Mariska: eerlijk circus Goed programma in hoog tempo Zondag start van oefenprogramma SV „Holten" Blauw Wit heeft training hervat Onderhandse aanbesteding verbetering Aaitinksweg GRASLAND- VERNIEUWING Indeling van de lagere seniorenteams „Holten" Hamerstukken voor raad van maa de ndag 'Slangenmensen en slangenbezweerders DESILLUSIE Damesvoetbal Holten A I naar toernooi Haarle Oefenprogramma „Blauw Wit" Verkoop gedeelten wegen FOPKROKODIL LANDBOUW Vrijdag 2 augustus 1974 3 Dit wordt geen sukses-story van ene Ritman en zijn bloedeigen cir cus. Van een vrijgezel die jarenlang met zijn enten-verhuurbedrijf door de Hollandse dreven martelde met maar een doel voor ogen: het startkapi taal verdienen voor zijn „Mariska". Van een man die bij horten en stoten in andermans circus werkte. Die in 1958 startte bij Toni Akkerman, die zich Boltini laat noemen. Die van die zelfde Boltini als reaktie op zijn cir cus-aspiraties schampertjes te horen kreeg: „Je breekt er je nek mee". En die nu op gelijk niveau naast Bolti ni zaken doet. Circus is circus Nee, we gaan niet schrijven over de direkteur. We schrijven over het circus waaraan hij zijn hart heeft ver kocht. Over de verhouding tussen de rasechte circusmensen en de bewo ners van wat we hiervoor al enkele malen met de „burgermaatschappij" omschreven. Want een circus-artiest leeft binnen de hekken van het spek- takelbedrijf. Hij voelt zich niet ge roepen tot het gedruis van de aan hartinfarcten sneuvelende civilisatie. Sterker nog; hij wil er zo weinig mo gelijk mee te maken hebben. Kennelijk bestaan ze nog: die ech te tofferikken van het circus. Een volk dat zichzelf anders voelt dan wie ook. Buiten de hekken zijn het allemaal ambtenaren, hufters en burgers. Cru gesteld? Ach, dat moet je afwegen te gen het etiket dat het nomadenvolk van 't circus door de haar omringen de buitenwereld krijgt opgeplakt. Want de „fatsoenlijke burgerij" ziet de circus-artiesten nu nog over het algemeen als gajes, doerakkenen in ternationaal brabbelend grauw. Wat brengt ze dan bij elkaar, de burgers en de artiesten? Want wie afgelopen dinsdag het circus „Maris ka" heeft bezocht kan niet ontken nen dat de tent bijna vol zat met een enthousiast roodkonend publiek. Het is een soort van romantiek die beide partijen met elkaar verzoend. Helaas tegen betaling van een entreeprijs, daar kunnen we niet meer omheen. Maar in deze keihard door komputers gedirigeerde wereld is zoiets als 'n circus een welkome verademing. Een levend en bruisend fossiel uit de pe riode van vóór de beeldbuis. Het al oude vermaak, voor boeren, burgers en buitenlui. Onze manieren Maar voordat het doek opgaat zijn de coulissen-schermutselingen tussen de ambtenaren en d,e circusdirectie al afgehandeld. Niemand staat er bij stil, maar „Ma riska" heeft toch mooi per seizoen tienduizenden guldens aan waarborg geld bij de gemeenten uitstaan. Een waarborgsom wordt gevraagd voor de eventuele schade die 't circus kan berokkenen aan het straatmeubi- lair. Da's een logische gang van za ken. hoewel het met die schade in de praktijk nogal meevalt. Minder logisch lijkt daarentegen de houding van de meeste gemeenten. Wanneer f 500.of f 1000.,- als waarborg wordt geëist, komt Ritman daar niet onderuit. Hij verzoekt dan wel of het geld gedurende verblijfs periode van 't circus in die