Concourshippique „Bergruiters55 Jeugd van SY „Holten succesvol in Oldenzaal Eerste prijs zwemclub ,T wenhaarsveld5 „Zeskamp5 m Sportvereniging ,BAT05 bestaat gauw 50 jaar Reservedoelman FC Twente Henny Ardesch, te gast bij „Blauw Wit Wedstrijden om Frits Paule- cup weer groot succes Film en theater in Jeugdboerderij „De Schure" DAMES KEGELDEN IN GOOR A. ten Dam (I) had snelste duif Luisbestrijding 55 MEDAILLES SF HOLTEN Prachtig succes Programma-toernooi SV Almen voor SV „Holten" PROGRAMMA BLAUW WIT Wedvlucht PRACHTIGE HOLTEN PRESTATIES I EN II Sportdag Huishoudschool LIESBETH KOOIMAN SPORTVROUW VAN DE „NOORDEBARG" Benoemd tot 2e badmeester Rectificatie yrtfdag 31 mei 1974 I «■'■■ff-' -X'" -v' '7 Op het concours-hippique dat zaterdag bij de boerderij van de heer Robers aan de Pastoriestraat te Holten door de Landelijke Rijvereniging „Bergruiters" werd georganiseerd voor ruiters uit Streek V werd bij het springen in de verschillende klassen een sportieve strijd geleverd om de bekers en medailles. Vooral bij het springen klasse „L" werden in de finale schitterende prestaties ge leverd. Van de 20 gestarte combinaties kwamen 13 foutloos rond waarbij het tijdsverschil tussen nummer 1 en nummer 3 Riël Klum- per met „King Kelly" en mej. A. ter Horst met „Boris" beide van de Looleeruiters te Almelo slechts 1.1 sec. bedroeg. Ook bij het M-springen (waaraan 5 combinaties deelnamen) was volop spanning. In de barrage kwamen Hammink van de Looleeruiters en Herman Ruiterkamp van de Ooster- hofruiters foutloos rond maar „Ha- zei" van Hammink was exact 3 se conden sneller. UITSLAGEN: Individuele dressuur: Ring I Klasse BI: 1. J. Steen met ..Hyperion" Looleeruiters 62 pt., 2. mej. M. Albersen met Heidi" Esch- ruiters 59 pt., e.e. A. Fokke met „Ku- diena" Vjenneruiters 59 pt., e.e. H. Aaloerink met ..Kassandra" Wester- haar 59 pt., 5. T. Broekhuis met „High Land" Bergruiters 58 pt. RING 2— Klasse B2: 1. H. Broeze J.R met „d'Artagnan" Eschruiters 68 pt., 2. m! Schukking met „Troubadours" Looleeruiters 67 pt., 3. A. van Ros- sum met „Irana" Bergruiters 62 pt. Winkel met „Lockmoon" Vjen neruiters 61 'I2 pt. RING 2 Klasse L2: 1. J. Klooster man met „Rivaal" Hertruiters 129 pt., 2 mej. A. ter Horst met „Boris" Looleeruiters 125'/: pt., 3. mej. G. Kuiphuis met „Prince Charming" Looleeruiters 122 pt. RING 2 Klasse M: 1. mevr. T. Paalman met „Kuno" Hertruiters 132'/: pt. RING 3 ^paprilleproef; 1. J. Steen met „Hyperion" Looleeruiters 140 pt., 2. Harriët Beldman m. „Sylvia" Oos- terhofruiters 135 pt.. 3. H. Heyink met „Indicator" Vjenneruiters 127'/: pt... 4. Mej. M. Albersen met Heidi" Eschruiters 121 pt., 5. mej. A. Dek ker met „Ricky" Vjenneruiters 120 pt. RING 4 Afdelingsdressuur: Achttal len: 1. Hertruiters, Hellendoorn 134'/: punten, Viertallen: 1. Oosterhofruiter Rijssen-Holten 122'/: punten. RING 5 Klasse L.: 1. Henk Broeze Jr. met „Robin" Eschruiters 146 pt., 2. W. Aaltink met „Karlos" Bergrui ters 143 pt., 3. A. Koers met „Atlas" Eschruiters 137 pt. 4. J. Bronsvoort met „Tosca" Bergruiters 136 pt., 5. J. Nijsink met „Ronnie" Eschruiters 135V: pt., 6. Mieke Krekel met „Pen ny" Oosterhofruiters 134 pt. RING 6 Klasse LI: 1. F. Paalman met „Alwin" Hertruiters 140 pt., 2. G. Boere met „Marco" Hertruiters 139 pt., 3. H. D. Heerdink met „Hal- la" Hertruiters 137Vj pt., 4. H. Podt met „Lorei" Hertruiters 1351/s pt., 5. e.d. mej. G. Brummer met „Kill- moon" Oosterhofruiters 135 pt., e.e. mevr. A. Vos met „Sirocco" Esch ruiters 135 pt. Springen Klasse B: 1. H. Bróeze Jr. met „d'Artagnan" Eschruiters 0 ft. rijden 6.75, 2. J. Hammink met „Lolita" Looleeruiters 0 ft. rijden 6.25, 3. e.d. A. van Rossum met „Ira na" Oosterhofruiters 0 ft. 6., 3. e.e. Mieke Krekel reed met fen ny" een foutloos parcours bij het L-springen. M. Schukking met „Troubadour" Loo leeruiters 0 ft. 6. Springconcours Klasse L; 1. Riël Klumper met „King Kelly" Loolee ruiters 0 ft. 60.2 sec., 2. mevrouw C. Schrijver met „Isidoor" Vjenneruiters 0 ft., 61 sec., 3. mej. A. ter Horst met „Borus" Looleeruiters 0 ft. 61.3 s 4. H. Broeze Jr. met „Robin" Esch ruiters 0 ft. 65.1 sec., 5. mej. E. Mijn- hardt met „Harrycane" Looleerui ters 0 ft. 65,6 sec., 6. F. Paalman met „Alwin" Hertruiters 0 ft. 65.9 sec., 7. F. van Coesant van „Esmorial" Oosterhofruiters 0 ft. 66.7 sec., 8. II. Podt met „Lorei" Hertruiters 0 ft. 67.5 sec., 9. Mieke Krekel met „Pen ny" Oosterhofruiters 0 ft. 68.3 sec., 10. mevrouw T. Paalman met „Ku no" Hertruiters 0 ft. 71 sec., 11. B. Dasselaar met „Calipso" Vjennerui ters 0 ft. 71.5 sec., 12. F. Pape met „Summertime" Vjenneruiters 0 72.5 sec., 13. H. Jansen met „Pola ris" Eschruiters 0 ft. 77.5 sec. Springen Klasse M: 1. J. Hammink met Hazel" Looleeruiters 0 ft. sec., 2. Herman Rutterkamp met „Amigo II" Oosterhofruiters 0 37.6 sec.. 3. Ria Hogeslag met „Bac carat" Oosterhofruiters 4' strfp. 40.3 sec. Voor de aanvang van het mid dagprogramma werden de plm. 600 bezoekers welkom geheten door de voorzitter van de bergruiters mr. H. tv. G. Vixseboxse te Holten. In het pinksterweekend staat „de Schure" weer bol van aktiviteiten zo zal er op vrijdagavond en op zon dagmiddag de film „De Brug bij Re- magen" draaien en op maandagavond zal Theater „Toeter" uit Hengelo een stuk spelen over de rechten van de mens. FILM Eindelijk is jeugdsociëteit de „Schu re" erin geslaagd, de film „De brug bij Remagen" te bemachtigen. Deze beroemde oorlogsfilm van John Guil- lermin schildert de gevechten rond de brug bij Remagen in de Tweede Wereldoorlog. Vele ouderen zullen zullen zich deze historische veldslag nog herinneren, ook blijkt er van de kant van de jeugd 'n enorme belang stelling te bestaan voor W.O. II, hetgeen zich uit in een zeer grote vraag naar deze film. Het verhaal speelt in 1944, de Ame rikanen zijn in Europa geland en trek ken langzaam richting Duitsland op. De toegangswegen, over het alge meen bruggen, zijn door duitse troe pen vernietigd. Eén brug, bij Rema gen is nog in tact. Hitier geeft ge neraal v. Broek opdracht deze oever verbinding ook op te blazen. Deze be seft dan dat de gehele 15e duitse di visie afgesneden zal zijn van het moederland en stelt daarom de ver nietiging uit. Ook de Amerikanen zien het strategisch belang van de brug in en geven majoor Barnes opdracht met een stoottroep de brug te veroveren. Dit handjevol mensen slaagt er in met doorzettingsvermogen, vinding rijkheid en een beetje geluk deze ui terst moeilijke opdracht te vervullen. Dit geweldige wapenfeit zien histori ci als de nekslag voor de Duitse ver dediging, waardoor de oorlog met ve le maanden bekort werd. Vrijdagavond' 31 mei en zondagmid dag 2 juni vanaf resp. half negen en half drie zal deze film vertoond wor den voor belachelijk lage prijzen, na melijk leen f 1,50 en niet leden f 2, (vrijdagavond 16 jr. en ouder en zon