Openbare vergadering van Gewestraad Deventer Tweede prijs ZC Twenhaarsveld in Gorssel Nota Grond wet herzienin gsbeleid aan Staten-Generaal aangeboden 1aarvergadering Z.V.V. BI. Wit '66 Volop spanning bij touwtrekken CJV-SPORTDAG Zwembad bij camping „De Poppe Tennisclub Holten hield onderling mixed-toernooi Lochem, VordertWarnsveld en Zutphen willen toetreden Tennisclub Holten spannend weekend gaat een tegemoet Bustocht F rancorchamps VADERDAG ZONDAG 76 JUNI A.S. GESLAAGD Voor de zending EERSTE U WEDVLUCHT Duif van J. Veldhuis eerste binnen Ledenwinst en contributie-verhoging Zeventien elftallen Voor de Hartstichting Nog een bestuurslid van ..Bato" Blauw Wit-puvillen opgelet!! BLAUW WIT NAAR TOERNOOI Holtense amazones succesvol op C.H. in De Wijk Vrijdag 7 juni 1974 S De Gewestraad van het Gewest Deventer kcmt op woensdag 19 juni a.s. om 20.00 uur in openbare ver gadering bijeen in café „De Pes- sink" in Epse, gemeente Gorssel. De agenda luidt als volgt: 1) Notulen van de vergadering van 18 december 1973 2) Ingekomen stukken 3) Mededelingen 4) Instructie voor de Secretaris van het Gewest. 5) Regelen met betrekking tot de controle op het geldelijk beheer en de met de boekhouding belas te comptabele van het gewest De venter. 6) Voorschriften terzake van het geldelijk beheer en de boekhou- houding van het gewest Deven ter. 8} Vergoeding kosten fractieverga deringen. 9) Voorlopige vaststelling van de rekening voor het dienstjaar 1973 10) Vaststelling begroting voor het dienstjaar 1975 11) Wijziging Regeling Gewest De venter (o.a. in verband met even tuele toetreding van de gemeen ten Lochem, Vorden, Warnsveld en Zutphen). Comptabele Ter voldoening aan punt 7 van de •agenda is a.an de directeur financiën en belastingen te Deventer, de heer J. de Koning, die reeds geruime tijd als waarnemend comptabele fungeert, gevraagd of hij bereid is, onder hem bekend voorwaarden o.a. extra werk zaamheden, een eventuele aanwijzing als Comptabele van het gewest aanvaarden. De heer De Koning heeft zich daartoe bereid verklaard. Kosten F ractievergaderingen Het Dagelijks bestuur stelt de Ge westraad voor bij te dragen in te kosten van fractievergadering in de ze zin, dat per vergadering van de Gewestraad voor één vergadering per fractie de noodzakelijke Reiskosten zullen worden vergoed aan de le den of degenen, die hen vervangen. Aan de besturen van de deelnemen de gemeenten te verzoeken kosteloos in de onderscheiden gemeentehuizen vergader-accommodatie beschikbaar te stellen. R«kening 1973 Uit de rekening van 1973 blijkt, dal de werkelijke uitgaven f 111.201.35 minder bedragen hebben dan de op basis van het inwoneraantal- ontvan gen voorschotten ad f'l32.821.—Voor het dienstjaar 1973 zal derhalve een restitutie plaats vinden Holten: f 6.825.70). Begroting 1975 In de begroting voor 1975 is aan in komsten geraamd f 336.901.t.w. f 286.101.aan bijdragen der deelne mende gemeenten (f 2.14 per inwo ner) en f 50.800.als bijdrage van het rijk. De uitgaven zijn eveneens geraamd op f 336.901.met een post voor onvoorzien van f 113.195.o.a. voor kapitaalslasten en beschikbaar Teleurstelling Als algemene toelichting zegt het D.B., dat niet weinigen teleurgesteld zullen zjjn over de weinig merkba re resultaten van één jaar Gewest Deventer. Gewezen wordt op het vol gende. Een gemeenschappelijke regeling, waarbjj wordt besloten tot een meer algemene samenwerking dan bij de