éi Duizenden guldens schade na inbraak bij fa. Bouwhuis en Zn. Drie en vijftig geslaagden in Opheffing centrale kas der gemeente mmm Z.C. „Twenhaarsveld" 2e zeskamp te Bathmen Sportvereniging Holten had een voorspoedig jaar Sm Holtense atletiek-ploeg in aktie Parkeerterrein voor Cen tra-supermarkt Gebr. Dikkers B.V. Tennisclub Holten sloot competitie gunstig af Sportfeest Scholengemeenschap Holten J. A. de Groot, Alphen a.d. Rijn de nieuwe tandarts in Holten Aanbrengen van dek- en slijtlagen op diverse wegen >;k; Jan Aaftink had snelste duif Wedvlucht Postduiven GESLAAGDEN Uitslagen examen scholen gemeenschap Mooie opbrengst voor 't Rode Kruis WIÊÈÊÈÉËiÊ&~ •- Onderhandse opdracht B. V. Krekel Zoon Vrijdag 21 juni 1974 3 HOLTEN „Het afgelopen verenigingsjaar 1973-1974 is voor de Sportvereniging 'Holten' een bewogen jaar geweest. Naast de toename van het ledenbestand van de afdeling voetbal, werd in de loop van het jaar een damesafdeling voetbal opgericht, kwam een schaakafdeling tot stand en trad de trim- en atletiekvereniging 'Ha- trie' tot de vereniging toe. Deze nieuwe afdelingen mogen zich ver heugen in een voorspoedige groei." Dit zei voorzitter Warrink in de donderdagavond in het ontmoetingscentrum 'Twenhaarsveld' ge houden ledenvergadering, waarin het bestuur verantwoording af legde en opening van zaken gaf. Deze groei bracht problemen mee, maar deze konden dank zij de mede werking van zeer veel leden en de vorming van 'talrijke commissies over wonnen worden. Met haar meer dan 480 leden is de SV „Holten" een van de grootste verenigingen in de TVB, aldus de heer Warrink. Voordat de heer Warrink zijn openingswoord uit sprak, werd staande een minuut stil te in acht genomen in verband met het overlijden in september jl. van een van de leiders van de junioren afdeling Allard van Bruggen. Het was een tragische start van het seizoen, zei de voorzitter. Hij bracht dank aan de cantinecom- missie, seniorencommissie, junioren commissie, de toto-verzorgster, de fam. Tuller, de redactie van het club blad, de commissie damesvoetbal, de commissie der schaakafdeling en commissie voor de atletiek-afdeling, welke wel 'bijzonder is gegroeid. Al len hebben zich bijzonder ingespan nen om de verschillende sporten uit stekend te doen verlopen. Hij heette in het bijzonder welkom de ere-leden H. W. ten Velde en W. Beij- ers, die als oudste ere-lid de gouden speld der vereniging werd aangebo den, aangezien hij tijdens het 50-jarig jubileum der vereniging in het zie kenhuis vertoefde. Voorzitter Warrink deelde nog mede, dat het met Holtens doelman van het le elftal Jan Deijk, die in de compe titie een ernstig ongeluk is overkomen langzaam vooruit gaat. Het gaat de goede kant op maar we zullen nog heel veel geduld moeten hebben voor wij hem weer in ons midden hebben. Zijn ongeluk was geen opzet, maar een samenloop van omstandigheden verklaarde de heer Warrink nog, die Deijk gaarne beterschap toewenste. Blijkens het verslag van de secreta ris de heer J. Markvoort, telde de ver eniging ultimo mei 473 leden waar van 240 junioren en pupillen. In het verslag werd o.a. mededeling gedaan, dat Holten I in de 4e klas KNVB in haar afdeling onder trainer Vaneker op de tweede plaats eindig de maar wel met nogal punten min der dan kampioen NEO. Holten 2 pro moveerde naar de le klasse van de TVB en ook de andere elftallen zo wel senioren als junioren-pupillen be haalden behoorlijke resultaten. Van de