De betekenis van het midden- en kleinbedrijf lennissen om „De Poppe cup Sportstichting wijzigt n laar dagelijks bestuur Hockey-nieuws Medewerkers „DIESSENPLAS" boden bewoners feestavond aan Handenarbeidklubs voor kinderen Srole belangstelling poor de bloemenshow v an Dijkerhoekse jeugd Raadsleden treden geleidelijk uit 1975 en f legroting nvesteringswensen vastgesteld Van het tennisfront II MAAIKE Uitslag Onderlinge Schaakclub „Hollen" 4 rijdag 27 september i974 medewerkers van van een Het gaat de middenstanders niet zo goed; zij halen dan ook de voor pagina's van de landelijke dagbladen. Wat is er eigenlijk met deze ondernemers aan de hand? Elke dag wordt ergens in Nederland wel een bedrijf gesloten. Wanneer daarbij veel werknemers ineens betrokken ziin. geeft zo'n bedrijfssluiting meestfel een grote schok. Vakbonden komen in actie, bedrijven worden bezet en van de rege ring worden steunmaatregelen gevraagd om de werkgelegenheid op peil te houden. Hoe zit dat nu bij de middenstand? Eigenlijk wordt er niet aan werkgelegenheid gedacht als het gaat om de middenstand. Zij heb ben per bedrijf iipmers niet zo veel werknemers. In de meeste kleine bedrijven gaat het maar om een paar mensen. De sluiting wordt nauwelijks opgemerkt. Toch maken vele kleine beetjes heel wat uit. Zo zijn er in het midden- en kleinbedrijf ruim één miljoen mensen werkzaam. Hiervan zijn 400.000 zelfstandigen en meewer kende gezinsleden, terwijl er 670.000 werknemers zijn. Vergelijken we dat met de industrie waar ruim één en een kwart miljoen werknemers hun brood verdienen, dan blijkt het verschil niet zo erg groot te zijn, in beide sectoren werken bijna evenveel mensen. Vorig jaar is het aantal bedrijven die tot het midden- en kleinbedrijf behoren, gedaald met 5000. De werke lijke verandering is groter dan die 5000: 15.000 ondernemers sloten hun bedrijf terwijl 10.000 nieuwe onderne mers er bjj kwamen. De werkgelegenheid in het midden- en kleinbedrijf is per saldo met plm. 10.000 arbeidsplaatsen achteruitge gaan; 8000 zelfstandigen en medewer kende gezinsleden en 2000 werkne mers hebben geheel ander werk moe ten zoeken en dat is zeker niet in al le gevallen gelukt. De zo ontstane werkloosheid is wel haast onopgemerkt tot stand geko men. Een apart werkloosheidscijfer voor 't midden- en kleinbedrijf wordt, niet gepubliceerd. De pers heeft daar om geen aandacht geschonken aan deze werkloosheid in het midden kleinbedrijf. BIJDRAGE Voor velen is het moeilijk te begrij pen dat ook degenen die in winkels werkzaam zijn, bijdragen aan de wel vaart van ons land. Toch weten we als we een winkel binnenstappen wel beter. Er wordt hard gewerkt en dat niet alleen door het helpen van klanten. Op een weekse dag valt dat soms ineens op. Iedereen is dan bijvoorbeeld bezig met het bevoorraden van de winkel; zelfs de aandacht voor de klant komt dan wel eens even in het ge drang. In een fabriek wordt wat gemaakt. Om deze goederen in de winkels te krijgen is het noodzakelijk dat ze ver kocht en vervoerd worden. De winke lier koopt ze in en stalt ze uit in de winkel. Voorraden worden opgesla gen. Bij de verkoop geeft de winke lier dikwijls voorlichting over de goe deren aan.de consument. In het kantoorgedeelte wordt de ad ministratie van medewerkers en goe deren bijgehouden. De BTW wordt door de winkelier geind, verwerkt, geadministreerd en afgedragen. Ook sociale premies worden door hem af gegeven. Al