bepaal de plaats kan worden gedeponeerd en direkt na het opbreken van de tent weer kan worden opgehaald. „Nee'", Antwoorden de meeste ambtenaren 4an stroefjes. Want ze hebben geen vertrouwen in „dat circusvolk". Het geld wordt keurig netjes tussen de rhaalstenen van de ambtelijke molen aan gruzels gedraaid en stroomt zin loos traag weer in de kas van ..Ma riska" terug. Rentederving is in dat geval een vloekwoord, en daar doen we niet aan. Want zo zijn onze ma- Ritman: „Ik kan de bron van dat wantrouwen wel begrijpen, maar ik kan het wel billijken. Mijn circus is zonder meer het netste bedrijf in die sektor van heel Nederland. Inderdaad zijn er enkele rondspattende kampe menten die verhoudingen voor ons verzieken. Maar men moet niet al les over één kam scheren. Veel kol lega's hebben mij wei eens aangera den mijn entreeprijzen te herzien. Een verleidelijk advies. De dieselolie was vorig jaar 26 cent en nu 51 cent per liter. Bijvoorbeeld. Maar ik ver hoog nog niet. Daar moet de pro gramma-formule van „Mariska" tegemoet komen". Iets anders Hoezo? Is hij dan niet tevreden met zijn programma? „Ja en nee. Ik wil een familiecir cus zijn. Daarom schrok ik wezen lijk toen een vrouw mij vroeg: „Ko men er nu ook volwassenen in uw tent". Kennelijk denkt men nog dat ik een kindercircus heb. Maar ik heb artiesten binnen de hekken die niet voor een kleintje vervaard zijn. Dat zult u zelf hebben kunnen konstate ren. Toen ik het circus staitte heb ik het plan gehad er iets totaal anders van te maken. Het gebeuren in de pis te zou. zich als een samenhangend verhaal voor de ogen van het publiek mcelen ontrollen. Geen kopie van een bestaand circus en vooral geen re latie met de als „slecht" te boek staande grasduiners en ramsch-gezel- schappen. Aan de opbouw van zo'n programma zijn we druk bezig. De eerste tournee's zijn te beschouwen als tryouts, als gratis „public-ty polls". Het eerste publiek van „Ma riska" fungeert als ambassadeur van de massa die we in de komende ja ren willen bezoeken. Haar reakties zijn me dierbaar". Artiest 1980 Zijn er nog echte circus-artiesten? In die zin: is hun voortbestaan ge waarborgd? Ritman: „Er zijn nog rasartiesten. Ik heb ze in de Mariska-troupe. Naar ik begrijp ongeveer wat je vraag be- óoelt: de integratie van de jonge ar tiesten in de burgermaatschappij neemt verhoudingsgewijs grotere vormen aan. De meeste artiestenkin deren zitten op een burgerschool. Gewoon omdat daar veel voor te zeg gen valt. Maar het grootste gedeelte van het jaar verblijven ze binnen de hekken. Ze willen artiest worden. Maar ze zijn ten dele beïnvloed door het normstelsel van de buitenwereld. De echte, bestaande artiest heeft de tijd van voor de televisie meege maakt. Hun funktie was veel duide lijker. De mensen van de buitenwacht hebben nu echter veel meer om zich passief mee -te vermaken. De we reld is kleiner geworden. Het circus, de kermis en de jaarlijkse uitvoering van het amateurtoneel zijn niet lan ger de hoogtepunten van het jaar. De mensen gaan verre horizonten berei zen om ter plekke di's te maken en doodmoe thuis te komen om dia's aldaar te kunnen afdraaien voor een hopenlijk afgunstig buurt- en ken- nispubliek. Met die mensen krijgen de arties ten van de jongste dag te maken. Ar tiesten dïe zelf tijdelijk hebben gelo geerd bij de burgerwacht. Ande