Zondagsdiensten Geen zeven maar acht en een halve ton Dr. A. II. va n den Heuvel op bezoek bij Hervormde Gemeente te Holten Bejaarden- sociëteit Dijkerhoek had grootste Paasvuur Scholen in Dijkerhoek en Espelo moeten blijven Straks te verdelen Wie worden er raadslid? Burgerlijke Stand Gemeentebelang vergaderde: Openbare kennisgeving Tijdelijke verkeersmaatregelen Uitloting obligatielening Verloren - Gevonden INGEZONDEN: Het leek allemaal volmaakt.... ,Spartacus" in De Schure ONZE AGENDA HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentiepr. 16 ct p. mm. (bij contract lager). Abonnementspr. f3.75 p. kwart., f7.50 p. half jaar, f 15.- per jaar Losse nummers 35 ct. Betaling op giro 875587, Rabo-bank, Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 19 april 1974 26ste jaargang No. 16 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Holterberg 13, tel. 05483 - 1234 Adm. Gaardenstraat 17, tel. 05483 - 1533 Hoofdredacteur J YViggers, Kolweg 14, tel 05483 - 1356 Red. medewerker D J MondeeL Verzetstraat 70, tel. 05483 - 2699 Onder zeer grote belangstelling heeft burgemeester mr. W. H. En klaar Eerste Paasdag 's avonds om even over half negen het grootste paasvuur in Holten dat was ..ge bouwd" aan dé Bocvendanssteeg in de Dykerhoek ontstoken. De ,,baoke" brandde meteen als een fakkel en het publiek moest al heel gauw vele stap pen terug als gevolg van de enorme hitte. Voordat de burgemeester met een in olie gedrenkte fakkel de geweldi ge houtstapel in de ,,fik" zette sprak de heer J. A. Meijerman via de ge luidsinstallatie van de heer E. J. Artsen Van vrijdagmiddag 5 u. t.e.m. maan dagmorgen 8 u. (uitsluitend voor spoedgevallen) J. F. Sijtsema, Pas toriestraat 50, tel. 1870. Voor bood schappen bellen 's morgens om 11.00 en 's middags om 4.00 u. Wijkverpleging Zuster P. T. v.d. Zwaag, Groene Kruisgebouw Markelo, Prinses Ire- nestraat 7, tel. 05476-1285. Ambulancevervoer J. Aanstoot, tel. 2980-1338 b.g.g. ga rage A. Muller tel. 1320. Tandartsen E. A. Witkop, Wierdensestraat 118, Rijssen, tel. 05480-2260. Spreekuur voor spoedgevallen: 6-7 nam. Gezinsverzorging Alle werkdagen, behalve zaterdags, van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 (mevr. J. Beldman-Aanstoot). Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in 't Groe ne Kruisgebouw, Gaardenstraat 33, G. J. Kraay, tel. 2299. Maatschappelijk Werk Spreekuur elke werkdag van 9-10.30 u. in het Groene Kruisgebouw. Maan dagavond 7-8 u. F. W. Kraayeveld, tel. 1436-2298. Dierenartsen A. Th. Oostenburg, Diessenplasstr. 5 tel. 1515. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst T.e.m. zondag 21 april J. Hof, Sche- penenstraat- 16, tel. 1697. Van maan dag 22 april t.e.m. zondag 28 april C. Dijkstra, Schoolstraat 5. tel. 1833. Aangifte van gestorven dieren op za terdag van 9-11 u. aan het slachthuis tel. 1318. Storingsdienst Van zaterdag 20 t.e.m. vrijdag 26 april: ELECTRA: J. Kolkman, Gaarden- traal 13, tel. 1368. GAS: H. J. Kolkman, Diessenplas- straat 32, tel. 2012. Brandmelding OVERDAG: tel. 1352 (Politiebureau) 's NACHTS: tel. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harm- sel) Kers, namens de buurtbewoners een woord van welkom en hij dankte de jeugd van Dijkerhoek die z'n uiterste best heeft gedaan om de eerste prijs bij elkaar te slepen. Hij dankte mr. Enklaar voor zijn bereidheid óm èr de brand in te steken en bood een grote taart aan. Gelukwens Ik prijs mij zo zei mr. Enklaar bij zonder gelukkig dat deze keer de eer-» ste prijs naar „Dijkerhoek" gaat. Er zijn zo telkens weer goede dingen uit Dijkerhoek te melden. Men heeft in de bouw van dit grote paasvuur dui delijk als bewoners saamhorigheid getoond en ook dat is zeker een feli citatie waard. In 't bijzonder de „Die- kerhoekse" jeugd heeft enorm z'n best gedaan en het is fijn dat ze loon naar werken heeft gekregen in het behalen van de eerste prijs van hon derd gulden waarmee we ze van har te gelukwensen. Schoonheidsprijs De „schoonheidsprijs" (f 40) be schikbaar gesteld voor het mooiste paasvuur werd voor het derde a tereenvolgende jaar gewonnen door de groep „De Haarjöd'n". Deze groep kreeg eveneens de derde prijs van f 40,De tweedeprijs-groot f 60, was voojr de bouwers van de „baoke' in de weide bij het erve „Harwich1 aan de Landuwerweg in de Look. De „baokens" werden gekeurd door een jury die bestond uit de heren W. Beijei-s, P. B. Müller, T. Prak en J, Wiggers. Er branden in Holten in totaal 8 paasvuren. Het was eerste Paasdag 's avonds HOLTEN Geboren: Judith Ger- ritdina d.v. G. Neurink en G. J. ten Dam. Rutger Maarten z.v. R. A. Willemsen en H. A. de Haan. Ma rina Hermina d.v. E. Mekenkamp en B. ter Harmsel. Ondertrouwd: H. Schorfhaar, 26 jr. Rijssen en J. H. Vukkink, 21 jr., Hol ten. BEVOLKING Ingekomen: P. J. Daems van De venter. E. J. Oosterveld-Ruiter- kamp van Lochem. Hr W. Kom- pagne van Lochem. Vertrokken: G. Roelofs-Boode naar Nijverdal. H. J. Bosschers en gez. naar Enschede. Ned. Herv. kerk: 8.30 en 10.15 u. ds. C. C. Addink. Oppasdienst mevr. Pet- tinga, Gerida Hols en Ineke Wolters. Collecte: Hervormd kerkkoor. 10.00 u. Jongerendienst in „Irene". Geref. kerk: 9.30 en 3.00 u. ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de ene collecte voor de christelijke kleu terscholen. Bij de uitgang collecte voor verbouw van de kerk. Ii.K. kerk: 9.30 u. Heilige Mis in ge bouw „Irene" (Boschkampsstraat) DIJKERHOEK: 10.00 u. ds. A. Schellevis. Collecte: Hervormd kerk koor. OKKENBROEK: 10.00 u. ds. M. de Heer. NIEUW HEET ENR.K. kerk: za. 19.00 u., zondagmorgen 8 en 11 u. Deze uitspraak deed voorzitter Warrink op een druk bezochte leden vergadering van de kiesvereniging Gemeentebelang in hotel „Holter- man" op donderdag 11 april j.l. De heer Warrink stelde, dat men de gemeenschapszin in deze buurtschap pen duidelijk te kort zou doen, als de scholen aldaar opgeheven zouden worden, om zuiver economische mo tieven. Ten aanzien van Dijkerhoek merkte hij op, dat zelfs aan uitbrei ding van de kern gedacht moet wor den als het voortbestaan van de school in de toekomst in gevaar zou komen; de buurtschappen moeten hun levensvatbaarheid houden. Aldus de heer Warrink, die in zijn openingswoord de geweldige leden winst memoreerde sinds eind vorig jaar. Na de notulen en de ingekomen stuk ken werd vervolgens bij monde van de heer E. D. Vincent verslag uitge bracht. door de propaganda-commis- sie. Duidelijk kon worden vastge- •teld, dat Gemeentebelang zich niet wenste te binden aan de landelijke politieke partijen en dat daardoor de belangen van de gehele Holtense ge meenschap beter behartigd worden. De voorstellen van de propaganda- commissie werden door de leden po sitief ontvangen. 