gebruikelijke doel-regelingen heeft bij zijn start te maken met twee handicaps. In de eerste plaats beogen deze regelingen, meer dan gebruikelijk was bij gemeenschappelijke regelin- De jeugdring van de CJV hield za terdag 1 juni j.l. haar jaarlijkse sport dag, welke werd gehouden bij erve Robers. Na een kort welkomstwoord door de heer A. Wechstapel begonnen om streeks 10.15 uur de voet- en trefbal- wedstrijden. In de finale voetbal kwa men Beuseberg en Espelo tegen el kaar uit, waarbij Beuseberg won met 2-0 en de wisselbeker overnam van Dijkerhoek. In de finale trefbal speqlden de meisjes van Espelo en Dijkerhoek te gen elkaar, waarbij Espelo won met 2-0, zodat de beker, na 3 jaar achter elkaar gewonnen te hebben, in hun bezit blijft. Bij de estafette kwam Beuseberg als eerste over de streep, wat beloond werd met een prachtig roulettsepel. Omstreeks half twee begonnen de individuele spelen, waaraan werd deelgenomen door ongeveer 110 jon gens en meisjes. Na een sportieve strijd werden Wilco Aalpol (Beuse berg) en Gerda Blankema (Espelo) respectievelijk sportman en sport vrouw van het jaar, op de voet ge volgd door Jan Rietberg (Beuse berg) en Fenny Rensen (Espelo) als tweede. Als derde eindigden Erik Markvoort (Beuseberg) en Ema Wibbelink (Bathmen). Gerrit Markvoort over handigde de bekers en medailles en bedankte iedereen hartelijk voor de sportieve deelname. Mede door de gunstige weersomstan digheden werd het een geslaagde en succesvolle sportdag. gen, in openbaarheid te komen tot gemeenten. Die openbaarheid ver eist meer spelregels en een gedege- ner bestuurlijke en ook administra- tief-organisatorische opbouw. Dit kost evenwel tijd, enerzijds omdat nieu we wegen bewandeld worden, an derzijds omdat het op schrift stellen van spelregels in het algemeen tijd rovend is, terwijl daarna aan de spel regels gewend moet worden. Het eerste jaar van het functioneren van het Gewest draagt van deze si tuatie alle kenmerken. Een tweede handicap is dat de doel stelling van de Regeling noodzakelij kerwijs zodanig algemeen is dat een nadere bezinning nodig is op de ta ken die het Geweest binnen redelijke grenzen kan vervullen. Teleurstellend is dat met die bezin ning nog maar nauwelijks een begin gemaakt kan worden, omdat het rap port, dat als basis moet dienen voor die bezinning langer dan voorzien en afgesproken is op zich heeft laten wachten. Aan deze beide handicaps zijn voor het Gewest Deventer in het eer ste jaar nog twee toegevoegd, n.l. het overleg en de voorbereiding van een gebiedsuitbreiding én het ver schijnen van de eerste rapporten met betrekking tot het Streekplan IJsselvallei. Beide onderwerpen heb ben een niet gering beslag gelegd op de tijd en de ambtelijke beleiding die ter beschikking stond. ,,Dit geconstateerd hebbend aldus het D.B. zijn wij enigszins parado xaal toch gedwongen een ontwerp begroting voor te leggen die een stij ging te zien geeft. Deze stijging vindt diverse oorzaken."' welk aantal in de toekomst nog zal toenemen. Toetreding van de Gelderse gemeen ten Lochem, Vorden, Warnsveld en Zutphen zal leiden tot een niet on aanzienlijke vergroting van 't draag vlak. De regio zal dan in het totaal ongeveer 190.000 inwoners gaan tellen, Een dergelijk draagvlak opent zeer goede perspectieven in de sector van verzorgingstaken zoals de ambulance dienst, gewestelijke gezondheidsdien sten, onderwijs- en culturele voor zieningen, vuilverwerking. Ook