Speeltuinvereniging De Kol nieuw terrein krijgt Benoeming Raadscommissies van advies en Bijstand B. en W. kiezen voor de bouw van een sporthal P.v.d.A. wil meer openheid bij het raadswerk DE viert SCHURE haar eerste lustrum Raadsvergadering BALLET Werkloosheid weer toegenomen Jongeren komen in rayon Deventer moeilijk aan het werk Vrijwilligers gevraagd Toegang leden bij het fractieberaad V er'tegenwoordiger s in div. instellingen Voorlichtings vergadering Vormingswerk Aanwending buitengewone investeringspot Acht en halve ton fifty-fifty delen met Markelo V erkeerscursus voor iedere «eggeb ruiker Nieuwe dirigent Burgerlijke Stand en Bevolking 55 Vrijdag 13 september 1974 3 De kinderen vermoiken zich reeds best in de speeltuin die op zaterdag 21 september officieel zal worden geopend. De oudste speeltuinvereniging" van Holten, die van ,,De Kol" zal op za terdag 21 september a.s. met een voor de jeugd aantrekkelijk program ma het nieuwe terrein bij het slacht huis in gebruik nemen. Om 1.30 uur vertrekt de jeugd van af het oude terrein aan de Wevers straat gestoken in feestelijke kledij en vooraf gegaan door, .H.M.V." via de A. J. Goldsteinstraat-Kolweg-Lage- weg- Hoffesstraat - Pannebakkers- straat naar het nieuwé terrein. De Koljeugd is vooraf voorzien van een ballon, die gevuld is met gas met het ,Kol' Holten". De voorzitter van de speeltuinver eniging de heer J. Calkhoven zal via een geluidsinstallatie het teken geven voor de start van een ballonwed- strijd. De prijzen van deze wedstrijd zijn f 15,10,en f 5,De jeugd zal na deze massale en kleurrijke lan cering de vrijheid krijgen in de schit terende speeltuin. Het bestuur van de speeltuinvereni- Overeenkomstig" de afspraak gemaakt in de raadsvergadering van dins dag 3 september, waarin de wethouders werden gekozen, zal de raad op dinsdag 17 september overgaan tot de benoeming van de commissies van advies en bijstand en van de vertegenwoordigers in de verschillen de instellingen. B. en W. hebben de fracties verzocht van hun zijde suggesties te mogen ontvangen, welke dan bij de stukken ter inzage zullen worden gelegd. In enkele gevallen hebben zij zelf aanbevelingen gedaan. In hun voorstel laten zij de oude samenstelling de revue pas seren en doen zij suggesties voor enkele wijzigingen. Ecnergie commissie voorzitter, wethouder L. Kaan: Le den waren: J. H. van der Harst (af tr.), A. J. Nijkamp, H. J. Westerik, E. M. van Schooten. Voorgesteld wordt de commissie uit te breiden tot vijf leden. Commissie gemeentewerken: Voorzitter is wethouder J. Rietberg. Leden wax-en: H. Meerman, E. M. van Schoo en J. Wiggers, D. J. Wan sink (aftr.) en H. Rietberg (aftr.). Financiële commissie: Voorzitter is wethouder Kaan. Leden waren: D. J. Wansink (aftr.), J. H. Bosschers, L. Kaan, E. M. van Schooten en J. Wiggers (alle frac tievoorzitters). Commissie ruimtelijke ordening: Voorzitter: Mr. W. H. Enklaar. Le den waren: W. Vlogtman, H. Meer man, E. M. van Schooten, A. J. Nij kamp. en J. H. Bosschers. Commissie vleeskeuringsdienst (voor heen slachthuiscommissie): Voorzitter wethouder Kaan. Leden waren: L. Kaan, D. J. Wansink (af tr.). J. Wiggers, J. H. Bosschei's. Voorgesteld wordt de commissie, evenals de overige, uit te breiden tot vijf leden. Commissie voor woningbouwzaken: Wegens overdracht van de woning wetwoningen aan „Onze WONING" te Deventer wordt voorgesteld deze commissie in te stellen. Voorzitter, 'wethouder Kaan. Onderwijscommissie: Om instelling is herhaaldelijk ge vraagd. B. en W. stellen voor om de ze commissie thans in te stellen en daarin vijf leden te benoemen. Voor zitter wordt mr. W. H. Enklaar, aan gezien