IP ■■BI KR A OMSCHUDD N CLO's ondersteunen de COPA-eisen UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT Holtense Gemeenteraad werkte zich in recordtijd door lijvige agenda Wie lacht daar? UIT... goed voor U Landhouw-organisaties leggen eisen op tafel bij minister Boersma Feest in Dijker hoek ALLARD VAN BRUGGEN JEU GDTOERNOOI WAAR GAAN WE HEEN? Rashondenshow te Rijssen Primeur voor Ouwehand Flevohof: Leuk en leerzaam voor iedereen toonaangevend zoals een bank moet zijn BONDSSPAARBANK Sport voor Sport voor de RONO Brief aan Minister Van der Stee Roman van Durk van der Ploeg voor de RONO Vrijdag 9 augustus 1974 De drie centrale landbouworganisa ties hebben zaterdag met de waar nemend minister van Landbouw, drs J. Boersma, gesproken over de nood situatie en de grote onrust in de land en tuinbouw. Het onderhoud is een eerste antwoord van de regering op het telegram aan het kabinet van de drie landbouworganisaties om met grote spoed maatregelen te treffen ter verbetering van de landbouw inkomens. De drie centrale landbouworganisa ties hebben tijdens het gesprek met minister Boersma de eisen van het leven onverkort naar voren gebracht. Deze eisen hebben enerzijds betrek king op korte termijn maatregelen en anderzijds op regelingen voor lan gere termijn. De eisen werden reeds eerder door het Landbouwschap ter kennis gebracht van de regering. De drie centrale landbouworganisa ties hebben een aantal maatregelen geëist die direct leiden tot verbe tering van de land- en tuinbouwinko- mens. Deze maatregelen zijn achter eenvolgens: regelingen op het vlak van de btw ten gunste van de land- en tuin- bouwproducenten; uitstel van belastingbetaling; herziening van de overheidsbe- slissing ten aanzien van de aardgas- prijzen en een aanpassing van de olie- voorschotregeling een snelle herziening van de EG- pryzen en verbetering van bestaan de marktregelingen. Minister Boersma heeft meege deeld dat het kabiet in de eerstvol gende zitting de wensen van de land en tuinbouw zal bespreken en op zeer korte termijn daarover beslissin gen zal nemen en bekend maken. De drie centrale landbouworganisa ties doen opnieuw een dringend be roep op alle boeren en tuinders zich in deze situatie te onthouden van ak- ties. In Dijkerhoek zal op woensdag 14 augustus weer het jaarlijks School en Volksfeest worden gehouden dat volgens traditie de avond te voren wordt ingezet met een feestavond in zaal „Het Bonte Paard". De feest- Op zaterdag, 17 augustus, wordt op de windhondenrenbaan op het Sportpark te Rijssen een rashonden show georganiseerd afgewisseld met windhondenrennen. Indien er Holte naren zijn, die een hond zouden wil len laten keuren, dan kunnen zij zich i verbinding stellen met de heer J. P. A. v.d. Belt, telefoon 05480- 2033. De show begint om 13.30 uur. RHENEN Ouwehands Dieren park heeft een primeur. Het park op de Grebbeberg is namelijk in het be zit gekomen van een gezonde zee hond, die inmiddels de harten van de bezoekers al heeft gestolen. Al zou het alleen maar zijn om z'n gro te, trouwe ogen. De zeehond is gehuisvest in het gloednieuwe glazen paleisje, dat is gebouwd voor onder andere de vis- otters. Flevohof, rekreatieprojekt in één van de nieuwe polders in he t IJssel- meer, is niet zo maar een rekrea tieprojekt. Als men wil, kan men hier gedurende