ten aanzien van de planningstaak die er overigens met de toetreding niet geringer op wordt, is de toetre ding van een niet te onderschat ten belang. Met een ontwikkelings plan voor het nieuwe gebied kan e«n beleidsinstrument ter beschikking komen, dat een gezamenlijk optreden mogelijk maakt, waar dit in het ver leden heeft ontbroken door de situe ring van beide regio's in verschillen de provincie. Een vergroot gewest biedt wellicht mogelijkheden een be tere bestuurlijke vuist" te maken. Bij voldoende belangstelling zullen we evenals vorig jaar ook dit jaar 'n bustocht organiseren naar de GP wegraces van België. Deze races wor den gehouden op zondag 7 juli a.s. en verreden op het mooie en zeer snelle circuit van Francharchamps. Gezien de grote afstand zullen we *s morgens om 4 uur vertrekken en ho pen dan om ca. 12 uur 's avonds te rug te zijn. Al naar gelang 't aantal deelnemers minimaal echter 30, zullen de kosten inclusief toegangsbewijs en reisverze kering ongeveer f 37,00 bedragen. Ook niet-leden kunnen aan deze tocht deelnemen. Opgave gaarne voor 15 ju ni bij J. Arfman, Stationsstraat 7, tel. 1861. De tweede Pinksterdag werd te Gorssel de tweede wedstrijd van de recreatieve zes-kamp verzwommen en z.c. Twenhaarsveld was hier de 2e plaats te behalen. De weersomstan digheden waren buitengewoon slecht. Daar publiek en ook zwemmers jam mer genoeg zeker tien meter van de bassinrand verwijderd moesten blij ven was er weinig sfeer aan 't prach tige bad. Vooral de Holtenaren zijn gewend hun favorieten van zeer na bij aan te moedigen wat deze keer dus niet mogelijk was. De vereniging Proteus (Twello) kon door vele afschrijvingen dit keer niet deelnemen. Z.C. Brummen, dat in Holten niet aan de start verscheen, wist nu in Gorssel de eerste plaats te behalen. Persoonlijke uitslagen zijn niet be kend, daar geen tijden werden opge nomen. De meisjes-estafette bracht Twenhaarsveld geen succes. De jongste deelneemsters lie pen een geweldige achterstand op. Enorm snel zwemmen van Joke Nij- kamp, R. Aanstoot en E. Stokkers kon deze achterstand niet opheffen, maar ze wisten toch naar de vierde plaats op te rukken. De jongens eindigden traditioneel op de eerste plaats. De geweldige start van Erik Bekkemens bracht de te genstanders meteen al op een halve baan achterstand. Theo Boode Wim Boode Chris Schutte en Henk Oos- terdijk wisten deze voorsprong te be houden, wat Twenhaarsveld dubbele punten opleverde. De tweede plaats, die lange tijd on zeker was, werd hiermee veilig steld. Het puntentotaal was: 1 ZC rummen 135 punten, 2 Twen haarsveld 103 punten, 3. IJsselmeeu- wen 86 punten en Nymph 86 punten, 5. Loërmark 63 punten. Deelnemers voor Twenhaarsveld: Gerrie Veneman-, Tiny Baltes, Joke Hols, Adriana Bouwhuis, Corinne Bouwhuis, Irma van Brussel, Janne- ke Bronsvoort, Erny Stokkers, Ger da Müller, Annette Klein Velderman, Rita Aanstoot, Fenny Lammers, Herman Klein Velderman, Jan Ophof, André Wissink, Teun Hofman, Henk Oosterdijk, Theo Boode, Wim Boode, Theo Hase, Erik Bekkernens, Michiel Louwerenburg, Marveld v.d. Berg, Chris Schutte. Alle deelnemers mochten na afloop een prachtig vaantje in ontvanst ne men. De minister van Binnenlandse Zaken, mr. W. F. de Gaay Fort man, heeft vandaag bij de Kamers der Staten-Generaal ingediend een nota inzake het grondwetsherzieningsbeleid. De nota is medeondertekend door de Minister-President en de -Staatssecretaris