Raad kreeg tal van suggesties voor bestemming subsidiegelden Programma voor Koninginnedag apaiên op tethiifli in de Schure B. en W. willen bouwactiviteit in dorpskom niet belemmeren "V er koop 14 bouwterreinen villaterrein Look Verdeling van acht en een halve ton Blauw Wit pupillen H.G.K. trad toe tot de Kon, Ned. Bond van Zang- en oratoriumverenigingen Fotocursus „Pro foto Eindstand schietwedstrijden De Eendracht seizoen 73/74 BONDSSPAARBANK Voor „SIMAVI" Intrekking voorhei eidingsbesluit Verkoop aan aannemers aanhouden Sp Rijssen Dl-BI. Wit Dl BI. Wit D1-Ho!ten Dl 7-0 Holten A2-BI. Wit Al 2-1 VVD lijst 5 Vrijdag 26 april 1974 3 Ben gemeenscbaps- of cultureel centrum? Een sporthal? Een overdekt zwembad? Of een combinatie van sportWal en zwembad, mogelijk zelfs alle drie accommodaties? Uit deze suggesties en mogelijk nog uit opkomende andere ideeën mag onze gemeente raad binnenkort kiezen wanneer het gaat om het vinden van een bestemming van enkele tonnen aan rijksgeld, die Holten en Mar- kelo mogen besteden in het kader van de nog in uitvoering zijnde ruilverkaveling. In de aula van de scholengemeen schap had maandagavond een verga dering plaats van, wat de burgemees ter ,,'t Veredeld bestemmingsplanfo rum" noemde, een groot aantal ver tegenwoordigers uit allerlei geledin gen van de bevolking der gemeente. Vorige week had in Markelo reeds m'n vergadering plaats om met de raad van gedachten te wisselen ten einde straks aan de regering een verantwoorde aanbeveling te doen voor de besteding van de f 850.000. voor projecten, welke de leefbaar heid in die gemeenten kunnen ver groten en tevens werkgelegenheid kunnen scheppen. Het Rijk heeft, zoals wij de vorige week reeds schreven, aan de toewij- ring van deze structuurverb.eterende gelden enkele voorwaarden verbon den. Ir. H. ten Dam, secretaris van de Adviescommissie Stimuleringsge bieden Overijssel (PACSO) gaf daar maandagavond nog eens een over zicht van. De PASCO is een adviesor gaan van de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk (CRM), die uiteindelijk moet beslis sen of de gekozen projecten voor sub sidiëring in aanmerking komen. Voor waarde is, dat een „redelijk deel" van de investeringskosten van de pro jecten wordt opgebracht door de be volking. Dat kan door financiële ac ties. maar ook door geldbesparende activiteiten, zoals het verrichten van arbeid en andere bijdragen in na- tura. Wel geldt als belangrijke voor waarde, dat voor de exploitaties der te stichten objecten geen al te groot beroep op de gemeente behoeft te worden gedaan m.a.w., dat zij re delijk exploitabel zijn. Vroeger, zo vertelde de heer Ten Dam, ging het om de bevordering van de werkgelegenheid. Later zijn daar bij gevoegd bijzondere activiteiten in ruilverkavelingsgebieden, welke gro te veranderingen in de samenleving hebben gebracht. Alle ruilverkave lingsgebieden, welke grote verande ringen in de samenleving hebben ge bracht. Alle ruilverkavelingsgebieden zijn gewogen In dit gebied constateer de men o.m. een tekort in de sector van de sportvoorzieningen en bij de deelname aan h-et middelbaar en ho ger algemeen vormend onderwijs van kinderen, die de lagere school verla ten hebben. Tegenwoordig is men in principe vrij in de keuze van de pro jecten waaraan gebieden behoefte hebben, maar elk project moet wiel in terdepartementaal bekeken worden. Persoonlijk vond hij het erg jammer, dat alles zo'n lange weg