Een reiger of reigers stalen de goudvissen I Veel belangstelling voor de landelijke fietsdag Stukadoorsbedrijf D. Schuiterd bv opent unieke showroom V oor jaarscollectie nachtkleding Gemeentebelang organiseerde voorlichtingsbijeenkomst Plaatselijke pers onmisbaar voor democratie in praktijk V.V.D. LIJST 5 Film in „De Schure Plattelands- bibliotheek J. H Boomvoorzitter Ned. Nieuwsblad Pers: STORINGSDIENST WAS ER METEEN ACHTER Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek dagje uit REISJE PLATTELANDS VROUWEN Jan Aaftiuk had snelste duif JUBILEUM DS. ISRAËL COLORI TE-P AN TIES Markt Rijssen PA ARDEN IN HET STAMBOEK Roman over tegenpaus Benedictus PRACHTIG SUCCES CONCOURS- HIPPIQUE - yjft P\ ife (INGEZONDEN) Uit het culturele leven Led en ver gaderin <r Handelsvereni gin g FRANSJE TEP R0EST-B0S 41 jaar huisvrouw Vrgdag 17 mei 1974 3 Woensdagmiddag 22 mei a.s. des middags om 16.00 uur zal de opening plaats vinden van een voor Holten unieke showroom in keukens, keu- keninbouwapparatuur, tegels, sier- pleisters. structuurverven en electri- sche huishoudelijke apparatuur etc. van stukadoorsbedrijf D. Schuiterd BV te Holtengevestigd Dorpsstraat 39. De openingshandeling zal worden verricht door Holten s loco-burge meester, de heer J- Rietberg. Op 15 oktober 1958 begon Dinant Schuiterd, met niet veel meer dan het benodigde handgereedschap, als zelfstandig ondernemer een stuka doorsbedrijf te Holten. Door noeste arbeid, gedegen vakkennis en goed zakelijk inzicht heeft deze dynami sche Holtenaar in ruim 15 jaar een bedrijf van waarlijke inportantie we- De belangstelling voor de plaatselijke Plattelandsbibliotheek is de laatste jaren enorm toegenomen. Vergelijken we de situatie op 1 januari 1970 met die van 1 januari 1974, dan is het beeld aldus: aantal boeken 7477 en 11427, aantal lezers 895 en 2009, aan tal uitleningen 39516 en 70495. Holten staat met 25,2 procent lezers op het aantal inwoners aan de top van alle bibliotheken in de provincie Overijs sel. Dit zal voor een groot deel te dan ken zijn aan de onvermoeide arbeid van de bibliothecaresse mevrouw M. C. Olk-van Gangelen, die van 15 sep tember 1970 af tot heden zich volledig heeft ingezet voor haar taak. Per 31 mei a.s. beëindigt zij echter dit werk. Met name voor de scholieren heeft mevrouw Olk veel gedaan. Het is daarom, dat de scholen haar iets wil len aanbieden bij haar vertrek. Wat dat zal zijn, is te bezichtigen Sn de Plattelandsbibliotheek van maandag 27 t.e.m. vrijdag 31 mei, terwijl er voor de bezoekers een register ter tekening aanwezig zal zijn, bedoeld als adhesiebetuiging. Mevrouw Olk, die in Wageningen gaat wonen, wordt opgevolgd door mevrouw A. T. M. de Roos-Schamhart, woonachtig te Wese- pe. Verbouwen van een zaak gaat ge woonlijk niet zonder problemen. Een plaatselijk verbouwde zaak in o.a. fopartikelen had gelijk met de verbouwing een nieuw telefoontoestel laten plaatsen dat het eerst prima deed maar na enkele dagen luid te hebben gerinkeld sterk afzwakte. Ook na het schoonmaken van eigen gehoor organen trad geen verbete ring op en teneinde raad draaide de zakenman het storingsnummer 007. Nog dezelfde dag reed de technische dienstvoor en in minder dan geen tijd was het bekeken. Even een scha kelaar om zetten en de bel deed het weer prima. Nu. wordt de laatste jaren door de PPT een enorme service verleend door onder het toestel aan te geven hoe te handelen met zo'n schakelaar, maar dat de „klanten" niet kunnen lezen is zelfs door de PTT niet voor zien. Misschien kunnen ze in de toe komst een gesproken bandje inbou wen. Blijft echter de vraag of ze de knop kunnen bedienen om het band je af te draaien. De leden van de Hervormde