deze werkzaamheden zijn nodig om de goederen in de fabriek ge maakt, naar de consumenten te bren gen. Het zal voor de consument moei lijk zijn om alle goederen bij de pro ducent te moeten halen. Voor deze diensten moet de winke lier beloond worden. Wat een schilder, een fietsenmaker en een restaurant houder doen behoeft veel minder toe lichting. Hetzelfde geldt voor een bo dedienst. Wat betekenen nu al deze diensten voor onze welvaart? In het midden- en kleinbedrijf wordt IS pet. van het totale inkomen van Neder land verdiend. De waarde hiervan bedraagt ongeveer f 20,- miljard. Dit bedrag is ongeveer de helft van wat in de industrie wordt verdiend. Het grootste deel van deze bijdrage aan het nationaal inkomen wordt in het ambachtelijk midden- en klein bedrijf verdiend nl. f 12,3 miljard. Een goede tweede is de detailhandel met f 5,5 miljard. Horeca en vervoer volgen met f 0,9 en f 1,6 miljard. VERDELING Ongetwijfeld is de welvaart in Ne derland in de afgelopen jaren sterk toegenomen. Dit komt tot uiting in een verdere stijging van het inko men die iedere werknemer ontvangt. Maar is de welvaart wel goed. ver deeld' De verdeling van de welvaart komt naar voren in de ontwikkeling van het inkomen van werknemers en werkgevers in het midden- en klein bedrijf. Er zijn verschillen in inko mensontwikkeling tussen detailhan del, ambacht, horeca en vervoer. Hebben de ondernemers, in het mid den- en kleinbedrijf wel hun deel er van gehad? Sinds 1963 zijn in de detailhandel, ho reca en vervoer de loonstijgingen van werknemers veel meer geweest dan die van de zelfstandigen. In de de tailhandel zijn de lonen van werkne mers sinds 1963 met 247 pet. geste gen, de werkgevers hebben slechts een inkomensverhoging van 77 pet. gehad. In de horeca zijn de verhou dingen nog slechter; de werknemer heeft daar een loonsverhoging gehad van 130 pet. terwijl de werkgevers een verhoging kenden van 68 pet. in 1971 t.o.v. 1963, maar daarna daalde de inkomensstijging tot 36 pet. in 1973 t.o.v. 1963. In het vervoer heeft de werknemer een loonsverhoging ge had van 186 pet. terwijl de onderne mers tevreden moesten zijn met 122 pet stijging. Alleen in de ambachten heeft de on dernemer een sterkere stijging van het inkomen gehad dan zijn werkne mer; 233 pet. en 202 pet. In totaal is het inkomen van de ondernemer in het midden- en kleinbedrijf ten achter gebleven op het loon van de werknemer. Het inkomen van de ondernemer is sinds 1963 met 137 pet. gestegen, ter wijl de lonen van werknemers met 202 pet. zijn gegroeid. BETEKENIS De consumenten zijn gebaat bij een goede spreiding van alle winkels. De leefbaarheid van woonwijken in dor pen en steden wordt erdoor bevor derd. In vele dorpen 'zijn de kleine kruidenierswinkels echter al verdwe nen, terwijl daar geen nieuwe vesti gingen tegenover staan. Voor de boodschappen is men dan aangewe zen op de nabij gelegen dorp of stad. Dat geeft geen prettig leefklimaat m zo'n dorp. Jaarlijks verdwijnen er vele winkels. In Nederland zijn er 50 levensmidde lenwinkels en 74 andere winkels per 10.000 inwoners. Tien jaar geleden waren er nog respectievelijk 80 en In Noord-Brabant is het aantal le- vensmiddelenbedrijven het kleinst. Per 10.000 inwoners namelijk 44. Het hoogste aantal heeft Zeeland t.w Zeeland heeft eveneens het hoogste aantal winkels buiten de levensmid delen t.w. 93. De algehele daling van het aantal winkels per 10.000 inwoners