Vaardigheidsproeven van Gymnastiekver „B.A.T.O. Holtens team glorieus winnaar Volgende week collecte van Nederlandse Hartstichting J eugdpaasochtend op le Paasdag Voorzitster CJV stapt in huwelijksbootje lationale Actie Rode Kruiswoord puzzel nr.10 lationale Actie Rode Kruiswoord- puzzel nr.10 Vergadering veefokkers Beste totaalprestaties: Wim Meyer en Petra van Iperen Kringwedstrijd EHBO Voor de rheumabestrijdin g Paasgroet actie Meubels en vloerkleden Sticker voor oud-papier Met medewerking van Uw nieuwsblad Prijzenpakket Doe! van de actie Horizontaal: Verticaal: U kunt deze week winnen: PHILIPS SINGER Zó inzenden CENTRA medewerking van Uw nieuwsblad Eind- hoofd prijzen Vrijdag 29 maart 1974 7 Vorige week zijn in het gymlokaal aan de Tuinstraat de jaar lijkse onderlinge turnwedstrijden gehouden voor de jeugdige tur ners en turnsters van Bato. De af te werken oefenstof was afge stemd op de eisen van het K.N.G.V., zodat door de jongens en meisjes vergelijkende verenigingsdiploma's waren te behalen. Door het grote aantal deelnemers (sters) was men gedwongen de proeven te verdelen over de donderdag-, vrijdagavond en zater dagmiddag. Dankzij de vlotte afwerking van de onderdelen, waar de leider de ■heer van der Berg voor zorgde, kon den steeds direct de diploma's en de medailles voor de drie besten per groep worden uitgereikt. Het was verheugend te zien dat in het alge meen het peil van het gepresteerde aanzienlijk was verbeterd en dat de instelling van selectiegroepen, twee jaar geleden, een goede keus is ge weest. Voor een juiste turnhouding en instelling zijn deze vaardigheids- proeven zeker een goede stimulans. Om haar talentvolle leden ook buiten het verenigingsverband wedstrijder varing te laten opdoen zullen binnen kort vriendschappelijke ontmoetin gen met andere verenigingen worden georganiseerd. Zeker zullen ook dia wedstrijden bijdragen tot de gewens te prestatieverbetering. De uitslagen van de gehouden proe ven zijn: Meisjes (maandag) 8-12 jaar. 1. Wilma ter Beest. 2. Johanna ter Beest, 3. Siska Hase. Meisjes (maandag) 12-14 jaar. 1. Jeannet Klein Nagelvoort, 2. An- ny Getkate, 3. Manda Broekhuis. Meisjes (woensdag) 12-14 jaar. 1. Jeanet Zomer, 2. Ans Müller, 3. Betsie Westerik. Jongens (vrijdag) 12-16 jaar. 1. Wim Meier, 2. René Leppink. Meisjes (donderdag) 8-10 jaar. 1. Inge Meester. 2. Sandra van Geel, 3. Ansje Schuppert. Meisjes (donderdag) 10-12 jaar. 1. Marianne Brands. 2. Connie Es- huis, 3. Ima van Brussel- Meisjes (donderdag) 12-14 jaar. 1. Therese Truschel, 2. Erna Beu- sink, 3. Gerida Hols. Meisjes (donderdag) 12-14 jaar Selec tie. 1. Joke Nijkamp, 2. Hedie Redeker, 3. Linda Kamperman. Aspirant dames (dcmderdag) 1. Jannie Wansink, 2. Enni Stokkers, 3. Thea Hommes. Meisjes (zaterdag) 8-12 jr. selectie. 1. Petra v. Speren, 2. Jacqueline Jan sen, 3. Corrie Schalk. Meisjes (zaterdag) 8-12 jaar. 1. Karin Wewers, 2. Hettie Leppink, 3. Erna Pasop. Jongens (woensdag) 8-12 jaar. 1. Wim Nijenhuis, 2, Richard Vix- seboxse, 3. Mark Koelemay. Jongen (vrydag) 12-16 jaar. 1. André Jalving, 2. Hans Brugge- man. Op eerste paasdag wordt door de le den van de Herv. Jongerendienst en de Herv. Jeugddienstcomm. een paas- naar buiten moet.