twee dames elftallen bezet het erste een 2e plaats op de rang lijst en het 2e elftal de voorlaatste plaats.. De schaakclub telt 30 leden en de at letiek- en trimafdeling 25. Tijdens de winterpauze werd de strijd om de Tarzan-cup georgani seerd voor het 4e t.m. het 10e elftal, waaruit het 4e als overwinnaar te voorschijn kwa men de Frits Paule- cup werd dit jaar gewonnen door Gerrit Jan Scheperman. Wegens- het tussentijds aftreden van penningmeester J. W. Klein Velder- man werd het financieel jaarverslag uitgebracht door de heer F. ter Hoe ven, die voor de organisatorische af deling een belangrijk nadelig saldo moest melden. Hem werd dank ge bracht voor het zeer tijdrovende werk Aan de Huishoudschool der O.L.M. „De Noordenbarg" te Holten slaag den van de 53 kandidaten 51 voor het diploma. Het T diploma werd behaald door: C. Bekkernens. A. Bergsma, W. Kap- pert, J. Klein Horsman, W. Klein Horsman, L. Kooiman, D. Nijenhuis, J. Nijkamp, A. Prins, A. Stegeman, F. Vukkink, T. Bleijenberg, T. Brink man, L. Grotenhuis, G. Grotenhuis, T. Grobben, B. Hoekman, G. Lam- mers, J. de Maag, A. Muller, G. Nijkamp, A. Paalman en D. Vasters, allen te Holten, R. Dondertman te La ren (G),, G. Woertman. A. Winter man, J. Elkink, J. Pasop, J. Udink, B. Vedders, J. Krabbenbosch, M. Veenhuijzen allen te Markelo T., Jonker en H. van Ark te Okken- broek, J. Lensink te Raalte, R. Reu- vekamp, J. Westerik en F. Zwiers te Bathmen. Voor het P-diploma aanv. T slaag den: A. Schoneveld, G. Holmer en W. Rietman te Bathmen, G. Brink man en R. Vincent te Holten en H. Elkink te Markelo en H. Wibbelink te Raalte. Het diploma P werd behaald door: J. Broekhuis en J. Schouwenberg te Bathmen, Tr. Dollekamp en J. Letink te Markelo en L. Podt en B. Veneklaas Slots te Holten. Op zaterdag 15 juni vonden te Apel doorn atletiekwedstrijden plaats, die georganiseerd werden door de ver enigingen A.V. '34 té Apeldoorn en Da ventria te Deventer. Dit was de tweede wedstrijd in een reeks van vier, die door deze clubs werden ge organiseerd. Het gaat bij dsze wed strijden om 6 onderdelen van de at letiek, waarbij men aan bep. eisen moet voldoen om in aanmerking te komen voor een gouden, zilveren of bronzen medaille. In Apeldoorn wer den 3 onderdelen afgewerkt, in De venter een maand geleden de andere drie. In augustus en september kan men zijn prestatie dan proberen te verbeteren. Het is beslist niet eenvou dig om op één onderdeel „goud" te behalen, laat staan op alle zes. Daar om krijgt men een gouden medaille voor deze wedstrijdenreeks als je vijf maal „goud" heb.t gehaald. Een onderdeel valt dan dus af. Enkele „gouden" resultaten van af gelopen zaterdag: Dinie ter Harm- 8el: hoogspringen 0.95 m. 1000 m hard lopen 4.01.5 min. Mieke Soer: 3000 m. hardlopen in 4.14.9 min. Herman Veenstra: 1000 m. hardlopen in 3.57.2 min.; Gerd Masselnink: 1000 m. hard lopen in 3.59.2 min. kogelstoten 5.54 m.; André Broekmaat: 1000 m. hard lopen in 4.17.1 min. De totaal-uitslag: Pupillen meisjes B: Dini ter Harmsel: hoogspringen 0.95 m. kogelstoten: 4.63 m. 1000 m. hard lopen: 4.01.5 min. Pupillen meisjes A: Mieke Soer hoog- ^ringen 0,95 m. kogelstoten 4.00 m. dat hij had verricht, evenals secre taris Markvoort voor zijn afdeling. Tot lid van de kascommissie werd in de plaats van Sietse Markvoort geko zen Wim Reijlink. De periodiek aftredende bestuursle den J. Warrink, A. J. C. Brands en T. Deijk werden bij enkele kandi daatstelling gekozen. In