■Kolschool winnaar Holtense •hnol-zvvcm-wedstiijden lollen sloeg in ;lotfase hard toe Mooi succes Blauw Wit '66 (Senioren) Daarle-Blauw Wit 0-2 Programma SY .Holten' Schaakcompetitie S.B.O. weer begonnen Zwemkampioenschap o.l. Kolschool w Holten thuis tegen Raalte Uitslagen lagere senioren elftallen S.V. „Holten SY „Holten SV Holten jeugd Resultaten Blauw Wit-pupillen Blauw Wit jeugd Programma Blauw Wit (pupillen) toss m jag 27 september 1974 7 -tiende van een sekonde be- W 3e de uitslag in de jaarlijkse J ol-zwem-strijd die afgelopen ïsdag 25 september plaats vond :n de Holtense basis-scholen, tolschool eindigde als eerste ^net puntentotaal van 536.1 sec. en Dorpsschool werd tweede met t sec. totaal. Hieruit blijkt wel, het zeer spannende wedstrijden >n. Van alles was er deze mid- veel. Veel zwemmers, veel toe- uwers, veel spanning, maar ook veel regen. Van dit laatste on- IrrriOT'onden de toeschouwers meer hin- gH&jdan de zwemmers. Maar, zij ble- gewapend met spandoeken hun rieten luid aanmoedigen. Dit jaar - 't eerst aan de start de 2e stelijke basisschool van de heer fberink. Natuurlijk kon deze even- de Haarschool, nog geen rol van kenis spelen, omdat zij nog niet 6 klassen beschikken. Deze sjes en jongens moeten het dus k opnemen tegen oudere deel- iers. Maar, het. is geweldig te 1 '1(1 'loe ze ^un uiterste ^est doen tot. een goed resultaat te komen. fjPyée toekomst zal dit zeker beter want er zaten al uitstekende MBBBmmers tussen. JNTRU 6x25 meter vrije slag estafette •d een nek aan nek race tussen Dorpsschool en de Kolschool. ar, het was Henk Aaftink, die als tste zwemmer van de Dorpsschool reldig uithaalde en zijn school de overwinning bezorgd^ in 1 min. 46.1 2e Kolschool 1 min. 46.3 sec. 3e Schakel 2 min. 00.1 sec. 4e Haarschool 2 min. 12.5 sec. Persoonlijke uitslagen: Schoolslag meisjes: 1 Anneke Baltes 22.5 sec.; 2 Betsy Rensen 23.4 sec.; 3 Hanneke Truschel 23.5 sec.; 4 An nie Getkatë 23.7 sec.; 5 Truus Mark voort 24.2 sec.; 6 Sandra van Geel 24.5 sec. Schoolslag jongens: 1 Teun Hofman 22.2 sec.-; 2 Martin Terlage 23.2 sec.; 3 Michiel Louwerenburg 23.3 sec.; 4 Kees-Jan Honig 23.5 sec.; 5 Bai't Jansen 23.9 sec.; 6 Henk Eshuis 24.6 sec. Rugslag meisjes: 1 Anneke Trotsen- burg 21.8 sec.: 2 Hermien Dijker man 22.4 sec.; 3 Henny Oolbekkink 22.9 sec.; 4 Irma Jager 23.- sec.; 5 Heidi Terlage 23.6 sec.; 6 Ans Bul- sink 24.3. Rugslag jongens: 1 Andries Lichten berg 20.2 sec.; 2 Ernst v.d. Ende 21.9 sec.; 3 Albert Klein Horstman 22.5 sec.; 4 Edwin Boersma 22.6 sec.; 5 Erik Kanpen 23.4 sec.; 6 Ronnie Lardinois 23.6 sec. Vrije slag meisjes: 1 Mand'-a Broek huis 17.1 sec.; 2 Ariane Wichems 17.4 sec.; 3 Gea Lodeweges 17.5 sec.; 4 Gerrie Schooien 17.6 sec.: 5 Henny Rosman 18.4 sec.; 6 Herma Bos 19.4 sec. Vrije slag jongens: 1 Henk Aaftink 16.5 sec.: 2 Peter Koetsier 16.6 sec.; Een sensationeler wedstrijd als die ii afgelopen zondag tussen Hera- s en Holten had men niet kunnen ienken. Toen elke .Holtense sup- rter zich al niet een nederlaag had rzoend, was het de vechtlust van roodzwarten die toch nog beloond rd met twee doelpunten geseoord minuten voor tijd. Womenten die ons deden terugden- aan de voor enkele jaren terug ïpeelde wedstrijd Nijverdal-Holten, n Holten ook in de laatste drie mi lten een zeker schijnende nederlaag ïzette in een overwinning, in