Programma Wauw Wit- pupillen Tweede Lustrum cross met meer dan 130 renners Mondei! bog gewaardeerd Extra prijzen bij laatste puzzels ImkJltjltë adte f&de K/msWooMpmeê net jfj 3200,- am prijzen tob Blauw Wit thuis tegen Sportclub Rijssen Resultaten Blauw Wit-pupillen Programma SY Holten Topcoureurs op de Zuurberg Tennisclub Holten weer op het competitiepad PUZZELACTIE Hector A l -Blauw- Wit Al (1-1) Blauw Wit Bl- ExcelsiorBl (0-5) BI. Wit dl-RKSV dl 3-2 BERGRUITER- NIEUWS Concours-Hippique in Holten Pupillentoernooi Sp. Rijssen H0LTENS NIEUWSBLAD UW ADVERTENTIE- MEDIUM TRIM OOK MET JE YORK Damesvoetbal Verloting Postduiven vereniging Vrijdag 19 april 1974 8 Centra Premie Spaarpian Blauw "Wit besluit het seizoen met de thuiswedstrijd tegen het eerste van Sportclub Kijssen. Pe gasten, die evenals Blauw Wit, 17 punten hebben uit 17 wedstrijden, spelen de laatste weken heel sterk cn Blauw Wit zal van goede (voel- baljhuize moeten komen als ze de' beidt puntjes thuis willen houden. Blauw Wit staat momenteel op de vijf de plaats en een gelijkspel is voldoen de om deze plaats veilig te stellen. De wedstrijd begint om 3 uur. Het programma is verder als volgt: Vroomhoopse Boys 6-Blauw Wit 4 10.30 uur; Blauw Wit 3-Sp. Daarle 3 1.00 u. De wedstrijd Excelsior 9-Blauw Wit 2 is in verband met overbelasting van de terreinen en schade als gevolg van de aanhoudende droogte afgelast. Junioren Holten A2-Blauw Wit Al 2.30 uur; SOS Bl-BLAUW Wit BI 2.30 u. vertrek 1.30 u.; Blauw Wit B2-DES B2 3.15 u.; Holten Cl-Blauw Wit Cl 3.15 u. C2 is vrij Blauw Wit Dl-Holten Dl 2 uur; Haar- In het Jubileumtoernooi van de TVB toehaalde Blauw Wit een verdiend gelijkspel tegen Hector AI (Goor). De Blauw Witters speelden goed voet bal en toonden een goede inzet. Beide doelpunten vielen na de rust. Het was te verwachten, dat BI het te gen deze zware tegenstander niet ge- makkelijk zou krijgen. Voor de rust was er 'n gelijkopgaande strijd, waar bij teveel kansen werden gemist (ruststand 0-0). Ha de thee had Blauw Wit de wind tegen waardoor Excelsior de gelegen heid kreeg door snelle uitvalen te sco ren. De Blauw Wit aanval ontbrak het aan de nodige stoorkracht waar door tegengoals uitbleven. Volgen de keer tegen SOS zullen we probe ren ons waar te maken in deze jubi leum-competitie. Ie El-Blauw Wit El 110 u. vertrek 9.3 Wedstrijden TVB jubileum maandag 22 april Blauw Wit Cl-GFC C2 18.30 u. H Stappenbeld; Sp. Rijssen Dl-Bl. Wit dl 18.30 u. vertrek 17.15 u. Woensdag 24 april Hector El-Blauw Wit El 19 u. vertrek 18.30 u.; Blauw Wit Fl'- Enter F1 18 donderdag 25 april Blauw Wit AlExcelsior A2 18.30 B van Doorn; RKSV Bl-Blauw Wit BI, 18.15 u. vertrek 17.45 u. ZATERDAG 20 APRIL Haarle El—Blauw Wit El 10 u., ver trek 9.30 u. Blauw Wit E3SDOL E3 11.00 u. Blauw Wit E6De Zweef E9 10.15 u. Blauw Wit E7Excelsior E9 11.00 u. V/OENSDAG 24 APRIL Blauw Wit FlEnter Fl 18.00 u. DONDERDAG 25 APRIL: Blauw Wit E4—Holten E6 18.30 u. SVVN E7—Blauw Wit E6 18.30'u., ver trek 18.00 u. ZATERDAG 27 APRIL: BI. Wit EI—DES EI 10.15 u. BI. Wit E2—DES E2 11.00 u. BI. Wit E3—Holten E3 9.30 u. Excelsior E7—BI. Wit E4 9.30 u., ver trek 9.00 u. VESOS E4—BI. Wit E6 11.00 u., ver trek 10.15 u. R.V. E2—BI. Wit E7 11.00 u., vertrek 10.30 u. SPELERS BLAUW WIT Fl Keeper: Jan Beldman. Backs: Rene Eider en Hans Stam. Stopper: Dick Jansen. Midden: Harry Bolink, Nicky van Spronsen, Theo Harting, H. Tha- len. Voor: Pim Boog, Gerard Abmai en Wim Nijenhuis. Wisselspelers Ger- rit Bolink en R. Klein Teeselink. BI. Wit el-GFC el 1-0 Blauw Wit EI gaat het de laatste tijd helemaal maken! Ook j.l. zater dag tijdens de thuiswedstrijd voor het TVB toernooi tegen GFC (Goor) speelden de Blauw Witters, mede dankzij hun hoge mate van inzet, een geweldig spelletje voetbal. Door de goed opkomende verdediging kon, óók nu het middenveld weer beter r worden beheerst. Terecht zegevier den de Blauw Witters dan'*iöt>k met i- 1-0. 9 -w». an wan BI. Wit e3-SVVN e3 1-10 Super slecht, zonder concentratie en inzet. Aan al deze kwaaltjes leed Blauw Wit E3 j.l. zaterdag, thuis m spelend tegen SVVN. Wat verdien I je in zo'n geval anders dan te verlie zen? Terecht namen de SVVN spe lers de puntjes dan ook mee naar Nij- verdai. Sp. Lemele e2-Bl. Wit e3 2-1 Met een zwak spelende verdedi ging moest E4 in Sportclub Lemele terecht haar meerdere erkennen, hoewel moet worden aangetekend dat de sportvrienden uit Lemele ge middeld een hoofd groter waren dan de Holtenaren, hetgeen in pupillen- voetbal van grote betekenis is. Dc 2- 1 nederlaag is voor E4 dan ook echt geqn schande. BI. Wit e5-DES e4 4-2 Ook kampioenskandidaat. DES uil Nijverdal heeft zich geen kans gezien Blauw Wit E5 terug te wijzen. Al spoedig liepen de Blauw Witters, met scoores van Abma en Kolkman, uit tot een 4-0 voorsprong. Daarna ech ter speelden de Blauw Witters teveel solospel waardoor DES meer vat op het. spel kon krijgen cn twee doelpun ten wist te maken welke door de i voortreffelijk keepende Jan Vrugté- veen niet waren te houden. Een prachtige wedstrijd! Het eerste team van de Bil jartclub „Kalfsterman" loerd in het Paasweekeinde kampioen vcm de eerste klasse van de bil jartbond „Ons Genoegen". Het team poseerde met beker en bloemen graag voor onze foto graaf. V.l.n.r. Huub Brands, G. Wegstapel, A. Nijenhuis, H. Jal- ving en H. Kalf sterman. SVVN e6-Bl. Wit e6 0-3 Blauw Wit E6 speelde uit tegen SVVN een geweldig goede wedstrijd. Dankzij een waterdichte verdediging en een razendsnelle voorhoede wisten de Blauw Witters de eindstand op 0- 3 in hun voordeel te brengen. Gewel dig gedaan jongens! BI Wit e7-DES e5 5-0 Ook E7 S.peelde zi^h thuis tegen heL. Nijverdalse DES Vrij gemakkelijk naar een (5-ft) overwinning. Met ge wéldig goed aaYivalsspel brachten"'de Blauw Witters hun tegenstanders tot wanhoopvoetbal. Een zeer goed ge speelde wedstrijd! Twenthe 12-B1 Wit fl 0-4 In het kader van het jubileumtoer nooi van de TVB gaf Blauw Wit za terdag acte de precence met een uit E3, 4 en 5 geselecteerd elftal pupil len in de uitwedstrijd tegen Twenthe F2 te Goor. Al direkt na de aftrap namen de Blauw Witters het initiatief door een sterk veldoverwichl. Doordat het spel zich vrijwel geheel in het doel gebied van de tegenstander afspeel de had Blauw Wit keeper Jan Beid- man evengoed thuis kunnen blijven. Maar ja, weet dat maar eens van te voren. De 4-0 zege hebben de Blauw Witters -dan ook zeker verdiend. Doordat er drie jongens verhin derd waren, dachten de andere spe lers ook maar een vrije middag te nemen, op enkele uitzonderingen na. Met enkele spelers van een E elftal trad Dl toch compleet in het veld, maar het wou beslist niet „boteren". Iedereen speelde zwak. RKSV speelde echter maar met 10 man. zodat Blauw Wit toch het veld- overwicht had, waardoor het moge lijk werd toch nog drie doelpunten