Uitslagen en standen 3de klasse Schaakbond Overijssel Zo speelden Blauw Wit-junioren Voetbal]ubileum van Albert Meerman Uitslagen, resultaten lagere senioren-elftallen S.V. Holten Verslagen van de SV „Holten (junioren en pupillen) Holten thuis tegen Hector Programma SV „Holten" v.v.o. Z.C. „Twenhaarsveld* tweede in vierkamp te Raai le Programma Blauw Wit 66 Resultaten Blauw V it-pupillen Holten 2 won van Haarle 2 Holten IV-Wierden IV 6-4 MVVV- Holten VI Nationale onderwijs tentoonstelling VOORVERKOOP MOTORCROSS HOLTEN Ere-prijs Dames-voetbal Kentenbossen dit weekend misschien in bloei Gezellige avond Vriendschappelijke schaakpartijen Markt Rijssen Berenjager uit Alaska bleek bekende Holtenaar ARRAS hoog gewaardeerd Hockey-nieuws Zutphen A2-Holten Al S YKO-TOERN OOI vrflöag 5 aprfl JS74 7 Afgelopen zaterdag vierde Albert Meerman z'n 25-jarig voetbaljubi leum bij de SV Holten. Op z'n recep tie werd hem door de oud-voorzitter, de heer W. ten Velde, nadat voorzit ter J. Warrink de jubilaris had toege sproken, een zilveren asbak met in scriptie aangeboden namens het bestuur van de SV Holten". Eerder op de middag vond een wedstrijd plaats tussen een elftal van, 'genodigde spelers en het huidige veteranenell'tal (10e), waarin de ju bilaris momenteel speelt. Namens het selectie-elftal werd in Hotel „De Holterberg", waar een e.tentje plaats vond met beide elftal len en genodigden een prachtig scheerapparaat en een slijtersbon aangeboden door de heer T. Brands, die veel lof uitsprak over het voetbal verleden van Ab Meerman. Ook werden 's avonds tijdens de receptie nog prettige cadeau's door het tiende elftal overhandigd. Al met al een zeer geslaagde dag voor de jubilaris en z'n naaste familieleden. De heer J. den Velde overhandig de nog een prachtig foto-album met foto's van het heden en verleden uit „Albert's voetbalcarrièi'e". In een weinig boeiend duel heeft Hol ten 2 toch nog de volle winst binnen gehaald. Het 'verlossende' schot werd door Breukink gelost en dit bleek de Haarle-keeper te machtig. Breukink (20 minuten voor afloop ingezet) toon de zich weer uiterst lastig voor de tegenpartij en we hopen dat zijn blessure zondag a.s. geheel zal zijn hersteld. Er deden zich achter ha chelijke ogenblikken voor in het Haar le doelgebied, maar geen der Hol- tense voorwaartsen bleek in staat dit produktief te maken. Totdat Breu kink 13 minuten voor tijd de Holten- se aanhang liet juichen. Aangezien Holten 2 „uit" bi?ter speelt dan „thuis" rekenen we op de volle winst a s. zondag bij „Hector" in Goor. Een wedstrijd waarbij beide voorhoe- de's" goed op schot''waren, eri waar bij de rood-zwarten toch verdiend won nen, aangezien hun spel vooral na rust van aanzienlijk betere kwaliteit was. Met A. v.d. Bos weer in de spits ope rerend begon Holten al direct aan een heftig offensief. In eerste instantie bleven doelpunten <uit, doch toen in de 17e minuut H. v.d'. Pluym doorgebroken op links, in het strafschopgebied ten val kwam, kende de matig leidende scheidsrech ter Meulman uit Enter een strafschop toe die onhoudbaar werd ingeschoten door J. Stukker. Wierden kwam ech ter terug toen uit een hoekschop de bal in de uiterste hoek werd inge schoten. Door een foutieve terugspeel bal in de Wierden-verdediging, waar bij A. v.d. Bos zich deze kans niet liet ontnemen werd het 2-1. In dezelf de minuut een identieke goal weer van A. v.d. Bos die de doelman omspeel de en beheerst scoorde (3-1). Nog voor rust werd de stand 3-2, toen de scheidsrechter weer ten on rechte een strafschop toekende. Na rust al meteen weer een doel punt voor Holten door P. Wansink. die onhoudbaar inschoot 4-2.. Toch kon men definitief Wierden niet van zioh aftrekken en de spanning was al