d V CHAUFFEUR S, Sshuiterri b.v. 1ILAIÏ! HENK BIKKER V ervoersprogramma van de MI VA Rook- en vuurwaar- schuwingsapparatuur Brabantia introduceert de Ortha-desk. Van het erf der kerk NOG EEN „DUITSE" MOLENAAR w Overbrug die afstand WAAR GAAN WE HEEN? Roemeen se christenen: We worden geslagen Rhodesische kerken verzamelen bewijzen voor wreedheden huishoudelijke hulp Lsat ook uw kinderen orgelspelen ELECTRONiSCHE ORGELS reeds vanaf 1295 - HOVENIERSBEDRIJF G. MULDER Voor sfeervolle en comfortabele meubelen „DE BOETIEK" Leerlingen-parlement RONO over de 28 dialekten in Nederland Geen hoge installatiekosten „ONZE HUNEBEDDEN" Drents programma dinsdag 3 september Terug naar schuine school lessenaar -VLEES Experislachierij B.V. Holten BABY-OPPAS NIEUW BOUWEN OF VERBOUWEN Mevrouw Kok tweedehands tractoren zoekt passende werkkring jongensfiets meisjesfiets een cyclaampje gratis Vrijdag 30 augustus 1974 7 OVERBRUG DIE AFSTAND: een betekenisvol motto waaronder in de ze weken de jaarlijkse MIVA-blik- semaktie in heel het land wordt ge houden, met als hoogtepunt de kol- lekte in de kerken in het week-eïnde van 31 augustus-1 september, en de landelijke giro-aktie. WAAROM DEZE MIVA-AKTIE Omdat de MIVA, de Missie Ver keersmiddelen Aktie, ook dit jaar, 1974, wil ingaan op d« ruim 800 ver zoeken van missionarissen en eigen landse krachten om hulp bij c'e op lossing van de vervoersproblemen. Ze vragen fietsen en auto's, brom- fietsen en paarden, bootmotoren eir -ambulances, jeeps en scooters, vracht wagens en bestelauto's. Ze vragen de ze vervoermiddelen om hun dagelijks werk voor hun mensen te kunnei: doen. Dus, om afstanden te kunnen overbruggen zodat het isolement doorbroken kan worden, de solidari teit kan worden bevorderd, communi catie tot stand kan worden gebracht, het evangelie bekend ge'maakt kan worden. Die verzoeken om snelle hulp kan de MIVA niet naast zicV neerleggen. Ze wil die vervoerspro blemen oplossen, zoals ze het ook ir 1973 deed en haar vervoersprogram ma van 630 vervoermiddelen voor een totaalbedrag van drie-en-een- half miljoen gulden kon realiseren. D= MIVA kon dit alleen, omdat U hielp. Ml VA-PROGRAMMA BLIJFT NO DIG Nog steeds is hulp aan de m.ensei van de -derde wereld nodig; en chris tenen behoren daarin voor te gaar. Missionarissen en eigenlandse krach ten werken door, omdat zij gelo ven .in een taak die' God hen gaf. Ze helpen wat aan nood op hen afkomt Dat is: zieken en ouden van dagen hejpen, de jeugd,, de arme boeren, kleine man, de werkzoekende arbei der. Ze helpen bij het gevecht tegen droogte en honger, tegen ziekte en on derontwikkeling. Ze bemoedigen hun mensen bij hun pogingen om tot vooruitgang te komen; ze vormen leiders voor de gemeenschappen. Ze leven onder hun mensen om ze te hel pen op de wijze, zoals in 'het evan gelie de zorg voor de medemens staat omschreven. En samen met hun christenen trachten ze de waar de van het .evangelie uit te dragen in hun omgeving, opdat meerderen zou den gaan geloven in God en Diens wijze om met mensen en wereld om te gaan. Zo proberen ze ter plaatse afstanden te overbruggen tussen mens en mens, tussen de mens en zijn God. Voor dat wei-k tot dienst baarheid hebben ze onze hulp nodig; concreet: onze hulp bij hun vervoer. DAAROM EEN MIVA-BLIKSEM- AKTIE De MIVA houdt haar bliksemaktie, opdat deze hulp kort, hevig, goed, omvangrijk zou kunnen zijn. Want er is zoveel nodig dit jaar: 650 missio- narisseft en eigenlandse krachten verwachten dit jaar hulp uit Neder land op vervoersgebied. De aanvra gen zijn beoordeeld en naar urgentie ingedeeld. Via de bliksemaktie hoopt de MIVA nü, in deze weken, in één slag 323 missionarissen en eigenland se krachten te helpen aan vervoer. Daar i.S f 2.700.000.