re artiesten. Weliswaar ras tot in het bloed, maar geheid anders ingesteld", Publiek Is het publiek bepalend voor het sukses van het circus? Ritman: „Het enthousiasme van de tribune is een faktor die je in twee instantie niet zelf in de hand hebt. In eerste instantie wel, want het pu bliek zit er voor jou. En jij hebt een goed programma te laten zien. Klasse te laten zien. Oh's en Ah's te ontlokken. In tweede instantie is de tribune een komponent die zich zelf bepaalt. Mentaliteiten die zeggen: „Het programma is vijf minuten eer der afgelopen dus we hebben geen waar voor ons geld gehad'", zijn even ongezeglijk als de meute die alleen 'n kaa?'tje heeft gekocht om de blunders te tel:en en vervolgens te gillen uat ze het beter zouden hebben gedaan. Daarnaast heb je het publiek dat echt komt kijken naar de artiesten. Dat geniet en de tijd vergeet. Dat ple zier heeft in elkaar. Dat massaal ijst bij stunt-acrobatiek en unaniem grilt van het wurgslangnummer van „Ma riska". Het familie-publiek dat na de voorstelling in huiselijke kring ge zellig pleegt na te kouten over het programma. Maar nogmaals: de massa die je graag zou willen ont vangen komt niet op bestelling". Het publiek verandert. De artiest ver andert. Dus verandert het circus. „Mariska" in wezen niet een van de Laatsten dier Mohikanen? Ritman: „Nee, daar wil ik niet aan. Het circus als fenomeen blijft ov«i Popy en Noppy. de populaire clowns van het circus Mariska evai, vermaken zich kostelijk met een van de circus-sterren. to val ind rvoei rmoi ;oeri emei ur, som boo telan ove ten o •neer lakin num ts! va schr leilai Circus Mariska, het op een na rootste in Nederland, heeft dinsdag middag in de tentdie was gebouwd aan de Keizersweg in de Haar plm. bezoekers van begin tot einde geboeid met het gloednieuwe pro- gramma 1974. «F»1, programma, met enorm veel ariatie werid' in hoog tempo gepre senteerd door het Charly Ross Trio (Engeland) „Een reis om de wereld met fantastische diabolo-jonglage"; de Nedex-landse topclowns Popi en partners; de vier Gossincos', wervel- wind-akrobaten op gallopperende paarden; Los Pepes (Spanje) het vermaarde humoristische „mens of popnummer" van het Circo Price, Madrid; het duo Les Milos, sensatio- nale messenwereprs en kunstschut- ters; Robert Roberti, Nederlands be kendste vrijheidsdresseur met z'n pittige Welsh-ponies; Noppy en Ni cole, de lievelingsclowns van hel jeugdige publiek; Aida en Zarack, in de greep van reusachtige 9 meter lange wurgslangen; Los Caravanos. balancerend met 100 glazen, de Es- peranze Sisters met adembenemen de evoluties op rollende kogels enz. enz. De presentatie van het programma was bij de charmante gastvouw mademoiselle Thérese in goede han den. Zij wees op kundige wijze het publiek-de weg door de bonte wereld van zand en zaagsel. RHENEN Enkele weken gele den berichtte de persdienst van Ouwehands Dierenpark, dat een pas geboren wolfje bij de moeder moest worden weggehaald, omdat het door de rest van de troep verscheurd dreigde te worden. De buurvrouw van de heer Ouwehand Jr-, mevrouw Van den Berg, nam het jong bij haar in huis met de illu sie, dat het opgroeiende dier voor de rest van zijn leven zo trouw en zo mak als een hond in haar woning zou kunnen blijven. Toen er vijf zes weken achter de rug waren, bleek de illusie van me vrouw Van