TOYOTA Overijssel loopt niet achter Nationale leefmilieu competitie Verdien honderd gulden of meer Hobby-tentoonstelling Flevohof Verkoop Welfarewerk Rode Kruis Wereldwinkel in Holten Van het erf der kerk Fusie van landelijke kruisverenigingen Neemt uw y wei u te grazen? Werkbezoek aan Overijssel door K.N.L.C. WAAR GAAN WE HEEN lonkhans „Landbouwprijzen onvoldoende" Inzending gevraagd Onjuiste uitgangspunten bestemmingsplannen SPORT VOOR SPORT Kan geloofsinhoud alleen maar gezegd worden in orde van het christendom Bekend als bonte hond Geef de binnenvetter geen kans Poëzie van Hans Kroger voor RONO Bijdrage binnenvisserij Autobedrijf Arendzen HET GRAS VAN PLM. 1 HECTARE Ons advies: MSG BG 5 of 11 Uw MSG leverancier: Mengunie Holten B.V. HET MATERIAAL HET DOEK hobby- en installafiematerialen een flinke hulp in de huishouding RMSSEKSE GEB0UWENSL0PERM BOS beroeps kwekers tuinzaden Bloemzaden Mengunie Holten B.V. '"Sdi\ IS# «4 Jank hans: In een eerste reaktie tegenover de Overijsselse pers heeft O.L.M.-voor- «tter D. J. Jonkhans gezegd, de nieu we landbouwprijzen .teleurstellend en onvoldoende te vinden. Een gemid delde prijsverhoging van 9 procent is goed beschouwd een achteruitgang als we rekenen, dat de Nederlandse kost prijs van de produkten gemiddeld met 10 pet. is gestegen. Vooral de akker bouw is sterk achteruitgezet. De mi nisters hebben een unieke kans ge mist om de akkerbouw eindelijk eens flink in prijs op te trekken. Men had namelijk nu gebruik kunnen maken van de situatie op de wereldmarkt, waar de prijzen voor akkerbouwpro- dukten ver boven het EG-prijspeil lig gen, aldus Jonkhan. l>e OLM-voorzitter heeft tevens aan getoond, dat Overijssel niet achterop loopt bij de ontwikkeling in de land bouw, ja zelfs verscheidene provin cies voor is. Hij deed dit aan de hand van enkele cijfers. De Overijsselse boeren hebben niet minder dan 2700 aanvragen ingediend voor de bijdrageregeling verbetering bedrijfsgebouwen. Ze liepen daarmee voorop in Nederland. Ook met mais- teelt komt onze provincie goed mee, zodat vooral de kleinre bedrijven de kans aangrijpen om mee te groeien. Het aantal melkkoeien per bedrijf is in de periode 1970-1973 in Overijssel van 13,8 iot 21 opgelopen. Het aan tal ligboxenstallen groeide in dezelf de periode van 78 tot boven de 1000. De Overijsselse melkproduktie stijgt Jonkhans meende zelfs te weten, sneller dan in de andere provincies, dat Overijssel momenteel de grootste melkprovincie is en Friesland in li ters is gepasseerd. Met 447 aanvra gen voor rentesubsidie maakt Overijs sel tien procent uit van het landelijk toaal. Verder is Overijssel na Bra bant en Gelderland de derde varkens- provincie. Jonkhans: ,,als wij in Overijssel vol doende mogelijkheden krijgen wat de prijs betreft, dan kunnen wij met el ke boer in Europa goed concurreren. Dan mag de prijs best scherp zijn". De manifestatie van het Rode Kruis Welfare werk op Flevohof in april 1973, was een overweldigend succes. Alle paviljoens op Flevohof stonden «n hingen toen vol met prachtige wandkleden, houtsnijwerken, colla ges. etc., die met veel belangstelling door de duizenden bezoekers werden bewonderd. Mede door dit grote succes heeft Fle vohof nu de voorbereiding van een andere tentoonstelling op stapel ge zet. Daarvoor heeft men op Flevohof een heel paviljoen leeggesleept en schoongepoetst.. Flevohof stelt dit pa viljoen namelijk beschikbaar aan creatieve Nederlanders. Creatieve