Lonen, prijzen en investeringen in het raidden- en kleinbedrijf Eerste prijs voor ZC T wenhaarsveld in Brommen Continental Singers opnieuw naar Nederland met nieuwe Reli-musical WAAR GAAN WE HEEN? Slot brief III van diaken zuster Koppert si Rapport over organen van samenwerking aangeboden aan minister Van Doorn Jan Aaftink liad snelste duif Wedvluchten Handelswetenschap Verongelukte OAD-cliauifeur gecremeerd Return wedstrijd Diepenlieim-Holten Amerikaanse geestelijke muziek BABYLON BIJ PANDA-PING GESLAAGD Maatschappelijke dienstverlening Oriënteringsrit NIEUWE „STAND VAN ZAKEN" GESTAAGD BENOEMD Gevonden - verloren Vrjjdag 5 juli 1974 3 Een middenstander die de omzet van zyn winkel ziet sty gen, moet in deze tyd toch niet direct al te opti mistisch zyn. Omzetstijging bete kent namelijk niet automatisch stij ging van het inkomen. Nederland maakt een moeilijke tyd door. Werkloosheid en stérke voort schrijdende inflatie zyn de twee be langrijkste problemen. Vooral de in flatie is er de oorzaak van dat de omzet kan stjjgen zonder dat het inkomen omhoog gaat. De omzetstij ging is een gevolg van sterke stijging van de prijzen. De werkelijke omzet stijging, d.w.z. de omzetstijging in hoeveelheden is minimaal. Hieruit zijn dan ook geen gunstige ontwikkelingen te verwachten voor het inkomen. Lonen Het midden- en kleinbedrijf kampt bovendien met een snelle stijging van de kosten. In het bijzonder de lonen hebben in het laatste jaar daartoe bij gedragen. Een loonstijging van meer dan 20 pet. in de detailhandel is voor zelfstandige kleine ondernemers te veel. Enkele oorzaken van de te snelle loonstijging zijn wel te noe men. In de eerste plaats moest de de tailhandel de afgelopen jaren in de pas lopen met de geforceerde loon stijgingen die de industrie aan het be drijfsleven opdrong. Bovendien is het minimumloon op een beduidend ho ger peil gebracht. Hetzelfde is ge beurd met de jeugdlonen. Een der de oorzaak is de gelijkschakeling van de beloning voor mannen en vrou wen. Tezamen met de uitbreiding van de partiële leerplicht voor jeug dige werknemers worden de bedrijfs resultaten daardoor in negatieve zin beïnvloed. Veel jeugdige werknemers zijn werkloos geworden als gevolg van de bovenvermelde maatregelen voor jongeren. De regering wil aan dat laatste wat doen. Ondernemers die jonge werknemers in dienst hebben, krij gen een vergoeding voor de kosten die dat met zich brengt. Deze maat regel is één van de successen van de organisaties van werkgevers in het midden- en kleinbedrijf in hun ge sprekken met de regering. De maatregel kan samen met an dere maatregelen, die de rentabili- teitspositie versterken, tweeërlei ge volg hebben. De werkgelegenheid onder jongere werknemers wordt verbeterd en een aantal bedrijven die anders hadden moeten verdwijnen, kunnen wellicht blij\ n bestaan. Als dat gebeurt dan zal dat voor de consument bete kenen dat er bijvoorbeeld meer koop gelegenheid dichtbij blijft. Voorkomen wordt dat de consument door het weg vallen van winkels in zijn naaste omgeving, grotere afstanden zal moe ten afleggen om zijn dagelijkse bood schappen te doen. Prijzen Eerder in dit artikel is gewezen op de sterke kostenstijgingen van 3e laatste tijd. Om de kostenstijgingen Voor de wedvlucht (450 kilometer) vanaf Survilliers (Fr.) Waren door de Holtense P.D.V. „De Bergvlie- gers" 84 duiven ingekorfd. Lossing: 6.00 uur. Eerste duif binnen om 13.28.18 uur. 1, 2, 4 en 10 J. Aaftink; 3, 7 en 12 H. J. ten Velde; 5, 6 en 9 M. Lode- weges; 8, 11, 16 Joh. Veldhuis, 13,21 H. van Beek; 14 A. ten Dam (2); 15 G. J. Egberts, 17, 18, 19 A. ten Dam (1). 