moet afleg- legn (PASCO - Ged. Staten - vandaar naar diverse departementen). Van PASCO kan men de grootst mogelijke medewerking verwachten. Men zou wel twintig projecten kunnen aanbe velen, maar de heer Ten Damraad- de aan het aantal zo gering mogelijk te doen zijn. omdat men dan niet zo veel adviseurs behoeft aan te trek ken. De vergadering stond onder leiding van burgemeester, mr. W. H. klaar, die behalve ir. Ten Dam ook bijzonder welkom heette ir. Tiessen van de C.T.D, en de heer Kreulen, ad junct-secretaris van de O.L.M., wel ke beiden ook deel uitmaken var PASCO. Markelo onbescheiden? „Wy willen aan de hand van uw suggesties graag horen hoe het aan Holten toekomende deel van de acht en halve ton moet worden besteed' aei de burgemeester tot de leden van het forum. In tegenstelling tot zUn ge woonte zit de raad te luisteren. De burgemeester kon de suggestie van zijn collega van Markelo niet zo erg waarderen. „Er wordt naar Markelo toegerekend, maar dat moeten dan maar zien. Het is In elk geval niet de bedoeling." Later merkte de burgemeester nog op, dat het beter was om over die verdeling niet te praten, dan wor den de standpunten niet onnodig ver hard. „In B. en W. hebben we over die verdeling ook nog niet gesproken". Ontmoetingscentrum Het eerste voorstel tot besteding van het Holtense deel van het geld kwam van de heer H. C. Vogely, die sprak namens de Stichting Sociaal Cultureel Werk in de gemeente. De ze stichting is momenteel zo gebrek kig gehuisvest in een kleuterschool tje en een boerderij, dat ze lang niet alle taken kan uitvoeren die er uit te voeren zijn. Met name de zorg voor de bejaarden schiet er grandi oos bij in. Op de wachtlijst voor peu- teropvanggelegenheden staan nog 98 namen. De stichting is nu zo ver met het ontwerpen van plannen voor de bouw van een doelmatig centrum, dat optie is aangevraagd op een stuk grond aan de Keizersweg. Dhr. Vo gely zag in dit gebouw een ideaal object voor de hele bevolking van Holten. Overdag kan de bevolking van de nieuwe wijken er de „oudere" inwoners ontmoeten en kunnen d« bejaarden er de jongeren treffen. Gedacht wordt verder aan expositie ruimten, ruimten voor allerlei cultu rele activiteiten en, eromheen, ruim ten voor de huidige activiteiten van de Stichting Sociaal Cultureel Werk. Die activiteiten kunnen dan belang rijk worden uitgebouwd. Wanneer aan alle wensen van de Stichting wordt voldaan, aldus de heer Voge ly. 'kost het object volgens een nog va ge raming negen ton. „Dan kunnen we de plannen van met uitgewerkte plannen en een re ageerde de burgemeester, maar toen besefte hy dat ook langs andere ka nalen voor zo'n project nog subsi dies zijn te krijgen. Hy droeg de Stichting op bij de raad te komen met uitgewerkte plannen ene en re- ele begroting. De voorkeur gaat uit naar een in fasen uit te voeren plan. Sporthal De heer J. Warrink, voorzitter van de Sportstichting, had heel andere ideeën omtrent de besteding van het geld. Hij vond dat er met name iets moet worden gedaan voor de middel bare schooljeugd in het bijzonder en de sportbeoefening in het algemeen, in de vorm van de realisering van een sporthal, liefst in combinatie met een overdekt zwembad, waar door de wedstrijdzwem sport en de zweminstructie het hele jaar door aan hun trekken kunnen komen. Hij was van mening dat een sporthal van groot belang is voor zowel de gemeente Markelo als de gemeente Holten, gezien het grote