1-Iet programma van geplande aktivi- teiten werd met algemene stemmen aangenomen. Bij de te voeren pro paganda zullen alle leden zoveel mo gelijk ingeschakeld worden. In de daarop volgende rondvraag verduidelijkte de heer Ten Berge nog eens hoe gestemd kan worden bij volmacht. Hij sprak de hoop uit dat veel Holtenaren in voorkomende ge vallen via Gemeentebelang gebruik zullen maken van deze mogelijkheid. Voorzitter Warrink dankte in zijn slotwoord alle aanwezige leden voor hun positieve inbreng. „Gezien het enthousiasme onder de leden is er alle vertrouwen in een gunstige ver kiezingsuitslag", aldus de heer War rink. Burgemeester mr. W. H. Enklaar ontstak het grootste paasvuur in Dijkerhoek. rond Holten weer enorm druk Een stroom van auto's bewoog zich een paar uur lang over de wegen langs de brandende houtstapels en zo af en toe deden zich opstoppingen voor die echter nergens tot een verkeerscha os leidden. Het was jammer 'dat wegens het ont breken van een „bouwplaats" geen paasvuur kon worden gebouwd op de Kol en in de Noordenbarg. Er be stond al jaren een gezonde revaliteit in 't bijzonder tussen de Haarjöd' de Kol en de Noordenbarg en door het wegvallen van d'e beide laatste groepen-bouwers ging het wedstrijd clement min of meer verloren. Hope lijk kunnen Kol en Noordenbarg het volgende voorjaar wel weer mee doen. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met een op zondag 21 april 1974 te houden motorcross in de buurtschap Beuseberg de navolgende wegen, alsmede de op het circuit uit lopende wegen vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur voor alle weggebruikers, behalve voetgangers, gesloten zullen zijn: 1. BRENDERWEG, het gedeelte, lopende vanaf de Kwintenweg tot aan de Evertjesweg en vanaf de Evertjesweg tot aan de Lang straat, 2. EVERTJESWEG, het gedeelte, lopende vanaf de Beuseberger- weg tot aan de Langstraat, 3. BOSCHWEG, het gedeelte, lopen de vanaf de F.vertjesweg tot aan de Nicolaassteeg, 4. ZUURBERGWEG, het lopende vanaf de Langstraat tot aan de Kwintenweg, 5. KWINTENWEG, het gedeelte, lopende vanaf de Beuseberger- weg tot. aan de Brenderweg. Op genoemde zondag zal voor de Langstraat, de weg lopende vanaf de Rijksweg 44 (Holten-Markelo) tot aan de Gagelweg, voor de Beuseber- gerweg vanaf de Vogelweg tot aan de Wilgenweg en voor de Vogelweg, voor beide zijden van deze wegen tij delijk een stopverbod worden inge steld. Voetgangers (zonder honden) worden tot het terrein toegelaten. Auto's, mo toren, bromfietsen en fietsen moeten elders worden geparkeerd. Holten, 19 april 1974. Burg. en weth. voornoemd, W. H. Enldaar, burg. G. J. Lanjgenbarg, secr. Burgemeester en wethouders van Holten brengen te- openbare kennis dat in een op 23 april 1974 te 14.00 u. te houden openbare vergadering van hun college zullen worden uitgeloot 2 obligaties van de per 1 mei 1952 ge sloten obligatielening, groot f 60.000,-. Holten, 16 april 1974. Burg. en weth. van Holten, W. H. Enklaar, burg., G. J. Langenbarg. secr. Reeds sinds het begin van de vijftiger jaren voeren de regering en de provin cie een beleid, dat er op is gericht om gebieden^ die in de sociaal-culturele en de sociaal-hygiënische sfeer min of meer ernstige tekorten vertonen, iets extra's toe te stoppen. Zo werd bij een vergelijking tussen een aantal door het Ministerie van Landbouw voorgestelde ruilverkavelingsgebieden geconsta teerd, dat in Overijssel het gebied Holten-Markelo verhoudingsgewijs een ach terstand vertoont Dat bleek o.a. in de sector van de sportvoorzieningen en bij de deelname aan het middelbaar en hoger algemeen vormend onderwijs van kinderen, die de lagere school verlaten hebben. Dit was, zoals reeds ge- gezegd, voor de regering reden om in dit gebied iets extra's te doen. Er mag f 700.000,- besteed worden aan voorzieningen^ zoals dorpshuizen, zwembaden, sportvelden en opstallen op sportvelden, kruisgebouwen, clubgebouwen en sport(zaal)hal. In principe mogen het ook andere voorzieningen zijn. Deze mo gen eigendom worden van particuliere organisaties zowel als van de gemeen ten. De regering stelt als voorwaarde voor het besteden van (delen