den Berg echter te zijn veranderd in één grote desillusie. Het wolfje, zo klein als het was, ontpopte zich als een rasechte wolf. Het beet in alles wat het tegenkwam. Er was ineens geen huis meer mee te houden. Men heeft noodgedwon gen het plotseling zéér agressieve wolfsjong bij de pleegmoeder weg moeten halen. Het is nu voorlopig ondergebracht in de quarantaine-af deling van de tuin. Afkomst verloochent zich nimmer! Dat is hier wel héél duidelijk geble* ke. bestaan. Men wil het. Spreken we van de artiesten die het circus m; ken, dan kan ik stellen dat „Maris ka" inderdaad de laatste der Mohika nen aan het publiek voorstelt. In de zin van een artiest om het arties zijn. Ja,ja, de jonkies ook. Maar anders. Ze ontkoómen minder aan de invloe den van buiten de hekken als hun voorgangers". Sleutelkinderen Laat het circuspubliek zich naar leeftijdscategorieën indelen? Ritman: „Globaal genomen zeventig procent kinderen en dertig procent volwassenen. En van die volwassenen komt een zeer miniem percentage uit eigen beweging. Het „we doen het om de kinderen" is een klassiek mo tief. Maar achteraf hebben de ouders minstens zoveel plezier gehad als hun kroost. Oh ja, in de moderne Bui tenwijken kritalliseert het circus zich zuiverder uit als een sociaal opvang centrum voor de zogenaamde „sleu telkinderen". Die komen alleen soms met f 25.om te spenderen. Veelal verkeren de ouders buitenshuis. Ze werken of voelen zich'uit verveling geroepen tot het formeren van een of andere aktiegroep die zelden niet ver gadert. En de kinderen lopen met de huissleutel aan 'n touwtje om hun nek. Da's alleen maar makkelijk Ritman redeneert af en toe vanuit eer. betrokkenheid .net de burger- circus is een bedrijf dat gerund moet worden. Maar 'n zeer apart bedrijf. Je voelt je inderdaad een klein beet je buiten de maatschappij, hoewel je er dagelijks mee van doen hebt. Zijn broer Gerard, die ook in „Maris ka" werkzaam is. beleeft het circus nog intenser. Hij wil curcus maken, dag in dag uit. Al zou de kurk, waar ieder circus opdrijft, het publiek, ontbreken: Gerard gaat door. Het zit ook hem in het bloed. Je kunt het circus nergens mee vergelijken net circus is een circus". De afd. „Damesvoetbal" van de SV 'Holten' heeft de trainig hervat op 31 juli. Zaterdag 3 augustus zal worden deelgenomen aan het toernooi van Haarle. Het toernooi begint om 17.00 uur. Vertrek vanaf 'Meermanskamp' kwart voor vier. Zondag 11 augustus gaan de dames naar Goor voor deel name aan het toernooi van G.F.C. Aanvang 10.00 uur. Voor de eerste competitièwedstrijd gaat de reis naar Goor waar op maandagavond 5 aug. gespeeld wordt tegen Hector (ver trek half 7). Het tweede speelt z'n eerste wedstrijd diezelfde avond om 7.00 uur thuis tegen Twenthe, Nieuwe leden zijn hartelijk welkom! Holten Al naar toernooi. De Al junioren van de S.V. 