-n treden, mening dat het deze keer niet alleen ochtend georganiseerd. Wij waren van een dienst moet zijn, maar dat we ook Daarom worden alle jongeren opge roepen om op le paasdag' 's morgens om 7.30 bij „Irene" te zijn. Vandaar gaan we naar het Bejaardencentrum „de Diessenplas", waar we voor de bejaarden gaan zingen en ze een bos je bloemen met paasgroet aanbieden. Iedereen kan die morgen één of meer bosjes voor de bejaarden kopen. Donderdag 21 maart j.l. wex'den in Deventer in het gebouw „H.U.Z." EHBO-wedstrijden gehouden uitgaan de van de kring „Salland". Drie ploe gen namen aan deze wedstrijd deel, waaronder Deventer-Olst en Holten. Er waren 2 lotus patiënten, welke fun- geerten als slachtoffer. De opgave was het behandelen van een lonbloeding, dit -fen gevolge van een ongeval, en Hét andere' slachtof fer had een sleutelbeenfactiuur. Na afloop werd door een der juryle- De voor het Nationaal Rheumafonds gehouden collecte heeft in Holten op gebracht f 2956,06. Het plaatselijk co mité zegt allen die gaven en de da mes die collecteerden hartelijk dank. Hierna gaan we terug, en zal ds, Lug- tigheid ons voorgaan in de dienst (om 8.30), die als onderwerp heeft „Waar alles om draait". Er is dan, medewerking van het jongerenkoor. Óm plm: 9.45 is de dienst afgelopen en zal er een broodmaaltijd zijn. Als je hier naar toe wilt, moet je je bij de volgende adressen zo spoedig moge lijk opgeven: Jan Ulfman D 31 tel. 1708, Janny Meyer Burg. v.d. Borch- straat 30, Ans Aaftink, Oranjestraat ,24, tel. 1492. Tot ziens op le paasdag! De jeugddienstcommissie. den tekst en uitleg gegeven hoe een worden, waarna de uitslag bekend werd gemaakt. De afd. Holten kwam met de hoogte punten uit de jurybus en werd afgevaardigd naar de Dis trictswedstrijden te Deventer op 27 april a.s. De uitslag was le prijs Holten 209 pu ten, 2e prijs Olst 172 punten, 3e prijs Deventer ;163r punten: De Holterploeg besfoncf'-'ulT "Mé ctémes? Waanders- Schippdife? en de heer H. Rozendom.' In de in café Kalf sterman" gehou den vergadering van leden van de Fokvereniging „Holten en Omstre ken" en de Fokvereniging „De Fries Hollandse" (voor de pauze afzonder lijk) zei voorzitter H. J. W. Scheper- boer in zijn openingswoord o.m. dat het afgelopen jaar voor de veehou ders nogal bevredigend was geweest, al was het dan ook het laatste half jaar wat de prijs van het slachtvee betreft niet best. Enkele leden be dankten wegens bedrijfsbeëindi ging. Nadat de secretaris de heer Joh. Boode de notulen had gelezen bracht de penningmeester de heer J. W. Jansen financieel verslag uit. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de heren A. v.d. Brink en B. A. Haverslag had boeken en be scheiden in orde bevonden. Blijkens het verslag van contoleur Jansen, werden in 1973 totaal 1002 kalveren geschètSt. Inplaats van de heer W. Freilink werd als bestuurslid - geko zen de heer H. Bosman. Voorzitter Scheperboer dankte de heer Reilink voor het vele werk dat in hjet belang van de vereniging werd gedaan. De voorzitter van de „Fries-Hollandse" (zwartbontfokers de heer H. J. Ribbink zag de toekomst voor de veehouders niet zo rooskleurig. De prijzen zijn aanzienlijk gedaald en de kosten zijn mede als gevolg van de oliecrisis aanmerkelijk gestegen. Door de secretaris de heer H. J. Struik werden de notulen gelezen en penningmeester B. J. Markvoort rap porteerde over de financiën. Böeken en bescheiden waren door de kascon trolecommissie die bestond uit de h.h. H. J. Struik en H. Schuttert ak koord bevonden. Er werden in 1973 251 kalveren geschetst. In de vaca ture A. Lubbersen werd als bestuurs lid gekozen de heer A. H. J. Grote- boer. Na de pauze werden door controleur Jansen een aantal dia's vertoond van de in 1954 en 1956 gehouden fokvee- dagen. De dia's werden indertijd ge maakt door de heer P. G. Dijkstra, oud-directeur, van „Dé •Vrijheid". "Controleur Jansen werd voor het ver- - tonen •van>-<iec-='dia:s dfed? voorzitter Ribbink dank gezegd. Evenals het moderamen der Gene rale Synode van de Hervormde kerk vorig jaar de leden der Hervorm de Kerk opriep om een Paasgroet t« zenden naar medechristenen, die in Rusland om hun geloof of geweten in de gevangenis