percentage van leerlingen van de scholenge meenschap dat uit Markelo kom. Zijn idee was, voor beide gemeenten eerst de sporthal te realiseren en vervolgens het resterende geld onder de beide gemeenten te verdelen. Het Holtense deel van het restant kon dan worden besteed aan de bouw van een zwembad. De burgemeester bleek het meest te voelen voor de bouw van een sporthal. Voor een overdekt zwem bad zag hij, met een aantal anderen, weinig mogelijkheden om in deze kleine leefgemeenschap tot een slui tende exploitatie te komen. Showmuziek De heer A. Westerik voorzitter van H.M.V. had nog gewezen op het feit, dat de muziek steeds meer in de richting van de show gaat en dat daarvoor ds accommodatie ten enen male ontbreekt. De zang zal het daar mee eens zijn verklaarde hij. Ook op cultureel gebied is er behoefte aan een centrum. Hij voelde veel voor de suggestie van de heer Vogely, maar zou de bouw van een sporthal zeker niet afkraken. De burgemeester vond dat verstan dig. „Het is belangrijk waar wij elkaar kunnen ontmoeten", zei hij. De heer Brouwer onderstreepte het voorstel van de heer Waarink. Er is grote behoefte aan ruimte voor sport en gymnastiek en een over dekt bad moet centraal gelegen zijn. De heer Post ondersteunde het voor stel van de heer Vogely evenals de suggestie van de heer Westerik! Hij gaf in overweging de gedachte var de heer Vogely sterk te overwegen. Na eerf kleine teruggang is het ledental van Holtens Gemengd Koor weer stijgende. Het koor telt thans ruim veertig leden, welke goed zijn verdeeld over de verschillende partijen. Sinds 1 januari 1974 is H.G.K. ingeschreven als lid van de Koninklijke Nederlandse Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen en is men voornemens volgend jaar deel te nemen aan een concours, dat door genoemde Bond en de AVRO wordt georganiseerd. H.G.K. heeft in het verle den steeds deelgenomen aan zg. vrye concoursen en is altijd met groot succes in de hoogste afdeling uitgekomen. Nog een andere belangrijke mededeling werd gedaan in de onder voorzitterschap van de heer D. J. Aaftink in hotel Holterman gehouden jaarvergadering. Dank zy de subsidie van de gemeente en een bijdrage uit het Anjerfonds heeft men thans de beschikking over een bedrag, dat dringend nodig is voor de aanschaffing van een nieuwe piano. HGK heeft 'n druk seizoen achter de rug. Het heeft o.a. concerten ge geven in Epse, Diepenheim en in het bejaardencentrum „Diessenplas" in eigen plaats. Samen met de Chr. Ge mengde Zangvereniging „Soli Deo Gloria" werd een kerkconcert gege ven in Holten en in Goor. Verder kan men met groot genoegen terugzien op de jaarlijkse uitvoering, welke op 23 maart jl. gegeven werd in Amici- tia met medewerking van het Goors Mannenkoor, het eigen jongerenkoor en het amusementsorkest^ van de plaatselijke muziekvereniging H.M.V. Een in alle opzichten zeer geslaagde avond onder leiding van zijn dirigent, de heer J. K. Warmink, toonkunste- Het programma van Koninginnedag (dinsdag 30 april) ziet er als volgt uit: 9.00 uur: Aubade van de leerlingen der basisscholen in het dorp voor het bordes van het gemeentehuis met medewerking van de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." Daarna giaan de kinderen naar de verschillende zalen. De klassen 1 en 2 naar gebouw „Irene" om te genieten van het „Camu-kinderprogramma" (goochelaar, buik spreker ënz.). De klassen 3 en 4 gaan naar „Amicitia" en de klassen 