deze de portefeuille van onder wijs beheert. Commissie voor georganiseerd over leg: Voorzitter is de burgemeester, die de portefeuille van algemene- en per soneelszaken beheert. Leden waren: A. J. Nijkamp, W. Vlotman (aftr.) en L. Kaan. Voorgesteld worden A. J. Nijkamp, Mej. A. P. Reith en H. J. Robers. Recreatiegemeenschap „Salland" Vertegenwoordigers waren J. Wig gers (lid), H. Meerman (plv. lid). Aanbevolgen worden: J. Wiggers (lid), W. ten Berge (plv. lid). Namens het college van B. en W. zijn aangewezen: mr. W. H. Enklaar (lid), wethouder Kaan (plv. lid). Stichting Bestuursschool „Overijs sel": Leden waren, gemeentesecretaris G. J. Langenbarg (lid). W. ten Berge (plv, lid). Voorgesteld wordt het lid maatschap van de heer Langen- Op vrijdag 20 september zal in een van de zalen van de Thaborkerlt tc Wierden een voorlichtingsvergade ring betreffende de partiële leer plicht voor werkende jongeren cn in het byzonder het christelijke vor mingswerk voor deze jeugd, worden gehouden. Referent voor deze vergadering :s de beer H. Doelerhan, directeur van het Prot. Chr. Vormingscentrum» „De Poot" te Ridderkerk. Na zijn refe raat zal er gelegenheid zijn om zo wel mondeling als schriftelijk vragen te stellen betreffende de hele mate rie van het vormingswerk, dat bij 'r groot aantal ouders niet of onvol doende leeft. Alle belanghebbenden en belang stellenden zijn hartelijk welkom op deze bijeenkomst die aanvangt om «•45 uur. barg te continueren en als plaatsver vanger aan te wijzen wethouder Kaan. Gemeenschappelijke regeling „Ge west Overijssel": Ingevolge de gemeenschappelijke regeling dient de raad 3 leden en 3 plaatsvervangende leden- aan, te,wij-, zen: Het college van B. en W. is ge rechtigd 1 lid en 1 plv. lid aan te wij- Het heeft als zodanig aangewezen: mr. W. H. Enklaar (lid), wethouder J. Rietberg (plv. lid). In de gewest raad waren voorts aangewezen: J. Rietberg, plv. H. J. Westerik, J. Wig gers - plv. A. J. Nijkamp en L. Kaan plv. H. Meerman. Stichting Uitleenbibliotheek „Holten- Bathmen": De burgemeester, mr. W. H. Enklaar was aangewezen als lid van het al gemeen bestuur. In verband met de portefeuilleverdeling wordt voorge steld wethouder Kaan als zodanig aan te wijzen. ging heeft in samenwerking met de plaatselijke ponyclub „De Bergrui- tertjes" een parcours uitgezet. Alle leden van de speeltuinvereni ging worden „getrakteerd" op een rit per oony. Op een betegeld ter- reintje in de naaste omgeving kunnen de kinderen ook nog gebruik ma ken van de belegenheid om auto te rijden in een minicar. Gedurende de middaguren zal een bandje van HMV het geheel muzikaal opluisteren. In de op het veld aanwezige kraam wordt'de jeugd getrakteerd op ijs en limonade. De speeltuinvereniging „De Kol" is opgericht op 13 december 1962. De vereniging heeft het niet gemakke lijk gehad. Er is in het verleden een poging gedaan om vrat grond te ko pen. De gemeente heeft toen gemid deling verleend voor het verkrijgen van een speeltuin achter de fabriek van Ter Horst. Ter Horst verdween uit Holten en werd" verkocht aan „Universal". Deze onderneming heeft de speeltuin op lofwaardige wijze medewerking verleend voor het aan schaffen van de toestellen. Ook de firma G. Kooijman hielp „De Kol". Na twee jaar Na twee jaar zonder speelgelegen- heid te hebben gezeten kan „De Kol" eindeljjk weer starten op een ruimte die door het gemeentebestuur be schikbaar is gesteld 'en door gemeen tewerken geheel in orde is gemaakt. De meeste leden zijn ouders met kinderen. Het is de bedoeling de nieuwe speeltuin een volkomen open karakter te geven, omdat in de prak- tjjlc is gebleken dat kinderen