STUKJE WEILAND WELK00P o DE BOUWHAL RECEPTEN - ZOET puzzel nr.13(siot) ationate Actie Rode Kruiswoord- puzzel nr.13 (sieo mm holten b.v. Prijsvraag bestrijding aardappelopslag BOS nuchtere stierkalveren HOOFDPRIJZEN CONSTRUCTIE- BANKWERKERS Te koop of te huur Coöp. „TRIO" Holten Geef haar zo'n prachtige TUINSTOEL Hoofdprijs f 25.000. - Het ontstaan van mayonnaise Herenkapsalon FA. W. SST EN ZOON DISC3BAL Tweede RONO- programma over Sociale Diensten Wiet medewerking van Uw nieuwsblad Met medewerking van Uw nieuwsblad t Zd inzenden Vrijdag 10 mei 1974 t GEVRAAGD: goed kunnende lassen (zowel elektrisch als autogeen) Schriftelijke sollicitaties aan ons bedrijf: Pannenbakkersstraat 3 - Holten Mondelinge sollicitaties na afspraak. Telefoon 05483-1818 - b.g.g. 1816 gevraagd Brieven Nagelhoutstraat 9 Een goed kado voor meer tuinplezier Gazonmaaiers vanaf68.— Kantenknippers vanaf 9.95 Bloemenspuiten vanaf 7.70 Bloembakken vanaf 2.50 Gieters vanaf 5.50 Snoeiseharen vanaf 14.55 Tuinhandsch oenen vanaf4.35 Zweedse muilen, schoenklompen, laarzen en klompen Bloeiende perkplanten nu voorradig! Stationsstraat 15 Handvverkhuis Larenseweg 26 Holten Telefoon 05483-1981 Speciaalzaak voor weven en handwerken Kollekties van o.a.: Eva Rosenstand - Lind- horst Cewec enz. enz. Verder: Smyrna - Soedan - Gobelin en Brei- woü Tafelkleden - Lopers - Schellekoorden en Gobelins voor linnen-mouliné en perlé. Loop eens binnen voor een kijkje en een praat- Mülier's Begrafenisonderneming Larenseweg 48 - Telefoon 1320 Regeling en verzorging van begrafenissen voor Holten en omge ving. Nadere inlichtingen worden gaarne aan ons adres verstrekt. Te koop: Opel Kadeit Coupé 1200 S Bouwjaar 1971 Km.-stand 50.000. D. WOLTERS Tuinstraat 3 Holten GEVRAAGD: voor de mesterij DERK JANSSEN Telefoon 1583 Zei moeder eens in het zonnetje van Af tijd voordeliger Ook voor ALUMINIUM ZONWERING Pannenbakkersstnaat 14 - Teiefoon 170Ó Aardappelopslag (9pontane, onge wenste nateelt van in of op de grond achtergebleven aardappelknollen) is de laatste jaren in de akkerbouw één van de grootste problemen. De opslagplanten soms tot 80.000 stuks per hectare zijn veelal afkomstig uit de in de grond overwinterde aard appelknollen. Eij de aardappeloogst blijven tussen 25.000 en 400.000 knol len achter. Vaak zijn dit hoofdzakelijk ondermaatse knollen die door de gron ketting van de rooimachine worden uitgezeefd. Zelfs uit knolletjes van 1 cm. in doorsnede kunnen nog opslag- planten ontstaan. Zodra een plantje boven staat, begint het vaak al nieu we knolletjes te vormen, die voor voorzetting van het probleem zor gen. Bestrijdingsmogelijkheden van aard appelopslag zijn tot dusverre, ondanks uitgebreid onderzoek in vele rich tingen, nauwelijks voorhanden. De knollen in de winter boven in de grond te houden waar de bevriezingskan sen het grootste zijn is tot nu toe de beste remedie. Veel akkerbouwers hebben hierop de grondbewerking aan een vastetandcultivator diep te cul- tivateren in plaats van te ploegen. Het succes van de methode die ook de voorlichtingsdienst aanbe veelt is echter afhankelijk van het optreden van vorst. Ook het verpulve- renv an de verlïesknollen tussen kneu rollen aan de rooimachine en-of in een aparte werkgang, is thans in on derzoek. Dit onderzoek biedt, zoals het nu lijkt, zeker perspectieven. Gezien de veelzijdigheid van het op slagprobleem wil men niet alleen het genoemde onderzoek verder stimule ren, maar graag ook andere nieuwe ideeën op laten komen om dit vraag stuk, zo mogelijk op een breed front, aan te pakken. De Nederlandse Aardappel Associatie heeft daarom het initiatief genomen om een prijsvraag op te zetten. Dank zij financiële middelen van het be drijfsleven