de dag dat men hier is, een heleboel opsteken over de heden daagse agrarische weerld. Niet dat men allemaal feiten en cijfers voor geschoteld krijgt, nee in de verschil lende paviljoens, die verbonden zijn door overdekte wandelgangen, wordt op speelse en boeiende wijze door middel van exposities met films, te keningen, dia's etc. duidelijk ge maakt hoe alles tegenwoordig toe gaat in de land- en tuinbouw en wat er allemaal gebeuren moet voordat de agrarische produkten bij ó'e konsu- ment aankomen. Niet alleen door middel van ten toonstellingen wordt dit duidelijk ge maakt, ook op de drie agrarische be drijven van Flevohof kan men duide lijk zien hoe alles in zijn werk gaat. Ontspanning gaat op Flevohof echter voorop: in de prachtig aangelegde parken en tuinen, op de terrassen aan de vijvers en in de omgeving van het kinder- en indianendorp is het uitermate goed toeven. Niets hoeft hier en bijna alles mag! avond zal worden verzorgd door het Dijkerhoeks Amateurtoneelgezelschap „DAT". De Dijkerhoekse tonelisten die de laatste jaren enorm veel succes oogsten met een revue brengen thans voor de zesde keer een revue waarvoor ze als titel kozen ,,'t Kump wa goot". De première (dinsdag avond 13-8) is alleen toegankelijk voor lijsttekenaars en genodigden. Heropvoeringen zijn gepland op za terdag 17 en zaterdag 24 augustus. Woensdagmorgen zal het feest zijn voor de Dijkerhoekse schooljeugd. Nadat bij de school de opstelling van versierde wagentjes, fietsen, steps etc. heeft plaats gehad gaat de jeugd met de Holtense Muziekvereniging ,,HMV" voorop naar de feestweide bij café „Het Bonte Paard" waar de verschillende spelletjes gedaan zul len worden. Ook zal de jeugd gratis kunnen draaien in de draaimolen en weer dol plezier beleven aan goo chelaar Loxias. Woensdagmiddag worden tussen 1.00 uur en plm. 5 uur de traditionele volksspelen gehouden als stoelendans, ringsteken, schieten etc. 't Kump wa weer goot in 'n Die- kerhook. Alle medewerkers in de Spar-Supermarkt gingen woensdag in de late namiddag naar de familie Veldwijk-Pekkeriet in de Churchïllstraat om de gelukwensen aan te bieden met de geboorte van hun dochtertje, Simone. De heer Veldwijk is nu de Spar-Supermarkt chef van de afd. slagerij. Op de foto het gezelschap, in ouderwetse klederdracht, rond de gelukkige ouders en een krentewegge van anderhalve meter die per kruiwagen werd aan-gevoerd Op zaterdag 24 augustus 1974 or- ganinseert de SV „Holten" afd. Jeugd wederom een jeugdtoemooi. Dit tournooi zal gehouden worden op „Meermanskamp" en vangt aan om 12.00, uur. Dit jaar zal er zowel een A- als E- tournooi gehouden worden. Aan het A-tournooi zullen de volgende clubs meedoen: DEVENTER E.D.B.-theater, Smedenstraat 10, tel. 13615. Weekfilm do. 8 t.e.m. woensdag 14 aug. De Kanonnen van Navarone - 2e week (14 jr.). Matinee za. 10, zo. 11 aug. 14 u. Zee bonken (a.l.). Nachtvoorstelling vr. 9, za. 10 aug. 23.30 u. Ds pastoor kan geen bloot meer zien (18 jr.). Aanvangstijden weekfilm: dage lijks 20 u. Zo. tevens 16 u. Cinema, Lange Bisschopstraat 69, telef. 