(III HIT PLAATSELIJK PARLEMENT Paardenfokdag Holbatheo toonde veel kwaliteit ëwM VARIA Gemeente draagt woningbezit over aan Bouw vereniging „Onze Woning' te Deventer Weer kritiek op directeui gemeen tewerken W edstrijd-verslagen jeugd SV Holten Parallelweg naar Rijssen levensgevaarlijk Meer dan honderd viervoeters in Dijkerhoek Nancy" van fokker DETEN weer Dagkampioen Uitslagen Goed tot zeer goed Kampioenen Markt Rijssen Poëzie van Ankie Pevers voor RONO Vrijdag 6 september 1974 3 Na in het verleden al meermalen aan de orde te zijn geweest besloot de raad, tijdens de j.l. vrijdag gehouden gemeenteraadsvergadering, met algemene stemmen om het gemeentelijk bezit van 342 woningwetwoningen, te rekenen vanaf 1 januari 1973» over te dragen aan de woningbouwvereniging „Onze Woning" te Deventer, 'tegen een boek waarde van ruim zes miljoen gulden. Aanleiding hiertoe was het feit dat het in ons land al geruime tijd gebruikelijk is dat de bouw en exploitatie van woningwetwo ningen wordt verzorgd door woningbouw verenigingen. Aangezien fot nu toe in Holten de bouw en exploitatie van woningwetwo ningen werd verzorgd door de gemeente, werden al enkele jaren geen toe wijzingen meer verstrekt, zoda( het gemeentebestuur in overleg trad met genoemde bouwvereniging om toch tot de bouw van woningwetwoningen In Holten te kunnen geraken, hetgeen inmiddels is gebeurd met de reali sering van het plan ,,De Haar". Gemeente en „Onze Woning" bezitten beide thans ruim 350 woningen in Holten. Een tweede reden voor overdracht is het feit dat, nu aan het gemeente lijk woningbestand geen verdere uit breiding kan worden gegeven, de kosten van de nodige technische- en administratieve dienst te zwaar gaan drukken. Overigens had de raad des tijds reeds een „principebesluit" tot overdracht genomen, zei het onder bepaalde voorwaarden, ten aanzien waarvan het college van B. en W. in hun pre-advies het volgende op merkten a. de woningbouwvereniging is be reid 2 zetels in het bestuur ter beschikking te stellen van huur ders van woningen in Holten b. de toewijzing van de woningen aan adspirant-huurders zal ge schieden door burgemeester en wethouders; c. voor het onderhoud van de over gedragen woningen zal de bouw vereniging gebruik maken van de diensten van de gemeente, voorzover de gemeente schilders en timmerlieden beschikbaar heeft, een en ander op kostprijs basis. De overige voorwaarden hebben betrekking op de financiële rege ling. Voorts zijn schriftelijke afspraken gemaakt omtrent de reeds gebouw de en nog te bouwen woningen door meer genoemde bouwvereniging. In deze afspraken is o.a. opgenomen het verbod de woningen te verkopen zonder voorafgaande toestemming van ons college. Ook over deze schriftelijke afspraken is met de commissie ad hoe en het Bestuur van de woningbouwvereniging over eenstemming bereikt. Commissie woningbouwzakeii Wanneer het woningbezit en de bouwaktiviteiten aan „Onze Woning" zullen zijn overgedragen ontstaat wel de situatie dat het ge meentebestuur weinig greep meer zal hebben op dé sociale woningbouw in Holten. Om aan deze dreiging het hoofd te bieden adviseerde de commissie ad hoc, die zich met deze overdracht heeft bezig gehouden, een zgn. com missie voor woningbouwzaken in te stellen, welke de raad van advies zou kunnen dienen. In hun pré-advies aan de raad zegt het college hierover: „De commissie ad hoe heeft ons te vens geadviseerd om in verband met de overdracht van het woningbezit over te gaan tot het instellen van een commissie van advies en bijstand voor woningbouwzaken. Doordat de woningbouwvereniging de woning- bouwaktiviteiten ten aanzien van wo ningwetwoningen van de gemeente zal overnemen zal immers een nieu we situatie ontstaan. Wij kunnen ons met de zienswijze van de commissie ad hoe verenigen en zullen u in de nieuwe zittingsperiode van de raad voorstellen daartoe doen toekomen. De taak van deze in te stellen