K-markt van de Gebroeders Wansink officieel geopend m Zondagsdiensten Gerard Brands onderscheiden met het zilver in de Orde van Oranje Nassau Plechtige herdenkings dienst op begraafplaats op de Holterberg Honderden werden onthaald in Open-Huis Alles onder één dak DUITSE ..MOLENAARS IN HOLTEN ONZE AGENDA j Bij bezoek 80 Canadese oud-strijders Dames-handwerksters van „De Diessenplas" hadden gezellige middag KERKELIJK BUREAU TWEE UUR OPEN Groot pony- concours op Hemelvaartsdag Kerkelijke verkiezing Verloren - Gevonden Burgerlijke Stand OPENBARE KENNISGEVING OPHALEN HUISVUIL Officiële publicatie Veertig jaar in de bossen IIIK HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentiepr. 16 ct p. mm. (bij contract lager). Abonnementspr. f 3.75 p. kwart., f 7.50 p. half jaar, f 15.- per jaar Losse nummers 35 ct. Betaling op giro 875587, Rabo-bank, Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 17 mei 1974 26ste jaargang No. 20 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Holterberg 13, tel. 05483 - 1234 Adm. Gaardenstraat 17, tel. 05483 - 1533 Hoofdredacteur J- Wiggers, Kol weg 14, tel 05483 - 1356 Red. medewerker D J Mondeel, Verzetstraat 70, tel 05433 - 2699 Vrijdag 17 t.e.m. zondag 19 mei Grote openingsshow Autobedrijf Pots (zie advertentie). Vrijdag 17 mei 20 30 uur: Film in ,.De Schure(zie bericht en adv.) Zaterdag 18 mei Inzamelen van lompen, oud ijzer, pa pier etc. ten bate van gebouw Tref punt" in Espelo, in de buurtschappen Espelo en Neerdorp. Drumband HMV naar topconcours in Gemert (zie berictit). Zondag 19 mei 14.00 uur: Discobal in café De Wip- pert (zie adv.) 19.30 uur: Dansen in bar-dancing Boode te Bath men (zie adv.) Maandag 20 mei 20.00 uur: Ledenvergadering Hengel- vereniging De Rietvoorn in hotel Hol- terman. Woensdag 22 mei 20.00 uur: Vergadering .Wereldwin kel" in gebouw Irene. Donderdag 23 mei (Hemelvaartsdag) Ponyconcours op terrein bij Robers (Pastoriestraat). Zie adv. en bericht. Vrijdag 24 mei Technisch Installatiebedrijf Klein Vel- derman, Kolweg 76, te gehele dag gesloten (zie adv.) 19.45 uur: Ned. Bond van Platte landsvrouwen afd. Holten. Kegelen bij Ooms in Goor, Achterstraat 19. 20.00: Openbare politieke bijeenkomst (forumavond) CHU; Gemeentebe lang; PvdA; ARP en VVD in zaal Vosman (zie adv.) Zaterdag 25 mei 13.00 uur: Concours-hippique Land. Rijver. Bergruiters (zie ber. en adv.) 14.00 uur: Plechtige herdenkings dienst op de Canadese Begraafplaats bij bezoek van 80 oorlogsveteranen. 9.00 uur: Aanvang sportdag ZVV Blauw Wit op Meermanskamp. 10.00-17.00 uur: Postzegelruilbeurs in de aula Scholengemeenschap. Woensdag 29 mei 8-19 uur: Gemeenteraadsverkiezing. Donderdag 30 mei. 19-30 uur: Jaarvergadering ZVV BI. Wit in bovenzaal Vosman. Dinsdag 4 t.e.m. zaterdag 8 juni Dameskapsalon Elegant gesloten. Woensdag 5 juni Buitengewone ledenvergadering Hol- tense Handelsvereniging. Nadere aankondiging volgt. Artsen maandagmorgen 8 u. - (uitsluitend voor spoedgevallen) J. H. A. Bruins, Molenbelterweg 15, telef. 1280. Voor boodschappen bellen 's morgens om 11 u. en 's middags om 4 u. Hemelvaartsdag tot vrijdagmorgen 8 u. (24-5)J. H. A. Bruins, tel. 1280. Wijkverpleging Zr. W. Slomp-v.d. Stouwe, Wondaal- straat 10. Markelo, tel. 05476-1242. Ambulancevervoer Garage A. Müller, telef. 1320, b.g.g. J. Aanstoot, telef. 2980-1338. