MIDDENSTANDS SHOW Reeks van bezwaarschriften tegen plan Beuseberg Banketbakkerij Pluygers tien jaar in Holten gevestigd Deelnemers BOS HANDWERKHUIS BOUWHUIS HORLOGERIE DE BOUWHAL DOE-HET ZELF KLEIN VELDERMAN Radio en TV MARIO BLOEMSIERKUNST TEN VELDE FOTOGRAFIE WEDDA DROGISTERIJ RODE KRUIS AFD. HOLTEN WELFARE-WERK AFD. HOLTEN TIJDENS DE MIDDENSTANDS SHOW... GROTE ORGELSHOW „Bebouwing Beuseberg betekent onherstelbare schade aan totaliteit van landschap en indentiteit van het dorp Holten" Fotoclub organiseert filmavond Verkoop grond aan de heer G. ter Harmsel en Makelaarskantoor Vincent BV WAAR GAAN WE HEEN? in zaal „VOSMAN" op 17 en 18 oktober van 16.00-22.00 uur en zaterdag 19 oktober van 14.00-22.00 uur HMUETS ORSELSTUDIO - Laren (fi.) - Telefoon 05738-252 Stichting Natuur en milieu federatie Overijssel pijnlijk verrast: Voetpad langs oude kerkhof aan openbaar verkeer onttrokken? Vrijdag 11 oktober 1974 9 op vrijdag en zaterdag 19 oktober in de bovenzaal van hotel „VOSMAN" „In de in 1970 in discussie gebrachte struktuurschets Gemeente Holten wordt als één van de uitgangspunten voor het ruimtelijk beleid in de gemeente Holten gesteld, dat het behoud van de land schappelijk waardevolle gebieden een gebiedende eis is. Door het formuleren van deze gebiedende eis, liep het college van burgemeester en wethouders van Holten reeds in 1970 vooruit op de thans algemeen aanvaarde norm, dat het veiligstellen van natuurgebieden en aantrekkelijke landschappen één van de hoofd lijnen voor het te voeren ruimtelijk beleid behoort te zijn. Dit staat onder meer geformuleerd in de in 1973 verschenen Orienterings- nota Ruimtelijke Ordening", aldus genoemde Stichting in haar bezwaarschrift op het ontwerp-bestemmingsplan Beuseberg. De Stichting is dan ook pijnlijk verrast dat thans een bestem mingsplan in procedure is gebracht voor een deel van één der aantrekkelijkste landschappen, dat geheel afwijkt van het in de Oriënteringsnota gestelde. De Stichting is van ooi-deel dat de Beuseberg in zijn totaliteit gespaard dient te blijven. Bebouwing zal herstelbare schade toebrengen het landschap en zal de identiteit van het dorp in hoge mate aantas ten. De Beuseberg is geen eenheid op zichzelf, maar alleen te waarde ren vanuit het gehele landschappelijk gegeven in- en om Holten. Daarom is de Stichting het eens met het ad vies van de commissie gemeentelij ke plannen uit de provinciale plano logische dienst, die Holten adviseer de de uitbreiding te zoeken in de richting van Look en de bebouwing daar voorrang te geven. Bovendien meent de Stichting dat, t.a.v. het plan niet is voldaan aan het besluit ruimtelijke ordening. Hol ten heeft voor Deventer gebouwd. Daarom is het nu onverantwoord door te gaan met een beleid dat ge richt is op suburbanisatie (verstede lijking). De groei van Holten is thans afhankelijk van andere faktoren. Men make hiervoor een analyse van de faktoren die in het nabije verle den de groei van de Holtense bevol king hebben veroorzaakt. Bovendien is er een onevenwichtige verhouding tussen het aantal ar beidsplaatsen en de beroepsbevol king. Vermoedelijk zal de Beuseberg werden bewoond door mensen die geen economische- of sociale binding met Holten hebben", zo vervolgt de Stichting haar motivering in het be zwaarschrift. Reaktie B. en W- In hun uitvoerig antwoord zeggen B. en W. dat de commissie gemeen telijke plannen van de provinciale planologische dienst haar oordeel reeds heeft herzien. Er zijn geen ab solute maatstaven voor het vaststel len van de landschappelijke waar den. Bij het waarde oordeel is niet alleen het accent gelegd op de visu eel landschappelijke aspecten. Er is geen duidelijke grens aan te geven tussen de gebieden waar wel- en waar niet gebouwd kan