5 en 6 gaan naar gebouw „Rehoboth" waar mooie films gedraaid zullen worden. De kinderen zullen tussen de bedrijven door royaal ge trakteerd worden. Bij het organiseren van het feest voor de jeugd wordt door de Chr. Oranjevereniging en de Holtense Oranjeverniiging samengewerkt. De speeltuinvereniging „De Kol" organiseert 's avonds een lampionoptocht waaraan medewerking zal worden verleend door „H.M.V." en de drumband. De optocht zal om 8.00 uur starten bij de nieuwe speel tuin aan de Pannenbakkersstraat. ADVERTENTIE Maak hel u gemakkelijk, alle geldzaken aan één adres ook voor VOOR MIDDEN EN OOST NEDERLAND naar te Goor, aldus het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Wegsta- pel Jzn. Uit het financieel verslag van de penningmeesteresse mevr. J. Oolbek- kink-Kevelam, bleek, dat er dank zij de jaarlijkse verloting, een klein batig saldo is. De kascommissie, bestaande uit me vrouw H. J. Fransen-Lubbersen en de heer Joh. Dollekamp, vond de be scheiden keurig in orde. De nieuwe kascommissie zal bestaan uit de heer Dollekamp en mej. van Ittersum. Bij de bestuursverkiezing werden me vrouw J. Oolbekkink-Kevelam en de heer J. Wegstapel, die periodiek af traden, met bijna algemene stemmen herkozen. Wat de plannen voor het jaar 1974 betreft, deelde het bestuur mede, dat ook nu weer een verloting zal worden georganiseerd en dat men met de toetreding tot de Bond een geheel nieuwe weg is ingeslagen. „Dat leeft ook bij het gemeentebe stuur", meende hij. Mevrouw Steenhuis, pleitte als afge vaardigde van de Plattelandsvrou wen voor een overdekt zwembad. Gymnastieklessen De directeur van de Scholengemeen schap de heer R. Mud, wees er op, dat een derde van de gymnastiekles sen momenteel niet kunnen worden gegeven. ,,De scholengemeenschap heeft heel veel belang bij een sport hal" verklaarde hij. Van de leerlingen komt 20 pet. uit Markelo en 40 pet. uit Holten. Het voorstel van de heer Waarink ge zamenlijk een sporthal bouwen noemde de heer Mud het overdenken waard. Dhr. Schippers zei nog „We hebben 't nu mogen zeggen, maar waar kun nen we nu op rekenen". De burge meester antwoordde, dat de wensen nog moeten worden vertaald in geld. De sporthal staat „pro memorie" op de begroting. De laatste druppel om hem van de grond te krijgen zou van de PACSO kunnen komen. Geen van alles zal integraal toe te passen zijn. Combinatie Van verschillende zijden kwamen suggesties om een gebouw neer te zetten met een „multifunctionele be stemming", ofwel een combinatie van de verschillende suggesties. Dit idee sprak ir. Ten Dam wel aan. Hij noemde een aantal voorbeelden waal zeer geslaagde combinaties met der gelijke subsidiegelden zijn gereali seerd. „Je moet natuurlijk wel iets prijsgeven van de perfectie. Zo zal op de vloer meer moeten kunnen wor den gedaan dan alleen sport. En mu ziekverenigingen en zangkoren zul len concessies moeten doen, bijvoor beeld ten aanzien van een podium. Er is iets meer improvisatie nodig, maar dat is voor sommigen weer een uitdaging. In verschillende plaatsen zijn hier al fantastische dingen uitge komen." Aula Scholengemeenschap Van de perstafel kwam nog de vraag of er een grote aula zal ko men in het nieuw te stichten school gebouw. Bij het vaststellen van de orioriteiten zou hiermede ban te rekenen zijn, w?t de culturele ma nifestaties betreft. De heer Mud deelde mede. nadat de burgemeester een bevestigend ant woord had gegeven, dat