com missie zou o.i. kunnen bestaan uit het adviseren van ons college met betrekking tot de ontwikkeling en voorbereiding van woningbouwplan nen". Met name de heer L. Kaan (PvdA) bleek zeer ingenomen met het voornemen tot instelling van de ze commissie. „Hierdoor houdt de De levensgevaarlijke verkeerssi tuaties welke zich op de parallelweg naar Rijssen, bij herhaling, schijnen voor te doen, gaven de heer J. Wig- gers (AR) tijdens de j.l. vrijdag ge houden raadsvergadering wederom aanleiding tot het indienen van een schriftelijk gestelde vraag aan het college van B. en W. luidende: ..Reeds meer dan eens heeft onze fraktie (middels schriftelijke vra gen) de aandacht gevestigd op de gevaren die .wandelaars, fietsers en bromfietsers bedreigen op de Pa rallelweg naar Rijssen, een weg die enkele jaren geleden juist voor hun beveiliging werd aangelegd. Uw col lege heeft n.a.v. deze vragen aan Rijkswaterstaat het verzoek gedaan om de maximum snelheid voor deze weg te bepalen op 50 kilometer, maar dit verzoek werd indertijd af gewezen omdat, zo schreef deze in stantie, niet was gebleken dat er ex tra gevaren dreigden voor bovenge noemde deelnemers aan het verkeer. Tussen de regels door kon men ei genlijk lezen: de bewijzen hiervoor moeten eerst maar eens geleverd worden. Die bewijzen zijn er helaas nu wel. Verschillende ernstige on gevallen hebben zich sinds februari 1973 voorgedaan, waarbij 2 meisjes (resp. 16 en 13 jaar) het leven heb ben verloren. Een kleuter van 4 jaar werd zeer ernstig gewond en een fietser en een bromfietser, die beide op de Parallelweg door een auto werden aangereden, moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Onze fraktie blijft van mening dat auto's op deze weg, waarvan dage lijks o.a. een groot aantal scholieren fietsend of brommend, gebruik maakt, niet thuis horen. Een ideale oplossing zou zijn dit weggedeelte voor auto's te verbieden (met op heffing voor aanwonenden), maar mogelijk is dit geen haalbare kaart. Een stap in de goede richting zou zijn het invoeren van een maximum snelheid van 50 km. zodat kan wor den opgetreden tegen die automobi listen die dagelijks over deze zgn. „langzaam - verkeersweg" jakkeren met snelheden van meer dan 100 km. Het zal uw college bekend zijn de overweg in de Parallelweg vuur Rijssen 2(i a 25 seconden later sluit dan de overweg in de rijksweg en dit heeft tot gevolg dat het aantal auto' dat van de Parallelweg gebruik maakt groter wordt. Door gelijktijdi ge sluiting zou worden bereikt dat er minder auto's op de Parallelweg rij den. Onze fraktie verzoekt uw college om aan Rijkswaterstaat het verzoek te doen tot invoering van een maximum snelheid voor deze Parallelweg, als mede aan de Ned. Spoorwegen te verzoeken om op hetzelfde moment de beide genoemde overwegen te sluiten". Machteloos Namens het college verklaarde Burg. Enklaar in dezen machteloos te staan. „Zoals u weet is bedoeld tracé in eigendom en beheer bij Rijkswaterstaat. Het -gemeentebe stuur heeft hier geen enkel zeggen schap op dit punt. Door ons in het verleden ingediende verzoeken tot invoering van een maximum snel heid werden tot nu toe niet gehono reerd. We zullen deze zaak nogmaals bij Rijkswaterstaat aankaarten. Voor wat betreft ons verzoek aan de Spoorwegen tot gelijktijdige sluiting van de spoorbomen kan ik u echter mededelen dat de Spoorwegen hier op positief hebben geantwoord", al dus mr. W. H. Enklaar. raad gelukkig toch een vinger in de pap", was zijn mening. „Voor de huurders van de over te dragen woningen heeft de overgang wel enkele veranderingen tot gevolg. Na genoemde overdracht worden de huurders lid van een vereniging. In die hoedanigheid zijn zij ook een be paald bedrag aan contributie ver schuldigd. Deze bedraagt momen teel 75 cent per maand. Daar staat tegenover dat de huurders, als van een vereniging, de mogelijkheid hebben invloed uit te oefenen op het beleid