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags, van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dekker, telef. 1438 b.g.g. mevr. J. Beldman- Aanstoot, tel. 1799. Tandartsen R. Brouwer, Boomkamp 10a, Rijs- sen, telef. 05480-3194. Praktijkadres Enterstraat 118. Voor spoedgevallen 6-7 uur n.m. Fysiotherapie Alle werkdagen, behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend, in 't Groe ne Kruisgcbouw, Gaardenstraat 33: G. J. Kraay, telef. 2299. Maatschappelijk Werk Spreekuur alle werkdagen van 9-10.30 u. in het Groene Kruisgebouw. Maan dagavond van 7-8 u. F. W. Kraaije- veldftel. 1436-2298. Dierenartsen W. C. W. Wamelink, Churchillstraat 107, telef. 2004. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst Tot en met zondag 19 mei C. Mein- dertsma, Bergmanstraat 12, fel, 2190. Maandag 20 tot en met zondag 26 mei B. Groot Obbink, Kozakkenstraat< 2, telef. 1526. Aangifte gestorven die-, ren op zaterdag van 9-1.1 u. aan het slachthuis, telef. 1318. Storingsdienst Van zaterdag 18 tot en met vrij dag 24 mei: Electra: H. J. Wansink, Lageweg 9, telef. 2789. Gas: W. C. van der Weerthof, Voors- boersstraat 2, telef. 1793. Brandmelding Overdag: telef. 1352 (politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen), b.g.g. telef. 1325 (G. W. ter Hurmsel). Onder grote belangstelling heeft dinsdagavond om even over zeven de officiële opening plaats gehad van de K-markt van de firma Gebr. Wansïnk aan de Dorpsstraat door de oudste firmant de heer D. J. Wan sink die de sleutel van de winkeldeur werd aangeboden door de driejari ge Bert Wansink een zoontje van een der jongste firmanten de heer J. Wansink die de dagelijkse leiding van de K-markt heeft. Na het ceremonieel van de opening sprak de heer D. J. Wansink een woord van welkom en hij sprak zijn vreugde uit over de grote belangstel ling- In een korte toespraak herinnerde de heer Wansink aan de belangrijke uitbreiding in mei 1971. Men dacht na deze uitbreiding dat men hele maal goed zat maar al vrij snel kwam men tot de ontdekking dat dit niet het geval was en men ging dan ook eigenlijk meteen al denken aan de volgende noodzakelijke uitbrei ding. Het' laatste jaar kregen de plannen steeds vastere vorm en enkele maan den geleden werd aan de fa. Koop man en Zoon van de Kerkhofsweg.de NED. HERV. KERK: 8.30 en 10.15 u. ds. C. C. Addink. Extra collecte Bouw fonds Irene". Oppasdienst: mevr. Van Iperen, mevr. Romp en Geeske Rosman. 10.00 u.: Jongerendienst in Irene". Hemelvaartsdag: 9.00 u. ds. J. Beert- huis van Bathmen. GEREF. KERK: 9.30 en 3 u. ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten zijn de collecten bestemd voor de kerk en kerkverbouw. Hemelvaartsdag: 9.30 u. ds. R. A. Hoogkamp. Collecten voor de diaco nie en kerkverbouw. R.K. KERK (gebouw Irene"): za. 17 u. en zo. 9.30 u. Hemelvaartsdag: 9.30 u- DIJKERHOEK: 9.30 u. ds. A. Schelle- vis. Collecte Bouwfonds „Irene". OKKENBROEK: 9.30 u. ds. M. de Heer. Uitgangscollecte: „Jeugdge- bouw". Hemelvaartsdag: 9.30 u. ds. M. de Heer. NIEUW HEETEN Kerk): za. 19 u„ zo. 8 en 10 u Wo. 19 u. Hemelvaartsdag: 8 en 11 u. Het drie-jarig zoontje Bert van een der jongste firman ten bood de oudste, de heer D. J. Wansink de sleutel aan opdracht tot 'de 'bouw verleend. De heer Wansink sprak een woord van dank tot hoofdaannemer Koopman die in samenwerking met de ver schillende onder-aannemers in korte tijd dit werk heeft opgeleverd aan de architect de heer