BAK) GOED I GAF PARTIJ Twee strafschoppen beslisten Lemelerveld - Holten (1-1) BI. Wil-SC Rijssen 1-1 Bergruitertjes weer succesvol in Almelo en Rij ssen Blauw Wit 2-SVVN 5 11-2 Zo speelden de Blauw Wit junioren Programma SV Holten "Verslagen van de SV „Holten" junioren pupill en Bi. Wit I naar Gramsbergen Programma Blauw Wit Resultaten Blauw Wit-pupillen Zwemgoud voor Anke Rensen en Jolian Rechterschot Hockeynieuws Zwemclub Twenhaarsveld behaalde 2e plaats DIPLOMA-ZWEMMEN Holten thuis tegen „V.S.V." Hector 3 - Holten 3 1-3 Luctor 8 - Holten 5 0-3 Deto 7 - BI. Wit 41-0 MW 2-BI. Wit 3 0-2 WEDVLUCHT Jan Aaftink had snelste duif Uitslag bridgen Bridgclub „Holten" Vrijdag 13 september 1974 6 De eerste uitwedstrijd van Holten te gen het thuis sterk spelende Leme lerveld heeft de Holtenaren slechts één winstpunt opgeleverd, hoewel het er aanvankelijk naar heeft uitgezien, dat in deze wedstrijd de volle winst binnen bereik lag. Het was een zeer merkwaardig spelverloop, immers, Holten voor de pauze heer en mees ter op het veld, met slechts één doel punt en na de ,,thee" een sterker Lemelerveld met enkele gevaarlijke Holten uitvallen, die door de weinig doortastende voorhoede niet afgerond konden worden. Beeds na drie minuten kwam André Dekker goed door de achterhoede van Lemelerveld en gaf de bal op 'n pre senteerblaadje aan Henry Bronsvoort, die te lang treuzelde en deze unieke kans ging verloren door goed ingrij pen van de Lemeleryeldse achterhoe de. Het was slechts uitstel van execu tie, want na 10 minuten nam Holten toch de leiding, toen Joh. Veneklaas op links een solo ondernam en in het strafschopgebied onderuit werd gelopen, daarbij toch nog kans zag de bal aan Bronsvoort af te spelen en 'deze schoot de bal onhoudbaar in 't doel, maar de scheidsrechter had ''.reeds gefloten en kende een penalty 'toe. Deze strafschop werd door André Dekker feilloos benut (0-1). De aan vallen golfden steeds op het Lemeler- veld-doel en keeper Breukink kreeg voor de pauze weinig werk te doen. Door een tactisch goed geziene in greep van trainer Bulteel van Leme lerveld, die een spelerswisseling toe paste en de zwakke rechts-back ver ving en enige omwisselingen op het middenveld aanbracht, kreeg vooral linksbuiten Joh. Veneklaas het zwaar te verduren. In de 24e minuut gaf A. Dekker een schitterende boogbal over de uit po sitie gespeelde L'veld achterhoede, waardoor Henry Bronsvoort een mooie schietkans kreeg, doch hij schoot de bal jammerlijk naast. Na ruim een half uur kreeg Joh. Vene klaas de bal in de vrije ruimte toege- speéld, maar de zeer zwak leidende scheidsrechter A. J. H. Wolters, floot af voor buitenspel, hetgeen deze ,,snor" deze middag nog vaker zou doen, terwijl de situatie hiervoor geen enkele aanleiding gaf. Deze home-re- feré had totaal geen conditie en nam de meest aanvechtbare beslis singen, hetgeen de spelers erg irri teerde. Na rust een totaal ander spelbeeld, hetgeen zich reeds in de eerste mi nuut openbaarde, toen door een •grote misser in de Holtense achterh de de linksbuiten de bal over de uit lopende keeper Breukink over het doel lepelde. Ruim 5 minuten later een mistrap van Oolbekkink en de midvoor kwam vrij voor de Holtense keeper, doch B.B. redde schitterend, hetgeen hij deze middag nog vaker zou doén en zo uitgroeide tot de bes te speler van het veld. De Holtense achterhoede maakte de tactische fout te veel voor het eigen doel te blijven hangen, waardoor de middenveld spe lers enorm veel werk moesten ver richten om de bal naar de te lichte voorhoede te dirigeren. Tevens bleek dat verschillende Holtenspelers mank gingen aan conditiegebrek en de Hol tense aanhang kreeg enige benauwde ogenblikken te doorstaan. Na 20 mi nuten spelen werd Henry Bronsvoort door de stevig ingrijpende L'veld ach terhoede vlak buiten het 16-meter ge bied van de bal weggeduwd, maar de vrije trap werd door André Dekker te gehaast genomen en in de muur ge schoten. In de 23e minuut weer een gevaar lijke aanval van de thuisclub en weer redde B. Breukink op 'n wonderbaar lijke wijze. Toen kwam in de 35e mi nuut het niet gehoopte, doch wel ver wachte tegendoelpunt. Een aanval op rechts werd door Schooien in het strafschopgebied (waarom niet er buiten?) te wild onderbroken en uit de terecht toegekende, strafschop scoorde Theo Schluurman de verdien de gelijkmaker (1-1). De