25 jaar georganiseerde kankerbestrijding KANKERBESTRIJDING Allard v. Bruggen jeug dtoer nooi een vakbekwame metselaar Clubkampioenschappen ZC „Twenhaarsveld Blauw Wit klopte Almen Zwemkamp zwernclub Twenhaarsveld Diploma-zwemmen Kwarteeuw Koningin Wilhelmina Fonds Verslagen van de SV „Holten'* (junioren en pupillen) Oefenprogramma SV Holten vraagt kosthuis DISCOBAL hulp in de huishouding ZATERDAG 7 SEPTEMBER Competitieprogramma Holten I Wander Drent bij de beste tien BLAUW WIT- PUPILLEN OEFENDEN Wijziging aanvangstijd BI. Wit cl Programma Blauiv Wit zaterdag 24 augustus PROGRAMMA SV HOLTEN (jeugd) D444G TOT ZIENS! „Sport voor Sport"-extra Marinus Lodeweges had weer snelste duif Wedvluchten plm. 500 m3 zwarte teelaarde en tevens vulaarde A. Piel Jong onderwijzer Wie heeft er interesse in knip- of naailes Mevr. B. Kers- Kruger MARMER PLEISTER Schildersbedrijf fa. A. Schipper Te koop TE KOOP Salon Wander GESLOTEN verhuizingen transporten grote badgeyser Café „De Wippert" Voor sfeervolle en comfortabele meubelen „DE BOETIEK" FIRMA A. SCHIPPER Voor leuke kado's „DE BOETIEK" DISCOBAL Café „De Wippert" Vrydag 23 augustus 1974 5 De georganiseerde kankerbestrijding in Nederland, sinds 1949 belichaamd in het Koningin Wilhelmina Fonds, ziet haar zilveren jubileum overschaduwd door een groeiend tekort aan middelen om de door haar gestelde taken naar behoren te kunnen finan cieren. De Stichting Koningin Wilhelmina Fonds, die de gelden voor het kankerbestrijdingswerk in Nederland, die de gelijknamige vereniging inzamelt, ontvangt, heeft in de laatste jaren de toe nemende kostenstijgingen steeds moeilijker kunnen opvangen. Zo ontbreken er voor de bouw van bepaalde onderdelen van het research-laboratorium van het Antoni van Leeuwenhoekhuis (het Nederlands Kanker Instituut) nog enige miljoenen. Miljoen leden Omdat na 25 jaar kankerbestrijdings- werk in Nederland de basis van de fondsenwerving voornamelijk wordt gevormd door de bijdragen van de leden-contribuanten van de Vereni ging KWF, heeft 't jubilerende Fonds een massale ledenwerf-aktie opgezet die onder het motto: ,,1 en 2 is 3" het ledental van de huidige 420.000 tot boven het miljoen moet verheffen. De bedoeling van deze actie is, dat ieder lid tenminste één nieuw lid aanbrengt. De prognoses omtrent het resultaat van deze actie zijn bin nen het KWF optimistisch getint. Uit allerlei onderzoekingen in de laat ste jaren is namelijk gebleken,dat de belangstelling van het Nederland se volk in de kankerbestrijding bij zonder groot is en nog groeit. Ter il lustratie van dit laatste kan dienen, dat de inkomsten van '73, incl. erfe nissen en legaten die de Stichting toe vloeiden, 11,5 milj. beliepen, verge leken bij 8.6 miljoen in 1972. De ongeveer 9 a 10 miljoen gulden die in de laatste jaren steeds via de vereniging aan de Stichting Ko ningin Wilhelmina Fonds toevloeien, worden voor een voornaam gedeelte bijeengebracht door de activiteiten van de leden in de afdelingen van het KWF. Daarnaast ontvangt het KWF jaarlijks ongeveer 800.000 gulden, bij eengebracht door het personeel van 1500 Ned. bedrijven, dat iedere maand één gulden van het loon af staat voor steun aan de kankerbestrij ding, terwijl de directie- en bedrijfs- donaties ruim 316.000 gulden bedra gen. &u miljoen Door al deze activiteiten heeft de Stichting Koningin Wilhelmina Fonds in de eerste 25 jaar van haar be staan ruim 80 miljoen gulden kunnen uitkeren aan die instellingen en per sonen die zich in Nederland met het kankerbestrijdingswerk