Vrou wengroep Dijkerhoek en enkele gas ten maakten dinsdag hun jaarlijks uit stapje. Het gezelschap vertrok reeds om kwart voor zeven en zo kon het ge beuren dat men al rond 9 uur in Soest achter de koffie zat. Na dit gezellige koffieuurtje werd de reis voortgezet langs paleis Soestdijk, de studio's in Hilversum, de Loos- drechtse- en Vinksveense plassen en de luchthaven Schiphol, waar juist enkele grote vliegtuigen landden. In Noordwijk werd het strand be zocht en tevens werd een bezoek ge bracht aan de Keukenhof in Lisse en in Amsterdam kregen de dames gele genheid om rond d.e Dam op de Nieu- wendijk en in de Kalverstraat te win kelen. Op de terugreis was de laatste pleis terplaats restaurant „Pollman" in Karenbeek, waar heerlijk werd ge geten. Al met al een zeer geslaagde dag. De leden van de afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen vertrokken donderdagmor gen 9 mei om half 8 voor het maken van het jaarlijkse reisje vanaf restau rant „Het Bonte Paard". Vanaf De venter werd de E8 genomen naar Hoevelaken, waar de koffie werd ge dronken. Na de koffie werd via Hilversum, Loosdrecht en Aalsmeer naar Lisse gereden, waar de Keukenhof werd be zocht. De dames bleven hier meer dan 3 uur rondwandelen om t'e genie ten van de mooie kleurenpracht van d'e tulpen en de vele andere voor jaarsbloemen. Door de bollenstreek reed de bus via Hillegom,Heemstede gemaakt om te winkelen. De reis verliep vlot zodat de dames op de geplande tijd (rond 8 uur) aantafel gingen in „Het Bont'e Paard" om heerlijk te eten en nog wat na te Pva- heerlijk te eten en nog wat na te pra ten over de fijne en gezellige reis. Honderd drie en zestig duiven van de P.D.V. „De Bergvliegers" werden voor een wevlucht van ruim 170 ki lometer gelost in Maastricht. Lossing 7.00 u. Eerste duif „geklokt" om 8.44.23 uur. Uitslag: 1, 3, 12 J. Aaftink, 2, 33 G. J. Egberts, 4, 7, 15. 25 Jongman- Meester, 5. 9, 11, 16, 23, 26 A. ten Dam (2), 6, 8, 22 en 32 A. ten Dam (1), 10. 14. 18, 21, Joh. Veldhuis, 13, 19, 27. 28 G. Steunenberg, 17 M. Lodeweges, 20 W. Aaftink, 29, 30 J. Kruimelaar, 24, 31. H. van Beek. ten op te bouwen. Naast genoemd stukadoorsbedrijf zal de firma Schui terd zich mede gaan toeleggen op de import, dealerschap, groot- en klein handel in „Zeyko" keukens, „Die- go" sierpleisters „Siemens" huis houdelijke elektrische apparatuur, alsmede in een diversiteit aan struk- tuurverven etc.. welke veelheid van gebruiks- en verfraaiingsapparatuur vanaf a.s. woensdag te bewonderen zal zijn in de speciaal daarvoor ge bouwde showroom, welke uit twee etages zal bestaart met een grondop- oervlakte van ruim 300 m2. Hoewel aan de afwerking en de in richting van het bedrijfspand nog vol op wordt gewerkt, bleek reeds over duidelijk dat onze toch al goede Hol- tense middenstand enorm is ver rijkt. In ons blad van volgende week komen we, zonder twijfel op de ope ning terug. (Zie ook advertentie in dit blad). Op 5 juni a.s. zal ds. Israël in Coe- vorden zijn zilveren ambtsjubileum vieren. Om hem namens de Hervorm de gemeente alhier een geschenk aan te kunnen bieden is by de Rabobank (giro 875587) alhier, een rekening ,,Ju- bileumgezchenk ds. Israël" ge opend, waar ieder zijn bijdrage kan storten. Daar ds. Israël het grootste deel van deze 25 jaar in Holten gewoond en gewerkt heeft, zullen er ongetwijfeld velen zyn die door een bijdrage van hun erkentelijkheid en waardering voor zyn werk willen doen blyken. Tot en met 31 mei staat deze mogelyk- heid open! Stel niet uit lot morgen, wat gij heden doen kunt. Bewoners van de Tuinstraat en de Rietmolenstraat, in de kom van het dorp, o.a. de families Aaftink en Haan en de familie Muller op de Borkeld, die