volgende 10 minuten ging de Hol tense achterhoede wel haar stuwende werk verrichten en er ontstonden enige gevaarlijke momenten voor het Lemelerveld-doel. In. de 42e minuut knalde A. Dekker een vrije schop steenhard tegen de lat, gevolgd door één minuut later 'n hard schot van links-back Schooien over de lat. Vlak voor het eindsignaal van ,,De Dikke" schoot de rechtsbuiten van L'veld hard langs het Holtense doel. Resumerend kunnen wij stellen, dat gezien de kansen Holten blij mag zijn met het éne winstpuntje en dat dit voor een groot deel te danken is aan het goede keeperswerk van B. Breu kink (een keeper speelt echter ook mee) en dat er meer stootkracht in de Holtense voorhoede zal moe ten komen tegen dit soort ploegen. A.s. zondag komt U.V.S. op bezoek en hopelijk benaderen onze jongens dan weer de vorm van voor de rust tegen Lemelerveld, maar dan dient er wel meer te worden gescho ten. Holten I—USV I 2.30 uur. Achilles '12 3—Holten 2 10.00 uur ver trek 9.00 uur. Holten 3SOS 2 10.00 uur. Lap 4Holten 4 10.00 vertrek 9.00 u. Wierden 4Holten 5 10.30 vertrek 9.45 uur. Luctor 7Holten 6 10.00 vertrek 9 u. Holten 7—RKSV 3 10.00 uur. Holten 8Enter 7 10.00 uur. Haarle 7Holten 9 11.45 vertrek 11 u. Holten 10—SDOL 4 10.00 uur. Holten AlDe Zweef Al 4.15 uur. Holten A2 is vrij. DOS '37 BIHolten BI 2.30 uur ver trek 1.15 uur. Holten B2—DES B2 4.15 uur Holten B3Enter V. B3 2.30 uur. Holten ClHaarle Cl 3.15 uur. Excelsior C2Holten C2 3.00 uur ver trek 2.15 uur. Holten C3—SOS C2 2.00 uur. Excelsior DlHolten Dl 1.45 u., ver trek 1.00 uur. Enter ElHolten El 2.00 uur, ver trek 1.15 uur. Holten E2RV El 10.00 uur. Holten E3—VESOS E2 11.00 uur. Holten Fl—Hulzen F1 10.00 uur. Holen F2—RV Fl 11.00 uur. Holten. F3—Hulzen F2 11.00 uur. A.s. zondag de tweede thuiswed strijd van Holten tegen USV, al weer een onbekende tegenstander voor de rood zwarten. Afgelopen zon dag wist deze ploeg met niet minder dan ?-2 Sallandia te verslaan, terwijl Holten wat teleurstellend een punt' liet liggen in Lemelerveld. De selectie bestaat uit: B. Breukink, G. Scheperman, W. Schooien, J. W. Dikkers, G. Paalman, G. Oolbek kink, A. Dekker. B. Knapen, S. Krik- ke, A. Reylink, J. Veneklaas, H. Bronsvoort en H. Vincent. Blauw Wit is de competitie met een gelijkspel (1-1) tegen het eerste van Sportclub Rijssen niet onverdienste lijk gestart. De roöd-witten, altijd heel lastige tegenstanders, waren dit ook nu weer. Van meet af pas ten ze een straffe mandekking toe in 't bijzonder ten opzichte van de ge vaarlijke aanvallers Niek Labobar Henk Aanstoot. Beiden werden her haalde malen veel te stevig aange pakt, doch de zwak leidende arbiter dacht hier blijkbaar anders over. Blauw Wit was technisch iets beter wist zich ook meer kansen te schep pen, doch harde schoten van Labo- bar, Aanstoot en Beldsnijder gingen rakelings over of naast of werden door de doelman onschadelijk maakt. Ruststand 0-0. Na de thee kwam Blauw Wit al 2 minuten op 1-0. Jan Verveda plaat ste van rechts de bal in 't doelgebied waar na wat heen en weer getrap Henk Aanstoot tenslotte via de paal Hollen d1 -Haarle dl 4-2 Holten Dl heeft zaterdag ook z'n tweede wedstrijd tegen Haarlde Dl in z'n voordeel weten te beslissen. Voor de rust, met de wind in de rug, wisten ze hieruit geen voordeel te slaan. In de beginfase leek het in het geheel niet op e,en overwinning, doch naarmate de wedstrijd vorder de kwam hierin verandering Bij één der schaarse uitvallen wist onze midvoor beheerst te scoren, maar Haarle wilde zich niet neerleg gen bij deze 1-0 achterstand. Men pro beerde daarin op allerlei manieren verandering te brengen, hetgeen hun ook lukte. Bij een paar aarzelingen in de achterhoede werd de stand 2-1 in het voordeel van Haarle. Door enige wijzigingen in het elftal kwam er wat meer vaart en lijn in het spel. Holten drong sterk 'aan om als nog de gelijkmaker te scoren, hetgeen ook lukte. Door deze gelijkmaker raakte Holten Dl nog meer geprik keld, men rook de overwinning. De druk op het Haarle doel werd groter en met lange zuivere passes werd de achterhoede uit elkaar gerukt en met twe,e gave doelpunten werd de stand op 4-2 gebracht. Alleen met veel in zet wordt zo'n resultaat bereikt. Zaterdag de zware uitwedstrijd te gen Excelsior. SDOL c1-Ho!ten c1 0-5 Holten Cl is de nieuwe competi tie uitstekend begonnen met een zeer 'verdiende