UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT Zondagsdiensten der koningin bezoekt raadsvergadering INTERCITY tegen graafmachine Kosten veel hoger dan oorspronkelijke raming W oning-wet-woningen worden niet aan de bewoners verkocht Mr. Aantjes sprak voor AR-kiesvereniging Bestuursleden Handels vereniging kwamen terug op besluit aftreden Dorpsavond ,HMY" H. J. Westerik (C.H.U.) en A. J. Nijkamp (A.R.): Beuseberg-comité manifesteert zich niet als milieugroep' Directeur benoemd Burgerlijke Stand Nooduitbreiding Gemeentehuis en gymzaal Christelijke politiek moet eigen karakter tonen Ommekeer Verloren - Gevonden Officiële publicatie Geen spreekuur burgemeester Zittingcommissie voor woonruimtezaken Voorbereiding bestennuin gsplannen ONZE AGENDAJ Vrijdag 7 juni 1974 26ste jaargang No. 23 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Holterberg 13, tel 05483 1234 Adm. Gaardenstraat 17, tel. 05483 - 1533 Hoofdredacteur J- Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483 - 1356 Red. medewerker D J- Mondeel, Verzetstraat 70, tel 05483 - 2699 Advertentiepr. 16 ctp. mm. (bij contract lager). Abonnementspr. f3.75 p. kwart., f7.50 p. half jaar, f 15.- per jaar Losse nummers 35 ct. Betaling op giro 875587, Rabo-bank, Holten, t.g.v Holtens Nieuwsblad Als gevolg van het passeren van de voorgeschreven leeftijdsli miet (70 jaar) was de heer G. S. E. Vegter (vertegenwoordiger van het Beusebergcomité in het bestemmingsplanforum) automatisch als zodanig aftredend. Daarom heeft het college van B. en W. het Beusebergcomité verzocht een nieuwe kandidaat te stellen voor deze vacature. Ter voldoening aan dit verzoek heeft het comité twee personen voorgedragen, t.w. de heren E. Populier, Beuseberg 14 en G. Gerritsma, Beuseberg 173. In overeenstemming met de zienswijze van het comité stelden B. en W. de raad voor de heer Po pulier in deze vacature te benoemen. Het was rond deze benoeming dat met name de heer J. H. Westerik (CHU) gesteund door A. J. Nijkamp (AR) zieh afvroegen of het Beuse bergcomité wel de aangewezen groe pering is om in het forum de verde diging van milieu, natuur en land schap op zich te nemen. „De aktie- groep Beuseberg heeft zich gemani festeerd als tegenstander van bebou wing van de Beuseberg, maar daar mee is zij nog niet automatisch tot natuurbeschermer verheven. Mij is niet duidelijk wat hen nu verder voor ogen staat. Hoe wil dit comité zich verder gaan manifesteren? Dat zou ik graag onderzocht willen zien", al dus de heer Westerik. Burgemeester en wethouders en de andere raadsleden daarentegen von den het Beusebergcomité wel de juis te groepering. ,,Een paar jaar gele den hebben wij de inspraak in onze gemeente in betere banen willen lei den. Daarom is toen het bestem mingsplan-forum ingesteld, waarin alle mogelijke groeperingen, zoals het onderwijs, de vrouwenorganisa ties, vakbonden, agrarische bonden en noem maar op, vertegenwoordigd zijn. We hebben destijds gemeend dat het Beusebergcomité zich duidelijk had opgeworpen als beschermer van natuur en landschap, en dat was voor ons aanleiding vertegenwoordigers hiervan in het forum te benoemen", aldus burgemeester mr. Enklaar. Hier bracht de heer Westerik tegen in dat het comité zich specifiek had geconcentreerd op de gemeentelijke bouwplannen in het gebied Beuse berg. „Nu die plannen aan 'net ver vagen zijn, vraag ik me af of dat mité nog steeds met twee