een vijver bij hun woning hebben, missen de fa milie Aaftink reeds voor de twee de keer hun goudvissen. Er zijn al heel wat gissingen gemaakt hoe de vissen zouden zijn verdwenen Men dacht aan meeuwen, die soms ver landinwaarts vliegen er ook wel aan dieven op twee be nen. Men heeft tot voor kort mens noch dier kunnen betrappen hoe vroeg of er ook werd opgelet. Tot dat voor enkele dagen een reiger boven het dorp werd gesignaleerd die een dag later op de smederij van de familie Haan is neerge streken en als de boosdoener moei worden aangemerkt. Halfweg Bathmen bij de oude Havezate „De Pothaar" bevindt zich aan de Oude Schipbeek een reigerkolonie van plm. 15 a 20 nesten, waarin zich jongen bevin den. De reigers zullen wel in voedselnood verkeren, want kik kers zijn er nagenoeg niet meer en ook de Oude Schipbeek zal niet rijk aan vis zijn. De dieren zijn dus wel gedwongen op rooftocht uit te gaan en wagen zich daar door in de vroege ochtend tot vlak bij de huizen. De familie Aaftink is plm. 50 goudvissen kwijt, de fa milie Haan een twaalftal daar heeft men nu een net over de vij ver gespannen en bij de fami lie Muller zijn ruim dertig -vissen verdwenen. Aanvankelijk leek het daar of alle goudvissen weg wa ren, maar er zijn er weer een twaalftal te voorschijn gekomen. Deze waren waarschijnlijk bij het zien van de reiger of reigers „on dergedoken" en later weer uit de plantengroei naar boven gekomen. Men weet nu in elk geval waar men de boosdoeners moet zoeken. De nieuwe voorjaarscollectie van Ten Gate heeft'duidelijk de grens tussen nacht- en huiskleding doorbroken. Door de prettige materiaaleigen schappen, de attractieve styling, zijn vrijwel alle modellen uitermate ge schikt om ook als huis- en vrijetijds- kleding te worden gedragen. Vooral bij de herenmodellen is het accent gelegd op sportieve en prak tische eigenschappen. Een belangrijk aantal modellen is gemaakt van Certiform elastische ka toen dat plezierige draageigenschap- pen koppelt aan een blijvende elasti citeit. Wijd worden en lubberen is er dus niet meer bij. Een aantal dameshemdjes zijn aflei dingen van de T-shirt mode zodat de ze leuk te combineren vallen met b.v. jeans. Alle ten Cate tricot kan probleemloos worden gewassen zonder dat de kleuren achteruit gaan. Onder de naam Colorite heeft ten Ca te 'n serie panties ontwikkeld die spe ciaal bedoeld is voor de modebewus te jonge vrouw die panties niet alleen maar ziet als een „beenbedekking", maar als 'n attractieve mode-acces soire. De afwijkende, transparante plastic doosjesverpakking maakt c'e kleur keuze erg gemakkelijk. De Colori te collectie omvat een twaalftal van de meest modieuze kleuren die spe ciaal is afgestemd op voorjaars- en zomermode. Overigens omvat de to tale ten Cate panty-collectie meer dan 40 inten! Aangevoerd: "runderen 12.' varkens 227. Totaal 239. Prijzen: 12 pinken van f 1.000.tot f 1.250.227 biggen van f 30.tot De Kiesvereniging Gemeentebe lang Holten heeft op dinsdag 14 mei jl. in café Kalf sterman opnieuw een voorlichtingsbijeenkomst gehouden. De redenen van deze avonden, waar van er reeds meerdere plaatsvonden, hebben ten doel de Holtenaren goed voor te lichten met betrekking tot de a.s. gemeenteraadsverkiezingen, zo opende voorzitter J. Warrink deze avond. Al diegenen die bij de Tweede Kamer- en de Provinciale verkiezin gen op een linkse, rechtse of een con ventionale partij stemmen, dienen zich voor de thans voor ons liggende ge meenteraadsverkiezing goed te be seffen dat de landelijke partijpolitiek niet ter discussie staat. De kiesvereniging Gemeentebelang is een verzamelnaam van alle Holtena ren die het met onze gemeente op- reëht menen, en derhalve