het begin bleek al dat het een i ihard duel zou gaan worden. Voor de Almeloërs probeerden met har- charge's de Holtenaren uit hun enwicht te halen, Heracles dat 'n ht overwicht had kwam al vrij snul" een openingstreffer toen in dc 'e minuut rechtsback J. W. Dikkers snelheid werd geklopt waarna de bal op maat doorgaf aan in Putten die de uitgelopen doel- an Scheperman met een kopstoot, i insloos passeerde 1-0. Holten ging et de wind mee iets terug öoen en :eeg enkele reële scoringskansen kwam H. Bronsvoort in de 20e inuut alleen voor doelman Ehrhard aar hij speelde de bal iets te ver >or zich uit. In de 22e minuut tast- de Heracles doelman mis bij een >ekschop maar de inzet van J. W. ikkers kon nog net door de verde- .gers van de doellijn worden ge aaid. Weer kreeg H. Brónsvoort een jorme kans maar nu kwam hij aan struikelen op het gladde veld (wei- ind). Zo bleef de stand tot de pau- gehandhaafd Na de thee een beter draaiend iolten dat nu toch wel duidelijk de terkere ploeg was. Aanval op aan- al rolde op het Almelose doel af och doelpunten bleven uit. Zo kreeg f. Bronsvoorl in de 6e en in de 8e ninuut weer een kans maai' steeds leek doelman Ehrhard een struikel- ilok, In de 12e minuut leek A. Dek ker te gaan scoren maar nu was het ie Almelose stopper die de reeds gi iasseerde doelman goed bijstond. Naarmate de tijd verstreek werd iet. spel van de Holtenaren onzeker- Ier en werden er in de achterhoede log wel eens wat foutjes gemaakt. Wet het inzetten van A. Reylink en j. Soer werd het overwicht van de 7ondag speelt Holten thuis tegen hei: zich in de middenmoot bevinden de Raalte, in ieder geval een tegen- jstander om niet te onderschatten. N de sensationele uitwedstrijd van [afgelopen zondag, tegen Heracles, zullen ongetwijfeld vele supporters onze jongens aanmoedigen, aan het legioen zal het dus niet liggen. De gene die nog geen 'donateurskaart ihebben. komen deze ook a s. zondag aan het loket afhalen. De selectie be staat uit de volgende spelers. G. Scheperman, J. W. Dikkers, A. Rc-ylink, B. Knapen, A. Dekker, G. Vincent. G. Oolbekkink, W. Schooien, G Paalman, J. Veneklaas, S. Krik- ke. H. Brons voort, D. Pasop. roodzwarten weer groter maar He racles leek de wedstrijd 5 minuten voor tijd definitief te beslissen doch gelukkig ging de bal net aan de ver keerde kant van de paal. toen doel man Scheperman ree.de kanslocs was. Vier minuten voor tijd werd de inzet van de roodzwarten toch nog beloond toen een hoge bal door Soer met de borst werd opgevangen iangs de Almelose doelman naar de geheel vrij staande H. Bronsvóort die niets anders hoefde te doen dan de hal maar aan te raden 1-1. Iedere ei was dolgelukkig met het ene puntji en wachtte al op het eindsignaal van de scheidsrechter to.en er nog een hoekschop genomen moest worden. De bal kwam hoog voor het Alme lose doel en het ongelooflijke gebeur- ,d£. G. Soer sprong tegelijk met doel man Ehrhard naar de bal waarbij laatstgenoemde volkomen mistastte en het leer voor de voeten van A. Dekker rólde die onhoudbaar en hard uithaalde (2-1). Een dolgeluk kig publiek (Almeloërs waren er bij na niet) nam na afloop het veld in beslag waar het Holtense elftal on der .luid applaus de kleedkamers op zocht. De klasse kampioenen van de o.l. school op de Kol. 3 Theo Boode 17.1 sec.; 4 Frank Heyda 17.9 sec.; 5 André