gerekend wordt op een aula voor ten minste 500 leerlingen, maar er komt geen ex tra geld voor. De heer H. Stegeman, vice-voorzit- missie. vroeg of indien dit geld niet gekomen was, er dan ook een sport- ,hal gekomen zou zijn. In dat geval sloot hij zich liever met aan bij het voorstel van de heer Waarink. maar bij, dat van de heer Vogely. De heer Ten Dam merkte oo. dat een combinatie zeer wel mogelijk is en noemde enkele plaatsen, waar dit reeds het geval ia. De burgemeester zette ten slotte de wensen nog eens op een rijtje en deelde mede. dat men dc aanbeve ling van de raad niet uit de krant zal behoeven te vernemen, maar dat de ze schriftelijk aan de leden van het forum zullen worden bekend ge maakt. Hij dankte allen voor hun bijdrage in deze bijeenkomst. Waartoe de gemeenteraad ook zal besluiten, vast staat nu al dat met de realisering niet vóór 1975 kan worden begonnen. Het besluit van de raad is slechts een verzoek aan de minister, het kan drie tot vier maanden duren voordat die een be slissing heeft genomen. Dan moeten de plannen subsidierüp worden ge maakt, met tekeningen en uitvoerige begrotingen. iDe moeten worden goed gekeurd door de PACSO, Gedepu teerde Staten en het betreffende de partement. Wanneer het om een ob ject met meer functies gaat, zullen ook meer departementen erover moe ten beslissen. De ten bate van de ,Simavi" ge houden collecte heeft f 459,04 op gebracht. Het plaatselijk comité zegt allen die gaven en hen die collecteer den hartelijk dank. Op de foto van links naar rechts: Ir. H. ten Dam, secreta ris „Pasco". burgemeester mr. W. H. Enklaar, wethouder W. ten Berg, gem. secr. G. J. Lan- genbarg, hoofdcommissie H. de Blaauw en de dir. gemeentevier- ken T. Prak. Door grandioos succes enkele maan den geleden in de,,Schure", nu op nieuw een optreden van,,Decenni um", de viermansformatie uit Venlo. Zaterdagavond 27 april vanaf half ne gen zullen zij hun gevoelige klanken de jéugdsociëteit insturen, gesteund door hun grandioze lichtshow. In de loop der jaren heeft de groep een geheel eigen repertoire opgebouwd. Hun genre is symfonische rock met latijnsamerikaanse- en country in vloeden. De groep bestaat uit een so logitarist, een basgitarist, een orga nist en een drummer. In enkele nummers van hun zeer gevarieerde repertoire doet de groep „Santana"- achtig aan, doordat ze ondermeer ge bruik maakt van congadrums. De entreeprijzen zijn; voor leden f 2,50 en voor met-leden f 3,50. (ledenkaar- ten a f 5,zijn verkrijgbaar aan de kassa). Het volgende weekend (3, 4 en 5 mei) is onze jeugdsociëteit gesloten wegens een kleine verbouwing. Enke le vloeren zullen opgehoogd worden, en men is van plan een dansvloer te creëren, om nog beter te voldoen aan de eisen die het jonge publick tegenwoordig stelt. Vrijdagavond 10 mei zal de creatieve ruimte wederom geopend zijn. waar men onder deskundige leiding schep pend bezig kan zijn (aanvang 20 u.) Ook zal vanaf deze datum (10 mei) jeugdsociëteit de „Schure" weer normaal geopend zijn. Zondagmiddag 28 april om 2 uur is het verzamelen geblazen bij ,,De Schure" voor de cursisten van dé fo toclub „Profto". Deze laatse cur susdag is een buitengebeuren (opna me techniek, compositie e.d.) Af sluiting plm. 17.00 u. in „de Schure" met een fotoquiz. Groep A: 1 en clubkampioen H. J. Nekkers 119.45 pnt. 2 J. van Asselt 119.30 pnt. 3 G. J. Schuppert 118.80 pnt. 4 G. Koopman 116.00 pnt. 5 G. A, Haverslag 