heeft con- seuqenties. De consument zal verder van huis zijn boodschappen moeten doen. Daartegenover staat dat het autobe zit groeit. Maar hoe zal het verder met de auto gaan? De hogere prij zen voor benzine liegen er niet om. Bovendien, oude mensen en mensen met jonge kinderen krijgen steeds meer moeite met het aanschaffen van de meest noodzakelijke dingen. Zal de consument dat blijven slik ken o£ zal hij in de toekomst wen sen zijn noodzakelijke levensmidde len toch weer dichter bij huis te ha len? TENSLOTTE De consument is er zeker niet bij ge baat dat het aantal winkels nog ver der vermindert. Veel ondernemingen kunnen evenwel de kostenontwikke lingen van de laatste tijd niet meer bijhouden. Dat is dan ook waarover de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf zich zo opwinden. De or ganisaties overleggen daarover met de regering. Het midden- en klein bedrijf heeft bewezen veel te beteke nen voor de welvaart van het land en het welzijn van de consumenten. Het is te hopen dat de regering dat honoreert voor het te Iaat is. Zondag j.l. werd voor de tweede keer een wedstrijd gespeeld tussen Marke- lo en Holten. Omdat de Poppe halver wege Holten-Markelo ligt werd beslo ten de bokaal voor de winnende ploeg •De Poppe"-cup te dopen. Hoewel de uiteindelijke Holtense overwinning een duidelijke was, werd er in vele partijtjes flink om de punten gestre den. De partijen duurden telkens 20 minuten en het ging er om in dat tijdsbestek zoveel mogelijk games te winnen. Het plezierige van het toege paste systeem was wel dat iedereen mee kon doen en telkens andere dub- bels de banen op werden gestuurd. Het programma kon ondanks een re genbui volledig worden afgewerkt en tegen 5 uur kon de voorzitter van de Tennis Club Holten" aan aanvoerder Rudie Berends, die samen met Joke Pfeffer ook het leeuwendeel aan de organisatie had bijgedragen ,,de Pop- pecup" uitreiken, zodat deze in ieder geval één jaar in het Holtense club huis zal prijken. Opening clubhuis Zaterdag 28 september a s. vindt de informele opening van het tennisho- me van de Holtense tennissers plaats. Genodigden en leden kunnen het nuttigen van een drankje afwisse len met een kennismaking met de tennissport. Wanneer het weer het na melijk toelaat zullen vanaf half vier enkele demonstratiepartijen worden gespeeld door leden van de Deventer Lawn Tennis Club en spelers van het ie team van de Holtense Tennis Club, aat dit jaar gepromoveerd is. Belangstellenden voor deze tc-nnisde- monstratie zijn van harte welkom op net tennispark. Opheffing ledenstop Door vertrek en bedanken van enke- le leden is het weer mogelijk om zich op te geven als lid van de Tennisclub V*OC^ hft komende seizoen. Belang stellenden moesten contact opnemen met de secretaris de heer .1. Kempers Canadastraat 64. tel. 2587 Tennis-filmavond Waarschijnlijk zal de Tennisclub donderdag 24 oktober eer. 'vnnisfilm- avond organiseren voor belangstel lenden en leden. Nadere mededelin gen hierover volgen nog. De Dykcrhockse school stond in het Hgclopen weekeinde geheel in het te- *en van de bloemen. In écn van de lokalen stonden de planten opgesteld, die door de kinde ren in de afgelopen maanden waren verzorgd. Daar tussen stonden bloem- Stukjes, gemaakt door leerlingen uit de lagere klassen. De bezoekers kon den d.m.v. een stembiljet de mooi ste aanwijzen. Het bloemstukjc van Alex Stcgink kreeg de meeste stem men. Hij ontving