 uur en zondag 13 oktober a.s. om 11.00 uur. De finale wordt om ca. 14.20 uur gespeeld. Doe allemaal mee en geef je op bij, vestering vergt van f 9.495.en de duurste rond de dertien mille kost. Er is keus tussen een 50 pk 1100 motor en 'n 70 pk 1500 machine, twee of vier portieren en een handgescha- kelde of automatische bak. Het laat ste uitsluitend in de typen met de an derhalve liter motor. De 100 standaard kost f 9.495.in tweedeurs uitvoering. De 1100 met Z08 pakket (dit houdt in: een elek trisch verwarmde achterruit, elektri sche spoeiers, geheel wegklapbare achterbank, rubber strips op de bum pers, antiverblindingsspiegel en twee achteroitrijlampen) komt op f 9.993. Alle modellen, op de 1100 standaard na, zijn voorzien van dit Z08 pakket. De 100 L tweedeurs kost f 10.950. voor welk bedrag ook de 1500 S (70 pk, 1470 cc) kan worden aangeschaft. De 1500 LS komt op f 11.809.Voor een bedrag van 580 gulden inclusief BTW worden twee portieren extra, geleverd. Kunstleren bekleding komt op 116 gulden en een automatische bak alleen op de 70 pk 1500 mo dellen vergt een extra bedrag van 853 gulden. Als testwagen koos de RN de 70 pk LS tweedeurs. Uiterlijk Het uiterlijk van de VW Golf is func tioneel. De wagen is kort en breed, waardoor hij stoer aandoet. De bre de wielen staan op de hoeken van de koets. De neus van de Golf is bijzon der strak van vormgeving, eenvoudig en daardoor fraai. De zwarte grille beslaat de volle breedte van de neus. In de uiteinden ervan zijn ronde kop lampen verwerkt, in het midden het VW-embleem. De bumper bevat links en rechts knipperlichten. De ,,L"- modellen hebben een robber strip op de bumper. Dit is één van de vele verschillen tussen de „L" en de ge wone typen. De motorkap scharniert aan de zijde van de voorruit. De kap opent over 'n afstand van negentig centimeter en wordt omhoog gehou den door een paaltje. De toeganke lijkheid tot het mechaniek is ongeloof lijk goed. Alle delen die service no dig hebben, zijn direct bereikbaar. En ook zaken als een startmotor, 'n olie filter, etc. liggen onder handbereik. Een monteur hoeft, bij het plegen van onderhoud aan een Golf, nauwelijks meer een overall aan te trekken. Zo ruim en toegankelijk is het vooron der in deze auto. Daar komt nog bij dat de grote beurten slechts om de 15.000 km no dig zijn en dat olieverversen om de 7.500 km mag. VW heeft van de Golf een wagen weten te maken die in de praktijk nog wel eens goedkoper kan zijn, qua onderhoud, dan de op dit punt toch wel beroemde Kever. Comfort Het comfort in de Golf ligt op een behoorlijk hoog peil. Het benadert het comfort van goede Franse wa gens nog niet, maar daar staat dan wel tegenover dat de Golf qua weg- ligging iedere andere auto op een hoogst enkele uitzondering na zo in de zak steekt. De wagen is bijzon der veilig, gemakkelijk te besturen en een feest om te berijden. Een ander sterk punt van de Golf ligt op het economische vlak. TJë" prijs van de wagen is weliswaar ta melijk stijf, maar daar staat tegen over dat er een goede inroilwaarde kan worden verwacht in de