Resultaten jeugd S.V. „Holten" Zo speelden de BlauwWit junioren V.V.D. G. J. Schuppert werd Schutterskoning 1974 ZC „Twenhaarsveld5 zwom zich naar 4e plaats Tennisveren. „Holten zet opmars voort Tonn> Beldman in selectie voor Lümühlen (Did.) Uitslagen, resultaten lagere senioren-elftallen S.V. Holten Programma Blauw Wit WAAR GAAN WE HEEN? ZOMER ZESKAMP ZWEMMEN Resultaten Blauw Wit-pupillen PROGRAMMA BEDRIJFSVOETBAL H. van Beek had snelste duif Wedvlucht HOLTEN I NAAR ODO0RN Uitslag bridgewedstrijd Keilen 1 promoveert naar res, eerste klasse T.¥.B. S00L 2-Holien 4 4-8 Holten 6-üornerlbr.3 4-1 Touwtrek- nieuws Honden hoog gewaardeerd GFG c2-Hoiien c2 1-1 Excels, e3-HSI}en e2 0-0 Eversb. el -Holten e2 0-0 SOS e5-Holten e7 1-1 PROGRAMMA S.V. „HOLTEN' Mooie successen Zwemclub koos nieuwe bestuursleden Goede resultaten A1 Blauw Wit Al besloot mei forse zege Wierden bl- Blauw Wit bi 2-2 Blauw Wit b2- Eversberg bi 0-14 Blauw Wit c2- De Zweef c3 1-3 JAN R0BERS 39 jaar lijst 5 Vrijdag 10 mei 1974 Afgelopen zaterdag organiseerde de Schietvereniging De Eendracht" haar jaarlijkse feestavond bij hotel „Vosman". Voor het eerst sinds jaren was deze afsluiting van het seizoen weer een geslaagde avond, mede door het ,,in- door-Koningsschieten" De afgelopen jaren was de belang stelling voor net Koningsschieten als „buitengebeuren" zo ver terug gelo pen, dat de laatste 2 jaar geen ko ningsschieten meer gehouden werd. Het koningsschieten wordt normaal In de open lucht georganiseerd, waar bij men met een karabijn op een hoge paal geplaatste houten vogel schiet. Nu echter werd het schieten, uitslui tend door leden van de schietvereni ging in de zaal gehouden, waarbij de karabijn vervangen werd door een Zaterdag 11 mei 10 u. Udema IUni versal I, 16 u, MulpieA. Müller, 18.45 u. V.S. en CoUdema II. Dinsdag 14 mei: 18.45 u. Godeschalk Universal II, 18.45 u. Enckoop VUKO, 18.45 A.T.—Coberco. De duiven .van de P.D.V. „De Bergvliegers" werden voor een wed vlucht van 128 kilometer gelost in Roermond. Totaal in concours 181 duiven. Lossing 9.20 u. Eerste duif binnen om 11.33.53 uur. I, 9 H. van Beek, 2, 21, 24 en 34 G. Steunenberg, 3, 5, 10, 13, 20 en 32 Joh. Veldhuis, 4, 16, 17, 25 A. ten Dam (1), 6, 15, 18 G. J. Egberts, 7, II, 12, 36, 27 en 29 A. ten Dam (2), 8, 31 en 35 M. Lodeweges, 14, 19, 33 Jongman-Meester, 22 en 28 G. Veld huis, 23 W. Aaftink, 30 en 36 J. Aaf- tink. De duiven van de PV „Snelle Wie ken" (130 st.) werden voor een vlucht over een afstand van 230 km gelost in Namen (B). Lossing: 10.30 uur, eer ste duif geklokt om 15.06.03. 1 en 2 A. van Doornspeek, 3 en 5 Joh. Jansen, 4 en 6 G. Schuiterd, 7 en 10 J. Scholte in 't Hof, 8 G. Hassink en 9 Joh. Paalman. Het le elftal van de sv. Holten brengt a.s. zondag een bezoek aan de vv. „Oring" te Odoorn. De volgende spelers worden verzocht om precies 12.15 uur op de Smidsbelt aanwezig te zijn. H. ten Bosch, Joh. .,.Ve$neklaa§, G. Oolbekkink, G. Paalmaan, W,-Schoo« len, G. Bannink, W. NijenhUis, A. Dek ker, B. Knapen, A. Reilink, IT^Brons- voort, H. v.d. Pluim en H. Kalfster- man. De wedstrijd zal zo mogelijk aanvan gen om 14.00 u. 'uchtbuks en de grote vogel op de paal door een miniatuur vogeltje op een schietbak. Het eerste schot werd gelost door de iaatste schutterskoning (1971) de heer H. J. Bieleman. De kop werd er hierna afgescho ten door G. Jansen, daarna de linker vleugel door H. Nekkers, de rechter vleugel door J. van Asselt en tenslot te de staart door de heer Lamping. Hierna begon de werkelijke strijd vóór het „Koningsschap" n.l. de romp. Deze werd er afgeschoten door de hr. G. J. Schuppert. Holten heeft hier mee weer een schutterskoning en een oude traditie in ere gehouden. Bij vol doende belangstelling zal t.z.t. weer worden „gemikt" op de houten vegel op de paal van 15 meter hoogte. Het „miniatuur" koningsschieten in de zaal