20 Jangman-Meester. Door de leden van de P.D.V. „Snel le Wieken" Holten-Markelo werd deelgenomen aan wedvluchten. Mid-fond vlucht Compiegne (410 km.) 1 H. Voortman 2 en 6 Joh. Jansen; 3 en 10 G. J. Schuiterd; 4 en 5 J. Scholte in 't Hof; 7 G. J. Bekker- nens; 8 Joh. Paalman; 9 G. J. Has- sink. Fond-vlucht Chateauroux (700 km.) 3 en 5 G. J. Schuiterd; 2, 4, 6 en 7 G. J. Hassink; 3, 8 en 10 Joh. Jan een; 9 G. J. Bekkemens. De héér M. Willemsen, leraar aan de Scholengemeenschap te Holten slaagde te Amsterdam voor het eerste gedeelte van de Akte Handels wetenschappen m.o. goed te maken, zou iets gedaan kun nen worden aan de prijzen. Vooral in de detailhandel in levensmiddelen is de concurrentie echter zeer hevig. Hierdoor heeft een prijzenbeschikking die ten doel heeft de prijzen laag te houden, geen zin. De hevige con currentiestrijd staat er garant voor dat lage prijzen worden gerealiseerd. Ook de regering heeft dat ingezien. Minister Lubbers heeft de Prijzenbe schikking voor de detailhandel in le vensmiddelen ingetrokken. Concurren tiestrijd kan op verschillende manie ren worden gevoerd. De nu toegepas te strijdwijze is het stunten met be paalde veel gevraagde artikelen in de levensmiddelensector. Daarbij wordt vaak onder de kostprijs ver kocht. Op de lange duur kunnen daar door winkels verdwijnen die in deze artikelen gespecialiseerd zijn en die uiteraard niet onder de kostprijs kunnen werken. Om zulke excessen tegen te gaan, zou de regering kunnen overwegen het prijsbeleid om te bui gen. Daarbij wordt dan speciaal ge dacht aan het vaststellen van mi nimumprijzen. De ondernemer wordt op deze manier een minimum bruto winstmarge gegarandeerd. Dit zou tevens voordelen kunnen bie den voor inkomens van onderne mers en hun investeringen. Een verandering van het prijs beleid in deze richting werpt een groot aantal principiële vragen op. De politiek zal met die vragen niet snel gereed komen. Investeringen Een derde punt zijn de investeringen. Er is geld nodig om het bedrijf in stand te houden en uit te breiden De ondernemer mag bovendien niet in welvaart achteropraken bij ande re bevolkingsgroepen. Om dit te bereiken is het noodzake lijk dat uitgaven die nodig zijn om de ondernemer op zijn huidige wel vaartsniveau te handhaven als kos ten worden beschouwd. Je zou dat kunnen vergelijken met de verwer vingskosten bij de inkomstenbelasting. In het geval van de ondernemer zou het betekenen dat uitgaven voor het instandhouden van de onderneming door de fiscus als de kosten worden beschouwd en dus voor de inkomsten belasting afgetrokken moeten wor den. In bedrijfstermen gezegd gaat het er om deze en andere kostenfactoren ten laste van de verlies- en winstrekening te brengen. Zulke kostenfactoren zijn: a) de kosten van de sociale lasten van de ondernemer. b) öe vermindering van het kapi taal dat de ondernemer in zijn bedrijf heeft gestoken, door de inflatie. Het zou veel uitmaken wanneer het eigen kapitaal niet in waarde achteruit gaat. Het is daarom aan te bevelen de ontwaarding van het eigen vermo gen als bedrijfskosten te erkennen. c) de inkomens van de onderne mer en zijn meewerkende gezinsle den moeten als bedrijfskosten worden behandeld. Verwachting voor 1974 Deze problemen worden niet zo maar op tafel gelegd. De vooruitzich ten voor de rest van het jaar zijn niet gunstig. De detailhandelaar in levensmidde len zal zijn inkomen zien dalen met ca. 14 pet. De ondernemer die han delt in duurzame artikelen mag slechts een inkomstenverbetering verwachten