zo'r open speelgelegenheid, meer waarde ren dan een die afgerasterd is. Het is geenszins de bedoeling om se lectie toe te passen: zowel kinderen van leden als niet-leden zijn welkom. Bij feestelijke gelegenheden tellen echter alleen de kinderen van de le den. Deze worden gratis bonnen verstrekt voor allerlei evenementen en traktacties. De gemeente heeft de speeltuin een paar keer subsidie verstrekt. Natuur lijk is het bestuur blij met elke finan ciële bijdrage, maar het beleid van „De Kol" is, laat de gemeente dienst verlening betrachten. En dat heeft het gemeentebestuur met het be schikbaar stellen van deze unieke en rijk van beplanting voorziene De geregistreerde arbeidsreserve, werkloosheid, van mannen is de af gelopen maand in het rayon Deventer met 40 mannen gestegen tot 867, dat is met bijna 5%. Vergeleken met de stand van eind augustus van het vorige jaar is die stijging heel wat onrustbarender n.l. met meer dan 4.3% (603-867). De oorzaak van de jongste toename van de werkloosheid moet hoofd zakelijk worden gezocht in de inschrijving van jonge mensen, die hun studie beëindigd of de scholen verlaten hebben. Van de 867 ingeschreve nen zijn er 822 helemaal zonder werk. 15 zijn geplaatst op aanvullende werken en 30 op werkvoorzieningsobjecten. Van alle ingeschreven werk zoekenden zijn 137 nog geen 19 jaar. Ook bij de vrouwen nam het aantal ingeschreven werkzoekenden be langrijk toe (181-248). Ook hier is het op de markt komen van meisjes, die de school verlieten de oorzaak van deze toename. Volgens de directeur van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Deven ter, de heer R. Leenhouts, spelen het opgetrokken jeugdloon en de parti ele leerplicht zeker een rol in de voor de jongeren ongunstige ontwikkeling van >de werkgelegenheid, maai- zij mogen niet als de uitsluitende oorza ken worden aangewezen. Als een be langrijke oorzaak noemt hij, dat de opleidingen niet precies op de vraag naar arbeidskrachten zijn afgesteld. „De jeugd heeft andere ambities dan wat het wei-kgelegenheidspakket nu eenmaal biedt. De jongeren willen tegenwoordig meer experimenteren dan vroeger," zegt hij. Door haar stijgende tendens lijkt de werkloosheid een structureel ka rakter te krijgen, maar met deze con clusie moet men wel voorzichtig zijn. De doorstroming van de ingeschreven werkzoekenden is namelijk nog vrij groot. Niet meer dan 25 procent van alle ingeschrevenen is langer dan een half jaar werkloos. Dat percen tage is te hoog, maar nog niet zo De Stichting voor Spciaal en Cultu reel werk voor Holten start binnen kort weer met de handenarbeid- klubs voor kinderen van 6 t.m. 12 jaar. Het ziet er naar uit dat dit jaar de aanmeldingen flink zullen stijgen en daarom zijn er wièer 'n groot aan tal enthousiaste ménsen nodig die er-, aan mee willen helpen kinderen te begeleiden, samen j programma's ma ken, nieuwe ideeëp uitwerken enz. U kunt er zelf veel:van opsteken én u helpt de kinderen :;in hun ontwikke ling. De klubs vinden lx per week plaats en per groep worden zo'n 10 a 12 kinderen toegelaten. Verder heeft de Stichting eèn aantal vaste krachten in dienst dia u met allerlei raad en hulp terzijde kunnen staan. Twijfelt u nog, of hebt u vragen, bel dan even 2755, of kom even langs in het Paalhuus, Beuseberg 63. U krijgt daar alle yerdere inlichtin gen. ruimte geddaan. Hef- is een waar kin derparadijs geworden. Met een contributie van f 1,— per maand per gezin, ongedacht het aan tal kinderen van de vereniging het redden. Deze contributie mag en kan geen enkel bezwaapjrijn voor de leden Het terrein is voor honden verboden. Een Kolhond gaf hierbij zijn 0,hond