11100. Weekfilm do. 8 t.e.m. wo. 14 aug. Le magnifique (14 jr.). Matinee do. 8, vr. 9, za. 10, zo 11, m 12, wo. 14 aug. 14 u. Kuifje - 3e week (a.l.). Nachtvoorstelling vr. 9, za. 10 aug. 24 u. Amigos (18 jr.). Aanvangstijden weekfilm: werkdagen 20 u. Za. 18.45 en 21.15 u. Zo. Luxor Theater, Brink 20, tel. 18662. Weekfilm do. 8 t.e.m. wo. 14 aug. Turks Fruit (18 jr.). Matinee zo. 11 aug. 14 u. Zotte wereld van Laurel en Hardy (a.l.). Nachtvoorstelling vr. 9 aug. 23 u. Blue Movie - 2e week (18 jr.). Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u. Za. 18.30 en 21 u. Zo. 16, 18.30 en 21 u. Goetiek De Rozynenkorf is wegens verhuizing gesloten. Galery De Toverbal is wegens ver bouwing gesloten. Galery Lenten, Kletterstraat 25-27, Grafiek, schilderijen, beeldhouw kunst, keramiek na 1850. Geopend: ti. t.e.m. za. 10-18 u. Zo. 14-17 u. Openbare leeszaal. Brink 70, telef. 13506. Tot 19 aug. Grazina Didelite - gra fiek. Geopend: di. t.e.m. vr. 10-17.30 en 19-21 u. Za. 10-17 u. Ma gesl. Galerie Sidonie, Kleine Overstraat 58, telef. 14169. Olieverfschilderijen van Margreet Hazewinkel. Geopend: di. t.e.m. za. 14-18 u. Vr. 19-21 u. Zo. gesl. Trog Art is wegens vakantie geslo ten. Albert Schweitzer Centrum (Archief en Bibliotheek), Penninckshoek, Brink 89, telef. 19675. Dirigeer al uw geldzaken naar de Bondsspaarbank. Zij zorgt voor een gave uitvoering van uw opdrachten en geeft service van grote klasse. VOOR MIDDEN EN DOST NEDERLAND de bank voor deze generatie Permanente expositie over leven en werk van A. Schweitzer. Geopend: di. 10-12 u., wo. 19-21 u„ do 15-17 u„ vr. en za. 12-16 u. Woensdag 14 aug. aanvang 20 u.: film-avond over het leven en werk van Albert Schweitzer. Athenaeumbibliotheek, Klooster 3, telef. 16512. Expositie 500 jaar botanische boekil lustraties. Ma. t.e.m. vr. 10-12 en 14-17 u. Wo. ook 18-20.45 u. Museum De Waag, Brink 56, telef. 14556. Antieke Fietsen, .Keukens, Zilver, Aardewerk. Geopend: di. t.e.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. Zo. 14-17 u. Ma. gesl. Museum De Drie Haringen, Brink 55, telef. 14556. Tentoonstelling van Aankleedpoppen uit 1860-1910. Geopend: als De Waag. Museum voor Mechanisch Speelgoed, Noordenbergstraat 9, telef. 19739. Geopend als De Waag. Deventer Ren- en Toeristenvereni ging „De Zwaluwen". Inl. w. bek king, Amstellaan 20, telef. 21247. F.lke zaterdag fietstoertocht start 8.30 uur vanaf Clubhuis DKC Hellas, sportcomplex Rielerersk; deelname ook voor niet-leden kosteloos moge lijk. Redery Scheers, w.s. „Eureka", Worp, Deventer, telef. 15914. T.e.m. 18 aug.: Vijf dagen per week boottochten op de IJssel. Vraagt vaarschema bij VVV of bij Rederij Scheers. VVV Deventer, Stationsplein 2, telef. 16200. Elke woensdag 14.30 u. Wandeltocht door het gerestaureerde Bergkwar- tier onder deskundige leiding. Deel name min, 10. max. 25 personen. Wijkcentrum Borgele, Dreef. Woensdag 14 aug.: 15 u.: Officiële opening wijkgebouw. 18.30 u.: Para-sailing, voorafgegaan door optreden van Luchtmachtkapel. 20 u.: Opening voor publiek met braderie. Wo. 14 t.e.m. zo. 18 aug.; Lunapark, geopend vanaf 16 u„ za. vanaf 14 u. .Voorts iedere avond verschillende activiteiten. Lebuinustoren, Grote Kerkhof. De Lebuinustoren is (behalve 's zon dags) van 9-12 en van 14-17 u. voor bezoekers toegankelijk. Jeugdvakantieaktiviteiten. Zie hiervoor Deventer Dagblad, De venter Post, of bel WV (05700) 16200. Weekenddienst tandartsen 10 en 11 aug.: Tandheelkundig Centrum, Ach ter d'e Muren (Zandpoort) 9, tel. 19133 Doe een dagje Deventer: vraag lijst je met 19 