Zeven medailles voor 9 atleten Sociaal- en cultureel werk voorziet in behoefte Tennisclub naar promoveert klasse „Holten" de derde Enorme belangstelling bij de heropening „Centra-supermarkt Mevr. D. v.d. Plu in won de Snorrewind-trophee De Europ ese situatie in de landbouw Meer dan 700 mensen per week Werkgroep „Wereldwinkel" wil zich presenteren Diakenzr. J. P. Koppert reist door Afrika om adviezen te geven tot verbetering voeding Veelheid van activiteiten genoemd in jaarverslag WEDVLUCHT Jan Aaftink had snelste duif Maak het u gemakkelijk, alle geldzaken aan éen adres voor BUITENLANDS GELD de bankvoor deze generatie BONDSSPAARBANK Vrijdag 14 juni 1974 3 Onder zeer grote belangstel ling van familie en genodigden vond woensdagavond j.l. op fees telijke wijze de heropening plaats van de „Centra" super markt van de Gebr. Dikkers BV Dorpstraat 20. De openingshan deling, het ontsluiten van de toe- gangsdeur, werd verricht door Holtens burgemeester mr. W. H. Enklaar, die de sleutel werd aangeboden door de jongste tel gen van de flam. Dikkers, t.'w. de dochtertjes Annet en Saskia. door wie mevr. Enklaar-van An- del in de bloemetjes werd gezet. Door de verbouwing van deze su permarkt is aan hei bedrijfspand een aanzienlijke uitbreiding gegeven. Met een nuttig vloeroppervlak van ruim 600 m2 is in dit hypermoder ne bedrijf thans een uitgebreid krui deniers- brood en banket-, almede een volledig groente- en fruitassorti- ment ondergebracht, terwijl daarin tevens een slagerij, welke zowel qua assortiment als de daarin aangebrach te airconditioning haar weerga in de wijde omgeving niet vindt, een goed en verantwoord onderdak vin den. Het geheel wordt verder gecomple teerd door 'n aparte indoor-kiosik voor rookartikelen (waar tevens de lege emballage kan worden ingeleverd) en een uitgebreide non foodafdeling De aanwezigheid van niet minder dan vijf kassa's staan garant voor een snelle verwerking van de cliëntele, zelfs hij topdrukte. Aan de Dorps straatzijde is een Uitermate gezellige "Snack-bistro ingericht met daarnaast ten gezellig, door speelde koepeltjes overdekt, buitenterras. Deze snack bistro is opgesplitst in een afhaalge- dcclte en ccn gedeelte voor gebruik ter plaatse, werkend met het.zgn. pla te-service systeem. Onder de bedrijfsruimte zit een kel der waarin mogelijk t.z.t. een kegel baan zal worden aangelegd. Dankzij een zeer goede samenwerking tussen architekten, aannemers en personeel kon de gehele verbouwing binnen 70 dagen worden gerealiseerd. Het ont werp werd verzorgd door architekten- buro Potkamp en Beeftink te Holten terwijl aan de bouw meewerkten de aannemers B. J. Vukkink en Zn (tim merwerk) fa. Jansen en Klein Vel- derman (metselwerk) fa. J. Lammers (loodgieterswerk) Klein Velder'man B.V. (elektra), fa Gervedink Nijhuis (Schilderwerk) „Universal B.V." (staalconstructie) en fa. Wevers (grondwerk). De interieurverzorging van de snack- bistro werd geheel verzorgd door het Ontwerp- en Installatiebureau ..Cen traal" te Woerden. Derde maal Na de opening herinnerde mr. W. H. Enklaar aan het feit dat deze her openingshandeling de derde was, welke hij tijdens zijn ruim 25-jarige ambtsperiode te Holten voor de fa. Dikkers heeft verricht. „Ik heb u nu zo'n 30 jaar meegemaakt en wanneer ik terug denk aan de eer ste jaren dan wordt ik wat nostal gisch als ik terugdenk aan die tijd, toen de artikelen