van de) de f 700.000,- dat uit de bevolking of de samenleving zelf ook een bedrag op tafel wordt gelegd. Daarnaast zal al naar de te kiezen projecten de ge meente wellicht om bijdragen worden gevraagd. Over deze zevenhonderdduizend gulden is reeds vele malen gesproken en gespeculeerd. Zelfs het gemeente bestuur wist er het fijne niet van. Door de brief van de Provinciale Ad viescommissie Stimuleringsgebieden Overijssel van 5 april jl.. waaraan wij heï bovenstaande ontlenen is het al lemaal wat duidelijker geworden. De ze „Piancommissie" of ook PASCO geraamd, adviseert de minister van CRM en Gedeputeerde Staten, waar na de minister het (bij voorkeur één groot) project moet goedkeuren. Deze geste van de regering wordt ontleend aan het Bijzonder Regionaal Welzijnsbeleid (BRW) in de periode 1973 tot en met 1976. De doelstelling van dit beleid is een intensivering aan te brengen in het welzijnsbeleid in structureel zwakke gebieden en in ge bieden, die met ingrijpende herstruc tureringen (ruilverkaveling, Red.) worden geconfronteerd. Aan de hand van bepaalde centraal vastgestelde uitgangspunten wordt bij de uitvoe ring grote aandacht geschonken aan sociale planning in de betrokken pro vincies, regio's en gemeenten. Aan inspraak, participatie en zelf werkzaamheid van de bevolking wordt grote waarde gehecht. Het beleid wordt gevoerd in samenhang met het Donderdagavond, 11 april j.l. was dr. A. H. van de Heuvel, scriba der Generale Synode van de Ned. Herv. Kerk. op bezoek bij de Ilerv. gemeente van Holten. Na tevoren schriftelijk te zijn inge licht door de kerkeraad, omtrent d'e meelevendheid der lidmaten, sprak dr. V. d. Heuvel de aanwezigen tijdens een speciaal daarvoor belegde gemeente-avond in gebouw „Irene" toe, onder het motto: „Holten, een levende gemeente in de Wereld, waaraan kun je dfet zien?" Na woorden van welkom, opende ds. P. Lugtigheid de vergadering met het lezen van het Schriftgedeelte uit Phil. 2: „Laat die gezind heid bij u zijn welke ook in Jezus Christus was" waarna gezamen lijk werd gezongen van Gezang 70: 'De laatsten worden de eersten'. Als inleiding op een daarna te voeren discussie sprak vervolgens dr. v.d. Heuvel de aanwezigen als volgt toe: „De wereld waarin wij vandaag le ven wordt beheerst door de vele be dreigingen zoals honger, armoede, onderdrukking, discriminatie, milieu vervuiling, uitputting van de energie bronnen etc. Ook in ons land begint de uitputting van de grondstoffen haar arm om onze economie te slaan met als gevolg het ene faillissement na het andere. En we staan nog maar aan het begin! Zojuist ben ik teruggekeerd van een réis door Afrika- Om te weten wat een levende gemeente is zou u moe ten gaan kijken in een land als bij voorbeeld Kameroen. Een land waar de armoede werkelijk van alles en iedereen afdruipt. Waar men leeft op één maaltijd per dag (en wat voor maaltijd). Maar tegelijk ook een land waar de kerk welhaast uitéén barst vanwege de groei die ze doormaakt. Waar van de laatste bezittingen dei- lidmaten kerken worden gebouwd bij het leven. Waar men gemeen- teaktiviteiten aan de dag legt. waar wij, moderne Europeanen, jaloers op kunnen worden. Uit louter jaloezie heb ik de nensen uit die landen, schertsend voorgesteld de handelwij ze van de Cost Indische Compagnie nog eens te herhalen. U krijgt van ons de kraaltjes en de spiegeltjes in ruil voor uw peper (geloofsspirit). Kijk. dat ledoel ik met een leven de gemeente! Mij valt altijd weer op dat het Christendon het beste en meest vol komen woidt beleefd in landen waai de mensenrechten met voeten worden getreden cf waar de armoede