is een behoorlijk bedi 11 beschikbaar gekomen. Een onafhan kelijke jury kan circa f 50.000,- prijzen uitkeren, waarvan f 25.000,- voor de oplossing die de hoofdprijs waardig wordt gekeurd. Ingezonden kunnen worden, voorstel len en ontwerpen voor methoden (in clusief teeltsystemen e.d.) middelen (ook chemische), technieken, machi nes en machine-onderdelen, kortom al hetgeen-kan dienen ter bestrijding van aardappelopslag. Belangstellenden kunnen zich voor na dere informatie en toezending van het prijsvraagelement wenden tot ing. L. M. Lumkes, secretaris van de Commissie Prijsvraag Bestrij ding Aardappelopslag, per adres Proefstation voor de akkerbouw. Bornsesteeg 45 te Wageningen. Toen ongeveer 200 jaar geleden de Fransen op het Spaanse eiland Me- norca het kleine zusje van Mallor- ca het stadje Port Mahon beleger den, bleek de aanvoer van de nodige levensmiddelen voor de troepen een pi-ecaire aangelegenheid. Toen die op zeker moment geheel *ekort schoot, greep de Franse mili taire kok naar de twee enige voe dingsmiddelen die plaatselijk in over- oli ;lie. Daarvan maakte hij een saus: Ma- honnaise oftewel mayonnaise, ge noemd naar de plaats waar de re creatie tot stand kwam. Mayonnaise heeft de eeuwen getrot seerd en is nog steeds een heerlijke saus voor alle mogelijke koude zo merse schotels. Hoe het met het betreffende Franse leger afliep vermeldt het verhaal niet, maar hoe lekker mayonaise ook mag zijn, het is niet erg geschikt als basis van de voeding van een heel leger. Het zal ze niet best bekomen zijn. wegens omstandigheden: nieuw aanrecht met roestvrijstaSen blad (60x180) en een bungalowtent (4 pers.) Inlichtingen bij: H. Pekkeiiet Verzetstraat 89 - Holten Te koop: gasgeyser (aardgas) TUITERT Industriestaat 28 TELEFOON 1615 Zondag Aanvang 14.00 uur Café ,De Wippert" REGEN INSTALLATIE! Laat u vrijblijvend voorlichten over een REGENINSTALLATIE in Landbouw-, Tuinbouw- en Hoveniersbedrijf. CEBECO - HANDELSRAAD Almelosestraat 40, Raalte Telefoon 05720-2041 Vent.: Gr. Koerkamp Telefoon 05720-2201 Hoe meer men in de hoogbouw terecht kómt en zich moet thuisvoelen in zo'n kubus van beton, hoe meer men verlangt naar groen en bloemen. De na tuur gaat steeds verder weg van de wooncentra en men mag zijn (over)buren wel toeroepen „Breng groen en bloemen aan, waar de natuur het laat afwe ten!" Zelf doen we natuurlijk dapper mee, want niet alleen is het scheppen van een bloem- versiering een feest, maar het tuinieren zelf is een verrukke lijke vrijetijdsbesteding. YOGHURT: het vaderlandse des sert!! I Zo maar, puur of met suiker, limo nadesiroop, jam. verse vruchten óf een „lekker" drankje. Yoghurt uitstekend geschikt als ba sis voor de heerlijkste dipsausjes, of fondue-sausjes. Yoghurt, vermengd met Brinta of Mueli voor een razend snel. lekker en gezond ontbijt. Maandag 13 mei a.s. zendt de RO- NO in het programma, dat om de veertien dagen verschijnt, ,,Kerk en samenleving" het tweede programma uit rond het functioneren van gemeen telijke sociale diensten. Aandacht wordt ondermeer besteed aan de situatie in Leeuwarden, Veen- dam, Oude Pekela en Groningen. Tn de eerste uitzending kwamen voor- nameliik cliënten van de verschil lends diensten aan bod, in vrijwel al le gevallen voelden deze zich behan deld als een object, een lastig ver lengstuk van 'het bij hen behorende dossier. Wat zijn de oorzaken van dergelijke gevoelens, wat kun jer eraan doen om ze te voorkomen? In dit programma een reeks gesprek ken met ambtenaren van de verschil lende sociale diensten. Hoe staan zij tegenover hun cliënten, wat vinden zij van de vele kritiek als zouden ze hun cliënten op een bijna onmenselij ke manier behandelen? De soms onthullende