Schuppe-rt 18.3 sec.; 6 Remco van Maurik 19.1 sec. Winnaars klassen 1 t.m. 3 (vrije slag) meisjes: 1 Jolanda Lukkien 21.2 sec.; 2 Gerti Tulier 23.2 sec. Jongens klas 1 t.m. 3: 1 Martijn Boe ring 21.3 sec.; 2 Geert Brands 21.8 sec. Daarle, dat in 't verleden voor Blauw Wit altijd een lastige partij is geweest, heeft het op eigen terrein deze keer niet waar kunnen maken. De gastheren die een, week tevoren Sportclub Rijssen waarvan Blauw Wit in de eerste wedstrijd van dit seizoen in eigen huis de (voetbal) handen meer dan vol had met 3-0 klopten gaven het eerste kwartier nog aardig partij en de aanvallen waren niet zonder gevaar. De snelle spits en goalgetter Hofmeijer stelde Frans v. Gennep een paar keer met harde schoten op de proef maar werd daar na door de verdediging, waarin Eb Beldman een prima partij speelde, volledig uitgeschakeld. De hele ach terhoede had er in deze wedstrijd weer goed kijk op en de Daarle-aan- val kwam slechts bij uitzondering in de buurt van de 16 meterlijn. Helaas ging het in de voorhoede van Blauw Wit in de eerste helft al lemaal weer veel te gezapig, het ont brak aan vechtlust en de wil om zo snel mogelijk de wedstrijd te beslis sen. De mogelijkheden hiervoor waren beslist aanwezig. Kansen kwamen er en uit één hiervan schoot Nico La- bobar buiten bereik van de doelman verschrikkelijk hard tegen de paal. Henk Aanstoot (2) schoot na een „één-tweetje" met Jan Verveda raak maar de overigens goed leidende scheidsrechter had gefloten voor een overtreding tegen Henk Aanstoot in- plaats van de voordeelregel toe te passen. Ruststand 0-0. Na de thee ging Blauw Wit er wat meer aan doen en binnen tien minu ten werd Daarle op 2-0 achterstand gezet. In de zesde minuut knalde Aanstoot uit een prachtige voorzet van Jan Verveda ineens in en in de Op de Utrechtse „Paardedagen" om 't kampioenschap ..Warmbloed Paar den Nederland" (W.P.N.) plaatste mevr. N. Brouwers-Vosman zich bij de voorselectie „Rijpaarden" met „Konnie" in de klasse Z bij de beste tien. Karin Brouwers behaalde met haar pony „Mr. Brouwni" de 7e prijs in de rubriek „Best gaande rij- pony's". SOS 5 - Holten 10 3-2 Holten 10 heeft zondag tegen SOS 5 een ongelukkige nederlaag geleden. In de eerste helft namen de Holter- naren de leiding door een doelpunt van A. Wansink. Het was tevens de ruststand. Na de rust ging SOS fel in de aanval maar door een paar zeer goede acties van doelman Wim Tuitert duurde het lang voordat SOS de gelijkmaker scoorde. Dit gaf moed en ze scoorden even later nog een keer. Henk Vincent ging daarna in de voorhoede spelen wat enkele mi nuten later werd bekroond door een prachtig doelpunt door hem zelf ge scoord. Ongeveer 3 min. voor tijd mocht SOS nog een hoekschop nemen en dat werd het noodlot voor Holten, want één van de achterhoednspelers kopte toen in eigen doel. Holten 5 - RV 2 7-2 Holten 5 heeft weinig moeite gehad met een zwak spelend RV2. Toch werden deze wedstrijd nog te veel cpgelegde kansen gemist. Met de rust had Holten reeds een 3-0 voor sprong die in de tweede helft werd uitgebouwd tot 7-2. SENIOREN Senioren: Holten I-Raalte I 2.30 u. Hengelo 3-I-Iolten 2 10.00 u., vertrek 8.45 u. Omhoog 2-Holten 4 10.30 u., vertrek 9.45 u. Heracles 4-Holten 6 11.00 u„ vertrek 10.00 u. SDOL 3-Holten 5 10.30 u„ vertrek 9.30 u. Holten 7-SOS 3 10.00 u. Holten 8-Wierden 