gauw terug bij 4-3, toen de Holtense verdediging zwak ingreep. De doelpunten vielen als appels van de boom vooral toen weer A. v.d. Bos op de rand voor buitenspel van plm. 20 meter de al verslagen Wierden- doelman beheerst passeerde. Nog gaf Wierden de moed niet op, wat 13 minuten voor tijd resulteerde in 5-4, toen de bal onhoudbaar voor doelman v.d. Maat werd ingekopt. Acht minuten voor tijd werd de strijd eehier definitief beslist in het voor deel van de Holtenaren toen uit een doelworsteüng H. v.d. Pluym de bal het beslissende tikje gaf. Holten 6 moest door gebrek aan een afwerker een nederlaag incasseren. De rood-zwarten waren doorlopend in de aanval maar door slecht plaat- Tijdens de Nationale Onderwijs Ten toonstelling. die van maandag 8 tot en met donderdag 11 april aanstaan de in de Jaarbeurshallen te Utrecht wordt gehouden, zal een tweetal ont vangsten georganiseei'd worden. De eerste vindt plaats op dinsdag 9 april aanstaande te 9.45 uur in de vergaderzaal van de Marijkehal. Hier voor zijn alle Inspecteurs en In- spectrices van het Onderwijs uit genodigd. De tweede ontvangst wordt gehouden op woensdag 10 api'il aanstaande eveneens te 9.45 uur in de vergader zaal van de Marijkehal. Hiervoor zijn uitgenodigd: de Parti cipanten in het Werkverband van Plaatselijke Regionale Onderwijsad- viescentra en de Landelijke Pedago gische Centra in Nedex-land. Gelijktijdig met de Nationale Onder wijs Tentoonstelling vindt in de Ju- lianahal de 2e Vakbeurs voor ontwerp bouw. en inrichting van overdekte sportakkommodaties SPORTAKKOM '74 plaats. De openingstijden zijn als volgt: Na tionale Onderwijs Tentoonstelling 8 en 9 april van 9-21 uur, 10 en 11 april van 9-17 uur. Sportakkom'74 van 8 tot en m^t 11 •peil dagelijks van 10-18 u. sen en te weinig over de vleugels te spelen kwamen er weinig kansen. De ruststand was 1-0. In de slotfase toen op alles of niets werd gespeeld viel het doelpunt aan de verkeerde zijde (2-0). A.s. zondag dé zware thuiswedstrijd tegen koploper P.H. 6. De MAC' De Holterberg organiseert op 21 april haar jaarlijkse motoci'oss op het circuit in de Zuurberg. Toe gangskaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar met een reductie van f 1,-. De prijs voor een volwassen kaart wordt nu f 5.50 min f 1-- is f 4.50. Voor kinderen tot 12 jaar f 2.50 min f 1.- is f 1.50. De voorverkoop zal plaats vinden op vrijdag 19 en zaterdag 20 apx-il bij café Vruggink, Stationsstraat 10, Holten. U laat toch zeker deze buitenkans niet voorbij gaan! Op de donderdag te 's-Hertogenbosch gehouden Internationale Paasveet'en- toonstelling werd in de rubriek „vaar zen" met 4 brede tanden (buitenlands ras) 'n vaars van slager Piet Brands bekroond met de ere-prijs. Vesos a2-Holten a'2 0-5 Zaterdagmiddag ging A2 op bezoek in Hellendoorn bij Vesos. Hoewel de jongens dachten dat dit een makke lijke wedstrijd zou worden wisten ze in de eerste helft toch geen doelpun ten te maken en werd deze afgeslo ten met een 0-0. De doelpuntenmachi- ne begon pas echt te draaien in de tweede helft. Uit goede combinaties „weijd de stand, tenslotte, 0-5. Zater- "dagmiddag a.s. moeten we tegen Sp. Rijssen Al."Jongens als we weer het veld ingaan met die inzet en mentali teit dan zit er zeker een overwinning Holten bl-Haarle BI 1-1 Holten BI is de laatste week een beetje van slag af, ofschoon ze zater dag jl. een goede wedstrijd speelden. Met rust was de stand 1-0 voor Holten. Direct na rust kwam Haarle opzetten en na 'n goede aanval maak te Haarle de gelijkmaker dankzij een misverstand in de achterhoede van Holten. Holten kwam met'een terug met een gaaf en zuiver doelpunt, maar tot ieders verbazing werd het doelpunt door de zwak leidende schiedsrechter afgekeurd. Vele