dagmiddag 14 jaar en ouder). THEATER Theater „Toeter" bestaat uit een zestal jonge mensen, die studeren aan de Sociale Akademie in Hen gelo. Een half jaar geleden besloten ze een soort theatergroep op te rich ten die alleen eigen stukken zou spe len, en wel hoofdzakeijk op straat of in kleine, zich daarvoor lenende zaal tjes. Hun plan is om in de zomer maanden Europa door te trekken en in de diverse steden hun stuk te spe len. Het onderwerp is de universaire ver klaring van de rechten van de mens of liever gezegd de toepassing daar van in onze wereld. De spelers stellen de verschillende misstanden aan de kaak, met name de situatie van de politieke gevangenen in de diverse gevangenissen over de gehele wereld. Het optreden, dat om half negen be gint, zal niet de hele avond duren, maar de spelers proberen met wat improviseren, ook bezoekers in hun spel te betrekken. De entreeprijzen zullen zijn: voor leden f 1,en voor niet-leden f 1.50. Het belooft een boei en de avond te worden. De afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen sloot het vergaderseizoen af met een gezellige avond in Goor waar naar hartelust werd gekegeld op de banen in zaal „Ooms". Niet alle dames waren even sterk in dit spel maar verschillende van hen kwamen tot hoge scores. De prijsjes werden aan het slot van de avond uitgereikt door de presidente mevr. Vogt. De duiven van de Holtense P.D.V. „De Bergvliegers" werden voor een wedvlucht over 275 kilometer gelost in Sint Ghislain. Tijd van lossing: 6.50 uur. Eerste duif geklokt om 11.12.50 uur. 1, 13, 18, 20, 26 A. ten Dam (1); 2, 31 J. Kruimelaar; 3, 4, 6 7, 8, 12, 25 Joh. Veldhuis; 5, 15, 16, 17, 21, 23, 27, 29 J. Aaftink; 9, 10, 22 G. Steunenberg; 11 H. J. ten Velde; 14, 30, 33 A. ten Dam (2); 19 H. van Beek; 24 W. Aaftink; 28, 32 Jong man-Meester. Voor gebruik in plantsoenen, straat- beplantingen etc. moeten aan luisbe- strijdingsmiddelen bijzondere eisen worden gesteld. Er is namelijk altijd wel een bloeiende struik of plant in de buurt die door allerlei nuttige in- sekten wordt bevlogen. Pirimor is een zeer selektief luisbe- strijdingsmiddel, dat de natuurlijke vijanden van de luis en andere nut tige insekten zoals bijen spaart. Natuurlijke vijanden van de luis, zo als het lieveheersbeestje kunnen be langrijk bijdragen om de luizen-popu latie na de bespuiting laag te houden. Het middel heeft kontaktwerking, penetreert door het blad en heeft een sterke dampwerking. Deze eigenschap zorgt voor een snel resul taat en in het algemeen worden de luizen zeer grondig opgeruimd. Primimor heeft geen nadelige invloed op vee, wild, vogels of vissen. Het wordt in de grond tot onschadelijke stoffen afgebroken. Het is mengbaar met een groot aantal andere neutra le fungiciden en insekticiden. In ste den voldoet een vernevelaar met een spuitkop die omhoog gericht kan wor den het best. Voor kleinere bomen en borders met rozen e.d., kan een rug- nevelaar worden gebruikt. Ter gelegenheid van het 40-jarig ju bileum van de jeugdafdeling van de KW Quick '20 in Oldenzaal werd er zaterdag 24 mei een toernooi gehou den, met als. deelnemende verenigin gen Go Ahead, de sv- Holten en de organiserende vereniging Quick '20. 