Mumimon» D. SCHUITERD B.V. MODERNE SHOWROOM Verdiende overwinning van Biauw Wit tegen Haarle Belangrijke promotie wedstrijd Uw Rode Kruis vraagt 5 miljoen een opperman KALFSTERMAN FC Twen le's 2e doelman Henny Ardesch te gast bij „Blauw Wit" Tennisvereniging „Holten zondag kampioen? SY Holten Resultaten Blauw Wit-pupillen Tentenverf Flens Ter gelegenheid van deze opening houden Damesvoetbal SV „Holten" PROGRAMMA REDRIJFSVOETBAL HOT TEN II NAAR HAARLE DES el-Holten cl 1-0 Uitslag bridgewedstrijd „Holten" Sportclub Rijssen bi - BI. Wit bi 1-0 Zaterdag 18 mei .Frits Poule Cup" DISCOBAL HELFT UW RODE KRUIS HELPEN!!! 7.85 J. 1 Nijland loon Aannemers OF WOENSDAG 22 iEI AANSTAANDE 's MIDDAGS 16.00 OUR HAAR voor o.a. ZEYK0 KEUKENS, DIGO SIERPLEISTERS, TEGELS EK IN- BOUWAPPARATÜUR wij een receptie van 16.00-22.00 uur Vanaf vrijdag 25 mei heten wij U gaarne hartelijk welkom! Vrijdag 17 mei 1974 SfiBSÏï SyG Afgelopen weekeinde behaalde de tennisvereniging „Holten" wederom de volle winst. De beide zaterdag teams wonnen met 4-1 en het zon dagteam won in Hengelo van het sterke Tion 3 met 5-3. In Hengelo had het team zeker geen walk over. De gastheren ver kochten hun huid zo duur mogelijk, maar toch kwamen de gasten na de enkelspelen al op een voorsprong van 3-1. Ferry Kres liet zijn single na 4 matchpoints toch nog lopen. De damesdubbel was voor de dames Makel en Dieben een zacht eitje. Het winnende vijfde punt kwam uit de mixed van het echtpaar Makel, zodat de resterende partijen er niet meer toe deden. Het zaterdag-mixed team versloeg in Diepenveen de Schapekolk en maakt daarmee eveneens kans op een promotieplaats. De enkelspelen werden gewonnen door Rob van Id- dekinge en Hannelore Kohier, hoewel de laatste er een marathonpartij voor nodig had. In de damesdubbel speelde de ver moeidheid zo'n rol, dat deze verlo ren ging. Het herenteam liet er evenmin gras over groeien en liet alleen een herendubbel aan de tegenstander. De singles van de heren van Geerenstein en Grobben waren van korte duur, daar het krachtsverschil te groot was. In ieder geval kan dit team een promotieplaats bijna niet meer ont gaan. Wanneer alles volgens plan verloopt kan het zondagteam deze zondag de kampioensvlag hijsen. In de loop van de middag is dit te verwachten en belangstellenden zijn van harte wel kom op de tennisbanen op „Meer manskamp". Ook het mixed-team speelt zaterdagmiddag a.s. thuis. In een vooral van Blauw Wit-zijde sterk gespeelde wedstrijd heeft het eerste elftal dinsdagavond een 5-0 ze ge behaald op Haarle. Zowel bij de gasten als bij de Holte- naren waren enige jonge speler opge steld teneinde reeds ervaring op te doen voor de komende competitie. Na tien mïhuten kwamen de gasten bij na, op een voorsprong toen Jaap Tha- len verkeerd terugspeelde op zijn doelman, maar de bal werd tegen Van Gennep opgeschoten en ging naast. Na een aantal goede acties vanuit het middenveld dat met Nico Labobar, Wilco Dikkers en Ep Beid man, uitste kend was bezet, namen de Blauw witters na 25 minuten spelen de lei ding, toen een aanval op links tussen Wilco Dikkers en Anton Beldsnijder door laatstgenoemde met een hard schot in de rechterbovenhoek werd af sloten. Nauwelijks was er weer afge trapt of de aanhang kon opnieuw jui chen. Een kundig doorgeschoven bal van wederom Wilco Dikkers bracht Ep Beldman in goede positie en zijn direct afgevuurde schot maakte de keeper kansloos, 2-0. Eerst na ruim een half uur, kreeg Van Gennep iets