Jeugd SV Holten neemt deel aan jubi leumtoer nooi van Quick 20' Schaakvereniging Holten besprak toekomstplannen 1-74 V oetbal verslagen SV ..Holten' Enter 2 - Holten 2 0-2 TennisclubHolten* heeft kamfoens-aspiraties Petra Hedi BVD) Handbal en voetbal basisscholen van Iperen en Redekei van beste turnsters RAI-gebouw vier dagen dorado voor sportvissers Programma (jeugd) SV Holten Containerplanten Wordt Holten 2 zondag eerste klasse PONYCLUB ..DE BERGRUITERTJES" Joh. Veldhuis had snelste duif UITSLAG BRIDGE CLUB HOUTEN CROSS -T OOP Dierenall egaar t j e op Flevohol' TWENTE I-HOLTEN I Holten C1-RKSV 01 1-0 Programma Blauw Wit Slaaw WiS naar Luiisaberg Winst voor BS, Wit G 2 Programma SV ,Ho!ten? (senioren) Helfan E6-BI.WH 14 M PINKSTEREN OP DEN. ALERDINCK Dinie ter Harmsel werd eerste WEDVLUCHT COLLECTE VOOR ASTMA-FONDS PROGRAMMA Blauw Wit-pupillen RESULTATEN Blauw Wit-pupillen Bi. Wit Gl-Vesos 01 6-0 BI. Wit GUEnter G1 5 0 BI. Wit E3-Holten E4 3-4 Mest best Vrijdag 3 mei 1974 5 1 De jeugd van de SV Hollen gaat, sa men met de jeugd van Go Ahead op speciale uitnodiging van Quick '20, zaterdag 25 mei deelnemen aan het jubileumtoernooi in Oldenzaal- Vijfendertig elftallen, ruim 450 voet ballers en leiders, gaan per extra bus sen van Deventer, via Holten, naar Oldenzaal. Alle voetballers en hun ouders zul len spoedig nadere gegevens ontvan gen. Voorlopig volstaan we 'met de vertrektijden en de poule-indeling. 07.30 uur vertrek bussen Deventer; 07.45 uur-08.00 uur Aankomst en ver trek bussen (Waagweg); 09.00 uur Aankomst Oldenzaal. Groep A - Poule A: Quick sel. Holten Al. Go Ahead A 0. Quick A3. Groep A - Poule B: Go Ahead Sel., Holten A2, Quick Al. Quick A2. Groep B - poule A: Quick BI, Hol ten B2, Go Ahead A2. Groep B- Poule B: Holten BI, Quick B2, Quick B5. Groep B - Poule C: Go Ahead Al, Quick B3, Quick B4. Groep Cl - Poule A: Quick Cl. Hol ten Cl, Go Ahead B2, Quick C4. Groep Cl - Poule B: Go Ahead BI, Quick C2, Holten C2, Quick C3. Groep C2 - Poule A; Go Ahead B3, Holten. C3, Quick C6. Quick C9. Groep C2 - Poule B; Go Ahead B4, Quick C5, Quick C7, Quick C8. Groep D: Quick Dl, Quick D2, Quick D3, Quick D4, Go Ahead Cl, Go Ahead C2. Go Ahead C3, Holten Dl, Holten D2. Groep El - Poule A: Quick El. Hol ten El, Go Ahead pups 2. Quick E4. Groep El - Poule B: Go Ahead pups 1, Quick E2, Holten E2. Quick E3. Groep E2 - Poule A: Quick E5, Hol ten E3, Quick E7; Quick E9. Op 30 april werd door de Berg- ruitertjes deelgenomen aan het uit nodigingsconcours georganiseerd dooi de ponyclub „De Eschruitertjes" te Wierden. Bij de individuele dressuur behaalden Marieke Robers met „Shet- ly" en Kaï'in Brouwers met „Mr. Brown'-'-een- derde-plaats, 4e Hans Barvelink met Rex en 6 Ineke Nijen- huis met Katinga. Springen klasse B: een 2e plaats voor Hans Barvelink met Rex, klasse C (zwaar) Patricia van Borkel 3e plaats, klasse D: Jan Bronsvoort 6e plaats. In een wedstrijd waarbij niets meer op het spel stond heeft Holten 2 zich ten tweede male de sterkere over En ter getoond. Twee verdedigingsfou- ten van de thuisclub werden door Biestei-s afgestraft met een dito aan tal goals. Holten 2 dat vervangers had voor Soer, den Heijer en Breukink en de Vries nog zag uitvallen door een blessure wilde de wedstrijd persé win nen, wat zo'als de uitslag aangeeft pri ma is gelukt. Onze jongens hebben de kampioen dus tweemaal verslagen De duiven van de Postduivenver. ,,De Bergvliegers" werden gelost in Venlo. In concours 166 duiven. Los sing: 8.00 uur. Eerste duif binnen om 9.37.31 uur. 1, 4, 6, 13, 15. 