de plaats van de heer Wim Klein Velderman werd gekozen Sietse Markvoort. Behoudens enkele mutaties werden alle aftre dende commissieleden herkozen. De voorzitter bracht hulde aan de da mes-vrijwilligsters, die iedere week weer de cantine schoonmaken. Zij kunnen nog wel enkele hulpen gebrui ken. De begroting 1974-75 werd vastgesteld met een tekort van f 11.000,In ver band hiermede kwam het bestuur met een voorstel tot contributie verhoging waarover lang en breed werd gedis cussieerd. Het werd iin enigszins ge wijzigde vorm aangenomen, zodajt de veranderingen zijn: senioren (actief) van f 40,naar f 55.per jaar, ju nioren van f 18.naar f 20.per jaar en pupillen van f 12.naar f 15.per jaar. De passieve senioren houden hun con tributie op f 40.per jaar. Voor de voetballende dames, die zich beklaag den geen trainingsavond te hebben, werd een oplossing gevonden. Zij mo gen elke woensdagavond trainen van af 20 uur. In de rondvraag werden nog tal van problemen, die de leden op het hart lag besproken. Er zijn sedert 1956 het Jaar van instelling van een Centrale Kas by de gemeente aanmerkelijke wijzi gingen opgetreden in de wftze waar op bedragen worden ontvangen en uitgegeven. De ontvangsten en beta- houding tot het totaal aantal der ver houding tot het toaal aantal der ver richtingen, tot een minimum geredu ceerd. In verband met de2»ï ontwik keling menen B. en W.. aldus hun voorstel aan de Raad, dat het geen onoverkomelijke moeilijkheden zal opleveren, indien thans tot ophef fing van dc centrale kas kassier 4e heer M. Aanstoot wordt overge gaan. De heer Aanstoot zal belast worden met de werkzaamheden be treffende de belastingheffing op de afdeling financiën. De opheffing van de centrale kas houdt in, dat voor de thans nog via deze kas lopende verrichtingen een andere oplossing moet worden ge vonden. Dit is mogelijk door met één plaatselijke bank overeen te komen om die uitgaven, die thans nog via de centrale kas lopen, over te nemen. Ook voor de ontvangsten kan een der gelijke regeling worden getroffen, al zal het mogelijk zijn, dat deze bedra gen via andere banken binnenkomen. Een drietal plaatselijke banken is door B. en W., aangezocht een reke ning-courantovereenkomst met de ge meente aan te gaan. De aanbiedingen van de A.B.N. en de N.M.B. ontlopen elkaar weinig, al is het uitgangspunt met betrekking tot de credit-rente verschillend. De Ra bobank, waarmee reeds sedert 1967 bestaat blijft, volgens B. en W. ach ter. Zij menen, voor de uiteindelijke keu ze andere, minder zwaar wegende, motieven mede 'in overweging te moe ten nemen. Deze zijn: de A.B.N. heeft een groter aantal rekeninghouders o.a. uit hoofde van de woninghuurstortin- gen, daarom is destijds reeds beslo ten hier een rekening te openen, en het aantal rekeninghouders, d'at machtiging heeft verleend tot automa tische overschrijving van de gas- en electra-rekening is bij de A.B.N. gro ter (149) (N.M.B. 17). De A.B.N. ligt gunstiger ten opzichte van het ge meentehuis. Volledigheidshalve merken B. en W. nog op, dat de vergoeding in reke ning-courant voor creditbedragen bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten momenteel 5'/: pet. bedraagt. Dit per centage is uiteindelijk nog gunstiger dan het percentage dat voortvloqff uit de aanbiedingen die door de ABN en de NMB zijn gedaan. 