gestalte wil- ien geven. De voorzitter stelt verheu gend vast dat er ook jongeren aanwe zig zijn en concludeert hieruit dat ook Gemeentebelang de jongere genera tie aanspreekt. Hij legt vervolgens uit, dat de kies vereniging Gemeentebelang zich ten doel stelt voor iedere ingezetene bij te dragen tot een harmonisch be staan in de gemeente Holten.en zich in zyn bestuurlijke taak ten aanzien van de gemeenschap Holten niet wil binden aan een landelijke politieke groepering. De redenen waarom voor deze opstel ling wordt gekozen zijn de volgende: a) omdat wij daardoor menen een zo objectief mogelijk bestuurs vorm te krijgen die alle belangen groeperingen in onze gemeente evenveel recht kan doen. b) omdat de landelijke politiek stoelt op belangentegenstellingen ter wijl het voor een gemeentebestuur essentieel is een gemeenschappe lijk belang te dienen. c) het voor de landelijke politiek on mogelijk is om de plaatselijke om standigheden te beoordelen. Een logisch gevolg van deze opstel ling is dat wij onze programmapun ten op zakelijke en feitelijke gron den willen benaderen, daarbij reke ning houdend met het aparte karak ter van openbare onderneming die men gemeente noemt. Nadat de aanwezigen waren voor gelicht over de bijzondere kwaliteiten van de kiesvereniging Gemeentebe- 'ang die juist in de gemeenteraad 'ot uiting dient te komen, werd ieder gelegenheid gegeven vragen te stel len, zoals onder andere: 1. Hoe komt Gemeentebelang er ach- ter wat nu exact in bepaalde gedeel ten van de gemeente leeft? De lijst trekker Warrink antwoordt, dat de mening van grote groepen ingezete nen zo natuurgetrouw mogelijk wordt gepeild en na analyse kan een stand punt worden ingenomen. 2. Een der aanwezigen meent te heb ben beluisterd, dat de kiesvereniging Gemeentebelang de Stichting So ciaal Cultureel Werk minder nodig acht. De voorzitter antwoordt dat de ze Stichting zeker zeer nuttig, doch wijst er op dat het niet mag gaan in houden dat door gemakzucht der ouders de verantwoordelijkheid over het kind tot nihil wordt afgezwakt. 3. Met betrekking tot besteding van de bewuste f 850.000.— werden enke le voorstellen gedaan. 4. Wat gebeurt er als er een groot gebouw voor de Stichting Sociaal en Cultureel Werk komt. Moet dan de Schure worden opgcheve11. Welk standpunt neemt Gemeentebelang Lijsttrekker Warrink is er van overtuigd, dat de Schure voor een groep Holtense Jeugdonmisbaar is ge worden en het wordt door leden van de Schuregroep naar zijn informatie aangevo'eld als het wegnemen van een stuk privacy. Inzake de milieuproblemen benadruk te de heer Warrink dat deze niet' bui ten haar proporties moeten worden getrokken. De zorgen in de grote ste den eisen andere en grotere aanpak met betrekking t'ot de milieuproble matiek dan 'n woon-natuurgemeente zoals Holten is. Wij dienen er voor te waken niet blindelings achter ieder een aan te lopen omdat men zonodig „mee moet doen". Aan het eind van deze voorlichtings bijeenkomst dankte de voorzitter War rink alle aanwezigen en adviseer de iedereen op 29 mei a.s. te stemmen op LIJST 2 Gemeentebelang. Tijdens de woensdagmiddag bij cafe- restaurant „Het Bonte Paard" in Dij kerhoek gehouden voorjaarskeuring werden in het stamboek opgenomen de paarden „Moroza" e<ig. J. W. Bal- tus, Holterbroek, „Landa" eig. A. Schippers Neerdorp. „Manna" eig. W. Wibbeli'nk, L-oo, Bathem en „Karan- ka" eig. A. G. Volkerink, Okken- broek. De jury van deze keuring, die uitging van de afd. Overijssel van de Warm bloed Paardenfokkerij Nederland (W.P.N.), bestond uit de heren A. J. Ganzeboom. Raalte, E. van Ittersum te Giethoorn en H. Pool, inspecteur WPN te Vroomshoop. f 90.