20, 24 Joh. Veldhuis; 2 G. J. Egberts; 3, 10, 16. 17, 27, 30, 32 A. ten Dam (1); 5, 11, 21, 23, 33 A. ten Dam (2); 8, 22, 26, 28. 29 Jongman - Meester; 9, 25, 31 J. Aaftink; 12. 19 G. Steunenberg; 14 G. Veldhuis; 18 J. Kruimelaar. 1 Dames van Witzenburg en Ott, 2 heren Meijer en Dekker, 3 heren Goorman en Groot Obbink, 4 heren Spijker en Disbergen, 5 heren van Iddekinge en van Geerestein, 6 dames Teusink en van Geerestein, 7 heren Hancnburg en Bogaard. 8 heren vpn Zoest en Grobben. De PJGO-Krink Holten organiseert zaterdag 4 mei haar laatste cross- loop (prestptieloop) van dit seizoen Deze loop zal plaats vinden in het Espelose bos, te bereiken vanaf de \veg yap Holten naar Nieuw Heeten Er zullen drie afstanden worden ge lopen nl. 2.5, 4.5 en 9 kilometer. Start 13.30 uur. Inschrijvingen uitsluitend zaterdag middag tot een kwartier voor de des betreffende loop. Op de zaterdag na dierendag wordt op Flevohof in Oostelijk Flevohof een voortaan ieder jaar weerkerende dierenbijeenkomst gehouden. Alle kin deren in Nederland, die een huisdier bezitten, kunnen op deze dag hun dier aan de deskundige beoordeling van een jury laten onderwerpen. Deze jury zal niet zo zeer letten op de mooiste dieren maar hoofdzake-1 lijk zal gekeken worden naar de juis te verzorging. Flevohof zorgt op de ze dag ook voor een goed onderkomen voor de dieren, zodat de ouders en kinderen niet de gehele dag met de dieren rond hoeven te sjouwen. Deelnemersformulieren zijn vanaf 15 mei op Flevohof verkrijgbaar. Groep E2 - Poule B: Go Ahead pups 3, Quick E6, Quick E8, Quick E10. Groep F'l - Poule A: Quick Fl, Holten E4, Go Ahead pups 5, Quick F4. Groep Fl - Poule B: Go Ahead pups 4. Quick F7, Holten E5, Quick F3. Groep F2 - Poule A: Quick F5, Hol ten E6, Go Ahead pups 7, Quick F8, Quick F10. Groep F2 - Poule B: Go Ahead pups 6, Quick F6, Holten E7, Quick F7, Quick F9. In het begin ging het een beetje moeilijk met de Holtense dames, maar in de vijfentwintigste minuut zorgde Betsy Manenschijn voor 1-0. Dit werd ook de ruststand. In de derde minuut van de tweede helft kreeg Marjolein Ariëns een pracht van een kans maar schoot naast. Vier minuten later kwam Twente gelijk. Holten ging door en niet zonder resultaat, want 'Anneke Stoffer zorgde er voor dat drie minu ten voor het einde de stand op 1-2 kwam. Holten haalde hiermee 2 kost bare puntjes binnen. RKSV Cl was zaterdagmiddag slechts met 9 spelers naar Holten ge komen. reden waarom de Holten C2 spelers waarschijnlijk van mening wa ren dat het die middag wel bijzonder gemakkelijk zou gaan- De Holten spe lers kwamen bedrogen uit, want RKSV speelde met meer dan 100 pro cent inzet, hetgeen van de C2 spelers niet gezegd kon worden. Er werd wei nig met overleg gevoetbald. Voor de rust werd reeds de eindstand bepaald door een doelpunt van de midden voor van Holten C2. Ondanks de wind in de rug bleven doelpunten uit. Na thee was Holten sfepds in de aanval, doch verder dan een schot op de doel- nig de 2e plaats in de afdeling be- eerst met 5-0 en nu met 0-2. Vraagt men zich af waarom zijn de rood zwarten dan geen kampioen? Even wel zit de kans op promotie er nog dik in. Zondag a.s. speelt Holten 2 op neutraal terrein n.l. op dat van de s.v. Enter een beslissingswedstrijd' tegen DSVD 3 uit Deurningen. Deze wedstrijd begint om 10 uur en be stuur en spelers rekenen op veel aan moedigingen van de lijn. We wensen onze jongens zeer veel sukses toe. Alle basisscholen in d? gemeente Holten doen mee aan de competitie handbal voor meisjes en voetbal voor jongens. De