tóekomst. En de Golf is de meest op gemakke lijk servicen ingestelde auto die ooit werd gebouwd. Samen met de spreek woordelijke goede VW-service en het computerdiagnosysysteem van VW moet dit resulteren in goedkope on derhoudsbeurten, weinig problemen en een lange levensduur. Na de Passat en de Scirocco heeft Volkswagen nu een ijzersterk wapen in het vuur in de vorm van de Golf, het beste dat ooit op de automarkt verscheen wellicht. Volgend jaar komt daar nog bij een kleinere versie van deze wagen. Het is duidelijk dat VW 't roer heeft omgegooid. En goed. De bewijzen worden u getoond op de VW-Golf- show in het Parkgebouw te Rijssen op 11 en 12 oktober. Door de heer A. N. Landeweerd, in specteur Ned. Rundvee Stamboek werden de volgende koeien inge schreven: Gerrie b75, Gerrie 5 b77, Lena 20 h?6 en Lena 24 b?S van II. J. Schorfhaar, Lichtenberg, Rijssen; Liesje b75 van J. W. Wesseldijk, Lich tenberg, Rijssen; Dora 15 b79 van H. Landeweerd; Dora 10 b 80 en Toos 8 b78 van B. G. de Baas, Middeldijk 2, Rijssen; Jenny 13 b79 en Marie 4 b+ 80 van E. Stam, Look; Jansje 14 b79, Hilda 5 b77 en Marie 13 b77 van M. J. Klein Horsman; Everline 8 b78, Lies b77, Bea b 80, Sjolanda b78, Johan na 27 b 82, Liesbeth b79, Johanna 26 b 83 en Rietje b75 van H. J. W. Scheperboer; Rozette 50 b77, Roza 11 b76 en Rozette 46 b77 van A. Grote- boer; Elsje 44 b 81, Bertha 47 b79, Bertha 46 b 81, Bertha 50 b73 van G. J. Veneklaas Slots; Marie b 84, Sjaantje 2 b79, Lieske 3 b 84 en Sientje b78 van Joh. Wansink; Gerda 8 b79 van M. Rietberg; Johanna 22 b79 van Joh. Bekkemens; Dini 6 b 82, Anna 25 b79 en Dini 9 b 82 van A. G. Nijland; Marie 26 b75 van W. Brinks; Sjolanda 82 b 80, Marie 43 b77, Coba 112 b79, Marïe 41 b79, Coba 115 b77 en Marie 44 b77 van H. Beld man; Dina 31 b76 en Bertha 18 b77 van G. J. Rietberg; Gerry 17 b78 van G. H. Meesterberends; Toos je 22 b76 van Joh. G. Wissink; Jannie 10 b 31 en Jannie 11 b76 van Alb. Dijkink; Marie 84 b78 van Johan ten Dam; Li- na 9 b77 en Marijke 6 b78 van G. J. Vorkink: Jet 7 b79 en Willemien 4 b77 van W. Bieleman; Dora 35 b77 en Do- ra 26 b76 van D. Veneklaas; Elsje 33 b 81 van wed. W. F. Tromop: Dora 124 b78, Dora 128 b78, Dora 127 b77, Dora 135 b78, Emma 7 b 80 en Do- ra 137 b79 van W. Reilink; Corrie 44 b78 en Corrie 45 b 81 van H. Bos man: Dina 32 b 81, Emma 12 b78, Emma 10 b 80, Dina 31 b77 en Em ma 13 b 81 van B. A. Haverslag, Heeten; Jantina 34 b79 van Joh. G. Toorneman, Gerrie 9 b 82 van J. W. Marsman; Hilda 10 b 80, Hilda 6 b79 en Willy b77 van J. Haverslag; Bontje 19 b 81 en Janna b 80 van B. J. Stevens; Gretha 17 b77 en Wilma 2 b79 van F. J. Sluiter; Dora 62 b77, Sina 3 b77, Lotje 17 b79 van W. M. Veneklaas Slots; Roza 57 b 32 van Joh. Boode, Leida 5 b77 en Leida 6 b77 van J. Nijland. In het Keurstamboek werd opgeno men Jantina 21, ab. 85 van Joh. G. Toorneman. De volgende stieren werden voorlo pig ingeschreven: Miesje's Thorwald B van Joh. Wansink: Henk B van G. Mekenkamp en definitief Coba's Gus- taaf B+81 van Joh. Wansink.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5