se" commentaar „WoefWoef" Mensen - Woef - Mensen - Woef. Wat een prachtige speelplaats. Woef Laten wij „woef" niet „woef" deze tuin bevuilen, „woef". Wanneer de baas mij toch laat lopen? „Woef" dan ren ik de andere kant op en be waar alles lekker voor mijn eigen tuintje „Woef, waf woef". In de op 22 april jl. gehouden vergadering" hebben de leden van het bestemmingsplanforum hun wensen en verlangens kenbaar gemaakt be treffende de besteding van de bijzondere investeringssubsidie van f 700.000,later verhoogd tot f 850.000,welke in het kader van het Bijzonder Regionaal Welzijnsbeleid in verband met de ruilverkaveling Holten-Markelo door de Staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk, ten behoeve van beide gemeenten, beschikbaar is gesteld. Uit de ook op andere wijze naar voren gebrachte wensen bleek behoefte te bestaan aan een gemeenschapsr en ontmoetingsruimte, ter vervanging van „Het Paalhuis" in de Beuseberg", een sporthal, een over dekt zwembad, de aanleg van een tweede sportveldencombinatie en een instructiebad. In overweging werd gegeven na te gaan in hoeverre de naar voren gebrachte wensen zouden zijn te combineren ter besparing van kosten. Ten slotte heeft de Centrale Plattelandsbibliotheek voor Overijssel ook nog gevraagd uit deze subsidie een bedrag beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van de bestaande bibliotheekruimte in deze gemeente. Sporthal Burgemeester en Wethouders heb ben gekozen voor de bouw van een sporthal. Zij hebben overeenstem ming bereikt met de gemeente Mar kelo om het bedrag op l'ifty-fifty ba sis te verdelen, zodat elke gemeente kan rekenen op een investeringssub sidie van f 425.000. Zij stellen de raad voor de Provincia le Adviescommissie Stimuleringsge- hielden Overijssel (Pasco) te verzoe ken: dc toegekende subsidie van f 850.000,— op fifty-fifty basis te ver delen over de gemeenten Markelo en Holten, het aan de gemeente Hol ten toe te kennen gedeelte ad f 425.000,tc besteden voor de bouw van een sporthal en indien de bouw van een sporthal op andere wijze ge realiseerd zou kunnen worden als vervangend object voor te dragen: 1 de bouw van een instructiebad en 2 de uitbreiding van het «s>enlueht- zwembad met een tweede bassin. Het college wijst er op, dat voor de toekenning van de gelden de voor waarde geldt, dat uit de bevolking ook een bepaald bedrag moet wor den bijeengebi-acht voor dit doel, welke aangelegenheid naderhand moet worden bezien. Tevens geldt de voorwaarde dat de totale overheids subsidie uit verschillende fondsen een bedrag van 75 procent der kos ten niet te boven mag gaan. Ontmoetingsruimte In hun toelichting zeggen b. en w. dat zij de behoefte aan een gemeen- schaps- en ontmoetingsruimte delen. Zij zijn evenwel van mening, dat he:'; met de bestaande subsidieregeling op dit gebied mogelijk is een gebouw met de gewenste ruimten tot, stand te, brengen, zodat zij de raad voorstellen deze voorziening niet voor te dragen t.b.v. de bijzon dere investeringssubsidie. Met be trekking tot de bouw van een sport hal zegt het college, dat het de be doeling is de twee gymnastiekloka len opgenomen in het plan tot uit breiding van de scholengemeenschap te combineren en te vervangen door een sporthal. Verwacht mag worden, dat het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen een bijdrage a fond perdu daartoe zal verlenen en dat het mogelijk is een subsidie te ver krijgen van het Ministerie van CRM in de kosten van de bouw van een sporthal. Ondanks deze financiële bijdragen is het tot heden niet moge lijk geweest de bouw te realiseren. Wel is het project als „pro memo rie" post geplaatst