van Justitie. Zij vormt de "inleiding tot een alge hele herziening van de Grondwet. In de nota worden de belang rijkste onderwerpen behandeld. Nadat deze nota met de twee Ka mers zal zijn besproken, zullen geleidelijk wetsontwerpen betref fende de verschillende'hoofdstukken van de Grondwet aan de Sta- ten-generaal worden voorgelegd. De voornaamste wijzigingen welke worden voorgesteld betreffen het kiesrecht, de aanwijzing van een kabinetsformateur en de Eerste Kamer. Zoals men weet, kennen wij hier te lande sinds meer dan een halve eeuw het stelsel van evenredige stemmen praktisch op een partij; de in het gehele land verkregen stem men van die partij worden samenge steld en het totaal bepaalt dat aan- naast zijn goede zijden het nadeel, dat tal zetels dat de partij in de Twee de Kamer verkrijgt. Dit stelsel heeft de samenstelling van de Kamer nog al wordt versplinterd. Teneinde dit tegen te gaan en om politieke par tijen te bewegen tot samengaan heeft de Staatscommissie-Cals-Don- ner op haar voorstellen tot grond wetsherziening zijn de voorstellen van de regering voor een groot dee] gegrond aanbevolen om het land' in tien a vijftien kiesdistricten te ver delen. Daarbinnen zal dan het even redigheidsstelsel worden toegepast, maar de stemmen voor een par tij zullen niet meer over het gehe le land bijeen worden geteld. Te ver wachten is. dat dit stelsel de politie ke partijen tot samenwerking zal aan zetten en dat daardoor de meerder heidsvorming in 't parlement zal wor den vergemakkelijkt. Gunstig voor d'e zeer kleine partijen is het stelsel niet. Maar het bepalen van een kiesdrem pel (bv. slechts partijen met meer d vijf zetels worden toegelaten) zal de regering niet voorstellen. Stemming over aanwiizinef kabinetsformateur Teneinde de invloed van de kiezers op de regeringsvorming te vergroten wordt voorgesteld tegelijk met de verkiezing van de Tweede Kamer te doen stemmen over de aanwzijging van een kabinetsformateur. Als een van de kandidaten bij ö'ie verkiezing de volstrekte meerderheid van de uitgebrachte stemmen verkrijgt, zal hij moeten worden belast rnel de vor ming van een kabinet. Gelukt hem dit en krijgt. hij de meerderheid van de Tweede Kamer aan zijn zijde, dan zal hij als Minister-President optre den. De Eerste Kamer De regering wil de Eerste Kamer handhaven, maar zij wil d'e tegen woordige wijze van verkiezing, na- .melijk door de Proivinc. Staten, ver vangen door een rechtstreekse verkie zing door de kiezers. Thans treedt de Eerste Kamer om de drie jaren voor de helft af. De regering stelt voor haar om de" vier iaren in haar geheel te doen verkiezen. De taak van de Eerste Kamer zou de regering voornamelijk willen be- Advertentie-opdrachten voor VADERDAG wor den gaarne zo spoedig mogelijk tegemoet gezien, uiterlijk woensdag, 12 juni, v.m. 11.00 uur. Redactie en administratie Holtens Nieuwsblad perken tot het beoordelen van de door de Tweede Kamer aangenomen wets ontwerpen. Zij zou haar willen uit sluiten van medewerken aan de vaststelling van de begroting. Wel ligt 't dan in de bedoeling dat de Eerste Kamer jaarlijks over de hoofdlijnen van het regeringsbeleid met de re gering zal kunnen spreken. Wetgevingsreferendum en volksinitiatief Overwogen is. of voorstellen zouden worden gedaan tot invoering van wetgevingsreferendum en volksinitia tief De regering ziet van de invoe ring van het wetgevingsreferendum af. Ook thans kunnen