van ca. 5 pet. Voor een ondernemer in de bouw zit er niet meer in dan een inkomensverslechte ring van 7 pet-, terwijl de onderne mer in de metaalambacht een inko mensverslechtering mag verwachten van ca. 12 pet. Daarentegen kunnen de dienstverlenende en overige am bachten hun inkomens praktisch ge lijk zien blijven. Vergeleken met het loon van een werknemer dat in 1974 wellicht nog met een paar procenten omhoog zal gaan, komt het midden- en kleinbe drijf er dit jaar slecht van af. Een reden te meer om van de rege ring maatregelen te verwachten. USSELO Onder grote be langstelling heeft woensdag de crematie plaats gehad van C. Heinstman (47), de OAD-bus- chauffeur die om het leven kwam bij het ongeluk in Joego slavië. Bij dit ongeval met de touringcar lieten zes passagiers het leven. Onder de velen die de crematie bijwoonden waren en- der anderen collega's van de overleden chauffeur, die inwo ner was van Goor. Dominee Bril noemde in een korte toespraak de heer Heinstman iemand met een groot verantwoordelijk heidsgevoel. Jongstleden zaterdag 29 juni ont ving de gymnastiekafdeling van BA- TO de turnsters uit Diepenheim. Op merkelijk was dat vooral de Holten- se meisjes minder goed turnden dan de vorige keer. Waarschijnlijk was het tijdstip waarop de uitwisseling plaats vond daar schuldig aan. Zo aan het eind van het seizoen was de inzet en afwerking niet zoals er ver wacht mocht worden. Dat nam niet weg dat na een span nende en gelijkopgaande strijd was die ten slotte met zeer gering ver schil in het voordeel van Diepenheim eindigde. O.i. is de gymnastiekafdeling van BATO met dergelijke ontmoetingen op de goede weg om haar leden de nodige ervaring en wedstrijdmentali teit op te laten dtoen. ROTTERDAM Voor de zesde keer komen de Continental Singers and Orchestra naar Europa. Van 12 juli tot 3 augustus maken drie groepen een toernee met de nieuwe reli-musi- cal Share". De eerste concerten zijn op 13 juli. Een gezamenlijk slotcon- cert sluit de toernees af op vrydag 2 augustus in De Doelen, Rotterdam. Koor en Orkest bestaan uit totaal 40 studenten, die hun lange zomervakan tie musicerend doorbrengen. Zy ko men uit alle delen van de V.S. en zyn afkomstig uit vele kerken. De zangers en instrumentalisten (allen rond de 20 jaar) zijn d.m.v. honderden audities geselekteerd. De Continental Singers nemen in Afgelopen zondag 30 juni vond de vierde ontmoeting in de recreatieve zwem-zeskamp plaats tussen de ploe gen van Brammen Protheus (Twel- ]o) De Nymph (Gorssel) De IJs- selmeeuwen (Zutphen) en Twenhaars- veld. Looërmark (Bathmen) verscheen dit keer niet aan de start. De wedstrijd had, vooral voor de Holtenaren een zeer spannend ver loop. Ze waren vast van plan dit keer de eerste prijs te gaan winnen, maar dat dit niet zo eenvoudig was. kre gen ze al gauw in de gaten. Bo vendien waren sommige deelnemers zo nerveus, dat ze lang niet met hun beste tijd op de proppen kwamen. Er werden 28 programma-nummers verzwommen. Na 5 nummers stond Tv/enhaarsveïd op de derde plaats achter Brammen en Protheus. Na tien nummers op de tweede plaats achter Brammen. Na t*vintig num mers nog steeds op de tweede pl. Eindelijk na vijfentwintig nummers op de eerste plaats. Beide estafettes werden gewonnen. De meisjes moes ten er hard voor vechten, maar de Jongens waren oppermachtig. Meisjes estafette: Jackie Pronk. Her- ma Bos, Guusta Kamperman, Gerdie Ophof en Linda Kamperman. Jongens estafette: Erik Bekkemens, Theo Eoode, Roland v.d. Mark. Wim Meijer en Albrecht Bulsink. Persoonlijke uitslagen: 25 meter schoolslag: Jolanda Lukkien 27.5 sec. (2e), Jan Ophof 23.