was in elk geval zowel voor de schutters als voor de dames een succes. Verder werden op deze avond de prij zen aan de kampioenen van de ver schillende klassen uitgereikt. De .,B.B." wisselbeker werd gewon nen door de heer G. Schöppers. De ze wisselbeker was beschikbaar ge steld door de heer Bertus Brinkman voor de schutter die de meeste vor deringen maakte t.o.v. het vorige seizoen. Voor het aanstaande seizoen, dat eind september begint, heeft de s.v. „De Eendracht" als nieuw onderdeel op het programma staan het wed- strijdschieten met luchtpistool wat on getwijfeld voor veel leden en moge lijke nieuwe leden een zeer aantrek kelijke bezigheid zal zijn. Aan de eerste oriënteringsrit in dit seizoen, die de MAC „De Holterberg" zondagmiddag organiseerde, namen 36 automobilisten en 3 motorrijders deel. De rit van plm. 40 kilometer was uitgezet in de Look, Borkeld en in de Beuseberg. De prijzen, die bestonden uit ge bruiksvoorwerpen, werden in café „De Biester" door voorzitter Derk Jan Schooien uitgereikt. Ds uitslag luidt als volgt: 1 H. Ool bekkink, Holten 87 strafpnt. 2 Heinen, Holten 91 strafpnt. 3 G. Nijenhuis, Colmschate 126 stafpnt. 4 B. Horsting Vorden 201 strafpunten, 5 E. Eek hoorn, Hellendoorn 213 strafpnt., 6 B. J. Oplaat, Holten 213 strafpnt. 7 B. J. Berendsen, Vorden 216 strafpnt. Door de goede prestaties is onze jeugdige plaaÊ/Sgenoot Tonny Beld man met zijn pony „Springfield" ge kozen in de voorlopige seleetic van de Kon. Ned. Federatie voor deelna me aan de internationale landep- wedstrjjd die dit jaar in juli in de Duitse plaats Lümühlen (de woon plaats van Alwin Schockemöhle) wordt georganiseerd. Zondag 5 mei j.l. heeft zwemclub „Twenhaarsveld" in Deventer deelgenomen aan wedstrijden tegen ploegen uit Gorssel, Twello, Deven ter en Wijhc. Het zou 'n ware wed strijd worden, daar de andere ver enigingen met startnummers wer ken. Op de schoolslag bleek al gauw dat „Z.C.T." het bijzonder moeilijk zou krijgen. Vooral de IJsel-zwem- mers uit Deventer bleken steeds de meerdere te zijn. Marjanka van Maurik en Hanneke Truschel pres- treerden het echter de -concurrentie Het zondagteam van de tennisver eniging „Holten" heeft zondag in De venter er geen twijfel over laten be staan wie de sterkste is in haar afde ling. In Deventer behaalde „Hol ten" de grootst mogelijke overwinning op degradatiekandidaat DLTC 4 mej 3-0. Alleen de dames hebben in hun en kelspelen strijd moeten leveren. Rij ke Dieben bracht na 2 uur spelen haar tegenstandster pas in de derde set mei 10-8 op de knieën. De andere partijen leverde weinig moeiMjkheden op, daar de tegenstand sters over nog te weinig ervaring be schikten In theorie is het mogelijk reeds zondag de kampioensvlag te kunnen hijsen, maar dan moet wel 1. heren Hanenburg en Bogaard, 2. heer en mevr: Rustebiel, 3. heren Meijer en Dekker«,.4. hereri .Spijker, en Disbergen, 5. herpp Van .Zoest en' Grobben, 6. dames van Witzënbürg en oOtt, 7. dames Teussink-' en van Geerestein, 8.* heren van Witzenburg en Ott, 9. heren van Iddekinge en van Geerestein, 10. heren Goorman en Groot Obbink. Door in Enter met 3-0 van DSVD uif Deurningen te winnen is het de Hol ten reserves gelukt de zo begeerde promotie te bewerkstelligen. Het Hol ten overwicht was in het begin van de wedstrijd van dien aard, dat er doelpunten moesten vallen. Het eer ste viel 10 minuten voor rust en de rood-zwarten hadden hierbij de hulp van de DSVD-stopper nodig. Een hoog in het centrum geplaatste bal werd door de achteruitlopende stop per in de richting van zijn doelman geplaatst, doch deze had zijn kooi reeds verlaten en dat betekende 1-0. Een mooi „opstekertje" voor onze jongens net voor de rust, al kreeg Pasop in de laatste 2 minuten nog een paar zeer moeilijke ballen te verwerken, wat hij overigens keurig deed. Na rust had Holten de wind in de rug. Soer en den