Vérslagen junioren SV „Holten" Veldloop met flink aantal deelnemers HOLTEN BINDT ATC AAN ZEGEKAR Albert Meerman 25 jaar voetballer in SV Holten i Bato-dames spelen weer goede wedstrijd Zwak Daarle te sterk voor Blauw Wit Uitslagen, resultaten lagere senioren-elftallen S.Y. Holten PH V-Holten IV 2-1 Programma SV „Holten' RESULTATEN BLAUW WIT JUNIOREN EN PUPILLEN Wierden ll-Holten I11-3 Holten VI-fl!melo VI3-0 Holten speelt uit tegen Wier den Uitslag cridgeclnb „Holten" Mooi succes Zaterdagmiddag ère-wedstrijd op Meermanskamp 'YW Programma Blauw Wit Junioren Pupillen S1HG (Raalte)- Holten 0-2 BI. Wit ll-DES IV 1-1 Blauw Wit III- Daarlerveen V 6-1 In een weinig spectaculaire wed strijd heeft Holten verdiend de punt jes meegenomen uit Hengelo. Een groot verlies voor de roodzwarten was echter, dat doelman Deijk vlak vor tijd bij een doelworsteling, waarbij hij nog probeerde de bal te machtigen, met vrij ernstige verwon dingen het veld moest verlaten. Per ambulance werd hij naar het Konin gin Juliana ziekenhuis vervoerd. Holten begon al van het begin aan fanatiek aan te vallen, wat in de 13e minuut succes had toen André Dek ker de bal met de borst opving uit een voorzet van W. Nijenhuis en on houdbaar inschoot. In de 32e minuut leek scheidsrech ter van Gaelesloot in een royale bui toen hij eerst Holten en in dezelfde minuut ATC een strafschop toekende. Zowel W. Schooien als S. Leuzenkamp faalden niet (1-2). Na rust werd Holten nog sterker en er kwamen enkele prachtige gelegen heden om de score te verhogen. Een prachtige actie van H. Bronsvoort had geen succes nadat hij de doel man al gepasseerd had belandde z'n schot tegen de buitenkant van de paal, In de 25e minuut werd Brons voort gewisseld met Jan Eshuis en deze liep nog maar net in het veld of de stand werd 1-3 nadat hij de bal uit een voorzet van A. Dekker ineens op de slof nam en deze inhoudbaar in de uiterste hoek verdween. ATC liet het er echter niet bij zitten en kwam 10 minuten voor tijd terug, toen aanvoerder R. Roort de bal van een der Holtense verdedigers kreeg aangespeeld, waarbij hij alleen voor doelman Deijk verscheen en niet faalde 2-3. Het was bij deze actie dat doelman Deijk gewond het veld moest verla ten, waarna z'n plaats werd ingeno men door reserve doelman J. van Pluuren en Holten verder met 10 man de wedstrijd bleef beheersen, zodat er in de stand geen verande ring meer kwam. Holten 4 zag z'n kampioensckansen aanmerkelijk dalen door van naaste concurrent PH 5 onnodig te verlie zen. Voor rust leek het hierop nog in de verste verte niet, nadat H. v.d. Pluym uit een in eerste instantie af geslagen comerbal onhoudbaar in schoot. PH kreeg vlak voor rust nog een unieke gelegenheid om naast Hollen te komen, doordat scheids rechter Paalman uit Hengelo, de Al- meloërs een strafschop toekende die echter uitstekend werd gestopt door doelman H. ten Bos. Vlak na rust kreeg Holten nog enke le prachtige kansen om de voor sprong te vergroten, maar de doelpun ten kwamen aan de andere kant eerst in de 11e minuut en 10 minuten voor tijd de overwinn'ngstreffer. Holten kwam zoals altijd nog wel fel terug maar gedoelpunt werd niet meer zodat men nu weer met beide benen op de grond staat na een reeks van 8 overwinningen en één gelijk spel. In een goed gespeelde wedstrijd is het de reserves gelukt de moeilijke uitwedstrijd tegen Wierden tot een goed einde te brengen. De eerste helft kende geen doelpunten, maar de aanvallen der Holtenaren waren talrijker en gevaarlijker. Jammer ge noeg had Biesters geen geluk om het doel te treffen. De tegenaanvallen der Wierdenaren werden door onze ach terhoede goed opgevangen. In de tweede helft kwam de sensatie. Het was na 20 minuten spelen toen Gier man (handig in het passeren) een pass uit het middenveld opving en raak schoot 0-1. De Holtense vreug de was echter van korte duur, want toen Dinand een hoge inzet van Wier- den niet goed wegsloeg waren het de geel-zwarten die gelijk maaktenr 1-1. Dit was 2 minuten later. Inmid dels zat Gierman op rechts niet stil en het gelukte hem met een laag schot de Wierdense