- sec. (2e) Annemarie Ophof 25.1 sec. (2e). Mar tin Wilpshaar 26.3 sec. (3e). 25 meter rugslag: Irma Jager 23.8 se.c. (Ie), Remco v. Marurik 25.3 sec. (3e). 25 meter vrije slag: Jackie Pronk f27 sec. (2e), Erik Bekkemens 21.2 (3e), Irma Jager 23.6 (2e). Theo Boo- de 17.3 (le). 50 meter schoolslag: Herma Bos 50.4 (3e), Hans Welting 50.1 (le), Marjan- ka v. Maurik 44.3 (le), Wim Meijer 45.1 (le), Rita Aanstoot 45.8 (3e), Henk Oosterdijk 42.3 (2e). 50 meter rugslag: Anneke Trotsen- burg 51 sec. (3e), Wim Bood'e 48.6 (4 Ima Deyk 45.3 (le), Wim Meijer 40.9 (le), Ria Wissink 45.3 (4e), Al brecht Bulsink 35.9 (le). Ria Wissink zwom hier bij de zestien jarigen. 50 meter vrije slag: Guusta Kamper man 42 sec. (2e), Roland v.d. Mark 40. (le), Gerdien Ophof 38.1 (le). An- dré Oosterdijk 35.1 (2e), Linda Kam perman 33.1 (le), Albrecht Bulsink 32.- (le). Puntentotaal: 1. Twenhaarsveld 165 punten, 2. Brammen 153 punten, 3. De Nymph 122. 4. Protheus 102, 5. IJsselmeeuwen 98. Amerika een vooraanstaande plaats in op het gebied van de hedendaagse geestelijke muziek. Ook in Europa hebben zij de laatste jaren veel be kendheid gekregen. Het repertoire be vat zowel gospels en spirituals als 'arrangementen van geestelijke lie deren. Ift hun muziek verwerken zij o.a. elementen van soul- en popmu ziek. De erganisatie-struktuur lijkt op die van „Holiday on Ice": er reizen tegelijkertijd verscheidene groepen onder dezelfde naam. De Continental- cast, die bij u komt, is één van de zeven groepen, die in Los Angeles zijn samengesteld. De Continental Singers werden in 1963 opgericht door Cam Floria, nog steeds de enthousiaste leider van de organisatie, die op een zo profes sioneel mogelijke wijze populaire muziek dienstbaar wilde maken aan de evangelische kommunikatie met (vooral) jongeren. De concerten van de Continental Singers hebben altijd een sterk evangeliserend karakter ge houden. De organisatie groeide in de loop der jaren uit van één koor en orkest tot zeven van dergelijke ge zelschappen, ïedere groep reist door een deel van de V.S. en door een an der deel van de wereld. De Continental Singers hebben aan talloze t.v.- en radioprogramma's meegewerkt; alsmede aan twee films. Zij hebben voorts 10 l.p.'s op hun naam staan. In Nederland wijd de o.a. de NCRV enekele tv-uitzendin- gen aan deze muzikale „predikers", waareder de volledige recording van „The Apostle" op 2e Pinksterdag. In 1972 hadden de Continental Singers vee' sukses met hun reli-musical ,It's Getting Late' (geschreven n.a.v. het boek van Hal Lindsey „De Pla neet die aarde heette"). Meer dan 32.000 bezoekers in 37 dagen. Afgelo pen jaar hadden de groepen nog meer succes met de reli-musical „The Apostle" (over het leven van de apos tel Paulus), meer dan 52.500 bezoe kers in 65 dagen. Dit jaar wordt een veelvoud verwacht. Ten overvloede zij vermeld, dat nie mand vanwege de verstaanbaarheid thuis hoeft te blijven. Een komplete vertaling van de nieuwe musical „Share" zal op het concert te koop zijn. Continental Singers treden o.a. op 13 juli: Arnhem, hal gemeentehuis en 27 juli, Epe, Gemeentehuis, 20.00 u. Vrijdag 2 augustus groot slotconcert van de drie groepen in De Doelen te Rotterdam (inlicht.: Holterberg 13, tel. J234). Foto-onderschrift: De Continental Singers tijdens een t.v.