en el lende de nensen tot de lippen geste gen is. Waar de bedreigingen van waarlijk die kanten op de mensen afkomen. Drie dimensies Het tot nieuw leven brengen van de gemeente betekent, in het Nederland van vaïdaag, het worstelen met drie dimensies. a) Vat geloven wij? Leeft het ge loof neg wel bij ons of is geloofsbele ving e.»n probleem geworden? bj Dp welke wijze kan 't ge- meenteleven nieuw leven worden ingebhzen? c)H>e spannen wij ons in voor de mens in nood? Zijn we voor hen wel ieschikbaar? Hoe fedragen wij ons bijvoorbeeld te- gencver de gastarbeiders? Hoe ne men wij de recidivisten weer in ons midien op? Wat doen wij als kerk y/ameer India bij ons aanklopt met hetverzoek onze protectionistische ta riefmuren van het invoerrecht af te breken, zodat zij hier vrij kunnen deelnemen aan de economische competitie? Beschikbaarheid is dat je dan als kerk wat doet zonder het stellen van condities. Een levende gemeente, wat betekent dat in Holten, waar we politek en ker kelijk zo verdeeld zijn? Zou het niet betekenen dat we de tegenstan der tegemoet moeten treden vanuit een dienende liefde? Een levende ge meente is een versoberende gemeen te waar men bereid is zichzelf prijs te geven voor de ander. Ik geloof er niet in dat we de kerk kunnen vernieuwen door 's zondags allen weer ter kerke te gaan alléén. Ik geloof in mensen die, vanuit een creatieve ontevredenheid getuigenis in de wereld afleggen in woord en daad. En die levende gemeente is er wel degelijk! Daar moet u zich geen zorgen over maken! Christus roept zijn gemeente wel. Als u en ik niet willen, neemt Hij wvel een ander. De vraag is echter of wij het willen zijn. In Nederland zijn ge meenten waar 't erg goed gaat en waar het helemaal niet gaat. Wat mij altijd weer opvalt bij die ge meenten waar het erg goed gaat is, a) Dat de kerkdiensten erg goed zijn voox-bereid en dat de predikanten voldoende tijd daarvoor kunnen re- sei-veren. b) Dat het pastoraat (Het voeren van gesprekken) zeer goed is ver zorgd. Intussen zullen we ons niet zoveel zor gen moeten maken over het feit dat we een kleine groep gaan vormen. We zullen ons bezig moeten houden met wezenlijke dingen en er verder vrede mee moeten hebben dat we in de Herv. kerk vele groepen hebben gekregen, zoals piëtisten, mensen met een scherpe maatschappijkritiek en mensen die alleen maar graag samen komen om te zingen of te luisteren. Het is daarbij een uitdaging de kerkdiensten zo samen te stellen dat elk aan zijn trekken komt. Als het u Verloren: bruine portemonnaie, inh. f 150,zilveren kettinkje met kruisje Krielhaan, knip-portemonnaie „bonte paard", cognac bruin, huis sleutel, gouden dames-horloge, rood wandelwagentje met pop, groen-rood gex-uit kinderjasje, jongens-portemon- naie, inh. 1 dollar en een indentifi- catie-kaartje. Gevonden: plastic borstel, grijze vouw-fiets, rode paraplu, bos-sleutels in een etui, 3 pits gascomfoor. Holten 17 aprü 1974. lukt in Holten de progressieven en conservatieven samen te brengen, heeft u zeer veel bereikt! Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst! Geldt dit spreekwoord wellicht voor het verenigingsleven, zeker niet voor de kerk want de toekomst van kerk is Christus zelf! Wanneer je in Nederland zegt dat de kerk aan het vergrijzen is dan klinkt dat bijna als een vies woord. Ik maak me hierover niet zoveel zorgen, al is het uiteraard wel een jammerlijk verschijnsel. Wan neer men vanuit die kleine groep wer kelijk creatief werkt aan wezenlijks dingen dan zal een nieuwe groei spoe dig merkbaar zijn". Tijdens een daarna gehouden discus sie bleek dat men in de kerk