Heijer joegen de ballen naar voren. Een hiervan werd door Krikke opgevangen, door geplaatst naar Kalfsterman, déze zond de bal in de lange hoek en dat bete kende 2-0. Even later sprong Holten weer omhoog maar het „projectiel" van Sietze Meinsma spatte van de staander het veld weer in. Drie mi nuten voor tijd was het weer een DSVD speler die een voorzet van rechts verkeerd „behandelde" en on houdbaar zijn doelman passeerde, 3-0. Proficiat, jongens keurig gedaan!! Holten 4 heeft z'n sportieve plicht ge daan door het favoriete Luttenberg 2 dat deze wedstrijd de kampioensv'ag kon hijsen, het nog vooral in de eer ste helft, erg lastig te maken. De blauwwitters hadden het geluk dat ze al direct de openingstreffer lieten aantekenen, waardoor ze hun spel verder konden ontplooien. Holten was echter voor de rust 'de betere ploeg en kreeg enkele prachtkansen om te scoren, waarbij scheidsrechter Key set* tot 3 maal toe een handsbal bin nen de 16 meter niet wilde zien. Na rust heeft Holten er nog alles aan ge daan om op gelijke voet te komen, doch toen SDOL tien minuten vol tijd op 2-0 kwam vond men het wel goed waardoor de score opliep tot 4-0 Na afloop bezochten onze jongens de kampioensreceptie van SDOL 2, waarbij nog menig pilsje werd ge dronken. Al met al een zeer succesvol seizoen voor het vierde elftal dat hier bij op een 3e plaats eindigde. Op za terdagavond 18 mei is de feestavond van dit elftal bij hotel „de Wielen", aanvang 6 uur. Een zich in de slotfase van de com- I petitie sterk manifesterend Holten 6 behaalde een ruime zege op Borner- broek 3. Na 15 minuten schoot één van de gasten zwaar op de huid ge zeten door Bennie Paalman, in eigen doel (1-0) Door 2 prachtige doelpun ten van Nico van Veen, werd de rust stand van 3-0 bereikt. In de tweede helft maakte Rinus Bekkemenes er 4-0 van. Holten 6 kreeg daarna nog mogelijkheden te over de scoje te verhogen. Door een onnodig veroorzaakte straf schop werd de eindstand 4-1 en moes ten de gasten puntloos huiswaarts en helaas met 2 zwaar geblesseerde spelers. De één met een gapende knie- wond, de tweede „verstapte" zich in de laatste minuut zo ongelukkig, dat hij een been brak. van Tion III in Hengelo gewonnen worcen en TOP II moet een puntje verspelen. Het herenteam heeft zaterdag weer zijn kracht bewezen tegen de perso neelsvereniging van de gemeente Hengelo door met 5-0 te winnen. Henk Grobben kreeg in zijn single slechts 5 games tegen en Kees van Geerenstein gunde zijn tegenstan der geen enkele game. Alleen de he rend uhbel. van Iddekinge-Kraay had 3 sets nodig om te winnen. Programma zaterdag: T.c. de Scha- pekclk 3mixed „Holten"; heren team „Holten"Hollands Signaal. Zondag: Tion IIIHoiten I. In Warnsveld op het tweede toernooi in,de,zomercompetitie was zondag het achttal van t.t.v. „O.K.I.A." goed op dreef en de ploeg van t.t.v. „War-: ken" uit Warnsveld die op het vorige toernooi winnaar werd moest zelfs het loodje leggen tegen de Holtena ren. De uitslagen van zondag j.l. zijn ais volgt: 1. Eibergen met 15 pnt. 2. Heure (Eor culo) 14 pnt, 3. Bekveld (Hengelo) 14 pnt, 4. O.K.I.A. (Holten) 9 pnt, 5. Warken (Warnsveld) 5 pnt, 6. EHTC (Eerbeek) 5 pnt, 7. Houvast (Nettel horst) 0 pnt. Het volgende toernooi is op zondag 19 mei in Eibergen. Op de te Eindhoven gehouden Int. Nationale Tentoonstelling werd de Hongaarse staande hond (Viszla) „Jitka Iloeschka" van het Lage Hut ten van mevrouw J. Smit, Lichten berg 6 gewaardeerd met „Eerste U' res. C.A.C. - C.A.C. I. B. „Calfrid Janti" imp. Engeland, even eens van mevrouw Smit werd in de „Jeugdklasse - teven" kampioen C.A.C. Deze laatste wedstrijd van Holten C2 was zeker de slechtste uit de afge lopen competitie. Er bleek in het ge heel geen inzet aanwezig. De spelers hadden het wel voor „gezien" gehou den en ondanks aansporingen van de leiders kwam er geen verandering. Holten