bezighouden. Hoe noodzakelijk hun arbeid is, tonen de gegevens aan van het Centraal Bureau voor de Statistiek, die over de periode 1948-1973 van een sterke toeneming van kanker in Nederland spreken. Bij vrouwen is sprake van een groei van ongeveer 60 pet. van het' aantal sterfgevallen; bij man nen is dit meer dan een verdubbe ling. Bij een beschouwing van de kanker- sterfte in Nederland per lokatie (ab solute getallen) komt evenwel geluk kig aan het licht dat de maagkan- kersterfte afneemt, maar dat daar entegen de longkankersterfte toenam van ruim 800 tot 5600 mannen en bij na 150 tot 400 vrouwen per jaar. Leu- camie en andere zogenaamde sy- steemziekten namen eveneens in sterke mate toe. Genezingskansen De technische en vakkundige verbe tering in de chirurgie hebben even wel in dezelfde periode 1948-1973 tot verhoogde genezingskansen geleid. Zonder meer indrukwekkend wordt in wetenschapskringen de ontwikke ling van de radio-therapie in de afge lopen kwart eeuw genoemd. Ook de chemo-therapie en de behan delingstechnieken van bepaalde vor men van leucamic zijn sterk in bete kenis toegenomen. Uit de beschikbare gegevens kan ge concludeerd worden, dat deze verbe terde genezingskansen met name de groep vrouwen met kanker ten goede komt. Maar ook de behandeling van gezwellen by kinderen is relatief sterk verbeterd. Hoewel kankersterf- te bij kinderen nog altijd de tweede plaats inneemt op de lijst van doods oorzaken. zijn de perspectieven voor de behandeling in deze groep zeker hoopvol te noemen. Continuïteit Continuïteit in de research en in de verdere uitbreiding en verfijning van de behandelingstechnieken is daarom een eerste vereiste om de successen van de eerste 25 jaar georganiseerde kankerbestrijding in Nederland te con solideren en te kunnen prolongeren. De Stichting Koningin Wilhelmina Fonds, in 1949 begonnen met een be drag van 2.081.127,50 gulden, zijnde het bedrag dat als Nationaal Hulde blijk werd aangeboden aan wijlen Ko ningin Wilhelmina bij haar 50-jarig regeringsjubileum, heeft zeker ook in de komende jaren ruime fondsen no dig om de financeiring van 't kanker- bestrijdingswerk te kunnen voortzet ten. Daarvoor dienen, behalve de aktie ten behoeve van 'n aanzienlijk hoger ledental, twee akties. De eerste betreft de jaarlijkse col- Op woensdag 28 augustus a.s. star ten in zwembad „Twenhaarsveld" de clubkampioenschappen van de plaat- selijke zwem club. In de beginjaren van de vereniging was het zo, dat deze op één avond konden worden verzwommen. Door het geweldig stij gende ledenaantal is dit een onmo gelijke zaak geworden. Vorig jaar is het in twee avonden geprobeerd, maar het werd nog nachtwerk, iets wat vooral bij de jongste deelnemers i zeer nadelig werkt. Dit jaar zullen de wedstrijden dus I over drie avonden verdeeld worden en wel woensdag 28 augustus - maan dag 2 - en woensdag 4 september. Deze laatste woensdag zullen ook de i prijzen worden uitgereikt. In de eer ste plaats is dat de ,,Neptunus" be- 1 ker. Deze is voor de beste totaal prestatie van zwemmers en zwem- sters boven de 12 maar onder de 16 jaar. In de tweede plaats de vorig jaar ingezette „Z.C.T. Bokaal" voor de beste totaalprestatie onder 12 jaar. De „Nepiunus" bekers zijn in het bezit van Linda Kamperman en Albrecht Bulsink, en gezien hun uit stekende vorm, zullen zij deze met kracht verdedigen. Gerdien Ophof en Andre Oosterdijk zijn in het bezit van de ,,ZCT Bokaal". Zij hebben beiden de daarvoor gestelde leeftijdsgrens overschreden, dus