mensen, die in hun vrije tijd allerlei bruikbare en onbruikbare dingen heb ben gemaakt en deze weieens willen tentoonstellen. Flevohof heeft een paar categorieën samengesteld, waaronder onder ande re: fotografie, schilder- en teken werk, handwerken, smeed- en hout- snijwekr en modelbouw in de ruim ste zin. Een groot aantal inzendingen is al binnengekomen, hieronder zijn onder andere miniatuur landbouwwagens, spoorwegemplacem entenallerlei handwerken, modellen van molens, folkloristische poppen en pottenbakke rijartikelen. Per categorie zijn een aantal prijzen beschikbaar gesteld, die door een ju ry, bestaande uit een aantal deskun digen, naar originaliteit en vormge ving worden toegekend. Nog enkele bijzonderheden; 't Is de bedoeling, dat de totale expositie vóór Pasen gereed is, Flevohof zorgt voor de verzekering van de inzendin gen en kan bovendien zorgen voor het vervoer van grote stukken. Belt U zo spoedig mogelijk even m,et Flevohof, liefst vóór 1 april, (tel. 03211-1514) alle bijzonderheden wor den u dan medegedeeld. Even iets anders: is er toevallig bij u of in uw kennissen-familiekring op 21 maart een baby geboren? Belt u dan in ieder geval even met Flevo hof, voor deze baby's en de ouders daarvan heeft Flevohof een bijzonde re verrassing in petto. Door de Welfare van de afdeling Holten van het Ned. Rode Kruis wordt op woensdag 10 april a.s. van 16.00 - 19.00 uur een verkoping gehouden van de gemaakte handwerken in de recreatiezaal van het bejaardencentrum „Diessenplas". Hieiü an is tevens een verloting verbonden met fraaie prijzen. Het afdelingsbestuur doet gaarne een dringend beroep' op alle ingezetenen, dit Welfarewerk te steunen door aan deze verkoping en verloting deel te nemen. Recht op een levensstandaard die laag genoeg ls voor de gezondheid en het welzijn van zichzelf en zijn gezin", zo lezen wij in artikel 25 ▼an de „Universele Verklaring van de „Rechten van de Mens". Wilt u daar ook aan meehelpen om dit te Terwezenlijken? Of zegt u.... «r is altijd al honger, armoede en rijk dom geweest, waarom zal ik mij daar druk om maken? In dat ge- Tal is dit schrijven niet voor u be- atemd. Onderstaande 4 personen zijn nl. be zig te onderzoeken of en hoe het in Holten mogelijk is tot een „wereld winkel" te komen en die in stand te houden. Wij weten dat 't geen gemak kelijke taak is, maar wij zien toch wel mogelijkheden. Wij hadden in eerste instantie gedacht om het zo eenvou dig en beknopt mogelijk te houden, door voorlopig althans het probleem „Rijk-Arm" onder de aandacht te brengen. Een wereldwinkel is mis schien niet zo nodig in Holten. Veel mensen hebben een drempelvrees orn daar naar binnen te stappen. Daarom is het misschien verstan diger om met een stand op de vrij- <3agmiddagmarkt te beginnen om daar producten uit de derde wereld té verkopen zoals koffie, thee, riet suiker, rijst en kunstnijverheidspro- dukten en om te wijzen op de discri minatie van die produkten, door hoge tanefmuren en subsidieis op eigen produkten. Wij denken niet, dat we op die wijze veel daadwerkelijk economische steun geven, het gaat ons allereerst om meer aandacht te Vragen voor de pro blematiek van ontwikkeling en onder ontwikkeling. Wij zuilen informatie (lectuur) moe ten verschaffen. Boeken, tijdschriften en brochures ter inzage en ter verkoop. Zolang het in Holten financieel niet mogelijk is om een wereldwinkel te huren valt er o.a. ook te denken om met wereldwinkelmateriaal naar scho len. bijeenkomsten van kerken en ver enigingen te gaan. Uiteraard zullen wij naast belang stelling en beschikbare tijd zelf ook een beetje thuis moeten raken in deze materie. De heer van Pijpen heeft zioh al bereid verklaard om even tueel wereldwinkelmensen te trainen. Een startkapitaal van f 500.