van het bestuur van de wo ningbouwvereniging. Over andere aangelegenheden, zoals onderhoud en dergelijke, zal de woningbouw vereniging rechtstreeks contact op nemen met de huurders van de over te dragen woningen. Onzerzijds zijn de huurders ingelicht over het voornemen deze woningen over te dragen". Geen andere mogelijkheden De heer H. Westerik (CH) vertolk te de gevoelens van vrijwel alle raadsleden toen hij verklaarde: „Toen in de raadsvergadering van 8 oktober 1969 het besluit werd ge nomen 53 kavels voor de bouw van premiehuurwoningen, 10 kavels voor de bouw van woningwetwoningen en 12 kavels voor de bouw van bejaar denwoningen te verkopen aan de wo ningbouwvereniging „Onze Woning" te Deventer was daarmee de eerste stap gezet op de weg van afhanke lijkheid van genoemde vereniging. In dezelfde raadsvergadering werd tevens besloten in principe akkoord te gaan met de overdracht van het gemeentelijk woningbezit. Het toen genomen besluit dient echter gezien te worden in de grote behoeften aan woningwetwoningen. De gemeente Holten werden mond jesmaat woningen toegewezen. Als alternatief gold: de bouw van pre mie huurwoningen. Deze woningen mochten echter niet door 't Gemeen telijk Woningbedrijf gebouwd wor den. De premie-huurwoningen wer den daarbij gezien als middel om die doorstroming van de grond te krij gen. Tot zover het verleden. Thans ech ter staan wij op het punt om het be sluit te nemen het gem. woningbe- over te „dr&gfrr^afpi dig tfoaing-' bouwver. „Onze Woning". Voorwaar geen eenvoudige zaak. Temeer daar de huurders van deze woningen niet meer terug kunnen vallen op onze dienst Gem. Werken, maar zich voor wat onderhoud, klachten en repara ties betreft tot de Woningbouwver. moeten wenden. Er dient dan ook gestreefd te worden naar een goede relatie tussen de huurders en ..On ze Woning". Wij vertrouwen erop dat „Onze Wo ning" veel waarde hecht aan een goede relatie met haar huurders, ze ker in deze situatie. Dan het bouwen in de toekomst. U weet dat ik de mogelijkheden die ons nog resten zorgvuldig ben na ge gaan. Het alternatief een eigen bouwvereniging bleek niet haalbaar. Ook bleek een federatieve samen werking tussen een afdeling Holten en Deventer geen haalbare kaart. Wat het bouwen in de toekomst be treft: dit mag alleen geschieden door een toegelaten instelling. In de praktijk zou het erop neer komen, wanneer wij het gem. woningbezit niet overdroegen, dat het woningbe zit van onze gemeente op het peil zou blijven staan van dit ogenblik. Daarvoor een kostendekkend appa raat in stand te houden is niet mo gelijk. U zult gemerkt hebben dat wij met enige schroom dit punt be naderen. De realiteit zegt ons ech ter juist met het oog op de woning zoekenden van nu, dat er geen mo gelijkheid is om het anders te doen". Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel daarna aanvaard. anw De jonge merrie van H. Deten uit Dijkerhoek werd kampioen van de fokdag. Op de terreinen bij café-restaurant „Het Bonte Paard" te Dijker hoek werd zaterdag de 24e paardenfokdag gehouden door de Vereniging „Holbatheo" (Holten - Bathmen en Omstreken), die meer dan honderd dieren, van veulens tot merries van hoven de tien jaar in de verschillende ringen bracht om te worden gekeurd door de jury, die bestond uit de heren J. Zweverink, Enschede; H. G. Schrijver, Terwolde; E. van Ittersum, Giethoorn; H. G. ter Mors, Enschede; J. van Ittersum, Ommen; G. J. Griemelink, Borculo en A. J. Ganzeboom, algemeen arbiter. Genoemde heren keurden naar de kwalificatie: rijpaard, tuigpaard en veelzijdigheid. (een prima tuigpaard merrie met beste bewegingen) van A. E. Haar man, He eten. Bij de veulens werd kampioen „Pat ty" van L. J. Haarman, Schalkhaar. Dagkampioen werd „Nancy" van H. J. Deten te Dijkerhoek. De voorzitter van de afd. Overijssel van het WPN de heer A. J. Ganzeboom te Raalte wenste de heer Deten hiermee geluk en bood namens de afd. trens aan. De fokdag, waarvoor iets minder belangstelling was dan het vorige jaar, werd bij verhindering van voor zitter W. Starink geopend door de tweede voorzitter, de heer J. Smale te Bathmen. Hij richtte zich in zijïi woord van- welkom in het bijzonder -si tot de heei- Aj -J. Ganzeboom,.