Zondag Grand Prix 500 cc motoren in Markelo De kerk is „uit'' de bijbel is „in" M' Internationaal congres voor de wereld-evangelisatie MOTOCROSS Wordt Gerrit Wolsink weer eerste? Van het erf der kerk Over een oude akte Driedaags Rozenfestival in Dedemsvaart Maand oktober in het teken van de Zending AGENDA Wereldmotocross-vedetten op Herikerberg Nederlander op evangelisatie-congres Zaterdagavond uitreikinggouden bal' in café „De Poppe" Markt Rijssen Maak het u gemakkelijk, alle geldzaken aan één adres ook voor BUITENLANDS GELD de bankvoor deze generatie BONDSSPAARBANK De roos, Koningin der Bloemen Braderie van 29 juli tjm 3 augustus WERELDKAMPIOENSCHAP GRAND PRIX 500c.c. ZONDAG 28 JULI frijuafc' 26 juli 1974 i Het verbitterde motorcross-duel. dat zondagmiddag 28 juli even na twee uur op de Herikerberg onder de vlag van een voor het W. K. meetellende Grand Prix van start gaat, belooft een onge kende merkenslag met de uiterste inzet van mens en machine. Interessant is, dat Gerrit Wolsink in de puntentelling tot-nog-toe hoge ogen gooide en thans als een der begenadigde piloten van de absolute wereldtop gekenschetst kan worden. Tijdens de jongste GP, die op 15 juli jl. in Amerika verreden werd (Carlsbad, Los Angeles) haalde Wolsink zijn topscore van het seizoen en werd in die twee manches resp. tweede en eerste, zodat hij thans op een totaal van 117 pnt. gekomen is. Zoals bekend worden er 12 wed strijden van elk 2 manches georganiseerd, waarvan de 12 beste manche-uitslagen bepalend zijn voor het W. K. Na Markelo volgen nog België en Luxemburg, welk drietal gezien de nek-aan-nek-race om de eerste en tweede plaats alle elementen bevat om een enerverend schouwspel zon der weerga te scheppen. Indien men alle feiten kent, niet slechts ten aan- lien van Wolsink en de andere top- renners van eenzaam niveau, dan neemt Markelo in het hele spel van deze GP-keten wel een sleutelpositie in. Daarom is de prognose gewettigd, dat na het organiserèn van de eerste GP-motorcross 500 cc 20 jaar geleden, toen de motorclub ,,Ons Ge noegen" ongeveer op de helft van haar historie was aangeland thans op de Herikerberg het meest spek- taculaire vuurwerk vertoond zal worden, dat in de annalen van deze steeds meer in opmars komende tak van motorsport z'n weerga niet vindt. Nog slechts 5 punten Gerrit Wolsink. die vorig jaar tij dens de voorlaatste grote internatio nale wedstrijd te Markelo indrukwek kend de zegepalm in de wacht sleep te (de krantenkoppen logen er niet om en spraken van formidabel", „absolute wereldtop", superieur aan concurrenten"), is thans op een to taal van 117 pnt. gekomen en staat slechts 5 punten verwijderd van de Duitse Maico-piloot Adolf Weil, die met het getal 122 de derde plaats be- bezet. Dit spreekt in 't bijzonder aan. omdat tijdens de laatste wedstrijd om de GP-trofee (9 juli jl. in Enge land) de Duitser op een score van 114 stond en onze landgenoot op 90. De kracht van Wolsink is, dat hij een „inloper™ is, zoals zijn conduite staat wel bewijst, omdat hij in het eindklassement om het WK in '71 als 12de finishte, in '72 als 10de en in *73 als 5de. In Amerika heeft hij zo juist de zich totnogtoe onbedreigd, wanen de topélite op onnavolgbare wijze portij gegeven. Mikkola en De Coster Het gevecht, om de eerste plaats duur onvermindert voort. De „flying Fin" Heikki Mikkola, die de vlag van het in de miist van de