worden. Er is een terrein uitgezocht waar te gen verstoring van het reliëf de min ste bezwaren bestaan. Het beeld van Holten als esdorp, is de laatste hon derd jaar grondig veranderd ten kos te van biologische- en landschappelij ke kwaliteiten. Daarom moeten de aanwezige kwaliteiten zo goed moge lijk worden behouden. Conserveren kan niet overal. De Beuseberg is niet één van de zeer waardevolle delen van het cultuurlandschap. Bebouwing is afgewogen tegen alle mogelijkhe den en beperkingen van het gebied", aldus het college dat vervolgens uit voerig ingaat op de natuur-weten- schappelijke betekenis van de Beuse berg en concludeert daarbij -dat het Beuseberggebied niet kan worden rekend tot de bijzondere landschap pen die zeldzaam zijn. Bebouwing behoeft niet onaanvaardbaar te zijn, mits de verzorging van, met name overgang naar het omringende land schap, bijzondere aandacht krijgt door de bebouwing geen afbreuk wordt gedaan aan het algemene land schapsbeeld. Beuseberg is nodig. Het college acht het onjuist dat Holten niet zou moeten doorgaan met het ruimtelijk beleid. Er is hier geen sprake van een beleid dat gericht is op verstedelijking. Sinds 1945 kent Holten minder arbeidsplaatsen dan verwacht mag worden krachtens de beroepsbevolking. Holten had in 1960 261 woonforensen en in 1971 470. Die groei is niet extreem. De Beuseberg is nodig om de vraag naar woningen voor de huidige bevolking op te van gen. Comité Beuseberg De bezwaren van het comité Beu seberg hebben we destijds reeds uit voerig gememoreerd. Zoals men zich herinnert beoogt dit comité o.a. dat „Holten met zijn bevolkingsgroei bij na tien jaar voorop loopt op datgene wat in het plan wordt gepropageerd. De gaafheid van het plan wordt ge schonden. Bovendien kan het plan voor de groep kleinere boeren on rechtvaardige gevolgen hebben, om dat hun bedrijven worden beknot. Als zij hun bedrijf niet meer normaal kunnen uitoefenen krijgen ze geen vergoeding voor bedrijfsschade, noch een vergoeding voor de ontstane waardevermindering van de bedrijfs woning". In hun antwoord hierop menen B. en W. dat het plan zodanig is opgezet Bij schrijven van 22 augustus 1974 heeft de Mengunie B.V., ZvvartepacJ nr. 1 te Holten verzocht te beslui ten het voetpad, lopende vanaf de Mecrmansweg in westelyke richting langs de oude begraafplaats, naar het Zwarte Pad, aan het openbaar ver keer te onttrekken. Ingevolge art. II Wegenwet dient de raad op een dergelijk verzoek binner 60 dagen te beslissen, terwijl de raac' bij besluit, deze termijn eenmaal met 60 dagen kan verlengen. Zonder verlenging zou de raad voor 21 oktober hierop moeten beslissen. Op grond van hetzelfde artikel die nen andere belanghebbenden in de gelegenheid te worden gesteld gedu rende 30 dagen na publikatie, bezwa ren te kunnen indienen bij de raad. Laatst bedoelde termijn loopt af op maandag 14 oktober 1974, zijnde ook de dag waarop de raadsvergade ring zal worden gehouden, zodat het niet mogelijk is dan reeds op het verzoek te beslissen omdat nog be zwaren kunnen worden ingediend. Derhalve stelt het college de raad voor de termijn, waarbinnen op het verzoek moet worden beslist, te ver lengen met 60 dagen, ingaande 21 ok- .tober a.s. en een beslissing te ne men tijdens de raadsvergadering van 19 november a.s, dat de visuele schade aan het omrin gende landschap wordt beperkt. „Omdat geen bouwterreinen voor particuliere bouw en w.w. bouw meer disponibel zijn moet op korte termijn bouwterrein beschikbaar komen. Een bouw van 65 a 70 woningen per jaar is niet sterk. Ook Look aantrekkelijk Ook de Look is een aantrekkelijk gebied. De relatie met dit gebied geeft echter verkeerstechnische be zwaren. Bovendien heeft Rijssen aan de westkant geen aansluiting op de