-, voor* zitter van cli* afdeling Overijssël van FOTO/FILM Foto- en filmtips i voor u getekenï ldoor,-Óodfëtr. Fotografeer uw stad vóór hij on herkenbaar is veranderd. Dier baar stukje van daag wordt zo voor morgen vastgelegd.- Film nooit op te grote afstand. Uw film wordt dan saai en wat u ziet valt meestal tegen. i De kamera „meetrekken" met een bewegend onder werp moet vooral vloeiend gebeuren, dus niet met stoten. En even snel als het onderwerp beweegt. de Warmbloed Paardenfokkerij Ne derland (WPN) en de juryleden en hij sprak een woord van dank tot de familie Kloosterboer voor het be schikbaar stellen van het terrein, de schenkers van de vele prijzen en tot allen die bij de organisatie van de fokdag betrokken waren. Met grote voldoening constateerde de heer Smale de opwaartse lijn in de kwaliteit. Bijna 25 procent van de aangevoerde dieren zijn Ster- of Kroon rn erries Het jurylid de heer Zweverink kwa lificeerde het aangevoerde materiaal „goed tot zeer goed". De verandering in de fokkerij naar de richting van de rijpaardfokkerij komt in de ene rubriek wat meer tot uitdrukking dan in de andere. Door elkaar genomen is de fokkerij in het Holbatheo-gebied in positieve opgaande lijn wat ver band houdt met verschillende bijzon dere kopnummers. De fokkers kun nen de toekomst met veel vertrouwen tegemoet zien en wat de kwaliteit betreft is de jubileumfokdag in 1975 al bij voorbaat geslaagd. Bij de 1- en 2-jarige merries werd evenals in 1973 kampioen „Nancy" vader „Ivanhoe", moeder „Cilly" van H. J. Deten te Dijkerhoek. Een geweldig soortige merrie met rij paard allure. Reserve-kampioen werd „Nianette" een zeer goede soortige merrie van M. A. Heuven te Haarle. Bij de oudere merries ging de titel naar „Konnie" van mevr. N. Brou wers-Vosman te Holten. „Konnie" (v.: „Talisman"; m.: „Wonnie") een sublieme merrie kon iets meer be- spiering in de bovenbouw hebben. Reserve-kampioen werd „Erica" Merrieveulens geb. voor 15 mei (ry- paardengroep)la Patty, eig. L. J. Haarman, Schalkhaar; lb Paulina, eig. A. E. Haarman, Heeten; lc Pre lude, eig. G. W. Kloosterboer, Diepen veen; ld Paulien, eig. B. Stegeman, Markelo; 2a Paulin, eig. W. A. M. Nijenkamp, Heeten; 2b Paralena, eig. G. Jansen, Lettele; 2c Pajaphine, eig. H. J. Reilink, Schalkhaar; 3a Pe- pida, eig. D. W. Brilman, Bathmen; 3b Perlanda, eig. M. Veldhoen, Bath men; 3c Prinses, eig. L. J. Haar man, Schalkhaar. Veulens „Tuigpaardgroep": la Patricia, eig- A. E. Haarman, Hee ten; lb Paulita, eig. A. E. Haarman, Heeten. Merrieveulens geb. na 15 mei (Ry- paardgroep): la Pibini, eig. H. J. De ten, Dijkerhoek; IbLeaphine, eig. H. J. Reilink, Schalkhaar; 2a Paulien, eig. H. J. Deten, Dijkerhoek; 2b Pra- na, eig. A, Schippers, Holten; 2c Po- fina, eig. G. J. Flierman, Bathmen. Hengstveulens geb. voor 15 mei (rij- paardgroep): la N.N.,eig. W. M. Ve neklaas Slots, Espelo; 2a N.N., eig. N. Brouwers-Vosman, Holten; 2b N.N., eig. M. Veldhoen, Bathmen; 2c N.N., eig. J. W. Wegstapel, Holter- broek; 2d N.N., eig. A. Dekker, Ok- kenbroek; 3a N.N., eig. H. J. Kruger, Heeten; 3b N.N., eig. mevr. M. Quist-Bentink, Heeten; 3c N.N., eig. G. W. Kloosterboer, Diepenveen; 3d N.N.. eig. A. J, Nijland, Dijkerhoek; 3e N.N., eig. M. Veldhoen, Bathmen. Tuigpaardgroep: la N. N„ eig. G. J. Nikkels, Dijkerhoek. Hengstveulens geb. na 15 mei (Tuig paardgroep): la N.N. eig. A. E. Haar man, Heeten; 2a N.N. eig. W. KI. Lankhorst, O'broek. Rijpaardgroep: la N.N. eig. J. W. R. de Weerd, Schalkhaar; lb eig. H. H. Pothof, Raalte; lc N.N. eig. L. J. Haarman, Schalkhaar. Eenjarige merrie: la Odeline, eig. J. W. R. de