'Holten' vertreken woensdagavond 7 aug. om 18.00 uur vanaf 'Meermanskamp' naar Haarle waar om kwart voor ze ven de wedstrijd begint tegen S.D.O.L. Al. WEDVLUCHTEN Door de leden van de PDV „Snel le Wieken" (Holten-Markelo) werd met 160 duiven deelgenomen aan de wedvlucht St. Ghislain. Afstand 275 km. 1, 6 en 10 Joh. Paalman; 2, 3 en 7 R. Schaap; 4 comb. Haar-ten Thije; 5 en 9 G. J. Schuiterd; 8 Joh. Maat- kamp. Vlucht oude duiven (34) van Ber gerac. Afstand 935 km. 1 en 7 Joh. Paalman; 2 M. Pullen jr.; 3 H. Voortman; 4, 6 en 8 G. J. Hassink; 5 G. J. Schuiterd. Zondag a.s. zal het oefenprogram ma van start gaan van de S.V. „Hol ten". Voor de eerste drie elftallen zijn uit genodigd de gelijke elftallen van Luc- tor (Almelo), oud-vereniging van Hol- ten's nineuwe oefemeester Joop den Dekker. Alle drie wedstrijden beginnen om 14.30 uur op „Meermanskamp". Alle spelers van de betreffende se- lectiegroepen worden hiervoor uitge nodigd. Raadpleeg nog even het voetbalkast je op .„Meermanskamp". Afmel dingen i.v.m. de wedstrijd van Holten 3 bij H. Hendriks, Noordenbergstra»t 5. Volledig programma: Holten I—Luctor I 14.30 u. Holten 2Luctor 2 14.30 u. Holten 3Luctor 3 14.30 u. Holten 5—Holten 6 10.00 u. Holten 7 - deelname veteranentoer- nooi café Jansen. Echtgenote's gaan ook mee. Programma: 10 u. HoltenHaarle; 11.30 u. ZwolleHolten en 13 u. NIJ- verdalHolten. woensdag 21 aug.; Holten 2Tweiv te 2 19.00 u. 4M: Enter 5, Holten 5, Luctor 8, Nijverdal 4, Omhoog 3. RKSV 2, RV 2, SDOL 3, Wierden 4 en WW 6. 4J: Achilles 9, Borne 4 Bomer broek 3, BWO 9, Heracles 4, Luctor 7, MVV 5, PH 6, Holten 6 en Rietvo gels 4. 4N: Haarle 4, Hector 4. Nijverdal 3, Holten 7, Omhoog 4, Rietvogels 6, SOS Wierö'en en De RKSV Zweef 5. 5S: Holten 10, Haarle 5, Haarle I, Nijverdal 5, RKSV 5, SDOL 4, SDOL 6, SOS 5 Holten 8 en De Zweef 6. 5T: Haarle 6, Enter 6, Haarle 7, Nijverdal 6 RKSV 4 RV 3, SDOL 3 SOS 4 Holten 9 en De Zweef 7. Odanks de vakantie van enkele spe lers heeft de Blauw Wit selectie maandag 29 juli de training hervat onder leiding van de nieuwe trainer, de heer Willems uit Nijverdal. Zater dag wordt de le oefenwedstrijd ge speeld' tegen SDOL 1 thuis om 4 uur, en dinsdag 6 augustus volgt een thuiswedstrijd tegen Lemele 1 om 13.45 uur. Behalve Henk Aanstoot jr., die als sinds juni geblesseerd is, zijn alle spelers fit. Nieuwe spelers bij de selectie zijn enkele A-junioren en Jan Lohuis. H. Haar. N. Labobar en C. Tijhaar. Za. 3 aug. Blauw Wit 1SDOL 1. 4 u. Di. 6 aug. Blauw Wit 1Sp. Lemele, 18.45 u. Za. 10 aug. Blauw Wit 1—SVV 1, 2.30 u.; Blauw Wit 2—SVV 2, 2.30 u. Di. 13 aug. Blauw Wit 1DES 2, 18.45 u. Za. 17 aug. Blauw Wit 1Almen 1, 2.30 u.; Blauw Wit 2Almen 2. 2.30 u. Za. 24 aug. Blauw Wit 1Minjak 1 1.45 u.; Sp. Rijssen 3Blauw Wit 2, 2.30 u. Do. 29 aug. Blauw Wit 1Nw. Hee- ten 1, 18.45 u.; Blauw Wit 2—Nw. Heeten 2, 18.45 u. Za. 31 aug. Blauw Wit 1 en 2 vrij. Za. 7 sept. Start competitie. Spelers, die in het 2e elftal worden opgesteld dienen zelf voor een blauw shirt te zorgen. Voor indeling der 'elftallen raadplege men het me dedelingenkastje bij het Kledinghuis Beltman. Rijkswaterstaat, directie Wegen, te 's Grfevenhage hééft de gemeen te verzocht van de gemeente Holten te mogen aankopen gedeelten van wegen, in eigendom toebehorend aan de gemeente en gelegen binnen het rijkswegengebied. Het betreft hier gedeelten van de Beusebergerweg, Tolweg, Stationsweg, Gasthuisweg, Groteboers- weg, Kostersweg, Heideweg en Winkeibergweg totaal ter grootte van ongeveer 4.13.72 ha Het Rijk dient deze stroken in eigendom te verkrijgen ten behoeve van de reeds aangelegde rijksweg 1 (de nieuwe E 8) en wil hiervoor de symbolische koopsom betalen van f 1,- vermeerderd met een vergoeding van f 345,- voor houtopstand, welke langs deze weggedeelten heeft gestaan. B. en W. stellen