sup porters waaren 't dan ook niet eens met de arbitrale vergissing en zo bleef de stand 1-1. Enter c2-Ho!ten c2 0-3 Na een kwartier gewacht te -hebben op de scheidsrechter begon Holten met een goede start en de aanvallen waren dan ook gevaarlijk maar helaas kon men voor de rust de juiste richting op het doel niet vinden. In de pauze werd het een en ander over takiek gesproken. Di resulteerde in de tweede helft reeds na 5 minuten in een 1-0 voor sprong. Dit doelpunt werd gescoord door dezelfde speler die in de eerste helft een doelpunt zag afgekeurd wor den door de scheidsrechter. Hierna vielen er zoveel gaten in de verde diging van Enter zodat Holten de indstand wist te bepalen op 3-0. Holten c3 - Haarle c2 Een in het begin sterk spelend Haar le werd na een kwartier verrast door een snelle uitval van Holten (1-0). Zo langzamerhand werd net' duidelijk dat de thuisclub toch de be- teie ploeg was en werd de ruststand van 3-1 bereikt. Na de thee paste Haarle met vrij groot succes de oui- tenspelval toe, waardoor de score beperkt bleef tot 5-1. Er dient nog opgemerkt te worden da'c Holten C3 al weer een uitsteken de öoelverdediger ontdekte. Zaterdag zal dan eindelijk de thuiswedstrijd tegen Excelsior C5 worden gespeeld. Als Holten deze tegenstander niet on derschat dan is de derde plaats ver- ze kerf 1. Hollen el-WW el 2-0 In een zeer aantrekkelijke wedstrijd heeft Holten El zeer verdiend ge wonnen van WW El. Als de kansen beter benut waren was de uitslag ze ker hoog uitgevallen. Zowel voor en na rust werden goede combinaties opgezet waarbij veel via de vleugels werd gespeeld. De achterhoede was deze keer hermetisch gesloten. WW probeerde alles wat ze konden, maar hadden geen kans. A.s. zaterdag de belangrijke wedstrijd tegen Enter El. Ga zo door! Jullie zijn op de goede weg. Holten e2-RKSV 1-1 Na het gelijkspel van de vorige wed strijd werd het deze keer wederom gelijk. In de eerste helft een gelijk- cpgaande strijd maar de aanvallen van RKSV waren toch iets gevaarlij ker. Dit kwam doordat de verdedi ging RKSV teveel liet komen. Bij één van deze aanvallen wist RKSV het eerste doelpunt te maken. Door een subliem doelpunt a la Piet Keizer wist onze linksbuiten de gelijkmaker te scoren. Na rust hetzelfde spelbeeïd maar in de stand kwam geen veran dering meer en zo bleef het 1-1. Holten e3-De Zweef e4 1-2 Een beter spelend Holten E3 wist tegen de Zweef E4 de punten niet in Holten te houden. Na het laatste fluit signaal in de eerste helft' was de stand nog 0-0. In de tweede helft kwam Holten onder dx-uk te staan en wist de Zweef twee doelpunten te scoren. Acht minuten voor tijd wist E3 toch nog een tegentreffer te sco ren. Via een prachtige kopbal van éérr "van de voórhoédespeters werd het 1-2. Zo wex-d de eindstand bepaald op 1-2 voor de Zweef E4. Holten C4-RKSV e2 1-1 Holten B4 had het aan zijn uitsteken de doelman te danken, dat RKSVE2 er geen monsterscore van maakte. 1-Iet was de eerste keer, dat deze jongen op het doel stond maar hij deed het uitstekend. RKSV maakte al gauw 1-0. Dit kwam door het niet goed aansluiten van de achterhoede. Door één van de spora dische aanvallen kwam na rast Holten E4 toevallig op 1-1. Holten efi-RKSV e3 1-0 Holten E6 behaalde in deze wedstrijd zijn eerste zege na de winterpauze De uitslag doet vermoeden dat het een spannende wedsti-ijd was, dit was geenszins het geval. Holten was zoveel sterker, dat de strijd zich constant op één helft afspeelde. Tien minuten voor tijd gelukte het onze linksbuiten om de dikverdiende win nende treffer te scoren. Holten e7-De Zweef e8 1-0 Eindelijk hebben de kleinste voetbal iers van Holten dan hun eerste over winning behaald. Tegen hun leeftijd genootjes uit Nijverdal