t Zomerse koudvleesschotel Voor een lang weekend.Sa Hand! Blatlramanas, een kolossaal gewas voor bodera verbetering Toch een wereldcup voor Nederland? Bibliotheekuitleningen stegen met ruim 16 pet. Natuurkunde is overal De vierde brief van diaken zr. Koppert Motorsport-liefhebbers naar Francorchamps WAAR GAAN WE HEEN Wedvluchten Voorechtelijke sex wceu> Prov. 'Biblioth. Centrale West-Overijssel NVV-Jongeremkontakt Maak het u gemakkelijk, alle geldzaken aan één adres ook voor KLUISLOKETTEN de bankvoor deze generatie BONDSSPAARBANK TOERISTISCHE informatiegid: TWENTE Examen Landbouwschool MARKT RIJSSEN VIS TOONDE WEINIG ANIMO OF JE WILT OF NIET Cabareteske geestelijke liedjes van BBC-Combo RECEPT LANDBOUW GIDEON Boek over Christelijk Gezinsleven Vrijdag 12 juli 1974 ft Door de leden van de P.D.V. „Snel le Wieken" (Holten-Markelo) werd met 264 duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Budel (N.-Brabant). Uitslag: 1 en 8 Joh. Maatkamp; 2. A. Beltman; 3 en 9 R. Schaap; 4, 5 en 10 G. J. Schuiterd; 6 H. Voort man; 7 G. J. Bekkernens. Vlucht vanaf Noyon (Fr.) met 51 duiven; 1 en 7 G. J. Hassink; 2 Joh. Jansen 3 en 9 A. Beltman; 4 R. Schaap; 5 J. Scholte in 't Hof; 6 G. J. Schuiterd; 8 en 10 G. J. Bek kernens. D<K>r de PBV ,,De Bergvliegers" te Holten werd met 64 duiven deelge nomen aan de wedvlucht (386 km.) vanaf Noyon (Frankrijk). Lossing: 6.20 uur. Eerste duif binnen 11.35.26 uur. I A. ten Dam (2); 2, 3, 6 en 15 J. Aaftink; 4 en 14 H. van Beek; 5 en 16 H. J. ten Velde; 7. 9 en 10 A. ten Dam (2); 8, 12 en 13 Joh. Veldhuis; II Joh. Kruimelaar. Moeten christelijke jongeren met ge slachtsgemeenschap wachten tot zij zijn getrouwd? Dat is de kernvraag van het door de gereformeerde ds. J. Bonda geschreven boekje ,,dat gaat toch alleen ons beiden aan?" Tegen de achtergrond van zijn jaren lange pastorale ervaring plaatst de schrijver de vragen rond het voor echtelijk geslachtsverkeer in bijbels perspectief. Hij vraagt enerzijds begrip voor de veranderde tijden en maatschappelij ke structuren, maar pleit er ander zijds ook voor Christel- normen niet te gauw overboord te gooien. Het boekje is niet bedoeld als een „laat ste woord" over de zaken die er in aan de orde komen. „Inzichten van vandaag zullen in de toekomst wel licht gecorrigeerd moeten worden", schrijft hij. ..Maar dan niet door een latere tijdgeest, maar door een beter inzicht in de weg die God ons wijst in Zijn Woord." Drs. Bond'a studeerde in 1946 af voor dierenarts, maar voltooide daarna aan de Vrije Universiteit zijn theolo gische opleiding, waarmee hij tijdens de tweede wereldoorlog al was begon nen. Hij is predikant in Stiens (Fries land). Van 1956 tot 1965 was hij evan gelisatiepredikant in Dordrecht. Voor die tijd was hij als pastor aan de gereformeerde kerk van Stavoren verbonden. Zijn boekje is uitgegeven bij Gideon-Hoomaar en kost g 3. Zal de Amsterdammer Johan Weisz Nederland toch nog een wereldcup btzorgen? Het antwoord op die vraag wordt op 5 augustus gegeven, als de stryd om de Interflora Wereldcup in Miami (Florida) ontbrandt. De o.m. van de Floriade bekende bloemsierkunstenaar Johan Weisz zal in Amerika ons land vertegenwoordi gen in een sterk veld van een twin tigtal concurrenten uit evenveel lan den, die bij Interflora zijn aangeslo ten. Alleen al uit Europese landen worden elf arrangeurs afgevaardigd. Zij zullen elkaar bekampen om de hoogste eer in de bloemsierkunst. Interflora is de wereldomspannen de organisatie waar 39.000 bloemis- Er is een landelijk onderzoek gaan de naar het leesgedrag van het pu bliek. We zouden willen pleiten voor een onderzoek naar de bijna onvoor stelbare toename van de leeslust en de behoefte