5 10.00 u. Holten 10-Haarle 8 10.00 u. Enter 6-Holten 9 10.00 u- vertrek 9 15 u. Holten 3 is vrij. JUNIOREN Junioren: Holten Al-Tukkers Al 4.00 Enter Vooruit A2-Holten A2 2.00 u., vertrek 1.15 u. MVV29 Bl-Holten BI 3.00 u., vertrek 2.00 u. Holten B2-Excelsior B4 4.00 u. Holten Cl-Excelsior Cl 2.45 u. Rijssen Vooruit Cl-Holten C2 2.30 u., vertrek 1.45 u. Holten C3-Nijverdal C2 1.30 u. Haaksbergen CI-Holten Cl 2.00 u., vertrek 1.00 u. Holten Dl is vrij. PUPILLEN Pupillen: De Zweef E2-Holten E2 De Schaakbond Overijssel is 23 sep tember weer met het nieuwe schaak seizoen van start gegaan. In tegen stelling tot voorgaande jaren heeft de komende competitie een anaere opzet gekregen. oe -hoogste klasse heeft nu Overgangs klasse en speeit een dubbelroncuge competitie en bestaat uit zes teams, u, venais de overgangsklasse speelt de eerste klasse oqk een dubbelrondige kompetitie en bestaat eveneens uit uit zes teams. De tweede klasse blijft uit acht teams bestaan, twee groe pen, en werken een enkelrondige kompetitie af evenals voorgaande ja ren. De derde klasse tenslote draait gelijk als de tweede klasse, dus ook een enkeirondige kompetitie, maar nu in drié groepen i.p.v. vier, omdat er een terugval van aanmeldende teams is ontstaan. Programma eerste ronde: Overgangsklasse Maandag 23 sept. 1974 Hardenberg 1 Deicien 1 Donderdag 26 sep. Hengelo 1—Esgoo 2. Vrijdag 27 sep. Almelo 1Drienerlo Eerste klasse ïvlaandag 7 okt. Vriezen veen 1—Goor 1 vrijdag 11 okt. Old.enzaal 1Almelo 2; Het Witte Paard J—Esgoo 3. Tweede klasse A Maandag 13 okt. Haaksbergen 1Dr. Max Euwe 1 dinsdag 15 okt. Drienerlo 3E. S. Favorita 1; Boelcelo 1Esgoo 4 vrijdag 18 okt. Almelo 3Winters wijk 1. Tweede klasse B Maandag 14 okt. Nijverdal 1Rijs sen I. donderdag 17 okt. Hengelo 2Borne 1. vrijdag 18 okt. Stork 1Delden 2; Al melo 4Ommen 1. leerde klasse A Maandag 28 okt. Vriezenveen 2Om men 2; Vroomshoop .1Dalfsen 1 Hardenberg 2Raalte 1; Nijverdal 2 Nijverdal .3. Derde klasse B Dinsdag 29 okt. Goor 2Het Witte Paard 2; Borne 2E.S. Favorita 2 vrijdag 1 nov. Almelo 5Weerselo 1; Oldenzaal 2Esgoo 5. Holten 1 is deze ronde vrij. Derde klasse C Muandag 28 okt. Haaksbergen 2 Haaksbergen 3 dinsdag 29 okt. Winterswijk 2Stork 2; Dr. Max Euwe 2Eibergen 1 donderdag 31 okt. Hengelo 3Henge lo 4. Evenals voorgaande jaren zal er dit jaar weer hard geschaakt worden om de S.B.O.-Cup. Hei programma voor de eerste ronde ziet er als volgt uit. Maandag 21 oktober: V rjezenveenAlmelo, Vroomshoop- Da, fsc-n, DrienerloHardenberg. Dinsdag 22 oktober: Hef Witte Paard, GoorHolten, Donderdag 24 oktober OmmenHengelo; EibergenDel den. Vrijdag 25 oktober E.S. FavoritaRijssen, Oldenzaal— Esgoo, Stork-r-Borne. De winnaars van de le ronde gaan over naar de twfeede ronde, en daar naast worden er vijf verliezers weer ingeloot om aari dat tweede ronde deel te nemen. 