's Morgens vertrokken, om half acht, tien bussen van de GTW uit De venter, met aan boord ruim 250 spe lers en leiders van Go Ahead. Aan de Waagweg in Holten ston den nog eens 250 spelers en leiders van de SV Holten vol ongeduld te wachten. Precies op de afgesproken tijd werd de reis naar Oldenzaal aanvaard. De stemming, die op dit vroege uur reeds prima was, bleef de gehele dag meer dan uitstekend. Het monstertoernooi, met 70 deel nemende elftallen, ruim 900 spelers in de leeftijden van 7 tot en met 18 jaar, werd gehouden op vier sport complexen. De organisatie was per fect 'en duö verliep alles vlekkeloos. Geen noemenswaai-dige blessures, geen andere onregelmatigheden, geen 5? In het Holtense zwembad Twen- haarsveld vond maandag 27 mei, de eerste van een serie wedstrijden plaats, welke deze zomer zullen war den gehouden in de vorm van een re creatieve zeskamp. De volgende verenigingen nemen hieraan deel: De Nymph (Gorssel), Looërmark (Bathmen), Proteus (Twello), De IJsselmeeuwcn (Zutphen), Brummen (Brummen) en Twenhaarsveld (Hol ten). Door omstandigheden was de ver eniging Brummen deze avond niet op komen dagen, zodat jammer genoeg één baan leeg bleef. De pret was er echter niet minder om. Even na ze ven uur gaf trainer T. Eyling het startsein en konden de allerjongste deelneemsters te water gaan voor de 25 meter schoolslag. Voor Twen-, haarsveld mocht Annette Rijkeboer de spits afbijten, wat ze deed met een geweldige „start-duik-sprong". Mede door gunstige weersomstandig heden hadden de wedstrijden een zeer vlot verloop. Het deelnemers aantal bij deze zes-kamp is beperkt, op elke afstand mag maar een zwem- mer(ster) aan de start verschijnen. Dit maakt het voor de toeschouwers wel wat overzichtelijker. De Holtena- naren zwommen zeer snel bij deze thuiswedstrijd", wat hun al gauw een flinke puntenwinst opleverde. Toen ook nog de beide estafettes wer den gewonnen, waarvoor dubbele punten worden geteld, was de over winning zeker. De eerstvolgende wed strijden vinden de tweede Pinkster dag plaats te Gorssel en wel om 9.15 uur 's morgens. Het is de bedoeling dat voor elke wedstrijd een andere ploeg wordt samengesteld, om zo veel mogelijk kinderen te laten deel nemen. Persoonlijke uitslagen: 25 meter schoolslag: Annette Rijke boer 36.8 sec.; Henny Jalving 27.3 see.; Jackie Pronk 27.- sec.; Martin Wilpshaar 24.8 sec. 50 meter schoolslag: Annemarie Op- hof 53.6 sec.; Hans Welting 52.- sec.; Marjanka van Maurik 42.5 sec.; Jan P. v.d. Berg 45.9 sec.; Gerri Loman 44.6 sec.; Henk Oosterdijk 43.4 sec. 25 meter rugslag: Sandra van Geel 27.4 sec.; Remco van Maurik 25.3 sec. 15 meter vrye slag: Jackie Pronk 25.1 sec.; Jan Ophof 20.2 sec.; Han- neke Truschel 19.- sec.; Theo Boode 17.9 Sec; - 50 meter vrije slag: Herma Bos 44.5 sec.; Roland v.d. Mark 36.9 sec.; Gerdien Ophof 36.4 sec.; André Oos terdijk 34.2 sec.; Linda Kamperman 34.- sec.; Jan Huisman 33.5 sec. 50 meter rugslag: Anneke Trotsen- burg 52.5 sec.; Andries Lichtenberg 45.4 sec.; Irna Deyk 43.5 sec,; Wim Meijer 38.5 sec.; Ria Wissink 43.5 sec.; Albrecht Bulsink 36.8 sec. Meisjes estafette: Jackie Pronk, Han- neke Truschel Herma Bos, Gerdien Ophof, Linda Kamperman. Tijd: 3 min. 05.3 sec. Jongens estafette: Jan Ophof, Theo Boode, Roland v.d. Mark, Wim Meij er, Albrecht Bulsink. Tijd: 2 min. 47.6 sec. Puntentotaal verenigingen: 1 Twen haarsveld 179 pnt.2 Proteus 141 pnt.; 3 De Nymph 130 pnt.; 4 Dc IJs- selmeeuwen 97 pnt.; 5 Looërmark 93 pnt. Op zaterdag 25 mei vonden te En schede atletiekwedstrijden plaats, waaraan ook door de gehele Holten se atletiekvereniging werd deelgeno men. De