mérkenslag afgezakte wapen van Husqvama moet verdedigen (nog steeds is het zo, dat de winnende ma chine ook het marktaandeel bepaalt), opende dit seizoen op een fantasti sche wijze en gaf de regerende Belgi sche wereldkampioen Roger de Coster schijnbaar weinig kans meer. De Fin boekte tijdens de eer ste 4 GP's in Oostenrijk, Frankrijk, I- talië en Denemarken liefst 6 manche overwinningen en 2 tweede plaatsen. Hierdoor vergaarde hij voor dat ogenblik het voor andere schier on- overkomenlijke tonaal van 114 pun ten. Roger de Coster, gedoodverfd als de man van de grote hattrick, zowel in '71, '72 en '73 tot een der grootste motortalenten ter wereld gelauwerd, keek toen tegen de vrij magere sco re van slechts 56 punten aan. Maar na 8 GP's is het beeld danig veranderd, omdat de Coster tot 139 punten steeg en Mikkola met zijn to taal van 159 punten toch straks i: Markelo de hete adem van zijn grootste concurrent in zijn nek kan gaan voelen. De sterke verschuiving heeft een oorzaak: Mikkola viel in de vijfde GP (Tsjechoslowakije 9 juni jl.) en liep een blessure op, waarna hij in Duitsland niet kon starten. Hoe wel er geen gegevens bestaan in hoe verre de blessure thans nog een rol kan spelen, kwam de Fin terug om zijn afbrokkelend imperium, dit zoen opgebouwd, te verdedigen. In Carlsbad (U.S.A.) was hij goed voor eeen 4e en 2e plaats; in elk geval een voor ziin doen geringere prestatie dan Wolsink uiit zijn machine perste. Natüurlijk zullen in Markelo duizen den ogen gericht ziin op De Coster. Mikkola, Weil en Wolsink. want zij zullen op het beproefde circuit het wereldgevecht zonder weerga maken. Indien er verrassingen komen, om dat mens en machine onberekenba re factoren blijven, heeft Wolsink wel licht onverwachte papieren om door te stoten naar een hoogte, die nog nimmer door een Nedelander in de ze sport genoteerd kon worden. De springplank naar het wereldkam pioenschap ligt vrij en dit zal Marke lo op deze gedenkwaardige zondag juist zo bijzonder enerverend ma ken. Merkenslag Nog iets over de merkenslag. Nadat Husqvarna jarenlang (met CZ) het onbetwistbare meesterschap claim de, kwam mede door de onstuitba- i-e klim van de bekende Japanse ma chines de grote ommekeer: de eerst- aankomende Husqvarne, gemend door Bengt Aberg, belandde in het W.K '73 op een povere 12de plaats. Thans is er dus sprake van een onverwachte comeback, maar de Ja panners met Suzuki en Yamaha zijn samen met het Duitse merk Maico van plan om tot het uiterste met hun befaamde spoorzoekers partij te ge ven. Markelo zet deze zondag zijn stij gende bijdrage aan de internationale motorhistorie op een ongekende wij ze voort, nadat men reeds (zoals ge zegd) in '54 haar eerste GP over de Herikerberg liet daveren. Na vele tussentijdse grootse internationale evenementen is dit dan voor Twente de 7de en wellicht de meest fascine rende GP. Alle groten der aarde treden aan in een verbeten gevecht van één der hardste en meest mannelijke sporten, die de wereld kent. De achtergron den maken dus ditmaal, dat veler hooggespannen verwachtingen inge lost kunnen worden. Er zijn inschrij vingen uit liefst 13 landen (met voor lopig 36 deelnemers), waarbij ook Rusland, Amerika, Canada en Ja pan meedingen. Ook het voorprogarmma met de getalenteerde junioren, de mannen van morgen, is zeer kleurrijk en in teressant. Om 13.30 uur begint de strijd met 41 deelnemers