hier liggen de kan sen geheel open voor meisjes en jon gens geboren in 1962-63-64-65 enz. Het belooft dus weer een spannende strijd te worden. Het bestuur hoopt dan ook op veel publieke belangstel ling, vooral van de zijde der ouders. De aanvang van deze wedstrijden is 's avonds 7 uur. lecte die in de laatste week van au gustus en de eerste week van sep tember zal worden gehouden waarvoor weer ongeveer 100.000 me dewerkers van het KWF op pad zul len gaan. De tweede activiteit spitst zich toe op het jubileumjaar en wordt uitge voerd in samenwerking met de dit jaar eveneens jubilerende (zij het gouden) NCRV. In de derde week van oktober zullen 250.000 leden van het KWF en de NCRV huis-aan-huis zogenaamde gevers-sets aanbieden. Het pad daartoe wordt via tv-uitzen- dingen geëffend door Johan Bodegra ven die op het terrein van de inzame lingsacties weinig sporen meer te verdienen heeft. De sets zullen een week later weer worden opgehaald tijdens een door de televisie tot in de nachtelijke uren geregistreerde jubileum uitzending waarin tal van binnen- en buitenland se artiesten van naam zullen optre den. Waar echter het jubilerende Konin gin Wilhelmina Fonds en de Neder landse kankerbestrijding toch het meest naar uit zullen zien, is het resultaat van de huis-aan-huisaktie dat tijdens deze uitzending Siifcnd gemaakt zal worden. Als dat resul taat goed is, betekent 't dat in de ko mende jaren met grotere inzet kan worden gewerkt aan de bestrijding van kanker bij met name jongeren. Want daarop spitst zich de actie van de beide jubilerende verenigingen toe. Kankerbestrijding kan helaas nog niet eindigen bij het stilstaan by 25 jaren KWF-activiteiten; de in deze jaren ontwikkelde perspectieven ge ven evenwel het vertrouwen, maar tevens de noodzaak intensiever waar mogelijk door te gaan. Gedurende twee werkweken en wel van maandag 26 augustus tot en met zaterdag 7 september wordt in onze gemeente een gro te ledenwerfactie gehouden voor de Nederlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmi- nafonds voor kankerbestrijding. Het ligt in de bedoeling elk gezin straks te bezoeken en de vraag te stellen of men lid wil worden, voorzover de naam van het gezins hoofd nog niet voorkomt op de ledenlijst. Voor deze actie zijn ui teraard medewerkers nodig, doch het plaatselijk comité heeft reeds velen bereid gevonden om zich in te zetten. De vereniging voor kankerbestrijding moet een stevi ger financiële basis hebben. In een door de PTT verzorgde huis aan huis-bestelling is ieder gezin in het dorp en de buurt schappen in het bezit gekomen van een circulaire, waarin de doelstelling wordt belicht. Onder meer wordt gezegd, dat er in 1973 nog 26.000 mensen overleden aan kanker. Er werd echter ook gewezen op duizenden, die gene zing vonden; 25 jaar kankerbe strijding heeft haar uitwerking niet gemist! Met giften kan men de KWF steunen, maar een jaarlijkse vas te bijdrage geeft een meer solide ba9is. De contributie is gesteld op f 5,Wie dat te weinig vindt voor het grote doel, mag zijn be drag natuurlijk verhogen. In dit jubileumjaar wordt er een lande lijke ledenwerfactie gehouden. Eenmalig dus. In spanning wacht het plaatselijk comité af, hoe groot de weerklank in onze ge meente zal zijn, hoevelen ,,Ja" zullen zeggen tegen de medewer kers op de vraag of men lid wil worden...... In spanning wacht het hoofdbestuur af hoe de reactie in 't gehele land zal zijn. Wie zich opgeeft als nieuw lid, krijgt direct een kwitantie aange boden en wordt in