weersomstandigheden wa ren ideaal; de resultaten voor de jon ge club uitstekend. De pupillen jon gens en meisjes deden mee aan de driekamp: verspringen, 60 meter, balwerpen. Dini ter Harmsel werd hier tweede met een totaal van 1088 punten. Dinanl Schippers viel bij de driekamp met 1395 punten net bui ten de prijzen (4e plaats). Bij de jongens junioren D werd Jan Masselink tweede bij het verspringen (4.10). Johan Bos werd derde bij het slingerwerpen (22.70 meter). Vierde plaatsen, dus net geen medailles, wa ren er voor Ria Broekmaat (slinger- balwerpen 15.52 meter en 60 meter hardlopen: 10.4 sec.) en voor Eric Schippers (600 meter in 1.58.3 min.). Ter afsluiting van deze dag vonden er es-tafettewedstrijden plaats. Hier zal op de training op maandag- en vrijdagavond (waar nieuwe leden van harte welkom zijn) nog wel wat gedaan moeten worden. Toch bereik ten Eddy Willemink, Dinant Schip pert, Eric Lamraers en André Dol- lekamp een tweede plaats: 4 x 60 me ter in 40.6 sec. oponthoud en uitmuntend voetbal- weer. De sportiviteit vierde werkelijk hoogtij. De elftallen van d'e SV Holten stre den met wisselend succes. Vermel denswaard waren vooral de- presta ties van de pupillen E6, die, ongesla gen en zelfs zonder één doelpunt te^ gen, kampioen werden en de oudere junioren van A en B. Het elftal Al was zelfs zo goed op dreef dat zo wel de selectie van Go Ahead, als die van Quick '20 aan de zegekar werden gebonden Belangrijker dan deze successen was echter het feit dat bijna 1000 jon gens van drie verenigingen deze spor tieve dag samen beleefden. Na de prijsuitreiking, om half zes, en het gewaardeerde optreden van een prachtig korps, met bovendien beeldschone majorettes, waren de dankwoorden van de voorzitters van Go Ahead en de SV Holten zeer op hun plaats. „We laten hier veel achter. Een klein beetje bloed, ontzettend' veel zweet én een enkele traan. We ne men ook veel mee naar huis. Enke le prachtige bekers, nieuwe vriend schappen en de herinnering aan een prachtige sportdag. Dank aan Quick '20 voor de goede ontvangst, de perfecte organisatie en de uitstekende verzorging". Op het te Eibergen gehouden touw- trektoernooi werd het le achttal van de Holtense touwtrekkersvereniging „O.K.I.A." met 12 punten derde. „O.K.I.A." organiseert op Pinkster maandag een toernooi in „Kalfster- mansweide" aan de Stationsstraat. Op de in Osnabrück gehouden hon dententoonstelling werd de Hongaar se staande hond (Viszla) „Jitka Iloeschka van het Lage Hutten" van mevr. J. V. Smit, Lichtenberg 6, ge waardeerd met „I Uitmuntend" „Jit ka" werd tevens kampioen C.A.C. - C.A.C.I.B. en beste jachthond van de tentoonstelling. Verschillende elftallen van de jeugd van s.v. Holten zullen op diverse da tums meedoen aan dit toernooi. Het programma is als volgt: zaterdag 1 juni A elftal vertrek 8.00 uur; maan dag 3 juni: B elftal vertrek 8.00 uur; maandag 3 juni: C2 elftal vertrek 8.00 uur; zaterdag 8 juni: E elftal vertrek 8.00 uur; zaterdag 8 juni: E3 elftal vertrek 8.00 uur. Vertrek vanaf „Mëérrrianskamp". Blauw Wit 1 speelt zaterdagmiddag (1/6) om 10.30 uur een vriendschap pelijke wedstrijd tegen PSV 1 uit Al melo. De gast-an speelden twee jaar geleden in dezelfde klasse als Blauw Wit en komen momenteel uit in de vierde klasse KNVB. Blauw Wit 4 speelt om half 3 een - vriendschappelijke wedstrijd tegen Holten 9. De Blauw Wit" junioren A vertrekken om 8.00 uur naar Almen waar