114.70 pnt. 6 G. H. Paalman 113.25 pnt. 7 J. Haan SNA (20 series niet afgeschoten). Greep B: 1 en kampioen G. Jansen 108.90 pnt. 2 D. Jansen 108.60 pnt. 3 D. J. Nijendijk 106.80 pnt. 4 J. A. Aanstoot 106.20 pnt. 5 A. Drenth 105.05 pnt. 6 A. Paalman 101.70 pnt. 7 A. Schuppert 99.80 pnt. Groep C: 1 en kampioen G. Schöp- pors 108.10, 2 G. J. Sluiter 100.30 pnt. 3 E. Grootentraast 91.30 pnt. 4 F. J. Sluiter 90.20 pnt. 5 H. J. Bekkemens 90.00 pnt. 6 A. Pekkeriet 88.50 pnt. 7 J. C. Lamping 88.15 pnt. 8 A. J. Bie leman 87.75 pnt. 9 J. A. Bouwhuis 86.15 pnt. 10 J. Louwerenburg 82.80 pnt. 11 E. J. Denekamp (SNA). De prijzen zullen worden uitge reikt op de feestavond op 4 mei in ho tel „Vosman". De prijs voor het hoog ste gemiddelde (82.30 pnt. in 1973 en 108.10 pnt. in '74) werd gewonnen door de heer G. Scöppers. Op de te Delden gehouden Twentse Schietkampioenschappen won J. van Asselt met 1 x 30 en 5 x 29 de 2e prijs „Luchtpistool". Jongstleden zaterdag was een alles zins acceptabele voetbaldag voor de BI. Wit pupillen. Zeker wanneer men daarbij de behaalde resultaten in aan merking neemt, want geen enkel team heeft die dag verloren. El speelde uit tegen Haarle. dankzij een hoge mate van inzet, gelijk met 1-1 Jammer alleen dat de vleugelspelers onvoldoende in het spel werden betrokken, waardoor te veel een centrumspelletje werd ge speeld. Met Adie Bronsvoort en An- dré Schuppert als duidelijke uitblin kers kon een aanvankelijke 1-1 achter stand worden weggewerkt. E3 bood thuis zeer verdienstelijk het hoofd aan SDOL. Met name Nicky van Spronsen bleek als spil een ze-er solide kracht, terwijl spitsspeler Pim Boog eenmaal dermate hard uit haalde, dat zijn voetbalschoen de seest saf. helaa-s zonder enige com pensatie in de vorm van een goaltje. hetgeen Eric Mondeel even later wel lukte, zodat ook d.ezs wedstrijd met een 1-1 stand werd afgesloten. Had E6 donderdag daarvoor bij De Zweef met 60 verloren, zaterdag straften de BI. Witters hen af met een 50 overwinning. Deze gerechtigheid werd tot stand gebracht door Theo HartinKI. Teeselink, Schuppert eri Hans Stam. E7 ontving Excelsior E9 en bracht hen. na een 2-1 achterstand bij rust. uiteindelijk een 3-2 nederlaag toe. Prima jongens. In het kader van het T.V.B. jubile- umtoemooi speelde F1 thuis tegen Enter F1 en verloor terecht met 4-0 ,,In de vergadering van 12 novem ber 1973 besloot de raad opnieuw voor de kom van het dorp een voorberei dingsbesluit te nemen. Het is bekend, dat een voorbereidingsbesluit beoogt ongewenste ontwikkelingen tegen te gaan. Aangezien de wet de werkings duur van een voorbereidingsbesluit heeft bepaald op één jaar kunnen on gewenste ontwikkelingen slechts ty- delijk worden tegengegaan. Het is voorts bekend, dat in ver band met het vervallen van het vori ge voorbereidingsbesluit voor de kom „Het bouwrijpmaken van de 2e fa se van het bestemmingsplan Look verkeert thans in een stadium, dat tot verkoop van de in die fase gele gen bouwterreinen kan worden over gegaan, aldus een voorstel van B. en W. aan dc raad. Voor de aankoop van de bouwter reinen hebben zich diverse particu liere gegadidgen, alsmede een aan tal bouwondernemers aangemeld. Aangezien aanvragen voor dezelfde bouwterreinen zyn ingekomen heb ben zij de aspirant kopers verzocht hun voorkeur voor een bepaaid bouw terrein uit te spreken. Met 'betrekking tot de toewijzing van de kavels hebben B. en W. het advies ingewonnen