doelman te pas seren 1-2. We schreven toen de 23e minuut. De gastheren zochten toen hun troost bij krachtvoetbal waarbij menige overtreding gemaakt en me nig Hol tens been geraakt werd. Toen Kaiser onderuit geloven werd binnen de „16" kende de scheidsrechter een strafschop toe welke door Wim Rei- link onberispelijk werd benut. Goed zo jongens. Zondag thuis tegen Haar- le ook weer je beste beentje voor. In een onprettig duel. geleid door G. J. Jansen, die het gelet op de om standigheden er uitstekend afbracht, behaalde Holten 6 twee kostbare pun ten Dit betekent zo goed als zeker behoud van het vierdeklasserschap. Het duurde tot de 60e minuut voor dat Holten 6 de score opende. Gerrit Bieleman nu als midvoor „gepos teerd". profiteerde van goed doorzet ten van Albert Egberts. Door toe doen van Nico ten Veen nu eens gi profiterend van zijn snelheid, en die niet naliette scoren werd de eind stand van 3-0 bereikt. Verder een wedstrijd om snel te vergeten. 30 u. Erewedstrijd actief voetballen Ab 55J SENIOREN Zaterdag: 16 t.g.v. 25 jaar Meerman. Zondag: WierdenHolten 2.30 uur. vertrek 13.30 u. Holten 2Haarle 2 10 u. WW 3Holten 3 10 u.. vertrek 9 u. Hollen 4Wierden 4 10 u. Hollen 5—RV 2 10 u. MVV 5—Holten 6 11.45 u.. vertrek 10.45 u. RV 3—Holten 7 10 u„ vertrek 9.15 u. Holten 8Holten 10 10 u. RKSV 4—Holten 9 12.15 u., vertrek 11.30 u. JUNIOREN MVV '29 Al—Holten Al 3.00 u., ver trek 2.00 u. VESOS A2—Holten A2 4.15 u u„ ver trek 3.15 u. Holten BIHaarle BI 4.15 u. Holten B2—BI. Wit B2 2.30 u. Holten Cl—VESOS Cl 3.15u. Enter C2—Holten C2 2.00 u., vertrek 1.15 u. Holten C3—Haarle C2 2.00 u. Excelsior Dl—Holten Dl 1.45 u„ ver trek 1.00 u. Holten El—WW El 1.00 u. D2 is vrij. PUPILLEN Holten E2—RKSV El 9.30 u. Holten EyDe Zweef E4 9.30 u. Holten E4—RKSV E2 10.15 u. De Zweef E6—Holten E5 10.15 u., ver trek 9.30 u. Holten E6—RKSV E3 11.00 u. Holten E7—De Zweef E8 10.15 u. In deze voor Holten in zoverre be langrijke wedstrijd, dat de tweede plaats behouden kan worden, hoewel deze plaats niet 'van blang is voor eventuele promotie, zal Holten moe ten winnen van Wierden. Met de goede resultaten van de laatste wed strijden achter de rug moet dit mo gelijk zijn hoewel men doelman Deijk zal moeten missen. Vertrek 13.30 u., vanaf „Meermans kamp". De selsctiegroep bestaat uit de volgende spelers: J. Veneklaas, J. v. Pluuren, D. Pasop, W. Schoo ien, G. Paalman. B. Knapen. A. Dek ker, W. Nijenhuis, G. Oolbekkink. H. Bronsvoort en A. Rylink. 1. Mevrouw van Witzenburg en me vrouw Ott, 2. heren van Disbergen en Dijkstra, 3.en 3, heren Dekkers en Meijer, heren van Zoest en Grobben, 5. heer en mevrouw Rustebiel-van Roon, 6. heren Hanenburg en Bo gaard, 7. mevrouw Teussink en me vrouw van Geerestein, 8. heren Idds- kinge en van Geerestein. 9. heren Goorman en Groot Obbink, 10. heren Teussink en van Witzenburg. Op de te Hoogeveen gehouden club match werd de Hongaarse staande hond (Viszla) Calf rid Janti" import Engeland van mevrouw J. V. Smit, Lichtenberg 6 gewaardeerd met ,.1 Uitmuntend" de beste Viszla niet Britse jachthond en de 10e plaats ere- ring. i -«ff WJfcf wjr DES b2-Holten b2 2-2 Met de wind in de rug ging Holten B2 in Nijverdal direkt in de aanval, maar een uitval van DES leverde on middellijk al een doelpunt op voor DES. Hierna ging Holten B2 meer in de aanval en dat leverde voor rust een 2-1 voorsprong op. Na de thee met de wind tegen, ging DES in de aanval, maar een handsgeval in het strafschopgebied leverde DES een penalty op. Deze werd góed inge schoten en de stand was gelijk. Holten B2 verplaatste het spel meer naar het middenveld, wat enkele goe de kansen opleverde. Een doelpunt van DES werd op advies van de grensrechter van Holten afgekeurd. Holten B2 ging steeds meer aanval len, maar het leverde geen doelpun ten op. Hoewel de aanvallen van DES ok niet zonder gevaar wa ren, wist Holten B2 dankzij enkele fraaie reddingen van hun keeper de stand op 2-2 te houden. A.s. za terdag spelen we thuis tegen plaats genoot Blauw Wit. WVV c2-Holten c2 0-13 Reeds na twee minuten scoorde Hol ten C2 het eerste doelpunt tegen