Showroom van stucadoors- Bouwcentrum betrokken bij twee experimenten met zonne-energie geopend bedrijf officieel Voor de Streek-WV was 1973 een belangrijk jaar Dw adres voor koel- en vriesapparaten DORPS AVOND Holtense lagere scholen hielden sportdag En-Kci-Bé-prijs voor familie Aanstoot stemWD zomerkleding KLEIN KELDERMAN BV Dijkerhoek Inzameling Activiteiten Overijsselse Heuvelrug en Salland' Postzegel Ruilbeurs Prachtige opbrengst AFSCHEIDS- JUBILEUM DS. J. H. ISRAeL Vrfldag 24 mei Yrrrt CUJSE4P Bij de Statenverkiezingen eind maart heeft de WD enorm gewonnen. Op 29 mei krijgt u de kans ook in uw gemeenteraad het liberale ele ment zo sterk mogelijk te maken. Als voorzitter van de Tweeede Kamer fractie van de V.V.D. vraag ik u bij de komende verkiezingen op de V.V.D.-lijst te stemmen. Liberalen in Holten ik vraag u: stem op 29 mei V.V.D. Hans Wiegel H. Wiegel Koninginnegracht 57, Den Haag, 070 - 614121 De problemen rond de olie als bron Van energie, zyn de laatste maanden een belangrijke stimulans geweest om meer aandacht te besteden aan andere-mogelijkheden om in onze ene- giebehoefte te voorzien. Behalve de atoomenergie, waar we al geruime tijd mee bezig zyn, kwamen ook de wind(molens) en de zon als mogelij ke energiebronnen naar voren. Lijkt de wind in ons Nederlandse klimaat een bijna vanzelfsprekende zaak, met de zon is dat op het eerste gezicht minder het geval. Al enige tijd geleden echter heeft prof. ir. C. W. J. van Koppen van de TH Eindhoven er in een artikel op ge wezen, dat er waarschijnlijk ook in Nederland mogelijkheden voor het toepassen van zonne-energie be staan. die nadere bestudering verdie nen. Inmiddels zijn er een tweetal projec ten in voorbereiding waarbij de zon als aanvullende energiebron voor ver warming en warmwatervoorziening gebruikt zal gaan worden. Het bouw centrum is bij beide projecten betrok ken. Onderscheid Het onderscheid tussen beide projec ten is voornamelijk gelegen in het: doel waar ze zich op richten en de midden, die daarbij worden gebruikt. Het ene project waarvan het initiatief bij de TH-Eindhoven ligt streeft naar een woning, waarbij de zon voor 50 pet. voorziet in de energiebehoefte voor verwarming en warm water. Om dat te bereiken zullen er theoretisch en praktisch nog heel wat zaken moe ten worden uitgezocht. Het project Eindhoven is vooral daar op gericht Het huis waarin de toepassing var zonne-energie een rol zal spelen wordt voorzien van de laatste wetenschap pelijke snufjes en van een groot aan tal meetpunten, die gegevens moeten opleveren om de zonne-eenergie in de toekomst ook op grote schaal te kunnen toepassen (of niet...). Deze helè opzet betekent, dat in het huis. waarin dit systeem wordt uitgepro beerd, nog de nodige extra investerin gen moeten worden gedaan. Kortom het ;is een lange termijn gericht, ge zien de opzet nogal wat geld vragend object, dat echter veel gegevens kan opleveren, die van nut kunnen zijn bij een eventuele massale toepassing, 't Bouwcentrum neemt 'in dit project het ontwerp van de verwarmingsin stallatie en de warmwatervoorzienin gen en de warmte-isolatie voor zijn rekening. Terwijl het Bouwcentrum bezig was met de voorbereiding van haar aan deel in het Eindhovense project rees de vraag: is het niet mogelijk om niet de nu bestaande materialen en technieken en met een beperkte extra investering al iets te doen, als we de eis, dat d'e zon 50 pet. van de energie voor de verwarming moet le veren, verminderen