—. Algemeen overzicht: handel: met gedrukte prijzen. rustig In de „Boekenbus" van de RONO op zondag 19 mei van 19.00-19.10 uur be spreekt C. F. de Vries de historische roman „Paus Maan" van Ben van Eysselstein. Dit is de laatste roman van de auteur, die verleden jaar is overleden. Ban van Eysselstein woonde vele ja ren in Gieten. Zijn roman „Dorre Grond", Verweerde Stenen" en „Wie pleit voor Ayolt" spelen in de om geving van deze Drentse plaats. Ben van Eysselstein was ere-burger van Gieten. ,Paus Maan' verplaatst de lezer naar de 12e eeuw en naar Avignon, waar Don Pedro de Luna (Paus Maan) resideerde als tegenpaus Benedic tus de Dertiende. In hetzelfde pi-o- gramma bespreekt Tiny Mulder ,,'t dooie Beestenboek" van Hans de Vries. Uitgeverij „De Harmonie" Amsterdam gaf dit fraaie boek uit waarin Haps dc Vries met pen en fo- toestel van 14 september 1971 tot 10 september 1972 verslag uitbracht van de dodelijke verkeersongevallen aan dieren overkomen op de weg van Beerta (Hoofdstraat 45) naar Win schoten (de voormalige E35). Op de te Amsterdam gehouden lands kampioenschappen „Herenkappen- gevorclerde leerlingen" behaalde on ze plaatsgenoot Albert Drent de eer ste prijs. Hij kwam hierdoor in het bezit van een prachtige beker. Tijdens zijn openingsrede van de algemene ledenvergadering van de Ned. Nieuwsblad Pers, op 17 mei gehouden in het Koninklijk In stituut v. d. Tropen te Amsterdam, besprak voorzitter J. H. Boom enige actuele problemen de nieuwsbladpers betreffende. Na gecon stateerd te hebben, dat in 1973 de economische positie ook van de nieuwsbladpers aanzienlijk verbeterd was, zag hij in de zorgelijke papiersituatie nieuwe gevaren voor het voortbestaan van de pers. De exhorbitante stijging van de papierprijs (binnen een half jaar meer dan 50 pet) brengt de exploitatie van diverse kranten in ge vaar. Het lijkt vrijwel onmogelijk om door tariefaanpassingen deze kostenstijging voldoende op te vangen. Spreker ziet in 1975 een nieuwe crisis voor de persorganen, waarvoor hij nu reeds bij de regering aandacht vraagt. Ten aanzien van de op handen zijnde nota voor ëen geïntegreerd mediabe leid sprak de voorzitter der N.N.P. zijn vertrouwen uit, dat de minister van C.R.M. voldoende oog zal heb ben voor het belang van alle soor ten persorganen en dat er ook van een duidelijk alomvattend beleid sprake zal zijn. Hij was- van mening, dat ook bij steunmaatregelen voor de pers geen sprake mag zijn van willekeur, doch dat voor alle persorganen met gelijke maat gemeten dient te worden. De heer Boom zag zeer wel de mo gelijkheid van algemene voor alle bla den geldende maatregelen, die in hun uitwerking toch genuanceerde resulta ten zouden opleveren. Dat daarbij geen onderscheid wordt gemaakt tus sen dag- of nieuwsbladen, tussen bla den van verschillende politieke kleur, dan wel op grond van de exploitatie vorm, vond hij een vanzelfsprekende zaak. Hij kantte zich fel tegen de mening, dat persorganen eigenlijk niet vmet winstoogmerk mogen wor den uitgegeven. „Wat is het winst streven anders dan het streven om het verlies buiten de deur te houden en de continuïteit van onderneming en krant te waarborgen", aldus de heer Boom. „Bij de huidige kosten ontwikkeling is dat geen sinecure". Hij meende voorts, dat juist de plaat selijke pers van wezenlijk belang is het praktisch functioneren van de de mocratie. Ten aanzien van de Kabelomroep was de heer Boom van mening, dat juist de lokale pers het eerst zal worden geconfronteerd met deze nieuwe com municatietechniek. Hij was ervan ove luigd, dat lokale kabelomroep, indien deze er zou komen, vroeg of laat ge professionaliseerd zou worden en meende dat de plaatselijke pers daar bij dient te worden ingeschakeld. Hij