te maken. Door enkele fouten in de achterhoe de en een verkeerde opstelling van de keeper kon de tegenstander toch nog twee keer scoren zodat de eer voor hen ook gered was. Al met al een slechte wedstrijd en hopelijk de volgende beter, zoals en kele weken geleden, welke wedstrijd met 6-1 gewonnen werd. Daarvan gespeeld tegen de dames van De krant. Jongens hiervoor nog mijn excuus! De Htfltense ruitervereniging „De Bergruiters" en haar donateurs, heb ben op 6 april jl. een zeer geslaagde puzzelrit gereden. Het slagen van deze lit is te danken aan de heren Van Rossum en Lubberdink. Op een haast professionele manier hebben zij van deze rit een succes weten te maken. In het geheel werd door 20 combina ties deelgenomen. De uitslag van de puzzelrit was als volgt: 1 J. Tiggeler en R. van Eyken; 2 A. Veenstra en II. Menal- da van Schouwenburg, 3 D. Willems, 4 C. Schrijver en W. Veldkamp, 5 M. Steunenberg en P. Keun. Men verzoekt ons het volgende op te nemen: De Bergruiters hebben het genoegen, u er van in kennis te stel len dat op zaterdag 25 mei een Con cours Hippique zal plaatsvinden. Het terrein waarop dit evenement zal plaats hebben is ons door de fam. Robers ter beschikking gesteld. Voor het Concours zijn in totaal 8 landelij ke rijverenigingen uitgenodigd. Er zal. in de klassen B. L M en E worden gedressuurd en gesprongen. Er van uitgaande dat het weer gunstig zijn zal, hopen wij u op 25 mei aan de Pastoriestraat te mogen begroeten. Senioren Holten 2De Tukkers 3 10 u.; Lap 3Holten 3 10 u., vertr. 9 u.; Holten 4—RKSV 3 10 u.; Enter 5Holten 5 10 u., vertr. 9.15 u.; Luctor 7Holten 6 11 u., vertr. 10 u.; Holten 7—Enter 7 10 u.; Haarle 6Holten 9 10.30 u., vertr. 9.30 u. Junioren Holten AlTukkers Al, aanv. 4.15 u. Holten A2Blauw Wit Al 2.30 u. Enter BIHolten BI 4.15 u., vertrek 3.30 u. Eversberg BI—Holten B2 2.30 u., ver trek 1.45 u. Holten Cl—Blauw Wit Cl 3.15 u. Excelsior C3Holten C2 1.45 u., ver trek 1.00 u. Excelsior C5Holten C3 1.15 u., ver trek 12.30 u. Blauw Wit Dl—Holten D2 2.00 u. Holten D2—Enter V. El 1.00 u. Pupillen Holten ElHolten E2 10.15 u., ver trek 9.30 u. SVVN E2—Holten E3 9.30 u., ver trek 8.45 u. Hulzen E2—Holten E3 9.3 9.30 u., vertrek 8.45 u. SVVN E3—Holten E4 11 u., vertrek 10.15 u. Hulzen E3Holten E5 10.15 u., ver trek 9.30 u. Holten E6Excelsior E7 9.30 u. Holten E7—SDOL E6 11 u. Damesvoetbal Op een sterk bezet toernooi van Sp. Rijssen heeft Holten El, ingedeeld met Excelsior, de Zweef en Almelo, geen opmerkelijk succes geboekt. In de eerste wedstrijd tegen d!o Zweef spel. Na rust werd een ongelukkig deed de wind veel afbraak aan het werd er goeed gevoetbald, ook al moment van onze keeper noodlottig. De bal glipte uit zijn handen en de toegerende middenvoor maakte er dankbaar gebruik van. Tosn moest er aangevallen worden om nog een gelijkspel te behalen, maar het doel punt vie] aan de andere kant zodat de eindstand 2-0 werd in het voordeel van de Zweef. De tweede wedstrijd tegen Excelsior was bijna gelijk aan de eerste. Ook hier was de eindstand 2-0 voor Excelsior. De wedstrijd te gen Almelo was geen partij, wat ook in de eindstand tot uitdrukking kwam. Het werd 3-0 voor Holten. Het had ook wel 7-0 kunnen zijn, als de kan sen maar benut werden. Zaterdag a.s. de belangrijke wedstrijd tegen Enter Vooruit. Twee punten moeten dat worden! Op de Internationale Huishoud beurs, van 19 tot en met 28 april in de RAI te Amsterdam, wordt naast de vele typisch huishoudelijke appa raten dit jaar ook opmerkelijk veel getoond aan apparatuur om de mens fit te houden. Naast de alweer inge burgerde sauna's vragen thans sola riums, zonne-sefgi' massage-mat?!