zitten, zo worden de gemeenteleden nu opgeroepen een Paasgroet te zenden aan mensen, die in gevangenschap geraakten in Zuid-Airika omdat hun geloof in Christus hen in conflict bracht met de wetten van hun land. De Paaskaarten, die voor deze groet bestemd zijn, kunnen besteld worden bij Boekencentrum BV.. Postbu# 5176, Den Haag (tel. 070-512111). Prijs f 6.60 voor 25 kaarten (inclusief por tokosten). Lijsten met naman van mede christenen, die in Zuid-Afrika gevan gen zitten, zullen binnenkort verspreid of gepubliceerd worden. Doet allen mee en besteld direct uw kaarten. Iedereen die nog stoelen, bankstel len en vloerkleden ongebruikt thuis heeft 9taan (wie weet staan ze u in de weg) kan de jeugdsociëteit „De Schu- re" ëen geweldig plezier doen door even te bellen om ze af te halen. Belt u even 2755. We komen direct! De komende week (van 1 t.e.m. 6 april 1974) houdt de Nederlandse Hartstichting de jaarlijkse collecte. De hart- en vaatziekten staan bovenaan als doodsoorzaak van de mensen. De Nederlandse Hartstichting houdt zich bezig met de be strijding van deze ziekte in de vorm van Voorlichting aan het Nederlandse volk Snelle hulpverlening bij hartinfarct (hartbewaking) Revalidatie van hartpatiënten in geëigende centra Wetenschappelijk onderzoek Activiteiten voor kinderhartpatiënten In de collecteweek komt een collectent (e) bij U aan huis met een collectezakje. U kunt een bijdrage leveren door dit collectezakje te vullen. Wilt U per giro of bank betalen dan kunt U een giro- of bankopdracht in het zakje doen. Vorig jaar was de collecte een groot succes. Zorgt U er voor dat het dit jaar weer wordt door Uw milde bijdrage UW HART UW LEVEN Bij voorbaat onze hartelijke dank. .Stichting Vrienden van de Hartstichting Afdeling Holten Alie kinderen van de lagere scholen in Holten hebben nu stickers gekregen om aan hun vaste klanten voor oud papier le geven. 't Is de bedoeling deze sticker bij uw deurbel te plaatsen (goed zichtbaar) zodat onnodig gebel om oud papier wordt voorkomen. Alléén degenen die u deze sticker geeft zal gere geld bij u papier en karton ko men ophalen (maak desnoods uw vaste apsraak). Accepteer s.v.p. zo'n sticker, verzamel veel oud papier en maak uw vaste ophaler (en zijn school) daar gelukkig mee. Milieugroep Holten Plattelandsvrouwen. Donderdagmorgen is mej. A. Scheperboer, voorzitster en leidster van de C.J.V. te Holten (Beuséberg), in het huwelijk getreden met de heer H. Rensen uit Espelo. Vanzelfsprekend was dit voor de C.J.V. groep aanleiding om van hun belangstelling blijk te geven, waarvan bijgaand* foto een illustratie wil geven. Het prille echtpaar heeft een woonstede gevonden in de Bessinkpas- straat te Holten. in mei kunt U in aanmerking komen voor de eindhoofdprijzen zoals een Dickson stacaravan van 10.000 en een Mark-orgel van 2295. Daarvoor dient men alle letters E van de op lossingen van de in totaal 13 puzzels te'tel len. Wie de vorige opgaven niet meer heeft, kan vast een krant met alle puzzels tesamen bestellen. Men kan daarvoor een briefkaart met 1 extra aan postzegels aan het Neder landse Rode Kruis, Prinsessegracht 27 in Den Haag richten of een bedrag van 1 stor ten op giro 3046000 van datzelfde Rode Kruis. „Geef gehandicapten een vakantie" blijft de slogan voor deze nationale Rode Kruisactie, waarbij U ook deze week weer voor duizenden guldens aan prijzen kunt winnen. U lost de puzzel op, stuurt de gevonden slagzin vóór 11 april in en dingt mee naar onderstaand prijzen pakket. /oor deze week zijn de volgende fantas tische prijzen uitgeloofd: 1. Een kleurentelevisie van Philips Nederland 2595. 2. Een Starlet 353 naaimachine van Singer Amsterdam - 549. 3. Een wasautomaat van Vereniging Centra Amersfoort - 419. 