10.00 vertrek 9.15 u- MVV El-Holten E3 10.00 u., vertrek 9.00 u. Holten FI-Sp. Rijssen F1 10.00 De Zweef F2-Holten F2 11.00 u., trek 10.15 u. «Holten F3-Sp. Rijssen F3 11.00 u. 55 Holten el-Twenthe el 4-1 In een aantrekkelijk gespeelde wed strijd heeft Holten El een verdiende overwinning behaald op een goed spe lend Twenthe. Voor cis rust toen men tegen ce wind op moest tornen kon den onze jongens geen bres in de verdediging van Twenthe slaan. De ruststand was dan ook 0-0. Na rust een fel aanvallend Holten om toch de punten thuis te houden. Dit lukte ook, want na ongeveer 5 minu ten scoorde de midvoor beheerst, waarna ook 2-0 snel volgde. Twenthe kwam nog terug tot 2-3 maar snel daarop maakte Holten El aan alle on zekerheid een einde en liep uit tot 4-1 wat ook de eindstand werd. A.s. zaterdag d-e belangrijke uitwedstrijd tegen Haaksbergen. Excelsior e3-H olten e2 0-0 Het is een hard werkend Holten E2 gelukt in Rijssen tegen Excelsior E3 een punt te veroveren. In de beginfa se was Excelsior de toonaangevende ploeg, doch naarmate de wedstrijd vorderde, kreeg Holten E2 st{eeds meer vat op het spel en werd het een gelijkopgaande strijd. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld, waarbij, beide cJoelen beurtelings in gevaar kwamen, doch gedoelpunt werd er niet. De E2-ers verdienen een pluim ae grote inzet die ze in dit duel ge toond hebben en waardoor dit ver diende gelijke spel tegen het sterke Excelsior kon worden bereikt. Excelsior e4-Holten e3 5-0 Zaterdag trok Holten E3 met 2 inval lers naar Rijssen om te spelen tegen Excelsior E4. Voor de rust een leuk een aardig partijtje voetbal, met Holten iets meer in de aanval, hoe wel het 1-0 werd voor Excelsior. Na öe rust ging Excelsior beter spe len. en toen ging door een paar fou tjes in de achterhoede Holten dooi de knieën, zodat de doelpunten niet uitbleven. Jongens de volgende keer beter!' Holten (1-Vesos f1 8-1 Het wordt wel eentonig maar weer heeft Holten F1 'n forse overwinning behaald. Deze keer was het Vesas F1 dat met 8-1 verslagen werd. Reeds vanaf de aftrap nam F1 het initiatief wat dan ook binnen 1 minuut resul teerde in een doelpunt. Hierna sloot de achterhoede bij Vesos beter, en met enkele gevaarlijke aanvallen werd1 de achterhoede van Holten op de proef gesteld. Bij een van deze aanvallen beoordeelde een achterspe ler de bal wat verkeerd' en mpde door dat de keeper een fout maakte bij het uitlopen werd het gelijk. Blijkbaar schudde dit doelpunt F1 goed wakker want aanval op aanval moest de ach' terhoede van Vesos proberen te stui ten. Dit lukte niet, want met de regel maat van de klok werd' de score ver hoogd tot 8-1. 9e minuut was de doelman kansloos bij een kopbal van Beldsnijder uit 'n voorzet van Wilco Dikkers. Daarle ging na dit doelpunt fel in de aanval maar de hechte defensie wist van geen wijken. Het laatste kwartier kreeg Blauw Wit nog meerdere goe de kansen om de score te verhogen maar ze bleven onbenut, behalve een o.i. gave treffer van Beldsnijder die werd afgekeurd. Hdten b2 verplettert Haarler Boys 1-17 B2 heeft afgelopen zaterdag in Haarle vernietigend uitgehaald. Met maar liefst 17-1 werden de Boys in de pan gehakt. Gesteund door de alom aanwezige supporterschare trtok B2 vanaf de aftrap ten aanval. Vele prachtige kansen werden echter door te gehaast spel in de eerste helft om zeep gebracht. Ruststand 4-1. Na de hervatting werd de Haarle-de- fensie totaal overrompeld. In „snel treinvaart" werd de score tot 17-1 op gevoerd. Een fraaie zege en een ge weldige „oppepper" voor de komen de wedstrijden. Want het „zware werk" zal nog wel komen. Vesos cl-Holten cl 1-3 Twee kansen in de eerste tien mi nuten van de wedstrijd betekenden tegelijkertijd een 2-0 voorsprong voor Holten. Langzamerhand herstelde Ve sos zich van deze beide dreunen en gaf