^' sen, trimwerktuigèn e.d. sterk aandacht. - Voor de gemakkelijkste (zij het niet voor iedereen) en goedkoopste ma nier om een goede konditie te krij gen en te behouden staat het Voor lichtingsbureau v.d. Voedinr op de bres onder de slogan „Trim ook met je vork". Men kan volop informaties en folders verkrijgen over lekker en toch ge zond eten. A.s. zaterdag speelt het eerste elf tal tegen Vlagtwedde I (Groningen) De dames uit Vlagtwedde zijn kam pioen geworden van de afdeling Gro ningen en maken een trip in onze om geving. Om 2.30 uur zullen ze een wedstrijd spelen tegen onze dames op het Sportpark „Meermanskamp". De dames van de SV „Holten" speelden woensdagavond een vriend schappelijk partijtje tegen Enter Vooruit. Ze wonnen met 2-1. Zaterdagmiddag werd in Nijverdal gespeeld tegen d e dames van Zweef. Deze wedstrijd werd verloren met 2-0. 't Was een zeer nuttige oe fenpartij waaruit onze dames nog wel het een en ander konden leren. Paasmaandag werd er 's morgens gespeeld tegen een elftal uit Oxe. De ze dames, die in de eerste plaats voor hun plezier spelen, waren geen partij voor „Holten". Ze wonnen dan ook heel gemakkelijk met 5-0. Excelsior e7-Holten e6 2-2 In een zeer goede wedstrijd wisten onze jongens een gelijkspel mee .te nemen uit Rijssen. wat niet zo vaak voorkomt. De rust ging in met de stand 0-0. Na rust Waren de aanval len van Holten E6 iets gevaarlijker maar Excelsior wist het eerst te sco ren. Hierna ging E6 meteen in de aanval f, en bij één vaa^leze aanvallen maakte r---een Excelsior^ spefcr hands in het :5trai<iphopgefcö.ecb.en was - he een" nalty. Deze werd goed genomen en de stand was 1-1. Holten E6 ging door en na een hard schot vanuit het mid denveld dat over de doelman heen ging was het 2-1. In de laatste mi nuut wist Excelsior nog gelijk komen doordat de keeper tegen een tegenspeler aanschopt en de bal zeer gelukkig voor Excelsior in het Holten- doel verdween. Zo werd de eindstand 2-2. Evenals in het grijze verleden neemt de Tennis Club „Holten" weer deel aan de competitie. De eerste wedstrij den worden dit weekend gespeeld. Zaterdagmiddag start om 2 uur Op de te Leeuwarden gehouden In ternationale tentoonstelling werd de bouvier „Arras" van de familie Schenkenberg uit de Canadastraau 15 gewaardeerd met ,,I Uitmuntend" en reserve-kampioen C.A.C, Ook de Hongaase staande hond (Visz- la) „Danousch Palko van het lage Hutten" van de familie van Beek van de Borkeld kreeg het predicaat „I Uit muntend" en werd tevens reserve kampioen. een thuiswedstrijd het team van aan voerder Piet van Iddekinge in de zg. „heren" competitie tegen de T.C. Ju liana" uit Enschede. Het mixed-team van Wim Kees van Rijssen gaat op bezoek bij onze wésterburen in Bath- men. Het klapstuk van dit weekend is echter wel de thuiswedstrijd van het zondagteam, dat bij keuze in de 4e klas is geplaatst. Zondag om 10 u. start dit team tegen het sterke TION III. Belangstellenden, die hetzij zaterdag of zondag kennis willen maken met dit Holtens debuut in de tenniscom- petitie zijn van harte welkom op het tennispark op de Meermanskamp." De tiende motorcross die zondag 21 april door de Holtense Mo tor- en