scoorde in de eerste speelhelft 0-1. Hoewel Holten 'wel steeds in de aanval was, wist GFC uit één van de weinig gevaarlijke aanvallen tegen te scoren en de stand op 1-1 te bren gen. Al met al een wedstrijd om gauw te vergeten. Donderdag j.l. werd deze wedstrijd reeds gespeeld. Een wedstrijd om gauw te vergeten. Er wareh legio kan sen om een doelpunt te maken, maar op het beslissende moment wist men deze niet te benutten. Zo bleef de stand zoals het ook begonnen was 0-0. Ook in deze wedstrijd kwam tot uiting dat de voorhoedespelers het doel van de tegenstanders moeilijk kunnen vinden. Waarschijnlijk, door dat. de competitie bijna is afgelopen, zijn ze voetbalmoe. Dankzij het voor treffelijk keepen van de Holtense doel man kregen we geen tegendoelpun ten. Laten we a.s. zaterdag uit te gen de Zweef eens proberen om de twee punten weer mee naar Holten te nemen. Holten E7 heeft in Hellendoorn te gen SOS E5 een grandioos succes behaald tegen dezelfde tegenstanders waarvan vorige week met een ver sterkt elftal i.v.m. het te laat ver schijnen van de tegenstanders met 3-0 werd gewonnen met 1-1 gelijk te spelen. Dit resultaat krijgt nog meer reliëf als men bedenkt dat Holten ge van zijn beste spelers wegens kantie moest missen. In 't begin van de wedstrijd leek het erop, dat het erop dat het voor SOS een gemakke lijke middag zou worden, want direkt na de aftrap werd het eerste doelpunt al gescoord. Maar hoe verder de wedstrijd vor- derde des te meer kreeg Holten greep op het spel. Met name de van de middenvoor positie naar de auspul- zer positie verhuisde speler en de kee per speelden zo'n fantastische wed strijd, dat het hele elftal zich aan die prestaties optrok. Keer op keer golf den de aanvallen van SOS op het Holtense doel maar even zoveel keren loste de achterhoede deze problemen zeer bekwaam op. Na de rust kwam Holten telkens zeer gevaarlijk uit de verdediging, wat dan ook resulteerde in een doelpunt, welke gemaakt werd door de ausputzer. Deze scoorde be heerst met een mooie boogbal. Zelfs kreeg Holten nog een uiterst riant uit zicht op de overwinning, maar in de laatste minuut miste de rechtsbuiten voor open doel. Jongens het was fan tastisch. NEO AlHolten Al 3 u., vertrek 2 u. DES ClHolten Cl 3.15 u„ vertrek 2.30 u. De Zweef DlHolten Dl 1.45 u., ver trek 1.00 u. De Zweef E3—Holten E2 10 u., ver trek 9.15 u. De Zweef E7—Holten E6 11 u., ver trek 10.15 u. Holten E7Haarle E5 11 u. De elftallen A2, BI, B2, C2, C3, D2, El zijn allen vrij. Zondag 12 mei: 2.30 u.: Holten 9 - Elftalcommissie/Kantine commissie. achter zich te laten. Ook de rugslag bleek sterk bezet. Toch werden hier voor „Twenhaarsveld" kostbare pun ten weggesleept door Gerdien Ophof en Wim Meijer, die datzelfde op de vrije slag nog eens presteerden. Als laatste programmapunt moeten de estafettes gezwommen worden. En ook hier törerd duidelijk dat het ver schil tussen recreatief zwemmen en startnummer-zwemmen nog erg groot is. Zwemclub „Twenhaarsveld" kon zeker tevreden zijn met het behalen van de 4e plaats. De eindstand was alsvolgt: 1. IJsel b - Deventer 167 punten, 2. „Proteus" - Twello 118 punten, 3. IJsel c - Deventer 98 pnt., 4. „Twen haarsveld" 96 punten, 5. „Nymph" Gorssel 93 punten, 6. „W.Z.C." Wijhe 91 punten. Tyden: 25 mtr. schoolslag meisjes: Hanne ke Truschel 22.3, Gerti Tulier 26.5, Gerry Veneman 26.8, Herma Bos 23.0, Gea Lodeweges 24.0, Annemarie Op- hof 26.9. Jongens Martin Wilpshaar 24.3, Rem- co van Maurik 24.2, Joost Terlage 29.8, Hans Welting 22.4, Bart Janssen 24.2, Lucien Wilpshaar 23.3. 50 mtr. schoolslag meisjes: Marjan- ka van Maurik 43.4, Linda Kamper man 47.5, Ria Westerik 51.2. Jongens: Jan Peter v.d. Berg 48.2, Theo Hase 48.7, Hans Heyda 48.9. 100 mtr. rugslag meisjes: Inge v.d. Harst 1.35.0, Janny Wansink 1.35.4, Ria Wissink 1.44.8. Jongens: Albrecht Bulsink 1.26.2. 