de eerste helft een gelijkopgaan de strijd te zien. Direct in de tweede helft scoorde Vesos met een prachtig afstandsschot. Mede door de harde wind was de keeper van Holten vol komen kansloos. Het mentaal zeer sterke Holten Cl bleef vanzelf-prekend rpet het „kop- pie" -voetbaden en gaf verder geen enkele kans meer weg. Toen Holten, ver in de tweede helft, bovendien nog 'n derde doelpunt pro duceerde was de strijd gestreden. Als de mentaliteit en de inzet 2 goed blijven en als de vleugelspitsen niet vergeten om vroegtijdig de op bouw van de tegenpartij te storen, dan zien we de wedstrijd van aanstaande zaterdag weer met groot vertrouwen tegemoet. Holten C2-RKSV cl 1-1 Holten CII startte goed in de tweede competitiewedstrijd tegen RKSV I. Het spel golfde wat op en neer. De combinaties waren wel beter als vo rige week. De rust ging in met 1-0 in het voordeel van Holten CII. Na de thee kwam RKSV opzetten, en scoor de dan ook öe gelijkmaker 1-1. Holten drong opnieuw aan, kreeg nog een penalty te nemen in de laatste 3 minuten, maar die werd jammerlijk gemist. Een goede wedstrijd van Holten CII ga zo door jongens. Rest ons nog te melden, de leiding was m goede handen. De Zweef c3-Holten c3 1-3 Holten c3 wist zaterdag j.l. zijn eer ste overwinning in deze competitie te behalen. Ondanks een snelle 1-0 achterstand gaven de rood-zwarten de moed niet op. Uit de vele kan sen dia zij door de goede aanvallen kregen, werd twee keer doeltreffend uitgehaald. Na de rust een constant aanvallend Holten maar door het veelvuldig buitenspel lopen en het missen van de vele mooie kansen werd er slechts eenmaal gescoord. Zaterdag a.s. de thuiswedstrijd te gen Nijverdal C2. Als de achterhoe de vooral in de eerste minuten geen „gaten" laat vallen en de voorhoede beter op schot is dan zaterdag j.l., moet er minimaal een gelijkspel in zitten. Holten dl-Enter dl 1-6 Holten Dl is er zaterdag niet in ge slaagd Enter een nederlaag toe te brengen, integendeel 't werd een fik se nederlaag. Tot de rust leek het hierop nog niet, maar na rust werd Holten van het veld gespeeld. Voor rust een vanuit de verdediging spe lend Holten dat de aanvallen van En ter steeds wist te doorstaan. Twee keer moest men zwichten. Na rust kwam Holten nog terug tot 1-2 door goed doorzetten van de mid voor. Holten probeerde een gelijkspel te forceren, maar het pakte anders uit. Het werd tenslotte met nog vier doelpunten een 6-1 nederlaag. Een wedstrijd om snel te vergeten. Hulzense B. 5 - BI. Wit 2 4-1 BI. Wit 2 heeft het zaterdag tegen Hulzense Boys helemaal laten afwe ten. Na reeds in de derde minuut een voorsprong te hebben genomen, is ei de rest van de wedstrijd matig voetbal gespeeld. Hulzense Boys dat door ruig en hard spel met medewerking van haar club- scheidsrechter het offensief nam *on dan ook beide punten thuis honden. Sp. Rijssen 7-B1. Wit 4 1-2 In de uitwedstrijd tegen Sp. Rijs sen 7 heeft het 4e zijn eerste zeg a in dit seizoen behaald. Reeds in de 7e min. zorgde Bekker- nens met een boogbal voor 1-0. Drie min. later was het weer raak daar Landeweerd die met een hard en zuiver schot voor 2-0 zorgde. Eer foutje in ds achterhoede was oorzaak dat de stand 2-1 werd. Na de thee kreeg Blauw Wit de bes te kansen maar door onbeheerst af werken bleef het bij 2-1. BI Wit 5-Vroomsh. B 5 1-14 Het 5e heeft ook in