deelnemers zijn: Dorpsschool, Dijkerlo (een combinatie van Dijker- hoek en Espelo). Haarschool, Kol- school en ..de Schakel". De wedstrijden voor handbal duren 2 x 15 minuten: de wedstrijden voor voetbal duren 2 x 20 minuten. Het programma zowel voor hand bal als voetbal ziet er als volgt uit: vrijdag 3 mei: 18.30 u. Dorpsschool- Haarschool; 19.15 u. Kolschool- Schakel"; dinsdag 7 mei: 18 30 uur Dijkerlo- Dorpsschool: 19.15 uur Haarschool- Kolschool; donderdag 9 mei: 18.30 uur Dijkerlo- Haarschool; 19.15 uur Schakel-Dorps school; vrijdag 10 mei: 19.15 uur Kolschool- Dorpsschool dinsdag 14 mei: 18.30 uur Dijkerlo- Schakel"; donderdag 16 mei: Dijkerlo-Kol- Blauw Wit Al-Sp. Rijssen Al 4.15 u. Wierden BI-Blauw Wit BI 2.30 u. vertrek 1,45 u. Blauw Wil B2-Eversberg BI 2.30 u. DES CI-Blauw Wit Cl 2 u. vertrek 1.15 u. Blauw Wit C2-De Zweef C3 2 u. Dl is vrij. SDOL El-Blauw Wit EI 10 u. vertrek 9.15 u. Blauw Wit I speelt dinsdagavond 7 mei een vriendschappelijke wed strijd tegen het eerste van SDOL te Luttenberg. De wedstrijd begint om kwart voor 7. Vertrek 6.00 u. Blauw Wit C2 speelde tegen SC Hijssen C2 de beste wedstrijd in de- competitie. Wim Stam zorgde bij rust voor de 1- 0 stapd en na de thee bepaalde Henk Aanstoot de eindstand op 2-0. Leuke sportieve wedstrijd. Houen zo jongs1 SENIOREN Damesvoetbal a.s. maandagavond Enter V IHolten I 6.30 u., vertrek 5.45 u. Holten 2—GFC 6.30 u. zondag 5 mei D.S.V.D. 3Holten 2 (promptiewed- strijd in Enter) 10.00 u., vertrek 9.15 u. SDOL 2Holten 4 10.30 u., vertrek 9.30 u. Holten 5—SDOL 3 10.00 u. Holten 6B'broek 3 10.00 u. Omhoog 4Holten 7, 10.30 u., vertrek 9.45 u. SOS 4Holten 8 10.30 vertrek 9.45 u. Holten 9—RV 3 10 u. Enter 8Holten 10 9 vertrek 8.30 u. Excelsior A4Holten A2 4.15 u. ver trek 3.30 u. Holten BI—SVVN BI 4.15 u. Holten B2Enter B2 2.30 u. Holten ClSp. Rijssen 3.15 u. GFC C2—Holten C2 11 u. vertrek 10.15 u. SVVN DlHolten Dl 1.45 u. vertrek 13 u. (terrein De Zweef) Holten ElEnter El 13 u. Eversberg E2Holten E2 11 u. ver trek 10.15 u. Holten E3—DES E2 9.30 u. Haarle E3—Holten E4 10 u. vertrek 9.15 u. Haarle E4Holten E5 11 u. vertrek 10.15 u. Excelsior E6Holten E6 10 u. ver trek 9.15 u SOS E5—Holten E7 11 u. vertrek 10.15 u. Al, C3 en D2 zijn vrij. lzg kwam het niet. RKSV was in en kele aanvallen nog zeer dicht bij een doelpunt. Zaterdag speelt C2 de laat ste wedstrijd en kan na een overwin- reiken. In een goede wedstrijd wisten on ze jongens een gelijkspel te behalen op BI. Wit wat gezien het spelbeeld ook de juiste uitslag was. De inzet was bij beide elftallen groot. Na tien minuten werd het 1-0 voor Blauw Wit door een verdedigingsfoutje. De rust stand was 1-0. Na rust, een gelijkop- gaande strijd maar vijf minuten voor het einde wist onze goed op dreef zijnde linksbuiten de gelijkmaker te Tijdens de komende Pinksterdagen (1-3 juni) wordt een bijeenkomst op het vormingscentrum Derf Alerdinck gehouden. Het thema van deze da gen is: Pinksterfeest-Zendingsfeest- Ontwikkelingssamenwerking. Als sprekers worden vermeld ds. A. de Haan, Oegstgeest, secretaris binnen land van de hervormde zending en ds. H. van Waveren, Lochem, mede werker van het IKVOS (Interkerke lijk Vormingswerk Ontwikkelingssa menwerking). Met enkele films („niet genoeg" en „is de hulp wel hulp?") zullen de yerschillende problemen aan de orde worden gesteld. Bij voldoende belangstelling is er voor meekomende kinderen een kinder programma onder deskundige lei ding. Voor opgave en inlichtingen: Den Alerdinck, Laag-Zuthem, post Zwolle, tel. 