de gelegenheid gesteld zijn bijdrage dadelijk te voldoen, contant, of door het overhandigen van een blauwe gi rokaart, een girochèque of een bankgiro. Dit voorkomt nawerk. De gemeente is in een twaalftal rayons verdeeld. Het ligt in de be doeling t.z.t. in Holtens Nieuws blad het resultaat van de actie te publiceren. Het comité, C. P. K. Enklaar- van Andel, presidente; J. H. Hee- regrave, secretaris; P. A. A. van Iddekinge, penningmeester; B. H. Brouwer; F. M. ter Doest-Bos; W. van Geel-Bakker; F. J. Nol; M. A. Kaan-Verbeek; J. W. Kroon J. Nekkers; J. G. Rietberg-Lub- bersen; H. V. Veneklaas; R. Wiersema; C. de Wit-Dorr. Voor Holten I, dat dit seizoen uit komt in de 4e klasse H van de K.N.V.B. geldt het volgende program ma: 1 sept.: HoltenWesepe 8 sept.: LemelerveldHolten 15 sept.: HoltenUSV 22 sept.: HeraclesHolten 29 sept.: HoltenRaalte 13 okt.: UD—Holten 20 okt.: HoltenSallandia 27 okt.: BroeklandHolten 3 nov.KampenHolten 10 nov.: HoltenSpc. Overwetering 17 nov.: RodaHolten 1 dec.: WesepeHolten. Blauw Wit heeft zaterdagmiddag op „Meermanskamp" de oefenwedstrijd tegen het eerste van de sv Almen dat het vorig seizoen degradeerde uit de 4e klas KNVB, met 2-1 gewonnen, maar dit was toch beslist geen redèn om over naar huis te schrijven. Toen zaterdiag (10.8) deolefenprvrtij tegen vierde klasser Sibculo met 5-3 werd gewonnen werd de hoop gevestigd dat de onproductiviteit van de voorhoede voorbij was, maar gezien de gemiste kansen in de wedstrijd tegen Almen zijn we geneigd om toch nog maar weer een vraagteken te plaatsen. De achterhoede speelde 'n sublieme par tij, kapte de enkele gevaarlijke tegen stoten van de gasten resoluut af en bood de voorhoede met lange trap pen meerdere kansen op succes, die zoals gezegd niet werden benut. In de 40ste minuut zorgde Jan Ver- veda voor 1-0, doch voordat de goed leidende scheidsrechter Henk Wan- sink voor de rust floot kwam Almen uit een strafschop langs zij. De straf schop werd toegekend toen doelman Frans van Gtennep de bal tegen de hand gooide van achterspeler Gert Landeweerd. Na de thee was Blauw Wit weer 'sterker doch het bleef bij een magere 2-1 zege. Het winnende doelpunt was van Henk Aanstoot (2). Blauw Wit 2 had een „makkie" aan het 2de van „Almen". De forse zege van 9-2 spreekt duidelijke (voetbal) taal. Evenals vorig jaar heeft de jeugd commissie weer een jeugdtoernooi georganiseerd, welk gehouden zal worden op 24 augustus 1974. Dit jeugdtoernooi is zowel voor Al als El elftallen. De volgendé clubs doen mee aan het A-toernooi: Heeten, SC Lochem, Holten, de Zweef, ABS, Almen, Vz.- Boys en Excelsior. Aan het E-toer- nooi doen mee: Heeten, de Zweef, Holten, PH, Go Ahead, Excelsior, Vr. Boys en Blauw Wit. De duur van de A wedstrijden is 2 x 15 minuten en die voor E-wedstrijden 2 x 10 rpinuten. De finale's zullen om 15.55 uur verspeeld worden. De prijs uitreiking zal plaats vinden in de kantine van „Meermanskamp". Er zijn twee wisselbekers beschikbaar gesteld door de fam. van Bruggen. Wanneer er evenals vorig jaar weer vele supporters en toeschouwers naar „Meermanskamp" komen zal dit eve nement zeker weer een groot succes worden. Holten Cl succesvol. Een mentaal sterk en technisch goed spelend Cl heeft afgelopen zon dag uitstekende resultaten geboekt tijdens het juniorentoernooi van de voetbalvereniging Nijverdal. De vier gespeelde wedstrijden leverden twee overwinningen op met 7-0 en 3-0 en één gelijkspel met 2-2, terwijl tegen hoofdklasser PH Cl, de latere toer- nooiwinnaar, de