overwinning op SDOL uit Luttenberg. De zeer sterke wind was «r de oorzaak van dat het technisch igeen hoogstaande wedstrijd werd. Een goed oordeel over dit .elftal kan echter pas gegeven worden nadat er met meer tegenstanders de degens zijn gekiruist. Een, zomer wordt ten slotte niet gemaakt door één zwaluw. Exeelsior c4-Ho!ien c3 4-0 Tn een matige wedstrijd heeft Excel sior C4 verdiend gewonnen. Door en kele onachtzaamheden in de achter hoede was 'h,et binnen een kwartier reeds 3-0. Door goed samenspel wisten de Hol tenaren de schade in de tweede helft tot één doelpunt te beperken. Als men zaterdag met hetzelfde ent housiasme speelt, behoort een over winning zeker tot de mogelijkheden. Holten e2-S0S e2 2-3 In de eerste helft van deze wedstrijd leek het er in het geheel niet op dat Holten E3 een nedex-laag zou moeten incasseren. Voor rust was Holten, on danks dat men met 10 man speelde, de betere ploeg en wist men een 2-0 voorsprong op te bouwen. Het eerste Holtense doelpunt werd door de middenvoor beheerst gescoord, nadat deze zich han dig van een tegenstander had ont daan. Het tweede doelpunt ontstond na een prachtige pass van de vooi stopper, waardoor de rechterspits ge heel vrij voor doel kwam en deze do hal keihard kon inschieten. Na rust waren de rollen omgedraaid en was S.O.S. met de sterke wind in de rug de aanvallende ploeg en dit resulteerde na enkele ogenblikken in een tegentreffer (2-1). Met uitvallen bleef Holten E2 echter gevaarlijk. Tot 5 minuten voor het eindsignaal wisten de Holtenaren de voors te handhaven, doch toen m S.O.S. gelijk. Hierna raakte de 'achterhoede van Holten in paniek en een verded'igings- fout was er de oorzaak van dat S.O.S. nogmaals kon scoren en zo doende de volle winst mee naar huis kon nemen. E2-ers volgende keer beter en tot het laatste fluitsignaal van de scheids rechter „köppie" erbij houden. Holten el-Enter V. et 2-1 De eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen is Holten El, goed begonnen. In een zeer spannende wedstrijd met volop hachelijke situaties voor beide doelen werd deze wedstrijd met 2-1 gewonnen. In het begin leek het hier niet op. Enter Vooruit drong sterk aan en de meest wonderbaarlijke si- tuaties deden zich voor. Enter Voor uit had iets meer lijn in het spel dat bracht onze achtex'hoede onder zware druk. Ook de regen en de stormachtige wind deden veel afbreuk aan het spel. Voor x-ust bracht Enter Vooruit de stand op 0-1 maar een kleine omzet ting in het elftal bracht meer vaart in de voorhoede. Vijf minuten voor het. einde werd stand gelijk doox'dat de keeper de gladde bal door z'n vingers liet glip- nen. Holten El was niet tevreden met het gelijke spel, men wilde meer. Dit lukte ook, want twee minuten voor het einde werd met een af standschot de stand 2-1. Een goed, maar een zwaar bevochten resultaat. Jongens, ga zo door a.s. zaterdag in de uitwedstrijd tegen Enter. Nijverdal e2-Holten sZ 7-0 Zaterdag ging Holten E3 naar Nij verdal E2, dat een zeer sterke tegen stander bleek. Na de aftrap ging Holten met de wind in de rug, ten aanval, maar doelpunten kwamen er niet, die vielen aan de andere kant. Met; de rust was het 3-0 voor Nijver dal. Na rust moest Holten tegen de wind optornen en kwam onder druk te staan, zodat men nog meer doelpun ten moest toestaan. Het wex-d' dan ook 7-0. Maar toch is er meer inzet ge toond dan de vorige wedstrijd. Bravo jongens! Holten fl (kraakte) Nijverdal fl met 6-0 Ook in de 2e wedstrijd van het sei zoen heeft Fl evenals tegen SDOL flink uitgehaald. De wedstrijd was amper 5 minuten oud of de stand was al 2-0 voor Holten door doelpunten van de spits en de linksbuiten, welke voor de rust met enkele fantastische doelpunten een hattrick verrichtte, waardoor de stand op 4-0 kwam. Het overwicht dat Fl had komt wel het beste tot uitdrukking door het feit dat de keeper voor de x-ust niet een maal in actie hoefde te komen. Na rust nam Fl wat gas terug en me de door de stormachtige wind in het voordeel van Nijverdal kwam deze ploeg met enkele aanvallen terug, maar door het goed verdedigend werk van de achtex"hoe,öe vielen toch de doelpunten aan de andex-e kant. Weer waren het dezelfde 2 spelex-s die niet aarzelden toen de kansen zich voordeden (6-0). De score had zelfs nog in de dubbele cijfers kunnen lo pen als de rechtsbuiten deze morgen het geluk aan z'n