05290-284. (Hervormd Persbureau). gchool; 19.15 uur Schakel-Haarschool. De wedstrijden voor handbal wor den geleid door de heren Boes en Ter Hoeven. Scheidsrechters bij voet bal zijn de heren Van Doorn en Pronk. Na deze voorrondes worden de fina lewedstrijden gespeeld op de Sport dag op dinsdag 2! mei. Het is voor de speelsters en spelers bijzonder plezierig als er veel suppor térs langs de lijn staan. De wedstrij den worden allemaal gespeeld op het sportpark „Meermanskamp". Toon uw belangstelling! Dat het besluit van de KNLTB om de tennisclub Holten bij keuze te la ten promoveren gefundeerd is ge weest, bleek afgelopen weekeinde dui delijk. Het herenteam won zaterdag in een uitwedstrijd tegen LTC „Rakum", Hengelo liefst met 5-0. Alle partijen, zowel de enkel- als de dubbelspelen werden in twee sets gewonnen, waar bij Kees van Geerestein in zijn bei de wedstrijden aan de tegenpartij geen enkele tegen-game gunde. De eerste thuiswedstrijd van het za terdagse mixed-team werd na 'n lan ge strijd tegen LTC ..Rakum" verlo ren met 2-3. Zowel de heren-single als de heren- dubbel werden "verloren. Hannelore kon ons eerste punt in de wacht slepen door de damessingle te winnen. De damesdubbel werd na een 4-0 ach terstand in de eerste set. 'och gewon nen, waardoor de stand 2-2 wprd. Alles hing dus af van c> mi(^-wed strijdNa 2 sets was de strijd nog onbeslist. In een lange 3e set moest Holten rich toch gewonnen geven met 8-10 Het zondagse mixed team speeld; :n Enschede tegen TOP II; 't sleepte daar liefst zes punten in de wacht met slechts twee tegenpunten. Uit dè 'publieke belangstelling bleek, dat TOP II in de mening verkeerde Op de door de atletiekvereniging Pim Muiier op de banen van de TH Twenthe gehouden baanwedstrijden voor de jeugd, werd Dinie ter Harm sel met 4.04.09 eerste op de 1000 me ter en was met een sprong van 3.05 meter ook eerste bij het verspringen. Bij het kogelslingeren werd ze met 4.26 meter tweede en bij het 40 meter hardlopen finishte ze in de tijd van 8>/i sec. op de derde plaats. Prachti ge prestaties die in het eindklasse ment bij de „meisjes - pupillen B" voldoende waren voor de eerste prijs. Aan de wedstrijden namen verder nog deel van de SV Holten: D. Schip pers (20e jongens pupillen A 3-kamp), D. Beijer (12e balwerpen 26.50 mtr). Jongens D verspringen: 12 J. Mas- seiink 3.67 mtr, 15 E. Schippers 3.62 mtr.. 17 N- Arfman 3.53 mtr. Jongens D discuswerpen: 9 D. Beij er 11.88 meter. Jongens D 1000 mtr: 10 E. Schip- i pers 3-29.01; 14 J. Masselink 3.45.01; 15 N. Arfman 3 50.02; 18 D. Beijer; 3.54.04- Jongens pupillen A 1000 mtr.10 D. Schippers 3.59.06. Jongens D 80 mtr: J. Masselink 124. E. Schippers 12.4, N. Arfman 13.1. De duiven van de Postduivenvereni ging „Snelle Wieken" werden voor een wedvluchtvan 170 kilometer ge lost in Hasselt (België) 1, 3 en 14 Joh. Paalman, 2 J. Schuiterd, 4 en 7 G. J. Bekkernens. 5. 6 en 8 G. J. Has- sink, 9 M. Pullen. 1.300.000 Nederlanders lijden aan astma of een andere, daarmee ver wante aandoening van de luchtwegen. Samen worden die ziekten aangeduid als CARA. 1.300.00 Nederlanders hebben, in meer of minder ernstige mate, moeilijkheden met hun ademhaling. Velen worden er invalide door (13 procent van alle invaliden) en moeten vaak hun werk verzuimen (20 pro cent van het totale ziekteverzuim). Velen stervenleraan: CARA is de derde doodsoorzaak in ons land. Het Nederlands Astma Fonds heeft tot taak de strijd tegen deze volks ziekte te bevorderen, te coördineren en te financieren. Het is ieder j^ar weer de grote zorg van