de meningen van de burgers voldoende tot uitdruk king komen. Pers, radio, televisie e.d. verlenen hierbij steun. De regering wil eveneens het stelsel van volksini tiatief, dat de bevolking het recht zou verlenen te komen met voorstel len van wet of andere voorstellen niet in de Grondwet opnemen, aanwezig om via de volksvertegen- I woordiging de wensen van de bevol king tot uitdrukking te brengen. Grondrechten Naast de vrijheidsrechten, zoals bijv. d'e vrijheid van meningsuiting en de vrijheid van godsdienst, zal de Grond wet naar het oordeel van de rege ring ook „sociale grondrechten" die nen te bevatten. Deze rechten hebben vooral betrekking op de bestaansze kerheid van de mens en op zijn per soonlijke en maatschappelijke ontwik keling. Toetsing van de wet aan de Grondwet De regering is er tegenstander van. dat de ,-echter de mogelijkheid zou krijgen om te hoordelen of wetten in strijd' zijn met de Grondwet. Dit oor deel moet worden overgelaten aan de wetgever, dat wil zeggen aan de re gering en de Staten-Generaal. Onenbaarheid van bestuur De regering acht het wenselijk dat in de Grondwet een algemene bepaling inzake de openbaarheid van bestuur wordt opgenomen. Openbaarheid van bestuur vloeit voort uit het wezen van de democratie. Voorts dient er een grondwettelijke bepaling te ko men inzake de openbaarheid van ad viezen van vaste colleges van advies en bijstand. Verder wil de regering ook een bepaling opnemen inzake het recht op inzage en op verbete ring. van gegevens, die door over heid en particulieren over personen worden verzameld. Ren neming commissaris *7» Koningin en burgemeester De regering is van oordeel, dat de Grondwet geen bindende voorschrif ten dient te bevatten inzake de benoe ming of verkiezing van de commissa ris van de Koningin en de burgemees ter. De beslissing, of deze personen hun ambt verkrijgen door benoe ming of verkiezing, dient te wor den overgelaten aan de gewone wet gever. Vorming van eewesten Behalve de reeds bestaande moge lijkheid om gewesten op te richten naast bestaande gemeenten en pro- vinciets, wil de regering in de Grond wet ook de mogelijkheid openen om gewesten in het leven te roepen, die de plaats innemen van provincies en gemeenten. Stelsel van grondwetherziening De regering wil handhaven de rege ling. dat een voorstel tot grondwets herziening twee behandelingen onder gaat in de Staten-Generaal. Na de eerste behandeling worden verkiezin gen gehouden, die aan de kiezers gelegenheid bieden hun oordeel te geven. De tweede behandeling zal plaatsvinden in de nieuw gekozen Tweede Kamer. De voorstellen kun nen daar slechts worden aangenomen met tweederde meerderheid van de stemmen. Anders dan thans het ge val is, dient de Eerste Kamer te worden uitgesloten van de tweede be handeling. De sleutel werd de heer V. d. Wolde aangeboden door Agnes Aanstoot. Staande van links naar rechts camping eigenaar Aanstoot met zijn beide zoons die ook op het bedrijf werkzaam zijn. Onder uitbundig gejuich van enke le honderden vakantiegasten heeft zaterdagavond de heer A. R. van der Wolde, voorzitter van de VW in Mar- kelo het prachtige zwembad bij cam ping „De Poppe" geopend, nadat hem de sleutel was aangeboden door de driejarige Agnes Aanstoot, een kleindochtertje van campingeigenaar de heer Bets Aanstoot. De heer van der Wolde prees de ondernemings lust van de heer Aanstoot, die met het aanleggen van dit bad weer een