zijde had gehad. Zelfs het missen van een penalty kon Fl niet uit z'n ritme brengen en zo eindigde d'eze wedstrijd met 'n stand J van 6-0 voor Holten Fl. de bal over de doellijn werkte. De gasten gingen hierna fel in de aanval en de Blauw Witte verdediging kreeg het toen toch wel even lastig en doel man Frans van Gennep kreeg gele genheid om zich waar te maken. Hij deed dit bijzonder goed en kreeg een open doekje toen hij een enorm hard schot van aanvalsleider Van Kam men over de lat werkte. Na 'n half uur spelen toen de aai valsdrift was geluwd kwam Rij: sen op gelijke hoogte doordat de bui- tenspelval bij Blauw Wit maar ge deeltelijk functioneerde. Eén dei' ach terspelers was te laat met het stapje vooruit en Henk Jansen gaf van dicht bij Van Gennep geen kans 1-1. Vlak voor tijd was Jan Verveda nog heel dicht bij een doelpunt doch z'i afstandsschot zeilde buiten bereik vai de doelman juist over de lat. Blauw Wit I benut de vrije zater dag voor het spelen van een vriend schappelijke wedstrijd- tegen de 4e klasser Gramsbergen. Senioren: Blauw Wit 2-Excelsior 8 11.00 u.; Vesos 7-Blauw Wit 3 12.30 u. Blauw Wit 4-SVVN 6 11.00 u. Junioren: Wierden A I-Blauw Wit A 1 3.15 u., vertrek 2.30 u.; Blauw Wit B 1-SOS B I 2.30 u.; Blauw Wit. B 2- Excelsior B 4 12.45 u.; Blauw Wit C I-SDOL C I 3.15 u.; De Zweef C 2- Bl'auw Wit C 2 3.15 u., vertrek 2.30 u.; Blauw Wit D I-Enter V. D I 2.00 u. Pupillen: Blauw Wit E l-Vesos E I 10.00 u.; Excelsior E 5-Blauw Wit E 2 9.15'u., vertrek 8.45 u.; Excelsior F I- Blauw Wit F I 9.15 u., vertrek 8.45 u.; Excelsior F 2-Blauw Wit F 2 10.00 u., vertrek 9.30 u.; De Zweef F 3-Blauw Wit F 3 11.00 u„ vertrek 10.15 u.; De Zweef F 6-Blauw Wit F 3 10.00 u„ vertrek 9.15 u. Holten 3 heeft het niet al te lastig gehad in de uitwedstrijd tegen het derde van Hector. Voor de rust met de sterke wind in de rug, wist Holten het grote veld- overwicht slechts uit te drukken in één enkel doelpunt. Vooral de jonge spelers hadden het moeilijk tegen de robuuste Hector-verdediging. Na de thee werd Hector volledig weg gespeeld. Door een strafschop wist Hector nog wel op 1-1 te komen, maar na dit tegendoelpunt werden de zaken nog energieker aangepakt. Dit leverde binnen 10 minuten twee doelpunten op, zodat het laatste kwai-tier volgens „het boekje" ge speeld kon worden. Een nog oningespeeld Holten 5 heeft weinig moeite gehad met Luctor 8. De uitslag van 0-3 had dan ook veel groter kunnen uitvallen in het voor deel van de roodzwarten. De gehele wedstrijd hadden de Holtenaren een groot overwicht, maar door het slecht benutten van de mooiste kan sen bleef de nederlaag voor de Al- meloërs nog beperkt. Al na 10 minu ten nam Holten de leiding door een schitterende vrije trap va W. Klein Velderman, die via de graaiende han den van de Almelose doelman in de uiterste bovenhoek verdween. Even later werd het 2-0 door een prachtige lob van H. Blasters. Hierna kwamen de Almeloërs nog wel terug maar de stand bleef tot de rust gehandhaafd'. Direct- na de hervatting was het H. Biesters die e.en prachtige voorzet van G. Bannink doeltreffend afrond de 3-0. Hierna kreeg Holten nog de mooiste kansen om de score te ver hogen, maar de stand bleef 3-0. Blauw Wit 4 heeft er in de eerste wedstrijd in de nieuwe competitie alles aan gedaan om de beide pun tjes te pakken, maar het lukte niet. Kansen waren er ruim voldoende, maar het ontbrak aan de man die ze doeltreffend afrondde. Een foutje ln de achterhoede betekende voor DETO de volle winst. Hopelijk gaat 't zaterdag (14.9) in de thuiswedstrijd tegen SVVN 6 beter. Blauw Wit 3 is in de competitie goed van start gegaan. Met fris aanval lend spel werden de gastheren met een onder druk gezet en al na en kele minuten schoot Bronsvoort rake lings naast. Na 20 minuten moest de Marle goalie zwichten voor een kei hard schot van Jager. Rust 0-1 Na de thee (met de wind op kop) eenzelf de spelbeeld. Blauw Wit doorlopend in de aanval en een stug verdedigend Marle. Renger Veldhuis schoot na 20 minuten raak (0-2). en dit werd ook de eindstand. Een goed begin van het derde. Op zaterdag 7 september werd door de ponyclub „de Bergruitertjes"' deelgenomen aan een streekcon- cours georganiseerd door de Pony club „de Looleeruiters" te Almelo. Het 8-tal van „de Bergruitertjes", dat reeds provinciaal kampioen is, moest deze keer zijn meerdere erkennen