personen in het forum vertegenwoordigd moet Ned. Herv. kerk- 8.30 en 10.15 u. ds. Addink. Bed. Heilig Avondmaal. Op pasdienst mevr. Lugtigheid, Betsy Westerik en Meineke Schellevis. Geref. kerk: 8.30 u. en 10.00 u. ds. J. W. Dragt, 19.15 u. ds. H. van Twillert In alle diensten eei-ste collecte voor de kerk, tweede collecte voor ver bouw van de kerk. Tijdens de dienst van 10.00 u. oppasdienst in „Reho- both" (mevr. Schuppert-Haasjes en mevr. Joldersma). R.K. kerk (gebouw „Irene"): za. 5.00 u., zo. 9.30 u. DIJKERHOEK: 9.30 u. ds. A. Schel levis, (viering Heilig Avondmaal). OKKENBROEK: 9.30 u. ds. L. de Vrijer, Holten. NIEUW HEETEN (R.K. kerk): za. 7.00 u„ zo. 8 en 11 u. Artsen Van vrijdagmiddag J7.00 tot maan dagmorgen 8 u. (uitsl. voor spoegge- vujlen) J. H. A. Bruir.s, Molenbelter- weg 15, tel. 1280. Voor boodschappen bellen 's morgens om 11 u. en 's mid dags om 4.00 u. Wijkverpleging Zuster M. v.d. Zande, Prinses Irerp- straat 7, Markelo tel. 05476-ü'fc5. Ambulancevervoer Joh. Aanstoot, tel. 2980-1338 b.g.g ga- ragt Müller, tel. 1320. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags van 8-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, tel. 1438 b.g.g. mevr. J. Beld- man-Aanstoot, tel. 17.99. Tandartsen H. Scheffer, Pr. Julianaplein 12, Goor, tel. 05470-2500. Spreekuur voor spoedgevallen 6-7 u. nam. Fysiotherapie Alle werkdagen, behalve dinsdags middags en donderdagochtend in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 33, G. J. Kraay, tel. 2299. Maatschappelijk Werk St. voor Maatsch. Dienstverlening Midden-Overijssel, Joncheerelaan 134, .Nijverdal. Bureau Holten: Gaar denstraat 31, F. W. Kraay veld. Spr.- uren: werkdagen 8.30-9.30 u. maan dagavond 18-19 u. of na tel. afspraak 1436-2298 b.g.g. tel. 05486-4126. Dierenartsen A. Th. Oostehbrug, Diessenplasstraat 5, tel. 1515. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst T.e.m. zondag 9 juni J. Hof. Schepe nenstraat 16. tel. 1697. Maandag 10 t.e.m. zondag 16 juni C. Dijkstra. Schoolstraat 5, tel. 1833. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Storingsdienst Van zaterdag 8 t.e.m. vrijdag 14 ju ni: ELECTRA: H. Heijink, Kolweg 44, tel. 2124. GAS: W. C. boerstr. 2, tel. d. Weerthof, Voors- 1793. Brandmelding Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). zijn. Het comité heeft zich namelijk niet duidelijk gemanifesteerd als mi lieugroep. Daarom zou ik B. en W. willen vragen met het comité rond de tafel te gaan zitten om uit te vin den wat het nu precies als doelstel ling heeft". De heer Nijkamp ver klaarde het geheel eens te zijn met de woorden van de heer Westerik. ,,Het is voor ons duidelijk", reageer de hierop wethouder J. Rietberg (CHU), „dat bezorgdheid voor na tuur en landschap hoog genoteerd staat bij het comité. Wij weten echt wel wat de groep wil". De burge meester voegde hieraan toe dat het Beuseberg-comité de enige groep in Holten is die zich heeft gepresen teerd als een soort milieu-groep: „Het comité heeft duidelijk de par tij geblazen van de natuurbescher ming". De heer L. Kaan (PvdA) was het hiermee eens. Hij zei: „Er is in de gemeente geen andere groepering die een zetel opeist op het gebied van milieu en landschapsbehoud. Als dat wel het geval was zouden we de verschillende groeperingen tegen el kaar kunnen afwegen. Nu op dit ge bied alleen het Beuseberg-comité be staat, moeten we dit comité in het forum accepteren". Wel