op hef. investe ringsschema 1974 voor het geval zich tussentijds andere mogelijkheden zou den aandienen. Indien voor deze bouw tevens een bijzondere investe ringssubsidie zou worden Verleend, zou het bouwplan kunnen worden uitgevoerd en zouden de exploitatie lasten, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, kunnen worden opge vangen. Met verwijzing naar de ur gentie, die door de Vereniging van Ned. Gemeenten aan dit project wordt toegekend, stellen zij derhal ve voor de investei'ingssübsidie voor de bouw van een sporthal te bestem- Overdekt zwembad De bouw van een overdekt zwem bad zal de financiële mogelijkheden van de gemeente verre overtreffen, aldus B. en W. Over de noodzaak van de aanleg van een tweede sportveldencomplex be staat, volgens het college geen ver schil van mening. Met de conclusie in het rapport van de Vereniging van Ned. Gemeenten, kan het zich volledig verenigen. Realisering op korte termijn achten b. en w. op grond van de planologische aspecten thans nog niet mogelijk. Eerst na dat een wijziging van het bestem mingsplan rechtskracht heeft ver kregen kan worden begonnen met de verwerving van de grond en het ontwikkelen van een plan. Alternatief Als alternatief achten b. en w. de bouw van een instructiebad bij voor beeld aan de snorthal, indien de fi nanciële mogelijkheden zulks toela ten. gewenst. In dit verband zou gedacht kunnen worden aan de bouw van een sporthal in bet kader van andere regelingen gelden. Een combinatie van wensen acht het college niet wel doenlijk, omdat elk object toch weer eigen specifie ke voorzieningen vraagt, die in fei te niet of moeilijk zijn" te combine- ren. Hoewel de uitbreiding van het uit leenbibliotheekgebouw zeker noodza kelijk is menen b. en w. dat deze voorziening gerealiseerd moet kun nen worden met inachtneming van de bestaande subsidieregelingen. Als tweede alternatief zien b. en w. de uitbreiding van het zwembad „Twenhaarsveld" met een bassin. Voor het geval zich naderhand an dere uitvoeringsmogelijkheden zon den voordoen t.a.v. een sporthal en een instructiebad, zou opnieuw de overlegprocedure moeten worden ge volgd. In verband hiermede stellen z(j de uitbreiding van het zwembad met een basin als vervangend pro ject voor, aangezien de huidige ca paciteit van het bad te gering is en onvoldoende mogelijkheden biedt voor vex-schillende categorieën van gebruikers. hoog, dat van een echte structurele werkloosheid kan worden gespro ken. Doorstroming In de bouwvaksector worden dage lijks werkloze bouwvakkers inge schreven, maar aan de andere kant vinden evenveel van hen dagelijks nieuw werk. De geregistreerde ar beidsreserve nam in deze sector in augustus zelfs nog iets af nl. van 189 tot 180. Toch is in deze sector de komende maanden een grotere werk loosheid te verwachten, volgens de heer Leenhouts. In de sector metaal (ingeschreven 112, vraag 143) wordt de discrepa- tie tussen vraag en aanbod veroor zaakt doordat de vraag overwegend is gericht op ongeschoold personeel, terwijl het aanbod vooral uit ge schoolden en geoefenden op ver schillend niveau bestaat. Verdeeld over de gemeenten in het rayon Deventer bedraagt het aantal werkloze mannen (tussen haakjes de cijfers van de vorige maand): Bathmen 17 is 3.1 pet. (14 is 2.5 pet.). Deventer 628 is 3.9 pet. (611 is 3.3 pet.), Diepenveen 39 is 2.0 pet. (40 is 2.0 pet.), Holten 29 is 2.6 pet. (alsvo- ren), Olst 36 is 1.9 pet. (25 is 1.3 pet.), Raalte 118 is 3.6 pet. (108 is 3.3 pet.). De Partij van de Arbeid gaat de vergaderingen van haar raadsfrac tie voor de leden openstellen. In elk geval zullen de eerste drie op volgers op de