nog over de toon bank werden aangereikt. De opening van deze supermarkt acht ik een verschraling van het leven, maar het kan helaas niet anders en we hebben ons daarbij aan te passen. Bij deze bouw heeft u dezelfde vaart genomen als in het zakendoen zelf. We hebben vanuit het gemeen tehuis (we zijn tenslotte buren) de bouw met argusogen aanschouwd en waren verbaasd over, de snelle wijze waarop het geheel werd verwezen lijkt.. Met het aanbrengen van de speelse koepeltjes aan de voorzijde is het aanzien van de Dorpsstraat in gunstige zin verbeterd. We zijn daar blij mee. U heeft bewezen dat u vooruitziende en vooruitstrevende zakenlieden bent geweest. Door goede samenwer king kon u nog voor het toeristensei zoen openen. Gaarne feliciteer ik u daarmee en wens u (de hoed even opzettend als voorzitter van de WV) een goode toekomst. Ook in het per soonlijk vlak bewaar ik goede en pret tige herinneringen aan de fam. Dik kers. Graag wens ik u namens het ge meentebestuur goede zaken, zo be sloot mr. Enklaar. Namens de personeelsvereniging bood'de heer Bosch de direktie twee foto's van de oprichters van het be drijf aan nadat hij er zijn vreugde over had uitgesproken, dat het bedryf steeds weer uit z'n jasje groeide. Vervolgens sprak de heer van de Maat (Voorzitter Holtense Handels vereniging) de fam. Dikkers toe met de woorden: ,,Met uw nieuwe zaak sluit u aan op de vele bedrijfsvernieu- wingen in Holten en we zijn van me ning dat de consument met deze gang van zaken zeer tevreden kan zjjn. We beschikken in Holten thans over een zeer goed winkelbestand. Daar om zo besloot de heer v.d. Maat fe liciteer ik u namens de Holtense Han delsvereniging graag met dit nieuwe bedrijf". Geschenken Namens de aannemer en de archi tecten sprak de heer Vukkink een woord van dank en hij wees op de goede samenwerking die er was tus sen allen die bij het realiseren van de plannen betrokken waren. - Hij bood namens de aannemers en de architecten aan de heer H. Dikkers en mevr. Dikkers-Slomp een nieuwe fiets. De heer Baltus bood namens het per- Door Annet en Saskia werden bloemen aangeboden aan me vrouw C. P. K. Enklaar-van An- del. Op de foto van links naar rechts:; mevrouw Dikkers- Slomp, de heer H. Dikkers en burgemeester en mevrouw Enk laar. soneel van de aannemers aan de heer Dikkers een prachtige bureaustoel aan. Dankwoord De heer Dikkers sprak hiernaeen •woord van dank tot allen die aan de bouw meewerkten en hij prees het ei gen personeel voor hun inzet om al les op tijd gereed te hebben. Hij dank te', verder voor de grote belangstel ling, de vele bloemstukken en ca deaus en zei bijzonder dankbaar en blij te zijn met de twee foto's van de oprichters, het geschenk van de per soneelsvereniging. Kring gesloten Thans ruim 125 jaar geleden werd de fa. Dikkers opgericht met de ves tiging van een herberg ,,De Post koets". Met het openen van een snack-bistro is de kring voor wat dat betreft -weer vrij aardig gesloten. Gelukkig blijft de herinnering aan de in diezelfde tijd opgerichte maalderij (voor enige jaren opgegaan in de ,,Mengunie") nog bewaard door de summiere handhaving van het be drijfsgebouw (hoogste gedeelte, al zullen historici het ongetwijfeld be treuren dat de moderne tijd het niet toeliet dat daarvan meer kon worden bewaard. Op zaterdag 8 juni werden bij mane ge „Snorrewind" onderlinge wedstrij den georganiseerd