mogelijkheden bij VVV De venter. Vraagt u bij WV Deventer ook naar de VW-Molentocht: een unieke recreatieve speurtocht naar 19 molens (f 1,50). Ook andere fiets en autotochten verkrijgbaar. ALMELO VAROSSIEAUDo. vr. 2.30 en 20 u. Zaterdag 18.45 en 21 u. zo. 16.45, 18.45 en 21 u. ma. di. wo. 20 u. Gejo- del onder Tiroler rokjes. Zaterdagavond 23.15 u. Hot girls voor de commune 18 jr. Ma. di. wo. 114.30 u. Ooog om oog. PALACE: De gehele week (ook zon dag) 18.45 en 21 u. Vrolijke ontucht in Tirol 18 jr. RHENEN Wie lacht niet, die de mens beziet? Soms zou je barsten van het lachen! Vanaf één van de terrasjes in Ou wehands Dierenpark kijk je recht toe recht aan op een „publieke" weegschaal. Stappen twee dames op af, vanwe ge het minder fraaie weer gestoken in lekkere dikke warme jassen. Zegt de één tegen de ander; „Jóh, je moet je jas uittrekken vóór je op die weegschaal stapt. Scheelt weer enkele kilo's!" Zo gezegd, zo gedaan. De eerste daVne trok haar jas uit, gooide hem nonchalant over haar arm en stapte vervolgens op de schaal. De tweede volgde even later het „goede" voorbeeld! Heeten, Sp. Lochem, de Zweef, ABS, Almen, Vroomshoopse Boys (win naar 1973), Excelsior en Holten. Aan het E-tournooi doen mee: Hee ten. de Zweef, PH, Go Ahead, Ex celsior, Vr. Boys, Blauw Wit en Hol ten. Voor de winnaar van het A-tournooi is een wisselbeker beschikbaar ge steld door de SV „Holten". Voor de winnaar van het E-tournooi is een wisselbeker beschikbaar ge steld door de fam. van Bruggen. De finale van het A-tournooi zal aan vangen oir. 16.30 uur en voor het E- tournooi om 15.55 uur. Om 17.30 uur zal dan de prijsuitreiking volgen. De SV Holten afd. Jeugd hoopt, dat evenals v«rig jaar weer vele toe schouwers langs de lijnen zullen staan om dit toernooi bij te wonen. In het RONO-programma Sport voor Sport" op zaterdag (19.45 tot 20.00 uur) wordt o.a. aandacht be steed aan de Noord-Nederlandse zeilkampioenschappen, het concours- hippique in Zwolle, atletiek en wiel rennen, de ronde door het land van Bartje. Op zondag bevat het pro gramma tussen 18.00 en 19.00 uui onder meer de nationale wegraces in Venray-Ysselstein, de motoreross in Anloo, atletiek, wielrennen, de Noord-Nederlandse zeilkampioen schappen op de Beulakerwiede en het Sneekermeer, kaatsen in Menal- dum, honkbal, zwemmen, de volley balinterland Nederland-Verenigde Staten in Harderwijk en het oefen programma in het betaald voetbal en de amateurhoofdklassers. De drie centrale landbouworgani saties hebben een beroep gedaan op de Nederlandse minister van Land' bouw om in Europees verband zijn invloed aan te wenden de inkomens positie van de land- en tuinbouw ruim vóór 23 september te willen herzien. De do's ondersteunen d; mee het COPA dat het besluit van de EG-ministerraad pas op 23 sep tember weer te vergaderen onver teerbaar vindt. Het COPA leidt daaruit af, dat de Raad niet van plan is vóór die tyd nog iets voor de land bouwinkomens te doen. De verklaring van landbouwcom missaris Lardinois in het Europees Parlement dat tussentijdse prijsaan passingen onmogelijk zijn, wordt door de landbouworganisaties weerlegd. Melk- en vleesprijzen bijvoorbeeld kunnen te allen tijde worden vastge steld, waaraan wordt toegevoegd dat de suikerbietencampagne nog niet is begonnen, zodat een snelle prijsaan passing