de 2e competi tiewedstrijd het onderspit moeten del ven. Toch komt er in dit nieuwe team al iets meer band zodat we binnenkort zeker kunnen rekenen op een offen sief van de 5e elftalspelers. Het begin is afgelopen zaterdag reeds gemaakt door het scoren van een tegen doelpunt. Mannen succes! BI. Wit e2-SDOL e2 0-6 Blauw Wit E2 ging zaterdag tegen het enorm sterk spelende SDOL E2 bijzonder onfortuinlijk de (voetbal) boof in. Hoe de jongens ook het ui terste uit de kan haalden, SDOL gaf hun geen meter speelruimte en daarmee geen enkele kans om in hun spel te komen. Hoewel Blauw Wit verdiend verleor, was de 0-6 uit slag toch wel wat geflatteerd. SWN e3-Bl. Wit e3 0-1 E3 moest zaterdag het hoofd bie den aan een van de sterkste tegen standers uit hun poule in de uitwed strijd tegen SWN E3. In een stevi ge en zwaar bevochten wedstrijd wis ten de Blauw Witters, door een su bliem schot van Johan Stam, de wed strijd toch met 1-0 in hun voordeel af te sluiten en namen daarmee de kop van het klassement in hun be zit. Houden zo jongens. BI Wit fl-Nijverdal fl 1-2 Deels door pech en deels door het niet benutten van de vele kansen heeft Fl zaterdag de puntjes aan Nij verdal moeten laten door thuis met 2-1 te verliezen. De verdediging en vleugelspelers speelden een te kort gehouden tik-tak spelletje, waardoor de spitsen niet tot aktie konden ko men. Een spelsysteem dat een lesje inhield voor de volgende keer. BI Wit f2-Holtenf2 2-1 In hun derby tegen het sterk sne- lende Holten wisten de Blauw Wit ters zaterdag in de eerste fase van de wedstrijd geen stand te houden en liepen al snel een 1-0 achterstand op. Door hevige aanmoediging van het publiek wist het team Harrij Kolkman nog net voor rust te lance ren voor de gelijkmaker. Met duide- liik meer vertrouwen SDeelde Blauw Wit de tweede helft uit en nam steeds duMe,;>'k-°r het initiatie' ow. Toe Harrij Kolkman nogmaals wist door te breken was daarmee deze spannende wedstrijd in het voordeel van Blauw Wit beslist. Ook F2 is lijstaanvoerder met 8 Dunten uit 4 wedstrijden en een doelsaldo van 12- 1. Geweldig jongens!!! BI Wit f3-Niiverdal £2 3-1 F3 toonde zaterdag tegen Nijverdal zijn groeiende vorm. Reefis na 5 mi nuten spel wist uitblinker Meiierink te scoren. Door even niet ODlet^n van onze verdediging wist Nijverdal nog net voor rust gelijk te maken. Tijdens de tweede helft was het ini tiatief geheel aan Blauw Wit Na doelpunten van Bert Stegeman en André Mooiweer werd de wedstrijd met een 3-1 overwinning afgesloten, terwijl Schupnert een penaltv miste Een zeer verdiende overwinning. SWN 1-B1 W:t el 4-0 El heeft in een bij vlagen toch wel goede wedstrijd beide puntjes in Nij verdal moeten laten. Na een wat on gelukkig opgelopen achterstand bleef men het met minder overtuiging pro beren. Na rust hetzelfde spelbeeld De ingetreden vooruitgang zal vast gehouden moeten worden. BI. Wit al-Excelsior a2 1-2 Excelsior A2 begon meteen met sterk aanvallend voetbal om Blauw Wit te overrompelen. In het begin leek het daar erg op want bij één van de eerste aanvallen viel al een doelpunt. Excelsior wilde op deze manier doorzetten, maar Blauw Wit vocht terug en kreeg meer greep op het spel. De buitenspelval functio neerde goed en de combinaties wer den beter, maar doelpunten vielen er niet meer in de eerste helft. Na rust kon Blauw Wit