in de 125 cc, terwijl 45 senioren in de 250 cc zullen aantreden. Een uitstekende „warming-up" om alvast in stem ming te raken voor het uiterst span nende due! in Markelo, dat door al le insiders en motorfans met grote spanning tegemoet wordt gezien. Zaterdagavond 27 juli zal de uit reiking plaatsvinden van de „gouden bal" een prijs die beschikbaar is ge steld door de eigenaar van het recre atiecentrum ..de Poppe" aan de weg van Markelo naar Holten, die als voetbalenthousiast deze prijs had toe gezegd aan 'n elftal uit de omliggen de plaatsen wat wua prestatie en in zet zich het beste had geweerd in het seizoen '73'74. Een deskundige ju-ry heeft deze prijs toegekend aan het veteranenelftal van de s.v. „Holten", dat het presteerde om zowel in het seizoen '72-"73. na 2 beslissings wedstrijden in Enter tegen WVV 8 't kampioenschap te befialen. alsmede in het seizoen '73-'74 ook deze hoog ste eer voor zich op te eisen. Tijdens het vakantiebal op zaterdag avond zal deze prijs door de heer Bets Aanstoot worden overhandigd aan het Holtense elftal. De eindstand is geworden: Holten 10 314 punt,., Mar kelo 4 200 punten. Enter 3. 96 pun ten, en Excelsior 11 49 punten Zeer zeker zullen vele Holtense voetbalenthousiasten bij deze uitrei king aanwezig willen zijn. Aangevoerd: runderen 13, var kens 224, paarden 45, geiten 24. To taal 306. Prijzen; 45 Paarden van f 450.tot f 100.per stuk; 6 pinken van f 700 tot t 1000.per stuk; 7 vette koeien van f 1.100.tot f 1.400 per stuk; 224 biggen van f 68.tot f 73.per stuk en 24 geiten van moeilijk te bepalen prijs. Overzicht handel: rundvee: traag; biggen: redelijk met staande tot la gere prijzen; paarden, goed lopend. De 82-jarige Nederlandse evangeliste Corrie ten Boom. die het congres toesprak over de kracht van de Heilige Geest in haar levenmeende dat we 'geen lastdragers moeten zijn. maar kruisdragers en vrucht- dragers'. Corrie ten Boom be hoort tot de meest gefotogra feerde, gefilmde en geïnter viewde deelnemers aan het con- gres in Lausanne. >p net oepiueiue tuvuii nci- - LAUSANNE, Zwitserland Er gaat geen dag van het Internationa le Congres voor Wereldevangelisatie voorbij of de deelnemers worden ge confronteerd met het feit dat grote delen van de voortdurend groeiende wereldbevolking nog niet bereikt zp met het evangelie. Anderzijds getui gen vele sprekers van geestelijke vernieuwing in vrijwel alle christelij ke kerken, overal ter wereld. In de hal van het omvangrijke Pa lais de Beaulieu te Lausanne, waar het congres (tot 26 juli) wordt gehou den, geeft een electronische teller de In een jaarverslag van het alge meen rijksarchief werd o.m. meege deeld. dat de heer B. Soetekouw te Arnhem aan het rijksarchief in de Gelderse hoofdstad een bundel oude papieren had geschonken, waaronder ook een akte. welke betrekking heeft op onroerende goederen in de gemeen te Holten. Toen ik onlangs in Arnhem moest zijn, heb ik de gelegenheid te baat genomen om een kopie van be doeld document te laten maken. Deze akte, gedateerd 20 mei 1807, in spireerde mij tot het schrijven van het volgende. De koopvrouw Harmanna Vunderink (in de genealogie Dikkers ten on rechte vermeld als Van Derink), we duwe van Evert te Wechele, wonen de op de Brink te Deventer, verkoopt op 28 feburari 1807 onroerend goed gelegen in het schoutampt van Hol ten, aan de Holtense dorpssmid Jan Aaftink en diens vrouw Hendrina Kcjjzer(s). De overdracht vindt plaats tegen de overeengekomen som van 600 Ca- roli guldens ad 20 stuivers het stuk (of 1260 franken), waarna de Aaftinks zich eigenaar mogen noemen van van: 1) Een stuk bouwland in het Woe- lengat (Mollengat?) in de Enk van ongeveer twee schepel lands. 