hier zonder meer mogelijk is. De clo's schrijven verder dat alle regeringen van de lidstaten maatre gelen hebben getroffen om de gevol gen van de inflatie voor de loon- en salaristrekkenden weg te nemen en de industrieën te helpen ter voorko ming van een grotere werkloosheid. In „De Boekenbus" van de RONO op zondag 11 augustus (19.00-19.10) bespreekt C. F. de Vries de roman „Een vers graf" van Durk van der ploeg (De Bezige Bij, Amsterdam) „Een vers graf" is de eerste Ne derlandstalige roman van Van der Ploeg. In het Fries publiceerde hij al vier gedichtenbundels en twee ro mans. .Een vers graf" is het verslag van de ervaringen, die een uit zijn even wicht geraakte docent aan een kunst academie ondergaat in een psychia trische inrichting. Hij is een man, die lichamelijk en geestelijk ten on der gaat aan een werkelijkheid, die hem door zijn omgeving wordt opge drongen. Van de inrichting zegt hij: „Je hebt alles ingeleverd als je hier binnen komt". Tiny Mulder bespreekt in hetzelfde programma de Groningse poëziebundel „Tussen waal en schip" van David Hartsema (Alternatyi, Buitenpost) Daarom dienen er ook maatregelen getroffen te worden voor de inko mens van de agrarische producen ten. Geen enkele regering zal hier onderuit kunnen. Bij gebrek aan communautaire besluitvorming heb ben enkele landen individueel reeds maatregelen getroffen, waardoor de andere lidstaten ook hiertoe gedwon gen worden. Het lijkt er dan ook op dat de mi nisterraad niet tegen deze moeilijk heden in Europees verband' is opge wassen. Wil men de Europese sa menwerking niet ten onder laten gaan, dan zullen toch de problemen gemeenschappelijk tot een oplossing gebracht moeten worden. Het moet duidelijk zijn dat de landbouworga nisaties van de verschillende landen niet zullen rusten, voordat ieder van hen dezelfde faciliteiten heeft ver kregen, die sommige regeringen reeds hebben verleend. Daarom doen de organisaties nog maals een beroep op de verantwoor delijkheid van de minister. Juist in de landbouw is de Europese samen- werkingsgedachte diep geworteld. Het COPA is in zijn zestien jaar van samenwerking tot een communau taire organisatie uitgegroeid. Het zal duidelijk zy, dat bij het verleggen van de verantwoordelijkheid naar de nationale ministers er ook binnen de agrarische bedrijfstak niet veel van de Gemeenschapsidee zal kun nen overblijven. Het COPA is altijd bereid geweest en is nog steeds be reid voor de Europese gedachte te vechten. Maar het voelt zich nu in de steek gelaten, aldus de drie cen trale landbouworganisaties. RHENEN In een restaurant op Ouwehands Dierenpark zat aan het einde van de middag een bezoeker achterover gezakt in zijn stoel, t* slapen. Eén van de restaurant-bedienden stapte op de tegenover de man ge zeten vrouw af om te vragen of me neer misschien onwel was geworden. Je kunt niet weten. „Oh, welnee", luidde het ant woord. „Mijn man is zwaar over werkt. Moest van d'e dokter óf een week slapen óf naar Ouwehands Dierenpark. Nou en dat laatste is gebeurd. En u ziet het resultaat. Na zo'n dag in de vrije natuur waar je alle beslommeringen vergeet, kun je 's avonds wel staande slapen!" Zo ziet u maar weer: uit goed voor u, al is het maar een dagje j Binnen een tijdsb6tek van één uur wist de Holtense Gmeenteraad zich, tijdens de jl. maadagavond