Klein Douwel te Raalte en verder tot allen die er aan meewerkten dat de moderne K-markt reeds vandaag officieel kan worden geopend. Regelmatige groei De heer G. J. ten Have, die namens de directie WEKA ten Have BV, groothandel district' Kroon-Oost. feli citeerde met de.; opening van de prachtige K-markt wees in een kor te toespraak-op dé groei, die er inzit bij de firma Wansipk die op 6 janua ri 1966. toetrad-. :-t'. dc - organisatie KROON met een winkeloppervlakte van 60 m2. In het voorjaar van 1971 had uitbreiding plaats tot 145 m2 en nu drie jaar later bedraagt de vloer oppervlakte maar liefst 455 m2. Op deze oppervlakte is veel te koop, zoals het in een moderne supermarkt behoort. Ook is er een ambachtelijke slagerij onder gebracht die wordt ge dreven door. Hommes slagerijen. Het is zeer belangrijk dat de moderne konsument alles onder één dak kan krijgen dat is ook de eis van haar en daar moet aan voldaan worden. Maar toch moet men niet vergeten dat de klant nog steeds koning is, en niet denken hij of zij pakt het zelf wel, het is toch zelfbediening. Het perso neel moet behulpzaam zijn bij de kas sa en opletten waar huln nodig is. De heer H. W. ten Velde die het woord voerde namens alle medewer kers wenste de firma gebr. Wansink in het riante moderne winkelbedrijf goede zaken. Hij deed z'n gelukwens vergezeld gaan van een geschenk in couvert. Open-hirs Ter gelegenheid van de officiële opening hield de firma Wansink dins dagavond „Open-Huis" en vele hon derden namen de gelegenheid waar om de winkel en alles wat er de vol gende dag te koop was te bezichti gen. Tijdens het „Open-Huis" u den alle bezoekers royaal onthaald op een glaasje en allerlei lekkere hapjes uit de slagerij van Homrm In verband met het bezoek van 80 leden 'van het Canadese regiment „The Queen's Own Rifles" aan De venter op zaterdag 25 mei a.s. zij hadden een belangrijk aandeel in de bevrijding van de koekstad zul len deze oud-strijders ook een bezoek brengen aan de Canadese begraaf plaats in Holten. Om 14.00 uur vindt op de begraafplaats een plechtige her denking plaats, waarbij als voorgan ger zal optreden ds. L. de Vrijer, le- gerpredikant te Holten. Er zullen kransen gelegd worden onder andere door de leiding van de groep en door de voorzitter van de plaatselijke afde ling van het Ned. Oorlogsgraven Co mité, burgemeester, mr. W. H. En- klaar. De muziekvereniging „HMV" zal koraalmuziek ten gehore brengen en beide volksliederen spelen. Na af loop zal de gasten 'n verfrissing wor den aangeboden in hotel Holterman. De groep zal Holten uiterlijk half vier weer moeten verlaten in ver band met een ontvangst door het ge meentebestuur van Deventer op het stadhuis. De oudstrijders worden bij hun bezoek aan Deventer begeleid door het bevrijdingscomité aldaar. De afdeling Holten van het Ned- .tode Kruis heeft de negenentwintig .lames van het bejaardencentrum „De Diessenplas", die het afgelopen jaar tal van handwerkjes en derge lijke gemaakt hebben voor het Wel- farewerk van het Rode Kruis-, een gezellige middag aangeboden. Dat geschiedde met de Welfarewerksters de dames Weijl, Langenbarg, Rede- ker, Kok, Hottinga, Maats en Nek kers in het zomerhuis van laatstge noemde, „De Eland", op de Borkeld. Hier werden allen onthaald op thee met gebak, enkele consumpties, har tige hapjes en belegde broodjes. Voor dat de dames naar de Borkeld gin gen, waaraan