om de „Snorre wind" trophee. De uitslag van de ver schillende rubrieken luidt als volgt: Dressuur B: 1 mevr. Van Heerén, Jim Brouwn, 2 Lij a van Es, Fla mingo: 3 en 4 Jan Willems, Castello en Ineke Ott, Chandi. Dressuur L: IA. Riemslag, Fla mingo; 2 mevr. D. v.d. Pluim, Lady O'Hsra: 3 Vera Steunenberg, Calime- ro: 4 Paula Keun, Tosca. Dressuur jeugd: 1 Peter van. Hee- ren, King (met 7 jr. jongste deelne- Tachtig duiven van de PDV „Snel le Wieken" (Holten-Mai-kelo) werden voor een wedvlucht over 274 kilome ter gelost in St. Gherlain. 1, 8 Joh. Jansen, Markelo; 2 Joh. Paalman, Holten; 3 R. Schaap, Mar kelo; 4 en 7 H. Voortman, Markelo; 5 en 9 G. -J, Bekkernerts, Holten: 6 G. J. Hassink, Markelo; 10 J. Schol- te in 't Hof, Markelo. Honderd acht en twintig duiven van de Holtense Postduivenhouders ver eniging ,,De Bergvliegers" werden zaterdagmorgen 8 juni om 5.50 uur voor een vlucht van plm. 408 kilome ter gelost in Compiegne (Fr.). Eerste duif binnen om 10.48.03 uur. 1. 18 en 26 J. Aaftink; 2, 3, 8. 9, 11, 27 en 28 A. ten Dam (2)4, 19 W. Aaf tink; 5 G. Steunenberg; 6, 13, 23 en 32 Joh. Veldhuis; 7 en 25 A. ten Dam (1); 10, 22 en 24 M. Lodeweges; 14, 15, 16. en 17 J. Kruimelaar; 20 G. J. Egberts; 21, 30 en 31 Jongman-Mees ter; 29 H. J. ten Velde. De plaatsvervangendvoorzitter van het Landbouwschap, de heer M. D. den Hollander, heeft in de openba re bestuursvergadering van woens dag 5 juni ,j4. Q.m. gezegd: „Er is nog een punt waarop ik even wil ingaan. Het betreft de inveerb0- perkende maatregelen van Italië, volgens ac laatste berichten :s de dreigende ontbinding van de Europe se Gemeenschap afgewend. De Itali aanse invoermaatregelen zijn gericht cp een nerstel van de monetaire situatie. Gelukkig zijn de invoerbeper kingen, die voor onze land- en tuin bouw vérstrekkende gevolgen hadden, verzacht. In de eerste reactie van onze regering hebben wij begrip geproefd voor de Italiaanse stappen. Men kan op deze reactie kritiek hebben, want. de red- dingsaktie van Italië is immers veel te laat op gang gekomen. Men heeft in EG-kringen niets of nauwelijks iets gedaan op het monetaire vlak om Italië uit de moeilijkheden te helpen. Naar mijn mening wreekt zich hier het euvel, dat de gemeenschappelij ke landbouwpolitiek koploper is, maar evenzeer alle klappen moet opvangen zodra er op andere beleids terreinen moeilijkheden ontstaan. De schade voor onze agrarische ex port en in het bijzonder voor vee en vlees is tot heden aanzien lijk geweest. In Luxemburg heeft men inmiddels alles gedaan om de Italiaanse maat regelen om te buigen in regels met een gemeenschappelijk karakter. Als we de berichtgevingen nagaan is dit voor 'n groot gedeelte gelukt. Wij hopen dat er geen nationale afweer- maatregelen in de afzonderlijke EG- lenden genomen zullen worden". mer): 2 Rikus Bronsvoort. Ramona. B-springen: 1 mevr. Van Heeren, .Jiip Brouwn; 2 Tonnie Rondhuis, Castello; 3 E. van Beek, Calimero; 4 J. Willems, Castello. L-springen: 1 mevr. D. van de Pluim, Lady O'Hara; 2 John Selhorst, Dandy S en Vera Steunenberg, Cali mero; 3 Ronnie Bronsvoort. Aprice; 4 Jan Bronsvoort, Aprice; 5 Joke Breükirik, Sandra; 6 Paula Keun, Toscë, Jeugd-springen: 1 Rikus Brons voort, Ramona. VOOR MIDDEN EN DOST NEDERLAND Maandagavond j.l. besloot de werk groep „wereldwinkel", tijdens 'n ten huize van de fam. Daleboudt, Looi- kolkstraat II gehouden