gehou den raadsvergadeng, door een niet minder dan elf puren tellende agen da, heen te werken Slechts even dreige in deze verga dering een spanned moment en wel toen, tijdens de bnandeling van de notulen de fractie Jemeentebelangen de overige raadsletn probeerde ach ter zich te krijgen voor een door de heer Vlogtman te buden „interpella tie" betreffende d'eaankoop van een bermmaaier, waarver men van die zijde, tijdens de vrige raadsverga dering ook reeds itvoerige „kantte keningen" had gejaatst. Zowel het college van B. enW„ alsmede de overige raadsfractis bleken hieraan echter geen behoefl meer te hebben en stemden het vorstel hiertoe dan ook af, waarmede d onderwerp naar de commissie Gementewerken werd verwezen. Verkoop Toning schoolhoofd Êjkerhoek Daar het schoolhoct van. de open bare lagere school e Dijkerhoek de huur van de worn? per 1 aug jl. heeft opgezegd, side het college van B. en W. de rad voor deze wo ning af te stoten. Wanneer de wo ning thans opnieuwwordt verhuurd zal deze niet meerieschikbaar zijn bij een eventuele tkature van het hoofd der school te ijkerhoek. Daar om heeft het geen an deze woning voor dat doel in eigidom te houden. Wij menen dan ook'.at het aanbeve ling verdient deze wiing bij inschrij ving te verkopen", [dus het college in zijn pre-advies. De heer Bos- schers (CH) verklaale niet gelukkig te zijn met dit voorsl. Hij had liever gezien dat de woningou worden ver huurd onder de vowaarde dat bij een eventuele va«ture van he; schoolhoofd de wonij weer zou wor- der vrijgemaakt, lrgemeester W. H. Enklaar gaf henechter ten ant woord dat verhuur c dergelijke con dities onmogelijk is nwege de huur- bescherming en bendien wellicht niemand bereid zou arden gevonden deze woning op dezemorwaarden te willen huren. Ook almdat de huur prijs ad. fl 272,- p.i thans al vrij hoog is en nog veer zal moeten stijgen naarmate donderhoudskos ten toenemen. Vóór verkoopproce dure echter kan pits hebben zal deze woning tijdelijlworden betrok ken door het nieuw hoofd van de Scholengemeenschap de hr Bakker) omdat voor hem ans nog geen woning beschikbaar „Verkoop bij inschrijving betekent at uw raad te zijner tijd nog kan -slissen of het bedrag voldoende ho> is om defini tief tot verkoop over; gaan", aldus lichtte mr. Enklaar ner toe. Na eni ge discussie besloot de raad tenslot te tot verkoop over te gaan, met als tegenstemmers de heren Bos- schers (CH) en Vlogtman (GB). Verhuur perceel grond aan Gebr. Dikkers BV gaat niet door Tijdens de vorige raadsvergadering kwam een verzoek ter tafel van de gebr. Dikkers B.V. om het perceel grond, behorend bij het leegstaand pand Binnenstraat I, van de gemeen te te mogen huren voor uitbreiding van parkeerruimte, welk verzoek werd gehonoreerd. Jl. maandag ech ter nam de raad' kennis van het feit dat genoemde B.V. van zijn voor nemen wenste af te zien vanwege de hoge kosten. „Een wonderlijke zaak en bepaald niet erg zakelijk", vond mr. Enklaar, die eraan toevoegde: „Daar hebben we nu de vorige keer lang over gesproken". CH-fractielei- der Bosschers vroeg of toch niet iets kon worden gedaan. Hij dacht aan het enkel wegnemen van de omhei ning en het afbreken van de daar op staande schuur. „Zonder verhar ding zou het een onmogelijke toe stand geven. Bovendien zitten we met het „Komplari". Zolang de