Automobielclub „De Holterberg" op het prachtige circuit op de Zuurberg wordt georganiseerd beloofd weer een evenement van de eerste orde te worden. Maar liefst 134 renners hebben voor deze cross ingeschreven. Bij de zijspannen komen ruim dertig coureurs aan de start waaronder de winnaar van de Internationale cross in Markelo Broer Dirkx uit Valkenswaard met de al even bekende bakkenist André Godschalk. Broer bewees in Markelo z'n grote klasse en reed gevestigde reputa ties van cracks als de Europees kam pioen 1973 Haller uit Zwitserland, de Kort uit België en Thomson uit En geland aan flarden. Op de lijst van deelnemers bij de „zij spanners" prijken verder de namen van grote mannen in dit werk als Ton van Heugten-Dick Steenbergen, de broeders Jan en ~heo ten Thije uit Isidorushoeve bij Haaksbergen. De gebroeders ligt het harde circuit op de Zuurberg wel en wanneer ze van meer af zich in de top kunnen neste len zouden ze best wel eens voor een caverende verrassing kunnen zorgen Tot de kanshebbers op een hoge klassering moeten ook gerekend wor den Frans den Edel uit Gouda, die met z'n Norton-Wasp dit seizoen al meer dan eens, wegspuitend als een „duvel uit een doosje" voor comple te verrassingen zergde. In de lijst van deelnenjqrs. staat on der .nummerJj9 .onzenlaatógenöot Au- ï*us£ Müller^re (reecfi? mee?' dan eens bewees uit het goede motorhout" te zijn gesneden, maar helaas moet hij het af laten weten als gevolg van lich te blessures opgelopen bij een „sal to mortale" tijdens de cross in Vrie- zenveen. Junioren en senioren De zijspancross zal „omlijst" wor den door wedstrijden voor 250 cc ju nioren en 250 cc senioren. Door het grote aantal inschrijvingen mag ook hier gerekend worden op spannende gevechten. In de 250 cc junioren star ten o.a. Jan Dorenbos winnaar in Norg en Wieb Plötz uit het Drent se Nieuw Dordrecht die dit seizoen al meer dan eens op de hoogste plaats op het ere-schavotje stond. Er zullen in deze klasse vier plaats genoten van start gaan n.l. Herman Slot op Husqvarna. Geerit Leunk op Montesa, Henk Haverslag op Bultaco en Gerard Brinkman op Husqvarna. In de 250 cc „Senioren" zullen be kende renners als Nijhof uit Lichten voorde, Jan Roessink uit Diepenheim (oud-Nederlands kampioen in deze klasse) Jan van Beek, de snelle star ter uit Zelhem. N. Massen (aanstaand internationaal) uit Apeldoorn, Ger- rit Demoe-d (let es op z'n goede stuur kunst!) uit Arnhem, Ad Vink (win naar 500 cc. in 1973) uit Dorst, Ge rard Rond uit Bennekom en Josje Klunipers uit Apeldoorn, een van de betere coureurs die het altijd nog niet even goed met z'n Honda kan vinden, voor het nodige spektakel zorgen. Aanvang Wanneer alles volgens plan verloopt (gezien de ervaring die de MAC „De Holterberg" heeft opgedaan in tien jaar mogen we hierop wel weer re kenen) zal om half twee de le serie 250 ec jurxo's van start gaan. Er zal plm. 10.30 tot 12.20 u. gelegenheid zijn voor training. Kaarten in voorverkoop (gulden re ductie) zijn tot en met" zaterdag ver krijgbaar bij café „De Blester" in de Stationsstraat. alle succes toegewenst bij de laatste loodjes. Vaak wegen die nogal zwaar maar in dit geval zijn ze licht. Im mers de eindhoofdprijzen zijn in zicht. En bovendien is het einddoel nabijeen fijne vakantie voor tallo ze gehandicapten. ,,'t Is voor een goed doel" luidde de oplossing van de tiende puzzel in het kader van onze actie voor het