be paalde veranderingen wenste aan te brengen welke vaak strijden met de bepalingen van de „Kerkorde". Dr. Van den Heuvel antwoordde hier op: „De Kerkorde is geen Wet van Meden en Perzen. Het bedoelt een do cument te zijn om de eenheid van de landelijke kerk te bewaren. Wan neer u als kerkeraad. daartoe vol doende gemotiveerd zijnde, iets wil veranderen, dan heeft u daartoe ze ker wel de vrijheid onder het voor behoud dat u die veranderingen aan meldt bij de Synode en van die zij de lastig gestelde vragen voldoende gemotiveerd weet te beantwoorden. De avond, waarvoor een matige be langstelling bestond, werd besloten met het gezamenlijk bidden van het „Onze Vadex*". Op maandagavond 22 april krijgt de be.iaardensocieteit in gebouw „Irene" het bejaardenkoor „de Nachtegaal tjes" uit Goor op bezoek. Zij bieden een aantrekkelijk program ma. dus het wordt een feestelijke avondKomt u allen, aanvang 7 a. economische, ruimtelijke en agrari sche regionale beleid van andere de partementen. Zes en een half miljoen Voor maatschappelijk stagnerende gebieden met ingrijpende ruilverka velingen wordt totaal 6,5 miljoen be schikbaar gesteld, te weten Holten- Markelo 0.7 min, Bevermeer 1.05 min, Bommelerwaard 0.75 min, Geestmer- ambacht 0.6 min, gedeelte Albasser- waard 0.75 min, gedeelte Vijfheeren- landen 0.4 min en Voome-Putten 0.7 min. Op korte termijn zal alsnog een bedrag van 1.05 min worden ver deeld over bovengenoemde gebieden. Daarnaast wordt 0.5 min in reserve gehouden om in de loop van de be leidsperiode direct te kunnen aan wenden in gebieden waar dat nodig mocht blijken. Ir. H. ten Dam, secretaris van de reeds genoemde Plancommissie, heeft in Markelo gezegd, dat de ze- Het leek allemaal volmaakt. We trok ken in zo'n mooie flat, behorende oij het Bejaardencentrum De Diessen- plas. We voelden ons direct thuis in dit prachtige dorp met zijn mooie tjes, zijn groep, zijn bloemen, bloeiende bomen. We voelden ons geen vreemden tussen-de aardige, zo tegemoetkomende bevolking. We wa ren geroerd, toen de kinderen van de nieuwe scholen aan de Haar zo'n 200 eieren kookten (nou ja, moeder zal 't wel gedaan hebben) en schilderden en die gekleurde paas-eieren bij ,,de oud jes" van De Diessenplas kwamen brengen. We kregen een kwetterende schaar kinders voor de deur, kinders met gezichtjes, stralend van vreugde, omdat ze ervoeren dat „geven fijner is dan ontvangen." Al was dan het ontvangen minstens even fijn. Het leek allemaal volmaakt... Tot die guitige ambteaar op het gemeente huis een geintje bedacht. Hij gaf alle flats nieuwe huisnummers, omdat „de huisnummering herhaaldelijk leidde tot moeilijkheden in de postbestelling terwijl bovendien deze woningen door bezoekers moeilijk zijn te vinden." Geen bewoner van de achttien flats had daar ooit iets van gemerkt: de post kwam regelmatig en altijd op het goede huisnummer en onze be zoekers vonden zonder haperen onze huisdeur. We zagen niet zo snel in, dat het ging om een geintje van een guitige ambtenaar. En we protesteerden, per soonlijk en blos. Boeh noch bah van de guitige ambtenaar. Maar om dat een geintje een geintje moet blij ven werden onze flats stiekum beslo pen en vóór we het beseften hadden we allemaal andere huisnummers. Al lemaal zes cijfers beneden het oor spronkelijke. Die huisnummers klop ten ineens niet meer met de nummers op de brievenbussen, die beneden in de gang zijn aangebracht. Een goed geintje! Voor onze onvolprezen directeur Du- pon werd het geintje bloedige ernst. We moesten allemaal andere sleutels, maar houden nog wel voorlopig óók 'n sleutel van het oude brievenbus