- tot f 1000 lijkt voldoende, daarna kunnen de ko ten gedekt worden uit de .winst" op produkten en literatuur.Denkt u (en wilt u) ook op een of andere manier meehelpen aan zo'n wereldwinkel in Holten, dan wordt u maandagavond 1 april om 8 uur in gebouw Irene ver wacht, waar we samen met u hopen te komen tot concrete plannen. Bent u deze avond verhinderd, maar wilt u wel meewerken stelt u zich dan voor 1 april in verbinding met een van onderstaande personen: Jannie Teeselink. Holterbroek 10 tel. 2260: Dick Wolters, Tuinstraat 3; A. H, van Pijpen. Holterenkstraat 8 telef. 2027; Jan ten Dam .Espelo 21 telef 05725-373. Het dagelijks bestuur van het Kon. Ned. Landbouw Comité heeft onder aanvoering van zijn voorzitter, ir. C. S. Knottnerus, en in gezelschap van o.m. voorzitter D. J. Jonkhans secretaris, ir. Y. van der Wal van de O.L.M. een werkbezoek gebracht aan Overijssel. Behalve de nieuwe prijzen voor de landbouwprodukten, waarover men niet erg tevreden is, kwamen daar bij o.m. ook aan de orde de land schapsproblemen. ..De landbouworganisaties zullen met alle kracht gemeenteraden en provin cies moeten blijven bewerken om zo min mogelijk planologische beperkin gen op te leggen aan de landbouw, omdat in de bestemmingsplannen on juiste uitgangspunten worden gehan teerd. Op landelijk niveau zal men via de wetgeving moeten afdwingen, dat geen lasten aan de landbouw wor den opgelegd die niet evenredig zijn met het. doel dat men nastreeft. De reële schade die de landbouw lijdt moet vergoed worden. Daarvoor is wijziging van art. 49 v. d. wet op de Ruimtelijke Ordening nodig. Het is immoreel om onze schade niet te ver goeden. Het is een illusie te menen, dat men door bevriezing van de.land- bouw het landschap kan redden. Door verpaupering van de boerenbevolking zal het landschap schade oplopen. In dit verband is Waterland in Noord- Holland een slecht voorbeeld". Aldus kort samengevat de inleiding van vice-voorzitter G. ten Kate van de O.L.M., die hij afgelopen maandag uitspraak voor het O.L.M.-hoofdbe- stuur en het dagelijks bestuur van het K.N.L.C. Ten Kate zei voor de landbouw de landschapsprobtemen ernstiger te vinden dan de milieuvervuilingspro blemen, welke laatste door een aantal luidruchtige actiegroepen zonder veel kennis van zaken worden opgeklopt. Afhankelijk van B. en W. De belemmeringen voor de landbouw in de bestemmingsplannen liegen er niet om, aldus Ten Kate. Aan de hand van .een concreet bestemmingsplan van 'n bepaalde gemeente constateer de hij, dat de boer zonder vergunning de intensieve veehouderij in land schappelijk waardevolle gebieden niet mag uitbreiden, dat hij geen wijzi ging mag aanbrèngeri aan de per- ceelsvorm, houtopstanden, ontwate ring enz. Vrijstelling van dit verbod berust bij B. en W., zodat de landbouw in sterke mate afhankelijk is van de inciden tele opstelling van dit college. Over de stortvloed aan provinciale discus sienota's merkte Ten Kate op: Het lijkt erop, dat Den Haag de pro vincies aanzet om dit soort stukken de wereld in te sturen". De nota's maken het wel heel erg bont. Zo laat Overijssel '85 slechts 10 procent van het huidige landbouw-areaal zonder gebruiksbeperkingen. De nota's wor den niet gepresenteerd als beleids stuk, maar ze hebben wel de eigen schap invloed uit te oefenen en een eigen leven te gaan leiden. Sterk tegenspel van de landbouw is hard nodig, aldus de vice-voorzitter van de O.L.M. In de hieropvolgende discussie kwam tot uiting dat het K.N.L.C.