Nederlandse Rode Kruis. Dat goede doel wordt zoals bekend gevormd door speciale vakantieprojecten voor chronisch zieken en invaliden. Dit jaar genieten ruim vijfduizend ge handicapten van een geheel verzorg de week uit aan boord van het hospi taalschip J. Henry Dunant of in de eigen Rode Kruis-tehuizen. De gehandicapten worden in de eerste plaats óijgestaan door in totaal niet minder dan 2500 vrijwillig(st)ers van het Rode Kruis, die vaak een week van hun eigen vakantie opoffe ren om iels te doen vooi- hun invali de medemensen. Maar ook u kunt daarvoor iets doen. Namelijk mee doen aan de nationale Rode Kruis woordpuzzelactie. die thans haar ein de nadert. De komende weken zullen de puz zels 12 en 13 worden gepubliceerd. Nummer 12 is net zoals de vorige elf een kruiswoordraadsel, waaruit een slagzin dient te worden gedistil leerd. Alleen de slagzin behoeft men op een briefkaart of girobiljet in te zenden. Als men minstens f 1.stort of aan postzegels bijplakt dingt men (bij een goede oplossing) al mee naar een fantastisch prijzenpakket, dat voor deze gelegenheid sterk is uitge breid. Voor puzzel 12 is namelijk voor vele duizenden guldens extra aan prijzen ter beschikking gesteld. Tenslotte worden bij puzzel 13 de eindhoofdprijzen uitgeloot: een sta caravan van f 10.000.,een orgel van f 2295.en vele andere luxueu ze artikelen. Die kan men echter niet winnen door alleen maar de slagzin van de dertiende puzzel in te sturen. Daarvoor zal men alle letters E moeten tellen, die men bij oplos sing van de grote diagrammen heeft gevonden. Er is een misverstand ontstaan over het woord dat in puzzel 3 onder verticaal 9 moest worden ingevuld. De opgave luidde: een jongens naam. Maar dat kon zowel Edo, Ido als Udo zijn. Aangezien dit van be lang was voor het totaal aantal E's heeft de puzzelredactie besloten het op „Udo" te houden, zodat in dit ge val geen E dient te worden geteld. Niet iedereen beschikt meer over alle vorige opgaven. Die worden ech ter gepubliceerd in een speciale krant die men kan bestellen door een briefkaart met f 1.extra aan post zegels te sturen aan het Nederland se Rode Kruis. Prinsessegracht 27 in Den Haag of een bedrag van f 1. over te maken op giro 3046000 van het Rode Kruis. Voor het overige wordt u nog eens De Postduivenvereniging ..Snelle Wieken" te Holten-Markelo hield ter verbetering van de kaspositie een verloting. Bij de. een dezer dagen gehouden trekking vielen de eerste tot en met 41ste prijs op de volgende lotnum mers: 862. 1703, 598, 1438, 1257, 2911, 108, 39. 2543 1667 1685 2268 2903 545 558 2183 2810 1692 2939 1982. 1954, 1552, 197, 304. 199, 2958, 1352 1105 1235, 1671. 942 920 1856 298, 1146 2113 2726 1252 1615 2568 1876. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer D. Voortman Wehme- kamp 19 te Markelo. BROER DIRKX, o.a. grandi oos winnaar van de internatio nale zijspancross in Markelo. Hij moet als z'n Norton Wasp H 12 (met in het bakje André Gotschalk) heel blijft tot een van de favorieten worden ge rekend. MAN JA VOGELAAR, tijdens het Motorweekend in de R.A.I. te Amsterdam gekozen tot „Miss Motor 1974" zal de prijzen uit reiken op de 2e Lustrumcross van de M.A.C. ,,De Holterberg". Manja (18) die werkzaam is op het kantoor van het bekende motorhuis Bruinsma te Amster dam is verloofd met Gerard Vlameling een 125 cc KNMV- crosser.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5