was hij het eens met de heer Westerik dat het comité niet zuiver kan worden ge zien als een soort milieugroep, om dat het zich aanvankelijk heel duide lijk met woningbouwplannen had be zig gehouden. De burgemeester wees er nog op dat hij het idee van de heer Westerik om met het comité Beuse berg om de tafel te gaan zitten en dan een soort geloofsbelijdenis laten afleggen, bepaald geen goed idee vond. „We gaan de Plattelandsvfou wen toch ook niet vragen of ze wel trouw gebleven zijn aan de beginse len van hun vereniging? Als we dat zouden doen, zouden we ons iets aan matigen wat in een democratie niet kan. Niemand zal kunnen ontkennen dat het Beuseberg-comité zich heeft igezet voor behoud van natuur en landschap. We kunnen nu niet plotse ling gaan vragen of dat nóg wel zc is. Alle organisaties die in 't bestem- mingsplanlforum vertegenwoordigd zijn, kunnen we echt niet eerst eens door een zeef laten -gaan, om te zien wie ons wel of niet welgevallig is. Dan zouden we vertoningen krijgen zoals in Rusland". Na dit alles had de heer Westerik niet veel puf meer om nog verder te discussiëren. „Laten we nu maar stemmen, want er worden zo lang zamerhand conclusies getrokken die ik bepaald niet gewild heb", aldus de heer Westerik. De raad ging er met tien stemmen vóór mee akkoord in de plaats van de heer G. S. E. Vegter te benoemen de heer E. Populier. Eén stem werd uitgebracht op de heer G. Gerrits- man, tweede op de voordracht. Eén stem was blanco. Hamerstukken Tenslotte haalden de voorstellen tot verkoop van enige percelen bouw grond in het villaterrein Look en be stemmingsplan „De Haar" zonder op- of aanmerking de eindstreep. Ook had geen der raadsleden moeite met het voorstel om, in afwachting van het gereedkomen van de nooduitbrei- ding gemeentehuis, de reeds in ge bruik zijnde kantoorruimten ten be hoeve van de Gemeentelijke bedrij ven, van U-vlees BV af'te hürën' voor onbepaalde tijd, voor de som van 5760,per jaar inclusief het ge bruik van gas- water en electra. Met ingang van 1 september 1974 is benoemd tot direkteur van de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening „Midden Overijssel" de Joncheerelaan 134 te Nijverdal, werkgebied Heino, Holten, Raalte, Hellendoorn, Nijverdal, Rijssen, Wij- he, de heer W. G. Beekman te Nieuw Beyerland, thans in dezelfde funktie werkzaam bij de Prot. Interkerkelij ke Stichting voor Maaschappelijke Dienstverlening „De Hoeksche Waard" te Klaaswaal. Het hoofdbureau van de Stichting Midden Overijssel is gevestigd te Nijverdal, de Joncheerelaan 134, tel. 05486-4126. Het aantal medewerkers in de stich ting bedraagt momenteel 330 perso nen. Op de onbewaakte overweg in de eerste dijk een zandweggetje plm. 2 km. ten westen van het station Hol ten werd zaterdagmiddag om even over drieën een graafmachine van het loonbedrijf Dijkink te Holten gegrepen door de intercity, die om 14.46 uur uit Almelo was vertrokken. De graafmachine werd bestuurd door de D. H. te Holten, die bij het passeren van de overweg alle aan dacht had gevestigd op de hoge giek op de machine en de bovenleiding van de spoorbaan. Toen hij de over weg opreed zag hij op het laatste i ment de sneltrein met een vaart van 130 a 140 kilometer naderen en een botsing was toen onvermijdelijk. Wel zag H. nog kans om de motor van Geboren Frederika Marianne, dv F. M. Bekkernens en D. Boode. Esther Eveline Henriëtte, dv J. Schuppert en J. Limbeek. Jan Wil lem, zv G. Paalman en A. Podt. Johan Hendrik, zv G. Nijland en H. Bekkernens. Janna Egbertdina Jen neken dv H. J. Bieleman en H. B. Va ters. Evelien, dv D. J. Bonte en V. C. M. Oostendorp Ondertrouwd C. D. Israël, 23 jr., Deventer en D. H. Dondertman, 22 jr. Getrouwd D. Wolters, 23 jr. en J. H. Teeselink. 