werkverga dering, om zich op korte termijn in het openbaar te gaan presenteren. De ze presentatie naar buiten uit voor het eerst plaats hebben tijdens de op vrijdag, 21 juni a.s. door de Holtense muziekvereniging „HMV" georganiseerde dorpsavond, welke ge houden zal worden op de Kalfster- mansweide, door op het feestterrein een stand in te richten met het meest uiteenlopend informatiemateriaal be treffende de „Derde wereld", milieu defensie, etc. Daarnaast zal op zo kort mogelijke termijn een infor matiecentrum worden ingericht op 'n zo centraal mogelijk gelegen punt. In afwachting echter van het vinden van een definitieve vestigingsplaats, waarnaar naarstig wordt gezocht, zal eind augustus, tijdelijk worden onder gebracht bij Ria Wiggers, Houtweg 33, tel. 2987, waar ook alle inlichtin gen kunnen worden verkregen over de aktiviteiten van de werkgroep. De werkgroep „Wereldwinkel" wordt gevormd door mensen die op hun bescheiden en vreedzame wij ze iets trachten te doen aan de mi serabele omstandigheden waarin de mensen in de ontwikkelingslanden hun uitzichtloze dagen moeten slijten in honger, mensonterende armoede en alles wat maar aan bizarre narighe den te bedenken valt. Eén van de re denen dat deze landen onvoldoende snel op een menswaardig peil kun nen komen is gelegen in het feit dat. de rijke landen weliswaar gelden ter beschikking stellen voor ontwikke lingshulp, maar deze hulp meteen weer teniet doen door de veel te hoge invoerrechten welke worden geheven op de produktenuit de derde wereld. De werkgroep „Wereldwinkel" is be zorgd over de manier waarop onze wereld bezig is de natuur in korte tijc' volkomen uit te putten en onherstel baar te vervuilen, .zodat de vraag in het geding is of in 't jaar 2000 de we reld, nog wel leefbaar zal zijn, wan neer we in dit tempo doorgaan. De werkgroep „Wereldwinkel" kiest vervolgens partij voor de rechten van de onderdrukte mens in landen met 'n totalitair.regime, zoals in Grieken land, Spanje en Portugal, etc. In Zuid Afrika houdt een zekere heer Vorster een apartheidspolitiek in stand, die tot gevolg heeft dat de Ban toebevolking, voor hongerlonen, de blanken in feite tot slaaf dienen. Zomgar. een paar enorme problemen waarmee de wereld anno 1974 wor stelt en die een mens die ze op merkt en er iets aan wil doen een hopeloos gevoel geven vanwege de complexe aard. Maar toch zijn er mensen, die iets ondernemen. Mensen die niet geloven in de revo lutie. of .grote protestttetogingen. maar mensen die werken aan de basis voor het mobiliseren van de openba re mening. Deze mensen hebben hun krachten gebundeld in de werkgroep „Wereldwinkel". Zij hebben zich tot taak gesteld om voorlichting over al deze problematiek te geven en op te roepen tot een bewust leef- en koop gedrag, want alléén daardoor al kan enorm veel heilzaam werk worden verricht. Hoe meer mensen bereid zijn hier aan mee te werken des te meer kan worden gedaan. Bel daarom tel. nr. 2987 en kies voor „Eén wereld of géén wereld". Zoals velen reeds weten is dat het project waar de grote zomeractie I voor het „Holtens Fonds voor Inter- nationale Hulpverlening", die dit jaar tussen 12 en 26 augustus gehouden I zal worden, grotendeels voor be stemd is. In komend najaar hoopt zr. Kop pert ons verslag uit te komen bren gen over haar werk, maar nu schrijft zij ons reeds in haar 3e rondzend brief o.a.; „Ik ben