van de commissie gemeentewerken. De commissie heeft geadviseerd alle op de lijst ver melde gegadigden één perceel bouw terrein aan te bieden. Onder de gega digden bevinden zich onder andere een aantal bouwondernemei-s, t ewe- ten: de fa. H. Koopman en Zn., de fa. B. J. Vukkink en Zn., de B.V. Bouwöntwikkelingsmij. Vincent, allen te Holten en het Bouwbedrijf ter Harmsel B.V. te Rijssen. De commissie gemeentewerken heeft ge adviseerd ook deze aanvragers één bouwterrein te verkopen ten einde de plaatselijke werkgelegenheid te sti muleren. Het college stelt de raad voor aan onderstaande particuliere aanvragers de achter hun namen vermelde ka vels te verkopen voor de aldaar ge noemde koopsommen, exclusief om zetbelasting en aansluitkosten voor aardgas en elektra, en, in afwijking van het advies van de commissie ge meentewerken, de aanvragen van voormelde bouwondernemers aan te houden, omdat onzes inziens thans geen termen aanwezig zijn om tot ver koop aan bouwondernemers over te gaan. Te zyner tijd zal nader worden bezien of verkoop van bouwterrei nen in het villaterrein Look aan bouw ondernemers alsdan gewenst is. Het voorstel betreft de volgende verkopen Kavel Oppervlakte Prijs (exclusief o.b. en aansluitkosten) 1. J. H. Huiskamp Mr. de Boerlaan 99, Deventer 41 1360 m2 28.300,— 2. M. Brouwer Rembrandtkade 5, Deventer 42 1530 m2 31.800,— 3. A. R. van Aller J. Sinthenstraat 102, Deventer 43 1700 m2 35.400,— 4. J. A. Dhert Schuttersweg 10, Holten x 44 2400 m2 49.900,— 5. P. A. F. Arts Wierdensestraat 80, Nijverdal 47 1925 m2 40.000,— 6. Mevr. N. Nieboer-Verhagen Kon. Julianalaan 3, Leersum 48 1925 m2 40.000,— 7. A. Vrolijk Postbus 429, Oranjestad Aruba N.A. 49 2100 m2 43.700,— 8. H. M. Hollema Wiekslag 307, Amersfoort 50 2250 m2 57.700,— 9. C. M. Pronk Da Costalaan 22, Ermelo 52 2250 m2 - 57.700,— 10. J. Huttema Kroosstraat 50, Almelo 54 1925 m2 49.300 11. J. W. Leonhart Kleine Sparrenlaan 4, Bennebroek 58 2800 m2 ƒ11.800 12. F. van der Sluis Parkstraat 5, Rijssen 59 1600 m2 41.000.— 13. J. G. Sanderink Vechtstraat 7, Nijverdal 61 1925 m2 49.300,— 14. F. J. Turin Rubensstraat 11, Goor 26 3550 m2 72.000,— Het onder punt 14 vermelde bouwterrein is door bemiddeling van makelaar E. D. Vincent, alhier aan geboden aan de heer Turin en maakt deel uit van die percelen in fa se 2 van het plan, welke door bemid deling van de heer Vincent worden verkocht. Op voormelde bouwterreinen mogen ingevolge het bestemmingsplan Look ééngezinshuizen (villa's en bunga lows) worden gebouwd. Voormelde kopers hebben zich bereid verklaard de hen aangeboden kavel van de ge meente Holten te kopen. voor verschillend bouwplannen ver gunning is verleend nadat de beslis sing daarop aanvankelijk is aange houden", aldus B. en W. in een voor stel aan de ra'ad. Thans zijn wederom enkele bouw- aanviagen ingediend waarop de be slissing in verband met de werking van het voorbereidingsbesluit voor de kom moet worden aangehouden. Reeds thans kan worden voorzien, dat het ondanks intensieve arbeid niet mogelijk is vóór 12 november a.s. het ontwerpkomplan ter visie te leggen. Het gevolg hiervan is, dat over ongeveer een half jaar de inge diende bouwplannen toch gereali seerd kunnen worden. B. en VV. hebben zich daarom af gevraagd of het onder deze omstan digheden nog wel aanvaardbaar is adspirant-bouwers nog langer te be lemmeren hun bouwplannen te reali seren. Na ampele overweging menen wy, dat