in „de Looleeruiters" die in dit onder deel 1 punt meer behaalden. Uitslag 8-tallen: 1. Looleeruiters, Almelo, 2. Bergrui- Blauw Wit heeft zaterdagmiddag op Meermanskamp een monsterzege behaald op het vijfde van SVVN. het begin van de strijd leek het er helemaal niet op dat de gasten er on der door zouden gaan. Integendeel, ze stonden na plm. 20 minuten spelen zelfs met 2-0 voor. Blauw Wit vond het toen blijkbaar Blauw Wit al - Vesos al 0-2 Dit treffen bracht de eerste helft 'een gelijkopgaande strijd. Blauw Wit speelde met wind tegen een behoor lijke partij, maar op het beslissende moment wisten de stevige boomlan ge verdedigers toch nog tussen bei den te komen. Vooral bij hoge bal len kwam Blauw Wit er niet of zel den aan te pas. Een fout in de ach terhoede bracht VESOS even voor rust op 1-0. Na de thee zette Blauw Wit meteen een fel offensief in. Er kwamen goe de kansen die helaas niet werden benut. De voorhoede) schoot in het afwerken tekort. Vesos won tenslot te met 2-0. Bij dit doelpunt ging de Blauw Wit verdediging niet vrij' uit. i Vesos bt - Blauw Wit bi 0-3 De Blauw Wit juno's BI hebben het in de uitwedstrijd in Hellendoorn te- -gen VESOS BI niet al te moeilijk ge had. Er werd vlot gespeeld en het liep bij het combineren voortreffelijk. Nadat de doelman enkele malen (soms met het nodige geluk) schade wist te voorkomen moest hij in de 30ste minuut capituleren voor een kei hard afstandschot vari Gerard Schalk. Ruststand 0-1. VESOS probeerde jn de 2e helft terug te komen maaij de Blauw Wit achterhoede had er goed kijk op en greep steeds, op tijd iri.Na tien minu ten nam Henk Bolink een slecht ge nomen doeltrap meteen op de slof en dat betekende 0-2. Een minuut of zes voor tijd maakte Jan Paalman er nog 3-0 van. Blauw Wit h? - Haarle b2 5-0 Blauw Wit heeft in Haarle bij slecht weer verdiend van Hparle gewonnen. Na een. wat rommelige start open den de Blauw Witters de score bij een snelle uitval. Daarna liep het bij Blauw Wit beter en de combinaties lukten ook beter. Door voortdurend aan te vallen kwam het doel van Haarle onder zo'n zware druk dat er wel een doelpunt moest vallen. Vlak voor de rust schoot één van de ver dedigers van Haarle in eigen doel. Na de rust, met een zeer sterke wind tegen, ging de strijd meer gelijk op, maar door snelle uitvallen wist Blauw Wit de stand te verhogen tot 5-0. Door een .blessure moest Blauw Wit het laatste kwartier met 10 man spe len. S0S cl - B'suw Wit si 6-3 Blauw Wit Cl heeft het in de uit wedstrijd tegen SOS Cl gepresteerd om een 4-0 achtex~stand in te lopen tot 4-3 en met een heel klein beetje geluk waren de jongelui nog gelijk ge komen. Ze keken met rust tegen een 4-0 aan en dit leek eigenlijk hopeloos. Cl dacht er echter anders over en ging meteen vechten voor een beter resultaat en SOS Cl moest binnen een kwartier 3 treffers toestaan resp. Blauw Wit el verloor De pupillen van El hebben het te gen Nijverdal El niet kunnen redden. Men was vol goede moed de berg overgetrokken maar hst lukte niet om ook maar een puntje te pakken. Voor de rust was er weinig krachts verschil. Na de rust trok Blauw Wit meteen ten aanval om de 1-0 ach terstand weg te werken, maar suc ces bleef uit. Bij Nijverdal liep het in d.e 2e helft beter en de 3-0 zege was verdiend. Blauw Wit El toonde in deze wed strijd op enkele uitzonderingen na, te weinig inzet.. De echte wil om te winnen was er niet. Jammer! Blauw Wit e2 - Lemele el 0-3 Met een incompleet team van 10 man begonnen de pupillen van E2 hun thuiswedstrijd tegen Lemele EI. Als gevolg van noodzakelijke ver schuivingen in de opstelling bij de Blauw Witters, liep het allemaal wat slordig en onzeker. De jongens kon den dan ook nauwelijks tot goed aan vallend spel komen. Tegendoelpunten konden niet uitblijven. In de eerste helft bracht Lemele de stand op 0-1. Na de rust zette hetzelfde spelbeeld zich voort. De goed' draaiende voor hoede van Lemele scoorde nog 2 doel punten en bracht uiteindelijk de eind stand op 0-3. SDOL e3 - Blauw WH e2 0-4 E3 ging met lood in de schoenen naar Luttenberg, omdat SDOL als een zware tegenstander mag worden be schouwd. Maar het pakte allemaal heel anders uit en onze jongens won nen dan ook verdiend met 0-4. Jan Vx-ugteveen opende de scox-e a la Nees kens. Johan Stam nam de'volgende d'rie treffers voor z'n rekening. Al met al een leuke partij