werd er leuk er. pittig gevoetbald, wat resulteerde in een groot veldoverwicht, maar door het niet benutten van de kansen bleef de stand 0-0. Na de-rust bleven de jongens komen, maar steeds was één van de N ij ver- dalletjes hun te snel af. Indien er toch geschoten werd ging de bal mil limeters naast of werd de bal op ge lukkige wijze gekeerd. De grootste kans kreeg de „ausput- zer" van Holten maar zijn schot spat te op de paal uiteen. Toen iedereen zich al met een gelijkspel tevreden had gesteld gebeurde toch nog het lang verwachte. Een schot van één van de halfspelers verdween in een wix-war van benen en voordat de Zweef in de gaten had waar de bal was gebleven, bleek deze over de doellijn te zijn gerold. Onder groot gejuich floot de scheidsrechter enke le ogenblikken later voor het einde van de wedstrijd. Bravo jongens, zo doorga'an. Holten speelt a.s. zondag de laatste wedstrijd thuis tegen Hector uit Goor, op papier 'n gemakkelijke tegenstan der en waarvan Holten ook nog bijna nooit verloren heeft. Een gelijkspel is reeds voldoende om de 2e plaats te handhaven, hoewel Holten nog een appeltje te schillen heeft met de Gorer.aien. De selectie bestaat uit de volgende spelers: D. Pasop, J. Veneklaas, G. Paalman. G. Oolbekkink, G. W. Schoolten, W. Nijenhuis, A. Dekker. B. Knapen, A. Reylink, J. v. Pluu ren er. H. Brons voort. SENIOREN Holten 1-Hector 1 2.30 uur; Hector 2-Holten 2 10.00 vertrek. 9.15 uur; Holten 3-Hector 3 10.00 uur; Haarle 4-IIolten 4 10.30 uur vertrek. 9.45 uur; Holten 5-Njjverdal 4 10.00 uur; Holten 6-PH 6 10.00 uur; De Zweef 6-Holten 7 10.30 vertrek 9.45 uur; Haarle 7- Holten 8 10.30 uur vertrek 9.45 uur; Holten 9-Haarle 8 11.45 uur; Holten 10-SDOL 5 11.45 uur. JUNIOREN SVVN al-I-Iolten al 2.30 uur vertrek 1145 uur; Holten a2-Sp. Rijssen Al 4.15 uur; GFC bl'-Holten bl 3.15 uur ver trek 2.30 uur; Holten b2-SDOL bl 3.15 uur: Sp. Rijssen cl-Holten cl 3.00 uur vertrek. 21.15 uur; Holten c2-GFC c2 3.00 uur; Holten C3-Excelsior C5. 1.45 uur; Holten 1-De Zweef dl 2.00 uur. PUPILLEN Enter El-Holten El 2.00 uur vertrek 1.15 uur; Holten E2-De Zweef E3 9.00 uur; DES E2-Holten E3 9.00 uur vertrek 8.15 uur; Holten E4-Excelsior E3 9.00 uur vertrek 8.15 uur; Holten E4-Excelsior E4 9.30 uur; Holten E5- SDOL E4 10.30 uur; Holten E6-de Zweef E7 9.00 uur; DES E4-Holten E7 9.45 uur, vertrek 9.00 uur. Holten D2 is vrij. De competitie van de dames is nog niet begonnen, maar ze spelen iedere keer al eens een oefenwedstrijd en het gaat steeds beter. Het 2e elftal won van Marle 2 met 2-1. Het eerste klopte de dames van Mar le I met 1-0. dus goede resultaten. Goede perspectieven voor de a.s. competitie. Dames, die willen voetbal len zijn van harte welkom. De omgeving van Holten is rijk aan krentenbomen- en struiken. De bloei hiervan is alom bekend en trekt jaarlijks vele bezoekers, die. om van deze „witte wade" te genieten de na tuur ingaan. Langs slingerende land weggetjes, maar ook tussen het don kere dennegroen op de Holterberg kan men ze vinden. Wanneer het prachtige voorjaarsweer aanhoudt is het te verwachten, dat de krenten- struiken zaterdag of zondag in bloei zullen staan. Helemaal zeker is dat niet, maar men kan vooraf contact opnemen met de plaatselijke VVV, die u zeker aan adressen kan helpen, waar men op zaterdag een fiets kan huren om de natuur in te trekken. Om met Paul van Vliet te spreken: „Dat is zo best voor de mensen". Het telefoonnummer van de VW is 05483-1533. De Vereniging voor Openbaar On derwijs „VVO" organiseei-t op vrijdag 19 april 's avonds om 20.00 u. in zaal „Vosman" een gezellige avond voor leden en belangstellenden. De heer B. H. Brouwer, hoofd van de o.l. Dorpsschool zal een aantal dia's vertonen over