aan informatie via het boek door het publiek. Het aantal uitleningen bij de biblio theken van de PBC West-Overijssel bedroeg in het eerste half jaar van 1974 totaal 1.419.919 tegen 1.219.911 in dezelfde periode van 1973, een stijging van ruim 16 procent. Het totaalcijfer van het le half jaar 1974 spreekt temeer aan wanneer men beseft dat in het gehele jaar 1968 in totaal in dezelfde bibliotheken 1.411.901 boeken werden uitgeleend'. Er moest in een half jaar in 1974 evenveel werk worden verzet als in het gehele jaar 1968. Helaas groeide het aantal gediplomeerde bibliothe- karissen naar verhouding niet mee met de groei van het werk. Onderbe- In september begint Teleac met een bijzonder aantrekkelijke televi- siekursus onder de titel „Natuurkunde is overal." In deze serie van 13 uitzendingen kunt u kennismaken met de achtergron den van veel zaken die u in het da gelijks leven tegenkomt, zoals: is bliksem gevaarlijk? Kan de energie- krisis opgelost worden? Is radio-akti- viteit gevaarlijk? Hoe werkt de radar- snelheidskontrole? etc. In deze serie worden eigenlijk en kele .heel belangrijke thema's zoals straling, energie en stralingsgevaar behandeld. Die behandeling geschiedt echter niet met een schoolbord en een krijtje, maar door uitleg op de plaats waar het gebeurt. Het team, dat de kursus samenstelt, is al meer dan een half jaar bezig met het ma ken van filmopnamen op de meest uit eenlopende lokaties: de huiskamer, het Evoluon in Eindhoven, een fabriek voor plastic vuilniszakken, een bier brouwerij een rioolzuiveringsinstal latie, de Bijlmermeer, het bos, een kernreactor, een ruimtevaartcentrum en ga zo maar door. Op al deze lokaties worden proeven gedaan en wordt met de natuurkunde gespeeld door de handige jongen, Jan Vink, de jonge onderzoeker uit de pro gramma's. In de kleurenstudio's van de NOS wor den de filmfragmenten aan elkaar gepraat door Joop van Dalen. Hij is eigenlijk de echte leraar. Hij zet alles op een rijtje en hij demonstreert ter loops ook nog wat zaken. In iedere aflevering zult u een optre den zien van onze robot, Robi, die we voor deze kursus lieten maken. Robi speelt een beetje de rol van de kijker. Hij zal zich roeren als het te snel gaat of als alles nog eens samen gevat moet worden. Robi komt ook terug op het kursusboek en de affi ches, op de folders en de stickers. Zoals altijd bij Teleac het geval is. bestaat de kursus niet alleen uit. tc- levïselessen, maar is er ook een kursusboek. Helaas denken veel kij kers dat ze dat boek niet nodig heb ben, maar dat is een misverstand. In het boek wordt het. verhaal van de televisieles nog eens verteld en we) aan de hand van veel foto's. Bovendien wordt voor een aantal za ken, zoals 't schema van de werking van een kerncentrale of de werking van een rioolzuiveringsinstallatie naar het kursusboek verwezen. Om dat Teleac een niet-kommerciële Instelling is, kan de kursist erg veel worden geboden voor erg weinig geld. In dit geval is de kursusprijs f 16 50 en daarvoor krijgt hij behalve de te- levisielessen en het kursusboek extra dokumentatiemateriaal, bijvoorbeeld over het natuurkundeweekend. Op 16 en 17 november organiseert Teleac in het kader van de kursus „Natuurkun de is overal" een natuurkunde-week- end- Kursisten hebben die dagen gra tis toegang tot het Evoluon en het In stituut voor Nijverheid en Techniek •an ze kunnen diverse andere instel lingen (zoals laboratoria, een kern reactor, ruimtevaartcentra) bezoe ken. Opvallend in de nieuwe kursus is ook dat iecftere les met een spelletje wordt afgesloten. Dat spelletje is dan met een een opgave waarover u kunt na denken tot in de volgende uitzending de oplossing wordt gegeven. Eén