voetbal mei E3 als verdiend winnaar. Blauw Wit fl - Vesos fl 5-1 Blauw Wit Fl heeft zaterdag Cv... uitstekende wedstrijd gsepeeld. Het vooral in de achterhoede nog wat te veel „kluitjesvoetbal", de enkele be nauwende ogenblikken voor het Blauw Witdoel en het nog wat teveel gekwebbel over het hoofd ziende, was het initiatief vrijwel steeds aan de Blauw Witters, hetgeen werd be loond met éen 2-0 stand bij de rust, Ondanks sterke tegenwind' gaf de tweede helft een ongeveer gelijk spelbeeld te zien. Met een uitermate hoge inzet zagen onze jongens hun doelsaldo uiteindelijk oplopen tot een welverdiende 5-1 stand, waarbij moet worden aangetekend dat het te gendoelpunt door één van de Blauw Witters zelf werd gescoord. Blauw Wit f2 - Lemele f2 3-0 Met een' stex-ke tegenwind en een al even sterk geacht Lemele nam Blauw Wit F2, bij aanvang van de wedstrijd, reeds het heft stevig in han den om deze gedurende de gehele wedstrijd niet meer af te geven. Ondanks sterk aandringen wisten on ze jongens in de eerste helft echtsr niet tot scoren te komen. Wellicht ook wat geholpen door de wind, maar vooral door zeer goed teamwerk wis ten de Blauw Witters in de tweede heldt de stand op 3-0 te brengen. F2. een elftal om in het oog te houden! SDOL f3 - Blauw Wit 13 0-1 Ook de jongste pupillen hebben nu de eerste puntjes binnen. In de uit wedstrijd in Luttenberg wisten de jongens SDOL op een 1-0 achtex-stand te houden. De 1ste helft speelde zich hoofdzakelijk op de helft van SDOL af, doch door elkaar steeds in de weg te lopen, lukte het de Blauw Witters geen goal te maken. Dit lukte in de tweede helft wel door een prach tig afgegeven voorzet van Gerard Meijerink, die door Dirk Jan Schup- pert kon worden afgerond. Zaterdag weer zo voetballen, met meer van die voorzetten, dan komen de goals vanzelf. van H. Aanstoot, G. Aanstoot en Wil- co Schipper. Aanstoot knalde tegen de lat en enkele schoten gingen rake lings naast of over. Blauw Wit werd in de laatste 10 minuten wat al te overmoedig en bij te ver opdringen ontstonden bij snelle uitvallen nog 2 doelpunten van SOS. SVVN dl - Blauw Wit d1 4-1 De wedstrijd werd gespeeld onder slechte weersomstandigheden. Tot de rust was het een gelijkopgaande wed strijd. Henk Brinks scoorde voor Blauw Wit. Ruststand 1-1. Na de her vatting kreeg BI. Wit nog twee goe de scoringskansen, maar het veld- overwicht van SVVN Dl werd ster ker en de Nijverdalse jongens won nen verdiend met 4-1. De duiven van de P.D.V. „Snelle Wieken" (Holten-Markelo wer den voor een vlucht over een afstand van 228 kilometer gelost in Namen (B.). Uitslag: 1. en 10. Joh. Jansen, 2. A. Beltman, 3. Joh. Paalman, 4. en 9. G. J. Bekkernens, 5. R. Schaap, 6. J. Scholte in 't Hof, 7. G. Schuiter.d', 8. Comb. Haar-ten Thij. De duiven (103) van de Holtense Post dui venhouder sve r eni ging „De Bergvligers" wei-den in Roermond gelost voor en wedvlucht over 127 kilometer. Lossing 07.50 uur, eerste duif binnen: 8.52.07 uur. 1, 2, 3, 5, 12 Jan Aaftink, 4, 6, 8, 9 A. ten Dam (1), 7, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 21 A. ten Dam (2), 13 M. Lo- deweges, 19 en 20 G. Steunenberg. welletjes want nadat G. Kolkman en Johan Stam hadden gezorgd voor een gelijke stand was het hek van de (voetbal)dam. De Nijverdallers wer den gewoon weggespeeld en toen scheidsrechter ten Zijthof voor de laatste keer floot was het 11-2, inclu sief 2 keer in eigen doel. De treffers waren van G, Kolkman (4x), Johan Stam (2x), Tijhaar, Aan stoot en A. Jansen. tertjes I, Holten, 3. Oosterhofruiters, Rijssen, 4. Eschruitertjes, Wierden, 5. Bergruitertjes II, Holten. Individuele dressuur: In verschillende ringen werden de volgende prijzen behaald: le pr. Marieke Robers met Shetly. Ie pr. Karin Brouwers met Mr. Browny. le pr. Herm Jan Robers met Silver- star. 2e pr. Erma Brouwers met Pinto, 2e pr. Jan Bronsvoort met Aprice. 3e pr. Yvonne Feddema met Counter, 3e pr. Ria Veneklaas met Furie. 3e pr. Pathicia van Berkel met Char lie. 3e pr. Hans Barvelink met Rex. 4e pr. Lianne Feddema met Randy. 5e pr. Gerrie Meilink met Flury. 5e pr. Astrid Dijkgraaf met Scout, Springen: 4e pr. Jan Bronsvoort met Aprice. 5e pr. Hem Jan Robers met Sil- verstar. 