autosnelweg E8 en bereikt het ver keer van Rijssen ten dele via Holten de E8. Landschappelijk is ook de Look van grote waarde en het zou daarom onjuist zijn dit gebied te pre fereren boven de Beuseberg. Schadevergoeding De bewering van het comité Beu seberg, dat agrarische bedrijven, die binnen het plangebied liggen, niet meer op normale wijze kunnen wor den uitgeoefend, is juist. Het is ech ter onjuist te beweren, dat de hier door veroorzaakte schade niet ver goed wordt. Het is eveneens onjuist te beweren dat de exploitatieraming een te rooskleurig beeld geeft. Bij de geraamde verwervingskosten is re kening gehouden met de uit te keren schadevergoedingen voor agrariërs die door de verkoop van grond en bedrijfsbeëindiging schade lijden. Op dinsdagavond 15 oktober zal de Holtense fotoklub Profoto een filmavond organiseren voor leden en verdere belangstellenden. Aanvang 8 uur. Uiteraard zullen de films be trekking hebben op de fotografie, in teressant voor elke foto amateur. De volgende drie films worden ver toond: Rochester in vogelvlucht: Een rondgang door het gebouwen complex van de Kodak in Amerika, waar de voornaamste kodakproduc ten vervaardigd worden, zoals len zen cameras en fotopapier. HOE WORDT EEN FILM VOOR UW CAMERA GEMAAKT: Hierin wordt het productieproces van de rolfilm getoond. KWALITEIT VAN DE CAMERA LENZEN: Hierin volgt men het gehele pro ductieproces vanaf het maken van het glas tot en met het slijpen van de lenzen zelf en het vervaardigen van de metalen vattingen. Een leu ke en leerzame avond voor -een ie der die wel eens een foto maakt. Tot ziens in „het Paalhuus" berg 63, tel. 2755. Beuse- „Zoals bekend ligt het in het voor nemen het kruispunt Larenseweg- Stationsstraat-Dorpsstraat te recon strueren. Een gedeelte van de aan de gemeente toebehorende grond aan de hoek Dorpsstraat-Stations- staat, welke grond is aangekocht van de familie Paalman-Derksen, zal voor de uitvoering van de reconstruc tie niet gebruikt behoeven te worden. De heer G. ter Harmsel, Stations straat 2 en Makelaarskantoor Vin cent BV, Dorpsstraat 59a alhier, heb ben verzocht een gedeelte van de grond, die niet voor de reconstruc tie benodigd is, te mogen aankopen. De heer Ter Harmsel wenst de grond aan te kopen ten behoeve van uit breiding van zijn bouwterrein, ter wijl Makelaarskantoor Vincent voor nemens is op het terrein een kan toorpand te bouwen. Voornoemde BV heeft zich bereid verklaard het gevraagde bouwter rein, ter grootte van ongeveer 390 m2 aan te kopen voor de haar gebo den prijs van f 175,00 per m2, totaal derhalve f 68.250,00 excl. BTW. Bedoeld bouwterrein is gelegen aan de zijde van de Dorpsstraat, naast het pand Dorpsstraat 35. Het gedeelte grond, gelegen achter het pand Dorpsstraat 35, alsmede het gedeelte, gelegen achter de aan ma kelaar Vincent te verkopen grond, ter grootte van ongeveer 150 m2, werd aangeboden aan de heer G. ter Harmsel voornoemd voor de prijs van f 50,00 per m2, totaal derhalve f 7500,00, exclusief BTW. Aangezien het hier achterliggende grond betreft, menen B. en W. dat een prijs van f 50,00 per m2 alleszins redelijk is. De heer Ter Harmsel heeft zich bereid verklaard de hem aangeboden grond aan te kopen voor Was de tendens toch al duidelijk merkbaar dat de Holtense ge meenteraad zich de laatste tijd op een stijgende belangstelling van de zijde van de kiezers mocht verheugen, voor de vergadering van a.s. maandagavond (14 oktober) valt te verwachten dat de pu blieke tribune overbelast zal zijn, wanneer de raad het ontwerp- bestemmingsplan zal behandelen, waartegen niet minder dan tien bezwaarschriften zijn ingediend. In een zeer uitvoerige nota over ziet het, college van B. en W. deze bezwaarschriften en komt tenslotte tot het voorstel