een heel wat minder sterk WW C2. In de eerste helft wisten de Holtenaren slechts vier maal te scoren, door dat nogal wat kansen onbenut ble ven. De WVV voorhoede was tegen de Holten achterhoede in het geheel niet opgewassen. Na de thee speelde Holten C2 met een gelegenheidsep tal, waarbij de keeper zelfs als veld- speler werd ingezet. Zowaar een heel goede zet van de leiders, want deze speler wist niet alleen tweemaal te scoren, doch bleek ook nog goed t,e kunnen voetballen. Dit doet echter niet af aan het evenpens goede spel van zijn medespelers. De vele doel punten werden gelijkelijk verdeeld over de voorhoede en midd?nveldspe- lers. Al met al was het; een doel- schieten op slechts één floel, dat van WW C2. MVV el - Holten e2 (!-« In deze uitwedstrijd moest Holten SENIOREN Vroomshoopse Boys 5Blauw Wit 2 12.30 uur; Blauw Wit 3—SVZW 5 11.00 u.; Blauw Wit 4Daarlerveen 3, 2.30 u. GFC BI—Blauw Wit BI 13.00 u., vertrek 12.15 u.; Holten B2—Blauw Wit B2 2.30 u.; Nijverdal Cl—Blauw Wil Cl 1.15 u.: Blauw Wit C2—Excelsior C5 3.15 u.; Blauw Wit Dl—SVZW Dl 2 u. Al is vrijiBl speelt vriendschappe lijk tegen GiFC BI (Goor). SOS El—Blauw Wit El 10.15 u., ver trek 9.30 u.; SOS E2—Blauw Wit E2 9.30 u., ver trek 8.45 u.; Haarle E3—Blauw Wit E3 10.00 u., Mertrek 9.15 u.; De Zweef E7—Blauw Wit E4 11.00 u., vertrek 10.15 u.; SOS E5—Blauw Wit E5 11.00 u.. ver trek 10.15 u.; VESOS E5—Blauw Wit E6 11.00 u., vertrek 10.15 u. Ilauw Wit E7—RV E2 11,00 u. E2 het opnemen tegen MVV El. Holten trad aan met slechts tien man. In dc eerste helft met de wind mee een gelijkopgaande strijd met maar weinig kansen. Tn de tweede helft kwam Holten onder druk te staan, maar door spectaculair kee perswerk en de inzet van het hele elftal werden er geen doelpunten gemaakt en werd de eindstand 0-0. Een goed resultaat van E2. MVV e2-Holten e6 3-0 Een voor rust sterker MVV wist dit om te zetten in twee doelpunten, mede doordat ze de wind mee had den. Na rust wisten de grotere en ou dere jongens van MVV nog een doel punt te maken. Volgende keer meer geluk jongens. Holten e4-De Zweef e5 1-0 Als er voor de wedstrijd al gezegd wordt, van deze verliezen we. dan is dat meestal ook zo. Afgelopen zater dag was dit wel even anders. Ge sterkt door de overwinning van de vorige keer op Haarlese Boys ging Holten E4 nu het veld in om de Zweef E5 even in te maken. Een inmaakpartij werd het echter niet. maar wel een konstant spelen de ploeg, waarin behoorlijk geplaatst, werd en iedereen z'n eigen plaats goed in de gaten hield. Met de 1-0 nederlaag mocht de Zweef E4 dan ook meer dan tevreden zijn. Holten c3-De Zweef c3 2-2 Met een sterke wind mee in de eer ste helft wist Holten C3 tegen de koploper De Zweef C3 slechts twee goals te scoren. Holten C3 was gere geld in de aanval, hetgeen tot gevolg had dat De Zweef C3 het soms moeilijk kreeg. Na de rust met de felle wind tegen, begon het moeilij ker te worden voor Holten C3. Door gevaarlijke uitvallen van Zweef C3 werd het tenslotte 2-2. Het. was een sportieve wedstrijd en uit de score blijkt wel dat Holten C3 een CToede wedstrijd heeft speeld. A.s. zaterdag viert Albert Meerman, Beuseberg 156, het heugelijke feit dat hij 25 jaar achter elkaar actief de voetbalsport .beoefent bij de v.v. „Holten". Dit is toch wel een prach tige prestatie, destemeer omdat men destijds pas met 12 jaar kon begin nen te voetballen terwijl dit nu al met 7 jaar kan. Een opmerkelijk feit is nog dat hij in al die 25 jaar nog niet één keer van het veld gestuurd is of zelfs niet één waarschuwing heeft ge had. Albert was jarenlang vaste spe ler en aanvoerder van het eerste elf tal. Vooral z'n techniek en kijk op het spel is van grote klasse, en met z'n gave passes heeft hij al me nig doelpunt voorbereid. Hij wist steeds weer met z'n enorme menta liteit het gehele elftal tot grote pres taties te brengen. Zo maakte ij o.a. deel uit van het eerste elftal dat in 1956 kampioen werd van de 2e klas se T.V.B., door uit tegen Hector 2 met 1-1 gelijk te spelen. Zeven jaar later was Ab er weer bij toen Holten, .in .lÖ^td.qpr'.'een tweede plaats