5e pr. Hans Barvelink met Rex. CONCOURS RIJSSEN: Dressuur: 8-tal eerste prijs. Individuele dressuur: Karin Brouwers le prijs, Marike Robers, le prijs, Co- ra van Berkel, 3e prijs, Jan Brons- voort, 3e prijs, Gerrie Meilink, 5e pr. Springen: Plans Barvelink met Rex le prijs. De dames van het eerste volleybal team B.A.T.O. hebben donderdag avond 5 september een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld tegen het eerste team van Wilp. Wilp speelt competitieverband een klasse hoger dan het in de 2e klasse spelende B.A.T.O. I. Het zou een moeilijke wedstrijd worden voor de Holtense dames en het heeft hen dan ook heel wat zweetdruppeltjes gekost. Het bij BATO pas ingevoerde penetra tiesysteem werkte uitstekend en wist dan ook behoorlijk tegenstand te bie den. Bij Wilp draaide het hele team om de uitstekende oud-BATO-speel- ster Joke Gelting-Israël, die voor d« Holtense dames moeilijk te weren was. Zij wist de kleinste gaatjes te vinden. Haar enorm harde smash werd een paar keer afgeblokt maar over het algemeen was er geen houden aan. B.A.T.O. moest het er dan ook van nemen als zij achterspeelster was, waar zij echter ook een grote rol speelde. In de le set van de wedstrijd werd er door BATO te slap aangevallen en deze set werd met 11-15 verloren. De 2e set werd op naam van BATO geschreven (15-6) doordat Wilp de serves van BATO niet goed wist te verwerken en er door de Holtense ^ames beter werd aangevallen dan in de eerste set. De 3e set gingweer naar de Wilpse dames, waarin weer enorm werd aan gevallen. De hele wedstrijd genomen heeft BA- to pp" n.-j"-+oi-""(7o oari" volleybal gespeeld. De Holtense dames en De o.l.s. Dijkerhoek hield in het zwembad „de Looermark" de jaar lijkse zwemkampioenschappen. Aan gemoedigd door hun medeleerlingen behaalde Anke Rensen bij de meis jes en Johan Rechterschot bij de jon gens de eerste prijs. Er werd ver woed om de prijzen gestreden, te meer daar de kinderen elkaar in snelheid heel weinig ontliepen. Anke Rensen hield bij de meisjes Ria Tempelman en Alien Sluiter ach ter zich die resp. het zilver en brons wonnen. Bij de jongens werd Theo Klein Lank- 1. Heren Dekkers en Meijer 63.89 pet., 2. heren Disbergen en Spijker 56.94 pet., 3. heren van Zoest en Grobben 55.55 pet., 4. heren van Geerestein en van Id'dekinge 54.17 pct,„ 5, e.e. heer en mevr. van Witzenburg 40.28 pet., heren Dijkstra en Bontje 40.28 pet., 7. heren Goorman en Groot Ob- bink 38.89 pet. horst tweede en Wilco Stevens der de. Aan het einde van de spannende strijd hing de badmeester de heer Nieuwenhuizen de winnaars, staan de op het ere-schavotje, met een kort toespraakje het eremetaal om. Tot slot van de morgen was er voor de ongeoefenden in het ondiepe bas sin een hindernisbaan uitgezet. Bij deze race, met volop spanning en sensatie, waren diverse aardige prijs jes te verdienen. trainer-coach Lukkien waren zeer te vreden. Het was een mooi voorproefje voor de nieuwe competitie waarin BATO I haar eerste wedstrijd moet spelen op zaterdagmiddag 28 september om 13.30 uur in Almelo tegen Krek kers I. In de komende competitie worden de thuiswedstrijden in Holten gespeeld (voorgaande jaren in Nijverdal) zo dat u getuige kunt zijn van de stijgen de prestaties van de BATO-dames. De Holtense hockeyers v/aren dit weekend fortuinlijker dan het vorige. Toen verloor Heren 1 van Avanti met 2-3; Heren II met 1-5 van Drienerlo, Jongens B met 2-4 van Hengelo en de meisjes met 3-4 van Bully. Holten I won afgelopen zondag met 5-0'van Lochém en vindt door deze overwinning nog steeds de aansluiting met de rest van de poule. De stand na twee wedstrijden is: Goor, Avan ti, Dieren, Zutphen, Holten, Harden- berg, Salland en Lochem. Heren II speelde thuis tegen EHV en verloor met 1-3. Dit pas geformeer de elftal lijkt nu een betere eenheid te worden en hun veelbelovende resultaten behalen. De dames speelden een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Hardenberg en gebruikten deze gelegenheid om het team met nieuwe taken in de compe titie te laten starten. Er werd ge lijk gespeeld: 2-2. De jeugd schittert dit jaar op het zo fraai verbeterde en natuurrijk gele gen Sportdal. Er is een jeugdveld bij gekomen en hiermee komt men een beetje aan de behoefte aan speelvel den tegemoet. Jongens B speelde thuis tegen Haac- key en wonnen met 3-0. De meisjes waren vrij door het terugtrekken van een tegenstandster. A.s. zaterdag speelt Jongens B thuis tegen Almelo B 3 om 11.30 uur o.l.v. de heren Pfeffer en de Reuver. Meisjes