2) bouwland op de Lage Kol in de Enk, groot plusminus vijf schepel gezaaij. 3) een gedeelte bouwland uit Ulft- man in de Enk ter grootte van drie schepel gezaaij. 4) een gaarden in de Dornersteeg, groot één schepel gezaaij. 5) een huis mei erf, het Winkel-Har mens genaamd, met een klein „Hofjen" erbij. (het erve Winkelharms wa\ in de achttiende eeuw eigendom van Gerrit Dikkers. Op 14 juni 1804 kwam deze .hofstede bij executo riale verkoop in handen van we duwe Te Wechele-Vunderink). Bij dezelfde akte wordt hypotheek ver leend. Aaftink en echtgenote ver klaren tot de aflossing is voltooid te zuilen verrenten met vier guldens van elke honderd per jaar. De kopers mo gen naar lust en welgevallen aflos sen. echter met tenminste vijftig, gul dens. De akte werd gepasseerd ten over staan van mr. Joan Jacobson vroeger heete dit geslacht Ten Brink schout van Holten en Bathmen. in tegenwoordigheid van de keurnoten Jan Braamkolk en Tone Scholten. Mr. Jacobson. gedoopt op 22 oktober 1751 te Deventer en in 1778 gehuwd met Theodora Machteld Tichlèr was advocaat, lid van de gezworen ge meente van 1781-1787 burgemeester van Deventer van 1787-1794 en van 1820-1821. Behalve schout van Holten en Bathmen was hij richter van de marke Holten en gedeputeerde ten landdage van Overijssel. Hij overleed op 27 januari 1825 in Deventer. Harmanna Vunderink werd oijge- staan door procurator Gerhard Wil helm Jacobson G.Jzn.. in 1810 schout van Holten en op 5 september 1811 gekozen tot markerichter. Hij was ook vrederechter in Goor. Gerhard Wilhelm Jacobson en echt genote Engelbarta Jacoba Jacobson \veri3en op 19 augustus 1812, komen de met attestatie van Deventer ge registreerd in het lidmatenboek der hervormde gemeente van Wijhe. De akte van onderzetting of hypo theek werd ingeschreven in het daar voor bestemde register van het ar rondissement Deventer cp 21 de cember 1811. Het borderel van in schrijving draagt de ondertekening van de griffier mr. H. J. Jordens. Het geslacht Jordens behoort tot de oudste van Deventer. Zijn leden ko men voor onder de eerste magi straatspersonen van de stad. De stam vader Henrik Jordens huwde om streeks 1560 met Hilleken Buiser. De genoemde griffier, mr. Herman Joan Jordens. geboren 30 september 1766 te- Deventer, trouwde op 28 fe bruari 1796 met Barbara Elisabeth Cost. Hij overleed 14 oktober 1851 in Deventer. Zijn vader was mr. Ger hard David Jbrdens,» burgemeester van Deventer en bekend latijns dich ter. lid van de eerste en tweede na tionale vergadering (1796-1798) en in 1801 lid van het hooge nationale ge- rechtsof te 's-Gravenhage. Deze over leed op 6 februari 1803 in de resi dentie. Zijn vrouw was Maria Elisa beth van Hemert van den Krijten- berg. Ook bij de oudere generatie van Hol ten heeft de naam Jordens een be kende klank. Zo heeft menige Holte- naar rechtskundige bijstand gehad van de bekende advocaat mr. dr. H. W: Jordens, terwijl de voorzaten op hun weg zeker weieens de laatste markerichter mr. G. E. Jordens. op 12 juni 1880 als zodanig gekozen, zullen hebben ontmoet. De familie Jordens moet ook eigen dommen