te be- halen achter kampioen SOS automa tisch pr&moveérde" Tiaar- de -eerste klasse TVB. Later speelde Ab in de lagere elftallen, waar succes ook niet uit bleef, want hij v/as er ook bij in 1967 toen Holten 4 kampioen werd van de 4e klasse TVB. Thans speelt de jubilaris in het veteranen elftal (10e) wat al weer verschillende ja ren bij elkaar voetbalt en niet zon der succes, want zoals iedereen weet was het de vorige competitie dat dit elftal, na twee beslissingswedstrij den te hebben gespeeld tegen WVV 8, kampioen werd. Ook dit jaar lijkt het. erop dat het 10e elftal weer het kampioenschap zal behalen. A.s. zaterdagmiddag zal er om 16.30 uur een erewedstrijd worden gespeeld op het sportpark „Meermanskamp" waarin het teneinde elftal uitkomt te gen een elftal, waarin spelers zullen worden opgesteld uit alle seniorenelf- De velden van de SMHC werden door de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond niet veilig genoeg be vonden. zodat deze eigenlijke uitwed strijd voor Holten thuis gespeeld moest worden. Dat doen we trou-N wens graag. Thuiswedstrijden zijn voordelig voor de kantine. De wedstrijd zelf: een beetje inge dut in de eerste helft; de geroutineer de tegenstanders wisten hun straatje schoon te houden. Onze verdedigers trouwens ook. Schellens en Kees van der Sloot stonden een magnifieke wedstrijd te backen. De tweede helft leefde op; snelle doorschietende passes, die voor een verdediging, zeker op t en slecht .veld. moeilijk weg te werken zijn. Joop Meerman maaxle er tot twee maal toe dankbaar gebruik van: goed doorgelopen op veile snelheid scoorde hij 2x magistraal. 2-0 eind stand ten voordele van Holten. Dank aan het enthousiaste pu bliek: zeker afgelopen zondag had den de spelers het hard' nodig. Na het enerverende duel legen Tor nado (2-2) moest Bato afgelopen maandag aantreden tegen 't. even eens hoger geklasseerde Levo uil Nij verdal. Met de vorige wedstrijd in ge dachten hoopten de speelsters weer op een goede wedstrijd c.q. uitslag. Zoals gewoonlijk hadden de Holten se dames moeite met de eerste set. Ondanks verwoede pogingen om juist die set te winnen moesten zij de eer aan Levo laten: 8-15. Alhoewel de Batoverdediging weinig greep had op het Levo team dat in de aanval veelvuldig penetreerde en swichte gelukte het toch de tweede set te pakken: 15-6. Dat voorname lijk door het enorme goede achtei-veld dat praktisch alles opving en waarin Henneke Bloemsma een voortreffelij ke partij speelde. Door de taktische opzet te wijzigen: persoonlijke bloks tegen de penetre rende aanvalsters van Levo en het toepassen van taktische ballen kort over het net gelukte het ook de dei- de set te winnen: 15-9. Daarmee was "het gehoopte gelijk spel al bereikt. Maar nu wilde Bato meer. Niet voor niets staan de Holtense meisjes bi kend als enorme vechters. Door de al behaalde puntenverdeling zakte echter waarschijnlijk in het begin van de vierde set. toch even de concen tratie. Levo kwam door een serie keiharde opslagen gemakkelijk 9-1, kreeg daardoor het initiatief en liep steeds verder uit, zonder dat Ba to er iets tegenover kon stellen. Levo kwam voor tot 14-2. Bato zou zich echter niet gewnnen geven. De mei: jes knokten om de laatste punt niet tegen te krijgen. Steeds meer publiek stroomde naar de wedstrijd waar Le vo al tien minuten op die 14 punten werd géhouden. terwijl Bato steeds een paar punten inliep lot 9-14. toen was het afgelopen. Met een smash in het middenveld besliste Levo de vierde set. Eindstand 2-2. Voor Bato toch weer een goede wed strijd tegen het stei-kere Levo. Door uit deze en voorgaande zware wed strijd toch twee wedstrijdpunten te halen en met noch twee makkelijke wedstrijden voor de boeg kunnen de Holtense meisjes, als debutanten in de tweede klasse districts volley bal aan het eind van de competitie op de vierde plaats eindigen, dat Is wel een compliment waard. tallen inclusief dameselftal, en die al lemaal persoonlijk zijn uitgenodigd door de jubilaris. Het gaat voorname lijk om de jongens die met Ab Meer man in hst verleden samen gevoet bald hebben. Deze