— voor nodig. Dat bedrag komt overeen met het resultaat van de bliksemaktie van 1973. Maar er zijn nu méér aanvra- Het Jongeren vormingscentrum de „Olde Vcchte" in Ommen organi seert op 5 en 6 oktober 1974 een weekend met als thema: Leerlin genparlement". Dit weekend is speciaal bestemd voor jongeren van Middelbare scho len die binnen hun school deel uit maken van een leerlingenparlement, .leerlingenraad of vergelijkbaar or gaan. Het ligt in de bedoeling om tijdens dit weekend een bezinning te laten plaats vinden over de rol die deze leerlingenparlement kan vervullen binnen het totaal van het schoolge beuren. Meer informatie over dit weekend als ook aanmeldingen aan: Jongeren vormingscentrum de „Olde Vechte",, Zeesserweg 12, Ommen, tel. 0529J 1963. gen, méér dringende verzoeken. Zou den we de drie miljoen gulden ha len, dan kunnen we 42 missionaris sen en eigenlandse krachten extra helpen. Is dat mogelijk? \Vij dachten van wel, omdat het vervoersprogram ma duidelijk en concreet is en velen aanspreekt. UW HULP IS ONMISBAAR De MIVA-bliksemaktie slaagt als ook U helpt. De MIVA kan alleen de verwachtingen van honderden mis sionarissen en eigenlandse krachten vervullen, als u deze verwachtingen tot werkelijkheid maakt. Uw ant woord nü is het MIVA-antwoord aan hen straks. Daarom: overbrug afstanden. U weet wat dit betekent. U weet wat deze mensen doen. U kunt hen hel pen. Daarom: geef roypal, maak ei een offer van, naar vermogen: 9 bij uw kerkbezoek in hst week einde van 31 aug.-l sept.. a,s. 9 door een gift of extra-gift ovei te maken op giro: 272249 t.n.v. MI VA, Keizersgracht 525 te Amster dam. In „De Boekenbus" van de RONO op zondag 1 september (19.00 tot 19.25 u.) HEEFT Tiny Mulder een gesprek met Dr. H. Entjes over zijn boek „Dialekten in Nederland", een uitgave van Knoop en Niemeyer, Ha- Dr. Entjes, wetenschappelijk hoofd medewerker van het Nedersaksisch Instituut van de Rijksuniversiteit in Groningen, heeft dit boek speciaal geschreven voor de gewone, in de dialekten geïnteresseerde lezers. De beroemde vraag: ,,Wat is een taal, wat is een dialekt", is volgens Dr Entjes geen goede vraag. Ook kan niet gesteld worden, dat talen, die in een beperkt gebied ge sproken worden, „armer"' zijn dan bijvoorbeeld het Algemeen Beschaafd Nederlands. In het gesprek gaat Dr. Entjes der andere na hoe Nederland aan het ABN is gekomen, welke positie het Fries inneemt, wat er gedaan kan worden, om streektalen het aanzien te geven, dat ze verdienen. RHENEN In Ouwehands Die renpark vor.d men op de vloer van hel toiletgebouw een manspsrsoor bewusteloze toestand plat op grond liggen. Toen men de man had bijgebracht bleek, dat hij was flauw gevallen, omdat zijn docTTtertje van zes jaar een klein bloedneusje had gekregen. En vader kon gëén bloed" zien, van daar DEVENTER E.D.B.