-opname. RHENEN De trainster van dol fijnen in Ouwehands Dierenpark, de Deense Else Ottese, heeft haar voet verstuikt. Ze heeft nu assistentie gekregen van het Nieuw-Zeelandse meisje Sue Raed (21). De Deense spreekt Deens en Duits, haar assis tente Engels. Ook de dolfijnen „pra ten" met elkaar. Hoe en wat is nog steeds niet bekend. Maar een feit is, dat ze ook de trainsters verstaan, wat voor taal er dan ook wordt ge sproken. Het is daar in het „Dolfire- na" bij Ouwehand een Babylonische toestand, dat is zeker. Sinds kort is de entree van het enorme showge bouw overdekt. Ook is men nu bezig de uitgang zodanig te construeren, dat men na afloop van ,de show „mas saal" kan vertrekken. En er worden me daar wat voorstellingen gegeven. Nu de vakantietijd in aantocht is zijn het er zo'n 35 tot 40 per week. De dol fijnen worden niet moe. Zij bepalen trouwens zelf wel de grens van hun kunnen. Wordt het hen te veel, dan doen ze eenvoudig niets meer. Oók al een héél sterke intelligentietrek van deze wonderlijke zeebewoners, die op de Grebbeberg in Rhenen nog elke dag „volle zalen" trekken. RHENEN Het is wel zeker dat er over de hele wereld nog maar een handjevol grote panda's in leven is en dan voornamelijk nog alleen maar in China. In Ouwehands Dierenpark heeft men de grote niet in de „collec tie". Wél de kleine panda, die het daar overigens bijzonder goed doen. hoewel de beide dieren héél veel zorg nodig hebben. Dat geldt ook en voor al de voeding. Toch wordt men bij de hoofdingang van de dierentuin op de Grebbeberg onmiddellijk met de grote panda geconfronteerd, die zelfs al een jong iri z'n armen ge klemd houdt. Maar dét is geen echte. Het is de collectebus van het Wereld Natuur Fonds, die in de Vorm van die grote panda is geggoten en een gleuf in de kop heeft. Die gleuf in z'n kop is voor de „ping-ping". De man in de kassa is zijn „verzorger". Hij laat de ze panda elke ochtend uit en waakt er ook voor dat hij iedere avond weer ir zijn „nachthok" wordt gebracht. En dat is dan in dit geval de kluis. Zodra deze namaakpanda is volge stort met gaven en giften van be zoekers, wordt de op deze manier verkregen opbrengst overgemaakt aan 't. Wereld Natuur Fonds. U-kunt trou wens ook rechtstreeks geld overma ken naar dat fonds in Zeist en wel op postrekening 44466. Aan de chr. scholengemeenschap „De Sprengenborg" te Apeldoorn zijn voor de „INAS" opleiding geslaagd: Herma Kolkman, Marijke Scholman, Nelleke Kolkman en Jenny Hosmar te Holten. Een dezer dagen is verschenen het „Eindrapport van de Commissie voor Aangelegenheden inzake de Organen van Samenwerking". Het rapport is voorzien van aanbevelingen aangeboden aan minis ter Van Doorn van CRM. De commissie bestaande uit functionaris sen van overheid, samenwerkingsorganen, provinciale en plaatse lijke organen voor overleg en advies en van de Nationale Raad voor Maatschappelijk Welzijn, werd in 1970 door de toenmalige minister van CRM ingesteld. Zij kreeg als taak advies te geven over invulling, ontplooiing, organisatorische vormgeving, subsidia- biliteit enz. Van met name een tweetal functies bij de Organen van Samenwerking aangeduid als F1 en F 2. De eerste twee delen van het rap port handelen over de „eerste func tie", de bedrijfsvoering in de maat schappelijke dienstverlening. De com missie gaat hier uit van een aantal overwegingen die in twee constate ringen kunnen worden samengevat. 1. In de maatschappelijke dienstver lening is zich in een hoog tempo een proces van schaalvergroting aan het voltrekken. 