nu bijna 6 weken in Kenya. Het zijn drukke en vermoeiende we ken geweest. Vee] gereisd en veel gezien en ondervonden. Leven op ver schillende hoogten van 3000-8600 voet boven de zeespiegel is op zichzelf al een physieke inspanning. Reizen per bus, vliegtuig, auto of landrover. De wegen echter zijn wel verbeterd, wat ook het reizen minder vermoeiend maakt. Eerst bezocht ik de posten van de Gereformeerde Zendingsbond in Eldoret en Turkana. Ik ontmoette er oude en nieuwe vrienden verdiep te mij met hen in de problemen van gezondheid en pastorale zorg. Vier da gen was ik bij zr. Staal, die een klei ne post bezet in het woestijngebied, westelijk van het grote Rudoifmeer. Ze leeft daar- heel eenvoudig, dichtbij de l=ng reeds uitgedroogde rivier, te midden van een zeer primitief noma disch volk, de Turknna's. In korte tiid heeft ze er een kliniek opgericht met de hulp van 2 verplegers (Ke- nyanen), houdt daar ook een prena tale kliniek en heeft alle kinderen on- der de 5 jaar geregistreerd, evenals de 88 schoolkinderen. De school is ook gesticht door de Geref. Zendingsbond'. lijks een kind te adopteren. Inlichtingen worden u gaarne ver strekt door de secretarie van de S.H.A.T.: mevrouw J. C. Kok-Iken, Cronenburghsrlaan 1, Loenen aan de Vecht, tel. 02943-3466. Op zaterdag 8 juni vonden te Ede atletiekwedstrijden plaats, waaraan door 9 Holtense atleten werd deelge nomen. De weersomstandigheden wa ren allesbehalve ideaal: regen en tegenwind op de sprintnummers. Toch waren de resultaten uitstekend voor de atleten van de s.v. „Holten". De resultaten waren als volgt: Meisjes pupillen B, driekamp: Di- ni ter Harmsel: 2e prijs. 40 meter hardlopen: 7,5 sec., hoogsprongen: 90 cm, balwerpen; 19.00 m. Jongens pupillen B, driekamp: Gert Masselink: le prijs, 40 m hard lopen 7 sec., hoogspringen 80 cm, balwerpen 29.96 m. Meisjes junioren D: Ria Broekmaat (3 prijzen!) 60 meter hardlopen: 10.4 sec. (3e pr.), verspringen 3.25 m (3e prijs), balwerpen: 18.68 m (le prijs). Pupillen jongens A, driekamp: Di- nant Schippers, 4e prijs: kogelstoten: 6.40 m, 1000 m hardlopen; 3.50.1 min., hoogspringen 1.05 cm. Eddy Wille- mink: 7e prijs: kogelstoten: 5.40 m, 1000 m hardlopen: tijd onbekend, hoogspringen: 1.00 m. Jongens junioren D: Eric Schippers: 80 m hardlopen: 12.3 sec. (4e prijs), verspringen: 3.88 m (3e prijs). Jan Masslink; 80 m hardlopen: 12.2 sec. (3e prijs), verspringen: 3.70 m. Dan ny Beijer: balwerpen: 27.20 m (5e prijs), 80 m hardlopen: 14.0 sec. Aan het einde van deze verregende middag deed de trainer van deze succesvolle jeugdleden mee aan de 10 km. Hoewel de heer Kramer sinds kort weer zelf traint en hij lange tijd niet aan wedstrijden deelnam, bereik te hij een uitstekende 5e plaats in een tijd van 37.08.9 min. Aanstaande za terdag gaat de gehele jeugdafdeling naar Apeldoorn om daar deel te ne men aan wedstrijden in Deventer. Laten we hopen dat de slechte trai ningsmogelijkheden. een hobbelig Met enige trots maakte Öe Stich ting voor Sociaal en Cultureel werk voor Holten de gang van zaken in de afgelopen periode bekend. Een ware explosie van aktiviteiten deed zich voor en de beide gebouwen van de Stichting z(jn overbezet geweest. Op 1 mei 1973 begon de toendertyd aan gestelde beroepskracht aan een ge degen onderzoek naar wensen en be hoeften, het gevolg van dit onderzoek was een werkplan voor de eerste aan zet van