3 jr. J. Haverslag, 23 jr., Raalte en J. W. Verwaarl, 24 jr. BEVOLKING. Ingekomen: C. A. M. van Harme- len-Streng van Oudewater. A. van Heun van Hoogeveen. A. Jansen en echtgen. van Deventer. Dinsdagavond kreeg de gemeente raad een zware financiële tegenval ler gepresenteerd tydens de behande ling van diverse begrotingswijzigin gen, waarbij bleek dat de bouw van de nooduitbreiding gemeentehuis, alsmede de bouw van een gymzaal op de Kol aanmerkelijk kostbaarder uitvallen dan oorspronkelijk was be groot. Met name de heer Kaan (PvdA) leverde fel kritiek op de wij ze waarop de oorspronkelijke begro tingen waren opgesteld. „Het komt mij voor dat hier indertijd toch wel erg met de losse hand is geraamd". Het gymnastieklokaal zou aanvan kelijk f 510.000.— kosten. Nu bleek dat hier voor een som van f 560.000, op tafel moet komen. „Een verschil tussen de oorspronkelijke raming en latere begrotingen is logisch. Dat kan niet anders in deze tijd van inflatie en prijsstijgingen. Maar een verschil van f 50.000 op zo'n project, dat hakt er nogal in", meende dhr. Kaan. Ook over de ramingen voor de uit breiding van het gemeentehuis was hij erg verbaasd. De raming is nu f 110.000,hoger uitgevallen dan aanvankelijk gedacht was. De heer Kaan: „De centrale verwarming zou eerst tienduizend gulden kosten. Nu moet dat f 25.000,zijn. Ook de vloerbedekking en de zonwering wor den zeer veel duurder dan was voor zien. En helemaal onbegrijpelijk vind ik het dat een post PTT van f 40.000.- nu wel op de begroting staat en aan vankelijk helemaal is vergeten". Tijdens de dinsdagavond gehouden raadsvergadering vroeg de heer D. Wansink (Gcm. Bel.) waarom het college van B. en W. een afwijzend standpunt had ingenomen ten aan zien van een gedaan verzoek door enige bewoners van de Gaarden straat om de door hun bewoonde woningwetwoningen te mogen kopen. Mr. Enklaar antwoordde dat het college van B. en W. er niks voor voelt om woningwetwoningen aan de bewoners te verkopen. „Deze wonin gen moeten beschikbaar blijven voor de inwoners van onze gemeente met de kleine beurs. Wanneer we over gaan tot verkoop dan hebben we voor deze bevolkingsgroep straks niks meer. Het gaat hier om sociale woningbouw met de nadruk op soci aal", aldus mr. Enklaar, die zich met deze verklaring gesteund mocht weten door vrijwel de gehele raad. Leges mogen niet dienen als protectie Verder vroeg de heer D. Wansink (Gem. Bel.) wat een straathande laar van buiten de gemeente Holten moest betalen voor een ventvergun ning van één dag. Hij kreeg hierop als antwoord: „Voor het verstrekken van een ventvergunning van één dag, op grond van de legesverorde ning 1927 een bedrag van f 5,ver schuldigd is". Tijdens de daarna ge houden discussie merkte dhr. Wan sink op dat hij dit bedrag wel wat erg laag vond en vroeg of dit niet zoda nig kon worden aangepast dat het venten hierdoor wat kon worden te gen gegaan. Mr. Enklaar antwoordde met de op merking dat heffing van leges niet hoger mocht zijn dan een redelijke vergoeding voor de administratie kosten die aan het verstrekken van een