hiervoor een fraaie medaille. De keuring was ook dit jaar in deskundige handen. De jury bestond uii mevr. De Klijne uit Dijkerhoek en de heer Meuleman uit Holten. De lokalen waren versierd met leu ke tekeningen, wilde planten, vogels en vlindgrs. In een ander lokaal was een milieu tentoonstelling ingericht. De kinde ren uit de vijfde en zesde klas had den aan de hand van veertien affi ches diverse aspecten van ons mi lieu uitgebeeld, zoals overbevolking, vervuiling van water, land en lucht, uitsterven van dieren, planten en vo gels, oprukken van steden, maar ook natuurbescherming, recycling, etc. In de hal was een demonstratie bloe- mGnschikken en werd er aandacht besteed aan het „verstandige snoe pen". Er stond hier ook een mooie bak bloemen, die door de heer Mulder, eigenaar van een tuincentrum in Hol ten beschikbaar was gesteld. Aan het einde van de avond werd deze bak verloot. De gelukkige winnares was mevr. Meijerman D 69a te Dijker- hoek. In de overige lokalen stonden at tracties opgesteld om de kosten, die zo'n show meebrengt, te dekken. Ou dercommissie, personeel en leerlin gen uit de zesde klas traden als gast heren en gastvrouwen op. Ze lieten raden naar de naam van een pop en de lengte van een worst, verder sjoe len. taartraden, doelschieten en bal- gooien. Voor de kleuters waren er de grabbeltonnen, waaruit de mooiste prijzen werden gegrabbeld. Het Rad van avontuur kreeg geen kans stil te staan; de lanen, koeken, taarten s?n worsten vlogen weg. De dorstigen konden aan de bar hun keel „sme ren" met cola of sinas. Aan het einde van de avond bedank te het hoofd van de school de heer Kroon de ouders, oudercommissie j personeel en leerlingen, die met z'n allen er voor gezorgd hadden dat de Floralia 1974 zo'n succes werd. Binnenkort start de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk Holten weer met de handenarbeidklubs voor kinderen van de lagere scholen. De ze klubs spelen zich na schooltijd af (meestal van 4 tot 5 uur en woens dag de hele middag) en vinden plaats in het Kolnös (Hoffestraat la) of in het Paalhuus (Beusebex-g 63). De klubs zijn bedoeld om de kinde ren kennis te laten maken met krea- tief werk (werken met hout, papier, metaal, klei enz.) met spel en sport, wat aan ontspanning te doen (film, spelletjes)kortom een programma te maken dat deren zal worden samengesteld en waarbij het groepswerk extra aan dacht krijgt. Al deze ervaringen kun nen bijdragen tot een positieve ont wikkeling van het kind. De kosten van de handenarbe.'d- klubs bedragen f 2,50 per maand en moeten worden voldaan op elke eer ste klubdag van c'ce maand. Ieder kind dat een klub in het Kolnös wil bezoeken moet een opgaveformulier inleveren in het Kolnus en kinderen die naar het Paalhuus willen moeten zich daar opgeven. Formulieren zijn verkrijgbaar in het „Kolnös" en in het „Paalhuus". Tevens zoekt de Stichting nog een aantal enthousiaste mensen die de klub op zich willen nemen. Het is maar een uur in de week en men wordt bijgestaan door een aantal vaste de Stichting. Inlichtingen hierover: Beuseberg 63, telefoon 2755. Begroting 1975 en investeringsprioriteiten vastgesteld. De sa- enstelling van het dagelijks bestuur van de Stichting „Sportbe- ngen Holten" zal geleidelijk worden gewijzigd, aldus werd beslo- n in de donderdagavond van de vorige week in hotel Holterman jhouden vergadering van het algemeen bestuur der stichting, oorzitter J. Warrink, secretaris H. J. Robers zijn bij de jongste ;meenteraadsverkiezingen tot raadslid gekozen, bet D. B.