Holten en de verschil lende buurtschappen in de dertig en veertiger jaren. Nog niet eerder ver toonde dia's met o.a. de put Juleke op de Zuurberg, meester Bos met zijn dochter, kuiper Westerik, dominee Steenbakker enz. enz. Na de pauze en prachtige kleuren film over de grote Zuidpoolexpeditie van Fuchs en Hillary. Grote transpor ten met tractoren, vrachtauto's slee- en en poolhonden voeren door sneeuw stormen en langs gapende afgronden. Een prachtige en spannende film die van begin tot einde boeid. De Schaakvereniging „SV Hol ten" speelde maandagavond in haar clubgebouw Meermanskamp een negental partijen tegen de schaakvereniging van het personeel van Rijkswaterstaat in Holten. De SV „Holten" won met 7-2. De in dividuele uitslagen waren als volgt J. W. Middehnk—Th. W. H. J. Aar- sen 1-0, D. van der KnaapJ. W. Goedhart 1-0, W. van BeekA. J. H. A. Wieken 1-0, W. G. Blits—H. J. Volkers 1-0, J. BeltmanJ. Tuin 0-1, H. van BeekG. J. Biesters 1-0, J. NijereesA. L. Jansen 0-1, G. J. SnippertL. Vader 1-0 en J. ten Vel deW. Sjaarda 1-0. Voor de onderlinge clubcompetitie wei-den nog de volgende partijen ge speeld: Senioren: W. BeijersD. J Meuleman 0-1. Junioren: J. Kax-k- dijkH. Jansen 0-1, H. MeijerW. Dissevelt 0-1 en J. van de Berg—H. Jansen 0-1. In het schitterende overdekte zwem bad „Tijenraan" te'Raalte, werd af gelopen zaterdag 30 maart een recrea tieve vier-kamp gehouden tussen ploegen van „het Ravijn" (Nijverdal), „Olde Vechte" (Ommen), „Twen- ha'ai-sveld" (Holten) en de organise rende Raalte. „De Oost'dobbers"een nog jonge vereniging kan zeker met voldoening op deze wedstrijden terug zien. Niet alleen omdat ze zelf de eerste plaats behaalden, maar ook om de gezellige sfeer die er aan het bad heerste. „Twenhaarsveld" eindigde met het zelfde puntentotaal (122) als „Olde Vechte", maar, doordat .de Holtenaren dit bereikten met een minder aantal deelnemers, werd hen de tweede prijs toegekend. Het Ravijn werd vierde met 96 punten. De „Oost dobbers" eerste met 158 pnt. Beide estafettes 8x25 meter vrije slag meis jes en jongens, werden door „Twen haarsveld" gewonnen. v Aanstaanöe zondag, 7 april, indt de laatste wedstrijd plaats van de recrea tieve wintervijfkamp in het Sport- parkbad te Almelo. „Twenhaarsveld" staat nog steeds bo venaan. De eerste prijs kan hun daar om haast niet meer ontgaan Het bestuur verwacht, dat alle deelne mers er nog een flink voor zullen „knokken", maar ook, dat de meisjes en jongens die niet hoeven te zwem men mee gaan om aan te moedigen en natuurlijk na afloop de overwin ning te vieren. Om kwart voor één vertrekken er twee bussen vanaf de Dorpsschool. Buskosten plus entree f 2,50. In de 3e klasse A had kampioen Borne een vrije ronde. Nijverdal 2 is tegen Ommen 2 niet verder geko men dan een gelijk spel. Debutant Raaite boekte een forse overwinning op Nijvdrdal 3 en kan derhalve nog op de tweede plaats eindigen. Holten hield de beide punten in eigen huis door de reserves van Goor terug te wijzen. In de 3e klasse B verloor kampioen Ommen verrassend van Dalfsen. Har- denberg 2 won met grote cijfers van Ommen 3 en veroverde daar mee de tweede plaats. Vroomshoop deed Hardenberg 3 met en kleine nederlaag huiswaarts keren, terwijl Vriezenveen 2 de beide pun- xen in eigen hield tegen Dalfsen 2. Ir, de 3e klasse C bleef de topper tussen Haaksbergen 2 en Delden 2 voorlopig onbeslist. Hengelo 3 profi teerde hier gretig van door flink uit te halen tegen de reserves van Stork, en tevens de leiding over te nemen. Eibergen bracht Haaksbergen 3 even eens een flinke nederlaag toe, maar ondanks deze overwinning zijn zij toch uitgeschakeld voor 't kampioenschap Hengelo 4 tenslotte won met grote cijfers van Rekken. UITSLAGEN: 3e klasse A. Holten 1-Goor 2 5-3; Nijverdal 3-Raalte I 2-6; Ommen 2- Nijverdal 2 4-4. 