-bestuur de mening van Ten Kate deelde. Ook voorzitter J. L. Nysingh van het Drents Landbouw Genootschap acht te 'n hardere opstelling van de land bouw nodig. Er komen ten aanzien van de planologie grote problemen op de landbouw af. Er zal provinciaal èn landelijk een actiepunt van ge maakt moeten worden. O.L.M.-secretaris ir. Y. van der Wa] voegde daaraan toe: „Van verpaupe ring merken we nu nog niet veel, maar door alle verboden op de grond is er voor de jonge boer straks niets meer te verdienen. Er moet een per manent overleg tussen ..bevriezers" en landbouw gevoerd worden om op lossingen te vinden voor een moderne uitvoering van de landbouw zonder dat het landschap veel schade wordt gedaan. Daartoe hebben we nieuwe initiatiefvoorstellen van het Land bouwschap nodig. De landbouw moet landelijk met een voorstel voor een oplossing komen. Met. een plan voor verdeling van de Nederlandse ruim te, gezien vanuit Landbouwstandpunt aldus van der Wal. In de RONO-uitzending „Sport voor Sport" a.s. zaterdag tussen 19.45 en 20.90 uur wordt o.a. aandacht besteed aan het zaterdag-amateurvoetbal, de jeugdcompetitie betaald voetbal, de volleybal-eredivisie en atletiek de cross in Winschoten. Zondag tussen 18.00 en 19.00 uur staar reportages van het betaald voet bal ó'p het programma uit Deventer, Groningen en Arnhem. Daarnaast wordt aandacht besteed aan o.a. wielrennen De Omloop van de Baronie roeien Head of the River motorsport de motor- crofs in Roden en weer uitgebrei de informatie over de diverse ama teursporten. DEVENTER DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof tel. 11500. zaterdag 30 maart aanvang 20.00 uur schouwburgzaal Concert Muziekver- eniging „Ons Ideaal"; maandag 1 april aanvang 20.00 uur bovenfoyer Modeshow van de fa. Pen- ninkhof; woensdag 3 april aanvang 20.00 uur schouwburgzaal Uitvoering van de Deventer balletschool. E.D.B. THEATER, Smedenstraat tel. 13615. do. ma. di. en wo. aanv. 20 uur Meis jes op de bekende toer 2e week 18 jr. vrij. 21, za. 18.30 en 21, zo. 16, 18.30 en 21 u. za. 30 en zo. 31 maart ma tinee aanv. 14 u. Zorro contra Sam son a.I. vrij. 29 en za. 30 maart nachtvoorstel ling aanv. 23.30 u. Mazurka dér liefde 18 jr. CINEMA L. Bisschopstraat telef. 11100. do. 28 maart t.m. wo. 3 april Help! de dokter verzuipt a.I. za. 30, zo. 31 en wo. 3 april matinee aanvang 14 u. Tom Jerry Festival a.I. vrij. 29 en za. 30 maart nachtvoorstei- ling aanvang 24 uur Jimi Hendrix. LUXOR THEATER, Brink telef. 18662. do. 28 maart t.m. wo. 3 april Vrolij ke ontucht in Tirol 3e week 18 jr. za. 31 maart matinee Winnetou en Je schat in het zilvermeer a.I. Aanvangstijden: iedere avond 20 u. zo. 14-16-20 u. OPENBARE LEESZAAL. Brink tel. 13506. Geopend di. t.m. vrij. 10-17.30 en 19-21 za. 10-17 u. Expositie D. Roeb- bers-v. Ekelen foto's GOETIEK DE ROZIJNENKORF As- senstraal 4 tel. 11848 b.g.g. 15016. Geopend: ma. t.m. za. 14-18 zo. ge sloten Riny en Anneke Reulink tek en textielplastieken. GALERIJ LENTEN, Kletterstr. 