2 Binnen het totale veld van instel lingen bestaat een grote behoefte aan coördinatie en overzichtelijkheid. Uit deze beide constateringen wordt in het rapport de inhoud van de func tie bedrijfsvoering afgeleid. Een func tie derhalve, met aspecten van in tern en extern functioneren waarbij in beide gevallen een zwaar accent ligt op het coördinerend karakter van de taak. Daarnaast is er uiteraard een element van controle in de func tie besloten. Om de zwaarte en daarmee de ho norering van dit werk te bepalen ad viseert de commissie de invoering van een puntenstelsel, gebaseerd op de volgende waarderingsfactoren: 1. de omvang van de instelling of groep van instellingen; 2. het aantal werksoorten daarbinnen; 3 de aard van deze werksoorten. Op pragmatische gronden bepleit de commissie een stapsgewijze invoe ring van de regering waarbij dient te worden uitgegaan van de minimum voorwaarde dat de betreffende in stelling hetzij algmemeen maatschap pelijk werk verricht, hetzij gezinsver zorging en gezinshulp biedt. Met betrekking tot de tweede func tie stelt de commissie o.m. dat het gevoel van onbehagen bij de burger en de gecompliceerdheid van maat schappelijke problemematiek, met name voor de ideële kaders een uit daging vormen om hun leden te inspi reren en te mobiliseren tot een duidelijke stellingname en tot; het bewandelen van nieuwe wegen. Zo doende kan wezenlijke inhoud worden gegeven aan het streven naar welzijn en fundamentele democratisering. Het gaat hier niet om iets geheel nieuws, maar om een functie die wat betreft uitoefening en subsidië ring meer tot uitdrukking kan worden gebracht. Met betrekking tot de uitoefening van deze kernfunctie, bepleit de com missie de nodige vrijheid in organisa tievorm, mits de onderscheiding van functies gewaarborgd is. De commissie geeft in het rapport ook haar bescHouwingen weer over de ontwerp-richtüjnen voor de subsi diëring, die door het ministerie van CRM aan haar zijn voorgelegd. Daar bij gaat zij o.m. in op het voorgestel de onderzoek naar de ontwikkeling van deze functie in de komende twee jaar. In een „geleidebrief" bij het eindrap port heeft de commissie haar advie zen neergelegd. Uit het rapport, dat verkrygbaar is bij de Staatuitgevcri), Chr. Planlijn- straat te Den Haag, blijkt dat de com missie de problemen niet uit de weg is gegaan. Zo komen b.v. aan de orde de On voldoende doelmatigheid van de orga nisatie-structuren in de maatschappe lijke dienstverlening, de relevantie van levensbeschouwelijke groepen bij toenemende deconfessionalisering, de verhouding tot andere werkvormen die zich op het welzijn richten, pro fessionalisering en daarmee gepaard gaande vervreemding van de achter ban e.d. Voor de oriënteringsrit die de MAC „De Holterberg" over een afstand van plm. 35 kilometer rond Holten orga niseerde bestond een vrij geringe be langstelling. De uitslag luidt als volgt: 1. G. Nijenhuis, Colmschate 184 straf- punten, 2. B. J. Berendsen, Vorden 214 strafpunten, 3 A. J. Schuppert, Holten 307 strafpunten, 4. D. J. Schoo- le. Holten 370 strafpunten, 5. W. D. Pinkert, Holten 422 strafpunten, 6. W. A. Goorman, Holten 546 strafpunten. De poedelprijs was met 1441 strafpun ten voor de heer Van Asselt te Holten. De prijzen die bestonden uit gebruiks voorwerpen werden in clubhuis café ,,De Biester" door voorzitter Derk Jan Schooien uitgereikt. Van de bekende folder „Stand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen" is opnieuw een herdruk verschenen. Deze gezamenlijke uitgave van het Ministerie van Sociale Zaken en het Voorlichtingscentrum Sociale Verze kering geeft als vanouds een duide lijk overzicht, alles bijgewerkt per 1 juli 1974, zodat men er voorlopig mee vooruit kan. De folder heeft, behoudens actualise ring, geen wijziging ondergaan. De folder is te bestellen bij het VSV, Rhijnspoorplein 1. Amsterdam. Al leen bij wat grotere aantallen wordt de kostprijs in rekening gebracht. E.D.B. THEATER, Smedenstraat 10 tel. 13615. weekfilm donderdag 4 t.m. woensdag 10 juli De avonturen van rabbi Ja cob, 2e week .a.l. za. 6, zo. 7 juli 14 u. matinee brok kenpiloten a.l. vr. 5 za. 6 juli 23.30 u. nachtvoor stelling Guns of Diablo 18 jr. Aanvangstijdenweekfilmwerkd. 