het Neder lands Astma Fonds om het nodige geld bij elkaar te krijgen. Voor een (klein) deel komt dat uit overheidssubsidies, voor een ander deel uit giften van bedrijven, instellin gen en particulieren, maar voor het grootste deel krijgt het Nederlands Astma Fonds zijn geld uit de jaarlijk se collecte. Daarom doen wij 'n beroep op u om deze collecte, die dit jaar wordt ge houden van 6 tot 12 mei, tot een suc ces te maken. Als u bedenkt, dat één miljoen gulden voor 1.300.000 patiën ten in feite nog maar' nauwelijks 80 cent per patiënt is, dan begrijpt u, dat er veel, zeer .veel geld nodig is. In ons aller belang is het nodig, dat de bestrijding van dé volksziekte ast ma-meldt1 door uw bijdrage steeds'be ter kan worden gevoerd. Het Plaatselijk comité. Zaterdag 27 april heeft de gymna- stiekafdeling van de sportvereniging „BATO" haar eerste wedstrijderva ring opgedaan in een vriendschappe lijke ontmoeting met de Diepenheim- se Gymnastiek Vereniging. Beide verenigingen hadden uit hun selec- tiegroepen een zo sterk mogelijke af vaardiging samengesteld. Voor BA TO was het c.e eerste stap naar de wedstrijdsferen, de meisjes van „DGV" daarentegen, doen al vrij geregeld aan turn competities mee, zodat het niet verw'onderliik was dat de Holtense meisjes en hun leider en leidster met nogal wat last van ze nuwen „aan de start verschenen". Achteraf bleek dat echter helemaal niet nodig, want niet alleen dat de Rnioturnstprs goed konden meeko men: zij wonnen zelfs de wedstrijd ■-■n De per leeftijdsgroep best geklas- =eerden waren Petra van en Hedi Redeker. Een compliment voor de leider-leidster van BATO die de ze eerste keer met hun pupillen zo goed voor de dag kwamen is zeker op z'n plaats. Het peil van de oefe ningen is door het instellen van se lect; egroepen merkbaar vooruit ge gaan. om tegen Holten voor de tweede maal z'n slag te kunnen slaan. De koude douche was des té groter toen bleek dat de score van 6-2 voor Holten zelfs nog voordelig was uitgevallen, In 3 partijen verloor ganvoeder Gerrit Makel slechts 5 games. Ferry Kres presteerde het om zijn tegenstander zonder een hele game legen het enkelspel af te drogen. Het zaterdags herenteam moest op Koninginnedag de inhaalwedstrijd thuis tegen TV „Juliana" uit En schede spelen. Ook hier was de over winning van 4-1 voor Holten overtui gend. Dal de Enschedeërs het d: Holtenaren niet cadeau wilden geven bleek wel uit het enkelspel van Piet van Iddek'nge. In een bijna 2' uur durende afmattende wedstrijd wist hij 'ijn tegenstander tenslotte op de knieën te krijgen maar moest aap ',om in 3 sets we! 12 tegengames gunnen. Ook het dubbelspel van Kees van Geerestein en Gerard Kr gay kon door hen pas in 3 sets gewonnen wor den. Het enkelspe' van Kees en hei dubbelspel Gerard Kraay en Gerard an Locnen daarentegen werden weer overtuigend gewonnen beide met de stand 6-1, 6-2. Het programma voor dit weekend is: zaterdagmiddag: heren team thuis tegen pers. vereniging Hengelo. Zondag: m'xed team uit tegen LTC, Deventer IV. HOLTEN. ,,De schaakvereniging „S.V. Hojten" is in het eerste jaar van haar bestaan vijfde geworden in de 3e klasse A van de Schaakbond Overijssel. Een resultaat waarover men niet ontevreden is en dat goede hoop in zich bergt voor het volgend seizoen". Dit zei de voorzitter, de heer J. VV. Middelink, in de in het ontmoetingscentrum Mcermanskarnp gehouden ledenvergadering van de club. Opvallend noemde hij het, dat het ledental maar gering gegroeid is. De vereniging telt 30 leden, waarvan 20 senioren en 10 junioren. Vooral