3e klasse B. Vroomshoop 1-Harden- berg 3 4,/s-31/sVriezenveen 2-Dalf- sen 2 5-3; Hardenberg 2- Ommen 3 7-1; Dalfsen 1-Ommen 1 5-3. 3e klasse C. Haaksbergen 2-Delden 2 3-3 v.l.; Eibergen 1-Haaksbergen 3 5-2: Stork 2-Hengelo 3 2-6; Hengelo 4-Rekken 1 6-2. STANDEN :3e klasse A. 1 Borne 1 12 u 6 36'/:; 2 Nijverdal 2 9 uit 7 28; 3. Raaite 1 8 uit 6 24'/s; 4 Ommen 2 7 uit 6 27V«; 5 Almleo 5 6 uit 6 24; 6 Holten 1 5 uit 6 23'it; 7 Goor 2 3 uit 7 24; 8 Nijverdal 3 0 uit 6 12. 3e klasse B. 1 Ommen 12 uit 7 43'/?; 2 Hardenberg 2 9 uit 6 301/:; 3. Aanvoer; runderen 26: varkens 217. Totaal 243. Prijzen per stuk: 4 kalveren, 10 pin ken, 6 melk- en kalfkoeien, 217 big gen van f 90 tot f 100,-. Algemeen overzicht: Handel: biggen: kalm, rundvee: gewild. Prijzen: lager (biggen) op laag ni veau (rundvee). SENIOREN Blauw Wit 2-Kloosterhaar 3, 2.30 uur; DES 6-Blauw Wit.3 1.00 uur; Vesos 5-Blauw Wit 4 2.30 uur. JUNIOREN 2.30 uur vertrek 1.30 u.; Twenthe BI- Blauw Wit Bl 3.00 u. Vertrek 2.15 u. Blauw Wit B2-Haarle B2 3.15 uur; Blauw Wit Cl-DES Cl 2.00 uur; De Zweef C3-Blauw Wit C2 2 uur, ver trek 1.15 u.; Omhoog Dl-Blauw Wit Dl 2 uur, vertrek 1.15 u. PUPILLEN Blauw Wit El-SDOL El 9.45 uur; BL Wit E3-Sp. Rijssen E3 9.45 uur; Bl. Wit E4-RKSV E3 10.30 uur; Bl. Wit E4-Sp. Rijssen E3 10.30 u.; Hulzen E4-B1. Wit E 6 9.45 u. vertrek 9.00; Excelsior E9-B1. Wit E7 11.00 u. ver trek 10.30 uur. Bl Wit b2 - Holten b2 0-2 In deze vriendschappelijke wedstrijd was er voor de rust een gelijkopgaan- de strijd met na 10 minuten een voorsprong voor GFC. Blauw Wit bleef echter doorzetten en dat xesul- teerde in doelpunten van Gerrit Me yer en Bennie Aanstoot (Ruststand 1-2). Na de rust werd Blauw Wit in een kwarti.er tijds volledig overspeeld en het x-egende doelpunten. Oorzaken waren fouten in de defensie en 't weg vallen van het middenveld. De tegen stoten van Blauw Wit in het laatste kwartier, leverden niets op. De inzet was goed. Een sportieve wedstrijd De bex-enjager die zoals aange kondigd in het Holtens Nieuwsblad van vrijdag 29 maart een lezing met filmvoorstelling zou verzorgen voor leerlingen van de Kolschool. bleek niemand minder te zijn dan de tyeer K. Bos directeur van 't museum „Piet Bos". Wat aanvankelijk door een leerling als „1 aprilgrap" was be doeld, werd na vroegtijdige ontdek king van het schoolhoofd verder uit gespeeld. Zo verscheen geheel tegen alle verwachting in toch de beren ja ger in vol ornaat en draaide, na zijn boeiende en humoristische inleiding, natuurfilms over fauna en flora rond Holten. „Berenjagen", aldus de heer Bos, „is berelink". Beren moeten eerst opgespoox-d worden en aanwijzingen dat er beren in het veld zijn, zijn be halve sporen, de aanwezigheid van beerputten (slaapplaatsen). Ontdek je zo'n slaapplaats, dan is het zinvol om wat moed in te drin ken met Berenburger, want een klap van zo'n bereklauw doet je ster ren zien, zoals de Grote en de Klei ne Beer. Na afloop werden de leei-lingen door uitvinder van deze aprilmop een 6e klassex--getrakteerd op bere- drop dat zeer goed eetbaar bleek te zijn, waardoor deze morgen bij allen zeer in de smaak viel. Berenjager Bill boeide Kol- sehoolleerlingen met sterkte verhalen. waarait we wel het een en ander hebben geleerd, waarmee we onze winst kunnen doen tegen Twenthe BI. Bl Wit c2 verloor Biauw Wit heeft zaterdag tegen zijn plaatsgenoot Holten een 2-0 neder laag geleden. In de eerste helft, waarin Blauw Wit met 10 man moest spelen, hiel den ze door een grotere inzet de scha de beperkt tot 1-0. In de tweede helft wist Blauw Wit zich een paar uitstekende kansen te scheppen, maar de bal ging of net r.aast of tegen de