de redelijkheid gebiedt dat het thans geldende voorbereidingsbe sluit voor de kom wordt ingetrokken en eerst opnieuw tot vaststelling van een dergelijk besluit wordt overge gaan wanneer met enige zekerheid mag worden verwacht, dat een ont werpkomplan vóór de afloop van dit voorbereidingsbesluit ter visie kan worden gelggd. Gelet op het vorenstaande stellen de Raad u voor het voorbereidings besluit voor de kom, vastgesteld bij raadsbesluit van 12 november 1973. in te trekken. omdat de inzet en de wil tot overwin nen volkomen ontbraken, al speelde ook hier Nicky' van Spronsen een dui delijke glansrol. Donderdag j l. speeeld E4 thuis te gen Holten E6 een zeer verdienste lijke wedstrijd, dankzij uitstekend stopperswerk van Dick Jansen, mid denvelder Thalen en spits Hans Stam. De 1-1 einduitslag is een volkomen juiste weergave van de veldverhou- ding. Ondanks de zware nederlaag van za terdag tegen Holten ging Blauw Wit Dl maandagavond vol goede moed naar Rijssen om de tweede wedstrijd te spelen in het jubileumtoemooi, T.V.B. Al direct na de aftrap rukte Blauw wit op naar het doel van Rijssen, waaruit door uitstekend samenspel een pracht van een doelpunt voort kwam (1-0). Dat gaf de burger moec.' en al spoe dig yyerdj.Ij^t, ,3=JI.V Dit vond men blijkbaar wej genoeg, want de Holtenaren namen iets gas --terug. - Toerï kwam de gelegenheid voor Sportclub Rijssen om de stand op 2-1 te brengen. Blauw Wit vond dit wel wat al te bru taal en maakte er 3-1 van. Door een paar blunders in de achter hoede kwam Rijssen na de rust toch nog gelijk met Blauw Wit en dat bleef zo tot het eindsignaal. Omdat er toch een winnaar moest zijn, moesten er daarna strafschop pen genomen worden, waarbij de Blauw-Wittén niet zo gelukkig uit de bus kwamen. De eindstand werd 2-1 in het voordeel van Rijssen. Jammer, maar hopelijk de volgende week net zo'n leuke wedstrijd. Evenals ieder mens heeft ook Blauw Wit Dl zijn ups en downs. Zo was het ook de afgelopen zater dag te-gen Holten. Het ging helemaal niet, ondanks een versterking van een paar spelers uit een E-elftal, wegens ziekte van Dirk Beldman en een blessure van Gerard Aanstoot. Op enkele uitvallen na was Blauw wit constant in de verdediging en door veel geharrewar in de achter hoede en mede door het gemis- van de twee eerdergenoemde spelers was Holten in de gelegenheid om 7 doel punten te scoren. Dit was natuurlijk wel een afgang, maar hopelijk zijn Dirk en Gerard aanstaande zaterdag weer present, zodat het allemaal weer beter draait. Jongens snel beter worden! Een gelijkspel was de juiste uitslag geweest van deze wedstrijd. Maar doordat de Blauwwitters weer enke le goede kansen lieten liggen kon Holten A2 de volle winst pakken. Programma voor zaterdag 27 april: BI. Wit ElDES El. aanvang 10.15 u. BI. Wit E2—DES E2 11 u. BI. Wit E3Holten E3 9.30 u. Excelsior E7BI. Wit E4 9.30 u., ver trek 9.00 u. SVVN E5—BI. Wit E6 9.30 u., ver- R.V. E2—BI. Wit E7 11 u., vertrek 10.30 u. Marlijn Spijker 42 jaar. vertegenwoordiger. „Als verwoed bridger wil ik geen slag missen. Daarom ben ik lid ge worden van de WD. Het feit dat ik Rooms Katholiek ben was voor mij geen bezwaar. De WD is namelijk een partij voor iedereen. Dus ook voor U Fransje ter Doest-Bos 41 jaar, huisvrouw. „Met behulp van Martijn wil ik best spijkers met koppen slaan" in uw aller belang. Stem 29 mei de beste partij

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3