kandidatenlijst, de heren J. Dekker, J. Calkhoven en A. Moeliker. regelmatig de vergaderingen bijwonen. Als de raad op maandag vergadert is dat op vrijdagavond en vergadert hij op dinsdagavond dat zijn tot nu toe gebruikelijke dagen dan is de fractievergadering op maandagavond, steeds in hotel Vosman. Ook leden die daaraan behoefte hebben kunnen dan aanwezig zijn. In de donderdagavond gehouden ledenvergadering, waarin zulks be sloten werd, werd opgemerkt, dat. de afgelopen vier jaar raadswerk van de zijde van de PvdA duidelijk gericht was op inspraak en open heid. Ieder lid moet in de gelegen heid zijn, voor zover dat mogelijk is, mee te discussiëren. Oud-fractie voorzitter en thans wethouder Kaan, wees er op, dat men niet alles kan spuien. Als een bezwaar werd aan gevoerd, dat de stukken niet altijd vroeg genoeg in het bezit van de le den zyn. Getracht zal worden ook voor niet-raadsleden de raadsstuk ken beschikbaar te krijgen. Anti-Kalkar Het bestuur zal dè leden in ken nis stellen van de organisatie der op zaterdag. 28 september, te houden grote anti-Kalkartocht, die in menwerking met de linkse partijen PvdA, CPN. D'66, PPR en PSP door het Amsterdamse comité wordt opgezet. De leden van de par tijen, welke in Holten geen afdeling hebben, zullen per advertentie vai: de tocht in kennis worden gesteld. Het hoogtepunt zal die dag plaats hebben op het Raadhuisplein in Kal kar (gebied Kleef). De bezwaren tegen de te stichten snelle kweekre actor richten zich voornamelijk tegen het feit, dat de gevolgen van een eventuele calamiteit met zo'n x-eac- tor niet voldoende onderzocht en be kend zijn. Het verzamelpunt van au to's en bussen is. op de Turfkade in Almglo, waar de stoet om 11.00 uur 's morgens vertrekt. De kosten van een deelnemerskaart bedragen één gulden. Wethouder In deze eerste vergadering na de raadsvei'kiezingen sprak voorzitter Pronk er zijn vreugde over uit, dat door samenwerking met de fracties van de CHU en de AR, de heer Kaan als wethouder kon worden gekozen. Hij bracht dank aan de hr J. H. v.d. Harst, die zich niet voor een vérkies- bare plaats op de lijst beschikbaar stelde, voor zijn arbeid in het belang van de gemeenschap gedurende de afgelopen vier zittingsjaren. De heer Kaan gaf een uitvoerig over zicht van de pi-ocedure. welke tot zijn verkiezing tot wethouder heeft ge leid. Ook hij dankte de heer Van der Harst voor ziin arbeid als raadslid en voor de goede samenwerking. Voor de verkiezing van een gewes telijke voorzitter, wegens benoeming van de heer Rienks uit Zwolle, tot lid van de Tweede Kamer in de plaats van de heer Wie'ldraaijer, zul len door de afdeling kandidaat wor den gesteld de heren F. Buurmeijer te Hengelo en E. Wieldraaijer wet houder van Almelo. Als gewestelijk secretaris en penningmeester, resp. de heren J. Olink- te Enschedé en J. R. van Savooijen te Wierden, als gewestelijk bestuurder, de heren E. K. Pronk te Holten en F. Buur meijer te Hengelo en als lid van de jxartijraad de heer Pronk. Voor de gewestelijke vergaderingen op 1 oktober en 2 november, werden .afgevaardigden aangewezen. Aardgastarieven Voor de vergadering van 1 oktober en de gewestelijke jaarvergadering op 14 december werden voorstellen ingediend betreffende een betere ta riefstructuur voor het aardgas meer tarieven om bij een zuinig ge bruik in een lagere en daardoor goedkopere klasse te -vallen over de uitbreiding van radio-zend-» tijd. Met de raadsfractie werd van gedachten gewisseld over de bestel ling van gymnastiekmateriaal, waarover de heer Van der Harst, zijn ernstige bezwaren in de laatste raadsvergadering heeft uitgespro ken, de woningbouw en -huur