25 mtr. vrije slag meisjes: Hanneke Truschel 19.7, Irma Jager 22.0, Adri- ana Bouwhuis 25.3, Karin Jalving 17.6, Annet Klein Velderman 18.0, Heydy Terlage 18.7. Jongens: Remco van Maurik 21.2, Jan Ophof 22.0, Martin Wilpshaar 22.1, Wim Boode 18.0. Theo Boode 18.7. 50 mtr. vrije slag meisjes: Gerdien Ophof 36.7, Linda Kamperman 35.5, Femmy Lammers 38.5. Jongens: Wim Meyer 33.0, André Oosterdijk 36.0. Jan Peter v.d. Berg 37.7, 100 mtr. schoolslag meisjes: Geri- da Hols 1.45.9, Femmy Lammers 1.48.6. Jongens: Henk Oosterdijk 1.39.5, Ge rard Veneman 1.40,0. 25 mtr. rugslag meisjes: Irma Jager 24.8, Adriana Bouwhuis 27.5, Corinne Bouwhuis 30.6, Anneke Trotsenburg 22.5, Annet Klein Velderman 24.8, Annemarie Ophof 31.0. Jongens: Jan Ophof 28.2, Joost Terla ge 31.4. Theo Boode 22.8, Hans Wel ting 24.6. 50 mtr. rugslag meisjes: Gerdien Ophof 41.0, Ria Wissink 43.7, Irr.a Deyk 44.2. Jongens: Wim Meijer 38.0, André Oosterdijk 42.7, Theo Hase 45.4. 100 mtr. vrije slag meisjes: Janny Wansink 1.26.6, ïma Deyk 1.29.9. Het achttal van de ponyclub ,.De Bergruitertjes" behaalde op een sterk bezet concours in Wierden de 2e prijs met 120'/s punten. Paulien- Wansink won met ,,Tonnie: op het concours in Rijssen de dérde prijs bij de „caprilleproef'. Blauw Wit 3Vesos 4 13.00 u. Al, B2 en Cl zijn vrij Sp. Rijssen BIBlauwWit BI 3 i vertrek 2.15 u. Blauw Wit C2DW Cl 4 u. Blauw Wit DlOmhoog Dl 2.30 u. De Zweef ElBlauw Wit El 10 u.. verlr. 9.15 u. Blauw Wit El, E2 en E3 vertrekken om 7.45 u. naar het toernooi in Hul zen Blauw Wit BI vertrekt om 10 u. naar het toernooi in Hulzen. dinsdag 14 mei: Blauw Wit IHaarle I 18.45 u. Als extra training werd reeds een week geoefend op het nieuwe Federa tie Centrum in Ud'el, waar zoals de ingewijden wei zullen weten, ook de trainingen van de Nederlandse équi pes voor de paarden vaak worden ge houden. Tonny werd in de klasse Z(waar) geplaatst, omdat hij in de M-klasse voldoende winstpunten bijeen had gereden. Op het Pony-concours te Wierden sprong „Springfield" in de klasse Z een hee! rustig parcours zonder springfoutendoch kreeg ttijd- fout. In de dressuur klasse L II werd deze combinatie 2e. Bij de paarden die op dezelfde dag ook in Wierden aan de slag gingen wisten in het L-springen zich Mieke Krekel met „Penny" en Frans Coesant, beiden van de Oosterhofrui- jers voor de barrage te plaatsen, waarbij Mieke Krekel het beste re sultaat behaalde met 1 afgeworpen hindernis in een wat te voorzichtig gereden parcours. In de L-dressuur werd Ria Hogeslag 5e en bij het M- springen plaatste Henk Bakker met „Jane" zich als 2e. Op Hemelvaartsdag 23 mei a.s. zijn de Paarden in Eibergen en de Pony ruitertjes in Holten (Tonny Beldman met Springfield bezoekt in verband met zijn selectie nog een extra con cours op 11 mei in Bentelo). Op vrijdag 26 april heeft de zwem club „Twenhaarsveld" haar jaarlijk se algemene ledenvergadering gehou den in de kantine vanu sportpark „Meermanskamp". Voorafgaand aan de vergadering was een puzzeltocht georganiseerd die gewonnen werd door de groepen van Gerdien Ophof en Linda Kamperman.* Hierna open de de voorzitter, de heer H. J. Mey er, de vergadering met een woord van welkom. Na het jaarverslag van secretares se en penningmeester kwam het punt bestuursverkiezing aan de orde. De twee aftredende bestuursleden, mevrouw H. G. Beltman-Lensink en de heer G. Slotman stelden zich niet herkiesbaar. Dy voorzitter dankte hen voor het vele werk dat zij vanaf de oprichting voor de zwemclub heb ben gedaan. Als nieuwe letten van het bestuur werden gekozen mevrouw G. J. Wi- chems-Visser en de heer G. Wil- lems. Na gehouden rondvraag sloot voorzit ter Meijer de gezellige vergadering en wenste allen wel thuis. DEVENTER E.D.B. Theater. Smedenstraat, tel- 13615. Donderdag 9 mei t.m. woensdag 13 mei Het zwaard van de gele tijger 18 jr. zaterdag 11 mei, zondag 12 mei 