vrywel alle bezwaar schriften ongegrond te verklaren en dat van reclamant H. Krieger als niet ontvankelijk. In het voorstel tot vaststelling van het al reeds veelbesproken plan be togen B. en W. nog eens, dat het op basis van verschillende overwegingen wenselijk is dat het dorp Holten zal uitgroeien tot ongeveer 7000 inwoners in 1985 en tot ca. 10.000 rond de eeuwwisseling. Omdat in het plan De Haar geen bouwterreinen meer be schikbaar zijn wordt het gebied ten zuid-oosten van de Larenseweg (hoek Beusebergerweg, Liezensteeg, Bon- tenweg) geschikt geacht voor behou- wing. Ook de leden van het bestemmings planforum, uitgezonderd de leden van het Beusebergcomité, stemmen in met de bebouwing van het betref fende deel van de Beuseberg. Zoals uit eerdere publikaties reeds is gebleken, streeft het college ernaar de bebouwing zo goed mogelijk te la ten aansluiten op het huidige land schap. Het plan, dat in totaal 216 wo ningen omvat, is geen op zichzelf staand geheel maar moet worden ge zien in samenhang met het plan De Haar, met name wat betreft allerlei voorzieningen. Onderwijs In het plan is alleen ruimte gere serveerd voor de bouw van een kleu terschool. De aansluiting Beuseber gerweg, Larenseweg zal worden ge reconstrueerd en in noordelijke rich ting verschoven. Het tracé van de Beusebergerweg zal over ongeveer 150 meter worden verlegd. Boven dien is een verbetering en verbre ding van de aansluiting Liezensteeg, Larenseweg noodzakelijk. De exacte woningtypen zijn nog niet bekend. Het plan is dusdanig opge zet dat nieuwe ontwikkelingen in de woningbouw kunnen worden gevolgd, zonder het plan geweld aan te doen. Bezwaarschriften Bezwaarschriften zijn, behalve door het Beusebergcomité en de Stichting Natuur en Milieu Federatie Overijs sel (zie afzonderlijk artikel) ingezon den door J. Vincent, G. H. Vincent, W. Vos, G. H. Aanstoot, H. Krieger, J. Manenschijn, G. W. en J. H. Ma- nenschijn. alsmede door A., mej. D.- en M. Aanstoot, allen woonachtig in de Beuseberg. Ten aanzien van deze bezwaarschrif ten heeft het college advies ingewon nen van het raadgevend ingenieurs bureau R. Hajema en Partners BV te Assen. Het bezwaarschrift van J. Vincent komt er in grote trekken op neer dat hij de rust en grond rond om het bedrijf zal kwijtraken en dat een thans bestaande doorgangsweg naar een elders gelegen stuk grond zal komen te vervallen. In hun ant woord zeggen B. en W. dat enkele boerderijen gehandhaaft kunnen wor den, doch bestemd voor woondoelein- den. In de toekomst zal uitoefening van een agrarisch bedrijf niet meer mogelijk zijn. Verschuiving van de bebouwingsgrens is onmogelijk. Dezelfde overwegingen welke gelden voor het bezwaarschrift van J. Vin cent, achten B. en W. ook van toe passing op dat van G. H. Vincent, die eveneens bezwaren had tegen aankoop van grond, schuur en gara ges en het niet meer kunnen houden van vee. Reclamant Vos is blijkens zijn be zwaarschrift van mening dat zijn be drijf te gronde wordt gericht en wenst daarom bedrijfsschadevergoe- ding. Het college antwoordt hierop dat bij aankoop, c.q. onteigening, bij de waardebepaling ook rekening wordt gehouden met alle geleden schaden. Van andere toon is het bezwaar schrift van G. H. Aanstoot, die zegt dat hij het landschap zal missen en dat zijn leven en huis in de „ver drukking" zullen komen. Volgens B. en W. is het onaan vaardbaar de toestand die reclamant aantreft, onveranderd in stand te houden. H. Krieger wil medewerking ver lenen als alle landbouwgronden plus de gebouwen tegen een gunstig be drag worden overgenomen en hij een bedrijf elders in Holten kan vestigen. In hun antwoord stellen B. en W. dat het voor bezwaarde mogelijk is een verzoek tot schadevergoeding in te dienen. Er kan hem echter