100 m. hardlopen 4.14.9 min. Meisjes jun. D: Ria Broekmaat: ver- sprnigen: 3.15 m. balwerpen 18.00 m. 600 meter hardlopen; 2.16.7 min. Jongens pup. B: (achtereenvolgens: hoogspringen, kogelstoten en 1000 m. hardopen). Hendri Markvoort: 0.90 m. 5.08, 5.11.0 min.; Freddy Sluiter: 0.85 m. 2.76 0.85 m. 3.20 m. 4.44.9 min.; André Broekmaat: 0.90 m. 4.06 m. 4.17.1 min; Gerd Masselink 085 m. 5.54 m. 3.59.2 min; Herman Veenstra 0.90 m. 4.77 m. 3.57.2 min. Jongens pupillen A: (hoogspringen, kogelstoten, 1000 m. hardlopen) An dré Dollekamp: 0.80 m. 4.84 m. 4.10.4 min.; Eric Lammsrs 0.90 m. 4.97 m. 4.02.8 min.; Eddy Willemink 0.95 m. 5.48 m. 4.03.0 min.; Dinant. i Schippers 1.05 m. 6.68 m. 3.47.2 min; Jongens jun. D: (verspringen, discus werpen, 1000 meter) Eric Schip pers 3.92 m. 13.25 m. 3.31.2 min.; Jan Masselink 4.01 m. 17.55 m. 3.38.8 mi nuten; Danny Beijer 3.00 m. 13.45 m. 4.03.0 min.; Johan Bos 2.85 m. 13.76 m. 4.04.0 min.; Gerrit Paalman: 2.75 m. 11.85 m. 4.51.0 min; Nico Arfman: 4.03 m. 12.75 m. 3.26.9 min. Voor enkele jongens was dit hun eer ste wedstrijd. Ze hebben het goed ge daan! Trainingstij den zijn veran derd; maandag en vrijdagavond van 6 tot 7 uur: 8, 9 en 10 jaar en van 7 tot 8 uur: 11 jaar en ouder. Meld' je aan op de eerstvolgende training bij gymzaal van de Scholengemeen schap of bij de trainer, de heer F. Kramer in de Schoutenstraat, Van de 127 duiven die voor de wed vlucht van bijna 600 kilometer in Or leans werden gelost kwam als eerste binnen een duif van de heer J. Aaf tink. Tijd van lossing: 6.00 uur, eer ste duif geklokt: 16.07.56 uur. I, 3, 4, 5, 8, 14, 16, 17, 21 en 32 J. Aaf tink 2, 22 29 en 31 A. ter Dam (1) 6 7 en 13 M. Lodeweges 9 eri 27 J. Kruimelaar, 10, 30 A. Ten Dam (2), II, 25 Jongman-Meester, 12 H. van Beek, 15, 26 H. J. ten Velde, 18 W. Aaftink, 19,20 G. J. Egberts, 23, 24 en 28 G. Steunenberg. Kampioen le tour: 1 Joh. Veldhuis 942 pnt. 2 A. ten Dam 879 pnt., 3 J. Aaftink 867 pnt. Kampioenvogel: H70-1142425 van Joh. Veldhuis. De heer J. A. Groot, Cederstraat 249 te Alphen a.d. Rijn is voornemens zich als tandarts in deze gemeente te vestigen. In verband hiermede heeft de heer Groot verzocht van de gemeente Hol ten te mogen aankopen het perceel bouwterrein, kavel 4, gelegen aan de Aaltinksweg in het bestemmingsplan „de Haar", deel uitmakende van het perceel, kadastraal bekend gemeen te Holten, sectie F, nummer 3808 ter grootte van ongeveer 1065 m2. De heer Groot is voornemens op dit bouwterrein een vrijstaande bunga low met praktijkruimte te bouwen. Krachtens besluit dd. 19 december 1972, nummer 2, goedgekeurd door gedeputeerde staten dezer provincie bij besluit van 8 mei 1973 afdeling I, Er zullen verschillende verordeningen bij de nieuwe toestand moeten worden aangepast. De kassiersverordening moet worden ingetrokken. B. en W. stellen ten slotte de raad o.m. voor met de A.B.N. een rekening- courantovereenkomst aan te gaan en de lopende rekening-courant-overeen- komst met Rabo-bank op te heffen, een en ander met ingang van 1 juli 1974. Voor het aanbrengen van slijtlagen op de Langstraat, Gagelweg, Braam- weg, Pasmansweg Weversweg en een gedeelte van de Doorlopende Dijk en het aanbrengen van een d'ek-laag op een gedeelte van de Doorlopende Dijk, heeft de gemeenteraad 4 juni jl. 'n crediet beschikbaar gesteld van f 52.454..