interviews wer den gemaakt in nauwe samenwerk^"' met een groep eindexamenstudent van de Groninger Socialp, Academie. De uitzending -is te ontvangen op de FM-kanalen 5, 31 en 35 eji op de mid dengolf 188,2 -fneter. YOGHURT ALS TOETJE Met banaan: per persoon '/t banaan fijnprakken of pureren, vermengen met citroen- of sinaasappelsap in door de yoghurt kloppen. Kies de yoghurt, die u zelf het lekkerst vindt: gewone, magere, bulgaarse of „le vende" yoghurt. Met rum en rozijnen: Week een handjevol, gewassen, wit te rozijnen in rum. Wat suiker erbij, eventueel een paar fijngesneden stuk jes ananas en het mengsel door de yoghurt roeren. Nog een half uurtje in de koelkast én...- smullen maar! Andere dranken b.v. een likeur of zoete wiin „doen" het ook heel goed. Hebt u liever iets stevigers? Dan een naar blaadjes gelatine oplossen in een weinig warm water, door de voghurt- rnet-iets roeren en in de koelkast laten opstijven: Desgewenst garneren met slagroom. YOGHURT ALS SAUS Voor de sla en-of komkommer: Bul gaarse yoghurt vermengen met; uit- g-knenen teentie knoflook (eventueel knoflookpoeder). fimgeknio* bieslook, knrvel en-of peterselie tineeraspt uitte (héél erg lekker; fiingesneden verse uities). oan^kapopder. Zout cmaak toevoegen. Mierhand variaties zun hieroD te be denken: b.v. in Dlaats yan tuinkrui den wat f.erasnte mierikswortel ge- b ru'ken f kant-en-klaar in noties te koon! en h;er nog wat kanpertjes doorbeen roeren. Anstovisnasta leent zich goed als toe voeging voor een sausto bii gerooster- rio yts: tïingesneden o'üven en augur* Vpn wo' oen sausie bii vlees. ÜUDDTNG Knok 150 gram geweekte abrikozen in bet welwater vaar. Voeg er op '-pt laatst wat roziinen aan toe. Kook 'n dikke pap van mr-lk en gries- -neel. T.aat deze naD afkoelen. Nog 'n brede eiazen: een laa" abrikozen -net roziinen (zonder san), een laag voehurt-een laae ingedikt abrikozen- SPD. een laae ig<-'t-smeelpap. Garneren met suikerbloemen. schuim* pjëk'df ffelfakte geroosterde -noten. Dit is de laatste puzzel van de nationale actie „Geef gehandicapten een vakantie". Nu dus kunt U meedingen naar de eindhoofdprljzen die het meedoen zo da moeite waard maken. Nu dus ook gaat het erom zoveel mogelijk geld bijeen te puzzelen voor een week vakantie voor talrijke chronisch zieken en invaliden aan boord van de J. Henry Dunant of in de speciale Rode Kruis-tehuizen. Als U aan het welslagen van da actie wilt meehel pen, stuur dan meer dan één oplossing in. Dan hebt U tevens meer kans op de fantas tische prijzen die nu aan het slot van de actie worden uitgeloofd. Deze laatste keer moet U niet alleen de gewone slagzin van de puzzel op deze pagina inzenden, maar ook het totaal aantal E's ver melden die In alle dertien kruiswoordoplos- singen voorkomen. Eén woord van puzzel nr. 3 onder verticaal 9 verklappen we hierbij: de gevraagde jongensnaam was Udo en niet Edo, zodat in dit geval geen E mag worden geteld. Wie niet alle vorige opgaven meer heeft, kan een speciale krant met alle puzzels tesamen bestellen door een briefkaart met 1 extra aan postzegels te sturen aan het Nederlandse Rode Kruis, Prinsessegracht 27 in Den Haag of een bedrag van 1 storten op giro 3046000 van datzelfde Rode Kruis. Maar kijkt U nu eerst maar eens naar het prijzenpakket dat te winnen is. Als U dat hebt gezien zult U niet aarzelen deze laatste maal mee te doen. 1. Een luxe stacaravan - 10.000 - Caravan Imp. D. Wissink, Willeskop 2. Een kleurentelevisie - 2.595 Philips Nederland, Eindhoven 3. Een Mark-orgel - 2.295 - Benelux Musical Instruments, Rijswijk, Z.