ze deelnemen aan een juniorentoernooi. De duiven van de p.d.v. „Snelle Wieken" (Holten-Markelo) werden voor een vlucht over een afstand van 408 kilometer gelost in Compiégne (Noord' Frankrijk). Totaal ingezet 110 duiven. Lossing 6 u. Eerste duif binnen: 12.17.58 u. 1. en 7. Joh. Jansen. Markelo, 2. en 8. G. Bekkemens, Holten, 3. en !6. A. van Doornspeek, Markelo, 4. en 5. G. J. Hassink. Markelo, 9. Joh. Paal man, Holten, 10. A. Beldman, Marke lo. Ter afsluiting van de voetbalcompe titie was het jl. zaterdag verzame len geblazen voor alle leden, leiders en vrienden van Blauw Wit, voor deelname aan de intussen traditioneel geworden jaarlijkse sport- en speldag van deze vereniging. Het doel van deze sportdag is om tenminste één zaterdag van het sei zoen met alle leden van de sportver eniging, vanaf de oudste veteraan tot de jongste pupil zo'n hele sportdag lang eens heerlijk. ..ondejons.", te zijn. Vandaar dat dit jaar voor het eerst óók de senioren in het geheel werden betrokken. Het geheel kreeg een extra feeste lijk tintje door de komst van Henny Ardesch, reservedoelman van de FC Twente, welke, als extra verrassing voor, met name de pupillen, gekomen was om een keepersdemonstratie te geven, waaraan hij bijna dreigde niet toe te komen vanwege de vele hand tekeningen en foto's die van hem wer den gevraagd. Gewillig voorzag hij 'de hem voorgehouden boekjes, vodjes papier, ja zelfs omslagen van siga rettenpapier van zijn sierlijke handte kening. Toen eindelijk iedereen hier mee verzadigd was nam hij zijn plaats tussen de doelpalen in om aan de vele op hem gerichte vuurpijlen het hoofd te bieden. Na een per leef- Het afgelopen weekend hebben zo wel het eerste als het tweede elftal van de s.v. Holten geducht van zich doen spreken. Het eerste elftal was uitgenodigd op het jubïleumtoernooi van de s.v. SDOL die deze maand 40 jaar bestaat. Al direct in de eerste wedstrijd werd de basis voor de eer ste prijs gelegd door het sterke De Op- zaterdag 18 mei jl. werd weer om de Frits Paule Cup gestreden. Er was een goede opkomst van de jeugd van s.v. „Holten" en alle onderdelen werden vlot afgewerkt, mede dankzij de vele leiders die deze morgen ook aanwezig waren. Er werd in verschil lende leeftijdsgroepen een sportieve strijd geleverd. De uitslagen van de groepen wa ren: 7, 8 en 9 jaar: 1 G. J. Schepel man, 2 G. Brands, 3 R. Bannink. 10, 11 en 12 jaar: 1 T. Luesink, 2 N. Traanman, 3 E. Knapen. 13 en 14 jaar: 1 E. Boode, 2 E. Vixseboxse, 3 A. Jalving. 15 jaar en ouder: 1 E. Wissink, 2 J. Huzen, 3 N. Jansen. De traditionele voetbalwedstrijd tussen de jeugd en jeugdleiders werd een overwinning voor de jeugd, mede doordat enkele jeugdleiders te kam pen kregen met een gebrek aan con ditie werd de eindstaand 3-1. Hierna volgde de prijsuitreiking. Tot alge meen winnaar werd Gerrit Jan Sche per (9 jaar) uitgeroepen, aan wie de prachtige wisselbeker werd uitge reikt. Zweef (uitkomende in de 3e klasse met 1-0 te verslaan. Zowel Nieuw Heeten als Mariënheem wist Holten een gelijkspel af te dwingen (0-0). De laatste wedstrijd tegen Raalte werd eveneens een 1-0 overwinning zodat Holten als poule-winnaar ein digde en een prachtige beker in ont vangst mocht nemen. Het tweede elftal, vorige week al geplaatst in de finale-poule, heeft ook dit jaar de „Lierinckbokaa!" in de wacht weten te slepen. Holten 2 als verdediger van deze beker won de eerste wedstrijd