— De B.V. Aannemings- en Wegen bouwbedrijf voorheen J. Krekel en Zoon te Holten heeft op verzoek van B. en W. een prijsopgave ver strekt voor het aanbrengen van onge veer 16.105 m2 slijtlagen en 4400 m2 deklagen op voormelde wegen. Haar De laatste competitieslag de in haalwedstrijd van het herenteam tegen de Goorse tennisclub is met 4-1 door Holten -gewonnen. In de drie „dubbels" hadden de Holtenaren tel kens slechts twee sets nodig om te winnen. De enige verloren enkelpar tij moest door zware hagel- en on- ivHeersbuiek» afgebroken worden in de derde set. Na hervattig werd de ze set door Goor gewonnen, die daar mee het enige tegenpunt in de wacht sleepten. Door de sportieve tegenstanders werd deze wedstrijd in een zeer prettige De Rijkspolitie te Holten is met ingang van dinsdag 25 juni gevestigd in het moderne nieuwe De duiven (103 st) van de pd. „Snel le Wieken" Holten-Markelo werden voor een vlucht van 590 kilometer ge lost in Orlaens. 1 en 9 G. J. Hassink, Markeio; 2 6 en 7 Joh. Jansen, Markelo; 3 A. Belt man, Markelo; 4 A. van Doornspeek, Markelo; 5 en 10 G. J. Bekkernens, Holten; 8 Joh. Paalman. Holten. Aan het „Noetselecollege" te Nij- veröal slaagden voor het einddiplo ma HAVO Henk Nijkamp, Bosch- kampsstraat en Gerrit Stam, Bessink- passtraat, terwijl Pieter van Doom, Rietmolenstraat aan de leraren op leiding voor het Techn. Beroeps On derwijs (TBO) te Deventer slaagde voor het Pedagogisch diploma. nummer 945531, is voor het onderha vige bouwterrein een kavelprijs vast gesteld van f 33.000.exclusief de verschuldigde omzetbelasting. De commissie gemeentewerken heeft ten aanzien van deze verkoop gunstig geadviseerd. B. en W. stellen de raad derhalve voor aan de heer J. A. Groot, Ceder- straat 249, te Alphen a.d. Rijn het ge vraagde bouwterrein te verkopen en te besluiten overeenkomstig het ont- werp-raadsbesluit, dat op de gebruike lijke wijze bij de stukken ter inzage ligt. Een andere gegadigde voor een bouwterrein in het villaterrein Look is de heer J. G. Sanderink, Vecht- straat 7 te Nijverdal, die reeds kreeg toegewezen karei 61, maar die gaar ne kavel 46, zou willen kopen, die toe gewezen was aan de heer O. G. Zoet te Maarsbergen. Deze heeft verklaard, niet tot aankoop te zullen overgaan, waarom B. en W. het perceel wel aan de heer Sanderink willen toewijzen. De commissie gemeentewerken heeft hier tegen geen bezwaar, zodat de heer Sanderink alsnog kavel 46 kan kopen. Een ander raadsbesluit van 1 april 1974 moet worden gewijzigd, omdat 'blijkens mededeling van Ged. Staten een bouwterrein ten onrechte op grond van artikel 171 der gemeen tewet aan de Vereniging tot Stichting en Instandhouding ener School met de Bijbel is toegewezen, voor de nieu we basisschool welke zal verrijzen op de hoek van de Hoffesstraat en de Lageweg in het Kolcomplex. Dat had moeten geschieden op grond van ar tikel 80, 4e lid, van de Lager-onder- wijswet 1920. Het beseft hier dus een formele wijziging van het raadsbe sluit. Of ze de zaken in Zwolle ook goed nakijken. inschrijving ad f 49.500.exclusief 16 procent BTW, ligt beneden het be drag, waarvan de directeur gemeen tewerken by het opstellen van de be groting is uitgegaan. Aangezien in onze gemeente de B.V. Krekel de enige is, die deze werk zaamheden kan uitvoeren en ook reeds in het verleden soortgelijk werk tot tevredenheid heeft uitge voerd, stellen B. en W. de raad voor deze werkzaamheden onderhands aan de B.V. Krekel op te dragen in het belang van de gemeente. De commis sie gemeentewerken heeft geen be zwaar tegen onderhandse opdracht aan de voornoemde vennootschap. sfeer gespeeld en vormde daardoor een waardig slot van het seizoen. In het kader van het 