selectiegroep bestaat uit de vol gende spelers; G. Paalman (le), G. Soer (2e), G. Markvoort (3e). A. B. Jansen (4e). J. ten Velde (5e), S. Markvoort (6e), H. Ulfman (7e). T. Deijk (8e.), A. Wansink (9e), J. Volke rink en D. Krikkink (dameselftal). Van het tiende elftal is Albert Meer man zelf vertegsnwoordigd. De be geleiding is in handen van T. Brands. De wedstrijd staat onder leiding van de heer H. Schutté. in samenwer king met de heren L. Schipper en L. Meinsma. Rond het sportcomplex „Meermans kamp" werd zaterdagmiddag door de Sportvereniging „Holten" e<-'n veld loop georganiseerd waaraan door KNAU en niet-KNAU atleten werd deelgenomen. Tevens was er 'n pres tatieloop voor trimmers en trimsters van verschillende leeftijden en ook hiervoor was flinke animo. De uitslagen: Veteranen (KNAU-leden) 7500 m. 1. T. Marsman, „Daventria", Deventer 26.32.05 (Marsman won evenals het vorige jaar de wisselbeker); 2 J. Schut Colmschate, 29.41.05; 3 H. Ras, „ASV" Eibergen 31.20.00; 4 J. v.d. Berg „Gemzen" Heerde 32.47.00. Heren (KXAU-Iedcn) 7500 m. 1 G. te Broke „Ciko" Arnhem 24.31.00: 2 G. Mentink, „Daventria", Deventer 26.09.00: 3 M. v. Reijen, „Moun- tenst.ars", 's Heerenberg 26.43.05: 4. W. H. Wevers, „Daventria", Deven ter 28.28.05: 5 F. Buitenhuis „AV'34" Apeldoorn 23.01.05; 6 D. de Grood, „Daventria", Deventer 28.33.00; 7 P. C. Savoyen „AAC'61", Assen 28.38.00; 8 R. Haarman, ..Fortis", Enschede 23 50.00: 9 J. van Rossum „WL", Apeldoorn 29.23.00; 10 E. Winter man „VVL", Apeldoorn 29.28.05; 11 T. van Gurp, „Daventria", Deventer 29 39.00; 12. W. Disselhorst „Kronos" Enschede 30.02.05; 13 J. Bakker VVL Apeldoorn 30.14.05; 14 C. Asbreuk „Fortis". Enschede 31.22.00: 15 W. Sweerink Nijverdal 31.56.00; 16 Jan van Pijkeren SV „Holten" Holten 32.23 00: 17 H. v.d Broek „Hanze- sport" Zutfen, 32.48.05 man „Kronos" Zomer- Enschede 32.55.00. Daarle dat dit seizoen nog heel weinig succes behaalde, heeft zaterdagmid dag in eigen huis een verdiende zege bevochten op een Blauw Wit dat in het eerste half uur goed speelde, maar helaas weer geen afmaker had. De gastheren kwamen nauwe lijks tol een aanval al ontstond bij een van de schaarse tegenstoten in de 16e minuut een hachelijke situa tie doordat Aanstoot (2) onnodig de bal verspeelde. De rechtsbinnen kreeg toen een vrij veld en schoot van plm. 15 meter keihard in. Doelman van Gennep had de bal niet klemvast doch stortte zich resoluut op het leer juist toen Bremmer in zou schieten. In de 21e minuut kreeg Wilco Dik kers een beste kans om de score te openen. Hij ging hierbij veel te gehaast te werk en schoot van 6 a 7 meter naast. Binnen de 2 minuten kreeg hij weer een mooie kans doch hij deponeeide 'n zacht balletje precies in de handen van de doelman. Na een half uur had de thuisclub suc ces toen men de gevaarlijke Bremmer te veel vrijheid liet. De Blauw Wit verdediging wachtte het af en tastte tenslotte ook nog mis en dat betekende 1-0. In de 36e minuut kwam Blauw Wit uit een één-tweetje Aanstoot-Dikkers heel dicht bij de gelijkmaker maar het schot van Aanstoot ging buiten bereik van de doelman juist over de lat. Daarle dat aanmerkelijk meer vechtlust toonde kwam in de laatste 5 minuten voor rust nog gevaarlijk opzetten, doch slaagde er niet in ver der uit te lopen (Ruststand 1-0). Na de thee eenzelfde spelbeeld. Een hard werkend Daarle en een Blauw Wit dat geen inzet toonde en tech nisch veel te kort. kwam. Bovendien bleef men volharden in kort spel door het middn waar Daarle 5 a 6pelers had staan om bijna elke aanval blokkeren. Zij hoge uitzondering In een zeer aantrekkelijk duel speel de het 2e' thuis tegen Des 4. Beide ploegen hebben zich volledig ingezet om de puntjes te pakken. Voor rust was het Des dat door een klein foutje in de Blauw Wit achterhoede de ope ningstreffer kon scoren. Blauw Wit ging nu volledig op de aanval spelen, maar het resultaat liet op zich wach ten, tot de 36 min. in deze helft toen Ap Nijenhuis een vrije trap zo zuiver op het hoofd van Gerrit Kwintenberg bracht dat deze onhoudbaar voor de Des-doelman kon inkoppen (1-1). Dit werd ook de