van dfe meest opvallende opgaven is zon der twijfel de eerste drie dimensio nale televisieuitzending. In les 1 en 9 wordt een stuk driedimensionale uit zending verzorgd. De diepte in het beeld is alleen te zien op kleurentoe- stellen en u hebt er bovendien 'n spe ciaal brilletje voor nodig (kursisten ontvangen dit in hun studiepakket). In les 10 wordt uitgelegd hoe het werkt. We hebben voor deze kursus ook veel zaken zelf gemaakt, zoals een wagentje dat kan rijden op zonlicht. De meest opvallende zaken stellen we ten toon op het Elektron (een onder deel van de Firato, van 30 augustus t.m. 8 september, RAI). Alles bü elkaar een serie program ma's om zeker kennis mee te ma ken. Voor diegenen, die nog niets of weinig weten van de natuurkunde is het een leerzame en prettige kennis making. Voor diegenen die vroeger al natuurkunde hebben gehad, is het een kennismaking met de nieuwste ontwikkelingen en met zaken, die je niet zo heel gauw te zien krijgt. Drs. Chriet Titulaer. zetting, veel mutaties bij een sterke toename van de vraag van het pu bliek hebben het gevaar in zich dat onvermijdelijk spanningen bij de wer kers in de bibliotheken ontstaan. Gehoopt wordt dat tegen het laatste kwartaal van dit jaar de grootste per- soneelsnood beëindigd zal zijn. De sterkste groei toonde Nieuwleusen met 35 procent, gevolgd door Giet hoorn met 33, Lemelerveld met 32, Dalfsen. Hasselt en Wierden met 31, Holten met 30, Rouveen met 28, Stap horst met 26, Olst m. 24, Hellendoorn en Vriezenveen met 23, Gramsbergen en Raalte met 22, Bathmen met 21, Bergentheim en Heino met 20. Sint Jansklooster met 18, Genemuiden, Haarle, Den Ham en Rijssen met 17, Steenwijk en Wanneperveen met 16, Mariënberg met 15, Hardenberg en Vroomshoop met 14, Dedemsvaart, Diepenveen, De Krim en Lemele met 13, Diepenheim, Kerkbuurt, Lutten- berg en Schalkhaar met 12, Kuinre, Lutten en Zwartsluis met 11. Daarle, Enter en Markelo met 10 procent. Over het le half jaar 1973 bedroeg het aantal uitleningen in Holten 33.973 en over het le half jaar 1974: 44.354. In de week van 11 oktober tot en met 19 oktober zal een landelijke ,.bi- bliotheekweek" worden georgani seerd met het doel op grote schaal de aandacht op het bibliotheekwerk te richten. Het ligt in de bedoeling om in deze week de officiële openingen te ver richten van het nieuwe bibliotheek gebouw in Enter en van de vernieuw de bibliotheekgebouwen in Vriezen veen, in Dedemsvaart en in Balkbrug De onderhandse aaWbesteding voor de houw van een nieuwe bibliotheek in Daarlerveen zal dezer dagen plaats vinden. Verschenen is het tweede nummer (juni-juli) van „De Vuist" het twee maandelijks orgaan van het NVV- Jongerenkontakt. Het bevat uitvoeri ge informatie over de wensen ten op zichte van het wonen der jongeren in Gelderland en Overijssel het z.g. Breman-socialisme in Genemuiden, over „arbeiders-zelfbestuur", zoals men dat ongeveer in Joegoslavië aan treft, waarbij de arbeiders alles zelf regelen, over de minimum lonen per 1 juli (Minister Boersma komt zijn beloften (nog niet) na) en over cur- sussen van het jongerenkontakt. In lichtingen kan men krijgen bij: Schip beekstraat 26, Almelo. Sinds mijn laatste rondzendbrlei zijn er alweer vele weken verstre ken. De laatste week in Nairobi was druk bezet met schrijven en typen van rapporten waarin mijn observa ties van de verschillende projekten die ik bezocht werden samengevat Behalve de nodige voorbereidingen voor mijn reis naar Zambia had ik nog een heel aardige ontmoeting met het gezin van een mijner oudleerlin gen uit mijn Puwani-Nairobi jaren. Betty die haar opleiding als vroed vrouw in 1956 beëindigde is nu moe der van 6 kinderen, de oudste doch ter