Weert. Schalkhaar: 1b Olet- te, eig. G. W. Kloosterboer, Diepen veen; lc Onila, eig. G. H. Th. van Gurp, Heeten; ld Olga. eig. J. Tui- tert, Raalte; 2a Orchidee, eig. A. Kersten, Deventer; 2b Oria, eig. G. J. Boode, Espelo; 2c Odessa, eig. M, Harmelin, Bathmen; 2d Orchidee, eig. G. W. Kloosterboer, Diepenveen; 2e Ottie, eig. M. Harmelink, Bath men; 3a Oletta, eig. Joh. Oplaat, Bathmen; 3b Olga, eig G. J. Alferink, Okkenbroek; 3c Orchidee, eig. H. J. Kruger, Heeten. Tuigpaardgroep: 2a Olga, eig. A. A, de Witte, Schalkhaar. Tweejarige merries: Tuigpaard groep: la Nalina, eig. W. B. M. Wa- gemans, Haarle; 2a Nineke, eig. D. J. A. Podt, Dijkerhoek. Rijpaardgroep: la en kampioen Nancy, eig. H. J. Deten, Dijkerhoek; lb Nianette, eig. M. A. Heuven, Haarle; lc Nathilda, eig. L. J. Haar man, Schalkhaar; 2a Natsja, eig. J. Fakkert, Heeten; 2b Noirette, eig. A. E. Sneller, Deventer; 2c N.N., eig. G. J. Boode; 3a N.N., eig. H. Klein Vel- derman, Raalte; 3b Nicolien, eig. J. Smale, Bathmen. Veelzijdigheidsgroep: la Nirene, ei gen. J. Heineman, Schalkhaar; lb Na- lienda, eig. J. A. Podt, Dijkerhoek. 2a Nesmerald, eig. H. Heineman, Schalkhaar; 2b Nobby, eig. A. J. Nij land, Dijkerhoek; 2c Nirma, eig. W. M. Veneklaas Slots, Espelo. Merries van 3 t.e.m. 6 jr.: Rijpaard groep: la Modinette, eig. A. H. v.d. Noort, Rijssen; lb Lenny, eig. J. Smale, Bathmen; lc Monica, eig. L. J. Haarman, Schalkhaar; ld Trank- je, eig. M. Veldhoen, Bathmen; 2a Monanic, eig. G. W. Kloosterboer, Diepenveen; 2b Landa, eig. A. Schip pers, Holten; 2c Lida, eig. G. J. Al ferink, Okkenbroek; 3a Marijn, eig. L. Ulfman, Deventer; 3b Larima, eig. W. A. M. Nijenkamp, Heeten. Tuigpaardgroep: la Jeska, eig. W. Klein Lankhorst, Okkenbroek. Merries 6 jaar en ouder: Veelzij digheidsgroep: la Daisy, eig. A. J. Nijland, Dijkerhoek; lb Inate, eig. A. Dekker, Okkenbroek: 2a Jerida, eig. L. J. Haarman, Schalkhaar. Stermerries: Rijpaardgroep: la en kampioen Konnie, eig. mevr. N. Brouwers-Vosman, Holten; lb Lamo- na, eig. G. J. Nikkels, Dijkerhoek; lc Kolinda, eig. B. Stegeman, Markelo; ld Getoria, eig. G W. Kloosterboer, Diepenveen; le Gettie, eig. mevr. N. Brouwers-Vosman; If Libini, eig. H. J. Deten, Dijkerhoek; 2a Inette, eig. G. A. Bontje, Holten; 2b Karona, eig. J. W. Wegstapel, Holterbroek; 2c Ha- nota. eig. mevr M. Quist-Bentinek, Heeten; 2d Hanetta, eig. J. H. Op laat, Bathmen, Kroonmerries: Tuigpaardgroep: la Erica. eig. A. E. Haarman, Heeten; lb Halina, eig. A. E. Haarman, Hee ten. Veelzijdigheidsgroep: la Lady-Tet- tie, eig. H. H. Pothof, Raalte; lb Lau- dina, eig. A. E. Haarman; lc Hineke, eig. J. W. R. de Weert; ld Extralita, eig. A. E. Haarman; le Jodelien, eig. H. J. Deten; If Helga, eig. W. M. Veneklaas Slots; Ig Anna Rolofina, eig. G. J. Flierman. Bathmen. Rijpaardgroep: la Treeda, eig. L. J. Haarman; 2a Haria, eig. G. J. Boode, Espelo. Merries met minstens 2 afstamme lingen: la Halina met Laudina, Na lina, Olina en Paulina, eig. A. E. Haarman; lb Frieda met Nathalie en Patty, eig. L. J. Haarman; lc Ge toria met Prelude en Olette, eig. G. W. Kloosterboer; 2a Haria met Naria en Oria, eig. G. J. Boode; 3a Jolanda met Orchidee en Prinses, eig. L. J. Haarman: 3b Daisy met hengstveu len en Nobby, eig. A. J. Nijland, Dij kerhoek. Landrijpaarden (onder het zadel gereden): 1 Konnie, eie. mevr. N. Brouwers-Vosman; 2 Frida, eig. L. J. Haarman: 3 Jerida, eig. L. J. Haar man; 4 Monica, eig. L. J. Haarman; 5 Yakouta, eig. M. Veldhoen; 6 Inette, eig. G. A. Bontje; 7 Franco, eig. M. Veldhoen; 8 Hanota, eig. mevr. M. Quist-Bentïnck; 9 Lida. eig. G. J. Al ferink; 10 Larima, eig. W. A. M. Nijenkamp; 11 Mercedes, eig. M. Veldhoen. Fokmerries voor landbouwwagen: 1 Erica, eig. A. E. Haarman; 2 Ilalina eig. A. E. Haarman en 3 Estralita, eig. A. E. Haarman; 4 Hanetta, eig. Joh. Oplaat. Na de koffiemaaltijd in café-restau rant ..Het Bonte Paard" sprak de heer Ganzeboom een woord van