meer werk, maar echt gevaarlijk werden de gasten niet, ook al omdat Gert Landeweerd als „ausputzer" weer een degelijke partij speelde. Aan de andere kant werden nog enige goede kansen om zeep geholpen, terwijl vlak voor de rust Ep Beldman steenhard op de lat kogelde. Na de pauze werd met een gewij zigd elftal gespeeld, teneinde de nieu- HOLTEN 1—HOLTEN 2 Beide dameselftallen kwamen maan dagavond tegen elkaar in het veld voor de competitie. Janny Broekhuis zorgde in de vijfde minuut voor een 1-0 voorsprong voor Holten 1. De 2-0 voorsprong nam Tineke Brink man voor haar rekening in d'e twin tigste minuut. Vijf minuten later scoorde Janny Broekhuis 3-0. Met de ze stand gingen de dames de rust in. In de vijfde minuut van de tweede helft kreeg Holten 2 'n strafschop te gen die genomen werd door Maud van Dijk, maar Liesbet Kooiman redde op uitstekende wijze. Maar Hol ten 1 ging door en niet zonder resul taat. Maud van Dijk maakte er in de vijftiende minuut 4-0 van. Holten 2 kwam nu helemaal onder druk te staan. Ook de 5e goal nam Maud van Dijk voor haar rekening. Tonny Schappers zorgde voor 6-0. En twee minuten voor het einde rondde Maud van Dijk het af op 7-0. Dat bleef zo tot het einde. Zaterdag 18 mei: GodeschalkA. Müller (4 uur) Universal IIMulpie (6 uur) EnckoopV.S. en Co (4 uur) Dinsdag 21 mei: Udema IIEnckoop (18.45 uur) Universal IA.T. (18.45 uur) CobercoUdema I (18.45 uur) Hemelvaartsdag Udema IA.T. (10.00 uur) Zaterdag 25 mei: Universal IIA. Müller (16.30 uur) GodeschalkMulpie (16.30 uur) Udema II—V.S. en Co (16.30 uur) PROGRAMMA BLAUW. WIT (18 mei) Blauw Wit IC.S.V. I (Coevorden) 13.30 uur Blauw Wit IIC.S.V. II 13.30 uur De reserves van de S.V. „Holten" nemen zondag (19/5) deel aan een toernooi van de Haarlese Boys. Hol ten 2 speelt tegen SOS 2 en KOSC 2. Vertrek vanaf „Meermanskamp" om kwart voor 2. Dames worden mede uitgenodigd. we trainer, de heer Willems, de gele genheid te geven de complete selectie aan het werk te zien. Hoewel het spel iets minder werd bleef Blauw Wit verreweg de beste ploeg. In de 5e minuut na de hervatting beoor deelde de keeper een terugspeelbal geheel verkeerd en dat betekende 3-0. De door de gasten gehanteerde bui- tenspelval klqpte nu veel beter dan in de eerste speelhelft en vooral Henk Aanstoot 1 werd regelmatig terugge floten. In de 35ste minuut ging Wilco Dikkers (de grote uitblinker in dit duel) goed door zijn voorzet be reikte Aanstoot II die hard inkogelde (4-0). Nauwelijks een minuut later daalde één van de vele goede voorzetten van Nico Labobar op het hoofd van Henk Aanstoot II en onhoudbaar ging de bal in het net (5-0). Een verdiende overwinning van Blauw Wit in deze door Dick Beldman goed geleide wedstrijd. Op zondag 26 mei zal er in Holten een belangrijke promotiewedstrijd worden gespeeld op „Meermans kamp". Dan speelt n.l. Tubantia (Hengelo (O.) tegen Vaassen, die sa men met DES (Zevenaar) en VDZ (Arnhem) in. één poule spelen om één plaats in de 2e klasse KNVB. Elke ploeg speelt een thuiswedstrijd en een uitwedstrijd terwijl de laatste wed strijd op neutraal terrein gespeeld wordt. Hiervoor zijn Holten en Does burg gekozen. Programma 19 mei TubantiaDCS VaassenVDZ '23 mei VDZTubantia en DCSVaas sen. 26 mei DCS—VDZ (Doesburg) TubantiaVaassen (Holten). In een zeer aantrekkelijke wed strijd wist Holten cl zijn laatste wed strijd in deze competitie niet succes vol af te sluiten. In de eerste helft had DES Cl 'n klein overwicht, maar met snelle uitvallen was Holten toch gevaarlijker. De rust brak met een dubbelblanke stand aan. Na de rust een constant aanvallend Holten, doch het enige doelpunt van deze wed strijd viel bij een spaarzame uitval van DES aan de andere kant. Na deze goal kwam D.E.S. onder zwa re druk te staan en het „regende" dan ook hoekschoppen; maar er wercl niet gescoord. D.