van 14 jaar is al op de middelba re school, James haar man is super visor van gevangenissen. Na al die jaren ontmoette ik haar toevallig op straat en toen vonden Betty en James 't een gebeurtenis om mij een avond uit te nemen in Nairobi. Zij kwamen mij allen keurig gekleed ophalen met de 4 oudste kinderen. Het. werd een gezellige avond met een diner in het Panafric hotel waar vooral de twee dochtertjes Lucy en Patricia zicht baar van genoten. We hadden elkaar veel te vertellen, vele jaren na haar opleiding was Betty een van mijn beste stafleden. Donderdag 2 mei vertrok ik toen per vliegtuig naar Zambia, 2*/t uur vlie- VOOR MIDDEN EN DOST NEDERLAND ten bij zijn aangesloten. Met zijn al len zorgen zij er voor dat elke secon de van het etmaal iemand ergens op de wereld met een bloemengroet wordt verblijd. In ons land telt Fleur- op-Interflora 1540 leden. Johan Weisz uit Amsterdam is een van hen. Hij is mede in verband met zijn rijke internationale ervaring uitgekozen om dit jaar de inter nationale jury van zeven ontwerpers te laten zien op welk hoog niveau de bloemsierkunst in Nederland staat. Johan Weisz was hoofd-arrangeur op de Floriade in '72 en onder zijn lei ding is daar toen ook de landenten- toonstelling van Interflora ingericht. Hij sleepte reeds in vele landen prij zen in de wacht, werd o.a. met de zil veren medaille in de Orde van Oran je Nassau onderscheiden en bereikte vorige maal in Stuttgart een zeer eer volle tweede plaats in de strijd om de Interflora Wereldcup. Door de VVV's van Enschede en Hengelo is zojuist uitgebracht de „Toeristische Informatiegids Twen te", een 71 bladzijden tellend handig boekwerkje. In het verleden gaven beidé VW's elk afzonderlijk een dergelijke gids uit, die in een grote behoefte bleek te voorzien. Uit kos tenbesparend oogpunt hebben ge noemde organisaties gemeend hun afzonderlijke gidsen té moeten bun delen. De gids bevat uitvoerige in lichtingen over alle Twentse gemeen ten. Wie wat meer van de Twentse plaatsen wil weten doet verstandig zo'n gids aan te vragen. Hoewel Holten niet tot Twente be hoort maar tot Sail and heeft men on ze gemeente toch in de gids opgeno men. Niet zo onlogisch als men be denkt. dat dit gebied één geheel vormt met het Twentse coulissen- landschap en de Holterberg een be langrijke trekpleister is voor ö'e Twentenaren. Er bestond zaterdagvoormiddag een grote belangstelling voor de barbecue-demonstratie die door SPAR-winkelier Koopman werd georganiseerd op het plein voor de winkel. Vele honderden lieten zich tussen 9.30 en 11.30 uur de 'hartige hapjes, extra hartig met een pikant sausje, goed smaken. Aan de Rijks Middelbare Landbouw school te Hengelo slaagden voor het eindexamen: B-richting (2-jarig) mej. H. Krikkink te Holten en G. Volke rink te Okkenbroek. A-richting 3- jarig) G. Bronsvoort, G. Markvoort, G. Nijland, G. Rensen en G. Ribbink, allen te Holten. De door MAC „de Holterberg" ge organiseerde bustocht naar de GP wegraces van België mocht zich, evenals vorig jaar, verheugen in een flinke belangstelling. Met 'n OAD tou ringcar vertrokken zondag j.l. 's mor gens om 4 uur 41 personen, waar on der ook een aantal niet leden, uit Holten en omgeving richting Fran corchamps. Na een zeer voorspoedige reis, arri veerde men om plm. 9 uur aan het circuit, ruimschoots op tijd om een mooi plaatsje op te zoeken. Het cir- gen. In Lusaka waren de afspraken wat misgelopen en was er niemand om my af te halen dus bracht ik de eerste nacht in een hotel door. De volgende dag werd ik daar afgehaald door de secretaresse van de Child Care and Adoption (is Vereniging voor Kinderen en Adoptie) Society die hier mijn programma regelt, Met haar besprak ik