-H. 4. Huboboxen, met panelen - 1.000 - Hubo Houthandel „Utrecht", Utrecht 5. Een naaimachine type 766 - 929 - Singer, Amsterdam 8. Een wasautomaat, bovenlader - 919 - Zanussi Verkoopmij., Alphen a/d Rijn 7. Een Elna-Press - 699 - Sobrux, Amster dam 8. Een Rollei-kleinbeeldcamera - 601,75 llford Foto, Amsterdam 9. Een Prisma Quartz-horloge - 595 - Jansen, Post Cocx, Amsterdam 10. Novllon-vloerbedekking - 500 - Krommenie b.v.. Krommenie 11. Twee-persoonsreis Hannover - 15 juni: voetbal Nederland—Uruguay - 383 Reisbureau Maduro, Den Haag 12. Medische Encyclopedie 6 dl - 375 - Uitgeverij Mij. Tijl, Zwolle 13. Amateur-werkbank - 300 - F. G. Segerink, Denekamp 14. Een Moulinex-grill - 255 Moulinex, Rotterdam Horizontaal: I. dagelijks voedsel - 4. kwaad (dulden) - 8. pond (afk.) - 10. ver voeging van het werkwoord zijn - II. uitroep - 13. voetgewricht - 16. meterton (afk.) - 17. hert - 19. plaats in Noord-Brabant - 20. aan wijzend vnw. - 21. veerkracht - 23. kever - 25. in orde - 26. klein schaap - 28. loot - 30. familielid - 32. bloeiwijze - 34. ivoor - 36. ka tholieke radio omroep (afk.) - 38. fiat insertio (afk.) - 39. af - 41. geografische mijl (afk.) - 42. meis jesnaam - 43. koude lekkernij - 45. strijdkracht - 46. hatelijke opmer king. Verticaal: - 3. lof- 6. Ver- na ver- md diagram vulc U nu de le de puxzel hebt gevonden. De elders aangegeven wijae in. I 'oord-oplossingen. 1 kinharen - 2. voorzetsel zang - 5. nachtroofvoge! - enigde Staten (afk.) - 7. loop van zekere tijd - 9. grote bijl 12. helium (afk.) - 14. deel van een in die u op do gelijkgenummerde dak - 15. Europeaan - 16. muziek- e bij een goede oplossing oncscaat. nOOt - 18. UltbOUW - 20. monster - ermelding van het totaal aantal E's 22 hoofdtelwoord - 24. iep - 27. lekkernij - 29. moment - 30. familie lid - 31. jaargetijde - 33. tandeloos zoogdier - 35. stof - 37. rijksgrens (afk.) - 39. herkauwer - 40. rivier in Nederland - 42. jaargang (afk.) - 44. selenium (afk.). Aan het slot van de Rode Kruis-actle ten bate van vakantieweken voor ge handicapten worden op 4 juni de emd- prijzen getrokken. Stuur vóór 31 mei de slagzin van de laatste puzzel in met vermelding van het totaal aantal E's in alle 13 kruiswoordoplossingen en U dingt mee naar onderstaand enorm prijzenpakket: Een luxe Dickson stacara van t.w.v. f 10.000.— Een geschenk van Caravan Im port Dick Wissink te Willes- kop. Voor al uw vrije tijd. 15. Boekwerk over Rembrandt 195 - Uitgeverij Meulenhof, Amsterdam 16. Achtdaags Kris-Kras abonnement voor twee personen 1e klas - 144 - Nederlandse Spoorwegen, Utrecht 17. Een muziek-orgel-cursus - 120 Bene lux Musical Instruments, Rijswijk Z.H. 18 Een Delfts-biauwe vaas - 106,50 - „De Porceleyne Fles", Delft 19. Een pakket miniatuurauto's - 90 - World Present, Roermond 20. Een aluminium huishoudtrap 62,50 - Ind. en Handelsond. „Bijstede", Nunspeet 21. Een schoenenwaardebon - 50 - Herman's Schoenen, Utrecht 22. Een kalkoen van 3 kg - 25 - Produktschap Pluimvee Eieren, Zeist 23. Een biikradio - 25 - Coca Cola Export Corporation, Amsterdam 24. Een doos kauwgommix - 24 - Maple Leaf, Amsterdam 25. Een puzzelwoordenboek - 16,90 - Uitg. Luitingh Publishers, Laren N.H. 26. Een koffieset Modern - 16,50 - Filtropa, Maastricht 27. Een Giemme-autowashandschoen - 10,95 - Fa. G. van Amersfoort, Zeist En tenslotte: meer dan 100 exemplaren van het fotomagazine „Koningin Juliana 2565 Een kleurentelevisie van f 2.595.-. Een prachtig toestei van Philips Neder land met schitterend beeld. U stuurt de gevonden slagzin van puzzel 13 met vermelding van het totale aantal E's in de 13 kruiswoordoplossingen naar het spe ciale adres van het Nederlandse Rode Kruis Postlaan 27. 