25-27. Epse tel. 21815. Geopend: wo. t.m. za. 13-17 u. vrij. d.e.b. 19-21 u. zo. gesloten tentoonstel ling van werken van 1800 tot heden. GALERIJ DE TOVERBAL KI. Over straal 85 t.m. 30 maart Leo Jinssen kleurpot- M tekeningen GALERIE TROG ART. Hofstraat 2 tot 30 maart geopend: di. t.m. za. 14- 17.30 u. vrij. 19-21 Jet Spronk teke ningen en collages. GALERIE SIDONlE, KI. Overstraat 58 tel. 14169. Geopend: di. t.m. za. 11-18 u. vrij. 19-21 u. Werken van Michcls ATHENAEUMBIBLIOTHEEK, 't Klooster 3 telef. 16512. Geopend: ma. t.m. vrij 10-12, 13-17.30 zo. en za. gesloten Expositie genees kunst in boekvorm. MUSEUM DE WAAG, Brink telef 14556. Geopend: di. t.m. za. 10-12. 13-17.30 zo, 14-17 ma. gesloten Antiekfietsen zilver aardewerk en antieke keukens. MUSEUM DE DRIE HARINGEN Ge sloten tot voorjaar MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9 tel. 19739 Openingstijden als de Waag. JAZZ CAFE. Menstraat 2 29 maart 20-24 uur; OPEN ATELIER, Menstraat 2 29 maart 20-22 uur o.l.v. Arno Kramer. LITERAIR CAFE. Menstraat 2 2 april 20-22 uur o.l.v. Arno Kramer. WEFKENDDTENSTEN VOOR TAND ARTSEN. L. Bouman, Brinkgreverweg 99, De venter. Spreekuren: zaterdag 30 maart van 17.30-18.00 uur, zondag 31 maart, van 11.30-12.00 uur en 17.30-18.00 uur. Maandag 1 april t.m. vrijdag 11 april Hal Deventer Schouwburg 9-16 uur op weekdagen (zaterdags van 9-12.30) en tijdens voorstellingen e.d. Tentoon- steHing --r>n werken van Irene Peters 6.45 en 9 „Magnum ALMELO. VAROSSIEAU Do., vrij. 2.30 en 20 u. u., zo. 4.45, 6.45 en 9 force" 18 jr. Za. 23.15 u., ma., di. en wo. 2.30 en 20 u.: „Willst du ewig jungfrau blei ben" 18 jr. Zondag 2.30 u.: „Het zwaard van de gele tijger" 18 jr. CINEMA PALACE Do., vrij., za., ma., di., wo. 2.30. 18.45 en 21 u. en zo. 2.15, 4.30, 18.45 en 21 u.: „Help de dokter ver zuipt" a.I. Prol. dr. K. Runia, Centraal Week blad (geref.), 2 maart 1974. Hoofdredacteur prof. dr. K. Runia schreef kanttekeningen bij een arti kel van ir. J. van der Graaf in De Waarheidsvriend, getiteld „Wat wil len Gereformeerde Kerken nu pre cies?" In een P.S. voegt hij daar aan toe: Enkele dagen nadat we deze kaffttekeningen schreven, lazen we het verslag van de discussie ter her vormde synode over de „proeve van een eenparig geloofsgetuigenis" op gesteld door de hoogleraren G. C. Berkouwfer en H. N. Ridderbos. Het is niet onze bedoeling op de he le discussie in te gaan. Wel bleek duidelijk dat er een groot verschil in waardering was tussen de her vormde en de gereformeerde synode. Alle goede woorden over de noodzaak voor verdere samenwerking wissen het feit niet uit dat er blijkbaar die pe verschillen zijn als het over het belijden gaat. Ds. D. H. Scholten uit Eindhoven ty-, peerdè dit verschil als een keus tus sen een „gesloten" en een „open" sy steem. Het is niet onze bedoeling op de hele discussie in te gaan. Wel bleek duidelijk dat er een groot ver schil in waardering was tussen de hervormde en de gereformeerde sy node. Alle goede woorden over de noodzaak voor verdere samenwerking wissen het feit niet uit dat er blijk baar diepe verschillen zijn als het over het belijden gaat. Ds. D. H. Scholten uit Eindhoven ty peerde dit verschil als een keus tus sen een „gesloten" en een „open" sy steem. Het laatste omschreef bil als volgt. „Belijden in onze tijd behoort te zijn een zoeken en stamelen met die weten en niet weten in een po ging zich verstaanbaar te maken". Of deze visie nog iets met het bijbel se belijden te maken heeft, betwijfel ik ten