dat laatst: aantal is verheugend. Het biedt perspectief voor de toekomst. Wat de reden is van de geringe groei heeft men nog niet kunnen analyse ren. Vast staat, dat pogingen zullen wor den gedaan het ledental op te voeren. Enkele kandidaten zijn reeds bekend. Door ziekte van de secr:-taris-compe- tieleider van de club, de heer H. G. A. Jansen, heeft de heer A. J. C. Brands, diens werkzaamheden over genomen. Na eén bespreking van het overzicht der resultaten van de onderlinge clubcompetitie, werd aan de heer J. W. Middelink, een trofee uitgereikt voor het door hem behaalde kam pioenschap bij de senioren en kreeg D. van Beek, een soortgelijk trofee voor het kampioenschap der junio ren, Uitvoerig werd gesproken over het uitkomen in d,? bondscompetitie 'nor m volgend seizoen. De leden wa ren het er over eens, dat-het- wense-- lijk is daarin met twee achttallen uit te komen. Juist, de schakers voor het tweede achttal' 'waréiv niét alle maal aanwezig, zodat deze eerst ge polst zullen worden over hun deel- Behalve dat de behaalde overwin ning een stimulans in 't algemeen zal zijn is de getoonde vooruitgang een goede stap in de door het bestuur gewenste richting, te weten, aanslui ting te krijgen bij het wedstrijdniveau zodat deelgenomen kan worden aan officiële wedstrijden. De eerste po ging daartoe kan zondermeer als ge slaagd worden beschouwd. De puntenverdeling van de ontmoe ting was als volgt: Meisjes 10-11 jaar Bato 193.4 punt. DGN 189.2 punt. Meisjes boven 12 JAAR Bato 180.2 punt. DGV 177.6 punt. Zaterdag 15 juni zal de returnwed- strijd in Holten plaats vinden. SDOL El—Blauw Wit El aanvang 10 uur. vertrek 9.15 uur. VESOS E2 Blauw Wit E2 aanvang 10 uur. ver trek 9.15 uur. Sp. Rijssen E2Blauw Wit E3 aanvang 10 uur, vertrek 9 30 uur. Blauw Wit E4De Zweef E7, aanvang 10.15 uur. SDOL E6Blauw Wit E5. aanvang 11 uur vertrek 10.15 uur. Blauw Wit E6Nijverdal E5. aanvang 11 uur. DES E5Blauw Wit E7 aanvang ll uur, vertrek 10.15 uur. Wegens gebrek aan plaatsruimte zien wij ons helaas genoodzaakt de resultaten van de Blauw Wit pupillen enkel in uitslagen weer te geven. Een uitzondering hierop menen wij echter te moeten maken voor Blauw Wit El dat in het kader van het TVB-toernooi, vorige week de wed- strfijd tegen Hector El geliijkspeelde met 0-0 en j.l. woensdag de wedstrijd tegen MVV uit Hengelvelde met niet minder dan 9-0 op haar naam wist te brengen waardoor El poülewinnaar is geworden. Voorwaar een geweldig •psultaat! Uitslagen TVB-tournooi Blauw Wit El—MW E2 9-0 Hector ElBlauw Wit El 0-0 Excelsior F2—Blauw Wit Fl 0-4 Competitie-uitslagen Blauw Wit ElDES El 0-1 Blauw Wit E2—DES E2 0-3 Blauw Wit E3—Holten E4 3-4 Blauw Wit E3—RKSV E2 3-0 Excelsior E7—Blauw Wit E4 0-1 VESOS E4— Blauw Wit E6 4-0 SWN E7Blauw Wit E6 3-0 Blauw E6—VESOS E5 5-0 RV E3—Blauw Wit E7 1_1 Blauw Wit E7—VESOS E3 1-5 Kampioen schakers: links jeugdkampioen Dick van Beek en rechts de heer Mid delink. name aan de competitie. Men wil ver zekerd zijn van voldoende continuteit. gedurende het seizoen. Men hoopt te vens, dat deze indeling en de vorming van twee groepen in de onderlinge clubcompetitie (A en B) de opkomst zal stimuleren. Verder werd gediscussieerd over het zoeken van een wat rustiger accom- datie voor de wekelijkse clubavond. In het ontmoetingscentrum is het voor het-schaakspel niet altijd even rustig, maar anderzijds zijn er toch ook weer voordelen aan verbonden wat de prijzen der consumpties be treffen, vooral voor de jeugdleden. Het bestuur zal hieromtrent een nader onderzoek