tegen Haarle 2 met 1-0. Tegen Stevo 2 werd het een 2-1 overwinning zodat de laatste wed strijd tegen De Zweef 2 beslissend was. Een gelijkspel was reeds vol doende en dit leek al met de rust een haalbare kaart. Na de wisseling heeft het Holtense doel constant onder vuur gestaan, maar met een beetje geluk en zeer goed keeperswerk van Ge rard Scheperman wisten onze jon gens de stand op 0-0 te houden, zodat het zoveelste succes van Holten 2 'n feit werd. Gerrit Jan Scheperman de kleine man met de grote beker - met de andere bekerwinnaars. In wit shirt Frits Paule. tijdsgroep gehouden competitie kwa men uiteindelijk Jaap Jansen van de junioren en André Schuppert van de pupillen als kampioen penaltyschut- ters uit het strijdperk tevoorschijn, terwijl mevrouw Klein Nagelvoort zich een jaar lang kampioene van de pupillenmoeders mag noemen, waarvoor zij samen met Henny Ar desch, na afloop, in de bloemetjes werd gezet. Hieraan voorafgaand was de mor gen reeds besteed aan het spelen van een zestal individuele proeven, waar bij Harry Kolkman (rijwielhandel aan de Larenseweg) als algemeen winnaar naar voren kwam. Voor zijn sportieve prestaties ontving hij, uit handen van voorzitter Wiersma de zo genaamde „Pup-Cup". Voor deze individuele proeven wer den vervolgens de volgende prijzen uitgereikt: C- en D-junioren: 1 goud: G. Schalk (325 punten); 2 zilver: J. Jansen (300 punten); 3 brons: D. J. Schup pert (288 punten). Groep 11 en 12 jaar: 1 goud: A. Bronsvoort (261 punten); 2 zilver: G. Stam (Look. 241 punten); 3 brons: G. Rutgers (227 punten). Groep 10 en 9 jaar: 1 goud: J. Vrug- teveen (201 punten); 2 zilver: E. de Vries (199 punten); 3 brons: H. Bo- link (196 punten). Groep 7 en 8: 1 goud: H. Kolkman (Larenseweg, 181 punten); 2 zilver: G. v.d. Meulen (op sec., 178 pnt.); 3 brons: R. Drent (178 punten). Na de individuele spelletjes wer den er voor de verschillende leeftijds groepen een mini-marathon gelopen, De pupillen en de C- en D- junioren, mochten de reserve- doelman van FC Twente Henny Ardesch op z'n kwaliteiten les ten. waarvan de winnaars respectievelijk waren: 7- en 8-jarigen: Harry Kolk man, 9- en 10-jarigen: JanVrugte- veen, 11- en 12-jarigen: Herman Dij- kink, C- en D-junioren: Wim Velt huis. Na de middagpauze werd per leef tijdsgroep een voetbaltoernooi ge houden. In de uiteindelijk gespeelde finalewedstrijden won bij de senio ren het (bier) elftal „Stella Artois", bij de junioren het elftal van de „Koe- kebakkers", terwijl het team van „Australië" de eindzege wist binnen te halen. De organisatoren, leiders en helpers komt een oprecht compliment toe voor de zeer goede organisatie en op zet van deze sportdag, hetgeen ook de mening bleek te zijn van één der tfiupjüen. dje .ons zjjntt verslag deed toekomen, hetwelk wij gemeend heb ben u niet te mogen onthouden. Om 9 uur begon het dan: de sport- en speldag voor de pupillen van Blauw Wit '66. Er waren ook D, C en A-junioren en de senioren, maar die kwamen 'smiddags aan bod. We begonnen met spelletjes. Ik zat in groep 4 bij Meneer van Hesse. We begonnen met schutting schieten. Ik had 11 keer in een halve minuut. Dat leverde 44 punten op. Verder de den we op 't rijtje af: plaatsen-sprint koppen-snelheidstest. doelschieten- jongleren en touwtjessp ringen. Om ongeveer half 12 a 12 uur kwam hij dan: de reservedoelman van FC Twe te, Henny Ardesch. We moesten pe nalty's op hem nemen. Penalty-kam pioen pupillen werd André Schup pert. De D- en C-junioren schoten ook op doel. 