bestem ming van dit perceel niet bekend is, kunnen we niets doen", aldus mr. Enklaar. Spoedige reconstructie Aaltinksweg In het kader van de realisering van het bestemmingsplan „De Haar" be sloot de raad op 7 aug. 1973 een be drag va n f 290.000,— beschikbaar te stellen voor reconstructie van de Aal tinksweg. De aanbesteding moest toen echter worden uitgesteld' omdat toen niet over alle daarvoor benodigde grond kon worden beschikt. Daar thans alle benodigde grond beschik baar is kon tot onderhandse aan besteding worden overgegaan Derhal ve heeft het college van B. en W. de B.V. Aannemings- en Wegenbouw bedrijf v.h. J. Krekel en «n. in de gelegenheid gesteld op dit werk in te schrijven. Deze B.V. heeft zich bereid verklaard het werk uit te voe ren voor een bedrag van f 266.336,- terwijl de gemeente voor een som van f 32.000,- aan materialen moet le veren. De raad ging met dit voor stel akkoord. Zo mogelijk zal het werk nog voor de winter worden uit gevoerd. De begroting 1974 werd verder als volgt gewijzigd en aangevuld: Voor de verlichting van de afritten naar d'e E-8 werd f 15.683,- disponibel gesteld, voor de verlichting van de Stations straat f 10.960,- voor het maken van een rioleringsplan buitengebieden en het instellen van een onderzoek naar de Bergingscapaciteit van de bestaan de riolering resp. f 20.000 en f 10.000. Een bedrag van f 47.000 werd be schikbaar gesteld voor groenvoor ziening en speelgelegenheid in de Kol. Er wordt f 84.000,uitgege ven voor het boekenfonds scholenge meenschap. Middenstand dient zelf voor parkeerruimte te zorgen Zonder commentaar ging de raad akkoord met een uitvoering concept schrijven van B. en W. aan de Holten se Handelsvereniging naar aanlei ding van bezwaren welke van die zijde op de raadstafel waren gede poneerd betreffende de parkeerverbo den op de Larenseweg, de winstmar ge op d'e plastic huisvuilzakken en het uitgeven van werkvergunningen. „Uit een oogpunt van verkeersvei ligheid is het onverantwoord de nu geldende parkeerverboden op de La renseweg en de Burg. v.d. Borch- straat op te heffen. Dat zou gevaar lijke verkeersopstoppingen geven", aldus het college in haar pré-advies. Er zijn geen parkeerhavens bij de van de Borchstraat aangebracht, om dat dan tal van bomen langs deze straat zouden moeten worden gerooid'. Dat zou het straatbeeld niet ten goede komen. Bovendien zou de ver keerssituatie bij de afrit van de Hol- terberg slechter worden, omdat het uitzicht door de dan geparkeerde au to's ernstig wordt belemmerd. De betrokken middenstanders dienen zo veel mogelijk zelf voor parkeer ruimte te zorgen. Ten aanzien van de winstmarge voor de winkeliers, die plastic huisvuilzakken verkoDen (2 cent per zak) antwoordt het colle ge dat een b.t.w.-verhoging de winst marge niet aantast maar de hoogte van het door de gemeente te heffen recht beïnvloedt. De netto winstmar ge van 2 cent per zak verandert dan ook niet, zodat een b.t.w.