eindstand die gezien het vertoonde spel juist mag worden genoemd. Het derde elftal had zaterdagmor gen vooral in de le helft weinig moei te met hekkensluiter Daarlerveen. Reeds na 10 min. spelen was er 4x gescoord. Daarlerveen begon nu iets in 't ritme te komen maar men bleek niet opgewassen tegen het Blauw Wit te geweld. Met een ruststand van 5-0 werd de thee genuttigd. In de 2c helft werd het al spoedig 6-0. Maar in de 32e min. kon Daarlerveen toch de eer redden door een tegen- goal te scoren. Een penalty werd door Blauw Wit over geschoten. Eindstand 6-1. Doel punten makers: Henny Paalman 4x, en Roel Smit 2x. kwam Blauw-Wit in het doelgebied van de gastheren. Na 'n kwartier in de 2e helft werd het 2-0 door Veldman en in de 70e minuut zorgde dezelfde speler voor een rian te voorsprong van 3-0. Technisch niet verdiend maar wel een beloning voor strijdlust en vechten voor de puntjes. Blauw Wit ging er toen ook wat meer aan doen en met nog tien minuten te gaan zorgde Ap Jansen uit een straf schop voor 3-1. Bertus Rietberg kreeg direct hierop een droomkans om op 3-2 te komen, maar hij schoot vlak voor doel een paar meter naast, vergeten. Blauw Wit speelde zonder Al met al een wedstrijd om snel te 'Aanstoot (I). Groeneveld en Beid- snijder. Stand le klasse A: VESOS Kloosterhaar Drienerlo DVO Blauw Wit Rij ss en Denekamp Daarle Boswinkel Eversberg 16—27 15—25 16—21 16—28 17—19 15—14 16—12 16— 9 16— 5 15— 3 BI. Wit el-Nijverdal cl 0-3 Met een 3-0 nederlaag tegen een kandidaat voor het kampioenschap mag Blauw Wit wel tevreden zijn. Da technisch en tactisch betere tegen stander overheerste al had Blauw Wit wel een tegenpuntje verdiend voor het doorzetten. Met een betere mid denveld bezetting en iets meer zelf vertrouwen zullen betere resultaten bereikt kunnen worden. BI. Wit e3-Nijverdal e3 1-1 In een gelijkopgaande wedstrijd gaf Blauw Wit E3 keurig partij aan Nij verdal E3. Dankzij uitstekend veld spel van debutant Pim Boog die te vens het enige Blauw Wit doelpunt scoorde, werd een einduitslag be reikt waarmee beide partijen vrede kunnen hebben. Excelsior e7-Bl. Wit e4 7-2 Traditiegetrouw moest E4 haar uitwedstrijd tegen Excelsior uit han den geven. Hoewel Wim en Hans Stam beiden een prachtig doelpunt scoorden voor de Blauw Witters, wis ten de tegenstanders, door beter sa menspel, tot zeven maal toe een tref fer te plaatsen. Een wedstrijd die door Blauw Wit niet te winnen was! Bl. Wit e5-Holten e7 4-0 Wederom verliet E5. na een boei end gespeelde wedstrijd, de grasmat met een stevige overwinning. Dit maal van Holten E7. Ondanks de ma tig leidende scheidsrechter was de wedstrijd zeker het aanzien waard. E5 blijft prima draa en. Bl Wit e6-SWN e7 5-1 E6 speelde zaterdag een geweldi ge. goede thuisweds'rijd tegen SVVN E7. Het onder goede training en lei ding staande Blauw Wit-elftal begint al heel aardig voetbal ten beste te geven. Ga zo door jongens! Bl Wit e7-SVVN e5 0-6 Het nieuwe Blauw E7 is een elftal dat een dik verlies, ditmaal tegen SVVN E5, nog niet kan worden ver weten. Hoewel de jongens alles ge ven wat ze aan inzet bezitten is hun techniek, balbehandeling, etc. begrij pelijk nog niet op peil. Door goede trainingen zal hiei'in zeker nog wel veel worden verbeterd. Dames (2500 meter): 1 J. Stullen Phoenix", Utrecht 9.59.00; 2 E. Jou- stra „AV'34" Apeldoorn 10.31.00; 3 J. de Wilde „Gemzen", Heerde 10.46.05; 4 M. Aben „AV'64" Haarle 10.50.00. Meisjes B f1400 meter): 1 P. Barelds „AV'34'' Apeldoorn 4.57.05: 2 L. B. Spoolder „AV'64" Haarle 5.31.00; 3 II. M. Spijkerman „AV'64", Haarle 5.36.05; 4 A. v.d. Pelt, „Hanzesport" Zutfen 5.54.00. Meisjes C (1400 meter): 1. A.G. Wijn berg „AV'64" Haarle 4.24.07; 2 M. ten Nijenhuis, ,ASV' Eibergen, 5.00.00; 3 J. C. Boksebeld „AV'64" Haarle 5.21.00; 4 B Hofmeijer „Gemzen", Heerde 5.29.05; 5 E. M, Leerkes. „AV'64" Haarle 5.37.00: 6 J. A. Ho- bert „AV'64" Haarle 5.43.00; 7 J. Jansen of Lorkeers „AV'64" Haarle 5.52.00; 8 J. Hulsman „AV'64" Haar le 5.53.00; 9 C. Schoot Uiterkamp „AV'64" Haarle 6.02.00; 10 S. Ras. „ASV" Eibergen 6.24.00; 11 M. A. Hobert. ..AV'64". Haarle 