wedstrijd niet in een Afgelopen weekend heeft de zwem- :lub Twenhaarsveld voor haar leden veer een zwemkamp georganiseerd li 't zwembad Twenhaarsveld. Vrijdagavond om 19 u. werden de >lm. ioo deelnemers op het kamp ntvangen. Door een hevige onweers- >ui waren de deelnemers genoodzaakt un tent op te zoeken en kon 't ge plande kampopeningsspel geen door gang vinden. De volgende dagen wer den echter overgoten door zonneschijn zodat het programma verder nor maal door kon gaan. Zondagmiddag om 15.00 uur gingen de deelnemers vermoeid maar tevre den naar huis. Annette Rijkeboer. Gerda MullerIrma Eiling, Diana Vin cent en Helma Bulsink drinken nog iets voor het slapen gaan. Al met al was het weer een bijzon der geslaagd zwemkamjj. overwinning kon worden omgezet. Een prima resultaat in het nog zeer jonge seizoen '74-'75. Dat dit elftal, met deze techniek en deze mentali teit, hoge ogen gaat gooien in de com petitie is vrijwel zeker. Maar ook al zou dit niet gebeuren, dan zijn we er toch van overtuigd, dat deze jongens er het beste van zullen proberen te maken. We zijn zeer benieuwd of we aan staande zaterdag tijdens het GFC- toernooi in Goor, weer datzelfde fris se spel zullen zien als in Nijverdal. We verwachten het eigenlijk wel. Holten C2 behaalde geen hel SDOL-toernooi Holten C2 heeft op het SDOL-toer- nooi het onderspit moeten delven té gen sterkere tegenstanders. Er was dan ook geen eer te halen voor Hol ten C2. Wanneer we in staat zijn om de organisatie binnen het elftal wat meer inhoud te geven en door regel matig trainen dan zal C2 het in de competitie lang niet slecht doen. F1 pupillen behaalde succesvolle 2e plaats in SDOL-toernooi. In het jeugdtoernooi van SDOL in Lutten- ber-g hebben de F1 pupillen een zeer goe.cl resultaat behaald. Zij behaalden de 2e plaats in de poule waarin o.a. de Zweef, Ve-rwaarts en Raalte of schoon F1 de betere ploeg was wis ten ze de kansen toch niet te benut ten. Het doelpunt dat de wedstrijd besliste viel aan de andere kant, toen uit een corner de voorstopper de bal ongelukkig op zijn hak kreeg waar na de bal het doel in caramboleerde. In de 2e wedstrijd had F1 het vizier blijkbaar goed ingesteld want met een 3-0 overwinning op Voorwaarts bleek, dat F1 weé een produktieve voorhoede heeft. Na deze wedstrijd bleek, dat Holten aan een gelijkspel genoeg had om de tweede plaats te bereiken, aangezien het niet waar schijnlijk was dat Raalte van Voor waarts zou verliezen. De jongens van F1 namen echter het zekere voor het onzekere en vanaf de aftrap ging de bal ineens naar het doel van de Zweef rondde. F1 kreeg zo'n overwicht, dat verdere doelpunten niet uit konden blijven. Met de regelmaat van de klok werd de score opgevoerd tot 4-0 waarkitj moet worden opgemerkt, dat deze nog hoger had kunnen wezen als bet geluk een beetje had meege werkt. Al met al een zeer verdiende 2e plaats. Proficiat jongensl Kapper Wander Drent jr. te Holten heeft van het hoofdbestuur van de Ned. Kappersbond de eervolle uitno diging gekregen om plaats te nemen in de Nederlandse A-equipe Heren vak. Deze equipe wordt gevormd door de tien beste wedstrijdwerkers van Nederland. Scnionren: Blauw Wit 1-Minjak I (Schoonebeek) 4.00 u.; Sportclub Rijs- sen 3-Blauw Wit 2 2.30 u.; Vesos 6- Blauw Wit 4 12.30 u., vertrek 11.45 u. Vesos 7-Blauw Wit 5 12.30 u., vertrek 11.45 u.; Blauw Wit 3 naar toernooi in Den Ham. Vertrek 9.45 uur. Donderdag 29 aug.Blauw Wit I- Nieuw Heeten I 18.45 u. Junioren: Blauw Wit 2-Nieuw Heeten II 18.45 u. Eversberg