in Holten hebben gehad want een stuk bosgrond aan de Post- vreg werd en wordt nog door" de be woners van de Borkeld aangeduid met „Jörnsen ziene dennen." De stilte der natuur heeft veel geluiden, aldus H. Roland Holst. Ook dc den- nebomen van Jordens hebben, voor zover ze nog niet zijn opgeofferd voor de bouw van zomerhuisjes, hun taal. Hilversum OTTEN N.B. Mag ik degenen uit Holten, die informeerden naar het. door mij ge schreven boekje Duitse ..mole naars" in Holten, erop wijzen dat het boekje tegen betaling van f 5.50 per exemplaar verkrijgbaar is ten kantore van de V.V.V.7 groei van de wereldbevolking elke seconde komt er minsten één aardbewoner bij. Twee-derde van de mensheid is nog niet met het evan gelie bereikt, zo wordt de deelne mers en waarnemers in alle toonaar den te kennen gegeven, onder meer via audio-visuele methodieken. Stan Mooneyham, president van World Vision International, presen teerde een indrukwekkende multi me dia show met filmmateriaal en dia's uit verschillende delen van de we reld alsmede „live" intervieuws op het met de vlaggen van 150 vertegen woordigde landen versierde podium. Boven het podium is een 9 vier kante meter groot scherm aange bracht, waarop de ruim 3500 deelne mers, waarnemers, stafleden, ste- Weleens iets aan macro-fotografie gedaan? Die dichtbij-fotografie is erg boeiend en de hulp- middelen hoeven lang M V niet altijd kostbaar Zoomen uit de hand is haast niet tril- lingsvrij te doen. Gebruik bij voorkeur een statief. Eigen foto's ont wikkelen en af drukken: leuk werk. 't Is een kreatieve vorm van trimmen, want u blijft daarbij ook nog in beweging. wards en journalisten de sprekers in de plenaire zittingen close up kun nen zien. Corrie ten Boom Twee Nederlanders hebben in die ple naire vergaderingen het woord ge voerd: Corrie ten Boom en Jan van Capelleveen. De nu 82-jarige reizen de evangeliste Corrie ten Boom werd zondagmorgen ingeleid door Billy Graham. Hy vertelde dat de in productie zijnde film over haar leven (gemaakt en genoemd naar haar boek „De Schuilplaats") naar zijn mening de beste godsdienstige film wordt die ooit is uitgebracht. „Wij moeten geen lastdragers zijn, maar kruisdragers en vruchtdra gers", zei Corrie ten Boom. Zij sprak het congres toe over de kracht van de Heilige Geest in haar leven. Daar van getuigden zondagmorgen ook enkele andere sprekers, predikanten uit verschillende kerken en verschil lende delen van de wereld. De congresleiding heeft een perscon ferentie met Corrie ten Boom georga niseerd. Zij behoort tot de meest ge fotografeerde, gefilmde en geïnter viewde deelnemers aan het congres. Jan van Capelleveen, publiciteitsman van het Nederlands Bijbelgenoot schap, zei in zijn toespraak dat vele jongeren in het westen de kerk be schouwen als een lieve grootmoeder, van wie zij veel houden en die zij graag zo nu en dan bezoeken, maar met wie zij niet elke dag kunnen le ven. „De kerk is uit. maar de Bijbel is in", aldus van Capelleveen. Hij zei verder dat de Bijbelgenootschap pen nog steeds „dienstmeisjes van de kerk" willen zijn een funktie die zij altijd hebben gehad maar dat zij. nu ook de - „loopjongens .van de wereld" worden. „De Bijbelgenoot schappen hebben een zendingsveld ontdekt op hun drempel." In het 35.000 zitplaatsen tellende sta dion van Lausanne is zondagmid dag de grote evangelisatie-meeting „Laustade '74" gehouden, waarin