-lid J. 'iggers was al raadslid en namens het gemeentebestuur maakt ethouder Kaan deel uit van het uit zeven personen bestaande igelijks bestuur. Het lijkt wel een gemeentccommis- e, zei de heer Warrink. Het dage ks bestuur der stichting moet naar in mening een zodanige samenstel- ig hebben, dat het onafhankelijk m het gemeentebestuur kan opere- in. aniens zijn medebestuurdei's stelde j daarom voor, dat voorzitter, se- ■ctaris en de heer Wiggers als da- ilijks bestuurslid aftreden en dat n drietal opvolgers wordt gekozen, e hun taak, na te zijn ingewerkt, -er een aantal maanden kunnen 'ernemen. Bezwaren Daartegen rezen in de vergadering izwaren. De heer Beijers (support. :rcniging SV Holten) voerde aan, it het werk van de stichting nog in •11c ontwikkeling is, dat er grote •langen op het spel staan en dat het et verantwoord is de leiding ov dragen aan mensen, die nog ma luwelijks ingewerkt kunnen zijn. De •er Warrink is.vanaf de oprichting •orzitter geweest en heeft zich een mamisch bestuurder getoond, die materie beheert. Hij achtte het ensclijk, dat de heer Wai-i-ink het atst als D.B.-ljd terugtreedt. Zijn •orstel om de afbouw in drie jaar doen plaatsvinden kreeg de instem ing van de vergadei'ing en de bc- pkken leden van het dagelijks be- uur. Aangezien de afgevaardigden der •renigingen niet op een dergelijke mg van zaken waren voorbereid, il op 17 oktober a.s. de bestuurs- •rkiezing plaats vinden. Voor die xtum dienen dan kandidaten te wor- »n gesteld o.a. voor de heer Beijers, e wegens het bei'eiken van de sta- itair gestelde leeftiid als lid van het ichtingsbestuur moet aftreden. Te rns zal in de plaats van de heer 'arrink, een lid van het bestem- iingsplanforum moeten worden aan- ïwezen, omdat deze thans als raads- i deel uitmaakt van de commissie limtelijke ordening. Kleedkamer^ Voor de uitbreiding van de kleed- imers op het sportveldencomplex .Weermanskamp" zal bij de gemeen- een geldlening worden aange- raagd van honderdvijf en dertig dui- md gulden. Aangezien de kosten ho- ;r zijn dan oorspronkelijk werden jraamd, zullen de aanschaffing van m beregeningsinstallatie en de af- erking van het talud langs 't hoofd- rrein voorlopig achterwege moeten lijven, aldus werd door de heer uuregge, hoofdcommies ter secreta- e nader toegelicht. De bouwvergun- ng is reeds verleend, alles zit vast 3 de financiering van deze uitbrei- :ng. De mogelijkheid om hiermee te iginnen is er alleen als begin ok- •ber het gevraagde krediet wordt •egestaan. Tarieven Bij de behandeling van de begro ting voor 1975 kwamen de tarieven voor het verhuur van de velden aan de orde. Het D.B. stelde voor de huur per veld per jaar te verhogen en te bi-engen op f 900,per wedstrijd op f 30,en per dag op f 60,De kos ten van de vei-lichting komen daar boven voor rekening van de beide voetbalverenigingen. De heer Wiex-sma (ZVV „Blauw Wit") vond het bedrag van de huur voor de verenigingen te hoog. Zij worden niet gesubsidicei'd zoals in andere gemeenten wel het geval is" meende hij. Zijn alternatief voorstel om de huur op f 150,per elftal te bepalen en de helft per jeugdelftal werd door de vergadering niet aan vaard, omdat dit een verlies zou op leveren van plm. f 2500,Bij de door het D.B. voorgestelde huurbe dragen vormt het verlies dan nog een aanzienlijke last, zei