Ê.S. had over geluk niet te klagen, want de scheidsrechter onthield Cl zeker 2 strafschoppen Een gelijkspel zou de juiste verhou ding beter hebben weergegeven. 18 mei Sp. Rijssen DlHolten D2 ver trek 2.00 u... Zondag 19 mei 10.30 u. Holten IHolten A 10.00 u. Holten 4Holten 10. 10.00 u. Holten 6Holten 7 (Tarzan- cup). 10.00 u. Holten 8Holten 9. 1. heren van Iddekinge-Geerestein. 2. dames van Witzenburg en Ott, 3. heren Spijker en Disbergen, 4. heren van Witzenburg en Ott, 5. heren Goor- man en Groot Obbink, 6 heren Haner- burg en Dijkstra, 7. heren Grob ben en van Zoest, 8 dames Teet- sink en van Geerestein. Van links naar rechts de dames Diehen en Makel en de heren Makel en Kres Zondag a.s. kampioen? In afwijking van de gebruikelijke verslaggeving, waarin een pupillen- voetbaloverzicht wordt gegeven, be ginnende bij E I en vervolgens de prestaties van de hyarchisch daarop volgende teams, menen we re goed aan te doen deze keer het sportieve gebeuren te beginnen bij BI. wit W 5. Dit elftal speelde zaterdag thuis te gen mede kampioenskandidaat Ex celsior E 8. BI wit E 5 had tot dan toe slechts één wedstrijd verloren, twee gelijk gespeeld en de rest alle maal gewonnen. En hoe!!!!! Tijdens bet nu afgelopen voetbalseizoen is E 5 diverse malen uit de strijd te voorschijn gekomen met waarlijke monsterzeges als 8-10-11 en zelfs 12 doelpunten voor! Derhalve verscheen E 5 zaterdag op de grasmat met niet minder dan 30 competitiepunten en een enorm doelsaldo!!!! Maar ach, Excelsior hoewel een veel lager doel saldo meevoerend, genoot het voor deel de wedstrijd tegen E 5 aan te vangen met één competitiepuntje meer (31), zodat E 5 moest winnen om kampioen te worden. Helaas, het is niet gelukt. Terecht overigens, want de sportiviteit gebiedt te zeg gen dat Excelsior van de aanvang af, het initiatief in handen nam en deze, gedurende de gehele wedstrijd niet meer prijs gaf. zodat E 5 de wed strijd tenslotte met 0-1 uit handen moest geven. Blijft te konstateren dat, zelfs menige eredivisieklub de vingertjes zou aflikken aan de resul taten welke E 5 het afgelopen seizoen wist te behalen. Zo bezien is E 5, hoe wel ongekroond, een ware voetbal kampioen geworden. Een gegeven wat de BI. wittertjes tot waarlijk SDorfleve eer mag strekken. BI .wit E 2 en E 3 speelden zaterdag mee in het voetbaltoernooi te Hulzen, Zaterdag 25 mei a.s. organiseert de zvv Blauw Wit voor al haar leden de jaarlijkse sportdag, waaraan jaar lijks alle leden, vanaf de jongste pupil tot de oudste veteraan, enorm veel plezier beleven. Deze sportdag is be doeld om, ter afsluiting van de com petitie, te dienen als één groot „fami liefeest" voor alle leden, leiders, ou ders. vrienden en verdere sympathi santen van de vereniging. Dit „fa miliefeest" zal deze keer een extra feestelijk tintje krijgen wanneer, in de loop van de dag, niemand minder dan Henny Ardesch, reserve doelman van de FC Twente ten tonele zal verschijnen om iets van zijn sportieve kunnen te demonstreren, waarbij, naast de voetballende Blauw Witter?., ook anderen zullen worden ingescha keld. „Meermanskamp" zal die dag brui sen van