6.33.05. Meisjes D (1000 meter): 1 E. Hobert 3.31.8; 2 F. Poppe 2.50.00, 3 A. Groo- te Stroek 4.03.05: 4 G. Besten 4.07.00; 5 C. ten Den, 4.18.00, alle vijf van „AV'64". Haarle Meisjes (Pupillen A-1000 meter): 1 A. M. ten Den AV'64' Haarle 3.43.00; 2 K. Prinsen „AVA" Aalten 3.43.05; 3 K. Smit „AV'34" Apeldoorn 3.50.00: 4 H. v.d. Plas „Gemzen", Heerde 3.57; 5 Dini ter Harmsel SV „Holten" Holten 3.59.00: 6 Ria Broekmaat SV „Holten" Holten 4.00.00: 7 Mieke Soer SV „Holten" Holten 4.19.05: 8 I. Dijk- slag „Gemzen" Heerde .4.29.05: 9 D. Hofmeijer „Gemzen" Heerde 4 43.09; 10 M. van Verseveld .Gemzen' Heer de 5.26.02. Jongens 1 (5000 meter): 1 T. Lut- tinkholt „ASV" Eibergen 17.01.08; T. Woertman „Daventria" Deventer 18.36.05; 3 J. van Stralen „Gemzen" Heerde 22.26.03, Jongens B (3500 meter):' 1 A. Kor- meling „Sisu" Almelo 11.12.00; 2 J. Teunissen „Mountenstars" 's Heeren berg 11.44.05; 3 R. Wiggers „Daven tria". Deventer 12.13.05; 4 Ter Wel Apeldoorn 12.23.00; 5 W. Leupen, De start van de deelnemers aan de veldloop over 7500 meter „Daventria" Deventer 12.28.05; 6 E. Burgering „Phoenix" Utrecht 13.13.05 7 J. Jansen „Martenstars" 's Hee renberg 13.38.00; 8 B. Gall „Sisu" Al melo 14.07.05; 9 J. Burgering „Phoe- nix" Utrecht 14.15.00. Jongens C (2000 meter): 1. Greeven ,Tion' Enschede 6.09.00; 2 A. Wiggers „Daventria" Deventer 6.10.05; 3 P. Jansen Eefde 6.16.05; 4 H. Prinsen „AVA" Aalten 6.31.00. Jongens D (1000 meter): 1 H. ter Harmsel „ASV" Eibergen 3.04.04; 2 W. Kluivers „ASV" Eibergen 3.10.00; 3.G. Wagenvoort „Gemzen" Heerde 3.18.00; 3 G. Wagenvoort „Gemzen", Heerde 3.18.00: 4 T. de Vries „Gem zen" Heerde 3.18.05; 5 H. Reidt „ASV* Eibergen 3.20.00; 6 D. Moons Eefde 3.21.00: 7 G. van Olst .Gemzen' Heer de 3.30.00; 8 Eric Schippers SV „Hol ten" Holten 3.41.00; 9 Danny Beijer SV „Holten" Holten 4.05.05. Jongens pupillen A en F» (1000 meter) 1 J. Kroeze. .Gemzen' Heerde 3.24.07; 2 M. Dijk&lag „Gemzen" Heerde 3.2905: 3 J. Visser „Gemzen" Heer de 3.40.00; 4 B. Ras „ASV" Eiber gen 3.43.05; 5 Dinant Schippers SV Holten" Holten 3.44.00: 6 F. Tibben ..Gemzen" Heerde 3.47.05: 7 J. ter B*-ake ..Ava" Aalten 3.50.05: 8 Eddie Wilmink SV „Holten" Holten 3.57.00; 9 P J. Mulder „Gemzen" Heerde 1.13.00. Jongens pupillen B (1000 meter): 1. H. J. Harbe*-? „AVA" Aalten 4.05.05: 2. Hennv Markvoort SV „Holten" Hol- 'en 4.44.05. De drie wisselbèkers werden gewonT nen door: Mej. J. Stullen van „Phoe nix" Utrecht; G. te Broke van „Ciko" Arnhem en T. Marsman van „Daven tria" Deventer. Alle deelnemers die de veldloop of de prestatie uitliepen ontvingen 'n prach tig lintje als herinnering aan het zeer geslaagde evenement. RECTIFICATIE Het bericht van twee weken geleden betreffende de nieuwe trainer van de s,v. „Holten" behoeft een recti- -f:catiB« Da nieuy/p^ trainer -Joap.- dea Dekker traint momenteel de Almelo— se d#rde „Uuqfcor et/Emerge" en niet de vierde klasser „La Pre miere", zoals abusievelijk werd ver meld. Excelsior b2-Bl. Wit bl 4-1 Een met 3 invallers aantredend Blauw Wit heeft in Rijssen niet tot winst kunnen komen. Na 20 minuten bracht Excelsior de stand op 1-0. Blauw Wit kwam goed terug en wist na 30 minuten naast Excelsior te ko men, door een doelpunt door G. Meij er. Ruststand 1-1. Na rust moest Blauw Wit tegen de sterke wind optornen hetgeen na 20 minuten resulteerde in een 2-1 stand voor Excelsior. Blauw Wit bleef goed spelen en bleef voor een beter resul taat vechten. Excelsior ging echter door en na 30 minuten werd het 3-1. Blauw Wit had veel van zijn krachten gevergd en daardoor kon Excelsior de eindstand op 4-1 brengen. Het goede uit deze wedstrijd voor Blauw Wit was dat het gehele elftal zich ingezet heeft om tot een goed re sultaat te komen. Bravo jongens! Vooral een schouderklop voor de in vallers van C I en voor die jongens die in de achterhoede de opengeval len plaatsen in moesten nemen. Doorgaan zo jongelui BI Wit b2 - Exelcior b3 1-2 Blauw Wit heeft zaterdag een erg ongelukkige wedstrijd gespeeld. Na een kwartier spelen werd geheel on nodig een overtreding in het straf schopgebied gemaakt hetgeen