toen mijn werk en verblijfschema. Eerst ging ik toen naar Chipata de hoofdstad van de Oost provincie 600 km. van Lusaka. Hier was enkele maanden geleden een Nutrition Re habilitation Centre (Voedingsvoor- lichtingsc.entrum) geopend en was ik uitgenodigd om advies te geven. Ik logeerde hier bij de fam. Tony en Lis Waterston, beide artsen, zij hadden zich veel moeite getroost om dit cen trum te verwezenlijken, Tony als kin derarts wordt dagelijks geconfron teerd met kwashiorkor en andere ge volgen van wan- en ondervoeding. Gedurende mijn verblijf daar bracht ik zoveel mogelijk tijd door op het centrum dat aan de rand van het stadje ligt, om mij er zo goed moge lijk in te kunnen verdiepen waarna wij gezamenlijk de moeilijkheden be spraken. Terwijl ik ook de Underfives (kinde ren jonger dan 5 jaar) klinieken en de kinderafdeling van het ziekenhuis bezocht had ik tevens de gelegenheid om te kunnen constateren dat dit werk, hier door de SNV verpleeg sters met veel moeite en tegenslag in deze provincie in 1969 begonnen, nu uitstekend verloopt. Uit Neder landse persberichten hebben wij ook de kritiek op het SNV hier kunnen volgen, jammer dat alleen de nega tieve zaken naar voren komen. Dat Zambia zonder de inzet van 80 SNV verpleegsters over een Deriode van 7 jaar zeer zeker niet de Moeder en Kindzorg zou hebben gehad, nu in ruim 800 klinieken over het ge hele land worden gehouden, is een feit van internationale bekendheid in de medische wereld. Jammer dus dat daar nu eens niet wa* aandacht aan wordt geschonken Fijn evenwel omdat nu zelf weer eens te zien na de jaren dat wij letterlijk tot aan on ze haren door het stof ploeterden. Stort nu uw vaste bijdrage ten gun ste van dit belangrijke werk op re kening „Holtens fonds voor Interna tionale Hulpverlening" bij de RABO- bank, met vermelding „Vaste bijdra- Aangevoerd; 216. varkens. Prijzen per stuk: 216 biggen van f 70,- tot; f 78,-. Overzicht handel: ï-ustige varkens handel met teruglopende pry zen. De leden van de Holtense Henge laarsvereniging „De Rietvoorn" die in het Overijsselskanaal bij de Hancatebrug deelnamen aan de tweede wedstrijd die meetelt voor 't clubkampioenschap troffen het slecht want de baars, voorn enz. liet het op een uitzondering na afweten. De uitslag: 1 Joh. Avesaath 40 cm. 2 Jan Haan 22cm, 3 Johan F. van Geenhuizen 22 cm. 4 D. Nijenhuis 19 cm. 5 W. Nijenhuis 16'/s cm. De derde en tevens laatste wedstrijd die meetelt voor de titel seizoen '74 zal op- maandag aug. worden ge houden in het Beusebergermeer. ,,Of je wilt of niet" heet de stereo grammofoonplaat van de BBC-com- bo. die uitgeverij Gideon (Hoornaar) op de markt heeft gebracht. Er staan door de Amsterdamse journa list Joh. Th. Bos geschreven en door hemzelf gezongen liedjes op, waarvan Gerard Brussel de muziek compone de. Het zijn geestelijke liederen met een nogal cabaretesk karakter, maar de BBC-combo (Bible Believing Christians) laat ook nog enkele an dere muziekstijlen op le LP horen. De groep bestaat al meer dan 10 jaar en treedt voornamelijk op in kerken en evangelisatiemeet'ings. „Of je wilt of niet" bevat uitsluitend Nederland se teksten. De evangelist Hans Koom- stra, die door zijn werk veel met de BBC-combo in aanraking kwam, schreef ter introductie op de hoes: „Er verschijnen heel wat muziekgroe pen met hun platen op het toneel. Geen enkele is te vergelijken met de BBC-combo. Originaliteit en vinding rijkheid, speelsheid en kinderlijke een voud, satire en humor, komen in een prachtige melange tot uiting." Behalve Gerard Brussel (orgel-pia- rro-gitaar) en Johan Bos (zang en trompet), behoren de veelzijdige mu zikant Ab Klein Haneveld (cléri net- trompet-saxofoon-vibrafoon) en