instellen. De hengelsport is een zaak die in ons land door honderdduizenden wordt beoefend en waarin jaarlijks vele mil joenen omgaan. Hoeveel of hoe wei nig de sportvisser ook aan zijn hobby wil uitgeven, zijn bestedingsmogelijk heden zijn nu eenmaal beperkt. Om hem wegwijs te maken in de grote wereld van de 'sportvisserij wordt van 3 tot en met 6 mei in het RAI-Gebouw te Amsterdam de In ternationale Hengelsport Tentoonstel ling Intervissport '74 gehouden. Een tentoonstelling, die vooral bedoeld is om de consument in dit geval de sportvisser in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van hetgeen zich op het brede en zich nog steeds Na de nederlaag tegen Holten Cl moesten wij de strijd aanbinden te gen de koploper VESOS. Door een misverstand in de verdediging van Vesos was het Nico Beldman die flink doorging' en hij bracht de stand na 10 minuten op 1-0. Door deze voor sprong begon het meteen beter te draaien, de uitvallen werden gevaar lijker, maar we moesten toch nog 10 minuten wachten voor de tweede goal viel. Het was Gerard Schalk die de bal op het middenveld „oppikte". Hij ging meteen flink door en scoorde (2-0). Na de thee ging het nog beter, doordat er bij VESOS de fut uit was en het was weer Nico die raak schoot. Tien minuten later mocht Gerard Schalk een strafschop ne men die er keihard en zuiver inging. Dat betekende 4-0 en toen was Vesos .helemaal van de (voetbal)kaart. Nico Beldman en Coert Schuppert schoten elk nog een keer raak, zodat de eind stand 6-0 werd. 't Was de eerste ne derlaag voor onze gasten uit Hellen- doorn, die zich in deze wedstrijd be slist geen kampioenskandidaten toonden. Wim Beldman floot correct. Blauw Wit Cl (aangemoedigd door de trouwe supporters) heeft Enter Cl in de thuiswedstrijd in het kader var. het TVB-jubileumtoernooi geen schijn van kans gegeven. Na 10 minuten werd het 1-0. Cl bleef na deze tref fer constant in de aanval, maar En ter wist schade te voorkomen door juiste toepassing van de buitenspel- val. Voor de rust scoorde Coert Schup pert nog een keer raak. Na de thee gaf Cl helemaal de (voet- bal)toon aan bij het eindsignaal was het 5-0 door nog 2 doelpunten van Ni co Beldman en een van Derk Jan Schuppei-t. Holten E4 heeft tegen Blauw Wit E3 de sensationeelste wedstrijd gespeeld van deze competitie. Als plaatselijke concurrent ging men extra gela den het veld in, wat niet weg nam. dat het na 10 minuten al 2-0 was voor Blauw Wit, 2 doelpunten die onfortuin lijk tot stand kwamen. Voor rust were het nog 3-1. Na rust kwam de sensa tie. Als leeuwen speelde E4. Na 10 mi nuten werd het 3-2. Een gelijkspel zat er nog in, dys een extra schepje er boven op. In de 13e minuut kwam er door het goed opkomen van de vleugelverdedigers 'n reeèle scorings kans, welke nog onbenut werd gelaten. Een minuut later eenzelfde situatie, nu werd er niet gefaald door de Hol tense spitsen (3-3). Met nog 6 minu ten te spelen dus alles in de aan val. De druk van Holten E4 (vooral op het middenveld) kon Blauw Wit niet weerstaan. Bij een van de bekende doehvorstelingen werd het dan ook 3-4. Een prachtige overwinning, waar iedereen hard voor heeft gevochten, dit bleek ook wel, want bijna alle spe lers kwamen bezweet het veld af. GESPEELD PUNTEN PERCENTA GE De eindstand van de seniorencom petitie is als volgt: I J. W. Middelink 16-14'/» 90 pet. 2 D. V.D. Knaap 16-12 75 pet. 3 B. van Beek 15-11 73 pet. 4 H. H. J. Stuk- ker 16-11 69 pet. 5 H. van Beek 13-10 77 pet. 6 W. G. Blits 16-9'/t 59 pet. 7 W. van Beek 11-7'/: 68 pet. 8 T. Brau- nius 