-theater, Smedenstraat 10, te- lef. 13615. Weekfilm do. 29 aug. t.e.m. wo. 4 sept. Patton (14 jr.). Matinee za. 31 aug., zo. 1 sept. 14 u. Dood aan de rondkoppen (a.l.). Naehtvst. vr. 30, za. 31 aug. 23.30 u. Vanuit de Ardennen naar de hel (18 jr.). Aanvangstijden weekfilm: dag. 20 u. Zo. ook 16 u. Cinema, Lange Bisschopstraat 69, telef. 11100. Weekfilm do. 29 aug. t.e.m. wo. 4 sept. Papillon - 3e week (14 jr.). Matinee za. 31 aug., zo. 1 sept., wo. 4 sept. 14 u. Pietje Bell (a.l.). Naehtvst. vr. 30, za. 31 aug. 24 u. Decamerone (18 jr.). Aanvangstijden weekfilm: dagelijks 20 u., zo. ook 16 u. Luxor Theater, Brink 20, telef. 18662. Weekfilm do. 29 aug. t.e.m. wo. 4 sept. In Tirol hangen de slipjes aar de Alpen - 2e week (18 jr.). Matinee zo. 1 sept. 14 u. De vier vuis ten van de duivel (a.l.). Naehtvst. vr. 30 aug. 23 u. Sex op de lange latten (18 jr.). Aanvangstijden weekfilm: werk dagen 20 u. Za. 18.30 en 21 u. Zo. 16, 18.30 en 21 u. Goetiek De Rozftnenkorf is wegens verhuizing gesloten. Galerij De toverbal is wegens ver bouwing gesloten. Galerij Lenten, KIctterstraat 25-27, Epse, telef. 21815. Grafiek, schilderijen, beeldhouw kunst, keramiek na 1850. Geopend: di. t.e.m. za. 10-18 u. Zo. 14-17 u. Openbare leeszaal. Brink 70, teléf. 13506. Tot 2 sept. Stasys Eidrigevius - Gra fiek. 3-16 sept. Dré van de Bogaerd -• Foto's. Geopend: di. t.e.m. vr. 10-17.3: u. Za. 10-17 u. Zo. en ma. gesl. Galerie Sidonie, Kleine Overstraat 58. telef. 14169. Olieverfschilderijen Margreet Haze- winkel. Geopend: di. t.e.m. za. 14-18 u. Vr, 1.9-21 u. Zo. gesl. Trog Art is wegens vakantie geslo ten. Albert Schweitzer Centrum (Archief en Biibl'iottheek)Penninck-shoek, Brink 89, telef. 19675. Herdenkingsdienst t.g.v. Dr. Schweit zer's sterfdag. Wo. 4 sept. aanvang 20 u. Permanente expositie over leven en werk van A. Schweitzer. Geopend: di. 10-12 u. Wo. 19-21 u. Vr. en za. 12-16 u. Athénaeumbibliotheek, Klooster 3, telef. 16512. Flkspositie 500 jaar botanische boek illustraties. Openingstijden: ma. t.e.m. vr. 10- 12 en 14-17 u. Wo. 10-12, 14-17 en 18- 20.45 u. Museum De Waag, Brink 56, telef. 14556. Antieke fietsen, zilver, aardewerk, antieke keukens. Oneningstijden: di. t.e.m. za. 10-21.30 en 14-17 u. Zo. 14-17 u. Ma. gesl. Museum De drie haringen, Brink 55, telef. 14556. Tentoonstelling van aankleed- poppen uit 1860-1910. Openingstijden als De Waag. Museum voor mechanisch speelgoed, Noordenbergstraat 9, telef. 19739. Geopend als De Waag. Deventer Ren- en Toeristenverent- ging „De Zwaluwen". ïnl. W. Bek king, Amstellaan 20, telef. 21247. Zondag 1 sept. Tourtocht Zijpenberg rit over 130, 50 of 25 km. Vertrek vanaf Café De Pessink, Epse: voor 130 km. 9 u., overige tochten 10-11 u. Bovendien elke zaterdag fietstoer- tocht start 8.30 u.. vanaf Clubhuis DKC Hellas, sportcomplex Rieler- enk; deelname ook voor niet-leden kosteloos mogelijk. De Open hof, Karei de Grotelaan J telef. 16872. Jesus People uit USA: Joyfull noise (Rockband). Do. 29, vr. 30 aug. aanvang 20 u. Rielerbad, Rielerweg, telef. 23407. Langebaan wedstrijden door DZPC De IJsel. Za. 21 aug. aanvang 14 u. Weekenddienst tandartsen: Tand heelkundig Centrum, Achter de Mu ren (Zandpoort) 9, telef. 