in de 5e minuut de verciende gelijkmaker scoren. Blauw Wit probeerde meer. maar goed ge richte schoten, net langs de kruising en op de lat, leverden geen doelpun ten op. Bij een scrimmage in het strafschop gebied kon Excelsior nog één keer scoren, en zo de beide punten meene men, maar een gelijkspel was de juis te verhouding geweest. Enter V. 52-BI. Wit b2 1-9 De jongens van B2 hebben tegen En ter Vooruit B2 duidelijk laten zien dat de nederlaag van de vorige week tegen Excelsior helemaal niet nodig was geweest. Nadat Enter "20 minuten onder zwa re druk had gestaan en schade mede door toepassen van de buitenspelval had weten te voorkomen werd het door onze snelle rechtsbuiten toch 1-0. Dit doelpunt werd snel gevolgd door een 2de en aan de lopende band werd het 7-0. Na de rust maakte Enter V. gebruik van een foutje in de Blauw Wit achterhoede (7-1). Blauw Wit scoorde nog 2x en bepaalde de eind stand tenslotte op 9-1. Al met al een uitstekende wedstrijd. Houën zo! Haarle cl - BI. Wit c-1 1-7 Vooral in de eerste helft verd goed gespeeld en werd de score ijpgevoerd tot 5-0. Na de rust met de wfnd tegen werden de kansen te weirïg benut. Wilco SchipDer knalde 2 x achter el kaar raak. Vlak voor het Ande zag Haarle toch nog kans een tegengoal te scoren. Senioren Blauw Wit IDrienerlo I 2.30 u. Blauw Wit 2Vesos 4 2.30 u. Excelsior 9Blauw Wit 3 2.00 u. Blauw Wit 4DES 6 11.00 u. DETO 5—Blauw Wit 5 2.00 u. Junioren Voor de Blauw Wit junioren zijn i.v.m. een jeugdweekend in Lemele geen wedstrijden vastgesteld. Pupillen Blauw Wit El—SOS El 10 u. BI. Wit E3—SOS E3 11 u. SDOL Fl—BI. Wit Fl 11 u„ vertrek 9.15 u. BI. Wit F2—SOS Fl 11 u. SWN F3—BI. Wit F3 11 u. 10.15 u. F Tijdens de zwemlessen werden er op bepaalde tijden wedstrijden gehou den. De tijden, die de leerlingen op de chronometers lieten afdrukken telden mee voor het kampioenschap. In iedere )das waren er twee gouden medailles te verdienen, een voor de meisjes en een voor de jongens. De beste seizoentijd telde mee voor het kampioenschap. De leerlingen van klas 1, 2 en 3 zwom men de schoolslag of de vrije slag. Bij de leerlingen van klas 4 t.m. 6 werden de tijden van de schoolslag, rugslag en de vrije slag opgeteld. Aan het snelste meisje en jongen werd een beker uitgereikt. Uitslagen: Klas 1 meisjes: Nicolette Pak 42,5 se conden, jongens Paul Akkerman 34,2 sec. Klas 2 meisjes Gerrie Veneman 28,0 sec., jongens Hans Ertk Lukkien 32,8 sec. Klas 3 meisjes Jolanda Lukkien 22,5 sec., jongens Martijn Boering 21,0 sec. Klas 4 meisjes Hanneke Truschel (22.2. 22.0, 18.6) 62.8, jongens Martin Wilpshaar (32.8. 25.4, 19.8) 69.0. Klas 5 meisjes Sandra van Geel (23.6, 29.0, 23.4) 77.0. jongens Theo Boo de (24.0. 21.0, 16.53 61.5 Klas 6 meisjes Gerrie Schooien (21.7, 23.8. 17.8) 63.3, jongens Andries Lig- tenberg (24.6. 21.0. 18.2) 63.8. Voor het eerst in de korte zwemge schiedenis van de Kolschool werden De voorzitter van de Z. C. ,.Twenthaarsveld"de heer H. Meijer reikte de bekers uit aan de kampioenen van de Kol school Theo Boode en Hanneke Truschel de zwembekers niet uitgex-eikt aan leerlingen van de zesde klas. Hanneke Truschel. leerlinge van de vierde klas. werd de onbetwiste kampioene van de meisjes. Theo Boode uit klas 5 werd de school kampioen 1974 van de jongens.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 7