20 u. vr. 21 u. za. 18.30 en 21 u. zo. 16, 18.30 en 21 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat 69 tel. 11100. Weekfilm en matinee donderdag 4 t. m. woensdag 10 juli 101 Dalmatiers a.l. vr. 5, za. 6 juli 24 u. nachtvoorstel ling Women in love 18 jr. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 14 en 20 u. za. 14, 16.45, 21.15 u. zo. 14 16, 18.45 en 21.15 u. LUXOR THEATER, Brink 20 tel. 18662. weekfilm donderdag 4 t ,m. woensdag 10 juli duel der gele giganten 18 jr. zo. 7 juli 14 u. matinee Asterix en cleopatra a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u. za. 18.30 en 21 u. zo. 16, 18.30 en 21 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink 70 tel. 18662. Geopend: di. t.m. vr. 10-17.30 19-21 u. za. 10-17 zo. ma. gesl. tot 3 aug. Reinier v.d. Voorde-etsen. Van 8 juli t.m. 20 juli wegens vakan tie gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4 tel. 11848. Geopend: ma. t.m. za. 14-18 u. vr. 19- 21 u. zo. gesl. 5 juli-7 aug. Hans van Hoorn-grafiek. GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25- 27, Epse tel. 21815. Geopend wo. t.m. za. 13-17 vr. 19-21 u. tot 15 juli Voorjaarsexpositie: gra fiek van Michel van Overbeeke en Edlef Romeny: nieuwe aanwinsten. GALERIE SIDONIE, Kleine Over- straat 58 tel. 14169. Geopend di. t.m. za. 14-18 u. vr. 19-21 u. zo. ma. gesl. Olieverfschilderijen van Margreet Ha- zewinkel. GALERIJ DE TOVERBAL is wegens verbouwing geslotena. TROG ART, Hofstraat 2 tel. 16733. Geopend: di. t.m. za. 14-17.30 u. vr. 19-21 u. zo. ma. gesl. tot 20 juli schil- J.l. donHerdag bracht ik een be zoek met een Franse arts van de Wc- reidgezondheidsraad aan een Voe- dingsverbeterings Centrum in een Kikuyugebied. Hier stonden de ge wassen er veel beter voor, waren al le heuvels en heuveltjes groen met de juist opgekomen bonen en mais, het volksvoedsel hier. Maar ook hier moet worden opgelet dat niet teveel naar de markt en te weinig naar het gezin gaat. Ook hier is advies en begeleiding nodig. Dit zijn maar enkele greepjes uit wat ik in de afgelopen weken zag en deed. Sinds vrijdagavond ben ik nu voor een week gelogeerd' bij oude vrienden hier op een boerderij op do hellingen van Mount. Kenya. Óp Embonifarm vindt de vermoeide reiziger altijd een warm welkom en de verkwikkende rust in dit afgelegen gebied met prachtige vergezichten op de wazige heuvels van het uitgebreide woestiin- gebied achter de machtige berg. die altijd met ziin besneeuwde top het landschap beheerst. Voor de laatste week in Kenya staat nog heel wat op het programma, met een laatste bespreking op Departe ment van Gezondheidszorg, en dan op 2 mei doorreizen naar Zambia. Daar zal ik het in 1972 opgezette Nu trition Rehabilitation Centre (Voe- dingsverbeteringscentrum) nu gaan evalueren en vergelijken met de ver schillende centra die ik reeds be zocht in Ghana en Kenya. Een der belangrijkste aspecten van deze tocht is om te constateren of de opvatting betreffende de verkeerde voeding van het kind beter in een Nutrition Centre dan wel in een kostbaar zie kenhuis kan worden genezen en dat daarbij de moeder geheel betrokken wordt en leert hoe ze met eenvoudig voedsel toch haar kind redelijk kan