ventvergunning ten grondslag liggen. „Het is verboden om leges heffing aan te wenden voor protectie (bescherming eigen middenstand) al dus Mr. Enklaar. Voorlopig geen gasaansluiting in het buitengebied Op een vraag van de heer Bos- schers (CHU) of gebieden buiten de bebouwde kom, die thans nog niet op het aardgasnet zijn aangesloten op korte termijn van aardgas kunnen worden voorzien, antwoordde burge meester Enklaar: „Zoals bij de be groting 1974 reeds is medegedeeld wordt er momenteel gewerkt aan het maken van een ontsluitingsplan voor de aanleg van aardgasleidingen in het gehele buitengebied van de ge meente. Binnen afzienbare tijd zal dit plan gereed komen en inzicht ge ven in de mogelijke volgorde, termijn van uitvoering, alsmede in de kosten daarvan. Het is o.i. niet juist om, vooruitlopend op dit plan, thans per celen aan de randen van de gemeen te te doen aansluiten op een gasnet van de buurgemeente omdat niét kan worden voorzien welke consequenties dit zal kunnen hebben voor het ge bied dat ligt tussen de bebouwde kom en de randgebieden. Na tot standkoming van het ontsluitingsplan kan worden beoordeeld of bedoelde percelen al dan niet vanuit andere gemeenten op het aardgasnet dienen te worden aangesloten- Wethouder Rietberg gaf toe dat de verschillen tussen oorspronkelijke ra mingen en de huidige begrotingen wel erg groot waren. „We moesten eerst wel met hele globale cijfers werken omdat nog niet alles in de plannen precies vaststond. Zo'n post voor de PTT bijvoorbeeld konden we pas later definitief opvoeren, nadat de PTT ons deskundig geadviseerd had", aldus de wethouder. De raad ging uiteindelijk unaniem met alle aanvullende kredieten akkoord. graafmachine in de „vrijloop" te schakelen. Met een daverende klap die tot ver in de omtrek hoorbaar was, botste de trein tegen de giek waardoor de graafmachine naast de spoorbaan terecht kwam. De machine kwam wel scheef te staan maar sloeg niet over de kop en de bestuurder- kon met slechts enke le schaafwondjes aan het voorhoofd de cabine verlaten. 55j (Ingezonden mededeling) Onlangs heeft het bestuur van H.M.V. de koppen bij elkaar gestoken om in Holten een gezellig dorpsfeest te organiseren. Medewerking van diverse verenigingen is gevraagd en verkregen. Bovendien komt groep ,Top 5' uit Zevenaar medewer king verlenen aan deze dorpsavond. Op het terrein zullen verschillende at- trakties zijn om de feestvreugde te vergroten. We willen graag jong en 5üd opwek ken om deze avond naar Kalfster- mansweide te komen, zodat de proef ook zal slagen en men dan jaarlijks, misschien ook grootser van opzet, zo'n dorpsavond kan worden gehou den. Komt samen, als straat, als buurtvereniging, als vakantiegasten op vrijdag 21 juni 's avonds naar Kalfstermansweide. De toegang is gratis. Er wordt een verloting gehouden met prachtige prijzen! Voor bijna honderd leden van de plaatselijke afdeling van de ARP sprak vrijdagavond in gebouw „Rehoboth" mr. W. Aantjes, lid van de Tweede Kamer en voorziter van de AR-fractie in de Tweede Kamer. Hij schonk aan het begin van zijn toespraak aandacht aan de verkiezingen voor Provinciale Staten en gemeenteraad en consta teerde met dankbaarheid dat de terugval bij de statenverkiezingen zich bij de gemeenteraadsverkiezing niet had voortgezet. De ARP en het CDA gingen in vergelijking met de statenverkiezingen in maart van dit jaar vooruit. v Dat in de A.R.P. teleurgestelden (Bunschoten) „overstapten" naar de VVD inplaats van naar. de CHU, GPV of SGP is onbegrijpelijk en zeer te betreuren. Mr. Aantjes zei te ho pen, dat dit kabinet de 4 jaar zal volmaken. Men mag niet hopen dat het valt. Wraakzuchtigheid mag een christen ook een chr'rt-~ ;.icus, niet hebben. Christelijk politiek moet eigen ka rakter tonen met eigen politiek pro fiel. 