lat. Uit een hoekschop kwam Holten op 2-0. Blauw Wit deed er toen nog alles aan om de eer te redden maar het lukte niet. Al direct na aanvang liep Blauw wit door een ongelukkige terugspeel bal op doelman Beldman een achter stand op (1-0). Niet aangeslagen, maar ijverig wex-k- ten de Blauw Witters voor de gelijk maker. Die kwam dan ook enkele minuten later middels Teun Schup- pert. Wat aangeslagen door dit offensief, lieten de Nijverdallers zich verde digend voetbal opleggen. Met enkele mooie doelpunten bracht aanvoer Albert Kolkman voor rust de stand op 1-4. Wat voor rust Nij- verdal's spelbeeïd was, liet Blauw Wit zich teveel na rast opdringen, Een sterk aanvallend Nijverdal zag daardoor kans de achterstand verkleinen in 2-4, Het kostte Blauw Wit veel moeite om zich in het spelbeeïd van voor rust te herstellen. Ondanks hun matige 2 helft een ver diende overwinning. Nijverdal cl - Bl. Wit cl 2-4 Blauw Wit C2 heeft het tegen Ex celsior dank zij forse inzet en vecht lust in de eerste helft heel goed ge daan. Teun Schuppert zorgde al vrij snel voor 1-0 en het duurde tot vlak voor rust dat Excelsior gelijkmaakte. Na de thee liep het bij de Blauw Wit ten minder goed en vlot en het plaat sen was zo af en toe vrij slecht. Ex celsior profiteerde hieraan en bracht tenslotte de eindstand op 4-1. Vroomshoop 1 9 uit 7 29Vs; 4 Dalf sen 1 8 uit 6 2-5; -5 Hardenberg 3 4 uit 6 21'/t; 6 Vriezenveen 2 4 uit 6 19; 7 Ommen 3 4 uit 6 16' 8 Dalf sen 2 0 uit 6 13Vt. 3e klasse C. 1 Hengelo 3 11 uit 7 35'/» 2 Delden 2 11 uit 6 35; 3 Haaksbergen 2 9 uit 6 32'/j; 4 Eibergen 1 9 uit 7 29' 5 Winterswijk 2 8 uit 7 31; 6 Hengelo 4 7 uit 7 27'/»; 7 Stork 2 4 uit 7 25'/:; 8 Haaksbergen 3 3 uit 7 17Vt; 9 Rekken 1 0 uit 8 12.» Op de te Deventer gehouden club match werd de l'/s jaar oude Bou vier „Arras van de Banishoek" van de familie Schenkenberg uit de Cana dastraat 15 te Holten gewaardeerd met „I Uitmuntend". Omdat jongens A maar met 9 man in Zutphen aangekomen was (Rex en Robert „moesten" weg) zijn ze ge holpen door Zutphenaren met het pro beren te verslaan van hun tegenstan ders. De wedstrijd begon zoals zo vaak: Holten was zeer enthousiast, maar toch was het na ongeveer 15 minu ten spelen 3-0 voor Zutphen. Toen gingen ze eindelijk wat terug doen en in 5 minuten was de stand 3-3 door doelpunten van Hans de Wit (2x) en van een der gastspelers. Vlak voor rust werd het nog 4-3 voor Zutphen maar door de bouillon gesterkt kon Willem Koopman na de rust een solo ondernemen gevolgd door een pass op Janos Schellevis. die de ba1 v«~- h' t inleggen had en dit dan ook feillooi deed. Toen was het echter uit met de pret. Zutphen scoorde nog 2 keer, zodat Holten mc-t een 6-4 nederlaag naar huis moest. Toch een fijne wed strijd met 'n goede scheidsrechter en een zich fel inzettend Holten, dat in deze wedstrijd bovendien uitblonk door zwijgzaamheid tijdens de wed strijd. Als deze lijn voortgezet wordt, hoeven we de competitie misschien toch niet met nul punten af te sluiten. Hans de Wit. Des morgens om ca. 7.00 uur ver trokken we naar Venlo. Het weer werd steeds beter naarmate we Ven lo naderden. Bij aankomst was de sfeer rond en in ons elftal uitstekend al wisten we dat we het zwaar te ver duren kregen. Gerard Bodewes had de puntentelling voor zijn rekening genomen, zodat ik het wel en wee van ons elftal nu kan beschrijven. Er waren 4 poules; wij speelden tegen Maastricht, Eindhoven, Maarn, Asvi- on en Middelburg. Tegen Maam spee-1 den we de le wedstrijd van het toer nooi, dit werd 0-0. Tijdsduur alle wed strijden: 20 minuten. Daarna Maas tricht, die een goede, technische ho- ckeyploeg had, dus gingen we de mist in met 2-0 of liever gezegd de zon in! Asvion bleef ook aandrin