19133. Niets fleurt een landschap zo op als gebakken eieren met ham. bierblik jes en gebroken glas. ALMELO Varossieau: Do., vr. en ma. 14.30 en 20.00 u.: Vix en 18 jr. Za. 18.45 en 21.00 u.: Vixen 18 jr. Za. 23.15 u.: Zomer Zonden 18 jr. Zo. 14.30 u.: Gladiator van Rome 14 jri Zo. 16.45, 18.45 en 21.00 u.: Vixen 18 jr- Di. 14.30 u.Vixen 18 jr. Di. 20.00 u. Filmliga: Marlon Bran do in The Chase. Wo. 14.30 en 20.00 u>: Vixen 18 jr. Palace Weekdagen (ook zo.) 18.45 en 21.00 it. Het Onoverwinlijke Zwaard 18 jr. In het Drents programma van de RONO op 3 september van half ze ven tot zeven uur wordt een program ma uitgezonden over „Onze hune bedden". Op het ogenblik telt Nederland nog 53 hunebedden, waarvan er 52 in Drente liggen en 1 in de provincie Groningen. Deze ligt echter maar en kele honderden meters over de Drent se grens. Vragen, die steeds weer worden ge steld, zoals bijvoorbeeld Wat zijn hu nebedden en hoe zagen ze er oor spronkelijk uit?, Hoe heeft men kans gezien de hunebed te bouwen? Wan neer zijn ze gemaakt en door wie?, Wat voor soorten kennen we?, enz. worden beantwoord door de heer G. de Leeuw, medewerker van het pro vinciaal museum in Drente. Voor onze kinderen is het moderne schoolmeubilair funest. De bekende platte werktafeltjes zijn de oorzaak van een miserabele lichaamshouding en vaak zelfs ook van moeilijkheden by het concentreren en van hoofdpij] De schuine lessenaar van vroeger blijkt onmisbaar te zijn, zowel oi school als thuis. Als we een willekeurig leslokaal bin nenstappen, zien we meisjes en jon gens zitten in allerlei bedenkelijk ge bogen, ingezakte en scheve houdin gen. Leerkrachten weten dat al te goed. Maar hoe dikwijls ze ook waar schuwen dat iedereen rechtop moet zitten: het helpt niets. Gevolg: vaak minder goede prestaties op school. En wat erger is: meer kans op rug klachten later. Wat mankeert er aan die platte schooltafeltjes, als ze zulke schade lijke gevolgen hebben? Een werk groep van orthopedisten, oogartsen en ingenieurs heeft dat onderzocht. En het blijkt nu dat een horizontaal schrijf- en leesvlak leidt tot een „dwangstand" van het lichaam. Wat is het geval? Normaal kijken onze ogen ,t£ naar voren. Met het hoofd rechtop kunnen we ze niet ver genoeg neer slaan om een plat liggend boek te le zer. of in een schrift te schrijven. We moeten ons hoofd naar voren kante len, aï° we een rechte rug willen hou den. Maar dan ontstaat er vlak onder het achterhoofd als het ware 'n knik- stand in de halswervelkolom. Pro beert i! het maar eens. Zo'n knikstand houdt niemand' langer dan een piVr minuten vol. Om toch te kunnen le zen of schrijven buigen we dé hele romp naar voren, die dan los komt van de rugleuning. Daarbij gaan we vaak scheef zitten of hangen, wat het beeld van een miserabele lichaams houding compleet maakt. Bovendien kunnen de ongunstige krachten die in de. nek en schoudergordel ontstaan hoofdpijn en concentratie-stoornissen veroorzaken- Gaan 'wé rechtop zitten, dan verdwijnen dié weer snel. Een Ortho-desk ruimt de problem uit de weg. Een goede lessenaar kan zo worden versteld, dat we daaraan rechtop kunnen lezen en schrijven. Het nieuw, invoeren van zulke schuine werkvlakken kan de werkhouding dan ook aanzienlijk verbeteren. Leer prestaties kunnen toenemen, ook van kinderen die nog geen