4. Een 8-daags kris-kras NS-abonnement 1e klas voor twee personen - 144. 5. Een koffiezetapparaat van Douwe Egberts Nederland - 75. 6. Een schoenenwaardebon van Herman's Schoenen Utrecht - 50. 7. Een tricot herenpyama van Sir Edwin Wildervank - 36,50. 3. Een handzaag van Sandvik Staal Schiedam - 33,50. 9. Een blikradio van Coca Cola Export Corporation Amsterdam - 25. 10. Een kalkoen van drie kg van het Produkt- schap voor Pluimvee en Eieren Zeist - 25. 11. Een doos kauwgommix van Maple Leaf Amsterdam - 24. 12. Een kussenpakket van Kon. D. S. van Schuppen Veenendaal - 18,95. 13. Een puzzelwoordenboek met 150.000 tref woorden van Uitgeverij Luitingh Publishers Uren N.H. - 16,90. 14. Een koffieset Modern van Filtropa Maastricht - 16,50. 15 Een autowashandschoen Giemme NT van Fa. G. van Amersfoort te Zeist - 10,95. Bovendien zijn er meer dan honderd blocnotes met ballpoint in een bijzondere omslag ter be schikking gesteld, zodat de kans op een prijs erg groot is. Jaarlijks brengen vijfduizend gehandicapten een week vakantie door aan boord van de (nieuwe) J. Henry Dunant en in de twee vakantiehuizen van het Nederlandse Rode Kruis. Dat kost geld. Geid dat U nu bijeen kunt puzzelen. Talloze chro nisch zieken en invaliden zullen er U dankbaar voor zijn. En niet alleen zij, ook hun familieleden door wie zij week in week uit worden verzorgd. Indirect krijgen ook die de gelegenheid even op adem te komen. Doe dus vooral mee aan deze Rode Kruiswoordpuzzelactie. 1. hij die jaagt - 4. deel van de dag - 8. koude lekkernij - 10. voegwoord -11. circa (afk.) - 13. gewelddadig heerser - 16. uitroep van afkeer - 17. deel van schoen - 19.' gemeen schappelijk bouwland in dorpen - 20. ónbep. vnw. - 21. vroeger - 23. plaats in België - 25. vlaktemaat - 26. ik (lat.) - 28. Bijbels figuur 30. een zekere - 32. paling - 34. graad van behendigheid bij judo - 36. soort hert - 38. binnenlandse strijdkrach ten (afk.) - 39. PTT-balie - 41. na melijk (afk.) - 42, pers. vnw. - 43. Radio Omroep (afk.) - 45. jaarge tijde - 46. kleine aap. 1. vaartuig - 2. pers. vnw. - 3. Europeaan - 5. heidemeertje - 6. niet even - 7. godin van de jacht - 9. vaas - 12. riviertje in Brabant - In onderstaand diagram vult U nu de letters in die U op de gelijk- Europeaan - 15. 9rote bijl - 16. genummerde vakjes van de puzzel hebt. gevonden. De zin die bij geluid van scnaap - 18. vent - 20. een goede oplossing ontstaat, stuurt op elders aangegeven met dik - 22. engels bier - 24. wijze' m. schrijfstift - 27. verhaal uit de mythologie - 29. wereldtaal - 30. een zekere - 31. vragend vnw. - 33. spil - 35. grote bijl - 37. voegwoord - 30. Europeaan - 40. open plek in het bos - 42. zoon (afk.) - 44. voor zetsel. De hoofdprijs in de tiende ronde, waarvan op 16 april de trekking plaats vindt, is natuurlijk weer een schitte rende kleurentelevisie van Philips Ne derland ter waarde van 2595. Iedere deelnemer hoopt dat prachtige toestel te winnen. U stuurt de gevonden slagzin op een brief kaart naar het speciale adres van het Nederlandse Rode Kruis, Postlaan 27. 's-Gravenhaqe. Plak naast de gewone Trankering 130 cent) minimaal ƒ1,(maximaal 5,aan gel dige postzegels. U kunt net zoveel oplossin gen inzenden als U- wilt, mits voldoende gefrankeerd. U kunt ook uw oplossing op een girobiljet (geen girobetaalkaart) schrijven. Maak dan tenminste f 1.