Billy Graham sprak. VOOR MIDDEN EN OQST NEDERLAND „De uitersten der aarde" mogen dan zo langzamerhand met het evan gelie zijn bereikt, in ons eigen land ontdekken we nu dat velen het nog nooit hebben horen uitleggen. En ook in de kerken lopen nog heel wat men sen rond, die in feite niet weten wat het evangelie voor hen persoonlijk betekent. Tot die conclusie kwamen de neder- landse deelnemers aan het interna tionale congres voor wereldevangeli satie in Lausanne, woensdagmorgen, tijdens de eerste van een serie sectie vergaderingen over strategie voor de komende decennia. Tot de vertegen woordigers van Nederland behoren o.m. Leo J. Pasman, voorzitter van de Evangelische Zendings Alliantie, Corrie ten BoQm en dr. A. Kuiper van het Ned. Bijbel Genootschap. De ne- derlanders zullen zich tijdens het con gres bezinnen op de vraag of een co mité moet worden gevormd om een evangelisatie-strategie te ontwikke len, voor eigen land. Het uitwerken van een strategie is het doel van dit grootste congres van de zgn. „evangelicals" dat ooit werd gehouden. Het gaat om zo effectief mogelijk „het onveranderlijke evan gelie te brengen aan een verander de wereld", zei ex-e-voorzitter Billy Graham dinsdagavond in zijn ope ningstoespraak. „Misschien is dit de laatste kans voor een wereldwijd ge tuigenis." Hij oogstte applaus met zijn opmerking dat het evangelie niet met een bepaald politiek pro gramma of een cultuur moet wor den geïdentificeerd. ,.Dat is voor mij zelf een gevaar ge weest. Maar als ik predik, doe ik dat als een ambassadeur van het ko ninkrijk van God, niet van Amerika' Billy Graham zei de volgen^ jaar in Djakarta te houden Assemblee van de Wereldraad van Kerkten te willen de Wereldraad van Kerken te willen zinnecf op de bijbelse principes voor zending en evangelisatie. De evangelist wilde niet voorbij gaan aan de grote problemen van deze tijd. maar hij waarschuwde tegen een vorm van evangelie-verkondiging, die meer het accent legt op poli tieke. en sociale acties dan op red dling én vergeving van zonden door Jezus Christus. Behalve de 2700 officiële deelnemers aan het congres zijn er ongeveer 400 waarnemers en gasten, alsmede 330 journalisten in het Palais de Beau lieu te Lausanne. Zij komen uit 150 landen. De voorbereidingen voor het congres duurden ruim twee jaar. De kosten bedragen 3.3 miljoen dollar. Dat geld is, naar voorzitter A. J. Dain op een persconferentie ver klaarde, namelijk door particuliere sponsors uit diverse delen van de we reld bijeengebracht. Op het congres zijn vooral de lan den van de derde wereld sterk ver tegenwoordigd. Hun reis naar Lau sanne werd mogeijlk dankzij subsi dies van de congresleiding, die daar toe een fonds heeft gevormd. De congressisten worden dagelijks, via uiteenlopende methodieken, ge ïnformeerd over de nog niet bereik te, groepen van de wereldbevolking. Zo werd woensdagavond de door de nederlanders Jan Filius en Jan van Cappelleveen geproduceerde multi media presentatie „New World? - New Men!" (Nieuwere Wereld? - Nieuwe Mensen!) vertoond. Bloemenliefhebbers zullen samen met de Rozenkoningin en twee char mante hofdames 'weer kunnen genie ten van de bijzondere bloemen pracht op meer dan honderdduizend struiken van de roos, de „koningin der bloemen" tijdens Moerheim's Ro zenfestival op donderdag 1, vrijdag 2 en zaterdag 3 augustus a.s. in De demsvaart. In een bonte