hinderlijke last hebben van hoofdpijn. In nauw overleg met de Stichting Medisch Technisch Onderzoek voor de Orthopedie te Geldrop heeft Bra- bantia, die u wel kent van z'n duur zame huishoudelijke artikelen, daar om een in de schuinte verstelbare lessenaar ontworpen: de zogeheten Ortho-desk. Die lessenaar kan stevig op bestaande tafels worden geplaatst. Volgens dr. ir. C. J. Snijders, die aan fcet onderzoek heeft meegewerkt geeft zelfs een paar uur per dag buis. werk maken aan zo'n schuin verstel bare lessenaar een duidelijke vooruit gang in. conditie te zien. Nog beter is 't natuurlijk om ook op school zo'n blad te gebruiken. Het ligt dan ook in de lijn der verwachting dat kinde ren hun Ortho-desk mee van huis zul len nemen, om er op school aan te werken. Ortho-desks van Brabantia worden in serie gemaakt, zodat ze voor een redelijke prijs geleverd kunnen wor den, zeker als u ook hun heilzame ef fect. op lerende kinderen in aanmer king neemt. Als u ze wilt bekijken kunt u. het beste terecht in speciaal- In Amerika is statistisch vastgesteld dat 71 van de 100 mensen by brand niet door vuur het slachtoffer wor den, maar door verstikking het leven verliezen. Dikwijls is de vuurhaard gering. Doordat branden vaak 's nachts uitbreken, zou bij een tijdi ge alarmering veel leed kunnen wor den voorkomen. Waar rook is, is echter ook vuur. Brand kan op ieder moment uitbre ken. Een goede betrouwbare waar schuwer kan veel schade en smart voorkomen. Optie-maal B..V brengt sinds kort de z.g. „SNIFFER" op de markt. Niet alleen een ideale gevaarmelder voor woningen, maar ook voor hotels, be jaardentehuizen, internaten enz. De „SNIFFER" wordt 20 cm onder het plafond aan de muur gehangen en op een normaal stopcontact. Bij een rookontwikkeling tussen de 1 en 2 pet. en of bij een temperatuur boven 60 graden C laat het appa raat een doordringend signaal horen. De werking berust op een foto-elek trische cel voor de rookmelding; de ingebouwde warmtevoeler waar schuwt bij een te hoge temperatuur. Afmeting van de „SNIFFER." 10 x 15 x 6 cm. Een onopvallend element voor meer veiligheid, dat door zijn vormgeving past in elk interieur. De organisatie „Christelijke zending in de communistische wereld" (CMCW), waarvan het hoofdkwartier in Engeland *is gevestigd, heeft me dedeling gedaan van lijfstraffen, toe-/ gediend aan christenen in Roemeen se gevangenissen. CMCW verklaart dat, in tegenstel ling tot recente geruchten, dat. er in Roemenië nu wat meer religieuze vrijheid zou zijn, berichten zijn bin nen gekomen over de zeer harde be handeling van ten minste 32 chris tenen in roemeense gevangenissen. Zij worden zeer hardvochtig be handeld, geeft „Christelijke zending in de communistische wereld" door. Als zij op godsdienstige gronden de zevendedags adventisten op za- tei-dag en de anderen op zondag dwangarbeid weigeren, krijgen zij 30 slagen met een zweep. Zij hebben zware kettingen met scherpe punten die wonden veroorzaken aan de voe ten. Kerken in Rhodesië verzamelen bewijsmateriaal over wreedheden die leden van de rhodesische veiligheids troepen zouden hebben begaan. Dit heeft, de anglicaanse bisschop Paul Burrough in een zondag (18 augus tus) in Salisbury gepubliceerd vraag gesprek meegedeeld. De bisschop wilde niet in