geen loezegging worden gedaan te zijner tijd het gehele bedrijf aan te kopen. Evenmin kan toestemming worden gegeven elders een nieuw bedrijf te vestigen, omdat de faktoren, dit- bij een dergelijke beslissing een rol spe len, nog onbekend zijn. De reclaman ten Manenschijn spreken in hun be zwaarschriften eveneens over gebrek aan ruimte en vragen behoud van de opstallen. J. Manenschijn wijst er bo vendien op dat zijn gebouwen worden afgesneden door het verleggen van de Beusebergerweg. Ook ten aanzien van deze bezwaar schriften antwoordt het college dat het noodzakelijk is boerderijen alleen een woonfunktie te geven en dat voor de te handhaven panden in het plan reeds een grotere terreindiepte is toegekend dan strikt genomen voor woondoeleinden gebruikelijk is. de gevraagde prijs van f 7500,00 excl. BTW. Omtrent deze grondprijzen werd voor af advies gevraagd van de deskun dige, de heer G. S. Hoogmoed te Nij- verdal. In de onderhavige grond zijn niet be grepen twee stroken grond t.w. de in- en uitritten ten behoeve van de te verkopen percelen grond. B. en W. wensen deze stroken in eigendom te behouden ten behoeve van aanleg van voetpaden ter plaatse langs de Stationsstraat. In verband hiermee is gewenst op bedoelde stroken grond een erfdienstbaarheid van uitweg te vestigen ten dienste van de thans te verkopen bouwterreinen, teneinde toegang naar de openbare weg (Sta tionsstraat) te verzekeren. De Commissie gemeentewerken kon zich met de verkoop wel vereni gen hoewel enkele leden zich ten aan zien van de prijs een oordeel wen sen voor te behouden. Tevens is de vraag gesteld of het met het oog op de toekomst wel verstandig is op dit punt grond te verkopen. B. en W. menen dat zonder enig be zwaar tot verkoop kan worden over gegaan omdat er voldoende ruimte is voor het maken van een goede en overzichtelijke aansluiting van de Stationsstraat op de Dorpsstraat, nl. 3 rijstroken van drie meter breedte. Derhalve stéllen zij de raad voor over te gaan tot verkoop en hef ves tigen van een erfdienstbaarheid als hiervoor bedoeld". Deventer Schouwbu g, Grote Kerk hof 1, telef. 11500. Di. 8 t.e.m. do. 10 okt„ aanvang 20 u. Fons Jansen met zijn One-man- show „Kwartetten". Za. 12 okt. 19.30 u. Stadtische Büh- neh Münster met de opera Don Gio vanni. Ma. 14 okt. 20 u. De Haagse Come- die met De Venetiaanse tweeling van Carlo Goldoni. Di. 15 okt. 20 u. Concert voor de Stichting Kamermuziek Deventer door het Amsterdams Strijkkwartet. Wo. 16 okt. 20 u. Concert van de De venter Orkest Vereniging o.l.v. F. M. Rutgers. E.D.B.-theater, Smedenstraat 10. tel. 13165. Weekfilm do. 10 t.e.m. wo. 16 okt. The exorcist (18 jr.). Nachtvst. vr. 11, za. 12 okt. 23.30 u. Stewardessen-rapport (18 jr.). Matinee za. 12, zo. 13 okt. 14 u. Tri nity en Sartana (14 jr.). Aanvangstijden weekfilm: do, ma, di, wo 20 u. Vr. 21 u. Za. 18.30 en 21 u. Za. 16, 18.30 en 21 u. Cinema, Lange Bisschopstraat 69, telef. 11100. Weekfilm do. 10 t.e.m. wo. 16 okt. The Sting - 4e week (14 jr.). Nachtvst. vr. 11, za. 12 okt. 24 u. De verdoemden (18 jr.). Matinee za. 12, zo. 13, wo. 16 okt. 14 u. Fablio, de grote tovenaar (a.l.). Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u. Za. 18.45 en 21 u. Zo. 16 18.45 en 21 u. Luxor Theater. Brink 20, telef. 18662. Weekfilm do. 10 t.e.m. wo. 16 okt. Alicia (18 jr.). Nachtvst. vr. 11 okt. 23 u. Het lief desspel van Greta (18 jr.). Matinee zo. 13 okt. 14 u. Marco Polo in het rijk van Kublai Khan (a.l.). Aanvangstijden: weekfilm: werkd. 20 u. Za. 18.30 en 21 u. Zo. 16, 18.30 en 21 u. Jazz cafe, Monstraat 2. Vr. 11 okt. aanvang 20.30 u. o.l.v. Davina RoVers.' Goetiek De Rozijnenkorf, Grote Poot 19. 11 okt.-20 nov. Tentoonstelling Frans Rieck - schilderijen. Openbare leeszaal, Brink 70, telef. 