verschillende bestuurs leden hun medewerking verleenden, werd eers-t nog per auto een rondje gemaakt door de prachtige natuur van de Beuseberg en Zuurberg. Pen ningmeester Kliper en bestuurslid SÜe M Sterfte kwamen ook nog even een kijkje nemen, waarbij laatstge noemde de dames een croquet aan bood. De heren Weijl en Nekkers, Janny Meijerman en de Welfareda mes zorgden voor het vervoer. Het werd een bijzonder prettige middag voor de dames van „De Diessenplas" die tevens genoten van de natuur en de eekhoorns die rondom de zomer- bungalow te zien waren. Met ingang van 15 mei j.l. is het- cerkelijk bureau van de Ned. Herv. Gemeente in gebouw „Irene" op maandag, woensdag en donderdag des voormiddags geopend van half tie© tot half twaalf. De ponyclub „De Bergruitertjes" irganiseert op Hemelvaartsdag een concours op de terreinen rond ,,Erve z,andvoort' Dit is het cLerc __-ncours wat door hen georganiseerd wordt. Evenals andere jaren wordt er weer door een groot aantal pony ruitertjes deelgenomen, dit jaar 180 inschrij- /ingen. De deelnemende verenigingen zijn: 'onyclub Albergen. „De Eschruiier- jes" Wierden, „De Oosterhofruiter- jes" Rijssen, Ponyclub Markelo Po nyclub Diepenheim .,De Looleeruiter- mc" Almelo en „De Bergruitertjes" Holten. In de individuele dressuur starten 170 deelnemers die verdeeld worden nver 8 ringen. Er nemen 7 achttallen en 1 viertal deel. Zowel in dressuur als springen krij gen de jongelui van „De Bergruiter tjes" een zware concurrentie, maar de verwachting is toch dat enkelen van het een erelint' in de wackt sleept. Aanvang dressuur en voorspringen 8.30 uur. Aanvang middagprogramma 13.15 uur met de grote parade van alle de nemers. Ter voorziening in vacatures en uit breiding van de kerkeraad zijn tot ouderlingen der geref. kerk gekozen de heren J. W. ter Muil, Noordenberg straat, J. Schokkin, Holterbroek en E. D. Stam, Schoolstraat. VERLOREN: groen-oranje kinder tractor, 2 auto-sleutels in een zwart etui, hond wit fox met bruine vlek ken, knip-portemonnaie met ongev. 4 gulden, zwem-abonnement, verze keringsplaatje no. BZN-087, dames zonnebril, huissleutels en nagelknip per in een bruin etui. GEVONDENherenfiets, parkiet, wit langharig hondje met groen hals bandje, snelbinder, jongens-armband, bankbiljet. Inzending kepij en advertenties in verband met Hemelvaartsdag Men wordt vriendelijk verzocht advertentie-op- drachten en nieuwsberich ten zo spoedig mogelijk in te zenden. In verband met Hemelvaartsdag (23 mei), uiterlijk woensdagmorgen 11 uur. Redactie en administratie Holtens Nieuwsblad Geboren: Krista dv J. C. Minkhorst en H. J. Tanis. Ondertrouwd: J. Haverslag 23 jr, Raalte en J. W. Verwaal 24 jr, Hol ten. Gehuwd: T. J. Hakkert 22 jr, Mar kelo en H. J. Beldman 22 jr, Holten H. Aanstoot 28 jr, Holten en J. B. Paalman 23 jr. Holten H. Schorf- haar 26 jr, Rijssen en J. H. Vukkink 21 jr, Holten. Overleden: T. Beldman 75 jaar. BEVOLKING Ingekomen: J. M- van Doorninck en gez. van Epe P- den Uijl en gez. van Benschop H. Brink van Genemuiden L. J. Kruims en gez. van Hengelo R. Pieterson van Delft P. Russchen en gez. van De venter F. C. Huttenga en gez. van Rijssen G- Lammertink van Gors- sel G. J. Mulder en gez. van Voorst. Vertrokken: L. J. Klein Ovink en gez. naar Nieuw Zeeland mevr H. Schorfhaar-Vukkink naar Markelo mevr. H. J. Hakkert-Beldman naar Markelo. 