je, omdat daar allicht nog post in wordt gedeponeerd. Want niemand heeft zijn relaties op de hoogte kunnen bren gen van de verandering. En nu ren nen alle flatbewoners als gekken langs de brievenbussen en soms vind je een buurman bij je eigesi brieven bus. Of andersom. We draven alle maal om de haverklap naar de voor deur om nietsbegrijpende bezoekers naar andere nummers te verwijzen. Kortom: de guitige ambtenaar heeft succes met z'n geintje, want de chaos is compleet! En we hebben berustend maar wéér honderd nieuwe adreswijzigingen ge kocht en schrijven de (bejaarde) handjeslam. Bedankt, guitige ambtenaar, bedankt voor je geintje! Of.... was het geen geintje, maar bureaucratische peste rij? Ja, dan ben je geen guitige amb tenaar natuurlijk, maar... vul zélf maar in! Annie Winkler-Vonk Bewoonster flat 37, Diessenplasstr. voorheen flat 43. Dinsdag zijn voor de verkiezing van de gemeenteraad op woensdag 29 mei a.s. de volgende kandidatenlijsten in geleverd en donderdagmiddag genum merd Lyst 1 (CHU): 1 J. Rietberg (af- tr.), 2 H. J. Westerik (aftr.), 3 J. H. Bosschers (aftr.), 4 H. Rietberg (aftr.), 5 H. Stegeman, 6 H. J. Slijk huis, 7 C. H. van Iperen geb. Essen- boom, 8 H. Ch. Vogely, 9 J. G. P. Muller, 10 G. J. Klaasses, 11 G. Me kenkamp, 12 W. Aalpol, 13 A. J. Pek- keriet, 14 G. J. Meijerman en 15 M. Rierberg. Lijst 2 (Gem. belang): 1 J. War rink. 2 W. ten Berge (aft.), 3 E. M. van Schooten (aftr.), 4 W. Vlogtman, (aftr.). 5 H. F. Klein Velderman, 5 J. Nikkels, 7 E. D. Vincent, 8 J. ten Velde, 9 A. A. J. Akkerman, 10 G. J. Jansen, 11 L. Louwerenburg, 12 J. H. Ka-fsterman, 13 D. J. Wansink, 14 H. Tempelman, 15 J. Jansen, 16 J. B. Veneklaas, 17 J. W. Nijland en 18 J. Wégstapel. Lijst 3 (PvdA): 1 L. Kaan (aftr.), 2 H. Meerman (aftr.), 3 mej. A. P. Re'th, 4 J. Dekker, 5 J. Calkhoven, 6 A Moeliker, 7 J. Foks, 8 A. H van Pijpen, 9 D. J. Mondeel, 10 G. J. F. Soer. 11 G. J. Veneman, 12 J. H. v-an der Harst (aftr.) en 13 K. Soer. Lijst 4 (ARP): 1 J. Wiggers (aftr.) 2 A. J. Nijkamp (aftr.), 3 H. Lande- weerd, 4 J. H. van Engbrink, 5 H Rietman, 6 D. Beldman, 7 E. H. Huls man, 8 G. Kolkman, 9 J. W. Beld man, 9 J. W. Beldman, 10 J. A. Schup- pert en 11 G. Disbergen geb. Den Boer. Lijst 5 (VVD): 1 F. M. ter Doest-Bos, 2 H. J. Robers, 3 D. J. Muller, 4 M. F. Spijker, 5 Th. A. Oostenbrug, 6 G. P. M. Bodewes, 7 G. J. Kraaij. 8 J. W. Nagelhout geb. Klijzing en 9 A. C. Bergsma. ven ton reeds gebracht is op f 850.000.Hier is dan waarschijn lijk reeds sprake van de verdeling van de 1.05 min. welke op korte ter mijn alsnog verdeeld zou worden. Markelo's burgervader heeft de suggestie gedaan als verdeelsleutel de oppervlakte in de ruilverkaveling te gebruiken. In het krantenverslag wordt gesproken van respectieve lijk ruim 7 en 5 hectare. Dat zou voor Markelo vijf ton betekenen. Hoe men aan die hectares komt is niet duide lijk, dat moet een abuis zijn. De Provinciale Adviescommissie heeft ondermeer tot opdracht een be stedingsplan op te stellen, nadat de bevolking in het desbetreffende ge bied haar wensen terzake heeft ken baar kunnen maken. Klankbord Het gemeentebestuur meent, dat voor het raadplegen van de bevolking in dit geval het bestemmingsplan-fo rum ad hoe als klankbord kan funge ren. In het forum, zo wordt gezegd, zyn immers alle stromingen van de bevolking vertegenwoordigd en vormt als zodanig een doorsnede van alle maatschappelijke groeperingen in de gemeente. B. en W. achten het evenwel ge wenst, dat voor deze gelegenheid het forum wordt uitgebreid met twee le den van de ruilverkavelingscommis sie uit Holten, te weten de heren