bijzon derheden treden over het bewijsma teriaal dat „goed gedocumenteerd' wgs. Hij wilde ook niet onthullen welke kerken het materiaal verzame len. Hij zei dat de rhodesische ker ken de situatie in de afgelopen ander half jaar na het beginnen van de guerillastrijd in het noord-oosten had den gadegeslagen. Beschuldigingen over wreedheden door de veiligheidstroepen zyn ge uit door de zwarte parlementsleden. De r.k. commissie voor gerechtheid en vrede heeft ook verklaard over bewijsmateriaal te beschikken. De minister van justitie, Desmond Lardner-Burke, heeft reeds gewei gerd een onafhankelijk onderzoek naar de beschuldigingen te laten in stellen. Hij zei in 't parlement dat dit niet nodig was daar de beschuldi gingen volledig waren onderzocht door de autoriteiten en de instanties van de veiligheidstroepen. (Hervormd Persbureau). zaken voor huishoudelijke artikelen. Aan eer. platte tafel kunnen we niet goed met een rechte rug lezen en schrijven. Dus moeten we ons buigen of zakken we onderuit. Bij kinderen kan dat later leiden tot rugklachten. Daarom heeft Brabantia in samen werking met de Stichting Medisch Technisch Onderzoek voor de Ortho pedie een in de schuinte verstelbare lessenaar ontworpen de zogeheten Ortho-desk waaraan kinderen, zo als u ziet, wel rechtop kunnen wer ken. Hoofdstuk IV van mijn boekje Duit se „Molenaars" in Holten is geti teld: Ben ik van duytschen bloet. Het bevat een beknopte genealogie Müller. Aan het slot van dat hoofd stuk schreef ik gaarne gegevens te zullen ontvangen ter completering van de stamboom, in het bijzonder omtrent Karei Lodewijk Leonardus Müller, geboren 26 oktober 1840 te Holten als zóón van ds. J. G. P. Mül ler sr. en diens echtgenote Francina Maria Wart jouw. In zijn op 6 december 1885 te Hol ten gehouden afscheidspreek zegt ds. Müller o.a.: „...het afsterven van een' mijner zonen, die in de kracht der mannelijke jaren, de eeuwigheid inging de eerste mijner kinderen, die ik ten grave bracht, eene weduwe met vier jonge kinderen achterlaten de, wiens naam en gedachtenis bij ve len in eere en achting blijven zal, Go- de echter kan ik niet genoeg dank baar zijn, zoovelen mij tot dusver overbleven." Het viel mij niet moeilijk uit de ver zamelde gegevens op te maken, dat ds. Müller hier sprak over zijn zoon Karei Lodewijk Leonardus, over wie ik toen tot mijn spijt geen verdere informaties had. Op mijn in het boek je gedane verzoek om inlichtingen over hem ontving ik slechts één reac tie, nl. van een achterkleindochter van ds. Müller, die mij adviseerde eens te informeren bij mejuffrouw M. J. Müller te Almelo. Nog voordat ik deze goedé raad opvolgde, vond ik al bladerend in een jaargang van het maandblad „De Nederlandsche Leeuw" een antwoord op mijn vraag. Mejuffrouw Müller was bereid mij 'nog enkele aanvullingen daarop te geven. Karei Lodewijk Leonardus Müller werd, na daartoe te zijn opgeleid aan de zeevaartschool, stuurman op de grote vaart. Hij was gehuwd met Maria Johanna Meerburg, geboren 4 juni 1842 te Almkerk. Zij overleed' op 13 januari 1917 te 's-Gravenhage, Op aandrang van zijn vrouw heeft Karei L L Müller zijn betrekking van stuur man verwisseld voor een baan aan de wal. Hij werd procuratiehouder bij een bedrijf in Almelo, in welke stad hij op 