ziet 't vooral ook als een economisch probleem"., „kan en wil een lokale gemeenschap twee soorten media fi nancieel opbrengen, of worden beide noodlijdend?" Hij verzette zich overigens vierkant tegen een kïjkdwang, waarbij middels Na een verbouwingsperiode van veertien dagen zal jeugdsociëteit „de Schure" vanaf vrijdag 17 mei de deur weer openen. In die twee weken is het interieur grondig vernieuwd; zo zijn de lastige op- en afstapjes ver dwenen en is er voor de danslustigen een echt authentiek dansvloertje ge creëerd, ook het meubilair heeft een grondige revisie moeten ondergaan en is nu hopelijk weer een tijdje be stand tegen het gebruik door de be zoekers. Op deze dag van heropening zal een Lawrence of Arabia; een klassiek film worden gedraaid; de titel is heldenepos over de strijd van Arabi- De Landelijke Rijvereniging „Berg- jïuiters" organiseert- op zaterdag. 25 mei op het terrein bij de familie Ro- bers aan de Pastoriestraat een na tionaal qoncourshippique waaran door een flink aantal amazones en ruiters zal worden deelgenomen. Tijdens het morgenprogramma zul len de dressuurproeven voor acht en viertallen alsmede de individuele dressuurproeven worden verreden. Het middagprogramma met sprin gen in de verschillende klassen be gint om een uur met een parade van alle deelnemers. Vuurwerk op kleurenfoto? Doe 't met groot diafragma; belichtingstijd: net zolang als het vuurwerk duurt. Zet uw toestel daarbij op statief of op de vensterbank 'n Tekenfilmpje maken? Vraag dan het vouwblad over dit onderwerp aan bij de Stichting ZrNïïl Amateur- 'A 'nfv ,Tr>v7 fotografie. L- Singel 32. *ZN?$l Amster- feAa dam-C. Nee. nee, nog eÜsb sÊvEr* 9een °Pnair,e ïjSifgffl Ega ËsSSa maken! Nog even kijken of hier niet een nog betere beeldopbouw mogelijk is. En maak ook 's een opname vanuit een ander standpunt. Vele malen zult u met ons genoten hebben van en trots zijn geweest op uw muziekvereniging HMV met haar drumband. Op vele plaatsen en bij al lerhande gelegenheden zetten de drummers en de muzikanten zich in voor onze plaatselijke gemeenschap. Voor de meeste ingewijden is wel be kend, dat het muziekkorps reeds ja ren bij de landelijke wedstrijden-con coursen uitkomt in de hoogste afde ling, namelijk de Vaandelafdeling. Maar wist u ook dat de drumband, de wat jongere loot van de vereniging, behoort tot de „top" van Nederland? En dat deze drummers, geïnstru eerd door de heer J. van Wakeren uit Deventer, onder leiding van Lieuwe Meinsma aanstaande zaterdag in Gemert in Noord-Brabant zullen meedingen naar het kampioenschap van Nederland in de hoogso namelijk de ere-divisie? De doorstoot naar de top kwam in 1971. Op het nationaal concours in Harden- berg behaalde de band met 219 pun ten een royale eerste prijs met lof van de jury in de eerste divisie. Op grond van de aantekening „lof van de jury" mocht worden deelgenomen aan het topconcours (de landelijke kampioenschappen) in Apeldoorn. Met een grandioze uitvoering van de voorgeschreven nummers behaalde Lieuwe met zijn band daar het kam pioenschap van Nederland in de eer ste divisie. Genoemde successen betekenden te vens promotie naar de hoogste afde ling. de ere-divisie. Op het concours te Wijhe, op 15 sep tember het vorige jaar, was het ook in de hoogste afdeling direct raak. Een eerste prijs met „lof" aante kening, met 223"- punten. Dit was net hoogste aantal punten voor dit con cours en het betekende over alle tionale concoursen in 1973, tweede van Nederland. Zoels wij reeds schreven strijdt de band dus aanstaande zaterdag .mee om ó'e hoogste titel in Nederland op dit gebied, voorwaar geen kleinig heid! Instructeur Van Wakeren en de dames en heren leden