mengeling van de fraai ste kleuren op twee grote rozenvel den, maar ook in grote perken in een uniek rosarium, bloeien de rozen. Df donkerrose Maria Callas naast de geurende Steph. de Monaco, waar bij de donkerrode bloemen van de Jo sephine Baker zich aansluiten. Het zachtrose van de Princesse Margaret d'Angleterre kleurt bij de donkerge le Madame Sauvage. Verrassend mooi zijn ook de fuchsiarose bloemen van de allernieuwste, geurende roos Susan Hampshire, genoemd naar de Engelse actrice, die als Fleur' speel de in de Forsyte Sage. Rozen voor 1978 In de rozenselectievelden, waarop de nieuwe rozen worden getest die zijn gecreëerd dooi-, de Franse rozenko- ning Meilland §n die misschien pas in 1978 voor dë rozenmïnnënde tuïn- liefhebbérs~ Beschikbaar komen,; staan ook-rozen te bloeien.-die na de ze zomer nooit meer de zon zullen zien. Omdat ze niet voldoen aan stren ge selectie-eisen verdwijnen ze weer van de aardbol. Een bezoek aan dit kleurrijke en met rozengeur vermengde Rozenfes tival zal voor de tuin- en bloemen liefhebbers zeker een prettig uit stapje worden. Men kan er een paar uurtjes dwalen door rustige tuinen met grote borders vol bloeiende vas te planten, met vijvers en ondermeer een kruidentuin, die herinneringen aan vroeger opwekt. Kunstexpositie Onder het thema „De Kerk aan het werk. ginds en hier" worden in de maand oktober een drietaai plaat sen in ons land interkerkelijke zen- dingsdagen gehouden. Tijdens deze dagen is het moge lijk de kinderen onder te brengen in een crèche, terwijl ook voor de lunch (mits vooraf besteld) kan wor den gezorgd'. Plaatsen en data van de te houden Zendingsdagen zijn: zaterdag 12 oktober te Etten-Leur in „De Baai"; zaterdag 19 oktober in Hoogeveen in „De Tamboer"; zaterdag 26 oktober te Den Haag in de Vrede- en Paaskerk. Als sprekers fungeren: zaterdag 12 oktober te Etten-Leur: Dr. A. H. v.d. Heuvel, secretaris-ge neraal van de Ned. Herv. Kerk en drs. G. J. van Butselaar. zaterdag 19 oktober te Hoogeveen: prof. dr. A. G. Honig en ds. C. B. Posthumus-Meijes, voorz. Ned* Zen- öingsraad. zaterdag 26 oktober te Den Haag: ds. A. Vos, direkteur zendingscen trum Gereformeerde kerken en ds. A. de Haan, secr. binnenland, Raad voor de Zending der Ned. Herv. Kerk'. Reserveer nu vast één van de genoemde data. Nadere inlichtingen worden in de loop van augustus en september via dit blad gegeven of kunnen worden ingewonnen bij de Ned. Zendings raad, Prins Hendriklaan 37. Amster dam. Telef. 020-717654. In de ruime ontvangsthal is een kleine kunstexpositie ingericht. Wandkleden, een kollekte keramiek en een aantal kleurrijke schilderijen vinden er een plaats temidden van de bloemen. Men kan er alle drie dagen van 10.00 tot 17.00 uur terecht en de toegang is gratis. Het Overijsselse Dedems vaart aan het riviertje de Reest geeft mét een feestweek nog extra attrak- ties voor de bezoekers aan de rozen- dagen. ALMELO VAROSSEIAU do., vr. 2.30 en 20 u., za. 18.45 en 21 u.. Zondag 14.30, 16.45 en 21 u., ma. di.. wo. 14.30 u.: Warenhuis op stel ten" a.l. zaterdagavond 23.15 u. Het sexpa- leis 18 jr. ma. di.. wo. 20 u. De Bloedwraak v.d. Zwaardvechter" 18 jr. PALACE do., vr., za. 14:30. 18.45, 21 u. zo. 16.30, 18.45. 21 u., ma. di. wo. 18.45 en 21 was het woensdagmiddag in gebouw zo. ma. di., wo. 14.30 u. Lucky Luke a.L MARKELO 13.30 UUR

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5