75-jarig be staan van de KNLTB organiseert deze bond toernooien in de distric ten. De tennisclub Holten heeft hier voor ingeschreven met drie teams. Het zaterdagherenteam gaat op za terdag 22 juni naar Vroomshoop, het zaterdag recreatieteam neemt op 22 juni deel aan een toernooi in Olden- zaal en het zondagsteam gaat op 23 juni op bezoek in Dalfsen. Alle toerooien beginnen om kwart voor negen. bureau aan de Reïlingsweg nr 2. De officiële opening zal t.z t. plaats hebben. Het telefoonnum- By juwelier H. J. Bouwhuis en Zoon aan de Oranjestraat is in de nacht van vrydag op zaterdag voor f 6000 aan etalageruiten vernield en voor enige duizenden guldens aan Voor het einddiploma MAVO-3 slaagden: J W Berendsen, M J v d Duin en M A M Lüth, Markelo, A van Berkel, Haarle, K Blink en A G Podt te Nijverdal, H Dijkhuis, Rijssen en ALT Hodes, Wierden, G A van Coe- verden, J W Klein Teeselink, A J Konijnenberg, G J H Willems en J A van Doom, A Meijerman en J H Wil lems te Holten. Een kandidaat had zich teruggetrok ken, 9 werden afgewezen en 4 mogen herexamen doen. DIPLOMA MAVO 4 H Bloemendal, E Veen, W Velt- kamp, A van Benthem en J Zand- voort, Rijssen; G Welmer, H Boom, H Elkink, H J Tuller, W Boede, R Daggert, D Hofman, I Hendriksen, G J ten Brummelaar, F Bor en E M J Pikkemaat te Markelo; H Sepers, G Bessem, A Koldeweij, J Kuschel te Bathmen; F Brink, J H Vos, te Nijverdal; J Bieleman, H Brouwers, G ten Kampe, H Knapen, R Oosterhof, H H Rensen, J Schup- pert, M J Lindeboom, B Arfman, R Bruggeman, D Dangremond, M van Dijk, M Heck, R Meerman, A W G Meijer, T Moleman, A M E Pasman, T Heijman, I Grootewal, M Dondert man, M Leonhart, R Lubbersen, A Meesterberends, J ten Velde, H v d Voet en J J Vukkink te Holten. Afgewezen werden 19 kandidaten, 10 krijgen een herexamen en 1 had zich teru ggetrokken „Door uitbreiding van de Centra-su permarkt met een snack-bistro, an nex cafetaria verwacht Gebroeders Dikkers B.V. Dorpsstraat 20, alhier moeilijkheden met betrekking tot het parkeren van voertuigen van de be zoekers. Aangezien voornoemde besloten vennootschap zelf geen uitbreidings mogelijkheden van het parkeerterrein meer heeft, heeft zy ons verzocht het terrein, gelegen achter de woning Binnenstraat 1 (voormalige bewoon ster mevrouw M. G. de Brake-Jan- sen), welk perceel eigendom is van de gemeente Holten te mogen aanko pen of eventueel te mogen huren," al dus B. en W. in een voorstel aan de raad. Het bedoelde terrein maakt deel uit van de geprojecteerde winkelbebou wing volgens het ontwerp-komplan.. in verband waarmee wij het niet wenselijk achten bedoeld terrein voor de aanleg van een parkeerplaats te verkopen. Wij hebben er echter geen bezwaar tegen bedoeld terrein voor korte duur te verhuren, met de mo- gelijkehid tot verlenging van de huur B. en W. hebben Gebr. Dikkers B.V. daarom voorgesteld bedoeld terrein, ter grootte van ongeveer 475 m2 te verhuren voor de duur van 1 jaar, met de mogelijkheid van verlenging van de huur telkens met een termijn van drie maanden, onder de voor- mer is ongewijzigd (1352) ge bleven. sieraden gestolen. Met stenen gooiden de inbrekers de één centimeter dikke ruit in. Door het lawaai werden dc mensen in de buurt wakker. Men heeft gezien dat het twee personen Het sportfeest van de scholengemeen schap Holten is inderdaad een feest geworden. Zoals bij vele feesten liep ook hier het gebeuren hier en daar, af en toe, uit de hand. Dankzij de voortreffelijke organisatie, de medewerking van 50 jury-leden, 't goede humeur, het goede weer en on danks de overweldigende deelname van maar liefst 600 meisjes en jon gens (de examen-kandidaten moesten helaas verstek laten gaan) verliep al les toch naar wens. 