van de band hebben aan de grondige voorberei ding de laatste weken vele uren ge wijd. Wat vindt u, als het eens mocht gelukken! Komt u allen 's avonds 'ook al zal het wel 10 uur worden) naar het dorp om Lieuwe en zijn drummers een grandioze ontvangst te bereiden? Zij staan zo vaak geheel belangeloos voor u klaar. sche Bedoïenen tegen hun Turkse overheersers. Natuurlijk speelt zich het hele verhaal af in de wijdse woes tijnen van Arabië. Laurence is een engelsman die in Ca iro bij de generale staf werkt, maar door z'n a-militaire inslag en z'n las tige aard wordt hij overgeplaatst na een verafgelegen post bij de woestijn bewoners. Deze Bedoeïnen zijn in voortdurende strijd gc-wikkeld met de Turken. Laurence blijkt echter heel wat meer in zijn mars te hebben dan hij vroeger te kennen gaf: hij voert de Bedoeïnen aan in een suc cesvolle oorlog tegen de Turken. Zijn ideaal is het stichten van een Arabische staat, heden nog een ac tueel onderwerp, maar z'n landgeno ten, de Britten, weten dit te verhin deren. Voor hij echter zover is, moet hij nog diverse beproevingen door staan. In het verleden, zo'n vijf a zes jaar geleden, was deze film van regisseur David Lean, specialist in spectakel- stukken. een daverend kassucces. Welk meisje of welke vrouw was in die dagen niet verliefd op Omar Shariff. Voor diegenen onder de da mes, die Omar nog niet zijn verge ten en zijn foto's nog steeds achter de spiegel hebben staan, is dit een geweldige gelegenheid hun favoriet nog eens te bewonderen. Het begint om half negen, de toe gangsprijs is voor leden f 1,50 en voor niet-leden f 2,(boven 16 jaar). Op zondagmiddag is er nog eens een herhaling, die begint om half drie (alle leeftijden). plaatselijke verordeningen de bijdra gen voor een plaatselijke omroep zou den worden geheven. „Dat zou 'n con currentievervalsing zonder weerga be tekenen. Aan het bezit van een brie venbus is toch ook niet een verplicht abonnement op de krant verbonden?" Met grote zorg volgde de heer 'Boom de ontwikkeling in de middenstand. „Haar zorg is ook onze zorg. Het is niet alleen de zorg over de economi sche grondslag van dc onderneming, maar ook die over het verzorgings pakket van de samenleving. Een verschraling van de middenstand be tekent een verschraling van het dien- stepakket en kan een wezenlijke aan tasting betekenen van het welzijn in onze plaatselijke samenleving. Ik m®en dat het mede tot onze zaak ge rekend kan worden via onze persor ganen de aandacht te vestigen op het belang van een goedlopende, gevari eerde middenstand". Spreker, die stelde dat de krant even noodzakelijk is als 't dagelijks brood, wekte zijn gehoor op ernaar te stre ven „dat de krant ook even vers en smakelijk blijft, op dat de eetlust van de lezer-consument nimmer ver gaat". O O In de onder voorzitterschap van de heer A. J. v.d. Maat gehouden leden vergadering van de Holtense Han delsvereniging zat bij het afwerken van de agenda het venijn in de staart toen in behandeling kwam het verzoek van enkele leden om te komen tot het instellen van 'n koopavono. Een voor stel tot instelling van een koopavond werd in de in dit najaar gehouden vergadering met een zeer klc-ine meerderheid verworpen. Dat men thans buiten het bestuur om een ac tie gaat voeren om z'n doel te berei ken werd onjuist genoemd. Het be stuur ziet in het verzoek een motie van wantrouwen en voor vier van hen t.w. voorzitter van de Maat en de leden J. Wissink, P. Brands en H. Koopman was dit een reden om er het bijltje bij neer te leggen. De heer Joh. Aanstoot deed een be roep op de leden om de langs demo cratische weg genomen besluiten Ie respecteren en hij verzocht het be stuur om aan te blijven in het belang van de plaatselijke middenstand. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer J. A. Slotman bleek dat 1973 voor de zakenmensen een goed jaar is geweest. Er werden over het alge meen goede resultaten bereikt en de winkelweek eind nov.-begin dec. mag geslaagd worden genoemd. Teneinde in de toekomst wat meer activiteiten te ontplooien werd een werk commissie benoemd. Deze com missie die bestaat uit de heren H. Beltman. J. Bouwhuis. W. Klein Vel- derman, H. Kraan, Herm. Stokkers en J. Wansink zal t.z.t. met voorstel len komen. Naar .aanleiding van een schrijven van de directeur van het Gem. Energiebedrijf zal aap bet ge meentebestuur worden verzocht om een betere verlichting in de Stations straat, de Larenseweg. de burg. v.d. Borchstraat. de Dorpssstraat en de Oranjestraat. Tevens zal aan de raad worden ver zocht om enkele parkeerverboden op te heffen of indien dit niet moeelfik is ter plaatse oarkeermogelijkheid te scheppen. Enkele zakenmensen on dervinden schade van het geldende oarkeerverbod. Tevens zal een ver zoek worden gedaan om de leges voor de straatventers drastisch te verho gen of geen ventvergunning meer te verstrekken voor onregelmatige ver koop. Deze venters berokkenen de plaatselijke middenstand, die aan de gemeente hoge belasting moet beta len .nadeel. Voor de Landelijke Fietsdag van za terdag 18 mei a.s. bestaat grote be langstelling. Dit blijkt o.a. uit de vele honderden vragen die hierover bij de ANWB- en WV-kantoren worden gesteld. Ook de TROS, die in het radiopro gramma van a.s. zaterdag uitgebreid verslag zal doe^ van deze unieke fietsdag, krijgt dagelijks honderden telefoontjes te verwerken. De ANWB en ANVV (algemene Ne derlandse Vereniging van VVV's) ver wachten dan ook dat, afhankelijk van de weersomstandigheden, tiendui zenden fietsers aan de fietsdag zul len deelnemen. Vele belangstellenden vragen nu reeds om een route, doch deze zijn uitslui tend op de 18e mei bij de startpunt VVV's verkrijgbaar. Deze VVV's zul len in hun regio aan de fietsdag door middel van diverse attracties extra luister bijzetten. Vele landelijke en plaatselijke bekende personen zullen een van de 75 routes gaan rijden. Commissarissen van de Koningin, bur gemeesters. wethouders, sportmens^"- en radio- en televisie medewerkers etc. etc. hebben hun medewerking toegezegd. De TROS heeft voor de uitzending tientallen bekende radio- en televisie artiesten en medewerkers aangetrok ken, die langs diverse routes het ver loop van de fietsdag zullen „ver slaan". Ook zijn zij betrokken bij het organiseren van het „Songfietsieval", een liedjeswedstrijd voor jeugdige deelnemers, en zullen zij aan deel nemers een aantal vragen over de fiets stellen waarmee leuke prijzen zijn te winnen. Een greep uit de rij van artiesten en medewerkers: Chiel Montagne, Theo Koomen, Dick Pas- schier, Tom Mulder (Klaas Vaak), Hugo van Gelderen, Ben Cramer, Ronnie Tober, Marty, Jan Blaaser, Joke Bruis, Joop de Knecht en vele anderen. Op zaterdag 18 mei a.s. zijn in deze -egio startpunten bij de VVV-kanto- en: Deventer. Holten, Nijverdal, Om men en Raalte. Men kan starten tus sen 9 en 13 u. Het inschrijfgeld be- ''-aagt f 2.50 per persoon. Lid schoolraad - bestuurslid Vereniging Openbaar Onderwijs (V.O.O.) lid Oudercommissie Dorpsschool - lid Beusebeng-comité. Geboren en getogen in Holten als dochter van de natuurvriend Piet Bos, is zij behalve in school- en milieuzaken, geïnteresseerd in het welzijn van Holten en haar inwoners. Als liberaal is zij voor bevordering van het particulier initiatief, mits niet in strijd met dc algemene belangen. Stem daarom op 29 mei a.s.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3