voorzitter Warrink. die er op wees, dat dit slechts een advies is aan b. en w., die daaraan niet gebonden zijn. Als huur voor de twee tennisbanen werd voorgesteld f 1000,per baan per jaar. Naar aanleiding van de opmerking van de heer Wiersma. deelde wethou der Kaan nog mede. dat er een voor stel ligt om subsidies te verlenen voor jeugdactiviteiten. De begroting voor 1975 werd daar na vastgesteld met aan de uitgaven kant f 176.873,39 en aan inkomsten f 9.100,zodat er een nadelig saldo zal ontstaan van f 167.773.39. Prioriteiten Als gewenste investeringen werden de volgende prioriteiten vastgesteld: 1 aankoop onderhoudsmateriaal (grasmaaimachine freeser, enz.), 2 de aanleg van twee tennisbanen, 3 de afwei-king van het parkeerterrein, 4 de aanschaf van een bei'egeningsin- stallatie en 5 de aanleg van een twee de sportveldencomplex van plm. 8 hectare totale kosten f 160.000,-. Voorts ziet de stichting gaarne, maar dat behoort niet tot haar terrein, de bouw van een overdekt zwembad of instructiebad aan.de te bouwen sport hal en de uitbreiding van het natuur bad „Twenhaarsveld" met nog één bassin. De rekening over 1973 werd vervolgens vastgesteld met aan uit gaven f 116.304,12 en inkomsten f 5.030,alzo een nadelig saldo van f 111.274,12. In verband met de wenselijkheid van tweede sportveldencomplex wees de heer P. P. de Reuver op de moei lijke situatie van de hockeyclub. Men is blij met de velden in het sportdal. maar heeft geen zekerheid, dat die kunnen blijven behouden. Hij drong daarom op spoedige aanleg aan. Van de zijde van de voorzitter en wethou der Kaan werd er op gewezen, dat dit een langdurige procedure wordt. „Het is een lijdensweg, die jaren kan duren" zei de heer Wai-rink. De keuze van het terrein is nog niet be paald. Als die gedaan is volgt de planologische procedure, die tot nu toe altijd heel veel tyd gevergd heeft. Overdekte zwemgelegenheid De heer Meijer (zwemclub „Twen haarsveld") zou in plaats van een instructiebad, liever een wat grote re overdekte zwemgelegenheid heb ben bij de sporthal met 'n bassin van b.v. 12 x 25 meter, zodat behalve de jeugd ook de ouderen in de winter de zwemsport kunnen beoefenen. Wethouder Kaan noemde een volle dig overdekt zwembad de eerste ja ren geen haalbare kaart voor Holten, vanwege de hoge exploitatiekosten, maar was het met de heer Warrink eens, dat gestreefd zou kunnen wor den naar een wat beperkter overdek te zwemgelegenheid. Men zou kun nen beginnen met naar het verschil in kosten te informeren. Afscheid Aan het slot van de vergadering werd afscheid genomen van het D.B.- lid de heer Beijers, die vanaf de op richting der stichting actief voor de sport is werkzaam geweest. Voor zitter Warrink bracht hem daarvoorr dank en wees er op dat hij een van de mensen van het eerste uur is ge weest. De heer Beijers zei tot slot. dat het met de sportaccommodatie in Hol ten lang geduurd heeft, maar dat men nu een prachtig gelegen en goed ge outilleerd sportveldencomplex bezit, waarvoor men toch wel erg dankbaar moet zijn, ook al zijn-er nu al weer nieuwe wensen. RHEENEN In Ouwehands Die- renpax-k is opnieuw een giraffe gebo ren. Dat gebeui't er de laatste jaren zó vaak, dat men het al als de ge woonste zaak van de wereld is gaan vinden. Moeder-giraffe -liep buiten toen het jong zich aanmeldde, maar ze wachtte zo lang met het op de we reld zetten van het kleintje, totdat ze op stal was gezet. Het bleek een meisje