B speelt uit tegen Hengelo B 2 om 13.30 uur. Beide herenelftallen hebben een vrij weekend. Op zaterdag 31 augustus j.l. heeft zwemclub „Twenhaarsveld" deelge nomen aan een recreatieve zwemwed strijd te Deventer. De deelnemende ploegen waren: de IJssel-Deventer, „de Oostdobbers"- In het natuurbad „Twenhaarsveld" werd voor de vijfde keer in dit sei zoen diploma-zwemmen gehouden. Het examen werd afgenomen door de badmeestei*s G. van Lemel en A. J. Eling. Namens de kring Twente- IJsselstreek van de K.N.Z.B. was aan wezig de heer Hageraats uit Almelo. Aan het examen namen een aantal zwemmers en zwemsters deel uit Al melo, Aadox-p, Wierden, Nijverdal en Rijssen die werden getraind door trainer Lemstra uit Almelo. Alle jongens en meisjes die „té wa ter gingen" voor het diploma „Zwem- vaai-digheid III en IV" slaagden. Een prachtig succes voor hen maar tevens voor de trainers-badmeesters. Voor het diploma A slaagden de meis jes: E. Koetsier, G. J. ter Beest, B. Hogenkamp, G. H. Vincent, J. J. Hot stede en J. H. Kalfsterman te Holten en de jongens R. Kok te Holten en E. Schakelaar te Nijverdal. Diploma B (meisjes) E. C. Jonkman Yvonne Spakman, R. Bronsvoort, H. H. Schuppex-t, J. W. Schuppert, A. Meijer, H. J, ter Harmsel en Anita Mondeel, allen te Holten. Diploma B (Jongens): S. Rietman, R. v.d. Berg, M. Kok te Holten. Zwemvaardigheid I (Meisjes) J. J. Jansen, Holten; J. Dannenberg, K. Kroeze, J. ten Harkei, G. Boeseroom, J. Zijlstra, M. Poortman en A. Baan te Rijssen. Zwemvaardigheid I (Jongens): A. Ligtenberg, J. W. Boode, T. J. Boo- de en G. J. Hoek te Holten, G. Jan sen en A. Jansen te Rijssen. Zwemvaardigheid II (Jongens) M. van Maurik en G. Rosman, Holten; C. Pijpers, Rijssen en J. W. Jansen, Almelo. Zwemvaardigheid III (Meisjes)M. van Maurik, J. G, Deijk, R. J. Vuk- kink en J. Bronsvoort te Holten; G, Altena, G. Kolkman, K. Knapen, S. Tap en S. Holman te Almelo. Zwemvaardigheid III (Jongens)L. P, van Egmond, S. B. Henstra en R. J. v. d. Mark te Nijverdal. Zwemvaardigheid IV (Meisjes)A. Kamphuis, D. Balk en J. Twellaar, Almelo, H. A. Redeker, G. H. H. Wis- =ink en J. Bronsvoort te Holten. Zwemvaardigheid IV (jongens)J. P. v. d. Berg Holten en J. v. d. Kolk, Almelo. Zaterdagvoormiddag 14 september zal er in dit seizoen voor de laatste keer diploma-zwemmen worden ge houden. Aanvang: 11.00 uur. In het zwembad „de Looërmark" werd voor de laatste keer in dit sei zoen diploma zwemmen gehouden. Van de school te Dijkerhoek slaagden de volgende leerlingen. Voor het diploma A: Wim Baltus. Voor het Diploma B: Annie Ebracht, Jannie Hoekman, Gerit Beunk, Bet- sie v.d. Worp en P.einier Feddema. Raalte, „Weusthag". Hengelo (O.) „Maarkel-Markelo, „het Ravyn"-Nij- verdal. ,.ZPA"-Almelo, „de Mors"- Rijssen. Na de eerste slag, de schoolslag was wel duidelijk dat de strijd om de eerste plaats zou worden uitge vochten tussen „Maarkei" en „Twen haarsveld". De Holtenaren zouden er wel hard voor moeten knokken wilden zij de grote punten achterstand op Markelo inhalen. Op de rugslag werd enorm gestreden. Verscheidene Z.C.T.-ers tikten hier als eerste aan. Aan de tus senstand bleek dat de voorsprong van Markelo duidelijk was geslonken. Op de laatste slag, de vrije slag, moest het duel uitgevochten wor den. Rita Aanstoot, Wim Meyer en Albrecht Bulsink tikten als eeerste aan. Iedereen was benieuwd hoe de laatste twee nummers de estafettes zouden verlopen. Met grote voor sprong werden zowel de jongens als meisjes eerste. Uiteindelijk had Mar kelo met slechts zeven punten voor sprong de eerste prijs. Zwemclub Twenhaarsveld werd in deze wed strijd eervolle tweede. UITSLAGEN 50 mtr. schoolslag: Jolanda Lukkien 57.9, Herman Klein Velderlan 1.17.7, Ineke Tuitert 1.05.6. Martin Wilps- haar 42.9, Annemarie Ophof 57.0, Lu- cien Wilpshaar 51.4. Gerida Hols 46.0, Hans Heijda 51.5. Thérèse Truschel 45.2, Teun Hofman 52.1. 50 mtr. rugslag: Gerrie Veneman 1.20.5. Hennv Jalving 1.05.4. Henriet- te Aanstoot 46.1. Jan Onhof 55.3. Jen- ke TTofman 1.06.3. Bart Janssen 1,02.9 Ria Westerik 5l.fi. Then Ha se 45.2, Inge v.d. Harst 40.0, Albrecht Bulsink 38.1. 50 mtr.vrije slag: Hanneke Truschel 42.9. Erik Bekkernens 48.8. Annet Klein Velderman 49 o. Henk Bos 42.1, Rlta Aanstoot 37.5. Wim Meyer 32.5, •Tar,ny Wansink 35.2, Albrecht Bulsink 30.7.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5