voeden. Ik hoop dat ik u allen hiermee weer wat op de hoogte heb gebracht van wat ik in de laatste weken deed en beleefde. Mijn beste wensen aan u allen en hartelijke groeten JO KOPPERT De grote zomcractle voor het Hol- tens fonds voor Internationale hulp verlening is dit jaar grotendeels voor het werk van diaken zr. Koppert be stemd. Maak s.v.p. voor 15 juli a.s. uw vaste bijdrage over op giro 875587 van de Rabobank te Holten ten gun ste van het Holtens fonds voor Inter nationale Hulpverlening. derijen van Joop Plasmeijer. ALBERT SCHWEITZER CENTRUM (Archief en bibliotheek) Pennincks- hoek, Brink 89 tel. 19675.. Geopend: wo.. 19-21 u. za. 12-16 u. Permanente expositie over leven en werk van A. Schweitzer. MUSEUM DE WAAG, Brink 56 tel. 14556. Geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14- 17 u. zo. 14-17 u. ma. gesl. Antieke fietsen, keukens, zilver, aardewerk MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink 55 tel. 14556. geopend als de Waag Tentoonstelling van aankleedpoppen uit 1869-1910 MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9 tel. 19739. geopend als de Waag. DEVENTER REN- en TOERISTEN VERENIGING „De Zwaluwen" INI. W. Bekking, Amstellaan 20 tel. 21247. Elke zaterdag fietstoertocht start 8.30 u. vanaf Clubhuis D.K.C. Hellas, sportcomplex Rielerenk; deelname ook voor niet-leden kosteloos moge lijk. CARILLONSERIE DEVENTER, Gro te Kerkhof zaterdag 6 juli 19-20 u. Carillonbespe ling door Jules Jaeger. REDERIJ SCHEERS w.s. „Eure ka" Worp, Deventer tel. 15914. Elke dag behalve maandag en zaterdag gelegenheid tot het maken van een boottocht op de IJsel. Vraagt vaar- schema bij VVV of bij Rederij Scheers. VVV Deventer, Stationsplein 2 tel. 16200. woensdag 10 juli 14.30 u. Wandeltocht door het gerestaureerde Bergkwar- tier ons deskundige leiding. Kos ten f 1,25 per persoon; deelname mi nimaal 10 personen: maximaal 25 personen. LEBUINUSTOREN, Grote Kerkhof. De Lebuinustoren is (behalve 's zon dags) van 9-12 en 14-17 u. voor be zoekers toegankelijk, weekenddienst tandartsen: 6 en 7 ju li Tandheelkundig Centrum, Achter de Muren (Zandpoort) 9 tel. 19133. Vraagt u bij VVV Deventer naar de VVV-molentocht: Een unieke recrea tieve speurtocht naar 19 molens (f 1,50). Ook andere fiets- en autotochten ver krijgbaar bij VVV. ALMELO Varossieau: Do., vr., ma., di., wo., 20.00 uur: „Horizontale pret op het erotische ronde bed 18 jr. Zaterdag 18.45 en 21.00 uur: .Hori zontale pret op het erotische ronde bed. Zaterdagnacht 23.15 uur: Erotische Nachten van Dracula 18 jr. Zondag 16.45. 18.45 en 21.00 uur: „Ho rizontale pret op het erotische ronde bed. Do., vr., ma., di., wo., 14.30 u.: PI- pi zet de boel op stelten a.l. Palace: Alle dagen (ook zondag) 14.30, 18.45 en 21.00 uur: Karate Tijger 18 jr. Aar de Middelbare Textielhandels- school te Enschede slaagde (met lof) voor het diploma „Middelbaar Be roepsonderwijs" Hans Schuppert uit de Diessenplasstraat. De heer L. W. Pak, onderwijzer aan de o.l. Dorpsschool te Holten slaagde te 's Gravenhage voor de ak te Duits L.O. Mej. I. G. van Feggelen te Deven ter onderwijzeres aan de o.l. Dorps school te Holten is in gelijke functie benoemd aan een der openbare scho len voor GLO in Groningen. Gevonden: 3 portemonnaies met in houdt, 1 sleutel, roodbonte pink, blau we zwembroek, leren voetbal, regen jack. Verloren: 2 portemonnaies met in houd, groen dames vest, hond (Hei- delwachtel), kinderblouse plus kinder sokken, schooletui, 2 herenfietsen, 1 damesfiets, regenjack, Siamese poes.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 4