-— óf. zoveel U wilt over op giro 30 46 027 van het Nederlandse Rode Kruis te 's-Gravenhage. Uw oplossing moet op 11 april binnen zijn. Op 16 april trekken in Bergen (N.H.) notaris Van Beusekom uit 's-Gravenhage en notaris Brons uit Bergen de fantastische prijzen. De vergunning voor deze puzzelactie ten bate van de Rode Kruis-vakantieprojecter. voor chronisch zieken en invaliden is ver leend door de Staatssecretaris van Justitie, bij besluit van 31-10-'73, nr. L.O. 700/143/23C. De tweede prijs valt ook niet te ver waarlozen: een complete Starlet 353 naaimachine van Singer N.V. te Am sterdam. De waarde daarvan is 549, maar U kunt hem al voor 1 winnen, ais U uw oplossing tijdig inzendt. Voor de vierde prijs is opnieuw een achtdaags kris-kras-abonnement 1e klas se voor twee personen van 144 ge schonken. Nu U toch niet meer zo hard met uw auto mag rijden, kan zo'n trein abonnement de basis voor een unieke vakantie betekenen. Voor de derde prijs is er weer een geschenk van de Vereniging Centra te Amersfoort: een wasautomaat van f 419. Dit fantastische apparaat doet voor U de was terwijl Uzelf de Rode Kruiswoordpuzzels zit op te lossen. Nog een reden dus om mee te doen. Voor de trouwe deelnemers iiggcfl straks o.m. te wachten: Vele andere prijzen Naast deze grote prijzen zijn er nog tal van andere, die het bijzonder aantrek kelijk maken aan de actie mee te doen. Want U dingt nog mee naar: Een koffiezetapparaat van 75, van Douwe Egberts Nederland b.v. te Utrecht Een heer lijk apparaat voor heerlijke koffie. 9 Een schoenenwaardebon van 50. U gaat ermee naar Herman's Schoenen in Utrecht en past de exemplaren die U fijn vindt. 9 Een tricot herenpyama van 36,50. We hebben het eerder gezegd: om van te dro men. Dankzij Sir Edwin b.v. te Wildervank. 9 Een handzaag van 35,50. Handzaam en handig. Dank U wel Sandvik Staal n.v. te Schiedam. 9 Een blikradio van 25. van Coca Cola Ex port Corporation te Amsterdam. Om uw dorst naar muziek te lessen. Een kalkoen van 3 kg ter waarde van 25. Het Produktschap voor Pluimvee en Eieren bezorgt U een kolossaal maal. 9 Een doos kauwgommïx van 24 Maple Leaf b.v. te Amsterdam voorziet U van een ein deloze hoeveelheid. Een kussenpakket van 18,95. Met dit cadeau van de oKn. D S. van Schuppen te Veenendaal zet U het fraaiste kussen in elkaar. Een puzzelwoordenboek met 150.000 tref woorden van 16,90. Uitgeverij Luitingh b.v. Publishers te Laren N.H. maakt dat U de Rode Kruiswoordpuzzel feilloos kunt oplos sen, zodat de kans op een prijs steeds groter wordt. Een koffieset Modern van 16,90, geschon ken door Filtropa te Maastricht. Deze leuke prijs bestaat uit een glazen koffiepot met filter en filterzakjes. 9 Een autowashandschoen Giemme NT van 10,95. Dankzij de firma G. van Amersfoort te Zeist rijdt U weer in een schone auto. Veel kans op kleine prijs Tenslotte zijn er weer meer dan hon derd blocnotes met ballpoint in een aardige omslag ter beschikking ge steld, zodat er in elk geval bij de lezers van ieder nieuwsblad ook dit! - een prijs valt. Talloos zijn de deelnemers die al een prijs in de wacht hebben gesleept. Doe dus vooral mee. Een luxe Dickson stacaravan van 10,000, een geschenk van b.v. Caravan Import Dick Wissink t« Willeskop. Voor al uw vrije tijd. Een Mark-orgel van 2295, afge staan door Benelux Musical Instru ments b.v. te Rijswijk. Een heerlijk geluid. Zoek dus iedere keer in dit blad naar de Rode Kruiswoordpuzzel. Los hem op en stuur hem in. Voor duizenden gehan dicapten en voor Uzelf. Om aan het slot van de actie te kunnen mee dingen naar de eindhoofdprijzen dient men alle letters E van de oplossingen van de in totaal 13 puzzels op te tellen. Wie de vorige opgaven niet meer heeft kan een krant met alle puzzels tesamen bestellen, die in mei verschijnt. Men richte daarvoor een brief kaart met 1 extra aan postzegels aan het Nederlandse Rode Kruis, Prinsessegracht 27, Den Haag, of storte een bedrag van 1 op giro 30 46 000 van datzelfde Rode Kruis.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 7