D. J. Bronsvoort. Dijkerhoek 32 en A. Rei- link. Neerdorp lb. Tevens is de mu ziekvereniging HMV, de zangvereni gingen HGK en „Soli Deo Gloria", alsmede de MAC „De Holterberg" verzocht een afgevaardigde aan te wijzen voor de komende vergadering, omdat deze verenigingen niet als zo danig zijn vertegenwoordigd in het bestemmingsplan-forum. Deze vergadering zal worden gchdb- den op maandag 22 april a.s. om 19.30 uur in de aula van de Scho lengemeenschap, Ilaarstraat 14. Wij nemen aan dat deze vergadering openbaar zal zijn en dat ook even tuele belangstellenden een suggestie zullen mogen doen. Vrijdagavond en zondagmiddag draait in de Schure de film „Sparta- cus", een legendarisch, magistraal epos van een zwaardvechter, die in opstand komt tegen zijn sadistische meester en daarmee de inspirerende leider wordt van de grote slavenop stand tegen d'e Romeinen. De eerste konfrontatie met de Ro meinen eindigt in een grote overw/m- ning voor Spartacus. Het pompeuze, weelderige Rome met zijn bacnana- len, zijn „brood en spelen", zijn in- trige's en afgunst, verraad en laf hartige moord, wordt nu het doelv,-:t van het tot 60.000 man gegroeide le ger. Na een felle medogenloze strijd worden de opstandelingen door de be ter bewapende legioenen afgeslacht. Slechts een handjevol slaven overle ven de strijd waaronder Spartacus. De Romeinen kennen echter geen pardon voor de verbeten moedige slaaf: Spar tacus sterft een langzame, gruwelij ke dood. Een overweldigend schouw spel met een all-star bezetting. Vrijdagavond leeftijdsgrens 16 jaar en ouder, zondagmiddag 14 jaar en ou der. Toegang voor leden f 1,50 en voor niet leden f 2,00. Ledenkaarten f 5,00 (1 jaar geldig). Vrjjdag 19 april: 18.30 uur: Inzameling van lompen voor de Holtense Muziekvereni ging „HMV". 19.00 uur: Koekverkoopactie t.b.v. Jeugdafdeling ZYV „Blauw Wit •66". 20.00 uur: Vervvei-ping van krente- brood enz. in gebouw „Irene". 20.00 uur: Gezellige avond Vereni ging voor Openbaar Onderwijs „WO", voor leden en belangstel lenden in zaal „Vosman". Voorver koop kaarten (reductie f 1,-). Mo torcross in café „De Biester". Zaterdag 20 april: Koekverkoopactie tb.v. Jeugdafde ling ZW „Blauw Wit '66" in de buurtschappen. Voorverkoop kaarten Motorcross in café „De Biester". 20.00 uur: Feestavond Buurtvereni ging „In de Haar" in gebouw „Irene". Zondag 21 april: 13.30 uur: Motorcross M.A.C. „De Holterberg" op de „Zuurberg". (Zie bericht en adverentie). 14.00 uur: Discobal in café „De Wip- pert" (Zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode" in Bathmen (zie adv.). Maandag 22 april: Herenkapsalon Fa. W. Drent Zn., de gehële dag gesloten. Fa. Van de Maat Zn., Dorpsplein, de gehele dag gesloten. 19.00 uur: Bejaardensociëteit in ge bouw „Irene" (zie bericht). 19.30 uur: Vergadering leden Be stemmingsplanforum in de aula van de Scholengemeenschap (zie bericht) 19.45 uur: Bijeenkomst Plattelands vrouwen af. Espelo .Handenarbeid' door mej. Roelofs te Holten. 20.00 uur: Jaarvergadering „Holtens Gemengd Koor" in Hotel „Holter- man". 20.00 uur: Forumavond drie Vakcen trales in hotel „De Keizer" in De venter. 20.00 uur: Jaarvergadering „Het Groene Kruis" in Dorpshotel „Hol- terman" (zie adv.). 20.00 uur: Vergadering „Wereldwin kel' 'in gebouw „Irene" (zie be richt) Dinsdag 23 april: 20.00 uur: Hearing Stichting Sociaal en Cultureelwerk in „Het Paal- huus" in de Beuseberg. Woensdag 25 april: 20.00 uur: Fractievergadering PvdA in hotel „Holterman". 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in gebouw „Ire ne". Feestelijke slotavond.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 1