's Morgens om half negen werd be gonnen aan het onderdeel zwemmen, waarna vervolgens vier atletieknum- mers werden afgewerkt. Bij het zwemmen, in het prachtige, verwarmde openluchtbad „Twen haarsveld" was vooral het „half-uur- non-stop-zwemmen", in groepen van ongeveer honderd meisjes en jongens, een groots en dol spektakel. Van de regel, dat de meisjes ge woon mochten zwemmen, terwijl de jongens moesten watertrappen kwam waarden, dat het aanbrengen van de verharding met alle daarbij komende werkzaamheden, zoals grondwerk, af braak schuurtje enz., voor rekening van de huurster zal komen. Boven dien mag het terrein niet vanaf de Binnenstraat toegankelijk zijn voor motorvoertuigen, zodat de in verband daarmede te plaatsen verkeersbor den eveneens op kosten van de huur ster moeten worden aangebracht. Wel achten zij het gewenst een uitrit te maken op de Binnenstraat. Na be ëindiging van de huurtermijn is het de huurster toegestaan de afkomende materialen te behouden. Het college is van oordeel, dat, mede gezien de zelfwerkzaamheden door de huurster, een huurprijs van f 1.000, per jaar redelijk is, waarbij in ge val van verlenging van de huurter mijn de huurprijs telkens opnieuw zal worden overeengekomen. Gebr. Dikkers B.V. is bereid bedoeld terrein onder voormelde voorwaarden van de gemeente te huren. De commissie gemeentewerken kan zich met vorenstaande eveneens ver enigen. Indien te zijner tijd tot af braak van de woning Binnenstraat 1 zou worden overgegaan zou het vrij komende gedeelte van dit terrein als dan voorshands tot openbaar parkeer terrein kunnen dienen. B. en W. stellen de raad dan ook voor het terreingedeelte gelegen achter de woning Binnenstraat 1 ter grootte van ongeveer 475 m2 te verhuren aan Ge broeders Dikkers B.V. alhier, over eenkomstig het Vorenstaande en te besluiten conform het ontwerp- raadsbesluit dat op de gebruikelijke wijze bij de stukken ter inzage ligt. In de derde ZES-kamp wedstrijd eindigde „Twenhaarsveld" wederom op de tweede plaats. Na de persoon lijke nummers stonden de Holtense zwemmers één punt voor op concur rent „Z.C. Brammen". Doordat bei de estafettes werdarn gewonnen, dacht men dan ook de eerste plaats te hebben behaald. Maar, door dat een foute wissel in de jongens estafette was geconsteerd. werden zij gediskalificeerd. Iets wat nooit kan voorkomen bij „recreatief" zwem men. Een andere maatregel was ze ker op zijn plaats geweest, want deze estaftte werd niet met een handslag gewonnen, maar met een baanleng- te. Maar, -30 juni vindt de volgende wedstrijd plaats te Brummen en de Holtenaren zullen dan vast en ze ker weer wat „vuurwerk" laten zien. Trainer T. Eyling is al met de „.voor bereidingen" begonnen als gold het de wereldkampioenschappen. Persoonlijke uitslagen van de wed- waren. Ook de heer Bouwhuis zelf. die boven zijn zaak woont, werd wak ker en zag één man weglopen. Toch zag het tweetal nog kans om sieraden weg te grissen uit de etalage. De ste nen, waarmee de twee grote etalage ruiten vernield waren, beschadigde ook kristal, dat in de vitrine uitge stald stond. De juiste schade is nog niet bekend, maar zal zeker enige duizenden guldens bedragen. De firma Bouwhuis spijkerde de