het werk en in het daarop vol gende seizoen een uitbouw van akti viteiten. Er bleek echter een zo grote behoefte aan het werk van de Stichting dat het werkplan zo goed als volledig werd" aangewend om aan de behoeften te kunnen voldoen. Dat bracht natuur lijk de nodige moeilijkheden met zich mee; overbezetting van gebouwen en een zeer druk programma voor de enige beroepskracht. Nu, aan het eind van de eerste periode maakt de Stich ting balans op en er zijn twee voorna me conclusies te trekken; allereerst een uitbreiding van de staf met een beroepskracht en een onderzoek naai de mogelijkheid van eeen ander on- dergekomen. Vooral dit laatste blijkt een noodzakelijkheid wil het werk zich verder kunnen ontplooien en wil het eigenlijke doel: Mensen met el kaar in contact brengen d.m.v. acti viteiten, niet verloren gaan. Vooral t.a.v. peutergroepen, bejaar denactiviteiten, foto-hobbyclub en bal letgroepen levert ,de huidige accom modatie de nodige problemen op ter wijl uitbreiding van aktiviteiten voor volwassenen en tieners vrijwel onmo gelijk zijn. De organisatie binnen de Stichting is als volgt samengesteld: algemeen be stuur (incl. staf, adviseurs en dage lijks bestuur) voeren het beleid en zijn verantwoordelijk voor gang van zaken, de groep vrijwilligers, part timers, werkgroepen en commissies (in totaal ruim 80 personen) zorgen voor de afwerking van de specifieke onderdelen van het werk t.w. peuter- groepen, kleuters, kinderen, jongeren, volwassenen en bejaarden. Voor de peuters is cr vijf ochtenden en twee middagen de peuterspeelzaal in het Kolnös aan de Hoffesstraat en voor de kleuters is er een klas in Dij- kerhoek. Beide activiteiten staan on der leiding v. duskundige part-timers welke worden bijgestaan door een groot aantal vrijwilligers, stagiaires en ouders. Voor de kinderen zijn er handenarbeidclubs (6 t.m. 12 jaar), vier balletgroepen, de jaarlijkse kin dervakantieweek, de stripotheek en verder bijzondere kinderactiviteiten als filmvoorstellingen, puzzelwandel tochten enz. Jongeren vinden onderdak in jeugd- sociëteit „De Schure" waar naast de vaste filmvoorstellingen diverse ac tiviteiten zijn ontwikkeld, daarnaast nemen vrij veel jongeren deel als vrijwilliger bij het kinderclubwerk of in de diverse commissie en werk groepen. Voor de volwassenen zijn er in het af gelopen seizoen een veelheid van ac tiviteiten geweest; we noemen b.v. de verschillende handenarbeidgroepen (weven, tekenen, pottenbakken, foto club e.d.) en de aangesloten buurt vereniging. of de culturele werkgroep, de allerhande groep en de diverse commissies en werkgroepen. Voor de bejaarden tenslotte was er de socië teit in het Paalhuus. Om het geheel te completeren, werden in het keurig verzorgde jaarverslag nog enkele ge tallen genoemd betreffende de deel nemers aantallen, in december 1973 (momenteel liggen deze cijfers aan merkelijk hoger) waren bij 't peuter- werk bijna 100 personen betrokken, bij het kinderclubwerk 187, bij de jon geren 266 en bij de volwassenen en bejaardengroep 136 man. Per week konden dus zo'n 6 a 700 personen de activiteiten van de Stich ting bezoeken, hoewel bij deze tel ling geen rekening is gehouden met de activiteiten als: filmmiddag, puz- zeltochten, ouderavonden, kinder va kantieweek, palmpasen-optocht, bij komsten en vergaderingen enz. In de slotopmerkingen van het jaar verslag wordt nog