een pe nalty betekende. Vijf minuten later werd bij een aanval van Excelsior de keeper zodanig gewond dat hij uit moest vallen. Na de rust met de wind in de rug speelde Blauw Wit uitste kend. Uit een prachtige voorzet werd de bal ingekopt, hetgeen dc achter stand terugbracht tot 2-1. Blauw Wit heeft van alles geprobeerd om ten minste 1 puntje thuis te houden maar het geluk ontbrak de Blauw Witters, zodat de stand on 2-1 bleef. Bl. Wit cl - Enter cl 5-0 Met een op enkele plaatsen sterk gewijzigde opstelling, heeft Blauw Wit C I voor de tweede maal Enter C I een nederlaag bezorgd. Ook de uit wedstrijd in oktober '73 werd met oo- vengenoemde cijfers gewonnen. On danks enkele gevaarlijke uitvallen van Enter C I. was het Blauw W:t C I die op alle fronten gedurende 2 x 30 min. superieur was. Voor rust toonden de Blauw Witters elkaar te kunnen vinden in vloeiende combinaties. Vooral de middenveld- spelers Nico Beldman, Mannes Pot man en Wilco Schipper volbrachten hun taak op een uitstekende wijze! D? ruststand werd bereikt met een 2- 0 voorsprong door prachtige doelpun ten van Teun Schuppert en Jan Paal man. Niet tevreden met de bereikte voorsprong oefende Blauw Wit ook na bust veel druk uit op het doel van En ter C I. Aanvoerder Albert Kolkman kopte een op maat gegeven voorzet van Dirk Jan Schuppert rakelings over. Hij was het ook die het derde doelpunt voor zijn rekening nam. Jan Paalman en Schuppert zorgden voor hét vierde en vijfde doelpunt. Een verdiende overwinning voor Blauw Wit C I en een sportieve wed strijd, met veel aantrekkelijk voetbal. A.s. zaterdag wacht de grote strijd in Nijverdal tegen Nijverdal C I. Spelend als tegen Enter kunnen bei de puntjes gepakt worden. BLAUW WIT C2-HAARLE C2 1-2 Voor de rust gaf Blauw Wit C2 een goede partij voetbal weg, en met de rust was het dan ook 1-0 in het voor deel van onze jongens. Na de thee was de inzet er nog wel maar 't was niet zoals voor de rust. Haarle drukte toen door en de eind-uitslag werd in 't voordeel van Haarle beslist met 2- Enter dl-Bl Wit dl 1-3 Met harde wind tegen, speelde Blauw-Wit veel beter dan Enter. Ze waren constant in de aanval, maar de afwerking liet nog op zich wach ten. Door een misverstand bij de grens rechter werd het voor de rust toch nog 1-0 voor Enter, echter wel in bui tenspelpositie. Ondanks protesten van de spelers wees de scheidsrechte)- toch naar de middenstip, omdat de grensrechter niet gereageerd had. Na de rust had Blauw-Wit de wind in de rug en speelde zich verder alias af op dc- helft van Enter. A! spoedig kwam de gelijkmaker, dcor een formidabel afstandsschot van onze trouwe en uitstekende slop per Gerard Aanstoot, Dat gaf de burger weer moed en al spoedig werd het 2-1. Enter kwam er niet meer aan te pas en liet de moed in de schoenen zin ken. Toen stond Blauw-Wit niets meer in de weg om er ook nog 3-1 van te ma ken. Een verdiende overwinning van het ste'.os beter draaiend en trouw -de training bezoekend Blauw-Wit Dl. Bl Wit e5 - Holten e7 4-0 Dr- jongste spelers van Holten heb ben in de „uit" wedstrijd tegen BI. Wit E5 èen zeer goed resultaat be reikt door maar met 4-0 te verliezen. Hoewel de veel grotere en oudere jon- gei van Blauw Wit meteen vanaf de aftrap in de aanval gingen werden er door de achterhoede maar zeer weinig kansen weggegeven en mocht er zich een kans voordoen, dan was er altijd wel een van de achterspelers of de keeper die zich in de baan van het sci-o! wierp. Tot 5 min. voor de rust bleef de stand 0-0. waarna Blauw Wit eindelijk z'n overmacht waar konden maken met 2 mooie doelpunten. In de 2e helft was er weer het zelfde spe'heeld, alleen trok Holten nu zelf ook meer in de aanval. Het was jam mer dat de scheidsrechter totaal niet reageerde op het vlaggen van de bei- do grensrechters waarvan Holten nog het meeste de dupe werd, omdat uit 2 zuivere buitenspel-situaties (3 man) evenzoveel doelpunten ontstonden. Ondanks dit miskleumen van de scheidsrechter toch een leuke wed strijd, met een goede en sportieve inzet van beide partijen.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5