tot zo'n 20-25 pet. Met name de heer J. M. van Heel. medewerker van de groep Binnen milieutechniek. zag wel wat in die gedachte en begon een en ander na- de ruit te werken. Ook hij werd geconfronteerd met een aantal onzekerheden, maar toch met beduidend minder dan bij het Eindhovense project. Het idee werd verder uitgewerkt en de conclusie was, dat met de huidige stand van de techniek en tegen een redelijke ex- tra-investering de zon inderdaad een bijdrage zou kunnen leveren aan de energie-voorziening in de Nederland se woning en dat het in de massa- woningbouw nu al toepasbaar is. Hoewel beide systemen van dezelfde energiebron uitgaan (de zon), zijn ze in hun uitwerking verschillend. Bij 't Eindhovense project wordt de zon ne-energie indirect en bij het Bouw centrum-project direct toegepast. Ver der zijn de zonne-collectoren in het Eindhovense project, evenals de mo gelijkheid tot. het opslaan van warmte beduidend groter. Ook wordt bij het Eindhovense project aandacht be steed aan het terugwinnen van warm te uit gebruikte lucht. Bij beide pro jecten wordt aandacht besteed aan "en goede warmte-isolatie en mecha nische ventilatie. Ook wordt in beide gevallen uitge gaan van een op het zuiden gericht schuin dak (onder een hoek van 60 graden), waarbij een meer of minder groot deel van d'e normale dakbedek king is vervangen door een grote dubbele ruit, waarachter een lucht spouw. Bij het Eindhovense project bevindt zich in die luchtspouw een pijpenregister. waarbij het zich daar in bevindende water wordt opge warmd door de zon en vervolgens wordt afgevoerd naar een groot on dergronds, goed geïsoleerd reservoir, waar het verwormde water wordt op geslagen. De luchtspouw wordt bij het Eindho vense project aan de achterzijde af gesloten door een zwarte metalen plaat, waarachter zich een laag isola tiemateriaal bevindt om op die ma nier zo veel mogelijk profijt te trek ken van de binnenkomende zonne warmte. Dubbele rol Het ondergrondse reservoir vervult de rol van warmte-accumulator. Met het warme water, dat zich daarin bevindt, kunnen in principe twee din gen gebeuren: het kan via een warm tewisselaar zorgen voor de verwar ming van de lucht in een luchtver- warmingssysteem en het kan via een boiler tevens gebruik wordén voor de warmwatervoorziening. Er is voor luchtverwarmipg gekozen. omdat lucht in principe minder hoog vcr- •warmd behoeft te worden dan water in een ..klassieke" radiatorenverwar ming om in een woning dezelfde tem peratuur en behaaglijkheid te berei ken. De ondergrondse accumulator maakt het mogelijk een buffervoorraad aan warmte voor enkele dagen op te sl'aan. Mocht die buffervoorraad opra ken, dan kan de boiler zijn tweede rol vervullen: het opwarmen van wa ter in de accumulator, zodat lucht- verwarming en warmwatervoorzie ning kunnen blijven draaien. Bouwcentrum-project Ook bij het Bouwcentrumproject is er sprake van een schuin dak met dub belglas en een luchtspouw. Achter de luchtspouw bevindt zich echter in dit geval een 30 cm. dikke betonlaag, die d'e rol van warmte-accumulator ver vult. Tevens is in deze betonlaag een met water gevuld pijpenregister aan gebracht. Het zich daarin bevindende water wordt door 't betpn opgewarmd en afgevoerd naar een voorraad- boiler, die dienst doet als buffer, waar na het water doorstroomt naar een gas- of elektrische boiler, waarin het eventueel indien het water onvoldoen de warm is, wordt naverwarmd. Bij het systeem van het Bouwcentrum