-verhoging geen nadeel oplevert voor de winke lier. Bij de herziening van de zakken- prijs ingaande maart is alleen reke- ning gehouden met de doorberekening van de gestegen kostprijs': ze was een gevolg van de oliecrisis. Die ver hoging was vrij aanzienlijk (25 pet.). Daarom is afgezien van een verho ging van de overige in de verkoop prijs begrepen factoren, o.a. de winst marge voor de winkelier. Bij de volgende tariefsherziening zal worden bekeken of de winstmarge voor d'e winkeliers kan worden verhoogd, mits de minister van Economische zaken dit goedkeurt. Omdat de directeur van het GEB ziek was kunnen vragen over de ver betering van de openbare verlichting niet worden beantwoord. We] zijn B, en W. van mening dat de ver lichting door het dorp (Dorpsstraat- Oranjestraat) geen verbetering be hoeft. ze voldoet aan hoge eisen. V ent vergunningen Ten aanzien van d'e afgifte van vent- vergunnigen en verkopen vanuit za len, ruimten zegt het college, dat verkoop van goederen daaruit niet verboden kan worden als een onder nemer een vergunning vestigingswet detailhandel bezit. Alleen mag de ver koop niet plaats hebben op uren, waarop de winkels ter plaatse geslo ten zijn. Verkoop vanuit een horeca bedrijf kan plaats hebben als de on dernemer van het bedrijf een onthef fing heeft krachtens de drank- en ho- recawet. In Holten hebben de verko pen plaats vanuit een zaal bij hotel Vosman, eigenaar Paalman heeft zo'n ontheffing. Veilingen ten overstaan van een no taris of een deurwaarder vereisen geen vergunning. Voor veilingen door particulieren is een vergunning nodig krachtens de vestigingswet bedrijven voor veilinghoudersbedrijven. Verko pen vanuit zalen hebben ook plaats in de gemeenten Hellendoorn, Rijs sen en Deventer. Daar zijn geen moeilijkheden geweest. In 1974 zijn twee ventvergunningen uitgegeven: één voor bloemen venten (voor de Haar) en één voor venten met bloe men en planten voor de Kol. Pas toriestraat en Dijkerhoek. Voorwaar de is dat er niet vrijdag (marktdag) mag worden gevent. Doorgaans krijgt een venter (als hij lid is van de Ver eniging van detailhandel en ambulan te handel) een vergunning voor één dag. Aan het verzoek van de handels vereniging het aantal vergunningen te beperken is dus al voldaan, zo stel len B. en W. De volgende agendapunten werden verder als „hamerstukken" afge werkt: Besluit tot verkoop van de weggedeelten Beusebergerweg, Sta tionsweg, Gasthuisweg, Grooteboers- weg, Kostersweg. Heideweg en Win kelbergweg. welke thans reeds voor het verkeer zijn afgesloten aan Rijks waterstaat, ten behoeve van aanleg van de E-8 autosnelweg. Besluit tot ruiling van een stukje grond met de Diaconie der Hervorm de Gemeente, nodig voor de recon structie van de Aaltinksweg. Besluit tot aankoop van enige stukjes grond in de Haar van de N.V. Ned. Spoorwegen. Besluit tot aankoop van een stukje grond van de heer H. W. Koopman, Neerdorp 101, het welk gelegen is aan de Haalmanssteeg. Dit stukje grond is nodig voor de bouw van een trans formatorhuisje voor spanningsverbe- tering in de buurtschap Neerdorp. Besluit tot onderhandse aanbesteding voor buitenschilderwerk aan de o.l. Dorpsschool, uit te voeren door dé Gebr. Broekmaat, Burg. v.d. Borch- traat 33, voor de som van f 16 008, incl. B.T.W. Besluit tot onderhandse aanbeste ding voor het aanbrengen van een nieuw plafond in het gymnastieklo kaal aan de Tuinstraat, waarvoor het timmerwerk zal worden gegund aan Aannemersbedrijf Paalman-Tempel man, voor de som van f 18.502,-, ter wijl het electrische deel zal worden opgedragen aan de fa. J. van Brug» gen, voor de som van fl, 7.609,60 in* cl. B.T.W,

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3