dank tot het bestuur van „Holbatheo" voor de perfecte organisatie. Het is altijd weer een vreuede om op deze fokdag (de enige binnen het eebied) aanwe zig te zijn. Het bestuur W.P.N. afd. Overijssel wenst „Holbatheo" ook in de toekomst veel succes bij de fok kerij. die zo als vandaag weer duide lijk is gebleken gestoeld is op een groot aantal oaarden waarmee men vooruit kan. Dat voorzitter W. Sta rink (herstellende van een operatie) toch nog een groot deel van het mid dagprogramma aanwezie kon zijn deed hem bijzonder deugd. Het jury lid de heer H. G. Schrijver uit Ter wolde constateerde dat de fokdag in Dïikerhoek de laatste jaren kwalita tief met sprongen vooruit is Aangevoerd: varkens 298, Prijzen: 298 biggen van f 70.— tof f 80.per stuk. Overzicht handel: zeer vlot met stij gende prijzen. In „De Bokenbus" van de RONO van zondag 8 september (19.00- 19.10) bespreekt Jan F. de Zanger de cyclus „Over derwisj en het na bije westen" van Ankie Peypers. Het is een uitgave van Contact in Am sterdam. Derwisj staat in deze poe- zie voor het magische, het onbeken de. Het nabije westen is de wereld om ons heen, het konkrete vandaag, dat door de dichteres op zijn inhoud wordt bekeken. Deze poezie speelt zich af in een spanningsveld tussen de magie en de kritisch beschouwde werkelijkheid. In hetzelfde program ma wordt een verbosonie van Her man Damen uitgezonden, waarin de menselijke stem dient voor tech- mische geluids«xperimenten. Nadat nog onlangs de Directeur Gemeentewerken, bij monde van de heer Vlogtman (Gem. Bel.), kritiek werd geuit naar aanleiding van zijn advies inzake de aanschaf van een bermmaaier, was het, tijdens de j.l. vrydag gehouden raadsvergadering, de beurt aan het scheidende raads lid de heer J. H. v.d. Harst (PvdA) tijdens de behandeling van de begro tingswijzigingen 1974. Aanleiding Onder de begrotingswijzigingen bevond zich een voorstel van het col lege van B. en W. om f 1400,extra besch-'kbaar te stellen voor aanschaf .n diverse gymtoestellen voor het nieuw te bouwen gymnastieklokaal op de Kol, omdat het onlangs be schikbaar gestelde krediet (f 35.000,-) gebaseerd op offertes van april 1973, door de inmiddels plaats gehad heb bende prijsverhogingen ontoereikend was gebleken. Bij de stukken lagen offertes van de fabrikanten „Jansen en Fritsen" en „De Schelde" voor de raadsleden ter inzage, alsmede een advies van de direkteur gemeen tewerken, de heer T. Prak. Uit genoemd advies bleek dat de heer Prak zich op zijn beurt terzake had laten voorlichten door de beide vakleraren, dc heren Paule en Luk- kien. „Omdat de prijsverschillen van de di verse firma's niet groot zijn en gym- nastiekmateriaal ook voor ons geen alledaagse kost is, met vele speci fieke zaken waarop gelet moet wor den. De Vereniging voor Nederlands Gemeenten, die materialen levert van J en F, blijkt door haar kortin gen ruim 3 procent voordeliger te zijn dan J en F zelf. Het zou een over weging kunnen zijn om de leverantie aan de VNG op te dragen, als er b.v. aanzienlijke kwaliteits- en gebruiks verschillen zijn ten gunste van het materiaal van J en F", aldus de heer Prak in zijn motivering omtrent het door hem gevraagde advies van de beide vakleraren. Na het aanhalen van enige citaten uit de rapporten van de heren Pau le en Lukkien, waaruit bleek dat beide heren, rekening houdend met het overwegend gebruik door leer lingen van de lagere scholen, qua kwaliteit en hanteerbaarheid van de toestellen, kozen voor het materiaal van J en F, vervolgde de heer Prak zijn advies: „Deze opmerkingen in aanmerking nemend is er geen twij fel mogelijk wie de beste spullen le vert. De heren blazen goed en dui delijk uit hetzelfde gat. Er zijn ech ter bepaalde inlichtingen die ik heb gekregen waaruit mijns inziens blijkt dat dit geen wonder genoemd mag worden. Het is n.l. bekend dat iedere academie voor opleiding van leraren in de lichamelijke oefening