17 februari 1883 op 42-jarige leeftijd overleed. Zijn schoonouders waren dr. Samu el Antonie Meerburg geboren 11 sep tember 1811 te Leiden, arts te Alm kerk, en Maria Albertina Kiel Maria Johanna Meerburg stamt af van Jan Jansz. Meerburg, die op 20 april 1655 te Voorschoten trouwde met Maertje van Adegeest. In de stamboom Meerburg komen de namen voor van diverse her vormde en gereformeerde predikan ten. Slechts één ervar. zij hier ver meld, nl. ds. George Frans Gezelle Meerburg, geboren te Leiden en ge doopt op 16 november 1806 in de Hoog- landsche kerk aldaar, aanvankelijk hervormd, later afgescheiden predi kant te Almkerk, waar hij op 12 de cember 1855 ook ontsliep. Gezelle Meerburg behoorde met Anthony Brummelkamp, H. P. Scholte en S. van Velzen vrienden uit de Leidse studententijd tot de eerste afge scheiden predikanten ds. Brummel kamp was adviseur van de afgeschei denen in Holten. Ds. Gezelle Meer burg was een volle neef van mevrouw Müller-Meerburg's grootvader. Karei L. L. Müller had vier kinderen, waarvan er naar mij werd meege deeld drie jong zijn gestorven. Zijn zoon Paulus Müller, geboren 31 de cember 1878 te Almelo, was grossier en winkelier in rookartikelen. Zijn zaak was gevestigd in het centrum van Almelo. Hij trouwde op 9 augus tus 1909 te Leeuwarden met Anna Margarethn Finken, geboren op 24 no vember 1886 in de Friese hoofdstad. Hun enig kind is de reeds genoemde Maria Johanna Müller, ter wereld ge komen op 11 maart 1912 te Almelo, waar zij ook thans nog woont. Haar ouders zijn niet meer in leven. Hilversum W. OTTEN y Gevraagd in bezit van groot rijbewijs Gunstige arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties aan ons kantooradres: Pannenbakkersstraat 1-3, Holtéri, TE KOOP: 2 hectare beste snijmais gelegen in het Holterbroek nabij Catsvijver G. J. Teeselink Beuseberg 1,. telefoon 1686 GEVRAAGD voor 's maandagsmiddag en zaterdagmiddag enkele uren Churchillstraat 145, telefoon 2281 telefoon 05483 -1383 GEVRAAGD KOM DAN EEN KIJKJE NEMEN IN ONZE SHOWROOM Daar vindt u o.a. „Digo" sierpleisters 'Kopp-Zeyher-Zeyko' aanbouwkeukens „Hacker" clokkeukens „Atag, Heft, Gagge- nau, Siemens" apparaturen Speciale aanbiedin gen tegels enz. enz, Handelsonderneming Dorpsstraat 39 Holten Telefoon 05483 - 2873 - 1503 voor enige middagen per week. Kenemansstraat 7, tel. 2914 NAAST DE AFDELING GRAMMOFOONPLATEN NU UIT VOORRAAD LEVERBAAR Privé-orgelles mogelijk in onze eigen studio (bij de bushalte) Gaai'ne maken wij een afspraak met U met onze leraar organist aan U voor te stellen, met een demonstratie van orgels. DORPSSTRAAT 14—16 - BATHMEN TEL. 05704-1372 GROTE KEUS van 500 tot 8000 gulden Alle soorten oliekachels KUYPERS B.V. (Slootsmid) LAREN (GLD.) Telefoon 05738-227 Meisje 20 jaar 2% jaar ervaring verpleging. Brievenonder nr. 308 aan bureau van dit blad Gaar- denstraat 17. (58 jaar), f 30._ en (710 jaar), f 65.. Rijssenseweg 2 - Holten telefoon 2043 Markeloseweg B 155 - Holten - telef. 2890 GEEFT BIJ AANKOOP VOOR f 7.50 ZOLANG DE VOORRAAD STREKT. U kunt hiervan profiteren tot 5 september a.s. Tevens het juiste adres voor aanleg en onderhoud van tuinen kunt u terecht bij Oranjestraat 20 - Holten Het adres voor al uw kado's

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 7