5? In ons nummer van 3 mei jl. kon digden wij aan, dat nog deze maand een boekje onder boven staande titel zou verschijnen. Wij hebben daarmee niet te veel ge zegd. De verschijning is reeds een feit geworden. De schrijver vSn deze publikatie, de heer W. Otten, heeft ons inmiddels een exemplaar toegezonden. De inwoners van Holten en andere belangstellenden mogen zich ge lukkig prijzen, dar er weer 'n tipje van de sluier die over Holtens ver leden hangt, is opgelicht. Zoals wij al berichtten, behoren de hoofdpersonen in het boekje (121 bladzijden) tot het geslacht Mül ler. Maar daarmee is lang niet al les gezegd. Dit geslacht heeft rela ties met vele andere (Holtense) fa milies. Het alfabetisch register vermeldt er dan ook een groot aantal. Door middel van noten worden tal 'V/r» gegevens verstrekt over (vroegere) Holtenaren, zoals ds. Gerlach van Gendt, Achterkamp, Dikkers, Gctorman, Helderman. Jebbink, Meilink. Mossink, Schui- tert, ds Steenbakker Morilyon Loy- sen. Stoevenbeld enz. Allen, die een bedrag van f 5.— hebben overgemaakt op giro 41709 ten name van W. Otten, Lieven de Keylaan 103 te Hilversum, kunnen vanaf maandag 20 mei a.s ten kan tore van de V.V.V. in Holten een exemplaar van het boekje afhalen. Geeft u de voorkeur aan toezending per po9t, dan moet f 6,90 per exemplaar worden gegireerd. Burgemeester wethouders van Hol ten maken bekend dat in verband met een op donderdag 23 mei 1974 (Hemelvaartsdag) te houden con cours op een terrein gelegen nabij 't perceel Pastoriestraat 48, alhier, plaatselijk bekend als „Erve Zand- voort", op die dag de navolgende tij delijke verkeersmaatregelen van kracht zullen zijn: a. een parkeerverbod voor de zuid kant van de Paslorieslraat, voor zover betreft tiet gedeelte gelegen tussen de Boschkampstraat en de Larenseweg; b. een stopverbod voor beide zijden voor de Larenseweg, voor zover betreft het gedeelte gelegen tus sen de Pastoriestraat en de Na- gelholtstraat (behoudens voor het tot parkeren bestemde wegge deelte), voor de Koningin Wilhel- minastraat. voor zover betreft 't gedeelte gelegen tussen de Laren seweg en de Diessenplasstraat en voor de Beusebergerweg, voor zo ver betreft het gedeelte gelegen tussen de Larenseweg en 't pand Bc-useberg 35 (transportbedrijf Muller) c. geslotcnverklaring in beide rich tingen voor alle verkeer, behalve voetgangers, voor de Zand voorts- weg, de Visschersstecg en de Grcetenweg, voor zover betreft het gedeelte gelegen tussen de Beusebergerweg en de Larense weg. Datum: 17 mei 1974. Burgemeester en wethouders voor noemd. De secretaris, G. J. LANGENBERG. De burgemeester, W. H. ENKLAAR. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat., in verband met Hemelvaartsdag, donderdag 23 mei a.s. het huisvuil in het dorp (don derdagroute) zal worden opgehaald op vrijdag 24 mei a.s. Datum: 15 mei 1974. Burgemeester en wethouders voor noemd, De secretaris, G. J. LANGENBERG. De burgemeester, W. H. ENKLAAR. Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter algemene kennis dat het gemeentelijke zwembad, in afwijking van een eerder gedane me dedeling gedurende de perioden: 19 mei tot 15 juni a.s. en 18 augustus tot aan de sluiting van het bad op de woensdagavond na 18-30 uur 's avonds ter beschikking zal staan van de plaat selijke zwernclub en derhalve voor 't publiek gesloten zal zijn. Gedurende de periode 15 juni tot 18 augustus a.s. is het bad op de woens dagavond na 19 uur voor het publiek gesloten. Holten, 17 mei 1974. Burgemeester en wethouders voor' n'oemd, De burgemeester, W. H. ENKLAAR. De secretaris, G. J. LANGENBERG. De heer G. A. Brands, voorman-bosbaas van houthandel Derckx BV te Deventer herdiacht het afgelopen weekend dat hij 40 jaar ge leden in dienst trad van wat toen heette de Fa. R. Derckx en Zn. Gerard Brands, zoals hij in Holten algemeen bekend is, werd, tot zijn grote verrassing, bij dit jubileum onderscheiden met de me daille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, welke hem in een intieme bijeenkomst in Hotel Holterman, door Holtens burgervader, mr. W. H. Enklaar, werd opgespeld. De burgemeester prees de jubilaris als een zeer gewaardeerd medewer ker van zijn werkgever, die in Holten en wijde omgeving heel wat hout gekapt, verwerkt en verzonden heeft. Daarvoor zijn heel wat bossen gekapt toen zij voor verwerking rijp wa ren, maar het gelukkige is, dat door de voorschriften van Staatsbosbe heer, op de gekapte terreinen weer nieuw bos moest worden ingeplant. Vroeger stonden op de stationsem placementen o.a. van Holten en Bathmen, geweldige stapels mijnhout in diverse afmetingen, welke per trein naar de Limburgse mijnen en naar Duitsland werden vervoerd. Dat vervoer geschiedt thans niet meer per trein maar met vrachtwagen, waar bij hét hout tegenwoordig ook ge bruikt wordt voor de papierfabricage. De patroon van de heer Brands, de heer J. Derckx, schetste vervolgens de loopbaan van de jubilaris en sprak grote waardering uit voor zijn meer dan 100 pet. inzet bij zijn werk. In 1934 in dienst getreden bij zijn va der, is hij in de loop der iaren de ver trouwensman van de firma geworden, die o.a. bij de boeren hout op stam kocht voor de houthandel. Hij heeft gedurende veertig jaren trouw en hard gewerkt, waarvoor hij hem dan ook hartelijk dank bracht. Gerard Brands heeft vorig jaar een ernstige attaque gehad. De heer Derckx sprak er zijn vreugde over uit, dat hij nu weer in zoverre hersteld is, dat hij zo nu en dan nog eens een paar uur de bossen in kan gaan, waaraan hij zijn liefde verpand heeft. Zijn zoon Jan heeft nu de plaats van zijn vader in het bedrijf ingenomen. Als blijk van waardering ontving hij onder meer een tuinstoel. Zijn acht kinderen hadden zijn meet lat versierd en belegd met guldens, kwartjes en dubbeltjes en in een hol le boomstam boden zij hun vader nog een mooi bedrag in geld aan. De jubilaris kwam in 1935 als 20-ja- rige jongen vanuit het Limburgse Ar- cen naar Holten. Zijn meisje, de te genwoordige mevrouw Brands, woon de toen in het nabij gelegen Well. De afstand Holten-Well heeft h'ijtoen talrijke malen per fiest overbrugd. In het werk is in de loop der jaren heel wat verandering gekomen. Vroeger moest al het hout met de hand ge zaagd en geschild worden. Tegen woordig geschiedt dat allemaal machinaal. Gerard Brands hield o.m. van kaar ten en jagen. Hij ging wel met zijn patroon op jacht. Zijn Limburgse tongval was vaak de reden da(* zijn vrienden hem vroegen het bekende liedje te zingen ,,'n Engelsken in een heuksken". Hij hield en houdt van gezelligheid. Zijn zoon Jan heeft allen bedankt voor de spontane hulde zijn vader bewezen. Burgemeester mr. W. H. Enk laar speldt de heer Brands het koninklijk ere-metaal op. Rechts mevrouw G. C. Brands-Jacobs.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 1