ingericht is door J en F. De thans tot leraren gepromoveerde leerlin gen hebben dus steeds met deze toe stellen gewerkt en kunnen er derhal ve uitermate goed over oordelen. Echter, deze zaken zouden door J en F allemaal gratis zijn ingericht (natuurlijk voor reclame) terwijl al le leerlingen die afstuderen een dag je worden uitgenodigd op de fabriek van J en F, waarbij het hun aan niets ontbreekt. Een begrijpelijke stunt van J en F die hier nogal wat geld tegenaan gooit, doch aan de an dere kant natuurlijk hoopt dat dit de nodige revenuen zal opbrengen, wat dan ook vaak gebeurt. Onze leraren zijn thans ook weer naar Helmond geweest om zich van de nieuwe ont wikkelingen op de hoogte te laten stellen. Dit alles in aanmerking ne mend roept dat toch wel enige twij fels bij mij op wat betreft de neutra liteit van het advies van onze beide vakleraren", aldus het advies van de heer Prak die tenslotte komt tot aan beveling van „De Schelde", vanwe ge de wat lagere prijs en het feit dat „De Schelde", als relatiegeschenk een complete Volleybalinstallatie biedt wat J en F niet doen. Bij haar keuzebepaling bleek het college te hebben gekozen voor levering door „De Schelde", zoals door de heer Prak werd geadviseerd. F elle kritiek De heer v.d. Harst trok fel van leer tegen de naar zijn mening: .„mis plaatste" en „aantijgende beschuldi gingen van de heer Prak aan het adres van beide vakleraren. Ik heb de adviezen van de beide vakleer krachten kunnen achterhalen. Ik acht deze adviezen bepaald geen prutswerk maar integendeel zeer duidelijk, goed gemotiveerd en wel overwogen. Bovendien acht ik en mijn hele fraktie de heren Paule en Lukkien integere mensen die zich door de opmerkingen van de heer Prak tot het uiterste gegriefd voe len. Waarom heeft u de heer Prak hierover niet ter verantwoording ge roepen en wat denkt u hierin nog te gaan doen?" riep hij het college ge ëmotioneerd toe. Vertrouwen „Ook wij als college hebben het volste vertrouwen omtrent de inte griteit van de heren Paule en Luk kien", antwoordde burg. Enklaar, die zei „niet erg gelukkig te zijn met de openbaarmaking van dit interne rapport". De tirade in dit rapport komt bepaald' niet voor onze reke ning. Dit rapport is voor ons niet de reden geweest om te kiezen voor le vering door „De Schelde". We zijn uitgegaan van de offerte. Bovendien zijn onze twee andere gymzalen ook door „De Schelde" ingericht en we achten het niet gewenst servicemen sen van diverse leveranciers rond de pot te hebben. Minder goed De ervaringen met „De Schelde" zijn niet bijzonder goed. Diverse toe stellen zijn bij levering door de In specteur lager onderwijs afgekeurd. Bovendien, als de minister van de fensie op het matje wordt geroepen wanneer hij iets zegt wat bij anderen niet door de beugel kan, dan dacht ik dat wij onze directeur gemeente wei-ken toch ook wel ter verantwoor ding kunnen roepen wanneer hij zo iets schrijft", vervolgde de heer v.d. Harst. Mr. Enklaar verklaarde daar op nogmaals dat het college zich van de tirade van de heer Prak volkomen had gedistantieerd. „We hebben het voor kennisgeving aangenomen. En wie zegt overigens dat we de heer Prak hierover niet hebben onderhou den". „De heer Prak zelf", inter rumpeerde de heer v.d. Harst, die verklaarde de avond tevoren nog met hem te hebben gesproken, waar bij tevens was gebleken, dat hij zijn beweringen bleef volhouden. Integriteit Mr. Enklaar besloot de» discussie tenslotte door op te merken: „Het gaat hier om een bedrag van f 1400,-. Ik wil het bedrag niet bagatelliseren maar ik betreur het wel dat voor dit bedrag met de integriteit van men sen wordt gespeeld, al moet ik de heer var, der Harst complimenteren voor de bijzonder goede wijze waar op hij het spel heeft gespeeld. De heer van der Harst, duidelijk niet tevreden met het antwoord van het college, legde zich bij het beëindi gen van de discussie tenslotte neer, na nog