't Gaat om fundamenten waar in men elkaar herkent. De bijbel geeft ook voor de politieke levensweg de richting aan en die. bijbel, het onfeil bare woord van God. geeft de impul sen die voor het politieke leven var belang zijn. Belangrijk is waar men de oorzaken zoekt van de vele problemen. De chris telijke politiek zoekt de problemen bij de mens zelf. De grondoorzaken zitten bij de mens zelf dus zal men de oplossing ook primair hii de mens zelf moeten zoeken. We zijn met elkaar aan een omme keer aan een heroriëntering toe. We moeten dankbaar zijn te mogen le ven in een zg, welvaartstaat maar de grote gevaren hieraan verbonden niet uit het oog verliezen. Een christen moet er blijk van geven dat hij er weet van heeft dat verrijking grote gevaren inhoudt. Wat deden wij met Gods schepping. We zijn het- er. alle maal over eens, het kan en het mag zo niet verder. Gods schepping uitput ten in ons voordeel. De mens is door God verantwoordelijk gesteld voor z'n daden. Verantwoordelijkheid kan al leen goed functioneren als je kunt kiezen tussen goed en fout. De overheid heeft de duidelijke taak om burgers te beschermen maar we moeten niet. zeggen dat toename van criminaliteit de schuld van de over heid is. Het gezag moet dienstbaar zijn, niet heersen zoals Marx dat wil de. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen c.q. tot discus sie en hiervan werd druk gebruik ge maakt. Uitvoerig is gesproken over het deelnemen van de A.R.P. aan de regering waardoor het vertrouwen in de partij is geschokt zo werd door een der aanwezigen opgemerkt. Spr. zei dit niet te willen ontkennen maar moet er niet aan denken wat men be leefd zou hebben als mede in ver band met de energie-crisis de Partij van de Arbeid niet in de regering had gezeten. De beslissing is gevallen en op 4 mei 1973 kwam een nieuw ka binet tot stand. Er werd een periode afgesloten en in de fractie is deze kwestie nooit meer aart de orde ge weest. Met mr. Biesheuvel werd lang en goed samengewerkt, en het is zeer te betreuren dat hieraan een einde is gekomen. Dat dit kabinet onze sympathie niet heeft is begrijpelijk maar het is de wettig gekozen overheid die spreker als zodanig wenst te zien en te behan delen. Een kabinet van vrees en hoop, meer vrees dan hoop. Ook de machinist die op het laatste moment de graafmachine de overweg zag oprijden bleef ongedeerd. De graafmachine werd zwaar bescha digd. Door de botsing met de giek raakte de electrische installatie de fect zodat er een loc van Deventer moest komen om de trein weg te sle pen. De trein had plm. drie kwartier vertraging. Verloren: 4 parkieten, 1 groene en 3 blauwe. Zilveren schakel-armband, oude sloten van kerkboeken. Bos- sleutels. Bruin leren heren-portemon- naie, inh. ca. f 100,Foto-toestel in een tas waarop een naam „Elly". Zwarte of donker blauwe hand-tas. Metalen armband-horloge, zilverkleu rig, plus het horloge rond-model en blauwe wijzerplaat. Duitse staander hond. Regenjas, heren. Grijze wiel dop. Gevonden: Portemonnaie. Zilverkleu rig armband. Zilveren