te zijn, dat „Maaike" werd gedoopt, genoemd naar het dochtertje van pai-ktuin- man Sietsma, wiens vi-ouw op de zelfde dag een dochter van die naam ter wereld bracht. en planten- Dijkerhoek belang siel- Tenslotte zongen alle medewerkers de bewoners het lied „Rozen die bloeien voor u en voor ons" toe. Tij dens deze zang werd aan de aanwe zigen een roos met servetring aange boden. Tenslotte had het bestuur voor de medewerkers een verrassing in pet to. De voorzitter kwam de zaal bin nen met 'n met heide versierde krui wagen, waaruit aan iedere medewer ker een bos bloemen werd aan geboden. Om ongeveer kwart over 10 ging een ieder tevreden en voldaan huiswaarts. Voorafgaande aan deze feestavond werd door de bewoners bij monde van de heer D. Koper, 'n tweetal tuinban ken aan het bestuur aangeboden. De ze werden met dank door de voor zitter aanvaard. Afgelopen zaterdag speelde jon gens B uit tegen D.K.S. in Enschede. Na een achterstand van 1-0 kwamen onze jongens goed op dreef. Van het overwicht van D.K.S. kwam niet veel meer terecht en het werd dan ook 2-3 voor Holten. De meisjes speelden thuis tegen Al melo. Almelo bleek sterk aanvallend te spelen, maar Holten kon door haar inzet en wil de score blanco houden: 0-0. Heren I ging zondag moeizaam van start tegen een aanvallend sterker Hardenberg. Alhoewel er enige twij fels waren aangaande de doelpunten van Hardenberg, ging Holten toch met 0-2 de rust in. De 2e helft startte een sterk aanval lend Holten, maar vrouwe Fortuna was niet met hen. Hardenberg nam het spel over en profiteerde van de ongelukkige beslissingen en scoorde nog twee maal: 0-4. Heren II speelde uit tegen Almelo III. Het overwicht was te groot voor de nieuwe verdediging van Holten, wel ke door deze wedstrijd niet tot haar recht kwam. Het was al met al een leuke wedstrijd en Almelo won met 5-0. Wedstrijdprogramma Jongens B vrij door terugtrekken van EHV. Meisjes B thuis tegen EHV B3 om 11.30 u. Heren I uit tegen Dierc-n I om 14.00 u. Heren II thuis tegen Deventer IV om 14 u. D. v. d. KnaapA. J. C. Brands 1-0; J. W. MiddelinkH. H. J. Stukker 1-0 B. J. GeleijnseJ. Beltman 0-1; H. NijereesB. van Beek 0-1; H. Roelofs J. ten Velde 1-0; W. Q. Blits—H. van Beek 0-1; D. v. d. KnaapD. van Beek 1-0; G. J. SnippertH. T. Roe lofs 0-1. Het ,,Diessenplas-dameskoor" zong zeer enthousiast uit voile horst een aantal liederen. Voor de bloemen tentoonstelling in bestond een flinke ling. Aan de vooravond van het eenjarig bestaan van het bejaardencentrum „Diessenplas" hebben de medewer kers de bewoners een onvergetelijke feestavond aangeboden. Om 7 uur was de recreatiezaal tot de laatste plaats bezet. Ina Veldhuis droeg als eerste van de lange rij van medewerkers een ge dicht voor, waarna het zangkoor der bewoners vele oude en bekende lied jes zong. Met name het uit volle borst gezongen „In Holten staat een huis", viel danig in de smaak. Snip en Snap, vertolkt door dames Dinie Aanstoot en Annie Rensen, oogstten veel bij val met hun Parijse vakantietrip. Ook de tweespraak tussen mej. Dinie Aanstoot en mevrouw A. Wiersema, verkleed als Sallandse boertjes, deed de lachspieren loskomen. Hetzelfde gold voor het toneelstukje „Vaders nieuwe broek", gespeeld door de da mes Helma Beldman, Tonnie Klum- pers, Everdien Stevens, Anneke Bek- kernens, mevrouw A. Wiersema en de als vader fungerende Annien Re- sen.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5