14.00 uur Matinee De lokvogels a.l. vrijdag 10, zaterdag 11 mei 23.30 uur Nachtvoorstelling De taal der liefde 18 jr. Aanvangstijden: do., ma., di. wo 20 uur; vr. 21 en 23.30 uur; za. 14, 20 en 23.30 u.; zo. 14, 16 en 20 u. CINEMA, L. Bisschopstraat, telefoon 11100. donderdag 9 mei t.m. woensdag 15 mei Jesus Christ superstar a.l. za. 11 mei, zo. 12 mei, wo. 15 mei 14.00 uur Matinee Lassie's beste vriend a.l. vr. 10 mei, za. 11 mei 24.00 u. nacht- voorstelling Hellboats 18 jr. Aanvangstijden: do., vrij., ma. di., wo. 20 u.; za. 18.45 en 21.15; zo. 18.45 en 20 u. LUXOR Theater Brink, tel. 18662. donderdag 9 mei t.m. woensdag mei The outside man 18 jr. zondag 12 mei 14 u. matinee Pippi Langkous a.l. Aanvangstijden: do., ma. di., wo. 20 u.: vr. 21 u.; za. 18.30, 20 u.; zo. 16, 18.30 en 20 u. CARILLONSERIE DEVENTER, Gro te Kerkhof. zaterdag 11 mei 15.00-16.00 u. Roel Smit m.m.v. de koperblazers van de Gem. Muziekschool. OPENBARE LEESZAAL, Brink 70, tel. 13506. geopend: di. t.m. vr. 10-17.30. 19-21, za. 10-17 u., zo., ma. gesl. Luis Fileer, Aquarellen, etsen, teke ningen. GOETIEK DE ROZIJNENKORF. As senstraat 4. tel. 11848. bgg 15016. geopend ma. t.m. za. 14-18 u., zo. ge sloten. 10 mei tot 5 juni Eric v.d. Wal - et sen, kleuretsen. GALERIJ LENTEN. Kletterstraat 25-27, Epse, tel. 21815. Op maandag 21 mei a.s. organi seert zwemclub .Twenhaars veld de le wedstrijd in een zo- mer-zeskamp met de ploegen uit Gorssel, Brummen, Zutphen, Bathmen en Twello. Een goede gelegenheid voor alle suppor ters om de ZCT-ers te komen aanmoedigen. Blauw Wit Al heeft in het jubileum- .toernooi van de TVB goede resulta nten "behaald. Ze waren ingedeeld bij de ploegen van Hector Al, GFC Al en Excelsior A2. Bij alle ploegen kwam men tot een gelijkspel. Vooral tegen GFC Al lieten de jongens goed voet bal zien en de inzet was enorm, en bijna werd dan ook nog de volle winst gepakt. Blauw Wit Al heeft de competitie afgesloten met een forse zege op Sportclub Rijssen Al. Gezien het goe de spel in de laatste wedstrijden zat er een overwinning in, maar dat deze zo royaal zou uitvallen was toch wel 'n verrassing. Men veroorloofde zich zelf de luxe van een handvol mooie kansen onbenut te laten. Een sportie ve wedstrijd en een mooie finish. Blauw Wit trad aan zonder z'n vas te keeper. Gerrit Johan Kolkman verving hem echter goed. Al in de eerste mi nuut kreeg Blauw Wit een goede kans, doch deze werd niet benut. Na 10 minuten scoorde J. Meijer 0-1. Blauw Wit ging goed door het geen na 20 minuten spelen resulteer de in 0-2 door O. Riemersma na goeci voorbereidend werk van A.- van Spronsen. Vlak voor rust scoorde Wierden tegen (1-2). SDOL el-Bl. Wit el 3-1 In een zeer matige wedstrijd heeft BI. Wit ten tweede male van SDOI. verloren en terecht want de boys uit Luttenberg speelden duidelijk met veel hogere inzet en wisten zich' der halve veel meer kansen te scheppen, die dan ook zonder mankeren-werden benut. BI. Wit e2-Nijverdal 0-0 Vesos e2-B1 Wit e2 0-2 E 2 heeft deze competitie alleszins redelijk afgesloten. Boterde het bij de aanvang van het seizoen niet zo best. met name na de winterstop heeft E 2 zeer goed gespeeld. Dit blijkt ook weer uit bovenstaande re sultaten. Tegen het sterke Nijverdal werd met 0-0 geliik gespeeld, 'terwijl het sublieme VESOS zelfs met 2-0 werd verslagen! Sp. Riissen - BI. Wit o3 4-0 E 3 heeft de laatste weken duide lijk last gekregen van voetbalmoe heid. Geen wonder ook als men be denkt dat veelal twee wedstrijden per week moesten worden gespeeld. Het verlies tegen Sportclub Rijssen is. hoewel jammer, bepaald geen schande. E 3 speelde wat het kon maar in deze conditieslag kwamen ze bepaald tekort. E 3. de strijd is gestreden, de lof werd niet behaald. Jammer, volgend jaar beter! BI Wit ei.De Zweef e7 2-0 In Blauw Wit kringen is met. name E 4, van alle pupillenteams diep res pect