zeerste. Wat me echter het meest frappeer de (in verband raet mijn kanttekenin gen bij het artikel van ir. Van der Graaf) was het feit. dat juist verte genwoordigers uit de hoek van de Gereformeerde Bond zich zo fel keer den tegen de proeve. Ze misten er al lerlei punten in. Fen van hen had in de Waarheids vriend zelfs geschreven dat de proe ve „een verloochening van de belij den der kerk is". Ik moet eerlijk zeg gen dat mij hier de „gereformeerde klomp" breekt. Wat men ook tegen de „proeve" mag hebbben, men kan er m.i. één ding in ieder geval niet van zeggen; dat ze niet een duidelijk bijbels ge luid laat horen. Ik begrijp dan ook niet hoe de Geref. Bond zich zo fel tegen deze „proeve" kan keren. Is het verschil tussen hen en ons dan toch veel dieper dan we altijd ge dacht hadden? Bedoelen we dan toch heel wat an ders, ook als we dezelfde woorden ge bruiken? Is bij de Geref. Bond dan toch de „traditionele formulering" het laatste en beslissende woord? Kan de inhoud van ons geloof al leen maar gezegd worden in woorden en termen van de 16de en 17de eeuw? Nogmaals, ik ben heel erg geschrok ken van deze negatieve reactie van de Bonders op de hervormde syno de. Opnieuw werden onze kerken af gestoten en in een bepaalde richting geduwd. RHENEN Abraham Ouwehand één van de directeuren van het dierenpark van die naam op de Greb- beberg in Rhenen. kan weer eens trots zijn op de P.T.T. van de U.S.A. en die van eigen land. Want hij kreeg een brief uit Ohio (V.S.), war- op als adres stond geschreven: „A. Ouwehand, president Nederlandse vereniging van dierentuinen". En die brief werd prompt en op het juiste adres bezorgd. Lincoln had óók als voornaam Abraham, maar of de Ame rikaanse P.T.T. evengoed weet wie Abraham Ouwehand is, als wij Neder landers weten wie Abraham Lincoln was, staat nog te bezien. Hoe dan ook de brief voor Abraham Ouwe- Steeds meer nog betrekkelijk jonge mensen sterven als gevolg van hart en vaatziekten: het is volksvijand no. 1 geworden. Verkeerde voeding is één van de oor zaken van deze zjekte. Tijdens de Nederlandse I-Iartweek van 1 tot 7 april zal via de tele visie een aantal malen de OQ-spot „Geef de binnenvetter geen kans" worden uitgezonden. De spot is be doeld om uw belangstelling voor dit onderwerp te wekken. U kunt een in formatieset aanvragen door een briefkaart te richten aan postbus 51 te Den Haag met dë vermelding „De Binnenvetter' Dc- eerste uitzending zal plaatsvinden in het programma van de TROS-TV op vrijdag 29 maart om 22.00 uur op Ned. 1 aan het begih van de film „Uw Hart uw leven". De spot wordt ook uitgezonden op 2 en 4 april 's avonds na het nieuws van acht uur over Ned. I en Ned. II. In „De Boekenbus." van de RONO op ."ondag 31 maart (19.00-19.10 uur) be spreekt Jan F. de Zanger de gedich tenbundel „Afscheid van de seizoe nen" van Hans Kooger. De bundel is uitgegeven door Liemers Lantaem, Zevenaar. Dit is de derde bundel van Kóoger na „Voetsporen" van 1965 en „Leven in kunststof" van 1971. In het zelfde programma bespreekt C. F. de Vries de roman „Signalen in dj nacht" van Evert Hartman uit Hoogeveen. Het verhaal speelt zich af in Friesland tijdens de tweede wereld oorlog en heeft het verzet tegen de bezetters tot thema. De uitgever is Vele duizenden jongeren hebben en thousiast gereageerd op de oproep om deel te nemen aan de Nationale Leefmilieu Competitie, die onlangs van start gegaan is. In de komende maanden zullen een groot