leven want reeds om 9 uur 's morgens zal het festijn beginnen met zeer aantrekkelijke individuele spelen voor junioren en pupillen, ter wijl 's middags de nadruk zal wor den gelegd op het voetbalspel, in de Vorm van een kort toernooi. Wanneer het weer zich daarvoor leent is het voor de toeschouwers ze ker de moeite waard deze te maken. maar wisten daar op geen enkele manier tot redelijke resultaten te ko men. Ook al niet omdat diverse spe lers, blijkbaar door voetbalmoeheid bevangen, niet zijn verschenen, waar door genoemde teams zwaar geha vend aan de strijd deelnamen, met een navenant resultaat. E 2 verloor alle drie de wedstrijden, terwijl E 3 zij het met moeite, slechts één wed strijd gelijkspeelde en de rest ver loor. BI.wit E 4 verloor met 5-6 van Excelsior E 7 en sloot daarmee de competitie zeer redelijk af, gezien het enorme veldoverwicht van de gasten. Vóór de winterstop (voor zo ver daar sprake van is geweest) wist E 4 niet veel eer te behalen, doch daarna kwam dit team bijzonder goed uit de bus met diverse zeer fraaie overwinningen. Ook dit team kan terug zien op een zeer sportief voetbalseizoen! Na een tevoren geleden nederlaag van 3-0 heeft BI.wit E 6 Nijverdal E 5 enorm de les gelezen door een 8-0 overwinning te behalen en sloot daar mee de kompetitie zeer feestelijk af. E 6, één van de nieuwe BI. wit pu- pillenteams heeft er, van aanvang af geen twijfel over laten bestaan dat ze naar de sportweide kwamen om er te voetballen!! Mede daarom was dit elftal een goede aanwinst voor de vereniging. E 7 daarentegen wist bij VESOS E 3 geen enkele eer te behalen en ver loor met maar liefst 11-0 deze laat ste kompetitiev/edstriid. Zeer terecht over'gens. want VESOS raasde door de Bi. witverdediging alsof er geen tegenstander bestond E 7 was het team waarvan onrechte jeugdliefheb- bers enorm hebben genoten! Meters schoenveters achter zich aanslepend en soms dermate uithalend, dat niet al'een de bal. maar ook een voethal- schoentje het luchtruim doorkliefde, alles eevend wat iongens van hun leeftijd aan inzet bezitten, was het genieten geblazen wanneer ze als leeuwen om de bal vochten! Heerüik toch om zo van en met de jeugd te kunnen genieten! In deze laatste wedstrijd voor de com petitie zat het onze jongens niet mee. In het eerste half uur waren ze voortdurend aan de bal, vooral het middenveld liep gesmeerd maar veel doelrijpe kansen waren er niet. Door een misverstand in de ver dediging stonden we tien minuten voor rust met 1-0 achter. Na de rust was Blauw Wit voortdu rend in de aanval om de stand gelijk te trekken, maar diverse schoten te gen de lat stonden succes in de weg en helaas werd een handvol prachti ge kansen niet benut. Op zaterdag a.s. zal weer om de „Frits Paule Cup" worden gestreden. Alle jeugdspelers van Al t.m. E7 worden vriendelijk doch dringend ver zocht om 8.15 uur aanwezig te zijn. Er zal gestreden worden op 6 onder delen n.b. Sprint, doelschieten in vak ken, combinatie oefening, autobanden verrollen, fietspanden om paaltje gooien (jongeren), Ver ingooien (oude ren) en hardlopen. Alle jeugdleiders worden verzocht om 8.00 uur aanwezig te zijn. Na dit evenement zal de. traditionele gooien (jongeren), ver ingooien (oude_ voetbalwedstrijd tussen jeugdleiders jeugdspelers worden gespeeld. Van 27 mei tot en met 8 juni gaat het Rode Kruis de straat op voor zijn jaarlijkse collecte. Getracht zal worden het vele geld te za melen, dat nodig is om aile hulp verlening te kunnen