armbandje. Dames-horloge. Burgemeester mr. W. H. Enklaar is maandag 10 juni a.s. verhinderd tot het houden van het wekelijka spreekuur. dat De voorzitter van de commissie woonruimtezaken maakt bekend, de eerstvolgende zitting der commis sie op dinsdag 11 juni a.s. zal worden gehouden. Holten, 7 juni 1974. De voorzitter voornoemd, G. Weijl. De burgemeester van Holten maakt, ter voldoening aan het bepaalde in ar tikel 22 i:d 2 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 4 juni 1974 heeft besloten: 1) Te verklaren, dat bestemmings plannen voor de op bij de besluiten van de raad behoren en als zoda nig gewaarmerkte kaarten in rode kleur omlijnde gebieden worden voor bereid; deze voorbereidingsbesluiten hebben betrekking op: a) de vakantiecentra ..Holténbérg" „de Prins" en „Espeio" in oprichting. b) het perceel Rörikstraat 3 (plat telandsbibliotheek). 2) te bepalen, dat het verboden is binnen de onder 1 sub a bedoelde ge bieden zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning (aanlegver- vergunning) van burgemeester en wethouders wijziging te brengen of te laten brengen in de op het tijdstip van inwerking treding van die besluiten uitgeoefende bodemcultuur, teneinde te voorkomen, dat door de uitvoering van werken geen bouwwerken zijn de of werkzaamheden een terrein minder geschikt wordt voor de ver wezenlijking van de daaraan bij de in plannen te geven bestemmingen een en ander met uitzondering van nor male onderhoudwerkzaamheden. 3) te bepalen, dat de betreffende be sluiten in werking treden met ingang van heden. De besluiten met bijbehorende kaar ten liggen van de dag der inwerking treding af. ter secretarie van deze ge meente voor een ieder ter inzage. Holten, 7 juni 1974. De burgemeester van Holten, W. H. Enklaar. In de woensdagavond in café „Kalfsterman" onder leiding van de heer J. A. v.d. Maat gehouden bui tengewone ledenvergadering van de Holtense Handelsvereniging werden na een onderhoud als bestuursleden herkozen de h.h. J. A. v.d. Maat, P. Brands en J. Wissink die in een on langs gehouden vergadering hadden bedankt toen door enkele leden een verzoek werd gedaan om te komen tot het instellen van een koopavond. Enkele leden voerden buiten het be stuur om een actie en het bestuur zag hierin en in het verzoek een mo tie van wantrouwen. Een voorstel tot instelling van een koopavond werd in de in dit najaar gehouden jaarver gadering met- een zeer kleine meer derheid verworpen. In plaats van de heer H. Koopman, die wegens drukke werkzaamheden als bestuurslid bedankte, werd geko zen de heer H. Dikkers. Voorzitter J. A. v.d. Maat sprak een woord van dank tot de heer Koop- De vrees is nog steeds niet weggeno men maar spr. kreeg wel meer hoop. We mogen ons oordeel over dit ka binet niet laten afhangen of de men sen ons sympathiek of onsympathiek zijn maar het beoordelen op het ge voerde beleid zo besloot mr. Aantjes die hoopte het doel van deze gespreks- avond, herstel van geschokt vertrou wen, te hebben bereikt. De voorzitter van de plaatselijke af deling van de A.R.P. de heer A. J. Nijkamp zei een kort slotwoord-waar- in hij mr. Aantjes dankte voor zijn toespraak blij te zijn dat deze bij eenkomst werd gehouden. Men stond deze avond oog in oog met fractie-voorzitter Aantjes die kritiek, sinds hij deel uitmaakt van het kabi net den Uy! niet bespaard is gebleven en ook deze avond hebben verschil lende aanwezigen