wordt de betonlaag (accumulator) door de zon opgewarmd. Constateert de thermostaat in de woonkamer, dal er behoefte is aan warmte, dan wordt de temperatuur in het beton afgetast Is die voldoende dan wordt 'n regel- klep in de luchtspouw geopend, waar na de lucht van het verwarmings- suysteem, door geleiding langs de be tonlaag wordt opgewarmd en inge voerd in het verwarmingssysteem. Is de temperatuur van het beton niet hoog genoeg, dan springt een norma le luchtverhitter bij. De zonnecollec tor vervult hier dus duidelijk een on dersteunde rol voor het normale lucht- verwarmingssysteem. De verwachting is echter, dat 's zomers de warmwa tervoorziening gedurende minstens twee tot drie maanden vrijwel geheel op zonne-energie zal kunnen draaien. Bovendien bestaat het vertrouwen dat het systeem gedurende het hele jaar een redelijke bijdrage zal leveren aan de besparing op het gebruik van tra ditionele energiebronnen. KOLWEG 76 RUIME KEUZE! Kom gerust vrijblijvend een kijkje nemen in onze showroom. Als belangrijke activiteiten in het verslagjaar worden genoemd: de uit gifte van een streekkaart in 10.000 exemplaren, de gratis-verspreiding van 20.000 stickers, de week agenda, welke in een enorme behoefte blijkt te voorzien, evenals het voor- en na jaarsnummer, de uitgifte van 'n boer-, derijen-fotoroute, de Luilekkerl and route voor kinderen, de verkoop van 65.000 prentbriefkaarten, een combi natie van brief en ansichtkaarten en acties in binnen- en buitenland. Van de samengestelde weekendarrange menten, was het weekend in Heino ,,Geen kind aan je kinderen hebben" de absolute topper. In kranten werd 230 keer aandacht aan de regio geschonken, 35 keer werd in radioprogramma's over de regio gesproken, terwijl dit 8 keer op de t.v. het geval was. Financiën ning van deze showroom, aan onze toch al goed geoutilleerde midden stand een belangrijke uitbreiding is gegeven. U hebt öp woongebied veel te bieden. Door noeste arbeid hebt u veel bereikt. Moge het u in de toekomst met dit bedrijf bijzonder goed gaan". Na wethouder Rietberg maakten al le aanwezigen van de gelegenheid ge bruik om de familie Schuiterd per soonlijk te feliciteren en werd hen, onder het genot van een glaasje en een hartig hapje, een overzicht ge geven van de zeer gevarieerde voor raad in ,,Zeyko" keukens, ,,Digo" sierpleisters, Siemens" (huishoude lijke keukeninbouwapparatuur struk- tuurverven vloerbedekking etc. wel ke op zeer verantwoorde wijze in de twee etages, tellende showroom ston den opgesteld. Zoals we in ons blad van vorige week reeds schreven be gon Dinant Schuiterd op 15 oktober 1958, met niet veel meer dan het be nodigde handgereedschap als zelf standig ondernemer, een stucadoors- bedrijf te Holten. Door noeste ar beid, gedegen vakkennis en een goed Onder flinke belangstelling heeft woensdagmiddag wethou der J. Rietberg de showroom van het stucadoorsbedrijf D. Schuiterd B.V. geopend. zakelijk inzicht wist deze Holte-naar in ruim 15 jaar het bedrijf zodanig op te bouwen, dat met deze show room een belangrijke uitbreiding daaraan kon worden gegeven en een zichtbare vestiging kon plaatsvinden. Ovirigens bestaan thans al voor ver gevorderde plannen om het bedrijfs pand (thans 350 m2 grondoppervlak- te) met nog eens 100 m2 uit te brei den. Ter gelegenheid van deze opening was de showroom woensdagavond tot 10 uur geopend, van welke gele genheid door zeer velen gebruik werd gemaakt om de uitgebreide voorraad te bezichtigen. De