flinke stap vooruit heeft gedaan. Sinds de opening, acht jaar geleden, is camping „De Poppe" stormachtig gegroeid en het gunstig gelegen be drijf midden in een gebied rijk aan natuurschoon voldoet aan de eisen die de vakantiegast stelt. Na de toespraak van de heer v.d. Wol de dook een vakantiegast het kille heldere water in en hij werd spoedig gevolgd door Hermien Schooien en Roelie Braakhekke, die beide bij het café-restaurant-camping ,,De Poppe" werkzaam zijn. Aan de officiële ope ning werd medewerking verleend door de Markelose Boerenkapel „De Grösmeejers" en de boerendansgroep „Larense Schotsers" met spölleman Appie Leunk. Voor het diploma N.V.A. „Tech nisch - afvalwaterzuivering" slaagde te Zwolle de heer J. Arfman, Ko- zakkenstraat te Holten. De tijdens de Pinksterdiensten in de Geref. Kerk voor de zending op Soemba en in Brazilië gehouden col lecte heeft f 2686,28 opgebracht. Op de te Arnhem gehouden Int. Nationale tentoonstelling werd de bouvier „Arras" van de fam. Schen- kenberg uit de Canadastraat te Hol ten gewaardeerd met ,,I - Uitmun tend" Tweede Pinksterdag hield de Holten- se Tennisclub haar onderlinge mixed- dubbeltoernooi. In partijen van 6 ga mes moest worden uitgemaakt wie het sterkste duo vormden. Door het slechte weer en door de grote deelna me, waarvoor twee banen te weinig was, kon het toernooi niet geheel af gewerkt worden. Maar in meer dan 50 partijen, waarvan sommige in de stromende regen, werd fel om de punten gestreden, 's Middags kwam de beloning in de vorm van de lang verbeide zon en tegen 7 uur had de prijsuitreiking plaats. Finale en hal ve finales konden niet meer ver speeld' worden. Maar Renéé Heyting en Bert Kamperman mochten als poule-winnaars met de meeste punten de eerste prijzen in ontvangst nemen. De andere poulewinnaars waren me vrouw Makel en de heer Jongman Christien en vader van Iddekinge, mevrouw Enklaar cn de heer ten Kampe en mevrouw Van Geel met de heer Keestra. Dit door de Technische Commissie voortreffelijk georganiseerde en gelei de toernooi was weer een geslaagd De duiven van de P.D.V. „Snelle Wieken" (Holten-Markelo) werden voor een vlucht (495 kilometer) ge lost in Corbeil. Aantal duiven: 110. 1 en 6 J. Scholte in 't Hof, 2 R. Schaap, 3, 9 en 10 G. J. Hassink, 4. Joh. Jansen, 5. Joh. Paalman, Holten, 7 G. J. Bekkernens, Holten. 8. G. J. Schuiterd. Holten. Honderd drie en tachtig duiven van de PDA „De Bergvliegers" werden voor een wedvlucht over 'n afstand van 351 kilometer 's morgens om tien voor 7 gelost in Sint Quintin (Fr.). De eerste duif werd geklokt om 12.09.42 uur. 1, 10, 13, 17, 28, 36 Joh. Veldhuis. 2. 6, 8, 11 12 15 A. ten Dam (2) 3 29 H. van Beek 4 5 9 24 25, 26 30 31 33 J. Aatink, 7, 19 W. Aatink. 14, 32, 37 A. ten Dam (1), 16, 22. 34 M. Lodeweges 18 J. Kruimelaar 20, 21. 23, 35 G. Steunenberg 27 G. Veld huis. evenement van de Tennis Club „Hol ten". Alleen werd nog eens duidelijk onderstreept dat de voorgenomen uit- breicing met twee banen voor deze vereniging met meer dan 225 leden noodzakelijk is. Donderdagavond 30 mei j.l. hield de ZVV Blauw Wit'66 haar jaarlijk se algemene ledenvergadering in" een redeljjk bezette zaal „Vosman". Voorzitter H. Wiersma opende de vergadering met een woord van welkom en gaf een uiteenzetting van de aktiviteiten in het afgelopen sei zoen. De vereniging heeft ondanks een snelle groei goed gedraaid op or ganisatorisch gebide, waarvoor hij namens het