en de doorstroming. Bij de bespreking van het winter werkschema deed het bestuur toe zegging een nader programma te zul len uitwerken voor plaatselijke iiviteiten. Aan het slot van de vergadering dankte de heer Pronk mej. Reith voor haar eerste optreden in de raad. Inmiddels zijn de balletgroepen van de Stichting weer begonnen. Onder Leiding van balletpedagoge Rama Bökkerink uit Hengelo zijn op maan dagmiddag drie groepen aktief in het Kolnös aan de Hoffestraat la. Van 3.45 tot 4.30 uur is er een kleuter groep en van 4.30 tot 5.15 uur een groep voor kinderen van 6 t.m. 8 jr. Daarna tot zes uur, kunnen de kin deren van 9 t.m, 13 jaar ballet beoe fenen. In deze lessen wordt naast de zui vere balletvormen veel aandacht ge schonken aan de vrije bewegings ek- spressie maar bovenal wordt aan dacht besteed aan de houding en be wegingen van uw kind. Opgave inlichtingen hierover: Paalhuus, Beuseberg 63, tel. 2755. De afdeling Veilig verkeer organi seerde een verkeerscursus. De cur sus heeft als uitgangspunt de zgn. „verkeerscode", een uitgave van VVN. Het is de bedoeling dat men in 6 les sen, waarin de diverse aspecten van het verkeer door de adjudant der Rijkspolitie de heer H. Meyer worden behandeld, z'n verkeerskennis opfrist en uitbreidt. Plet bestuur heeft zich voorgeno men de cursus te starten op dinsdag 8 okt. a.s. Er zijn zes lessen op zes achtereenvolgende dinsdagen. De kos ten komen op f 15,voor de gehele cursus. Leden betalen f 12.50. Men kan zich bij deelname aan de ze hoogstbelangrijke cursus opgeven bij de bestuursleden voor nadere bij zonderheden verwijzen we naar de advex-tentie in dit nummer. De Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" heeft in pldats van de heer Frans Visser, die onlangs naar Bergen (NH) verhuisde, als nieuwe dirigent benoemd de heer Piet Endendijk te Arnhem. De wekelijkse repetities worden ge houden op dinsdagavond in het ge bouw „Rehoboth" aan de Stations straat. De bezetting van de verschillende partijen is aan de krappe kant in het bijzonder wat betreft de bas en tenor. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom. Geboren: Janna Hetxdrika dv. G. H. Oosterveld en E. J. Ruiterkamp. Linde Melony dv. P. L, de Jong en H. Meijer. Johanna dv. H. J. Voor des en J. Hallink. Karen Fokje dv. H. Wiersma en E. Wiersma. Jan Wilbert zv. G. J. Noteboom eü A. J. Ooms. Jeroen Pascal zv. H. A. Hen driks en C. M. H. Brands (geb. te Deventer) Overleden: J. Dikkers, oud 74 jr. J. Meijer, oud 95 jaar. Getrouwd: G. J. Nieuwenhuis, 64 jr., Rijssen en C. G. Sprakel, 55 jr., Rijssen. C. Versluis, 26 jr., Oldenzaal en S. M. A. Koerhuis, 22 jr., Olden- zaaL BEVOLKING Ingekomen: G. B. Bosschers en echtgen. van Deventer. Mej. I. M. van Pijpen van Vlaardingen. H. J. A. Bruggeman van Zwolle, H. A. B. J. Waakop Reijers van Huizen. G. J. Fokker en echtgen. van Rijssen. G. Bosch en echtgen. van Heemskerk. L. H .F. Schoonenberg van Rotter dam. Vertrokken: J. E, A. Roering en echtg. naar Epe. R. C. J. Brummer naar Delfzijl. J. H. ten Kampe naar Utrecht.. T. A. Hommes naar Rot terdam, D. J. Brummel naar Veen- dam. In het weekend van 20, 21 en 22 september zal jeugdsociëteit „de Schure" haar vijfjarig bestaan vie ren. Er zijn drie dagen gevuld met fees telijke activiteiten, waarvan het op treden van de HOBO STRING BAND op zaterdagavond wel het hoogte punt is. In het voorprogramma van de Ho bo String Band zal de troubadour Jan van Rhenen optreden. Jan bege leidt zichzelf op gitaar en brengt voornamelijk Nederlandse luister liedjes ten gehore. Zijn repertoire bestaat uit eigen composities en liedjes van de Belgi sche kleinkunstenaar Miel Cools, Erik Herfst en Speenhof. Na het drie kwartier durende optreden van Jan van Rhenen zal de Hobo String Band het podium betreden. De uit Aalsmeer afkomstige groep is in 1970 opgericht en bestaat uit: Wil Moore, basgitaar; Gert van Leeu- De gemeentex'aad komt dinsdag, 17 september a.s. om 19.30 uur ten gemeentehuize in openbare vergade ring bijeen voor de behandeling van de volgende AGENDA 1. Notulen van de vergaderingen van 30 augustus 1974 en 3 sep tember 1974. 