13506. Tot 14 okt. A. G. Gerritsen - aquarellen. Geopend: di. t.e.m. vr. 10-17.30 en 19-21 u. Za. 10-17 u. Zo, ma gesl. Daarna tot 11 nov. mevr. Van Looi- schilderijen. Galery Lenten, Kletterstraat 25-27, Epse, telef. 21815. Tot 17 okt. S. Ie Poole, J. Bieruma Oosting, A. Voor zanger, schetsen, tekeningen, aqua rellen. Geopend: di. t.e.m. za. 10-18 u. Zo. 14-17 u. Ma. gesl. Trog Art, Hofstraat 2, telef. 16733. Tot 1 nov. pentekeningen van Johan Huy. Geopend: di. t.e.m. za. 14-17.30 u. Vr. ook 19-21 u. Galerie Sidonie, Kleine Overstraat 58, telef. 14169. Olieverfschilderijen van Margreet Hazewinkel. Geopend: di. t.e.m. za. 14-18 u. Vr. ook 19-21 u. Zo. gesl. Albert Schweitzer Centrum, Brink 89, telef. 19675. Permanente expositie over het leven en werk van Dr. A. Schweitzer. Geopend: wo. 19-21 u. Za. 12-16 u. Athenaeumbibliotheek, Klooster 3, telef. 16512. Expositie 500 jaar Bota nische boekillustraties. Geopend: ma. t.e.m. vr. 10-12 en 14-17 u. Wo. ook 18-20.45 u. Museum De Waag, Brink 56, telef. 14556. Antieke fietsen, zilver, aarde werk, antieke keukens. Geopend: di. t.e.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. Zo. 14-17 u. Ma. gesl. Museum De drie haringen, Brink 55, telef. 14556. Tentoonstelling van aan- kleedpoppen uit 1860-1910. Geopend als De Waag. Museum voor mechanisch speelgoed, Noordenbergstraat 9, telef. 19739. Geopend als De Waag. Deventer Kunstijsbaan, Rembrandt- kade, telef. 18877 b.g.g. 18666. Bij aanhoudend gunstig weer (dus onder voorbehoud) geopend vanaf za. 12 okt. 13.30 u. Deventer Ren- en Toeristenvereni ging „De Zwaluwen". Inl. W'. Bek king, Amstellaan 20, telef. 11247. Indien de kustijsbaan zaterdag niet opent (zie boven) zaterdag fietstoer- tocht, start 8.30 u. v.a. clubhuis DKC Hellas, sportcomplex Rielerenk; deel name ook voor niet-leden kosteloos mogelijk. Overdekt zwembad Deventer, Smyr- nastraat 2, telef. 21864. afzwemfeest, zaterdag 12 okt. 19.30 u. W'ljkgebouw Van Vlotenlaan. zater dag 12 okt. 10-17 u. Internationale Ruilbeurs. Organisatie: Hobbyklub Arno. Inl. H. Veldhoen, Wouwerman- straat 15. Gebouw „Gevleugelde Vrienden", Molenbelt hoek Schoutenweg. Elke dinsdag 19-22 u. volksdansen met Chaverim we Chaverot. Het was om precies te zyn op don derdag 9 juli tien jaar geleden dat de hr. F. M. Pluygcrs z'n luxe brood- en banketbakkerij opende in het pand waar voordien het kruideniersbedryt was gevestigd van de heer H. W. ten Velde. Bij die gelegenheid voerden toen zo als gebruikelijk meerdere sprekers het woord w.o. burgemeester mr. W. H. Enklaar die dc familie Pluy- gers prees dat zij de moed en durf had om een dergelijke gespecialiseer de zaak op het gebied van de banket bakkerij en chocolaterie in Holten te beginnen. Nu tien jaar later mogen we stellen dat moed en durf, noeste vlijt en vak manschap zijn beloond. Frans Pluy- gers heeft een prachtige zaak opge bouwd en z'n winkel en bakkerij steeds aangepast aan de eisen van d« tijd en van de klant. Vakmensen zijn de laatste dagen bezig geweest om de winkel nog gezelliger te maken en ze zijn hier volledig in geslaagd. Al met al geen reden om feest te vie ren maar wel om even bij stil te staan en eventjes de schijnwerper op te richten. De familie Pluygers gaat dit de ko mende weken doen door gebak en ander lekkers te verkopen voor prij zen die tien jaar geleden golden. Voor de kinderen is er een kleurwed- strijd met taarten als prijzen en elk kind dat de tekening inlevert, krijgt een verrassing. De te kleuren tekening kan in de win kel worden afgehaald en moet voor donderdag 24 oktober worden inge leverd. Ze zullen worden beoordeeld door een plaatselijke kunstschilder. Jongens en meisjes doe je best.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3