bestuur een woord van dank richtte tot allen die hier mee gewerkt hebben. Hij noemde de sfeer binnen de vereniging uitstekend en stimuleerde in het bijzonder het cre atieve voetbal, zoals in de lagere se nioren-elftallen plaats vindt waarvoor mogelijk in onze gemeente veel meer belangstelling bestaat, doch waarvan de geïnteresseerden niet op de hoog te zijn. Tevens vermeldde hij nog het vele werk dat de Sportstichting verzet heeft en waarvan ook de zw „Blauw Wit '66 heeft kunnen profiteren. Hierna werden door secretaris R. G. Veldhuis de notulen en het jaarver slag gelezen, waarin o.m. bleek dat het aantal leden gestegen was van 212 naar 264 en dat de vereniging het afgelopen seizoen met 17 elftallen aan de competitie heeft deelgenomen. He laas kon geen kampioenschap behaald worden, doch de prestaties der di- vrse elftallen vertonen een stijgen de lijn. Als voorzitter der Technische com missie bracht de heer G. Welink ver slag uit over het wel en wee der se- niorengroep. Bijzondere nadruk leg de hij op het afmelden op de vrijdag avond', waar diverse spelers geen gehoor aan gaven Dit zal extra aan dacht vragen voor het nieuwe seizoen, willen we met een extra senioren-elf tal aan de nieuwe competitie deelne men, aldus voorzitter der technische comjnissie. De ten bate van d'e Ned. Hartstich ting gehouden jaarlijkse collecte heeft in Holten het bijzonder mooie hoge bedrag opgebracht van 3550,21. Het plaatselijk comité zegt allen die ga ven heel hartelijk dank. ZATERDAG Zaterdag a.s. wordt het een drukke zaak op de tennisbanen in de Meer- manskamp, Zowel het .herenteam als het mixedteam spelen namelijk thuis. Het herenteam is uitgeschakeld, maar het team van aanvoerder Van Rijs- sen heeft nog een redelijke kans op de titel. Er zal dan met 4-1 gewonnen moeten worden en de andere kampi oenskandidaat moet dan niet al te overtuigend Winnen. Eventueel moe ten zélfs het aantal gewonnen en ver loren sets d'e doorslag geven. In ieder geval kan het zaterdagmiddag bij zonder spannend worden. ZONDAG Zoals reeds gemeld behaalde het mixedteam. bestaande uit aanvoerder G. Makel, F. Kres, de dames Dieben en Makel, enkele weken geleden het kampioenschap in de 4e klasse. Zon dag a.s. zal dit team nog moeten be wijzen dat het een promotie naar de 3e klasse van de nationale zondags- kompetitie waard is. De verwachting is dat deze „klus" niet eenvoudig zal zijn, zeker niet nu in «één wed- x«i het bericht over het aanstaan de jubileum van de Sportvereniging „Bato" ontbreekt bij de opsom ming van de bestuursleden de naam van het bestuurslid mevrouw A. Lep- pink-Olydam. Zij is een zeer actief bestuurslid en traint elke donder dag, van 17.15-18.15 u. een groep meisjes. strijd de beslissing valt over wel of geen promotie. De promotiewedstrijd begint om 10 u. op de tennisbanen in de Meermans kamp. Ieder die de spanning wil proeven en het team wil aanmoedigen is van harte welkom. De kascommissie, bestaande uit de heren G. Dikkers (aftredend) en C. P. Beukenkamp, deelde mede dat de boeken en bescheiden in orde zijn be vonden. Voor de ontstane vacature in de kaskommissie zal de heer G. Beldman gevraagd' worden. Penningmeester J. E. Stam bracht verslag uit over de financiën der ver eniging. waaruit bleek dat reeds 'n kleine „reserve" voor langere ter mijn aanwezig was, i.v.m. mogelijke realisatie van een 2e sportpark. Ge zien de steeds stijgende kosten en me de gezien de