gaan afdwingen. Met name Wim Stam is dit seizoen enorm goed gaan spelen en was samen met Dick Jan sen. de makers van de doelpunten. Hierdoor Werd de wedstrijd door E 4 met 2-0 gewonnen. SDOL e5-Bl. Wit e5 0-11 Wie is toch dat E 5? Het is moeilijk om over een dergelijk team een kommentaai uit le spreken. Want, wat moeten wij nu weer zeggen van de monsterzege op het toch zo ster ke SDOL met 11-0? Zaterdag as. speelt dit elftal om 10.15 uur op ..Meerminskamp" tegen het enorm sterke Excelsior. Wie van beide teams wint mag zich de hele lange zomer kampioen noemen! Ouders is dat niet de moeite waard om uw zoon te komen aanmoedigen? E 5, we wens°n jullie veel succes!! R1 Wit pfi-Niiverdal e5 0-3 E 6 moest de wedstrijd tegen Nij verdal helaas uit handen geven, hoofdzakelijk omdat Nijverdal een paar zeer gevaarlijke spitsen in de wei bracht, die de Blauw Wit verde diging heel wat hoofdbrekens hebben bezorgd. TToewel verder een zeker vel dover wicht vel te constateren wisten de Niiverdallers een 3-0 over winning te bereiken. Prnffvarnma üiipilleri VOOT vriidpa en zaterdag Vrijdag Nijverdal E E 6, aanvang 18.30 u.. 5-Blauw Wit vertrek 17.45 Zaterdag: BI. Wit E 4-Excel. E 7 aanvang 9.30 u. BI. Wit E 5-Excel. E 8 aanvang 10.15 u. De volgende elftallen gaan naar het toernooi te Hulzen: E I, E 2 en E 3, allen vertrekken om 7.45 u., B I, ver- trekt om 10.00 u. J Na rust kwam Blauw Wit onder druk te staan, doch de achterhoede speelde goed. Na 20 minuten maak-- te Wierden gelijk, 2-2, doordat Ger rit Johan zich .verkeek op een goed schot. Blauw Wit ging goed door en tracht te de aanval te zoeken, hetgeen ook lukte. Er deed zich nog een goede kans voor, doch de keeper voorkwam, door op tijd uit te lopen een doel- pt. 10 minunten voor tijd moest Wim Klein Nagelvoort met een schouder» blessure uitvallen, doch de achter hoede bleef goed stand houden, eindstand. 2-2 gaf een juiste weerga ve van de wedstrijd. Blauw Wit heeft zaterdag tegen koploper Eversberg een zware neder laag geleden. Door vele blessures moest Blauw Wit in de eerste helft aantreden met 10 man, waarvan 3 in vallers uit het D-elftal. Doordat het de laatste wedstrijd was en er voor Blauw Wit niets meer op het spel stond,, was de inzet heel matig. In de tweede helft kon er nog een speler uit het D-elftal invallen, zodat er toen in elk geval 11 man speelden. Doordat Eversberg in de afwerking nogal eens faalde bleef de uitslag tenslotte 14-0. In de laatste competitiewedstrijd leed een onvolledig C2 een zware ne derlaag tegen De Zweef C3 Ondanks deze „handicap" gaven onze jongens kranig partij, maar ze moesten ten slotte zwichten voor een technisch be ter en volledig De Zweef C3. Hoekjen red.de voor z'n ploeg de eer. geopend wo. t.m. za. 13-17, vr. d.e.b, 19-21 u. Tot 10 mei Werken van 1800 tot he- den. zaterdag 10 mei t.m. 30 juni. Voorjaarsexpositie: grafiek van Mi chel van Overbeeke «en Edlef Rome* ny. zondag 12 mei 15-17 u. Openingsconcert met „Big Bana Jazz" GALERIE SIDONIE, KI. Overstraat 58, tel. 14169. geopend: di. t.m. z.a. 11-18 u„ vr. 19- 21 u. zo., ma. ger'. Werken van Mich'jls. Galerij de toverbal, kl. Overstraat 8W. geopend: di. t.m. za. 13-17 u., zo. ma. gesloten. 14 mei-1 juni Willem de Boer, olieverfschilderijen, etsen. ATHENAEUMBIBLIOTHEEK, 't Klooster 3. tel. 16512. geopend ma. t.m. vr. 10-12, 13-17.39 u., za. en zo. gesloten. Expositie Geneeskunst in boekvorm. TROG ART, Hofstraat 2,tel. 16733. geopend: di. t.m. vr. 14-17.30 u.. vr. 19-21 u.. za., zo., ma. gesloten, tot 14 juni Aquarellen van Bert de Jong. ALBERT SCHWEITZER CENTRUM (Archief en bibliotheek), Pennincks- hoek, Brink 89, tel. 19675. geopend; wo. 19-21, za. 12-16 u. Permanente expositie over leven en werk van A. Schweitzer. MUSEUM DE WAAG Brink telefoon 14556. geopend: di. t.m. za. 10-12, 13-17.30 u., zo. 14-17 u., ma. gesloten. Antieke fietsen, zilver, aardewerk en antieke keukens. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink. geopend: als de Waag. Tentoonstelling van aankleedpoppen uit 1880-1910. MUSEUM VOOR MACHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9. Openingstijden als de Waag. M.T.S. Zutphenseweg. geopend: 14-17 u.. di. en do. 19-21 u. Tot en met 10 mei Expositie der Deventer Amateur Kun stenaars Vereniging. IJselstadion. Rembrandtkade telefoon 18666. do. 9 mei, 9-12 u., di. 14 mei 9-12 u. Tennistoernooi dames. Deventer Ten- en Toeristenvereniging DE ZWALUWEN Elke zaterdagmorgen 8.30 u. vertrek voor clubtoertocht. Deelname ook voor niet-leden kosteloos mogelijk. Plaats van vertrek: Clubhuis D.K.C. Hellas op sportcomplex „De Rieler- enk". HOBBY KLUB ARNO. Ruilbeurs in het Wijkgebouw aan d* J. van Vlotenlaan. STADION ADELAARSHORST. donderdag 9 mei aanvang 20 u. Voetbalwedstrijd tussen de militair# teams van Nederland en België. ALMELO Varossieau: Do. en vr. 2.30 en 8 u.: De Stone Kil ler 18 jr. Za. 6.45 e 9 u.: De Stone Killer 18 jr. Za. 23.15: Slippertje in de slip 18 jr. Zo. 2.30 u.: Atilla, de Veroveraar 14 ]'r- Zo. 4.45, 6.45 en 9 u.r De Stone Killer 18 jr. Ma., di., wo. 2.30 en 8 u.: SlippertJ# in de slip 18 jr. Cinema Palace: Do. vr., za., ma., di., wo. 14.30 u. 18.45 en 21.00 u.: De naakte Gravin 18 jr. Zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 u.: De naakte Gravin 18 jr. (INGEZONDEN) Wereldwinkel Holten krijgt vaste vorm Zoals u in vorige publikaties in dit blad hebt kunnen lezen, wordt er op het ogenblik gewerkt aan de verwe zenlijking van een Wereldwinkel in Holten. Na de eerste algemeen ori- epterende vergaderingen zijn we op het ogenblik zo ver dat het lidmaat schap van de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels is verkregen en er een voorlopig dagelijks bestuur is gevormd. Allemaal erg mooi natuur lijk, maar zolang de bestaande groep niet wordt uitgebreid is het nog maar de vraag of er op deze basis kan worden verdergebouwd. Vooral wan neer we echt naar buiten treden in de vorm van een stand op de markt (het wachten is op toestemming van B. en W.) zullen er toch echt nog meer mensen nodig zijn die mee wil len denken en werken. In dit opzicht denken we vooral aan jongeren die gemotiveerd genoeg zijn om te wil len helpen de grote verschillen te doen verdwijnen tussen Westerse- en 3e Wereldlanden, die hetzij door ver keerde structueren hetzij door voor hun nadelige politieke en ekonomische stelsels, een grote ach terstand hebben wat betreft hun mo gelijkheden tot zelfontwikkeling en het veranderen van de bestaande si tuatie. Bent u dezelfde mening toe gedaan of wilt u nog andere aspek- ten naar voren brengen kom dan woensdag 22 mei a.s. om 20.00 uur in gebouw Irene, waar verder ge praat en beslist wordt over de tot- -standkoming van een Wereldwinkel in Holten. Wilt u van tevoren meer informatie of bent u 22 mei niet in staat te komen, neem dan even kon- takt op met M. Brands. Boschkamp- straa 16, tel. 05483-1592 of B. Dale- boudt. Looikolkstraat II, tel. 05483- 2910. makelaar-taxateur en landbouwer „De problemen van de landbouwers kent hij van huis uit en volledig. De problemen van de huisvesting en planning heeft hij nu leren kennen. Met zijn ervaring wil hij zich graag inspannen voor U. Onze partij heeft specialisten op de kandidatenlijst staan. Voor een verantwoord beleid in deze snel groeiende gemeente is Uw stem onmis baar. Hij is secretaris van de Stichting Sportbe- langen Holten en als voorzitter van de IJsclub zegt hij „Rijdt geen scheve schaats en stem daarom WD". Fransje ter Doest 41 jaar, huisvrouw „Met zijn hulp en steun in de raad ver wacht de WD tot een geleidelijke uitbrei ding van de gemeente te komen". Stem bij de gemeenteraadsverkiezingen op 29 mei a.s. op de

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3