Fer- di Lutke (basgitaar) tot de groep. Stereo 61 80 398. Prijs: f 16,50. cuit van Francorchamps dat prach tig gelegen is in de Ardennen en als „zeer snel" bekend staat, deed ook nu zijn naam alle eer aan. Na zeer spannende races, in alle klassen, was het tenslotte de Engelsman Phil Read die met een MV Augusta een absoluut snelste ronde draaide van gem. 214 km. per uur. Met Henk van Kessel als beste Ne derlander, op een tweede plaats in de 50 cc klasse, een racedag om niet spoedig te vergeten. Dat er ondanks de finale van de we. el'dkampioenschappen voetbal, zo veel animo was voor deze tocht be wijst eens te meer dat de motorsport zich in een sterk stijgende belangstel ling mag verheugen. DEVENTER E.D.B. THEATER, Smedenstraat 10, tel. 13615. weekfilm donderdag 11 juli t.m. woensdag 17 juli Als adelaars vielen zij aan 18 jr. matinee za. en zo. aanv. 14 u. Ha rem Holiday a.l. nachtvoorstelling vr. 12, za. 13 juli aanv. 24 u. Shaft's grote opdracht, 18 jr. Aanvangstijden weekfilm: dagelijks 20 u„ zondags tevens 16 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat 69 tel. 11100. weekfilm donderdag 11 t.m. woens dag 17 juli Serpico 18 jr. matinee dagelijks aanvang 14 u. 101 Dalmatiers, 2e week a.l. nachtvoorstelling vr. 12, za. 13 juli aanvang 24 u. Women in love 18 jr. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u. za. 18.45 en 21.15 u. zo. 16, 18.45 en 21.15 u. LUXOR THEATER, Brink 20, telef. 18662. weekfilm donderdag 11 t.m. woens dag 17 juli vuisten en gestampte pot 14 jr. matinee zondag 7 juli aanv. 14 u. King kong a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u. za. 18.30 en 21 u„ zo. 16, 18.30 en 21 u. OPENBARE LEESZAAL is wegens vakantie gesloten GOETIEK DE ROZIJNENKORF, ASSENSTRAAT 4, telefoon 11848, geopend: ma. t.m. za. 14-18 u. vr. Als het warm wordt smaakt een koudvleesschotel met gemarineerde groenten bijzonder goed. Bovendien is er nog een praktisch voordeel: We kunnen zowel het vlees als de groenten 's morgens of de avond te voren (zet dan wel alles in de koel kast 's nachts) klaarmaken en behoe ven dan niet juist op het warmst van de dag of na het werk in de keu ken boven dampende pannen te staan. Als basis voor deze koudvleesschotel nemen wij rosbief en tong. Hebt u voor een bepaalde gelegen heid gasten dan neemt u ze allebei, anders maar één van de twee. 500 gr. rosbief (4 personen), 2 kalfs- tongen (4 a 6 personen), 100 gr. boter, zout, peper, soepgroenten, laurier, foelie. Voor de saus (8 personen) 2>/s dl. mayonaise, 2V; dl zure room of Bul gaarse yoghurt, 3 theelepels mosterd, 3 eetlepels fijngehakte groene kruiden (peterselie, bieslook, dragen, kervel). Laat het grootste deel van de boter goed heet worden. Laat de rosbief aan alle kanten dicht schroeien, dan zout en peper erop, draai het gas wat la ger, doe de rest van de boter er bij en laat het vlees dan, steeds bedruipend, 10 20 minuten braden (15 minuten rood van binnen. 20 minuten rose van binnen). Om de tong te koken boent u hem goed schoon onder de stromende kraan met 'n lapje met wat zout. De tong opzetten met ruim water met zout, psperkorrels, soepgroenten, lau rier en foelie en ca. Vit u. koken (knijp in de punt om te voelen of de tong gaar is). Onmiddellijk de tong pel len, zodra u die kunt hanteren en al het overbodige wegsnijden. Snijd de tong in plakken wannee-- hij koud is. evenals de rosbief. Schik het vlees op een schotel en gameer het met toeven, peterselie, radijs jes en parten citroen. De saus maakt u door mayonaise en zure room met alle kruiderij goed door elkaar te kloppen. Bij deze scho tel geeft u gemarineerde groente. Kies wat u wilt: bloemkoolroosjes, sperziebonen, asperges, doperwtjes, alles