de raad voor de ge vraagde stroken grond in zijn verga dering van maandag 5 augustus, aan het Rijk te verkopen. Woning Dijkerhoek Zij stellen eveneens voor de woning Dijkerhoek 51, tot voor kort be woond door het hoofd der school, al daar bij inschrijving te verkopen. De familie Kloosterboer, die destijds de grond geschonken heeft voor deze wo ning, heeft, desgevraagd verklaard, geen interesse te hebben voor de wo ning. Geen parkeerterrein Gebr. Dikkers BV heeft aan het dagelijks bestuur der gemeente me degedeeld, dat zy afziet van de huur van het onbebouwd terrein aan de Binnenstraat waarop zy een par keerterrein had willen aanleggen, zulks in verband met de kosten en de geringe zekerheden, die uit de ver. huurvoorwaai-den voortvloeien. B. en W. stellen in verband hiermede de raad voor het raadsbesluit van 25 ju ni jl„ wajf.-by de grond verhuurd werd, in te trekken. Buitenschilderwerk Dorpsschool Voor het buitenschilderwerk van de o.l. Dox-psschool is in de begroting van 1974 een post van f 18.931.op genomen. Hierbij is er van uitge gaan, het werk niét in eigen beheer uit te voeren.aaaa De directeur van gemeentewerken laat dergelijke werken rouleren on der de plaatselijke schilders, zeggen B. en W. in een voorstel aan dé raad om het werk onderhands aan de Ge br. Broekmaat op te dragen. Deze hebben zich bereid verklaard het werk uit te voeren voor de prijs van f 16.008, incl. BTW. Aangezien deze px-us lager is dan de raming heeft de commissie gemeentewei-ken het col lege geadviseex-d dit werk onder hands Gebr. Broekmaat op te dra gen. Nieuw plafond In zijn vergadering van 4 juni jl. heeft de raad een crediet van f 30.000 beschikbaar gesteld voor het aanbren gen van een nieuw plafond en verlich- ting in het gymnastieklokaal aan de Tuinstraat. Overeenkomstig gedane prijsopga ven stellen B. en W. thans aan de raad voor het timmerwerk op te dra gen aan het aannemersbedrijf Dolle- kamp-ter Harmsen te Holten-Rijssen voor de sofn van f 18.502.inclusief omzetbelasting en het electriciteits wex-k aan de Fa. J. van Bruggen en Zn. te Holten voor de som van f 7.609,70, eveneens inclusief om zetbelasting. Het uit te besteden gedeelte van het werk wex-d door gemeentewerken be groot op f 25.655,15. Voor het timmer werk en electriciteitswerk samen is ingeschreven voor een bedrag van f 26.111,60, derhalve een overschrij ding met f 456,45. hetgeen nog geen 2 procent bedraagt en naar de me ning van B. en W. acceptabel is. Het beschikbaar gestelde crediet ad f 30.000.behoeft hun inziens niet te worden overschreden, aangezien verwacht mag worden, dat het schil- werk, hetwelk in eigen beheer wordt uitgevoerd, onder de raming van ge meentewerken zal blijven. De commissie gemeentewerken heeft B. en W. geadviseerd het tim merwerk onderhands op te dragen aan Dollekamp-ter Harmse en het electriciteitswerk aan de fa. J. van Bruggen en Zn., tegen de voornoem de inschrijf sommen. Aandeelhoudster In 1^2 zijn de Vereniging van Ex ploitanten van Gasbedrijven (VEG) en het daaraan verbonden VEG-Gas- instituut, alsmede de Vereniging Sa- menwei-kende Regionale Organen Gasvoorziening (SROG). waarvan de ze gemeente lid' was, opgegaan in een nieuwe „Vereniging van Exploitan ten van Gasbedrijven in Nederland" (VEGIN), waarvan onze gemeente wederom lid is. De bedoeling van de structuurwijzi