Holtense Postzegelclub ,,H.P.C." organiseert zaterdag (25 mei) in de aula van de Scholengemeenschap van 10.00-17.00 uur een ruilbeurs. Het ,,H.P.C." bestuur heeft een groot aan tal verenigingen van deze beurs op de hoogte gesteld en ongetwijfeld zul len vele philatelisten een bezoek bren gen om door ruiling hun verzameling uit te breiden en waardevoller te ma ken. De collecte die in de week van 6-12 mei werd gehouden voor het Ne derlands Astmafonds heeft f 2704,99 opgebracht. Het plaatselijk comité brengt aan de gevers zowel als aan de collectanten heel hartelijk dank dat zij op deze wijze het zo zeer drin gend nodige werk van het Ned. Ast- Op woensdag 29 mei a.s. organiseert de Hervormde Vrouwengroep een klereninzameling in „Bethanië" voor het zogenaamde Lotjeshuis" in Pa ramaribo (Suriname). Het Lotjeshuis is een Prot. stichting waar kinderen van 0 tot 16 jaar wor den opgevangen en vandaaruit ver der worden begeleid. Als u, als buurtbewoners van Dijker hoek, toch naar de stembus gaat, dan kunt u de kleding tussen 2 en 5 u. afgeven in gebouw Bethanië", waar bereidwillige dames de kleding graag in ontvangst zullen nemen. Alleen zomerkleding voor kinderen v. 0-16 j. is welkom mits scoon en in re- deijke saat. Eveneens schoene, hoe den tassen. Wij hopen dat u ons wilt helpen deze actie te doen slagen. Namens het bestuur van de Hervormde Vrouwengroep te Dijkerhoek, A. Sdhellevis-Voogd. De praktijk Op papier ziet dit er allemaal mooi uit, maar de vraag is, hoe staat het in de praktijk? Bij de TH-eindhoven is men inmiddels begonnen met het verrichten van metingen aan verschil lende typen zonne-collectoren, om een zo goed mogelijke keus te ma ken. In het najaar wordt gestart met j de bouw van een woning waarin het Eindhovense project wordt onderge bracht. Midden 1975 is die woning gereed en wordt begonnen met een uitgebreid test- en meetprogramma, waarvan de resultaten twee tot drie jaar later openbaar zullen worden gemaakt. Wat het Bouwcentrumproject betreft is in principe overeenstemming bereikt over de toepassing ervan in een zes tal woningen in Oss, die deel uitma ken van een groter project van 400 tot 500 woningen in de sfeer van de sociale woningbouw, die ontworpen zijn door het architectenbureau Ele- mans in Oss en waaraan nog dit jaar (september) zal worden begonnen. Iedereen, die bij beide projecten be trokken is, 2heeft hoger ver-; wachtingen van, al wordt de moge lijkheid, dat de toepassing van deze schone energiebron ook teleurstellin gen zal opleveren niet uitgesloten. Over een paar jaar zullen we het we ten. Voor haar werk beschikte de Streek VVV over een budget van ruim f 141.000,samengesteld als volgt: Subsidie Prov. VW f 30.250,van gemeenten f 25.125.69, bijdragen VVV's f 10.400,toer. bedrijfsleven f 42.701.18, van derden f 33.328,30 en verkopen f 28.209.13. De personeels lasten bedroegen f 50.702.50, propa- gandakosten ruim f 53.667,overi ge kosten f 35.135.60. Zij boekte een voordelig exploitatie saldo van f 2.297.59. De begroting voor 1974 sluit met aan baten en lasten f 165.000, Onder grote belangstelling van fa- tnilie. vrienden en de vele zakenre laties vond j.l. woensdagmiddag om 4 uur de officiële opening plaats van de geheel nieuw gebouwde showroom van Stucadoorsbedrijf D. Schuiterd BV. Dorpsstraat 39 alhier- De officiële openingshandeling, be- ataande uit het ontsluiten van de toe gangsdeur, werd verricht door Hol- ten's loco burgemeester de heer