inflatie stelde hij een contributie verhoging voor m.b.t. al le groepen, t.w. senioren, junioren, pupillen en nietspelende leden. De vergadering ging met de voorge stelde verhoging akkoord en keurde tevens de begroting voor het seizoen 1974-1975 goed. Hierna vond een stemming plaats voor een vakature in het bestuur, ter wijl d'e heren R. G. Veldhuis en H. Wiersma (beiden aftredend) zonder tegenkandidaatstelling werden herko zen. Met meerderheid van stem men is in de vakature voorzien door benoeming van de heer H. Ho- venkamp. Na de rondvraag, waarin een drie tal leden het bestuur enkele voorstel len deed tot meer sport binnen de be staande vereniging, sloot de voorzit ter d;e vergadering met dank voor ie ders aanwezigheid en wenste allen een prettige vakantie. Zaterdag a.s.. 8 juni, wordt door de sv Almen weer het jaarlijkse voet baltoernooi voor pupillen georgani seerd. Aan dit toernooi wordt door alle Blauw-Witpupillen deelgenomen. We vertrekken vanaf Meermanskamp om ca. 7.45 uur en hopen 's middags rond 16.30 u. weer- thuis te zijn. Het is dus zaak dat juliie een boterham meenemen. Dus: zaterdagmorgen ver trek om 7.45 uur vanaf Meermans kamp. Kom op tijd! Tien minuten te vroeg is beter dan één minuut te laat! Het eerste en derde van Blauw Wit nemen zaterdag (8.6) deel aan het toernooi van „S.V.Z.W." in Wierden. Blauw Wit III vertrek 8.30 uu. Blauw Wit I vertrek 12.30 uur. Voor opstelling raadplege men het kastje bij kledingmagazijn Beltman. Op het concours hippique te De Wijk (Dr.) hebben de Holtense ama zones in de dressuur mooie resulta ten behaald. Mieke Krekel werd met „Penny" tweede, de derde plaats was voor Gerry Brummer met „Kill Moon" en Ria Hogeslag met „Baccarat" be haalde de vijfde prijs. De plm. 200 bezoekers die 2e Pink sterdag in „Kalfstermansweide" ge tuige waren van de touwtrekwedstrij den. in het vierde bondstoernooi van de N. T. B. georganiseerd door dc Holtense Touwtrekvereniging „OKIA" (Onze Kracht Is Achteruit), hebben waar voor hun geld gekregen tijdens felle duels, die 13 ploegen in de ver schillende klassen leverden. De grote strijd' in de 720 kg klasse ontbrandde weer tussen de achttal len van „Bekveld" (koploper met 43 punten) en „Heure" met 42 punten. „Bekveld" behaalde deze middag 17 en „Heure" kwam tot 16 punten. De spanning bleef er dus bij de „zwa re jongens" met nog twee wedsttrij- den te gaan volledig in. In de 560 kg klasse nestelde Vorden zich steviger op kop en Bekveld en Eibergen met resp. 15 en 6 punten achterstand zullen in de 2 resteren de wedstrijden 't kampioensfeest van de Vordenaren niet „bedreigen". In de „Jeugdklasse" blijft voor de ti tel favoriet net achttal van de „Ke tels" uit Zieuwent. Scheidsrechters waren de h.h. E. Ha verslag te Holten en H. Ellenkamp te Hengelo (O.). De uitslag: 720 kg klasse: 1. Bekveld Hengelo (G.) 17 p. 2. Heu re Borculo 16 p., 3. Eibergen, 11 p.. 4. Warken Warnsveld 8 p., 5. EHTC Halle-Eerbeek 7 p. 6. OKIO Holten 4 P. Stand: 1. Bekveld 60 p, 2. Heu- re 58 p.. 3. Eibergen 50 p, 4. Warken 34 p, 5. OKIA 28 p, 6. EHTC 22 p. 560 kg klasse: 1. Vorden 9 pnt, 2. Eibergen 5 pnt, 3. Bekveld 3 pnt. Stand: 1. Vorden 34 pnt, 2. Eibergen 19 pnt, 3. Bekveld 18 pnt. Jeugdklasse: 1. Bekveld 4 pnt, 2. Ketels Zieuwent 3 pnt. 3. EHTC 2 pnt. Stand: 1. Ketels Zieuwent 21 pnt, 2. EHTC Halle-Eerbe.ek 11 pnt, S. Bekveld Hengelo (G) 4 pnt.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3