ging was krachten te bundelen, dou blures te voorkomen en technische en bestuurlijke zaken in de toekomst zo veel mogelijk te scheiden, dan wel in een betere verhouding tot elkaar te brengen. De VEGIN, waarin gemeenten en de streekbedrijven samenwerken, heeft een uit gekozen provinciale en ge meentelijke bestuurders samengesteld bestuur, dat de beslissingen neemt, en een uit leden van direkties van Ne- landse gasbedrijven bestaande raad van bijstand. Teneinde het bestaande VEG-Gasin- RHENEN In het terrarium van Ouwehands Dierenpark kronkelen en kruipen kleine en grote slangen en krokodillen van allerlei soort en afmeting. Het verblijf voor d'eze die ren is zodanig ingericht, dat de be zoekers een volkomen vrij uitzicht hebben op dit altijd weer wat grieze lig aandoend volkje, maar de moge lijkheid van een lijfelijke confronta tie is uitgesloten. Tóch werden verzorger Frits van Campen dezer dagen de stuipen op het oppasserslijf gejaagd door een stel collega's, die tussen de beplan ting, op de plaats waar noi-maal het bezoekend' publiek staat, een paar natuurgetrouw nagemaakte kroko dillen hadden gedeponeerd, zoals deze worden verkocht in de souve nirwinkels van de dierentuin en niet van echte zijn te onderscheiden. Omdat een krokodil roerloos kan De maand augustus is geschikt om nieuw grasland in te zaaien. Oud en versleten grasland kan met de over- topfrees worden behandeld en direkt weer ingezaaid worden. Als graszaadmengsels worden voor het grootste deel van de in Nederland uitgezaaide weidemengsels BG 5 en BG11 gebruik. De inzaai in de nazo mer is de laatste jaren sterk toe genomen. In ons land worden in de Rassenlijst aanbevolen mengsels al leen dan gecertificeerd als van de voorgeschreven komponenten zaad in de Rassenlijst opgenomen rassen is gebruikt, dat bovendien aan de mini mum-eisen ten aanzien van kiem- kracht en zuiverheid voldoet. Het is dus zaak zich bij aankoop van graszaad' niet alleen door de prijs te laten leiden, maar ook wel de gelijk op kwaliteit te letten. De coöperatieve verenigingen heb ben ten behoeve van hun leden en af nemers een pakket werkzaamheden samengesteld, waardoor, het moge lijk is geworden om in korte tijd ma tig of slecht grasland door een nieu we grasmat weer ten volle produktief te maken. liggen zag Van Campen bij de eer ste aanblik niet dat hij „gefopt" werd. Pas toen hij wilde ingrijpen om de naar hij dacht ontsnap te exemplaren te vangen, vielen hem de schellen van de ogen. Wat Frits toen allemaal voor „mooie" woorden uit zijn vocabulai re heeft „gepikt" vermeldt de histo rie niet. Maar één ding is zeker, zijn wraak zal ongetwijfeld zoet zijn! Burgemeester en wethouders willen de verbetering v. d. Aaitinks weg, waarover in de raad al vele malen gesproken is, thans onder hands aanbesteden. In hun voorstel daartoe zeggen zij; In uw ver gadering van 7 augustus 1973 is besloten een crediet beschikbaar te stellen van f 290.000, t.w. f 258.000 voor de aannemer vfen het werk en f 32.000 voor de door de gemeente te leveren materialen, voor de verbetering van de Aaitinksweg in het kader van de reali sering van het bestemmingsplan „de Haar". In verband hiermede hebben wij de B.V. Aannemings- en Wegenbouwbedrijf v.h. J. Kre kel en Zn te Holten in de gelegenheid gesteld in te schrijven op deze werkzaamheden. De direkteur