2. A. Benoeming van de leden van de volgende commissies: a. enei'giecommissie b. commissie gemeente- wex-ken c. financiële commissie d. commissie ruimtelijke ordening e. commissie vleeskeu ringsdienst f. commissie woningbouw zaken g. onderwijs commissie. B. Aanwijzing vertegenwoordi gers in: a. commissie voor georga niseerd overleg b. Recreatiegemeenschap „Salland" c. de stichting Bestuurs school Overijssel d. de gewestraad Deventer e. de stichting uitleenbiblio theek" Holten-Bathmen. .3. Voorstel tot verkoop van: a. een perceel bouwterrein in het villaterrein Look aan 1. de heer .T. W. Koldewee te Deventer 2. de heer D. van Mauxik, alhier. in de Haar aan autobedrijf J, A. Willems en Zn. alhier. 4. Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van een partiële her ziening van het bestemmings plan buitengebied. 5. Voorstel tot het bestemmen van het «bijzonder investeringssubsi die. 6. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1974 (o.a. crediet nieuwe verlichtings installatie torenuurwerk Ned. Herv. Kerk, crediet voor plaat sing buitenberging t.b.v. chr. kleuterschool Klompssteeg) 7. Beantwoording eventueel inge komen schriftelijke vragen.. wen, bongo's, wasbord; Robert Shadd, gitaar, mondharmonica; Dick Kuin, banjo, gitaar, mondharmoni ca; Leen Mulder, viool, gitaar, man doline, mondharmonica. De groep be gon haar weg naar de top met het naspelen en -zingen van liedjes van Bob Dyllan. Al gauw werden ook ei gen nummers in het repertoire op genomen en de vraag naar optre dens van de band werden ook gro ter. Na verschillende concerten in den lande werd in 1972 een tournee door Denemarken gemaakt. De muziek van de Hobo String Band zou men volgens de leden zelf kun nen omschrijven als meer progres sieve cöiïntry folk. een combinatie van blue grass en Dillon. De groep heeft ook al een langspeel plaat op de markt gebracht „Dedi cated to fid el" waarop naast en kele nummers van Dyllan en Bill Monroe ook eigen composities staan. De Hobo String Band is, met als voorprogramma een optreden van Jan van Rhenen. live te beluisteren op zaterdagavond 21 september in zaal Irene. Aanvang van het concert is 20.15 uur. Kampvuur Op zondagavond 22 september zal onder gunstige weersomstandighe den op een terrein naast ..De Schu re" een kampvuur worden, ontsto ken. Met begeleiding van enkele gi taren bespeeld door Schurebezoekers maken we er een gezellige avond van. Een volledig programma van het Lustrumweekend is vanaf vrijdag 13 september in ..De Schure" te ver krijgen. Puzzel wan del tocht In het kader van de viering van het eerste lustrum van de Schure zal er op zondagmiddag 22 september een puzzelwandeltocht georganiseerd worden. Na de twee vorige successen hopen wij ook deze middag weer op een grote belangstelling. Vanaf 's middags twee uur kunt u zich opgeven bij „de Schure" waar de start en het eindpunt ook is. Na afloop kunt u een heerlijke kop war me soep nuttigen en kunt u de ten toonstelling „Vijf jaar Schure" be zoeken. Wij hopen dat de prijsuitreiking tus sen vijf uur en half zes plaats kan vinden, zodat u voor het eten nog thuis bent.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3