gen om doelpunten te maken, maar onze verdediging had zich goed opge steld, daardoor bleef het 0-0. Hierna was Middelburg aan de beurt. Onza t.o.v. de goede verdediging en zo voorhoede wilde niet achtei'blijven knalde Tine Timmer de bal in het doel van onze tegenstanders: 1-0. We hadden even een rustpauze. Zijn toen de kunst van Eindhoven gaan afkij ken, dit idee kwam van Inez, onze captaine, nu dat heeft geholpen. Een zeer sterk elftal en wij als „under dog" regelden dat effe! Geen doel punten, maar weer 0-0. Tijdens de luchpauze, voor mij bierpauze., be nutte Gerard z'n tijd om de punten bij elkaar te tellen. We kwamen tot de conclusie, dat we tot de 4 besten van de poule behoordén. Dikke pret allemaal, vooral omdat de meeste mensen nog nooit van Holten ge hoord hadden. Sommige wisten dat je er zomerhuisjes kan huren, maar dat er een hockeyclub was, nee, dat niet! 's Middags doortiockeyen voor de fi nale. We zaten nu in de poule met Alliance A en B en Weert. Tegen Weert hadden we on ze langzamerhand traditionele 0-0 stand. Toen het klapstuk van de mid dag tegen Alliance A. Dit team was vorig jaar één van de loemooiwin- naars, die dus door mochten gaan voor het nationaal kampioenschap. Het hele Holtense elftal in de verde diging, zware dnik op ons doel, ook dit bleef 0-0. Alliance lichtelijk boos, omdat ze geer. doelpunten hadden ge maakt. Tgen Alliance B speelde de moeheid ons parten, maar dat gaf niet, bij de tegenstanders was het de sherry, ook hier weer 0-0. Zo eindigden we in deze poule als 3e. Alliance A en Weert als le en door lo ting mocht Weert het gaan probe ren in Laren. Ik mag wel zeggen, dat, gezien wij dit jaar pas van start zijn' gegaan met de competitie, dit Syko- toemooiresultaat voor ons erg goed is. Wie weet wat volgende keer ge beuren gaat! Tijdens de prijsuitreiking was het goed laven, na hard werken. Verder wil ik namens het elftal Bernd bedan ken voor het fluiten, zodat we Rijke niet behoefden te missen in het veld. Evelien ook beterschap na alle tik ken en ballen, die je tegen je aan hebt gekregen! Gerard, Rijke, Ma- riet en Bernd bedankt voor het chauf feurschap, Joke voor het organiseren van de „vlaaien" en nu nog voor Noor. die een doelpunt voorkwam door de bal keihard uit het doel te trappen en een paar lelijke woorden zei: vol gende keer mag je mijn klompen lenen om de pijn aan je voet te voor komen. Kun je niet beter gaan voet ballen? Alle speelsters wil ik, als keep bedan ken voor het geweldige enthousiasme dat jullie hiervoor opgebracht hebben en wat mij betreft, nou ja, het bier smaakte weer best. Marian Kr. (met zo'n goede keep gaan we nooit verloren, falderalderore!) Jongstleden zaterdag was voor de Bl. Wit pupillen een dag met gemengde resultaten. Trok EI de lijn van grie zelig grote nederlagen nogmaals door door uit tegen het Hellendoornse SOS met niet minder dan 6-0 te ver- lieaen, ook E2 moest de volle twee punten in Hellendoorn laten, door uit tegen SOS, onverwacht met 2-0 te verliezen. E3 echter behaalde uit tegen Haar le een pracht 5-1 overwinning, waar bij middenvelder Martin Jansen zelfs vanaf de middenlijn wist te scoren! Ook de doelpunten van Jan Klein Na gelvoort, Pim Boog en Eric Mondeel (2x) waren van grote klasse. E4 wees De Zweef met niet minder dan 7-0 terug. Met scores van Theo Harting (3x), Henri Kolkman, Ger rit Aanstoot en Johan Stam (2x) bleek de gehele voorhoede geweldig op dreef. Een prachtig resultaat. Dankzij Harry Kolkman won E5 met 2-1 bij SOS. Voor E5 een zware uit wedstrijd wat ook wel door de ma gere zege werd bevestigd. F.6 gaf bij VESOS de wedstrijd met 1-0 uit handen, terwijl E7 thuis tegen R.V. met 3-0 verloor.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 7