bij het stellen van vragen en in de discussie recht op de man af hun zegje gedaan en dit kan alleen maar nuttig zijn. Mr. Aantjes besloot hierna de bij eenkomst met dankgebed. De Commissaris der Koningin in deze provincie. Mr. J. L M. Niers, zal met de Griffier der Staten, Mr. C. j. van der Molen en de chef van het kabinet van de Commissaris, mr. J. H. Boelkens, op vrijdag 14 juni a.s., om 16.00 uur, een raads vergadering bijwonen. De vergadering dient er toe de raad in de gelegenheid te stellen bepaalde problemen onder de aandacht van de Com missaris te brengen, voorzover de oplossing van de gesigna leerde problemen van provinciale zijde kan worden bevor derd. Het College van burgemeester en wethouders heeft de nieuw verkozen raadsleden die pas in september worden beëdigd en de leden van het bestemmingsplanforum uit genodigd deze vergadering vanaf de publieke tribune bij te wonen. man die plm. 8 jaar z'n beste krach ten aan de vereniging heeft gegeven. De „Werkcommissie" die enkele we ken geleden werd benoemd teneinde in de toekomst wat meer activiteiten te ontplooien deed de volgende sug gesties: het organiseren van een beursdag of dagen in tent of zaal in het voorjaar of najaar van 1975 waar aan alleen Holtense zakenmensen kunnen deelnemen, speciale actie tij dens het vakantieseizoen, gratis con sumentenavonden met medewerking van paatselijke verenigingen, wielerfietsavonden (met wedstrijd element) voor de leerlingen van de lagere scholen, acties voor contante betaling. Een voorstel van de commissie om f 500,te schenken aan de drumband van de Holtense Muziekvereniging, die op het concours in Gemert, kam pioen van Nederland werd in de „ere divisie" vondt algemene instem ming. Vrijdag 7 t.e.m. maandag 10 juni Kapsalon „Elegant" wegens vakan tie gesloten. Zaterdag 8 jnui 9-17 u. Auto's kijken bij Roba-automo- bielbedrijf, Rijssen (zie adv.). Centramarkt gebr. Dikkers na 4 u. gesloten. Zondag 9 juni 14.00 u. Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 u. Dansen in Bar-dancing „Boo de" te Bathmen (zie adv.). Maandag 10 juni 20.00 u. Ruilavond Holtense Postze gelclub „HPC" in hotel „Vosman". Maandag 10, dinsdag 11 en woensdag 12 juni Centramarkt gebr. Dikkers gesloten (zie adv,). Dinsdag 11 juni 20.00 u. Extra repetitie Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" 0.1.v. gastdirigent Endendijk uit Arn hem. 20.00 u. Zitting commissie voor Woon ruimtezaken. Slijterij Maats de gehele dag geslo ten. Woensdag 12 juni 19-21 u. Receptie voor genodigden 1.v.m. opening van „de Boetiek" Oranjestraat. 19.00 u. Opening Centramarkt gebr. Dikkers door burgemeester mr. W. H. Enklaar- Donderdag 13 juni 10.00 u. Feestelijke opening „de Boe tiek" Oranjestraat (zie adv.). 9.00 u. Heropening Centramarkt Gebr. Dikkers BV. 19.45 u. Jaarvergadering EHBO in hotel „Holterman". Vrydag 14 juni 16.00 u. Openbare raadsvergadering ten gemeentehuize in tegenwoordig heid van de Commissaris der Konin gin in Overijssel (zie ber.). Zondag 16 juni 14.00 u. Disjockevwedstrijden in e„- fé „De Wippert" (zie adv.). Woensdag 19 juni 19.00 u. Grote Zankershow fa. J. van Bruggen en Zoon in „Amicitia" (zie adv.). Donderdag 20 juni 15.00 u. Grote Zankershow fa. J. van Bruggen en Zn. in „Amicitia" (zie adv.). Vrydag 21 juni 19.30 u. Gezellige Dorpsavond „HMV" in „Kalfstermansweide" (zie adv en ber.).

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 1