J. Rietberg. Onmiddellijk na deze cere moniële handeling nodigde de heer Rietberg de aanwezigen uit de show room te betreden vanwege het spel- brekend werk van de op dat moment neerdalende regen. Hierna sprak wethouder Rietberg de familie Schuiterd toe als volgt: „Naar aanleiding van deze opening wil ik mij, namens het gemeentebe- etuur van Holten, graag even met een enkel woord tot u richten. Bij de ontsluiting van dit nieuwe bedrijfs pand is tevens een geheel nieuwe pe riode van zakendoen voor u ingeagan. U gaat met deze prachtige show room, van nu aan, letterlijk aan de weg timmeren. In een tijdsbestek van slechts 15 jaren bent u van werk nemer tot werkgever geworden. Ik acht dit een goede' zaak. Daarom is het mij een vreugde om u, namens het gemeentebestuur, van harte te feliciteren met dit nieuwe bedrijfs pand. Een felicitatie waarin ik gaar ne de gehele Holtense middenstand wil laten delen omdat met de ope- De Holtense Muziekvereniging „H.M.V." heeft het plan om op vrij dag 21 juni een Dorps-avond" te or ganiseren in „Kalfstermanweide." Het muziekkorps en de drumband zullen zich presenteren en ook zal medewerking worden verleend door een groep meisjes van de gymnas- '■'ekvereniging ,,BATO." Verder wordt gedacht aan attracties als balgooien, ringwerpen, sjoelen etc. De avond voor jong en oud, met spel, pret en plezier zal met een dansje worden besloten. We komen er bin nenkort nader op terug. Op dinsdag 21 mei vond op het sport complex „Meermanskamp" het jaar lijkse sportfestijn van de gezamenlij ke Holtense lagere scholen plaats. 's Morgens om half negen, begun stigd door uitstekend weer, traden niet minder dan 272 jongens en 237 meisjes uit de hoogste drie klassen aan om te trachten 'n zo „hoog" mo gelijk diploma te bemachtigen. Hier toe moesten zij op vier onderdelen goede prestaties zien te leveren, te weten: 60 m hardlopen, verspringen, grote bal werpen en een behendig- heidsproef afleggen, welke laatsti weer uit vijf onderdelen bestond. Iiëi was hartverwarmend óm te zien mei hoeveel enthousiasme de 509 kinderen voor de eer streden! Tegen 12 uur was de uitslag bekend 32 kinderen kregen diploma A, 154 di- tot een 6-klassige wordt alles nor spannender. Hulde voor deze kleinr groep, die dan toch maar een diplom; D wist te bemachtigen! Bekijken wij nu nog even de gemid delde resultaten dan zien wij aan de kop Espelo met 3,09, dan de Dorps school met 2,93, „De Schakel" met 2.78, Dijkerhoek met 2,76 en de Kol- school met 258. Intussen was de strijd om de hand bal- en voetbaltrofee al enige weken aan de gang. Deze middag werden de „finales" ge- ploma B, 226 diploma C, 89 diploma D en slechts 7 het fel begeerde diplo ma E. Deze zeven .super sportjongens en meisjes" waren: Henk Müller, Ed win Stegehuis, Teja Feith - allen Dorpsschool -, Liesbeth Pennewaard - Kolschool -, Gerrit-Johan Kolkman en Ria Westerik van „De Schakel" en Johan Baiters uit Espelo. Daarna werd de altijd spannende es- 'afetteloop gehouden met het volgen de resultaat: 1 Dorpsschool 1.14.4, 2 KolsChool 1.16.2, 3 „De Schakel" '17.9, 4 Dijkerhoek 1.21.6, 5 Espelo 1.25.4 en 6 Haarschool 1.29.0. Met de vergelijking der resultaten noet men er uiteraard rekening mee touden, dat de nieuwe Haarschool al- 'een met een vierde klas kon mee doen. Zodra deze school is uitgegroeid <peeld, helaas in een geniepige regen bui. Het resultaat: de handballende meisjes van de Kolschool werden kampioen, gevolgd door ,De Schakel", de Dorpsschool, Dijkerlo (een combi natie van Dijkerhoek en Esplo) en de Haarschool. Bij de voetballencfe jongens werd „De Schakel" de kampioen, gevolgd door de Dorpsschool, de Kolschool, „ÏJijkerlo" en de Haarschool. Al met al was het een zeer geslaag de dag waar kinderen en hun onder wijzers-onderwijzeressen met genoe gen aan kunnen terugdenken en vooruitzien! TS Zoals wij reeds eerder hebben ge meld zal ds. Israël, die vele jaren in Holten stond, op 5 juni a.s. zijn zil veren ambtsjubileum vieren. Er kun nen bijdragen voor een geschenk uit Holten gestort worden op rekening „Jubileumfonds ds. Israël" bij de Ra bobank (giro 875587) alhier. De receptie, die ds. Israël en zijn gezin door deHervormde Gemeente van Coevorden wordt aangeboden zal gehouden worden op woensdag,5 juni a.s., des avonds van 20-21.30 uur in café-restaurant „Arends" aan de Markt te Coevorden, waarvoor uit onze gemeente ongetwijfeld ook veel belangstelling zal bestaan. Een heel plezierig weekend beleef de de fam. H. J. Aanstoot uit de Diessenplasstraat toen ze van En- kabé-winkelier Nijkamp uit Dijker hoek te horen kregen dat ze één van de zeven landelijke hoofdprijzen had den gewonnen in de Enkabé-april- wedstrijd. In de Dijkerhoekse zelfbe diening werd de prijs overhandigd door de heer en mevrouw Nijkamp die hun gelukwensen met de veer tiendaagse reis naar de zon voor twee personen vergezeld lieten gaan van een lekkere slagroomtaart. Van de Enkabé-organisatie waren aanwezig de rayondirekteur de heer Wijnber gen en de vertegenwoordiger de heer Wesselink, die bovendien 'n prachtig levensmiddelenpakket aanboden. Op de foto van links naar rechts: rayondirecteur Wesse link. mevr. Nijkamp, de heer Nijkamphet prijswinnende echtpaar Aanstoot en vertegen woordiger Wijnbergen. „De Streek VW „Overijsselse Heuvelrug en Salland" heeft het af gelopen jaar veel aan de weg getimmerd om deze streek onder de aandacht van toeristen en recreanten te brengen. De vraag, die in dit kader wel eens wordt gesteld is: „is dit nu zo nodig?", „willen wij die toeristen eigenlijk wel" en dergelijke. Deze vragen worden gesteld teg^n de achtergrond van het milieu de toeristische druk op het gebied, het karakter van de streek, e.d.", aldus de Streek VVV in haar jaarverslag over 1973. De grote lijnen Blijkens het verslag zijn er 2 grote lijnen aan te geven. Ten eerste is er de producenten- taak. Een taak, om de streek in al haar objectieve facetten in de publi citeit te brengen. Radio- en tv-pro- gramma's en artikelen in kranten en tijdschriften wijzen hierop. Deze taak wordt door de Steek VVV uitgevoerd in samenwerking met het toeristisch bedrijfsleven en de middenstand. De kosten hieraan verbonden worden gro tendeels ook door belanghebbenden betaald. De Streek VVV is een voorstander van een zo gedifferentieerd mogelijk toe ristisch produkt, d.w.z. dat voor al le soorten mensen attraktieve voorzie ningen aanwezig dienen te zijn. Door haar verscheidenheid zal de toe ristische druk op de streek welis waar in absolute vorm toenemen, maar doordat de zuigkracht van de grote al dan niet commercieel opge zette attraktiepunten, zo groot is zal de druk op de stilte-gebieden, die meestal zeer kwetsbaar zijn niet toe nemen en wellicht afnemen. Vaak komt de wervende taak van de Streek VVV binnen de regio ook over als een lokroep van: „Kom al lemaal hierheen". Niets is minder waar. Wanneer bv. in enkele radio uitzendingen de aandacht op een arrangement wordt gevestigd, bete