te hebben opgemerkt: „Ik hoop dat in de toekomst beter op dergelijke adviezen wordt gelet". Blauw Wit 01 -Holten Dl 1-4 Holen E3-Hulz, Boys E2 0-9 De eerste competitiewedstrijd zit er weer op en het was meteen al een derby en wel tegen Blauw Wit. Holten trok meteen fel in de aanval en met goed gerichte schoten werd de Blauw Wit doelman op de proef ge steld. Eerst kon hij het nog bolwer ken, maar bij een goede doorbraak op rechts werd hij op egn magnifieke wijze gepasseerd 0-1. Een lekker rug- gesteuntje voor Dl. Ook Blauw Wit probeerde onze achterhoede onder druk te zetten, maar onze jongens wisten hier wel raad mee. Het werd nog wel 1-1 door een kleine onoplet tendheid. Door deze tegentreffer raakte Holten nog meer geprikkeld hetgeen resulteerde in een klasse doelpunt door één der invallers. Er werd nog meer druk utigeoefend, wat óok twee doelpunten opleverde en de stand op 1-4 bracht. Daarna ge loofde Holten het wel. Al met al een verdiende overwinning en een goede competitiestart. Zaterdag a.s. tegen Haarle Dl. Hou de punten in huis. Holten E2 won na spannende strijd In Nijverdal heeft het E2 elftal van Holten tegen SWN E2 met 1-0 geze gevierd. In de beginfase leek het hier in het geheel niet op, doch naarmate de eerste helft vorderde werd het een gelijk opgaande strijd. Aan weerszijden gingen in de eerste helft enkele goedé kansen verloren doordat er te lang gewacht werd met schie ten. De tweede helft was eveneens spannend en beide doelen kwamen herhaaldelijk in gevaar, doch door goed verdedigen en goed keepers werk, vooral van de Holtenaren bleef de stand vooralsnog 0-0. Halverwege de tweede helft werd een vloeiende combinatie opgezet over de rechter vleugel welke werd besloten met een haarzuivere voorzet naar een der mid denvelders welke de bal beheerst in het doel tikte. Hierna drong SWN sterk aan om alsnog de gelijkmaker te forceren doch heel Holten E2 werk te als paarden en daardoor lukte het hun om de overwinning van 1-0 uit het vuur te slepen. In de eerste competitiewedstrijd waarin beide teams met tien man aantraden was Holten niet opge wassen tegen 't veel sterkere Hulzen. Hulzen ging meteen na de aftrap in de aanval en voordat de achterhoede in de gaten had wat er gaande was, was het reeds 1-0. Met de rust was de stand 3-0. Na rust een fel aanvallend Hulzen en de Hol- tense verdediging kon het niet bol werken tegen de talloze aanvallen van Hulzen en zo werd de eindstand tenslotte 9-0. Jongens jullie moeten wat meer in zet en mentaliteit tonen. Laat dit a.s. zaterdag eens zien in de wedstrijd tegen Nijverdal E2. SD0L F1-Holten F1 0-4 In de eerste competitiewedstrijd van dit s-eizoen heeft Holten F1 in de uit wedstrijd tegen SDOL in Luttenberg een zeer goed resultaat behaald door deze moeilijke uitwedstrijd met maar liefst 4-0 te winnen. In een snel le en van beide zijden sportieve wed strijd nam SDOL meteen na de aftrap het initiatief wat resulteerde in en kele chaotische toestanden voor het doel van Holten, maar doordat de achterhoede de zaak goed in de hand hield en men langzaam maar zeker het initiatief overnam, werd erger voorkomen. Schoten vlak langs en over het doel onderstreepten dat dit elftal dit jaar hoge ogen wil gooien. Doelpunten konden dan ook niet uit blijven bij zo'n overwicht. Met twee doelpunten vlak na elkaar kreeg men loon naar werken. Het eerste doelpunt was een prachtige doorloopbal van de rechterspits terwijl in dezelfde mi nuut de linksbuiten een vlotte aanval doeltreffend afrondde. Vijf minuten voor rust maakte F1 er zelfs 3-0 van door een aanval van SDOL op 't mid denveld over te nemen en doeltref fend af te ronden. Na rust behield Holten 'n sterk overwicht maar moest wel opletten voor de scharase uitval len van SDOL. Dat Holten de stand opvoerde tot 4-0 gaf wel het verschil in klasse aan tussen deze twee goede ploegen.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3