eens gememoreerd hoe onstuimig het werk zich heeft, ontwikkeld. De Stichting heeft steeds meer vaste grond onder de voeten gekregen en men voorziet nog een fikse uitbreiding van het activiteiten pakket. Om nu al het werk naar behoren te kunnen uitvoeren en om aan de ver schillende behoeften te kunnen vol doen is de noodzaak van een ander onderkomen beslist geen overbodig idee geworden, integendeel, men is de mening toegedaan dat Holten rijp is voor een gemeenschapscen trum met één centrale ontmoetings ruimte. waar ieder vrij kan binnen wandelen, en waar omheen zich tal van activtieiten voor jong en oud kunnen afspelen. Inmiddels is bekend geworden dat de Stichting en commissie in het leven heeft geroepen die de mogelijkheden van een eventuele nieuwbouw gaat onderzoeken in samenwerking Tnet di verse instanties waaronder de ge meente Holten. In de tussentijd zal vermoedelijk wor den gezocht naar een noodoplossing om vooral het bejaardenwerk en de fotoclub een behoorlijk onderkomen te kunnen bieden. Al met al een zeer gunstige ontwik keling dus voor het belangrijke werk dat de goed georganiseerde Stichting voor Sociaal en Cultureel werk voor Holten op haar schoudres heeft ge nomen. sportveldje bij de Scholengemeen schap omdat Meermanskamp voor de zomersporters vanaf 1 juni „verbo den terrein" is, de resultaten van de ze en nog komende strijden niet na- lig zullen beïnvloeden. Nieuwe leden van harte welkom tijdens de trai ning maandag- en vrijdagavond 6 uur! Er wordt nu een kliniek met 16 bed den gebouwd, wat wel nodig is, want de zieken, die behandeling nodig heb ben, verblijven in en om haar huis, wat verre van ideaal te noemen is. In de enkele dagen dat ik er was ont brak het niet aan de nodige opwinden de gebeurtenissen. Zo brak na maan den van droogte plotseling de regen los met een hevige onweersbui tegen het vallen van de avond, om 7 uur. Heerlijk die regen, maar wie be schrijft onze verbazing en de vreug de van de bevolking toen w(j plotse ling om 8.30 uur de rivier hoorden stromen. Het was pikdonker, maar ieder kwam te voorschijn uit hutjes en schuilplaatsen om het. wonder te aanschouwen. Volgens de ouderen was dit in geen jaren gebeurd. De volgende avond, juist toen wij ons om 10 uur klaar maakten voor de nacht, kwam er een boodschap met een drin gend verzoek om hulp. F,en man was door een slang gebeten. Haastig pak te zuster Staal het benodigde mate riaal bijeen en eingen wij met de man die een Somali bv-ek te zijn. mee. Ge lukkig konden wij weer door de al lang opgedroogde rivierbedding rij den. was bei dan ook enigszins met voorzichtigheid De man was er slecht aan toe. Zo'n slangenbeet kan binnen enkele uren, soms eerder, do delijk zijn. Met wat moeite kon zuster Staal hem hefr slangenserum intraveneus toedie nen en kon.stateerden wij dat hii na een half uur regelmatiger ging adem halen, Tegen 12 uur keerden wij door een zeer duistere nacht huiswaarts. Toen vielen al weer de eerste regen droppels. Dit ging over in een zeer zware regenval, die de hele nacht duurde, met h"t gevolg dat nu de ri vier tot dichtbij het huis kwam. Toen het, dag werd. bleek dat de groente tuin erg beschadigd was. dat zware bomen in de sterke stroom waren meegesleurd en dat de voorman van de bouwwerken ternauwernood aan verdrinking was ontsnant. Het water stond ai aan ziin bed toen hii wakker werd En toch was ook