kent dit dat in totaliteit misschien 500 mensen meer naar deze streek ko men en kan men dus nauwelijks spre ken van een grotere druk op het ge bied. Overigens heeft het toerisme en de recreatie een duidelijke economische waarde. Wanneer deze wegvalt, zal x zeker een equivalent gevonden moe ten worden. Wanneer dit een indu strie zou zijn, mede gezien in het licht van de werkgelegenheid, die bij toe risme zeer groot is, zet de Streek VVV hier een vraagteken achter. Tweede hoofdtaak De tweede hoofdtaak van de Streek VVV is een consumententaak. De taak, om de gast het zó goed mogelijk naar de zin te maken. Het geven van voorlichting en informatie over alle recreatieve en toeristische fa cetten ook aan de eigen inwoners. Dit in nauw overleg met de plaatse lijke VVV's. Hieronder wordt ook ver staan: het geven van bezettingsinfor matie. Juist deze informatieve taak zal in de toekomst steeds belangrij ker worden. Een derde van de tijd is vrije tijd. In het voorlichting geven over het zinvol besteden van deze tijd zal het WV-wezen een duidelijke taak hebben. Deze taak heeft het VVV-wezen ook in verband met infrastructurele voor zieningen die mede door de recreatie schappen worden gerealiseerd. In eer ste instantie worden deze voorzienin gen aangebracht door de eigen bevol king. Hier ligt ok een van de rela ties met de voorlichting eigen bevol king. Hier ligt ook een van d'e rela- cetten een belangrijke rol. Ten eerste is dit de kwaliteit. Commercieel ge zien verkoopt het WV-wezen een pro dukt, dat zij niet zelf maakt. Een produkt overigens dat opgebouwd is uit een aantal produkten (natuur, cul tuur, logies, vermaak, enz.). Het ia dus moeilijk, invloed uit te oefenen op de kwaliteit van het produkt. Wel heeft het VVV-wezen de taak om haar accommodatie in kwaliteitskategorie- en in te delen, waar een duidelijke normstelling aan ten grondslag ligt. Ook hierdoor wordt het geven van objectieve voorlichting weer bevor derd. Ten tweede is dit marktonderzoek. Te veel gelden worden momenteel ver spild door een te grote oplage van foldermateriaal. Wanneer gerichte re- klame gevoerd gaat worden op be paalde deelgroepen van de markt zou efficiënter en wellicht met meer sukses gewerkt kunnen worden. Hiervoor is veel geld nodig. Mede door het feit, dat de Streek VVV tot een van de 31 steunpunt VVV's was aangewezen was 1973 een belangrijk jaar. Vele landelijk geldende toeristische problemen werden in de werkvergadering van de ANVV, die door 31 steunpunt VVV- directeuren wordt gevormd, bespro ken en in projecgroepen onderge bracht. Op deze manier wil men trachten het WV-wezen in Nederland een duidelijk gezicht te geven. Tot op heden is het, volgens het jaarverslag, nog zo, dat het WV-we zen op veel punten als los zand aan elkaar hangt. Dit betekent niet, dat met name de plaatselijke VVV's ia de nabije toekomst hun autonomie prys moeten geven. Wel zal het zo zyn, dat het gehele WV-wezen over tuigd moet worden om der wille van zijn gezicht, een deel van zijn vroe gere zelfstandigheid prijs te geven. „Te hopen is, zegt het jaarverslag, dat het WV-wezen zo betrokken ia by zijn taak, dat een en ander in goe de harmonie zal gebeuren. Zo zal dui- delykheid moeten komen in de taken van een VVV. Het publiek weet nog steeds niet voldoende voor welke za ken men bij een VVV terecht kan. Landelyk dienen, in overleg, de spel regels te worden opgesteld. Activiteiten

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3