van gemeentewerken heeft dd. 25 mei 1973 de door de aan nemer uit te voeren wex-kzaamheden begroot op f 258.000,00. Het Aanne mings- en Wegenbouwbedrijf Krekel heeft zich bereid verklaard deze werkzaamheden overeenkomstig het bestek d.d. 22 april 1974 uit te voeren voor de somma van f 290.000, Hierbij moet worden aangetekend, dat de begroting van de direkteur van gemeentewerken dateert van mei 1973. Wanneer op deze begroting stituut, dat kan worden beschouwd als een technisch bedrijf, dat diensten verleent aan de VEGIN en aan de Gasbedrijven een status te geven, welke passend is in het kader van de nieuwe structuur van ö'e onderpa- vige bedrijfstak heeft de algemene le denvergadering van de VEGIN in haar vergadei'ing van 22 nov. jl. in principe, besloten tot oprichting van het VEG-Gasinstituut N.V. De ont werpstatuten van deze vennootschap zijn onder andere besproken in de ledenvergadering van de qfdelingen yan de VEGIN. He maatschappelijk kapitaal van de vennootschap zal f 1 miljoen bedra gen, verdeeld in 1.000 aandelen elk van f 1.000.— die op naam zijn ge steld. Aandeelhouders van de vennoot schap kunnen slechts leden van de VEGIN zijn, elk lid met ten hoogste het aantal aandelen dat overeenkomt met het aantal stemmen waartoe het rechtigd is en deze verenignig zelf. De aandelen, die uit de middelen van de VEGIN worden betaald zul len om niet a^n de aandeelhouders worden vex-strekt. B. en W. stellen de raad voor deel te nemen in het VEG-GASINSTITUUT N.V. overeenkomstig vorenstaande richtlijnen. de sedertdien plaatsgevonden heb bende prijsstijgingen worden toege past wordt het eindbedrag f 303.150,-. Hoewei de inschrijfsom van de aan nemer onder de aangepaste begro ting van de direkteur blijft is het voor de aannemer beschikbaar gestelde crediet ontoereikend om de verbete ring van de Aaitinksweg uit te voe ren overeenkomstig het bestek d.d. 22 april 1974. De direkteur van gemeentewerken heeft in verband hiermede ö'e toe te passen constructie van de verhar ding nog eens kritisch bekeken. Vol gens meergenoemd bestek bestaat deze uit drie lagen, t.w. onderbouw 165 kg.-m2. tussenlaag 135 kg.-m2 en deklaag 70 kg.-m2, alles van warm- grindzandasfalt, afgewerkt met een dichtingslaag. Gebleken is, dat de volgende constructie ook mogelijk is: onderlaag 140 kg.-m2, tussenlaag 90 kg.-m2 samen 230 kg.-m2 van warm grindzandasfaltbeton, afge werkt met een öeklaag van fijn dicht- asfaltbeton van 70 kg.-m2. Hierop behoeft geen dichtingslaag aange bracht te worden. De direkteur van gemeentewerken acht deze construc tie voor deze weg volkomen verant woord. De BV Krekel heeft zich bereid verklaard de verbetering van de Aaitinksweg waarbij voor de verhar ding laatstgenoemde constructie wordt toegepast uit te voeren voor de somma van f 266.336,inclusief BTW. Hoewel dit bedrag het voor de aannemer uitgetrokken bedrag over schrijdt stellen wij u voor de verbe tering van de Aaitinksweg onder hands op te dragen aan de BV Aan nemings - en Wegenbouwbedrijf v.h. J. Krekel en Zn. te Holten voor een bedrag van f 266.336,00 inclusief BTW en te besluiten overeenkomstig het conceptraadsbesluit, dat op de gebruikelijke wijze bij de stukken ter inzage ligt. De commissie gemeentewerken kan zich met het voorstel vereni* gen".

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3