aantal projectgroepen op scho len en binnen jeugdorganisaties en ook individuele deelnemers zich in tensief gaan bezighouden met een on derzoek naar de oorzaken en gevol gen van milieuproblemen in hun ei gen omgeving. De Nationale Leefmilieu Competi tie is een initiatief van de Nederland se Vereiging voor de Verenigde Na ties „VIRO" met het doel de Neder landse jeugd (van 11 t.m. 25 jaar) aan te moedigen zelf een studiepro ject uit te voeren om zodoende hun kennis en inzicht in de milieuproble matiek te vergroten en een bijdrage te leveren aan een beter leefmilieu. Bij de organisatie van deze leefmi lieu actie wordt de VIRO gesteund door een comité van adviseurs, dat is samengesteld uit 45 deskundige par ticulieren en afgevaardigden van on der meer de overheid, milieuorgani saties, de pers, het bedrijfsleven, po litieke partijen, onderwijs en weten schappelijke instituten. Om deze competitie mogelijk te ma ken heeft de VIRO de medewerking gekregen van de Nederlandse Botte laars van Coca-Cola. P ro j ectenboek j e nuttige handleiding Teneinde de deelnemers suggesties te geven welke milieuproblemen zij zouden kunnen bestuderen, hoe een onderzoek kan worden opgezet en uit gewerkt, is dez jr dagen het zgn. pro- j,ectenboekje uitgegeven. Dit boekje geeft informatie over de leefmilieu competitie, en hoe men eraan kan deelnemen, een aantal beschrijvin gen van eerder uitgevoerde en moge lijk uit te voeren milieuprojecten, zo als een afvalprojecl, een glasproject, een energieproject enz., onderzoek methoden, wijze van rapportering en andere practische informatie. Het projectenboekje kan worden aan gevraagd bij de organisatie van de competitie, de Nederlandse Vereni ging voor de Verenigde Naties „VIRO", Koninginnegracht 140, Den Haag. Bij beschikking van de minister van landbouw en visserij, mr. A. van der Stee, zijn de bijdragen ter verbetering van de binnenvisserij voor het tijdvak 1 juni 1974-31 mei 1975 ongewijzigd vastgesteld op: f 12,- voor de grote visakte f 6,75 voor de kleine visakte f 4,- voor het vissen met één ge wone hengel. Op 1 april a.s. worden de drie bu reaus van de landelijke kruisvereni gingen samengevoegd tot één bu reau. Dit bureau (ca. 80 personeels leden) zal werken onder een eigen bestuur, samengesteld uit de bestu ren van Groene, Wit-Gele 'en Oranje- Groene Kruis. Deze „oude" organi saties blijven namelijk voorlopig nog bestaan, o.a. om subsidie-technische redenen, doch er wordt gewerkt aan een geheel nieuwe organisatie. Het nieuwe bureau zal tot het najaar nog gehuisvest blijven in de twee bestaan de gebouwen te Utrecht. Het gebouw van het Oranje-Groene Kruis in Den Haag wordt gesloten, zodat het lan delijk kruiswerk nu geheel in Utrecht gesitueerd zal zijn. In het najaar hoopt men dan één gebouw aan de Van Vollenhovenlaan te gaan betrek ken. De kruisorganisaties verwachten dat de vorming van het ene bureau een belangrijke bijdrage zal leveren in de ontwikkeling van een nieuw be leid voor de thuisgezondheidszorg van de kruisverenigingen en dat het de samenwerking met. andere groe peringen van de gezondheidszorg zal bevorderen en vereenvoudigen. Zoals in de gehele gezondheidszorg vinden ook in het. kruiswerk allerlei ontwikkelingen plaats, welke mede bepalend zijn voor het beleid van de toekomst en dus ook voor de dienst verlening van de toekomst. Ontwik kelingen naar grotere plaatselijke of regionale verbanden, naar samen werking met de