's Middags gingen we aan een toernooi beginnen. De organi satie vond ik goed. Ik zat in Zwe den, maar kampioen werd Australië. Een fijne, om nooit te vergeten, dag. Woensdag 22 mei j.l. hield de huis houdschool haar jaarlijkse sportdag. Het morgenprogramma bestond uit de volgende onderdelen: atletiek en een slagbalcompetitie, 's Middags was er een gezelligheidsprogramma waaraan alle leerlingen met genoe gen deelnamen. Helaas was het min der goed weer, evenals verleden jaar, enigszins een spelbederver. Dankzij de inzet van de leerlingen en de goede organisatie werden alle programmapunten binnen het tijd schema afgewerkt. De uitslagen van de atletiekwedstrijden. Hoogspringen: le prijs 1.40 meter Johanna Koopman en Jantiena KI. Horsman; 2e prijs 1.30 meter Willy Kappert, Liesbeth Kooiman, Hennie Meei-man en Annie Teeselink. Verspringen: le pr. 4.27 m Liesbeth Kooiman; 2e pr. 3.80 m Lisbert Wijn- nobel. Balwerpen: le pr. 27.40 m Ina Krab- bebos; 2e pr. 23.90 m Liesbeth Kooi man. 60 m. sprint:, le pr. 9.00 sec Ria Schooien en Jantiena Klein Horsman 2e pr. 9.01 sec Liesbeth Kooiman. Tevens werden er A, B of C diploma's uitgereikt. De slagbalcompetitie werd gewonnen door klas 3C, De heer A. J. Eiling te Holten vorig jaar reeds seizoenbadmeester bij het gemeentelijk zwembad „Twenhaars veld" is met ingang van 1 juni a.s. benoemd tot 2e badmeester bij ge noemd zwembad. In ons blad van de vorige week vermeldden we dat de drumband van H.M.V." op uitnodiging van een Hol- tenaar (oud-Udenaar) meewerkte aan een dorpsfeest t.b.v. het Rode Kruis. Dit feest werd niet zoals gemeld in Gemert maar in Uden gehouden. Onlangs heeft het bestuur van de Sportvereniging „Bato" een onderhoud gehad met een aantal oud-leden. Het ging om het feit, dat „Bato" in no vember a.s. haar 50-jarig jubileum viert. „Bato" is opgericht 28 novem ber 1924 met als voorzitter wijlen dc heer H. Soer, die minstens 25 jaar de 'voorzittershamer heeft gehanteerd en met niet aflatende ijver leiding aan de vereniging heeft gegeven. Hel ledental bedroeg bij de oprichting plm. twintig. Het is tot op heden tot ca. 600 uitgegoried. De toen nog „gymnastiekvereni ging Bato" geheten club is thans een sportvereniging waar ook judo en vol leybal wordt beoefend. De afdeling gymnastiek staat onder leiding van de heer W. P. F. van den Berg, bewe gingstherapeut te Raalte en de da mes C. Ligtlee uit Zutphen en M. Aan stoot uit Holten. Mede door hun toe doen is het een bloeiende afdeling ge- waarin serieurs getraind worden, wordt. Ongeveer een jaar geleden zijn er se lectiegroepjes gevormd, waarmee men onlangs met veel succes naar buiten is opgetreden. Op 22 juni a.s. worden er nogmaals selectiewedstrijd jes gehouden in het gymnastieklo kaal in de Haarsti-aat. Het bestuur is druk bezig voorberei dingen te treffen voor de feestelijke viering van het jubileum. Het be staat uit T. G. Lukkien, voorzitter, B. J. Wissink, vice-voorzitter, M. G. Eg- gink-ten Velde, secretaresse, M. Meinsma-Kooy, pennmgmeesteresse H. Wilpshaar en H. Stokkers, leden. Het houdt zich gaarne aanbevolen voor inlichtingen uit de oprichtingspe riode en verschaft gaarne inlichtingen over het lidmaatschap en dergelijke, waarvoor men 's avonds het secreta riaat kan bereiken onder nummer 2000.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5