13-6 46 pet. 9 F. Flantua 12-5'Is 46 pet. 10 J. Beltman 13-5 39 pet. 11 H. Nijerees 14-5 36 pet. 12 J. ten Vel de 15-4 29 pet. 13 A. J. C. Brands 14-4 29 pet. 14 G. J. Snippert 12-3'/» 29 pet. 15 F. Akkerman 6-3 50 pet. 16 D. Meuleman 12-3 25 pet. 17 E. J. Mol 9-21 25 pet. 18 W. Beijers 14-2 14 pet. Eindstand junioren: 1 D. van Beek 19-18' 94 pet. 2 D. Meuleman 19-17"» 92 pet. 3 H. Jansen 20-15 75 pet. 4 W. Dissevelt 20-13 65 pet. 5 F. Akkerman 14-9 64 pet. 6 J. Karkdijk 19-9 46 v.d. Berg 20-6 30 pet. 9 E. Mondeel pet. 7 M. C. Jansen 20-8 40 pet. 8 P. 20-4 20 pet. 10 H. Meijer 20-4 20 pet. II R. Schipper 20-2 10 pet. verbredende terrein van zijn hobby afspeelt. Intervissport streeft ernaar hem een duidelijk en vooral gevarieerd pakket voorlichting te bieden. De informatie staat daarbij voorop. Daarom is af gezien van directe verkoop tijdens de tentoonstelling. Het is de bedoeling dat de bezoeker kijkt, kennis neemt van nieuwe ontwikkelingen en ten slotte thuis, na dat alles voor zich zelf te hebben verwerkt, zijn conclu sies trekt. Aan Intervissport '74 nemen de be langrijkste Nederlandse groothande laren. fabrikanten en importeurs deel. Behalve voor de consument is Intervissport '74 ook van betekenis voor de hengelsportverenigingen en de detailhandel, die bij de voorberei- dngen nauw betrokken zijn geweest. Onder deze naam wordt op 26 okto ber 1974 een informatiedag gehou den. Deze dag is bestemd voor ieder een die betrokken is bij het werk van 'ie Gereformeerde Kerken of het Ge reformeerde Jeugdwerk. Daarnaast zijn natuurlijk ook be langstellenden hartelijk welkom. Provinciale en landelijke instellin gen wier werk van belang is voor het werken in. met of vanuit de gemeen te of het jeugdwerk, zullen deze dag aanwezig zijn met informatiemate riaal. lektuurtafels en dergelijke. Tevens zal er gelegenheid zijn om te luisteren naar een aantal korte inleidingen en met inleiders van ge dachten te wisselen over diverse ak« iuele problemen. Ook zult u in de gelegenheid worden gesteld enkele nieuwe of al wat ou dere films en diaseries Je bekijken, te handpnarbeiöen en dergelijke Voor de jonge kinderen zal een crè che aanwezig zijn. Organisatoren van deze dag zijn: De Prof. Lindeboomstichting, het De- putaatschap Vorming en Toerus ting het Prov. Gerpf. Centrum voor Jeugd- en Jongerenwerk en de Stich ting voor Geref. Jeugdwerk in Noord Oost Overijssel. Deze dag zal worden gehouden in gebouw de ..Olde Wheeme" te Om men. De dag heeft een doorlopend programma van 's morgens 10 tot middags 16 uur. Reserveert u nu alvast de datum. Op het punt van voeding vertonen planten een heel menselijk trekje. Ze kunnen namelijk net zo min als u le- worden vóór het planten) of uit een vragen om een steviger kost. Om mest. Er is in de handel stalmest, compost, korrelmest, vloeibare mest, speciale rozenmest, mest voor elk ge- was. voor elke grondsoort. Een verantwoorde voeding geeft 'n ■■•tere groei en bloei. Een ontwikkeling, die een omwen teling teweeg heeft gebracht is de opkweek in containers van vaste plan ten. rozen, heesters en coniferen. Men is daardoor niet gebonden aan plant- tijcen. maar kan desnoods in hartje /.omer nog eens een wens vervullen. Bovendien zijn containerplanten ge makkelijk mee te nemen en tijd- en grondbesparend. De containers kun nen bestaan uit plastic potten (waar de planten wel uitgenomen moeten worden vóóór het planten) of uit een „oplospot" die met plant en al wordt ingegraven en in de grond verteert.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5