intramurale gezond heidszorg, naar uitbreiding van het dienstenpakket, etc. Daar deze ont wikkelingen echter nog in volle gang zijn. valt daarover op dit moment nog weinig te zeggen of te voorspellen. Dezer dagen zijn de resultaten be kend geworden van een groot lande lijk onderzoek dat de kruizen hebben laten uitvoeren door een wetenschap pelijk bureau, om na te gaan wat de leden van „hun" kruisvereniging vin den en op welke wijze zij gebruik ma ken van het dienstenpakket. Deze re sultaten zullen mede bepalend zijn voor de ontwikkeling van het beleid in de thuisgezondheidszorg van de toekomst. De tot stand gekomen een wording is echter een belangrijke stap op weg naar het mogelijk maken van die nieuwe thuisgezondheidszorg. Sportief semi-fastback model met een sterk karakter. De 1000 cc 58 pk motor is soepel, vinnig en zuinig. Moeiteloos en licht is de besturing, het schakelen gaat soepel, de draai'- cirkel is maar 8.8 meter. Toyota 1000 een snelle stadswagen die echter ook op de grote weg van opschieten, weet. Schijfremmen vóór, remkrachtbegrenzer, achter- uitrijlanipen, achter zij ruiten uitklapbaar, bucketseats met hoofdsteunen, ruitenwissers met 2 snelheden, veiligheidsknipperlichten rondom, verwarming/ventilaiie-systeem met 2 snelheden, enz. off. dealer voor Markelo en omgeving Bolterweg 2 - Markelo - Tel. 05476-1244 Het bestuur van de IJsclub „De Noordpool" wenst bij inschrijving te verkopen om te weiden in het a.s. seizoen: Briefjes inleveren vóór donderdag 11 april a.s, bij de heer G. J. Aaftink, Larenseweg B 16, telef. 1600. Kijk daar hebben wij nog a! wat redenen voor. Want de MSG BG weide mengsels hebben veel uitstekende eigenschappen. Ze zijn samengestelc uit de beste Mommersteeg-rassen. En hun zuiverheid en kiemkracht voldoen aan nog hogere eisen dan het predikaat 'Oranje Band' doet verwachten! Als u met deze mengsels een nieuwe weide inzaait wordt u niet te grazen genomen. Integendeel, u en uw vee krijgen er het bewte voor terug: een hogere ruwvoerproduktie. Zwartepad 1 - Holten - Tel. 05483-1627 Buitenzonwering, kant en klaar, zeer eenvoudig te plaatsen, perfecte con structie voor binnen- of buitenbedie ning. Het materiaal wordt rechtstreeks door de fabriek aan ons geleverd, door ons op maat gezaagd en gemonteerd. Daardoor is het ons mogelijk u een zeer scherpe prijs te berekenen. Zwaar geannodiseerd aluminium. Slijt vaste geruisloze nylon lagers, Roest vrije bandopwinders. Synthetisch - kleurecht - roestwerend. Schimmel- en rotvrij. Zonbestendig en kleurecht. Leverbaar binnen 10 werk dagen. Elsenerstraat 12-14 Bouwstraat 4 Rijssen. Telefoon 2064 Donderdagavond koopavond Horlogerie, goud en zilver Oranjestraat 29 Telefoon 1210 z.g.a.n. kinderwagen (blauw) en reiswieg Churchillstraat 36. Tel. 2448 Gevraagd: 1 dag of 2 halve dagen per week. Bereid te overleggen. Mevr. Rietberg van Lindenberg Boschkampsstraat 25, telefoon 1447 Tweedehands balken planken deuren ramen ijzeren balken en buizen, enz. Verder allerlei nieuw materiaal o.a. golfplaten onduline plastic asbest plastic dakgo ten riool- en afvoerbuizen kranen closetpotten wastafels, enz. FIRMA Braakmansdijk, Itijssen - Tel. 05480-2298-2875-2116 Speciaalzaak lt> Smyrna - Soedan Breiwol en alle andere handwerken HAND WERKHUIS Larenseweg 29 Telefoon 1981 Harmelinks voor gezondere gewassen voor een beter resultaat rru Zwartepad 1 - Tel. 1627

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 4