nét gaar gekookt en gemarineerd in olie, azijn, ietsje mosterd, zout en peper, en goed uitgelekt. Tomaten kunt u vullen met doperw tjes of bloemkool. Ook geraente wortel met citroensap is erg lekker. En een glas koele witte wijn of rosé er by en stokbrood. De Streek VVV Overijsselse Heu velrug en Salland organiseert in nau we samenwerking met de Overijssel se Autobus Diensten BV (OAD-Rei- Het is een vaststaand feit dat de kwaliteit van bepaalde kultuurgron- cen meer en meer verslechterd. Aan dit slopende proces dient een krach tig halt toegeroepen te worden. Een belangrijk aspect dat leidt to hïrstel en verbetering van de struc tuur isuitzaai van het zeer by zonder groenbemestingsgewas Bladramenas gewas is van directe praktische was de en kan veel bijdragen tot 'n bete re waterhuishouding in de bouwvoor er. het verkrijgen van een goede teelt laag. Hst stamland van dit gewas is hei zeer droge en hete steppengebied van Centraal Azië en dit. verklaar! meteen de grote weerstand van bladramenas tegen droogte. In Nederland zijn vooral de rassen Siletta en Siletina het meest bekend. Deze selecties hebben een snelle be- gingroei en vlugge grondbedekking. Dde krachtige penvormige wortels dringen zeer diep de bodem in. Ge noemde selecties bieden grote moge lijkheden als groenbemester op land wat laat vrij komt. Ook hier geldt echter dat bij relatief vroege zaai de hoogste produkties gehaald worden. Een goed geslaagd gewas bladrame nas levert per ha. ruim 30 ton 'verse groene massa bovengronds en pro duceert op deze wijze een grote hoe veelheid organische stof. In het na jaar en de winter verteren de wortel en stengeldelen vry snel. zen) een lang weekendarrangement in Salland in de periode 20 juli t.m. 23 september a.s. Vanuit 94 plaatsen in Nederland kan men op zaterdagmorgen vroeg ver trekken. Omstreeks lunchtijd is men dan in een van de 3 hotels die aan dit arran gement meedoen. De rest van de zaterdag is men dan vrij. Men kan gaan wandelen, fietsen of wat dan ook. Zondagsmorgens is er een bustocht door Overijssel. Na de lunch is er een huifkartocht in de omgeving van Raalte. Maandagmorgen is men weer vrij. Na de lunch is er een toeristiscre bustocht naar Arnhem waar het af scheidsdiner zal plaatsvinden. Na afloop hiervan vertrekt men naar huis. U ziet dus, dit weekendarrangement duurt 3 volle dagen en is wellicht o.a. interessant voor diegenen die hun vakantieplannen nog niet hebben ge maakt. Dit gehele arrangement inclusief het halen en brengen van en naar de 94 startpunten, de bustochten, de overnachtingen, alle maaltijden en ook inclusief de geweldige huifkar tocht kost f 112,50 (standplaats Hotel van Duinen te Heino) f 127,50 (stand plaats Hotel de Zwaan te Raalte) of f 140,(standplaats Hotel 't Losse Hoes te Holten). Vraag in ieder geval het informatie blad en boekingsformulier aan bij: Streek VW Overijsselse Heuvelrug en Salland, Marktstraat 19, Raalte, tel. 05720-2343. 19-21 u. zo. gesl. tot 7 aug. Hans van Hoorn, grafiek. GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25- 27 Epse tel. 21815. Geopend; di. t.m. za. 10-18 zo. 14-17 u. tot 15 juli Voorjaarsexpositie: grafiek van Michel v. Overbeeke en Edlef Romeny; nieuwe aanwinsten. GALERIE SIDONIE", Kleine Over- straat 58 tel. 14169. Geopend: di. t.m. za. 14-18 u. vr. 19-21 u, zo. ma. gesl. Olieverfschil derijen van Margreet Hazewinkel. GALERIJ DE TOVERBAL is wegen» verbouwing gesloten. TROG ART, Hofstraat 2, tel. 16733. Geopend: di. t.m. za. 14-17.30 u. vr. 19-21 u. zo., ma. gesl. tot 20 juli schil derijen van Joop Plasmeijer. ALBERT SCHWEITZER (Archief en Bibliotheeek), Penninckshoek Brink 89 tel. 19675. tot 15 juli wegens persoonlijke om standigheden gesloten. Daarna geopend di. 10-12, wo. 19-21 do. 15-17 u. za. 12-16 u. Perma nente expositie over leven en werk van A Schweitzer. ATHENEUMBIBLIOTHEEK, Kloos ter 3, tel. 16512. Geopend: ma. t.m. vr. 10-12 en 13- 17.30 u. za. zo. gesl. expositie 500 jaar botanische boekillustratie MUSEUM DE WAAG. Brink 56 tel. 14556. Geopend: di. t.m. za. 10-12.30 14-17 u. zo. 14-17 u. ma. gesl. Antieke fietsen, keukens, zilver, aardewerk. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink 55 tel. 14556. geopend als de Waag; tentoonstelling van aankleedpoppen uit 1860-1910. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9, geopend als de Waag. DEVENTER REN- en TOERISTEN VERENIGING „DE ZWALUWEN". Inl W Bekking, AmsteJlaan 20, tel. 21247. Elke zaterdag fietstocht, start 3.30 u. vanaf Clubhuis D.K.C. Hel las, sportcomplex Rielerenk; deel name ook voor niet-leden kosteloos mogelijk. REDERIJ SCHEERS w.s. „Eureka" Worp, Deventer tel. 15914. Vijf dagen per week gelegenheid tot het maken van een boottocht op de IJsel. Vraagt vaarschema bij WV of bij Rederij Scheers. VW Deventer. Stationsplein 2 tel. 16200. elke woensdag 14.30 u. Wandeltocht door het gerestaureerde Bergkwartier onder deskundige leiding; kosten f 1,25 per persoon: deelname mini maal 10 personen, maximaal 25 per sonen. iTRinNTTCTfiRKN. Grote Kerkhof De Lebuinustoren is (behalve 's zon dags) van 9-12 en van 14-17 u. voor bezoekers toegankelijk. TEUGDVAKANTIE-AKTIVITEITEN Zie hiervoor Deventer Dasblad, De venter Post of bel VVV (05700) 16200. NATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE te Schalkhaar. Terrein Erve Ha- genvoorde aan de Kon. Wilhelmina- laan. Zondag 14 juli aanvang 13.30 uur. Totale deelname 250 paarden. Weekenddienst tandartsen: 13 en 14 juli L. Bouman, Brinkgreverweg 99 tel. 23363 DOE EEN DAGJE DEVENTER: Vraag lijstje met 19 mogelijkheden bij kantoor VVV. ALMELO VAROSSIEAU: do. vr. ma. di. wo. 14.30 u. Pippi zet de boel op stelten a.l. do. vr. ma. di. wo. 19.30 u. Sound of Music a.l. Zaterdagavond 23.15 u. Massagesalon en jonge meisjes 18 jr. Zondagmiddag 14.30 u. Hercules de Onoverwinnelijke 14 jr. CINEMA PALACE; Alle dagen (ook zondag) 14.30, 18.45 en 21 u. Vrolij ke ontucht in Tirol 18 jr. Het probleem van veel christelijke gezinnen is, dat zij hun goddelijke opdracht hebben genegeerd. Dat is de mening van Larry Christenson. Ce auteur van het bij uitgeverij Gideon verschenen boek „Het Christelijke Gezin". Daarin wordt een op de bijbel gebaseerd patroon aangegeven voor het gezinsleven van christenen. De schrijver is luthers predikant in San Pedro (Californië). Samen met zijn gemeente bestudeerde hij lange tijd de gegevens die in de bijbel over de gezinsstructuur zijn te vinden. Het resultaat van die studie was dat men steeds meer vraagtekens ging plaatsen achter een aantal gewoon ten en gedragsregels, die zo lang zamerhand als normaal worden be schouwd in de huidige cultuur. Volgens Larry Christenson zijn de steeds groter wordende tolerantie en het toenemende relativisme in strijd met het goddelijke principe van or de en gezag. In het boek komen on derwerpen aan de orde als de ver houdingen tussen de gezinsleden, de funktie van de sex in het huwelijk en de plaats die God ouders en kinderen heeft gegeven. Ds. Christenson heeft in zijn boek veel verwerkt van het halverwe ge de vorige eeuw onder dezelfde ti tel verschenen boek van dr. H. W. J. Thiersch. „Ik dacht dat het nuttig kon zijn deze stem uit een vroegere generatie te horen", zegt Christenson in een voorwoord. Het boek kost gebonden f 12,90 dh als paperback f 8,90 (233 pagina's).

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3