deze overstro ming weer snoedig in hef uitgedroog de land oneenomen. Wel echter za gen wh' na 2 dagen, toen ik weer met het kleine vliegtuigie naar de bewoon de wereld werd teruggebracht, zeer jonge grassrheuties en blaadies SSI de sfrmken en har! alles een HohfernoPe waas gekregen." Tof zover v-oor vandaag reisver slag van '"aken zr. .T. P. Knooert. TT Join* zieh nn reeds noeeven a's vas- in b"drafp' 'de v»c,n b'idragen va- ria-»n van f tof f ?.on.voor bot ITilfl>nS Fon«ts voor Tn*ornsifionale w„inverlen"ncr b?i de nennitigmees- 'oi-; mr. fi r A. V«nnelpnhroek. Voorboeroctroaf fi O'l. ISfil) of floor dw«ii» van u v bU-lraee on eiro 97SSR7 van ii» P->Knh-rk te Holtpn. ten minste van Pii'—r Fonds met vermelding „Vaste bijdrage". Zondag j.l. zette het eerste zondags team de kroon op haar werk. Op vakkundige en degelijke wyze werd het team „van Schaeck" uit Tvvello naar een snelle nederlaag gespeeld. Op twee banen werd gestart met de eerste singles. Gerrit Mkel gunde zijn tegenstander slechts twee games, zijn echtgenote moest haar tegen standster een set toestaan, maar won uiteindelijk toch overtuigend. Terry Kres en Rijk Dieben wonnen daarna ook hun singles, zodat Holten met een comfortabele 4-0 voorsprong aan de dubbels kon beginnen. Eén gewon nen partij was nu al voldoende voor de promotie, maar voor het zover was lieten Terry en Gerrit het niet al te talrijke publiek nog behoorlijk in spanning. De eerste set werd vlot gewonnen, de tweede leek zeer snel beslist te worden, want met een 5-2 voorsprong was men nog maar een game van de promotie af. Maar toen lieten de heren uit Twello zien, dat zij niet voor niets ook kampioen wa ren geworden en ze wisten door goed spel deze set te winnen. De derde set 'noest de beslissing brengen en hoe wel de Holtense heren meenden tot vier keer toe geen gebruik te moeten maken van match-point (en dat was in dit geval promotie-punt) sloeg Tweiio gelukkig bij 5-2 en voordeel van Holten de bal ver uit en was Hcl- ten gepromoveerd. Mei dit formidabele succes bij keu ze geplaatst in de vierde klasse en daar direct kampioen en nu ook pro motie naar de derde klasse werden Gerrit Mkel en zijn teamgenoten Het eerste viertal van de Ter* nisvereniging „Holten" dat on langs de titel behaalde in de vierde klasse, promoveerde naar de 3e klasse dank zij prachtige prestaties in de promotiewed strijden. Op de foto het succesvolle „een stev.l.n.r. de dames Dieben en Makel en de heer Kres mei op de bovensteplaats de heet Makel. van alle kanten gefeliciteerd. Ook door de leden van het zaterdag mixed-team dat zijn zaterdag door de regen uitgestelde wedstrijd ook op deze zondag in Nijverdal had inge haald. Een 4-1 nederlaag was het re sultaat en dat betekende voor Nijver dal het kampioenschap en voor het Holtense team een eervolle tweede claats. Niet vermeld mag blijven, dat Rudi Berend er weer in slaagde meer dan twee uur over zijn single te doen. Helaas trok zijn jonge Nij- verdalse tegenstander na drie lange sets aan het langste eind. Het bestuur van de Tennis Club ..Holten" had graag in het kader van het 75-jarig bestaan van de KNLTB een van de jubileum toernooien op zondag 23 juni georganiseerd, maar de bond kon deze organisatie niet aan Holten toewijzen, omdat daarvoor alleen parken met minstens vier ba nen in aanmerking komen.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3