Al-Blauw Wit AI 3 u. vertrek 2.15 u.; BCSV BI Blauw Wit BI 1 u. vertrek 12 u.; En ter V Cl-Blauw Wit Cl 2.15 u. ver trek 1.30 u.; Blauw Wit C2 vrij; WVV DI-Blauw Wit D 1 11 u. vertrek 10 u. (Hengevelde). Pupillen (vrijdag 23 aug.): RV E3- Blauw Wit E3 18.00 u. vertrek 17.30 u.; RV E4-Blauw Wit E6 18.30 vertrek 18.00 u. Pupillen (zaterdag 24 aug.): Blauw Wit El toernooi Holten 12.00 u. Blauw Wit E2-DES E2 9.30 u.; Blauw Wit E4-Blauw Wit E5 9.30 u. De wedstrijd Enter Vooruit Cl Blauw Wit Cl begint om half twee. Vertrek 13.00 uur. Blauw Wit F I kwam vorige week 2 keer in de nieuwe samenstelling in het veld, wat eerst nog wel even en kele moeilijkheden gaf en dat was ook wel een van de reden waardoor ze van een zeer goed spelen Holten verloren. Holten won verdiend met 4-0. In Enter ging het twee dagen la ter al aardig beter en werd het een leuk op en neer gaande strijd met kansen aan beide zijden. Met de uitslag (3-3) kunnen beide partijen tevreden zijn. Zondag 25 aug.: Holten 2-PW I 10.00 u.; Holten 3-Wierden 3 10.30 u.; Hol ten 4-V. en K. 3 10.30 u.; Holten 6-V en K 5 10.30 u.; Veteranen ABS-Hol- ten 8 10.00 u. vertrek 9.15 „Meer manskamp". Uitslagen afgelopen zondag: Lo chem II-Holten I 2-1: Markelo I-Hol ten 2 0-1; De Zweef 3-Holten 3 0-4: RV 2-Holten 4 0-6; Holten 5-PH 9 5-4 Holten 6-PH 10 4-4; Holten 7-Achilles '12 6 2-6: Heeten 8-Holten 8 3-3; Hol ten 9-PH 8 5-6; Holten 10-PH 11 2-4 RHENEN. Cor Ouwehand, klein zoon van de oprichter van het dieren park op de Grebbeberg, woont sinds kort in het huis van zijn grootvader, aan de ingang van de dierentuin. En daar heeft hij meteen al voor de no dige sensatie gezorgd. Drommen bezoekers kijken bij het betreden of het verlaten van de tuin in de richting van het terras van hui ze-Ouwehand. omdat daar iemand met luider stem tot de ..aankomers" roept: „Hallo" en tot de dames en heren, die de tuin verlaten schreeuwt: „Daagtot ziens!'' Aanvankelijk werd gedacht, dat Cor Ouwehand ter bevordering van de public relations persoonlijk zijn be zoek. een welkom toeriep en vaarwel zei. Maar men kwam er al heel gauw achter; dat dit niet 't geval was. Wie dat dan wel doet? Niemand minder dan „Koko", de pra tende papegaai! ..Ik heb hem al vijf jaar in huis", ver telt Cor Ouwehand. Hü is opgegroeid tussen de andere papegaaien op het dierenpark, waar ik hem tussenuit heb moeten halen vanwege z'n agres siviteit. Hij zag er zelfs niet tegenop een soortgenoot af te maken ..Koko" is 'n echt „haantie-de-voorste". van daar dat hij ook zo rac.' van tong is en kan praten als brugman. Als het mooi weer is en ..Koko" buiten op het terras in mijn tuin mag zitten, is het voor de bezoekers van 't park een ware atracctie. In 'n extra uitzending van het RONO- sportprogramma „Sport voor Sport" wordt woensdag28 augus tus 1974 van 19.40 tot 20.00 uur aan dacht besteed aan de dan te spelen competitiewedstrijden in de eerste di visie betaald voetbal, met onder meer rechtstreekse flitsen flitsen van de wedstrijijden in Leeuwarden, Nijme gen, Groningen, Arnhem en Almelo. Zaterdag 24 aug. Allard van Brug- genjeugdtoemooi (A2 en E3 moeten in kleding aanwezig zijn om 11.30 u.) aanvang 12.00 u. op Meermanskamp; Zaterdag 24 aug.Toernooi GFC Cl vertrek 8.15 u. Zaterdag 24 aug. Toernooi GFC E2 vertrek 7.45 u. Zondag 25 aug. Toernooi SDOL Dl vertrek 10.30 u. Zondag 25 aug. Toernooi Lochem A2 vertrek 8.00 u. Alle medewerkers aan het Allard van Bruggen jeugdtoernooi worden vriendelijk verzocht om 10.30 uur in^ de bestuurskamer van sv „Holten" op ..Meermanskamp" aanwezig te zijn. Voor verdere mededelingen zie kast je bij Beltman. In het natuurbad „Twenhaarsveld" werd voor de vierde keer in dit sei zoen diploma-zwemmen gehouden. Het examen werd afgenomen door de badmeesters G. van Lemel en A. Eiling. Namens de kring Twente-IJssel- streek van de KNZB was aanwezig de heer J. van Dijk uit Enschede. Voor het diploma A slaagden: Meisjes: J. T. Aanstoot, G. Hof, R. J. ten Kleij, J. Koper, J. H. Harbers, M. L. Wientjes, G. J. Bekkernes, R. J. Vukkink, J. Krause, G. Slotman, H. Aanstoot en de dames Arfman- Acht en zeventig duiven van de P.D.V. „De Bergvliegers" werden voor de wedvlucht over een afstand van 275 kilometer om 9.30 uur gelost in Sint Ghislain. 1, 6, 15 M. Lodewe ges; 2, 4 A. ten Dam (2); 3 en 16 H. J. ten Velde; 5, 7, 9 en 14 J. W. Wil- lems; 8 Jan Aaftink; 10, 12 en 13 J. Kruimelaar; 11 A. ten Dam (2). Harbers, Wientjes-Sterking, van Bus- sel-Rothengatter en H. H. van 't Holt- Stubbe en J. Aanstoot-Beldman. Jongens: M. Kers, H. J. Meken- kamp, A. Wolff, J. Beunk, J. Post, H. ten Velde, J. H. Eertink, J. Aan stoot en J. A. Voordes. Het diploma B. werd behaald door: Meisjes: M. C. ten Dam, G. A. M. van Bussel. M. W. Eiling. C. Eiling, T. Trekop, Joke Aanstoot. Jongens: M. Boering, N. Klein Nu lent, C. van Dijk, J. ter Beest en D. ter Harmsel. Diploma C I: Meisjes: H. A. Bos. S. Pijpers, J. van Woudenberg en A. Jansen. Diploma D II: Meisjes: D. Harbers. Jongens: G. J. H. Willems, S. Hof man. S. Henstra en L. P. van Eg- mond. De oude duiven (24) van de PDV „Snelle Wieken" (Markelo-Holten) werden gelost in Parkestone (Enge land) 1 H. Voortman; 2 en 10 G. J. Schul- terd; 3, 4, 7, 8 en 9 Joh. Jansen; 5 en 9 R. Schaap. Vlucht Budel (202 jonge duiven). Af stand 126 km. 1, 2. 3. 4, 6, 7, 8, 9 en 10 J. Scholte in 't Hof; 5 R. Schaap. Gevraagd Aannemersbedrijf Paalman-Tempelman B.V. Dijkerhoek 24a Holten - Tel. 05483-1387 Churchillstraat 5, tel. 2450 voor 5 dagen per week. Brieven aan de heer H. A. B. J. Waakop Reijers Huizen (N.H.), Lage Laarderweg 17 Opgave voor 1 sept. a.s. bij Kozakkenstraat 3, Holten 7 kg. voor 13.75 15 kg. voor 24.95 Telefoon 1390 hetelucht huishoudkachel, grijze kolenhaard en een Salamander kachel, in goede staat. H. J. Wechstapel Dijkerhoek 7. telefoon 05483-1456 Zeer voordelig: Betonmolens Haakse slijpmachines Boormachines Lasapparaten Drijfmesttanks Drijfmeststrooiers Zelfdrinkers Mestwagens Ladewagens Weidepompen Hydraulische kranen Krachtkabel 0,85 per meter enz. KUYPERS B.V. (Slootsmid) LAREN (GLD.) Telefoon 05738-227 Ook voor afspraak Oranjestraat 18 Telefoon 1615 Vanaf 1 september aanstaande 's maandags z.g.a.n. Peugeot 103 bromfiets bouwjaar '73 bij H. Oolbekkink Espelo 41 - Holten Voor vakkundige Fa. H. Müller en Zoon Kerkplein 1 - Holten Telefoon 05483 - 1300 Agentschap: Van Gend Loos Te koop aangeboden: wasem kap „Miele" 175, „Junker" - 250, vaatwas- machine 500,— Alles bijna niet gebruikt. Gaardenstraat 9 Telefoon 05483-1514 ZONDAG in Aanvang 14.00 uur kunt u terecht bij Oranjestraat 20 Holten Het adres voor al uw kado's VALPAR VERF EKSKLUSIEF BEHANG CETABEVER BEITSEN PEHALIN HOUTVEREDELING GEREEDSCHAPPEN enz. enz. Verf- en Behangspeciaalzaak Dorpsstraat 3 Telefoon 1390 die fijn zijn om te hebben, te geven of te krijgen, kunt u terecht bij Oranjestraat 20 Holten Gevraagd: voor 3 halve dagen p. w. Liefst gehuwde vrouw. H. J. Aanstoot Diessenplasstraat 20 ZONDAG in Aanvang 14.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5