bekostigen. Want het Rode Kruis doet ontzet tend veel: van vakanties voor ge handicapten en bloedtransfusie diensten tot en met hulpzendingen naar rampgebieden en duizend-en- één kleinere vormen van hulpbe toon. Denkt U maar aan de snel wegambulances, het welfarewerk, de invalidenmiddagen, eerste hulp bij sportevenementen, trombose diensten, lectuurvoorziening voor zieken die thuis liggen. En zo zou den we nog wel even kunnen door gaan. Al dat werk wordt door u betaald. Want het Rode Kruis i seen zelf standige vereniging, die neutraal en onafhankelijk wil blijven. Dat is nodig om overal die hulp te kun nen bieden, die nodig is. Ongeacht het ras, de religie of d epolitieke overtuiging van slachtoffers. Het Nederlands Rode Kruis is een vereniging van de Nederland se bevolking, met al meer dan een miljoen leden. Het is dus uw vereniging en het verleent zijn hulp dan ook steeds namens u. Op de rampenpakketten die na calamitei ten naar het buitenland worden gezonden staat altijd: „Gif'c of the people of the Netherlands", want het zijn hulpgoederen waarvoor het Nederlandse yolk het geld heeft bijeengebracht. Dat geld wordt soms ingezameld tijdens speciale acties na aardbe vingen, overstromingen, oorlogsge weld of andere rampspoeden. Een ander deel komt binnen via de contributies van de leden. Maar de jaarlijkse collecte is toch de kurk waarop het Nederlands Rode Kruis drijft. Zij wordt even als voorgaande jaren weer gehou den door aanbieding van collecte zakjes. Een oproep tot de bevol king volgt nog. Om goed te kunnen drijven, dat wil zeggen om iedere hulpbehoe vende een reddende hand te kun nen reiken, dient tijdens de ko mende collecte in het gehele :and f 5,- miljoen te worden opge haald. U kunt daaraan natuurlijk meehelpen. In de eerste plaats door een flink bedrag te doen in de collectebus wanneer u die wordt voorgehouden. Maar u zou ook zelf met de bus kunnen rondgaan. Want het spreekt vanzelf dat hoemeer er wordt gecollecteerd des te meer er wordt ingezameld. U weet vast het Rode Kruis wel te vinden in uw woonplaats. Zo niet, meld u dan aan met behulp van een papiertje waarop u uw naam adres en geboortedatum zet en dat u in een gesloten enveloppe zonder postzegel kunt zenden naar Antwoordnummer 1314 in Den Haag. Dan ontvangt u beslist nader bericht. Het Rode Kruis helpt overal en ie dereen. Helpt u nu het Rode Kruis helpen. Een nieuwe slagzin van het Rode Kruis, luidt: Helpen is best fijn. Doe daaraan vooral mee! Zondag Aanvang 14.00 uur Café ,,De Wippert" per liter per spuitbus 6.50 Scbiidersbedr. Firma A. Schipper Dorpsstraat 3 - Tel. 1390 DORPSSTRAAT 39 HOLTEN TELEFOON 05483 - 2873 vragen: Zich te melden: Espelo 43 te Holten of te bellen: 05725-204 Levering aan particulieren en handel Onze showroom is dagelijks geopend van 9.00-17.00 uur Voor een goed Keurslagers product naar Oranjestraat en 't Viaduct Dinsdag: 500 gr. fijne of grove runderworst 358 500 gr. fijne of grove varkensworst 325 100 gr. gekookt ontbijtspek88 Woensdag: 500 gr. speklapjes 245 500 gr. schouderkarbonade338 500 gr. gehakt half om258 500 gr. mager rundergehakt 445 150 gr. gekookte ham 138 100 gr. gekookte tong 95 Vrijdag en zaterdag: 500 gr. gevulde boomstammetjes 398 250 gr. gekookte worst (stuk) 163 100 gr. gebr. rollade130 De hele week: 500 gram dikke krabbetjes 175 Blik spinazie 74 Literpot appelmoes 99 Pies Exota 54 KEURSLAGER ORANJESTRAAT en T VIADUCT

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5