etalages dicht met grote platen hard board met daarop enkele aan minis ter van Agt 'gewijde' dichtregels. natuurlijk geen „spat" terecht. Gespat werd er overigens meer dan voldoende. Een van de badmeesters merkte nog op: „Het absoluut te dol, het gras is leeg en het bad is vol". Ondanks het feit dat deelnemen veel belangrijker is dan winnen, vermel den we toch de nieuw gevestigde re cords. Schoolslag: meisjes; Joke Schippers 44.0; jongens: Aat Aanstoot 34.1 Rugcrawl: meisjes: Mieke Aytink 40.1; jongens: Aat Aanstoot 35.3. Borstcrawl: meisjes: Mieke Aytink 3; jongens: Aat Aanstoot 28.45. Na de maaltijd in de gezellige kan tine van het ontmoetingscentrum gastvrijheid van de s.v. Holten werd genoten, begon om 12.30 uur het mid dagprogramma. Aan het verzoek: „Fietsen in 't rek en niet bij 't hek" weró voor honderd procent voldaan. Vreemd was de ont dekking dat vele meisjes en jongens de symbolen op de kleedkamers niet begrepen Aan de sexuele opvoeding mankeert hier en daar dus toch nog wel iets. Laten we ons echter tot de atletiek beperken. Er werd verwoed gestreden om de snelste tijd en de grootste afstand bij de sprint, het verspringen, het ko gelstoten en het balgooien. Tot slot nam iedereen deel aan de prestatieloop van 6, 8 of 10 minuten, afhankelijk van de leeftijd. Het administratieve centrum werkte uiterst nauwkeurig, ondanks de hoog spanning, en was voortdurend tot op de seconde bij de tijd. De volgende nieuwe records wer den gevestigd. Sprint 60 m. Meisjes: Linda Kamper man 8.5 sec.; jongens; Bennie Sme- yers, 8,8 sec. balgooien: meisjes: Gerda Blanke- ma 25.35 m.; jongens: André Wel mer 34,00 m. verspringen: meisjes: Janny Schip pers 4.20 m. kogelstoten 33 kg. meisjes: Ina ter Harmsel 9.44 m.; jongens: Johan Hu- zen 12.08 m. Bovendien ontvingen zestien meisjes en jongens het hoogste diploma van de K.N.A.U.: Anita Doomebos, Jan ny Jansen-Maneschijn, Gerda Blan- kena, Jan Lammertink, Francis Leu- sink, Gerard Markvoort. Wim Meyer, Bennie Smeyers. Jan-Bert Wissink, André Welmer Rob Boekhoudt, Jo han Dommerholt, Jan Haverslag. Jo han Huzen. André Schuchard en Hans van Geenhuizen. Om ongeveer vier uur eindigde deze achturige sporthappening. We zijn ervan overtuigd dat de orga nisatoren spoedig de vele slapeloze nachten zullen vergeten, nu ze met voldoening kunnen terugzien op een voortreffelijk geslaagd sportfeest. De dezer dagen gehouden geldinza meling voor het Ned. Rode Kruis heeft niet minder dan f 3819,80 opge bracht. Een opbrengst waarvoor ge vers en collectanten door de plaatse lijke afdeling hartelijk worden be dankt. strijden te Bathmen zijn niet bekend gemaakt. Een bijzondere prestatie leverden Ir- na Deyk, Gerrie Loman, Roland v.d. Mark en Wim Meijer door bij een veel oudere leeftijdsgroep toch bij c'e eersten te eindigen. Ook Hans Welting ging deze avond tot het uiterste van zijn kunnen, doordat hij door het niet op tijd aanwezig zijn van de volgende deelnejner twee keer achter elkaar de 50 meter schoolslag moest zwemmen De meisjes estafette bestond uit: Jackie Pronk - Ariane Wichems - Guusta Kamperman - Ria Wissink en Gerrie Loman. De jongens estafette: Jan Ophof - Michiel Louwerenburg - Andries Lich tenberg - Wim Meijer en Albrecht Bulsink. Puntentotaal: 1. „Brummen" 142 punten. 2. Twenhaarsveld 147 (ge- disk. 137 pnt), 3. Protheus 116, 4. Nymph 114. 5. IJsselmeeuwen 109, 6. Looërmark 65. ■pf mKÊKÊ

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3