's-Gravenhaqe giak naast de gewone frankering (30 cent) minimaal 1 (maximaal 5) aan geldige postzegels. U kunt net zoveel oplossingen inzenden als U wilt, mits voldoende gefran keerd. U kunt ook Uw oplossingen op een girobiljet (geen girobetaalkaart) schrijven. Maak dan tenminste 1 of zoveel U wilt over op giro 30 46 027 van het Nederlandse Rode Kruis in Den Haag. Uw oplossing moet op 1 juni binnen zijn Op 4 juni trekken notaris Van Beusekom en notaris Brons in Bergen N.H. de fantastische prijzen. Veel succes! De vergunning voor deze puzzelactie te bate van de Rode Kruis-vakantieprojecte. voor chronisch zieken en invaliden is vei leend door de Staatssecretaris van Justitie bij besluit van 31-10-73. nr.L.O. 700/143/230 Een Mark-orgel van f 2.295.-. Wat een geluid! Benelux Musical Instru ments b.v. te Rijswijk, Z-H. Huboboxen, al of niet in combinatie met meubelpa nelen en verstelbaar wand- systeem, ter waarde van f 1.000.-. Hubo Houthan del „Utrecht", Utrecht. Complete naaimachine van f 920.- van Singer Am sterdam. Met deze machine van het type 766 kunt U werkelijk alles. Een wasautomaat, boven lader, van f919.—. De naam van Zanussi Verkoopmij. te Alphen a/d Rijn staat borg voor 'n geweldig apparaat. SPECIALE PRIJZEN Een Elna-Press van 699. Een fan tastisch cadeau van Sobrux, Am sterdam. Een Rollei-kleinbeeidcamera met buidel. Waarde 601.75. Dank aan llford Foto, Amsterdam. Een Prisma Quariz-horloge van 500. Jansen, Post Cocx te Am sterdam houdt U bij de tijd. Novilon-vloerbedekking ter waar de van 500. Krommenie b.v. te Krommenie betekent: onverslijt baar. Een bezoek aan de voetbalwed strijd NederlandUruguay op 15 juni in Hannover voor twee personen, inclusief vliegreis en overdekte zitplaats. Waarde 383. Een geschenk van Reisbureau Maduro, Den Haag. Een medische encyclopedie in zes delen van 375. Een waardevol bezit voor elk gezin. Uitgeversmij. Tijl te Zwolle is de gulle gever. Een amateur-werkbank met bank- klem en gereedschaphouder van 300. F. G. Segerink te Denekamp schenkt één van z'n fraaie produk- ten. Een Moulinex-grill van 255. Ge niet ervan dankzij Moulinex Rot terdam. Een standaardboekwerk over Rem brandt. De kenner weet hoeveel dit boek van 195 waard is. Van Uitgeverij Meulenhof Amsterdam. Een achtdaags kris-kras-abonne- ment 1e klas voor twee personen. De Nederlandse Spoorwegen stel len daarmee 144 ter beschikking als basis voor een bijzondere vakantie in eigen land. Een muziek-orgel-cursus van 120. Een zeer bijzonder cadeau van Benelux Musical Instruments b.v. te Rijswijk Z.-H. Een Delfts-blauwe vaas van 106,50. Een schitterend ge schenk van de Kon. Aardewerk fabriek „De Porceleyne Fles" te Delft. NOG MEER PRIJZEN Een pakket miniatuurauto's van 90. World Present te Roermond weet wat goede presenten zijn. Een aluminium huishoudtrap van 62,50. Stevig en praktisch. Van Industrie- en Handelsonderneming „Bijstede" te Nun speet. Een schoenenwaardebon van 50. Loop op Herman's Schoenen uit Utrecht. Een kalkoen van 3 kg. Om van te smullen. Waarde 25. Van het Produktschap voor Pluimvee en Eieren te Zeist. Een biikradio van 25. Om uw dorst naar muziek te lessen. Van Coca Cola Export Corporation te Amsterdam. Een doos kauwgommix van 24. Maple Leaf te Amsterdam voorziet U van een eindeloze hoeveelheid. Een puzzel woordenboek met 150.000 tref woorden van 16.90. Dankzij Uitgeverij Luiting b.v. Publishers te Laren N.H. kunt U voortaan elke puzzel feilloos oplossen. Een koffieset Modern van 16,90. ge schonken door Filtropa te Maastricht. Deze leuke prijs bestaat uit een glazen koffiepot met filter en filterzakjes. Een autowashandschoen Giemme NT van 10,95. Dankzij de firma G. van Amers foort rijdt U weer in een schone auto. Honderd exemplaren van het fotomagazint „Koningin Juliana 2565". Dus alle kans op een prijs I

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 7